.eiden Lions na'up'bi j Roswell down' tegen Ti Iburg Trappers.. Sponsor bekritiseert management Parker Verjongd Scylla klopt Docos: 6-4 1VS „tactisch" langs ODIN: 4-9 Fides Pacta zet opmars voort Puime overwinningen Vlietwijk en Leiden Knappe zege Gemini/K op Dynamiek Basketbal Van onze sportredactie LEIDEN Robert Bockweg, sponsor van de Leidse bas ketbalvereniging Parker, heeft het management van zijn team gistermiddag „on professioneel optreden" ver weten. Het feit dat juist Am stelveenParker als enige duel in de eredivisie geen doorgang had gevonden, noemde Bockweg een slechte zaak voor sponsor en club. Een reactie die voornamelijk was gebaseerd op de reisaf stand die Parker had moeten afleggen verreweg het kortste traject van alle uit spelende teams. Zowel het management van Parker (Henk Reekers) als de voorzitter van de Nederlandse topsportliga (Jan Bertelings) reageerden nogal verrast op de uitlatingen van Bockweg. Reekers: „Reizen was gewoon niet mogelijk. De busfirma die ons normaal vervoert (Beuk) weigerde dan ook te rijden". En Bertelings: „De procedure is volkomen nor maal verlopen. Reekers heeft contact opgenomen met de voorzitter van Amstelveen en met mij. In overleg hebben we besloten het duel af te ge- - lasten. Een geval van over macht waar verder geen twij fel over bestaat". we$rrie Wielheesen doelpuntte driemaal tegen Rosswell; Tilburg-doelman Christiaans kon hij evenwel niet passeren. alhai IJshockey Van onze sportredactie [IDEN Leiden Lions, een ijshoc- KIEI^pJoeg, die knappe prestaties afwis- met veel minder indrukwekkende richtingen. Zaterdagavond wonnen Leidenaars met 48 bij Roswell jmegen, gisteren werd op eigen ijs loren van Tilburg Trappers, Lei- Lions scoorde niet éénmaal, de abanders daarentegen passeerden elman Ed Nienhuis vijf keer. Resul- it een toch wel terechte 05 neder- Een plaats bij de play-offs is in principe nog haalbaar, maar dan moet er volgende week wel worden gewonnen van Olympia Nederhorst en Bondsspaarbank Groningen. Al in de eerste periode van het duel tegen Roswell Nijmegen had Leiden Lions een 04 voorsprong opgebouwd via treffers van Paul Down, Ivan Ko- canda en Harrie Wielheesen (2). Een achterstand, die de Nijmegenaren voor een groot gedeelte aan zichzelf te wijten" hadden, in totaal twintig straf - minuten voor Roswell werden door de Leidenaars goed uitgebuit. Harrie Wielheesen scoorde in de tweede peri ode 05. Nijmegen schrok toen wak ker en vocht zelfs terug tot 45, Har rie van Heumen (2), Jos Koolwijk en Mike Fedorko waren verantwoordelijk voor die doelpunten. Daarna stelde Leiden Lions orde op zaken, Robin Sarabèr maakte er voor het verstrij ken van de tweede periode 46 van en Dave Mathewson zorgde voor een 48 eindstand. Periodestanden 04; 42; 0—2. Strafminuten: Leiden Lions 3 maal 2 Roswell Nijmegen 8 maal 2 en 2 maal 10. Typerend voor het slechte spel van Leiden Lions in de wedstrijd tegen Tilburg Trappers was de volgende si tuatie in de eerste periode. Twee Til- burgers zaten op de strafbank en za gen tot hun genoegen, dat de Leide naars zelfs met twee man meer op het ijs niet bij machte waren te scoren. Leiden Lions had gedurende de hele wedstrijd een overwicht, maar het wa ren juist de Tilburgers, die met zeer snelle uitvallen scoorden. Een spelwijze, waar de ploeg van Ton Menken geen antwoord op had, slechts zelden werd een goede combi natie uitgevoerd en wanneer de Leide naars een kansje kregen dan was doelman Hans Christiaans op zijn post. Voor Tilburg Trappers scoorden: Hans Smolders (2), Douglas Mason (2) en Ludovicus Maas. Periodestanden: 0—2; 0—1; 0—2. Strafminuten: Leiden Lions 2 maal 2; Tilburg Trappers 3 maal 2. Tafeltennis Van onze taf eltennismedewerker LEIDEN Scylla veroverde twee nuttige punten. Stadgenoot DOCOS werd overtuigend teruggewezen, al lijkt de 0—4 eindstand an ders aan te geven. De start van het „nieuwe" tafeltennisseizoen verliep voor Avanti aan zienlijk minder gunstig. Ook al omdat Ro nald Rijsdorp verrassend verloor, bleef De Korenbeurs aan de winnende hand. Scylla trad voor de eerste maal aan met de jeugdige talenten Neyer en Swier. Met name Meyer debuteerde sterk, slechts van Paul Bak ker werd verloren. Een tegenstander overi gens, waar Patrick Swier zijn enige punt te- genscoorde. Het dubbel bracht beide junioren ook al een overwinning, waardoor de twee partijen van Frits Kantebeen winnend bleken. Sjoerd Meyer behaalde het beslissende zesde punt in zijn treffen met Ed Falleaux. Bettine Vriesekoop voldeed geheel aan de ver wachtingen in het treffen tussen Avanti en De Korenbeurs. Alleen Hans Lingen moest de feliciterende hand worden gegeven. Omdat Ronald Rijsdorp diezelfde Lingen wel klopte, mocht Avanti op dat moment op meer hopen dan een 46 nederlaag. Het zou echter toch dat nipte verlies worden. Ten eerste bleef Theo Louwers op nul staan, ten tweede ver loor Rijsdorp verrassend genoeg wel van Hans van der Broek. De reserves van Scylla kenden in de hoofd klasse een goede rentree via een 73 overwin ning op St. Aloysius. Een hattrick van Wibo van Gennip, en nuttige punten van Rob van de Zeeuw en Sjaak van Veen waren ruim vol doende. Mizu had geen problemen met Scylla 4. Hans de Roode redde via Thomas van Nes de Leidse eer, Friso Reitsma en Jaap Polak bleven ongeslagen. Scylla 5 onderstreepte haar aspiraties en versloeg Vriendenschaar 2 met 82. Jaap Azier maakte de fouten, Hein Chrispijn en Rinie Hansen niet. Mizu 2 wil hogerop. In de laagste landelijke klasse ver sloegen de Oegstgeester-reserves Vrienden schaar 3. Chiel Kuiper en Bill van Alphen wonnen alles, Rob Mey net niet: 91. Ook Treffers 2 was goed op dreef. De Veners Kees Vesseur, Jos van der Veer en Piet War merdam stonden MVO'50 slechts twee punten DAMES Scylla behaalde een nuttige 73 overwinning op St. Aloysius. Sandra de Kruiff bleef onge slagen. Twee zeges van Stephien van Gennip en de gewonnen dubbel waren reeds goed voor twee punten. Bovendien won Sophia Vaalberg zeer verrassend van Sterra Blanka- ert. In de overgangsklasse klopte Scylla 2 on danks een off-day van Liesbeth van Es Red Star met 64. Van onze sportredactie LEIDEN Zowel Vlietwijk (in de eerste klasse landelijk) als Leiden (tweede klasse) kwamen dit badmintonwee- keinde tot forse overwinnin gen. VEGLO werd met 92 door Vlietwijk op de trieste feiten gewezen en Leiden droogde Haarlem met de ma ximale cijfers (8—0) af. Het was in het duel tussen Vlietwijk en VEGLO duidelijk te zien dat er een waar schijnlijke nummer drie en een degradant aan het werk waren. Nollie en Benninck (in het enkelspel tegen Jorinde Bisschop) en met Irene de Vriend in het damesdubbel, had een groot aandeel in de twee VEGLO-punten. De he ren van Vlietwijk, Pim Koe mans, Dick Oostergo, Ron La- pré en Henk Westerbeek had den elk weinig problemen met hun directe tegenstan ders. Alleen Koemans moest een game afstaan aan Hans van Hartevelt. Rosemarijn - Bisschops tenslotte, bleef on geslagen. Leiden diende tegen Haarlem 4 in totaal slechts een game toe te geven, Lieneke Laman wees Gerbranda in drie perio des terug. Verder waren er slechts soepele overwinningen voor Jan Slingeland, Herman - Strik, Dorie Koelemeij en Enzo Spaadon. onze handbalmedewer- ker) HVS en Northa goede prestaties, „schilde een appeltje" ODIN (9-4) en Northa Westlandia in eigen De dames van Foreholte kwa- niet in actie. Eerst liet uit Tilburg afkomstige duo het „beijzeld" vervolgens vond klasse-scheidsrechter Brunia geen genade de ogen van tegenstand- Volewijckers. Ook de en de heren van speelden dit weekeinde Jan Mackaay /oor het duel met ODIN sterk anti-break-concept waardoor de (eerder te sterk vleugellam werden Het concept lukte Al bij rust kende Stompwijkse dames een voorsprong en ook het van een drietal straf- in de tweede periode HVS zich nog wel ver- Een moeiteloze 49 was het resultaat. HVS, dat in Anja van weer een klasse had, scoorden Co- bia Goemans 4x, Ank van de Bosch 3x, Sjanie Waayer en Leny van de Bosch. Overi gens gaat het de ploeg van Mackaay ook in de bekercom petitie nog altijd duidelijk voor de wind. Leny van de Bosch voerde haar ploeg met zes treffers eerder deze week naar een verrassende 14—12 overwinning op eerste klasser Verburch waardoor HVS het op 15 februari in de volgende ronde zal mogen opnemen te gen streekgenote Foreholte. In de eerste helft zag het er 1 nog niet naar uit dat Northa tegen Westlandia de voilé winst zou behalen. Westlandia dicteerde het spel en drukte haar suprematie ook in tref fers uit (rust 8—5). Na de veld wisseling pakte Northa de zaken wat serieuzer aan, ter wijl de Naaldwijkse ploeg zich meer en meer drukmaak- te over de arbitrale leiding. Northa kon zodoende op gelij ke hoogte komen en via 9—11 en 1111 met 1112 zegevie ren. Voor de Noordwijker- houtse doelpunten zorgden: Marian van de Berg 4x, Nel- leke de Jong 3x, Jacqueline van Wetten 2x, Leidy Vink en Mary Heydra. Tegen het in degradatiegevaar verkerende Vires et Celeritas heeft OASE het mede door de zwakke arbitrale leiding moeilijker gehad dan de 47 eindstand zou doen vermoe den. De „doordringpogingen" van de te fel spelende Goudse dames werden door de scheidsrechters uitgelegd als zijnde onoirbare handelingen van de OASE-defensie, waar op steevast een strafworp volgde. Het was maar goed dat de Alkemadese keepster Monique van de Meer in bla kende vorm stak (zij stopte vijf strafworpen), anders zou OASE nog met verlies zijn geconfronteerd. Helma van der Geest 4x, Loes van der Geest 2x en Marian van der Geest tekenden voor de Alke madese score. Olympia kende weinig proble men met het Haagse HEC en won verdiend met 198. Bij rust hadden de Was sen a ar se dames al een duidelijke 82 voorsprong opgebouwd. Inval- ser Olga Smit en Conny Dis seldorp namen het merendeel van de treffers voor hun re kening. Met vijf speelsters kon Olga- /Satumus het uiteraard niet bolwerken tegen een volledig HMSH. Ondanks de uitblin kende Leidse goalie Paula van der Hulst ging Saturn us met 153 ten onder. Monique Plouvier 2x en Mar ja de Graaf scoorden. Heren Na een spannende en gelij- kopgaande wedstrijd trok 01- ga/Saturnus met 1413 aan het langste eind tegen Hercu les. De beslissing viel in de laatste seconde toen Steven Schrader in een alles-of-niets poging de Rijs wijkse doelman toch nog wist te verschalken. Bij de Leidenaars speelde Pe ter Waalwijk weer een uitste kende wedstrijd. Arbiter Jaap Zwart floot een vrijwel fout loze wedstrijd. In het streekduel tegen Olym pia zegevierde Northa nipt met 21—22. Beide ploegen de den weinig voor elkaar onder en bleven vrijwel de gehele wedstrijd dicht bij elkaar. In de slotfase had Northa juist de langste adem. Jaap Kooy en Hans van Rijn namen bij de Noord wijkerhouters het merendeel van de doelpunten voor hun rekening. MSV, dat het nog steeds moet stellen zonder de langdurig geblesseerde Jaap van der Linden en Rien Sluis hield in de eerste rondgang HMSH aardig bij (rust 11—7), doch moest na de veldwisseling duidelijk afhaken en de Hage naars met 20—11 voor laten gaan. Ondanks een op dreef zijnde Arthur Jansen in het Alkema de doel ging OASE met 22— 14 onderuit tegen de reserves van Northa. Bij rust hadden de Noordwijkerhouters al een ruime 114 voorsprong opge bouwd. onze bowlingmedewer ker) Dat de bowlers Mode de be lang- gegadigden zijn voor in de dinsdagtriolea- bewezen zij door rivaal Wit Mode met 40 van af te schudden. Bixby nu eenzaam met de Ti- rustig volgend op drie de vijfmanscompetitie op igspeelde de Uiver niet, Formule Pentagoon, enigszins vertekend het verschil in het aan tal gespeelde wedstrijden, de kop weer kon overnemen. Vermeldenswaardig blijft Jaap Pluimgraaff de Nachte gaal; via een game van 237 en een serie van 613 bracht hij zijn totaal gemiddelde op 188, hetgeen nationale beteke nis begint te krijgen. Computer Hardware Corpora tion en de Lions bleven zon der moeite de sterke leiders in de overige bowlingleagues. Stand maandagtrioleague: 1. Computer Hardware Co. 50—6, 2. You Never Can Tell 39 1/2-16 1/2, 3. Panthers 33—23, 4. Tettero 2 30 1/2—25 1/2, 5. Tettero 5 28—28, 6. Tet tero 3 27 1/2—28 1/2, 7. Tette ro 7 27—29, 8. Euro Coiffeur 18 1/2—33 1/2, 9. Formule 4 15-41,10. Formule 3 7-45. Dinsdagtrioleague: 1. Bixby Mode 37—23, 2. Ti gers 34—26, 3. De Wit 33—27, 4. Lions 3228, 5. Driftkik kers 30 1/2—29 1/2, 6. Wan- ninkhof 28 1/2—31 1/2, 7. Oli- va's 28—32, 8. Eagles 27—33, 9. Ladies 24—36, 10. Boxers 23—37. Maandagvijf mansleague: l.i Lions 62—14, 2. Wannink- hof 55—17, 3. Pinhitters 53 1/2—22 1/2, 4. Rainbow 49-27, 4. AZL 38—34, 6. Boxers 35 1/2—36 1/2, 7. Treffers 33—23, 8. Eagles 3046, 9. Stumpers 208,10. Venplayers 1—75. Dinsdagvijfmansleague: 1. Formule Pentagoon 3616, 2. de Nachtegaal 3612, 3. De Uiver 3414, 4. Tettero 4 30 22, 5. Boston LPG 29—23, 6. Bakkerij Raaphorst 2725, 7. Formule BvM 23—29, 8. Les Imbattables 23—29, 9. Union Jacks 22—30, 10. Tettero 6 14—38,11. de Nachtuil 6-42. Daan Carree van Fides Pacta heeft zijn tegenstan der uitgespeeld en scoort het eerste doelpunt van zijn ploeg in het duel met Geldrop (Van onze korfbalmedewer ker) LEIDEN In de Leidse re gio vonden slechts twee duels doorgang. De Danaïden herstelde zich na een reeks van nederlagen en versloeg HKC met 12-11. Fides Pacta heeft zich door de 12-9 zege op Geldrop definitief van de laatste plaatsen verwijderd. De verwachtingen van De Da naïden voor het duel tegen topper HKC waren niet hoog gespannen. HKC was in eigen huis met 11-7 duidelijk de sterkste ploeg geweest Zater dag ging het aanvankelijk de zelfde kant op. De bezoekers namen een 3-5 voorsprong. De Leidse aanval maakte ech ter goed gebruik van de wei nige kansen. Door treffers van Eric Filemon (2), Hennie Devilee, Cees Christiaanse en Joke van Nood werd de stand omgebogen tot een 8-5 voor sprong. Deze marge werd ook na rust lange tijd gehand haafd. Via een slotoffensief kwam HKC echter nog op ge lijke hoogte (11-11), ondanks verwoede pogingen van De Danaïden om de vaart uit het spel te halen. Vlak voor het einde ontdeed Hennie Devilee zich echter van zijn directe tegenstander en scoorde de winnende treffer: 12-11. De overige doelpunten kwamen op naam van Hans van der Leek (2), Bea van der Meel, Ingrid van Haren, Cees Chris tiaanse en Eric Filemon. De tegenstand, die Fides Pac ta ondervond van Geldrop, was wel erg zwak, ofschoon het puntenverschil slechts twee bedroeg. Profiterend van de ruimte en de vele geboden kansen liep Fides uit naar 8- 1. Na de pauze sprong de fu- sieploeg slordiger met de kan sen om en daalde het spel peil. Geldrop herstelde zich en kwam terug. Pas bij 11-9 ontwaakte Fides Pacta en be sliste Dik Onderwater het duel: 12-9. Dik Onderwater (3), Daan Carree (3), Nico Pi- kaar (3), Yvonne Neuteboom, Patricia Gottmer en Diet Rijs- bergen, troffen voor Fides de korf. (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN Zelfs de zaalsporten hadden het afgelopen weekeinde te lijden onder de extreme weersomstandigheden. Door de bijzondere hoge gladheid van afgelo pen zaterdag kon in de volleybalcompe titie slechts een zeer beperkt program ma afgewerkt worden. Donar was wel in staat Utrecht te bereiken, maar daar zal het achteraf niet blij mee zijn ge weest. De Merenwijk-bewoners gingen zeer teleurstellend met 32 het schip in tegen hekkesluiter Bruinsma. De Utrechtenaren, verbeten vechtend te gen dreigend degradatiegevaar, kwamen gemotiveerd uit de startblokken en eisten de eerste set met 1511 voor zich op. Vervolgens leek Donar echter orde op zaken te gaan stellen. Via 915 werd de stand weer geëgaliseerd, waarna de Lei- denaren in het derde bedrijf moeiteloos wegliepen naar 513. Donar verzuimde toen door te drukken naar setwinst waardoor Bruinsma er in Volleybal slaagde deze set alsnog binnen te slepen: 1614. Donar herstelde zich echter goed van deze tegenslag en dwong via 815 een beslissende vijfde set af. Het was ty perend voor de wisselvalligheid aan Leidse zijde dat in deze beslissende set de rollen weer volledig waren omge draaid. Bruinsma profiteerde attent van de zwakke periode van z'n opponent en bepaalde via 157 de eindstand op 3—2. Gemini Kangeroes-2 is in de topper te gen mede-concurrent SVC niet tot winst gekomen. Gemini nam in de eerste set een ruime 18 voorsprong. Deze voor sprong bleek echter toch nog niet ruim genoeg, want SVC krabbelde terug en sloot deze set zelfs nog winnend af: 15 11. Gemini won de tweede set (1015), SVC de derde (158), waarna Gemini via 815 de partijen weer in evenwicht bracht. SVC sleepte via 15—5 de 32 eindzege binnen. Bij de dames leverde Gemini Kangeroes een knappe prestatie door in eigen huis topper Dynamiek met 32 te verslaan. Gemini kwam sterk uit de startblokken (1512), maar in de volgende spel perio des moest het initiatief toch aan de Bra bantse dames gelaten worden. Dynamiek profiteerde van slordigheden aan Voor- schotense zijde: 515. Dynamiek eiste via 1315 ook de derde set voor zich op. In de vierde set leek het gebeurd met Gemini. De Voorschotense equipe werd op een schijnbaar kansloze 4—13 achter stand gezet. Niet met fraai volleybal, maar wel met zeer doelmatige prikballen kwam Gemini echter knap terug en sloot deze set zelfs nog winnend af. Een volle dig gedesillusioneerd Dynamiek was toen in de beslissende vijfde set geen partij meer voor Gemini. Via 155 stelden de Voorschotense dames de 32 zege veilig. LEIDSE COURANT MAANDAG 22 JANUAR11979 PAGINA 17

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17