Katwijk gaat nieuw politiebureau bouwen Leiderdorpse middenstan wil naar oude raadhuis II Katwijkse protesteren bejaarden tevergeefs Voorschoten krijgt overlegorgaan voor economische zaken POSITIEF ADVIES VAN C.I.M.K. Max v. d. Berg in, Noord wijk Intimidatie van krakers? n Gouden trouw in Voorhout VEETRANSPORTBEDWF GEEFT OVERLAST VOORfiOUT De plaatselijke afdeling van het NKV houdt zaterdag 20 januari de jaarlijkse bijeenkomst in het Parochie huis AAN DE Voorhoutse He renstraat. Leden van andere vakbonden in en om Voorhout zijn van harte welkom. De bij- eenkomst wordt muzikaal om lijst door Carnavalsvereniging De Bokken en „De Timbers". Het feest begint om half acht. LISSE Carnavalsvereniging De Gaapstokken houdt zater dag 20 januari het Prinsenbal in het Trefpunt aan de Lissese Schoolstraat. Prins Kees de Eer ste Qntvangt op deze leestavor^ KORTWEG carnavalsvereniging De Saksen. Het feest begint om half acht. LISSE VW-Lisse vergadert vrijdag 26 januari in cafe Ta veerne aan de Wagendwars straat. De vergadering begint om 20.30 uur. KATWIJK Vanavond houdt Amnesty International afdeling Katwijk haar twee-maandelijk se schrijfavond in het gebouw van de wijkvereniging Cleyn Duin, gelegen aan het Cleyn Duin plein. SASSENHEIM Voor de af scheidsreceptie van N.M.B.-di- recteur H. G. Dobbe, gister avond in 't „Oude Koningshuis" bestond grote belangstelling uit Sassenheim en omliggende ge meenten. Meerdere bloemstuk ken maakten de receptie tot een sfeervol gebeuren waarin tot uitdrukking kwam de waarde ring voor al het werk van de heer Dobbe voor de Sassen- heimse gemeenschap. Tevens kon kennis worden gemaakt met diens opvolger de heer M. A. Vliegenthart. N. Oosterbaan verlaat raad Voorschoten De heer N. Oosterbaan (WD) heeft be dankt als raadslid in ver-, band met werkzaamheden en mede als gevolg van zijn ziekte ongeveer een jaar geleden. Als zijn opvolger wordt voorgedragen H. J. Willems, de volgende kandi daat op de lijst van de WD. De heer Willems zal een eventuele benoeming aan vaarden. N. Oosterbaan is ruim acht jaar raadslid, waarvan 4 jaar als wethou der van financiën tijdens de vorige raadsperiode. PLANNEN BLIJVEN VOORALSNOG GEHEIM KATWIJK Dc langdurige commissie vergadering voor Bestuurs- en Juridische zaken, die gisteravond in het Vissersdorp werd gehouden, eindigde uiteindelijk in beslotenheid. De reden hiertoe was het plan rondom de nieuwbouw van het politiebureau. Daarvoor was de commis sie akkoord gegaan met de plannen van B en W, om naar een andere lokatie voor de huisvesting van de brandweerkazerne te kijken. Na een lang betoog, waarin hij zei dat het juist is om een besluit, wat lange tijd geleden genomen werd, nogmaals te toet sen aan de aktuele situatie, concludeerde burgemeester C. A. Bos dat het college niet gelukkig is met de toegewezen plaats voor de nieuw te bouwen brandweerkazer ne aan de Zuidstraat. Het college twijfelde of deze plaats gezien de uitvalswegen, de mogelijke geluidsoverlast en de beperkte ruimte wel de meest geschikte is. Het belangrijkste alternatief van het college is om de brandweerkazerne te verplaatsen De nu geplande bebouwing in de Zuid straat zou dan onderdak aan het Inter- kruis en Openbare werken kunnen geven. De leden van de commissie stemden in met het voorstel door burgemeester Bos om de genoemde ideeën nader te onderzoe ken, ook al moet dit in ijltempo gebeuren. Een uitgebreide discussie werd gevoerd over de aanstelling van een derde en vierde milieuagent. Raadslid Berkhey (CDA) verwoordde de gedachte van de andere leden door te stellen dat er naast de controlerende taak ook een preventieve taak voor de milieupolitie weggelegd is. Men kwam in principe overeen tot uitbrei ding met twee man, (of vrouw), waarvan er een in staat moet zijn om naast het gebruikelijke werk ook voorlichting e.d. te geven. Wat betreft de openbare parkeerplaats voor vrachtwagens wil de commissie het advies.geven het een jaar aan te zien. De heer Buitendijk (WD) vroeg of het par keerterrein opgenomen wordt in de sur veillanceronde van de politie. Burgemees ter Bos zegde dit toe. Hij hoopte dat door deze regeling overlast door geparkeerde vrachtauto's in het weekeinde weggeno men zal worden. Een extra ingelast punt was de aanschaf van een tweede keet op het terrein bij het politiebureau. Deze keet, van 5 bij 10 meter, is nodig omdat het huidige politiebureau niet in staat is het gehele politieapparaat onderdak te verle nen. De aanschaf van de keet gaat onge veer/ 30.000 kosten. Dat het geen overbodige luxe is om een nieuw politiebureau te bouwen blijkt wel uit de klachten over lekkages en het gebrek aan ruimte. Toch zal het gebouw niet uit het centrum van het dorp verdwij nen. Burgemeester Bos deelde mee dat deze ruimte waarschijnlijk als museum ingericht gaat worden. Na dit punt schorste de voorzitter de vergadering, om hem besloten voort te zetten. Ondertussen werd de maquette van het nieuwe politiebureau als een feesttaart binnengedragen. VOORSCHOTEN Na een langdurig debat besloot de commissie financiën en econo mische zaken een positief ad vies uit te brengen over een funktionele commissie econo mische zaken. Deze commissie beoogt een platform te zijn, waar bedrijfsleven, midden stand, consument en gemeente de gemeenschappelijke proble men kan bespreken en tevens zal de commissie een adviseren de taak ten behoeve van burge meester en wethouders krijgen. Geen bindende afspraken wer den gemaakt over de vertegen woordiging binnen de commis sie. De voorzitter wordt de wet houder van financiën, drie raad sleden komen eveneens in de commissie en verder 4 winke liers, 3 consumenten, terwijl te vens een afgevaardigde van het bedrijfsleven een plaats krijgt. Deze commissie komt in de plaats van de vroegere commis sie voor middenstandsaangele genheden. De nota energie- en waterbespa ring kreeg vooral van de kant van de PvdA ernstige kritiek. De nota komt tot de conclusie dat het verbruik niet kunstma tig afgeremd kan worden door middel van een tariefdifferen tiatie of enig andere maatregel en dat ook door de huidige prijsmaatregelen niet veel ruim te is voor differentiatie. Uit het overzicht in de nota blijkt dat de waterprijs per m3 in 1970 40 ets was en thans 100 ets, maar dat dit het waterverbruik niet heeft afgenomen. De commissie verzocht de wethouder drin gend een goede voorlichting te geven aan de burgerij. Voor de derde maal stond op de agenda het invoeren van éénrichtingsverkeer op de Ko ningin Wilhelminalaan. Dit maal kon de commissie tenslot te akkoord gaan, waardoor het sluipverkeer, dat vooral tijdens de ochtendspits van deze laan gebruik maakte nu de route via de verkeerslichten aan de Wijn gaardenlaan moet gaan volgen. De commissie had ook geen moeite met de reconstructie van de bocht in de Kon. Julianalaan bij het gemeentehuis, waardoor vanuit de richting Leiden een aparte fietsroute komt tot aan de Prinses Margrietlaan. REGIO LEIDSE COURANT LEIDERDORP Het streven van de middenstanders uit het Oude Dorp een winkelconcentratie in het raadhuis aan de Hoofdstraat tot stand te brengen heeft een grote kans van slagen. Dit werd bekend tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de commissie economische aangelegenheden. Zoals bekend heeft het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (C.I. M.K.) op basis van de resultaten van het gehouden distributie-planologisch onder zoek tot verlaatsing van bedrijven gead viseerd, teneinde aan de zuigkracht van het nieuwe winkelcentrum in Winkelhof het hoofd te kunnen bieden. Op een door het raadslid mevr. D. W. Tichler-Moer- man (WD) uitgelokte vraag, deelde het burgercommissielid T. A. Hendriks, zelf middenstander, mede, dat het C.I.M.K. aan de geïnteresseerde ondernemers een positief advies heeft uitgebracht. De verhuizing naar het nieuwe raadhuis wordt omstreeks 1 juli verwacht. De voorzitter van de commissie wethouder J. Bezemer (PvdA) liet weten dat het gemeentebestuur vasthoudt aan de da tum van 1 maart, waarop de plannen voor het oude raadhuis rond moeten zijn. Hij voegde er evenwel aan toe, dat hij niet op een paar dagen zou kijken. Hij deelde voorts mede, dat de belangstelling •*an andere gegadigden voor het oude raadhuis met de dag groter wordt. De heer Bezemer meende overigens 1 conclusie van het C.I.M.K.-rapport, er door de komst van Winkelhof Leiderdorp een situatie van overbew keling ontstaat, in twijfel te moe trekken. „Er zijn aanwijzingen dat omzetverwachtingen belangrijk ho| zijn. Ik weet de waarheid niet, maar denk dat het wel mee zal vallen", alt een geruststellende wethouder Bezem «J0 NOORDWIJK Oud-wethou der van Groningen Max van den Berg, met de vroegere staatssecretaris Meyer kandi daat voor het voorzitterschap van de PvdA als opvolger van Ien van den Heuvel sprak gisteravond tijdens de jaarvergadering van de streekfederatie Bollenstreek van de PvdA. „Ik kies niet voor de eeuwige oppositie" was een van de verklaringen van de heer Van den Berg. De kandidaat-voorzitter zei, dat hij voorstander was van een drastische verandering van de besluitvorming binnen zijn partij. Hij wilde het ac cent meer verleggen naar de basis en binnen de vergade ringen van afdelingen de me ning over bepaalde thema's opbouwen. Voorts keerde hij zich tegen teveel bemoeiienis van het partijbestuur met de fractie. „Ten onrechte wordt een deel van de tijd van dit bestuur doorgebracht op het Binnenhof' merkte hij op. Over de actuele politie, merk te Max van den Berg op, dat hij het samengaan met de VVD niet zo zag zitten, on danks de vele levensbeschou welijke overeenkomsten. Naar zijn mening zou de WD niet bereid zijn de machtsongelijk heid aan te pakken. Tot slot van de discussie brak de heer Van den Berg nog een lans voor nauwere banden met de vakbeweging. Tijdens de druk bezochte ver gadering werd een definitief bestuur gekozen. Voorzitter is N. van der Brugge uit Sas senheim, secretaris H. Rein- ders uit Nooriiwijk en H. van der Bent uit Katwijk werd penningmeester. PPR NOORDWUK: NOORDWIJK Is het politieoptreden tegen de krakers (arrestatie, fouillering en urenlan ge opsluiting) als rede lijk aan te merken of is hier sprake van een pogiong tot intimidatie (door overdreven machtsvertoon) van burgers die toch waar lijk niet zijn aan te merken als misdadi gers? Aldus een van de vragen van de Noord- wijkse PPR-fractie aan het college van B. en W. Voorts vraagt de PPR zich af of gezien de recente jurispruden tie enig resultaat in de vorm van een veroorde ling verwacht kan wor den van de aanhouding van de krakers. Noordwijkse PRR stelt de vragen na recente uitzettingen van Noordwijkse krakers uit leegstaande woningen in de Schoolklas in t voetbalkantine- De vijfde klas van de Zoe woudse Aloysiusschool ma gebruik van deze voetbalkanl van SJZ in Zoeterwoude. He!®D een beeld van de urgente h vestingsproblematiek van onderwijs in Zoeterwoude. nenkort wordt er verlichting gebracht. De bouw van een !w de katholieke lagere- en klei 1 school kan elk moment be( nen. Alle vereiste toestemt gen zijn inmiddels binnen; »e! leen de slechte weersomstaniWa heden staan de bouwstad i0 in de weg. Het was oorsprol lijk de bedoeling, dat aannei Tetteroo uit Leidschendam geintegreerde school al voor nieuwe schooljaar gereed hebben. Maar dat zal w schijnlijk niet meer lukken, dat de vijfde klas nog eniger! in de voetbalkantine zal moi blijven. badplaats. Over het p Huis ter Duinstraat vTa.0] men hoe dat nu zit met p onbewoonbaar-verklaring.E PRR leidt uit het feit, dat A pand thans bewoond is dPn een gezin, af, dat de destei uitgegeven verklaring na a kraakactie onjuist is geblek |a Tevens vraagt men op uj moment de bestemming slagruimte' is gegeven aanhs pand Schoolstraat 1. En id deze beslissing niet alleei Bp genomen om kraken te vcfee komen of om tegen kral te op te kunnen treden. In kader laat men de opmerk k 'onbehoorlijk bestuur' vallej Het echtpaar A. M. Mulder-Van Stijn uit de Voorhoutse Boerhaavestraat vierde gisteren het 50-jarig huwe lijksfeest met een H. Mis in de Bartholomeuskerk. In café-restaurant Boerhaave werd een drukbezochte receptie gehouden. De 80-jarige bruidegom ontmoette zijn huidige vrouw op de fiets in Warmond. De 77-jarige Warmondse was ruim 16 jaar actief voor de missie. Tot op de huidige dag draagt zij nog haar steentje bij aan het bejaardenwerk. DONDERDAG 18 JANUAR11979 De Schippersdam met op de achtergrond de muur van het transportbedrijf KATWIJK Het Katwijkse gemeentebe stuur kan op korte termijn de prob lonen van de bewoners van de Schippersdam niet oplossen. Dit is de reactie van wethouder Van Dijk naar aanleiding van een open brief waarin de bewoners van de bejaar denwoningen protesteren tegen de aanwe zigheid van het veetransportbedrijf N. de Vreugd in de nabijgelegen Baljuwstraat. De bejaarden betrokken de huizen aan de Schippersdam twee jaar geleden met de toezegging dat het veetransportbedrijf zou verdwijnen uit de woonwijk. In plaats hiervan wilde het gemeentebestuur een groenstrook realiseren. In een open brief aan het gemeentebestuur hebben de bewoners van de Schippersdam enige tijd geleden hun ongenoegen uitge sproken over de gang van zaken. Volgens mevrouw De Mooy van de Schip persdam zijn er met het bedrijf verder geen problemen: „De Vreugd kan er niets aan doen. Hij doet zijn best om zomin mogelijk overlast te veroorzaken. Maar we zitten nu vlak bij een mesthoop en hebben uitzicht op een blinde muur van het bedrijf", zo stellen de bewoners vast. De blinde muur staat vlak voor de huisjes en ontneemt de bewoners elk uitzicht. Stille getuigen van.de gemeentelijke plannen zijn de lantaarnpalen-oude stijl die alvast zijn neergezet. Een groot nadeel van de hele situatie vinden de bewones dat de geplande tuin nu een parkeerplaats is geworden. „Ze hebben al drie keer mijn tuinhekje omver gereden", zegt de heer De Mooy. „en praat me over dat starten 's morgens. Soms sti er een dieselmotor wel tien minuten wi*0 te draaien". In een brief aan de bewoners van (01 Schippersdam heeft het college van bi w verzekerd aandacht aan de zaak te zu I schenken en zo snel mogelijk een oplos^lC te zoeken voor het bedrijf. Het enige p bleem is het vinden van een andere ve rj gingsmogelijkheid voor De Vreugd. gemeentebestuur heeft een terrein aar Katwijkse Krom in gedachte. Vast staat f b{ het bedrijf eens moet verdwijnen. aa Vreugd heeft voor het bedrijf aan e] Baljuwstraat namelijk geen hinderwetj V( gunning. al Ne

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4