stijs moet mogelijkheid tot doorgaan vergroten HYS beter maar Leiden de beker CAO betaald voetbal nog niet rond Parker verlengt contract met twee jaar Tmming ten val op Nootdorp SPINST EBBC Tafeltennisteam gedegen middenmoter Experiment voor Elfstedentocht ^chaatskalender stROSS AFGELAST PLAY-OFFS MOGELIJK IN AMSTERDAM Etappeschema Ronde van Nederland t Hi NA ZEGE OP GRIEKENLAND LEIDEN Door een gelijkspel van 4-4 in de laatste van een serie wedstrijden van vier, heeft Menken Leiden gister avond de Vriendschapsbeker gewonnen. Bij winst van HYS zou de beker naar Den Haag zijn gegaan. De Haagse ploeg had in deze matige wedstrijd wel het beste van het spel maar de afwerking verliep niet zoals het moest. De eerste periode was nog het beste deel van de wedstrijd. Door doelpunten van Phil McKenzie en Leon van Kemenade nam de Haagse ploeg een voorsprong van 2-0. McSheffrey bouwde die in de tweede periode zelfs nog uit tot 3-0. Daarna miste HYS Intervam een serie kansen. Menken Leiden kwam goed terug. Vlak voor het eind van de tweede periode zorgde Rob Hagendoorn voor een treffer. In de laatste periode kwam Leiden door Wielheesen en Anton, met een prachtige treffer, naast de Hagenaars: 3-3. De derde periode was ruim vier minuten oud toen Harry Turk HYS op 4-3 bracht. Met nog een kleine zeven minuten te spelen scoorde Ivan Kocanda de gelijkmaker. In de laatste minuut probeerde HYS alsnog de zege te grijpen. Met nog vier seconden te spelen kregen Dave Bell en Paul Domm het nog met elkaar aan de stok. De matige scheidsrechter Nico Toemen stuurde hen naar de strafbank. Burgemeester A. J. Vis van Leiden reikte aan de gelukkige Leidse ploeg de beker uit (Van onze sportredactie) DEN HAAG Delegaties van de FBO en de WCS, die al sinds mei 1978 doende zijn een CAO voor betaalde voetballers te ontwer pen, hebben nog steeds geen akkoord kunnen bereiken. Tijdens een gisteren in Rotterdam gehouden bijeenkomst werd wel enige vooruitgang ge boekt hoewel de toepassing van de wet op het minimumloon nog steeds een groot struikelblok vormt. Volgende week vrijdag komen WCS en FBO opnieuw bijeen. Zoals bekend verlang de zowel de Tweede Kamer als de staatssecreta ris van CRM, de heer Wallis de Vries, dat deze CAO per 1 januari 1979 gereed zou zijn.. Verwacht mag worden dat tijdens de behande ling van de CRM-begroting in de Tweede Kamer (eind van deze maand) vragen zullen worden gesteld aan de staatssecretaris waarom de onderhandelingen nog niet zijn afgerond. LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 JANUAR11979 PAGINA Onder het toeziend oog van G. Schweigmann (rechts) wordt in Heerenveeen het ijs onder water gezet. water gezet moeten worden. „Alleen daar waar het nood zakelijk is, daar waar het ijs slechtst is. We zijn trouwens ook op kanalen geweest, waar we op bepaalde plaat sen onder sneeuw prachtig ijs ontdekten". „Als het weer begint te vrie zen, moet je er klaar voor zijn. We hebben nu de tijd om even te experimenteren". Wolf onderschrijft Schweig- manns woorden: „Het meren deel van de mensen berust al in het niet doorgaan van de Elfstedentocht. Ze denken dat het onmogelijk is. Ik heb drie keer de alternatieve tocht gereden, maar er is maar één echte tocht. Als het niet lukt, dén gaat het echt niet door". deel er Grischaatskalender voor de ko- 'de dagen is als volgt aange- ie 2,8 jdag 19 januari: rtifici enhuizen: fakkelschaats- Adri it voor jong en oud, 19.00 de 0,6 rtifici lerdijk: Koggentocht, 20-100 n St 10.00 uur, 02288-2133 te Vo ideren: Twentse marathon- oor s ipioenschappen heren, 19.00 lend (,05409-1582 mgen »zenveen: Overijsselse karn at nie inschappen korte baan jon- Vo s (14-16 jaar en 15-19 jaar), erinv 0 aanmelden tot 19.00 uur, ijn- 19-1805/3462 ïvin h em: Mijzerpoldertocht, 25 i inteif 10.00 uur, 02202-1264 sloteros tel veen: avondprestatie- verlt it over met fakkels verlichte ïr Gr afstand naar keuze, start rr eer ijsbaan tussen 18.00 uur en 0 uur, 020-419790 istuuij Up; marathon voor a- en i dat jders over 80 km, 12.00 uur, onde 108-1302 en. erdag 20 januari: tuur dland: afvalwedstrijd, 14.00 n hetaanmelden tot 13.30 uur, ibetó Jl-1544 ndivic vershoof: prestatietocht IJs- tgekfi neer 40, 60 en 80 km, aan moet g van 10.00 tot 14.00 uur, ialig* aanmelden kantine De Zeeuw, Wervershoof Zevenhuizen: supermarathon, 75 ronden, 14 00 uur, aanmelden tot 13.30 aan de baan Zaterdag 20 en zondag 21 janua ri: Ankeveen: Ankeveense natuur- plassentocht, 25 km, 10.00 uur, Lodijk, Ankeveen Eilandspoldertocht; 35 km, aan vang 10.00-14.00 uur, starten in Driehuizen, Grootschermer, Schermerhorn, De Rijp, Graft, Oostgraftdijk en Westgraftdijk Amstelveen: driepoelentocht, 14 km, aanvang 10.00-17.00 bij ijs baan Amstelveense Poel of Camping Amsterdamse Bos, 020-419790 Den lip: waterlandwesttoer- tocht, 30 to 60 km, aanvang 10.00-14.00 uur, starten in Den lip. Ilpendam, Oostzaan en Landsmeer; 02908-1302, 02902- 1212 en 02908-1346 Zondag 21 januari: Giethoorn: nationale korte- baanwedstrijden mannen, aan vang 13.00 uur, aanmelden tot 12.00 uur, 05215-372 Nieuwkoop: marathonwed strijd over 100 ronden, 14.30 uur, aanmelden 01725-1905. van tf ra*) "ÉN HAAG De motorcross tussen Nederland en België die i vijf Jbdag in Meyel zou plaatsvinden is wegens de slechte toestand De TO het circuit afgelast. in30l revanches van de nationale kampioenschapppen veldrijden et),zaterdag in Amersfoort zouden worden gehouden, zijn even ts van het programma geschrapt en verschoven naar zaterdag Ifebruari. Niet meer subsidie voor FC Dordrecht DORDRECHT Het gemeentebe stuur van Dord recht is niet bereid het noodlijdende FC Dordrecht meer steun te geven dan thans het geval is. Nu wordt alleen fi nancieel bijge sprongen voor de huur van de accom modatie aan de Krommedijk. De gemeente volgt wel de particuliere reddingsplannen op een afstand, waar voor het nodige be grip wordt opge bracht Overigens willen de spelers er niet in geloven, dat FC Dordrecht op 2 februari a.s. op houdt te bestaan. Op die datum zou de KNVB geen steun meer verlenen zodat de spelers groep geen salaris meer ontvangt Bij de spelers leeft het plan, wanneer er in februari geen loon meer beschikbaar is, om als amateur- formatie de compe titie in de eerste di visie af te maken Zodoende krijgt de leiding dan de han den vrij om in meer rust naar een finan ciële oplossing te ^JLEEUWARDEN. De sneeuw was twee weken geleden „spelbreker" voor een Elfste dentocht maar bij een aan- ende vorstperiode zal de alle waarschijn- wel door kunnen Een groepje enthousi- onder de bezielende van Kees Wolf uit en George uit Leeuwar- met een nieuw heren hebben proeven genomen het onder water zetten een traject van ander kilometer ijs in Hee- Een eerdere proef is glansrijk geslaagd. Van de nieuwe poging hangt het af of bij een nieuwe vorstperio de de tocht door kan gaan. Het zit de vereniging de Frie- sche Elfsteden hoog, dat de Elfstedentocht twee weken geleden niet door ging. De vorst was er toen en de tocht zou er ongetwijfeld ook ge weest zijn als er maar geen sneeuw geweest was. Men is niet bij de pakken neer gaan zitten. Vooral niet nu hoge drukgebieden in Rusland en Schotland in ontwikkeling zijn en daarmee' de kans op strenge vorst terugkeert. De eerste proeven hebben tot spiegelglad ijs geleid zo dat gisteren een groter traject -zo'n anderhalve kilo- meter- onder water werd ge zet. Op verschillende ijsba nen zijn soortgelijke maatre gelen genomen. De heer Wolf, die driemaal de alternatieve tocht in Fin land reed: „We hebben van die kleinere aggregaatpom- pen nodig. Die brengen het wateri geleidelijker op het ijs. We hebben het ook gepro beerd met een landbevloei- ingspomp, door middel van een tractor, maar dan kwam er te veel water ineens op het ijs, waardoor de ijsvloer doorzakte". Het gaat erom het water zo goed mogelijk onder de ijsoppervlakte te verdelen, zodat het effect verkregen wordt van een „natuurlijke kunstijsbaan". Lukt het experiment en komt er vorst, dan is er een reëele kans mogelijkheid op een Elfstedentocht. „Het meest ideaal, aldus de heren Schweigmann en Wolf, is dat het water uit omliggende ring- of tochtvaarten wordt verkregen. Maar het is ook mogelijk door om de twee honderd meter een gat in het ijs te slaan en daardoor met kleine pompjes het water op het ijs te brengen. Enthousiasme Schweigmann over de tocht: „Het is een experiment om het enthousiasme erin te krijgen. Er is een mogelijk heid als alle boeren, die zo'n pompje hebben, mee willen werken. Er zijn al aanne mers die, als dit alles lukt, hebben verzekerd dadelijk de moeilijke gedeelten voor hun rekening te nemen. Schweigmann vindt het na melijk niet nodig dat de ge hele tweehonderd kilometers die de tocht lang is, onder (Van onze sportredactie) LEIDEN Parker heeft het lopende driejarige contract met Nederlands basketbalkampioen BS Leiden met twee jaar verlengd. Aangezien het huidige van kracht zijnde contract de pennenfa- brikant en de Leidse basketbal vereniging al tot en met het seizoen *79-'80 aan elkaar verbonden hield, houdt deze nieuwe verbintenis in dat Leiden tot en met basketbaljaargang '81-'82 van topbasketbalsport verzekerd is. Te meer daar sponsor Robert Bockweg gisteravond al bekend maakte dat Sid Bruins ma, Jimmy Woudstra, Mitchell Plaat en coach Hennie Blom opnieuw voor een jaar Leiden hebben bijgetekend en dat verder „de ploeg zoveel mogelijk intact zal worden gehouden". De mogelijkheid dat het Leidse team zijn vorig jaar veroverde basketbaltitel tijdens de play-offs met in Leiden zal verdedigen, is overigens duide lijk aanwezig. Parker ziet de vorig seizoen gevon den oplossing spelen in de voor topsport, qua speelvloer ongeschikte immense Leidse Groe- noordhallen duidelijk niet als ideaal en is dan ook op zoek naar andere mogelijkheden. In dit verband wordt de Amsterdamse sporihal Zuid als uitwijkhaven voor de Leidse sportploeg van het jaar steeds vaker genoemd. Indien Parker inderdaad de (tijdelijke) overstap naar Amsterdam zou wagen de competitie wordt wel normaal in de Leidse Vijfmeihal afgewerkt zou Groenoordhallen-directeur An- dré de Jong mogelijk wel eens twee topsporteven ementen aan zijn neus voorbij kunnen zien gaan. Immers: het in de pen zittende zaalvoetbaltoer nooi voor betaalde teams, dat mogelijk al komend weekeinde zal worden gehouden, vond in de Groenoordhallen wel een meer dan geschikte ruimte, maar een aanzienlijk mindere vloer. Omdat ook De Jong al jaren weet dat een vloer, waarop twee dagen in de week een veemarkt plaatsvindt, minder geschikt is voor (top)-sport, drong hij er in zijn meuwj aarsrede twee weken terug al bij de Leidse gemeenteraad op aan een krediet voor een goede speelvloer te voteren. Het is voor Parker én alle sportminnende Leide- naars te hopen dat diezelfde gemeenteraad het verzoek van De Jong welwillend zal bezien Cees Imming had een ongelukkige dag op Nootdorp. NOOTDORP Veel verrassin gen vielen gisteren op de dra- versbaan van Nootdorp. On danks zijn zege in de eerste koers met Reinier Dakota was het voor Cees Imming toch niet zo'n beste dag. In de tweede afdeling van de Elburgprijs kwam hij met zijn paard Mike Fortuna ten val. De koers werd een kleine tien mi nuten later opnieuw gestart met Mike Fortuna, maar zonder Cees Imming. Zijn leerling moest ook in de andere koersen de teugels overnemen. Een van de favorieten deed echter wel zijn plicht. Rodney Fortuna met Jan van Dooye- weerd, die in november al drie keer op Nootdorp won, zege vierde ook nu weer. Nora Nim ble met Guus Knijnenburg kwam op de tweede plaats, voor Opium. Knijnenburg had eer der die middag verrassend ge wonnen met Nepos Fried in de eerste afdeling van de Eindho- venprijs. Daarin maakte Pronto Laguna een misstap en kon daardoor met Gerard van Eyke- lenborg niet verder komen dan een tweede plaats, voor Obert Voorne en Prevenir. De uitslagen: Eenrumprijs, 2380 meter: 1. Reinier Dakota (C. D. Imming) km.tijd: 1.30,4, 2. Rebecca Laren, 3. Paulina H. Toto: winnend 3,20, plaats 2,00, 2,90, 2,00, koppel 8,30, trio/ 30,00. Eefdepri js, 2000 meter: 1. Rose Rust- burcht (J. de Leeuw jr.) km.tijd: 1.30,6, 2. Rosalinde, 3. Raldmo R. Toto: winnend 9,00, plaats 1,60, 1,50, 2,20, koppel 9,60. Eindho venprijs, eerste afdeling, 2000 meter: 1 Nepos Fried (A. T. Knijnenburg) km tijd 1.27,2,2. Pron to Laguna, 3. Obert Voorne. Toto: winnend 8,80, plaats 2,20, 1,90, 3,40, koppel 50,60, trio 985.70. Eerbeekprijs, 2000 meter: 1. Oscar van Duke (C. D. Imming), km.tijd: 1.28,9, 2. Reier K., 3. Regina Scotch. Toto: winnend 11,60, plaats 5,10, 2,20, 7,50, koppel 35,30. Elburrprijs, eerste afdeling, 1680 meter: 1. Rodney Fortuna (J. van Dooyeweerd) km.tijd: 1.25,1, 2. Nora Nimble, 3. Opium. Toto: winnend 2,00, plaats 1,40, 2,70, 2,80, koppel 13,20, trio 155,50. Niet gestart nr. 8 Nok. Emmenprijs, 2380 meter: 1. Prusso Supreme (C. J. van Hengstum) km. tijd: 1.29,5, 2. Mike Areta, 3. Lord Easter. Toto: winnend 4,30, plaats 2,702,50,/ 3,20, koppel 18,00. Elburgprijs, tweede afdeling, 1680 meter: 1. Nieck (J. Verhoeve), km. tijd: 1.24,9, 2. Nero van Enter, 3. Orly Norton. Toto: winnend 15,20, plaats 4,70, 5,30, 1,90, koppel 88,80, trio 1758,80. Niet gestart nr. 4 O Bento. Enkhuizenprijs, 1680 meter: 1. Olga H (M. A. Pools), km.tijd: 1.24,4, 2. Leonis Careless, 3. Myrly Terraise. Toto: winnend 13,20, plaats 10,40, 7,90, 6,00, koppel 299,90. Eindhovenprijs, tweede afdeling, 2000 meter: 1Prelude (J. M. Duin), km.tijd: 1.26,1, 2. Roidur, 3. Nancy Volann. Toto: winnend 3,60, plaats 1,30, 1,40, 1,20, koppel 5,50, trio 55,60. Niet gestart nr. 2 Perfor mer's Star. Eerselprijs, 2400 meter: 1. Romaja (W. Duivenvoorden), km.tijd: 1,30,3, 2. Oval Pride, 3. Oliav Volo. Toto: winnend 3,30, plaats 1,70, 1,80, koppel 7,70. Totalisatoromzet: 237.798,00. DEN HAAG - De vijfde Ronde van Nederland voor beroeps- wielrenners wordt dit jaar ge houden van maandag 13 tot en met zaterdag 18 augustus. Ge zien het karakter van de ronde heeft het stichtingsbestuur be sloten de naam van het evene ment te wijzigen. Na vier jaar Proftour Nederland zal nu ge sproken worden over de Ronde van Nederland voor beroeps- wielrenners. Het etappeschema is nagenoeg rond. De eerste etappe-aan komst is echter nog niet defini tief. Keuze uit een aantal plaat sen in de provincies Groningen en Noord-Holland maken het voor het stichtingsbestuur niet gemakkelijk. Binnen een maand hoopt het bestuur ook deze plaats aan te wijzen. Voors hands is het etappeschema als volgt: 13 augustus: proloog te Steenwijk, bestaande uit indivi duele- of koppeltijdrit, aanslui tend criterium van 80 km; 14 augustus: eerste etappe: Steen- wijk naar een nog onbekende plaats; 15 augustus: tweede etappe: vanuit deze nog onbe kende plaats naar 's Heeren- berg; 16 augustus: derde etap pe: 's Heerenberg—Sittard; 17 augustus: vierde etappe: Sittar- d—Hees; 18 augustus: vijfde etappe: Hees—Beekse Bergen, eerste gedeelte een rit over 90 km, tweede gedeelte een ploe gentijdrit van plm 25 km. Alle etappes zullen een lengte krijgen van circa 180 km, met uitzondering van de derde etap pe, de zogenaamde „Koningin- nerit", die 220 km lang zal zijn. Via Duitsland. Daarin zullen de renners o.m. de Cauberg twee maal moeten beklimmen. De aankomsttijden van de etap pes zijn gepland om circa 17.30 I uur. Over het rennersveld in definitieve vorm valt nog weinig te zeggen. De belangstelling ech ter is groot. Het feit dat de wereldkampioenschappen een week daarna in Nederland zijn, zal daar niet vreemd aan zijn. Het stichtingsbestuur betreurt dat het na vier jaar organisatie geen extra dag heeft toegewe zen gekregen van de UCI. De kalender zit dermate vol, dat hiervoor geen ruimte is. Om trent het financieel welslagen, van de ronde heeft het bestuur alle vertrouwen, dat de benodig de ruim 425.000 gulden, door middel van de sponsoring bij eengebracht kunnen worden. lèric Grange van Astel. Buffy Kirkland (EBBC), Alain Vincent (Astel) Danny Cramer van EBBC (van links naar rechts) in duel om de EBBC won deze ontmoeting. erimd BOSCH De Bossche kketbalvereniging EBBC (ft gisteravond in sporthal Vinkenkamp in Den Bosch de tweede wedstrijd in de rtfinalegroep van het toer ei om de Europese beker Ppr bekerwinnaars gewonnen. J eindstand in de wedstrijd. *n het Franse Astel Villeur- banne was 9474 nadat de Bos schenaren bij de rust al een voorsprong hadden opgebouwd van zeven punten (45—38). De scores: EBBC: Kropman 1, Dek ker 9, Cramer 30, Faber 5, Van Vliet 4, Akerboom 16, Kirkland 15, Lister 14. Astel Villeurbanne: Purkhiser 2, Vincent 6, Monclar 8, Jordan 24, Haquet 6, Fink 12, Evans 16. (Van onze sportredactie) OUD-BEIJERLAND Het Nederlands tafel tennisteam lijkt de goede lijn in de Europese competitie eerste divisie weer enigszins te pak ken te hebben. Na de overwinning op Oostenrijk (4-3) eind 1978 volgde gisteravond in Oud-Beijer- land een zege op degradatiekandidaat Grieken land (4-3), waardoor het Nederlands team een gedegen middenmoter is met drie punten uit vijf wedstrijden. Een topklassering in deze divisie zit er voor Nederland niet meer in. Daarvoor is Polen te sterk. De Oost-Europeanen hebben alle vier duels tot nu toe gewonnen, waarbij slechts één set verloren ging. Griekenland heeft Nederland tegen de verwach tingen in een zwaar avondje bezorgd. Bondscoach Bert Schoofs had geen risico's meer genomen en zijn sterkste dame (Bettine Vriesekoop) en sterkste enkelspelers (Bert van der Helm en Nico van Slobbe) ingezet. Dat leek niet voldoende voor een ontspannen overwinning. De Griekse coach had een sterke troef in Kostadin Pryftis, die in de eerste partij al Bert van der Helm versloeg (21-16, 21-17). Later op de avond won hij met Makris ook het herendubbel tegen Gootzen-Vlieg, waardoor de stand op dat moment 2-2 werd. Nederland was daarvoor door een gelukkig spelende Nico van Slobbe (winst op Mandilas) en Bettine Vriesekoop op 2-1 gekomen. In de vijfde partij, het gemengd dubbel, had Pryftis aan de zwakke Joannidou te weinig steun om weer voor een verrassing te zorgen (3-2). Nederland kon daarna door een nu wel geconcen treerde Bert van der Helm (winst op Mandilas) beide punten tot zich trekken. In de laatste partij bewees Pryftis weer dat hij de sterkste speler van de avond was. Nico van Slobbe had bitter weinig kans. Bettine Vriese koop in actie tij dens haar partij tegen de Griek se Doxa Joami- dou

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17