e Algemene en De Danaïden rdieper in problemen IVS blijft op goede weg hoede prestaties van Reinier Haasnoot en Laterveer De Uiver neemt koppositie over LZ '86 eerste in eigen toernooi WES PACTA ENIGE „PLUSPUNT" ONFORTUINLIJK IERLIES FOREHOLTE i|port" LEIDSE COURANT MAANDAG 15 JANUAR11979 PAGINA 17 tnw IDEN Fides Pacta zorgde voorde tweede maal een verrassing in de overgangsklasse C. Na Haghe werd nu ook het ongeslagen Samos itoffer van de plotselinge dadendrang van de Joeg: 10—10. Fides Pacta zorgde hiermee voor enige positieve geluid uit de Leidse regio, want de resterende ploegen verzamelden alleen Ons en Fiks punten. Oe Algemene verloor ruim Achilles (1015) en zit nu bijna definitief onder rode streep. Angstig dicht bij diezelfde streep rnt ook De Danaïden dat van het nog puntloze VD verloor: 1314. de 514 afstraffing die Fides Pacta in Leiden Samos ontving stapte een uiterst gemotiveerd les Pacta de zaal in. De start was dan ook irrompelend. Het eerste kwartier bezat Fides Pacta licht overwicht en een kleine 2—3 voorsprong, openingsoffensief zwakte echter af en beide jen hielden elkaar tot de rust (54) goed in iwicht. Daan Carree (2), Yvonne Neuteboom, Nico Wim Piket zorgden er na rust voor dat les Pacta ruim afstand (6—9) kon nemen. Deze jrsprong bleek echter niet te handhaven. Via 810 am Samos in de laatste vijf minuten terug zodat 10—10 puntendeling werd bereikt. De overige dse treffers kwamen op naam van Dik Onderwater Anja Kamping, Diet Rijsbergen en Wim Piket. »n Achilles na tien minuten al een 1—3 voorsprong De Algemene had genomen leek een Haagse erwinning een kwestie van afwachten. Het duurde liter veel langer, want ineens vlamde De Algemene Met snel en gevarieerd aanvalsspel kwam de ploeg van Bart Lambooy terug. Door treffers van Truus, Wim en Ruud van Vliet en Sannie Rusman werd de stand omgebogen tot 5—3. Zo snel als de bezieling kwam verdween het ook weer. Deels als gevolg van groeiende irritatie tegen scheidsrech ter Schnabel die als een soort Sinterklaas strafworpen ronddeelde. Terecht of niet, Achilles kwam hierdoor in het voordeel en bij rust (56) was de voorsprong al weer verdwenen. De tweede helft kon De Algemene aanvankelijk nog bijblijven, zij het met twee doelpun ten achterstand. Toen de zuiverheid uit het schot verdween werd de voorsprong van Achilles snel groter tot dat bij 10—15 het laatste fluitsignaal klonk. Overige doelpunten voor De Algemene van Ruud van Vliet (3), Wim van Vliet (2) en Janny van Iterson. Een helft lang liet De Danaïden DEVD het ware gezicht zien. Door goed korfbal van Leidse zijde stond er bij rust dan ook een 39 voorsprong op het scorebord. Inplaats van het karwei in de tweede helft af te ronden verloor de ploeg van Gerard Bos zich in fraaie, maar nutteloze acties. Deze achteloos heid werd al snel bestraft. Als sneeuw voor de zon smolt de voorsprong weg en was tien minuten voor tijd bij 1010 geheel verdwenen. Twee treffers van de ingevallen Gerard Nap gaven weer enig respijt, maar via 1313 trok DEVD voor de eerste maal dit seizoen aan het langste eind: 1413. Voor De Danaïden scoorden Cees Christiaanse (5), Hans van der Leek (3). Eric Filemon (2), Gerard Nap (2) en HennieDevilee. Zuiderkwartier verspeelde tegen koploper Het Zuiden de laatste kans op de titel in de eerste klasse. De Rotterdamse overwinning kreeg vooral in de tweede helft gestalte. Voor rust (3—4) kon de ploeg van Wim Metselaar nog goed partij geven ondanks het erg slordig omspringen met de kansen. Deze slordig heid werd direct na de pauze afgestraft toen Het Zuiden via 36 uitliep naar 5—9. Rens Henze, bij deze stand in het veld gekomen voor Wil de Wit, speelde een zeer ongelukkige twee minuten. Voordat hij met een enkelblessure de kant weer moest opzoeken forceerde en miste hij een strafworp. Het maakte allemaal weinig meer uit want hoewel Zuider kwartier nog zou terugkomen tot 7—10 was de wedstrijd in feite al beslist. Eric van Lunteren (3), Ineke de Hertog, Carla Akse, Toos van Dam en Dirk Jan de Kreek scoorden. In de eerste paar minuten werd TOP volledig overklast door een spatzuiver schietend Ready. Via 30 was het na nauwelijks tien minuten spelen al 7—2. Langzaamaan herstelden de Sassenheimers zich en toen snel na de pauze (10—7) de stand 10—9 werd bereikt leek alles weer mogelijk. Twintig minuten lang bleef deze stand op het bord staan voordat Ready de korf weer doorboorde. Met nog enkele minuten te spelen was de 11—9 beslissend. Voor TOP vonden Jan Willem Simmelink (3), Bert Staal (3). Dirk Meijer (2) en Annemieke Keuningen de korf. Crescendo was tegen Quick wel heel dicht bij de eerste punten. Eèn helft lang kreeg Crescendo ruime gelegenheid een voorsprong op te bouwen maar slaagde er niet in door gebrekkig afmaken. Ook na rust (5—4) leek alles mogelijk maar toen viel ineens het spel vrijwel stil. Quick, eveneens in degradatiepro 44. blemen, wachtte het herstel niet af. 68. Tot tweemaal toe kwam Crescendo nog terug maar zowel bij 7—6 als 9—10 bleef de verlossende gelijkmaker uit. Piet l'Ami (5) en Louis Kok (4) deelden samen de negen treffers. Uit de zes wedstrijden die Crescen do nog resten, moeten minstens zeven punten worden gesleept om boven de rode streep te komen. Dit lijkt gezien het zware programma met vrijwel alle toppers een onmogelijke opgave. Tot anderhalve minuut voor tijd had Fluks de twee punten nog in handen. Ondanks spelvertragen van de Noordwijkse ploeg kwam tegenstander Kinderdijk nog terug. Een afstandstreffer betekende 66 en tien seconden voor tijd werd ook het ene punt nog afgenomen: 76. Jan Verloop (2), Peter van der Berg (2), Corrie Schelvis en Corrie van Hoek scoor den. Veel tegenstand kreeg Ons Eiland niet van NIO, dat tot voor kort nog titelkandidaat was. Via een 2—7 ruststand werd het door treffers van Rob Hasselbach (3), Patrick Verra (3), Wim Nijenhuis (2), Piet Beekman (2), Barrie van Duyn, Julia Amoldus en Olga Soudan tenslotte 7—13. Derdeklasser Fiks verloor tegen Phoenix het tweede punt. Pas na rust (54) slaagde Fiks er in afstand te nemen (58) maar de voorsprong bleek niet voldoende. Tien minuten lang wist Fiks de weg naar de korf niet te vinden en maakte onderwijl een aantal fouten waarvan Phoenix profi teerde: 99. Doelpunten: Aad Knetsch (3), Robert van der Kraan (2), Marjan den Hollander (2), Ineke Kooij en Martin Huizing. Bram van Gent Toos van Dam vangt af voor Zuiderkwartier in het duel met Het Zuiden. (Van onze zwemmedewerker) IDERDORP Zaterdagmiddag werden in de „de )s" de bekende Speedo jaargang-wedstrijden ge iden. Bij deze wedstrijden is er er door de Leidse ''ielnemers redelijk goed gepresteerd. Met name de 'staties van Reinier Haasnoot, op de 100-school voor igens geboren in 1966 (1.23.4, eerste) en Jolanda lerveer, op de 100-vrij voor meisjes geboren in 70/1971 (eerste in 1.33.1), beide van de Zijl/LGB, mgen respect af. Winst was er ook voor Edo den Boef (Zijl/LGB). Hij won de 100-school jongens 1970/1971 in 1.49.3. Op de 100-vlinder meisjes 1967 werd Marianne Knot (LZ'86) winnaar, in 1.25.6, onmid dellijk gevolgd door Hedy Anneeze (Zijl/LGB). Deze laatstgenoemde bracht 1.26.8 op de klokken. Overige uitslagen: 100-school jongens '70/71: 2. Marco Mulder (LZ'86) 1.56.5, 100-vlinder meisjes '69: 2. Yvonne de Kier (LZ'86) 1.47 4, 100-rug jongens '69 3 Remco Filippo v. Veen (LZ'86) 1.38.1, 100-vrij meisjes '68: 3. Margareth v. Veen (Zijl/LGB) 1.20.6, idem meisjes '66: 2. karin v.d. Linden (Zijl/LGB) 1.11.4. Door de Kring Gouwe/Rijnstreek werden wedstrijden gehouden in zwembad „de Dillen". Bij deze wedstrijden werd een klassement over drie afstanden bijgehouden. Van iedere slag werd een 50. een 100 en een 200 meter gezwommen. Degene die de snelste totaaltijd behaalde werd tot kringkampioen uitgeroepen. Edward Maasdijk (Zijl/LGB) leverde een uitstekende tijd af op de 200-vlin- der. Hij verbeterde het kringrecord met 0.6 seconde en bracht het terug naar 2.13.6. Van de 10 te behalen titels gingen er maar liefst vijf naar Leiden. Op de vlinderslag jongens één: naar Edward Maasdijk, en een naar Wilco v.d. Zeeuw (LZ'86). De meisjes zwommen schoolslag, hier waren vooral de LZ-zwemsters succes vol. Ellen Hoogeboom, Wendy Montanus en Yvonne Filippo alle drie van LZ'86 wonnen ieder hun eigen leeftijdsklasse. Belangrijkste uitslagen: 50 school meis jes, onder 14: 3. Annemarie de Bruin (Zijl/LGB) 41.8. Idem onder 16: 1. Ellen Hoogeboom (LZ) 32.6.ldem Dames: Ingrid Scholten (AZC) 39.4. Idem meisjes onder 10: 1. Y. Fillippo (LZ) 48.2, 2. Y. de Kier (LZ) 48.9. Idem meisjes onder 12: 1. Andrea Grim (Zijl/LGB) 42.9. 50-vlinder heren: 1 E- Maasdijk 27.6. Totaal uitslagen: School meisjes, onder 10: 1. Y. Filippo, 2. Y. de Kier (beide LZ'86). Onder 12: 1. W. Montanus, 2. M. Knot (beide LZ'86). 3. A. Grim (Zijl/LGB). Onder 14: 2. I. Bouwmeester, 3. A. D. Bruin (beide Zijl/LGB). Onder 16: 1. E. Hoogeboom. Dames: 2. R Hassefras (Zijl/LGB). Vlinder jongens, onder 14: 1. W. v.d. Zeeuw (LZ) 3. H. Lalau (Zijl/LGB), heren: 1. E. Maasdijk (Zijl/LGB). fan onze handbalmedewerker) liden Voor de dames van Plantenhoek/Foreholte begint de Kkomst er na de onfortuinlijke 109 nederlaag tegen Bomerbroek ■t somber uit te zien. De ploeg van Wim Geerlings zal nu toch Ie zeilen moeten bijzetten om zich in de landelijke eerste klasse handhaven. HVS blijft in de tweede klasse op de goede weg. pk concurrent VIDO kon de Stompwijkse formatie niet afstoppen h ging uiteindelijk met 1016 ten onder. Een klasse lager vielen voor beide vertegenwoordigsters uit de Leidse regio overwinningen fnoteren. Oase bleef ruim (136) voor op de reserves van Ancora, Wijl Northa haar tegenstandster Vires et Celeritas met 10—8 Itroefde. Bij de heren speelde het Leidse Olga/Saturnus tegen hel pagse HEC een overtuigende partij en zegevierde verdiend mei r14. In de afdelings tweede klasse haalde debutant Olympia goed Iten koste van het tweede team van Westlandia, 21—14. mes reholte leek in Borne tegen het moeilijk bespeelbare Bornerbroek i verdiend winstpunt weg te slepen. Inderdaad floot de tijdwaamemer de stand 99 voor het einde van de wedstrijd, doch tot veler fbazing liet het toch al niet zo overtuigend optredende arbitrale 0 gewoon doorspelen, terwijl de thuisclub in het bezit van de bal s. De Voorhoutse defensie, die bij het fluitsignaal van de tijdwaame- ir haar concentratie had laten varen, kon zich niet tijdig herstellen moest bij een vertwijfelde scoringspoging van Bornerbroek aan noodrem trekken. De toegekende strafworp werd door de internatio- 1 van Bornerbroek koelbloedig verzilverd, 10—9. Ondanks de neder ig kan Foreholte op een goede wedstrijd terugzien. Bornerbroek zich door de felle Voorhoutse ploeg geheel „opsluiten" en slechts n dank zij „weggevertjes" van de scheidsrechters redelijk bijblijven. 7—9 in het voordeel van Foreholte leek het pleit beslist, doch reholte verzuimde door te gaan en ging onnodig in de fout met 1 resultaat dat Bornerbroek geflatteerd op gelijke hoogte kon komen, or de treffers van Plantenhoek/Foreholte zorgden: Nel Geerlings Elly Hoek 2x, Hannie Boskamp 2x, Marian Mens, Anke van de •uland en Leny van Beek. I Stompwijkse HVS heeft in feite alleen in de eerste rondgang >eite gehad met het af en toe wat onbesuisd spelende VIDO. Vooral *nie Waayer en Ank van de Bosch moesten het in die spelperiode kiig ontgelden. Bij rust had HVS dan ook nog maar een magere Ab Dieben schiet raak voor Saturnus. De HEC-verdediging is uitgespeeld. voorsprong, 7—9. Na rust draaide de ploeg van Jan Mackaay weer op volle toeren en toen was er voor de Purmerendse dames geen houden meer aan. Via de tussenstanden 7—12, 9—14 en 10—15 werd VIDO uiteindelijk met 10—16 overspeeld. Door deze zege heeft HVS zich vaster op de eerste plaats genesteld met een voorsprong van drie punten op hetzelfde VIDO. Er moeten echter nog 7 wedstrijden worden afgewerkt, dus de weg is nog lang. De Stompwijkse doelpunten kwamen op naam van: Cobia Goemans 9x(!),. Leny van de Bosch 3x, Ank van de Bosch 2x, Marijke Luiten en Mieke van Santen. In de sporthal in Roelofarendsveen haalde OASE, met good-old Wil van der Geest weer in het doel, flink uit tegen de reserves van Ancora. In de eerste helft was het een van beide kanten nog voorzichtig aftasten. Oase dicteerde wel het spel maar kon haar initiatief niet in voldoende treffers uitdrukken. De Rotterdamsen konden tot de rust dan ook redelijk bijblijven. 4—2. Na de veldwisseling past OASE veelvuldig het wapen van de break-out toe en naar zou blijken met succes. Met de regelmaat van de klok lieten de Alkemadese aanvalsters hun tegenstandsters de hielen zien en scoorden dat het een lieve lust was. Ancora kon niet verhinderen dat OASE uiteindelijk wegliep naar een 136 zege. Helma van der Geest 5x, Corrie Weening 2x, Loes van der Geest 2x, Marian van der Geest, Riet van der Poel, Plony Olyerhoek en Lydia van der Poel tekenden voor de doelpunten. Northa behaalde kostbare winstpunten ten koste van Vires et Celeritas. Na een spannend duel trokken de Noordwijkerhoutsen met 10—8 aan het langste eind. Bij rust was de stand nog gelijk, 44. De uitslag had wat ruimer kunnen zijn, indien Northa niet zo slordig met haar kansen was omgesprongen. In het doel van Northa was Miriam Spierenburg een klasse apart, zij stopte onder meer 3 strafworpen. Voor de treffers zorgden: Nelleke de Jong 4x, Leidy Vink 3x, Marian van de Berg 2x en Mary Heydra. In de afdelings eerste klasse was MMO duidelijk beter dan het Haagse CWP. De 13 ruststand werd In de tweede helft bekwaam uitgebouwd naar een 2—8 eindstand. Elly van Leeuwen 3x, José Elstgeest 2x, Connie Elstgeest 2x en Gerrie van der Meer waren verantwoordelijk voor de Hoogmadese score. De dames van Olga/Saturnus leken bij een 47 voorsprong in de tweede rondgang op een regelmatige overwinning op het vierde team van Hellas af te stevenen. De conditie ging echter in de slotfase een woordje meespreken en daarin schoot de Leidse ploeg danig tekort. Met 10—7 gingen de winstpunten naar Hellas. Monique Plouvier 4x, Annele Plouvier 2x en Gonnie van der Moolen scoorden voor Saturnus. HW70 gaf het tweede team van OASE goed partij doch moest toch met een 11—6 nederlaag genoegen nemen. Het Wassenaarse Olympia deed het tegen de reserves van DIOS vooral in de tweede helft goed en won met 148. Marjolein Nieuwenhuis en Connie Disseldorp namen het merendeel van de Wassenaarse treffers voor hun rekening. Heren Olga/Saturnus speelde tegen het Haagse HEC vooral verdedigend een solide partij. De Hagenaars slaagden er vrijwel niet in via reguliere treffers tot scoren te komen. Strafworpen die door de goed leidende scheidsrechter af en toe te kwistig werden rondgedeeld, moesten HEC daarbij helpen. Lag bij de Leidenaars in de eerste rondgang het accent op de defensie, in de tweede helft gingen Sander Lagendijk c.s. zich ook in aanvallend opzicht roeren. Overtuigend werd HEC via de tussenstanden 57, 69, 6—11 en 9—15 naar een 6—16 nederlaag gespeeld. De Leidse score werd bijeengeschoten door: Anton Klok 3x, Peter Waalwijk 3x, Ton Swarthof 3x, Benno Nieuwenhuizen 2x, Hans Zwaan. Wim van Leeuwen en Ab Dieben. Met Kees Vogels weer in de gelederen had Olympia weinig moeite met de reserves van Westlandia. Na een reeds duidelijke 113 ruststand zegevierden de Wassenaarders uiteindelijk met 21—14. Ondanks een uitblinkende invaller-doelman Rob Kroschell kwam HW'70 tegen Egac/Ondo niet verder dan een 16—16 puntendeling. In het streekduel tegen OASE behaalde het Katwijkse Rijnsoever een verdiende 17—26 overwinning. Gezegd moet worden dat de ploeg uit Alkemade er in de tweede helft van alles aan heeft gedaan de hopeloze achterstand bij rust (616) om te zetten in een wat redelijker stand. Vooral Jos Stigter en Kees Wassenaar waren daarbij de grote animatoren. Bij Rijnsoever moest het gevaar meestentijds van Henk Simonis komen. LEIDEN LZ 1886 leeft als organisator van het traditionele Zilveren Sleutel Tournooi de eer ste plaats in de wacht gesleept door vier Hoofdklasseploegen achter zich te laten. In een halve competitie ontmoet ten elkaar Neptunus Arnhem, de Meeuwen, het Y. de Rijn en LZ 1886. Eersteklasser LZ liet deze ploegen duidelijk merken, dat bij promotie de Leidenaren niet on derschat dienen te worden. In dit 19e Zilveren Sleutel Tournooi startte LZ erg goed tegen het Y. Met 61 zegevierde de Leidena ren over de debutant in de hoofd klasse. Gezien de kwaliteit van het spel bleek al snel, dat de wedstrijd Neptunus Arnhem—LZ 1886 de finale zou zijn. In deze ontmoeting liep een sterk op de counter spe lend LZ liefst uit tot 52. In de laatste minuut passeerde routinier Jaap Jansie de uitstekend op dreef zijnde doelman Jan Teske nog tweemaal. Daarna zegevierde de ploeg van Gijs van der Leede met 62 over de Meeuwen en eindigde de wed strijd tegen de Rijn in een 44 draw. Einduitslag: 1. LZ 1886; 2. Neptunus Arnhem; 3. het Y; 4. de Meeuwen; 5. de Rijn. Voor LZ scoorden: Jan de Graaf (zesmaal); Ruud Muusse (vijfmaal); Fried El- zinga (driemaal); Jan-Pieter Hek, Bram van der Leede, Jan van Duuren (tweemaal) en Jan Bakker (eenmaal). LEIDEN De eerste klassering van Formule Pentagoon In de dinsdagleague heeft niet lang standgehouden. Door het verlies tegen de Engelse bowlers Union Jacks Is de titelverdediger weer gepasseerd door De Uiver. De Nachtegaal volgt, met een wed strijd minder te hebben gespeeld, comfortabel op twee punten. In de overige competities waren geen opzienbarende uitslagen te ontdekken, waardoor de kopposi ties onaangetast bleven. Wel zorg den Jaap Pluimgraaf (de Nachte gaal) en Karei Boehlee jr. (de Uiver) voor hoge scores. Jaap bowlde een game van 256. terwijl Karei uitblonk met 248 in een serie van 632. Stand dindag 5 man: 1. de Uiver 34—14. 2. Formule Pentagoon 32—16, 3. de Nachte gaal 32—12, 4. Boston LPG 29—19, 5. Tettero 4 26—22, 6. Bakkerij Raaphorst 25—23, 7. For mule BvM 22—26, 8. Union Jacks 22—26, 9. Les Imbattables 21—27, 10. Tettero 6 11—37,11. de Nach tuil 638. Stand maandag 5 man: 1. Lions 58—14, 2. Wanninkhof 55—17, 3. Pinhitters 49 1/2—22 1/2, 4. Rainbow 46—26, 5. AZL 38—34, 6. Boxers 34 1/2—33 1/2, 7. Treffers 3319. 8. Eagles 30—42, 9. Stumpers 16-6, 10. Venplayers 1—71. Stand dinsdag trio: 1. Bixby 33—23, 2 de Wit 33—23, 3. Tigers 30-26, 4. Lions 30—26, 5. Driftkikkers 28 1/2—27 1/2, 6. Wanninkhof 26 1/2—29 1/2, 7. Eagles 25—31, 8. Oliva's 25—31, 9. Ladies 2432, 10. Boxers 22—34. Stand maandag trio: 1. Computer Hardware Co. 42—6, 2. You Never Can Tell 32—16, 3. Panthers 31—17, 4 Tettero 5 25—23. 5. Tettero 2 24 1/2—23 1/2, 6. Tettero 7 24—24, 7. Tettero 3 20 1/2—27 1/2, 8. Euro Coiffeur 18—26, 9. Formule 4 12—36, 10. Formule 3 7—37. Programma zaalvoetbal (Van onze sportredactie) LEIDEN Er staan vanavond twee wedstrijden in de hoofd klasse zaalvoetbal op het pro gramma. Van der Plas BMW Van Gerven de Jong. aanvang negen uur. EKL Boys—Swift 't Winkeltje wordt om acht uur gespeeld Beide ontmoetingen vinden plaats in de Katwijkse Cleijn Duin hal.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17