Toverwerelden van Fantasie NU 30% RIJKSSUBSIDIE OPROCKWOOL SPOUWMUUR- ISOLATIE. „Kerkbalans", appèl aan zeven miljoen Nederlanders Advies aan bisschoppen ove. aanbevelingen LPO Wellicht rechtzaak Feyenoord en Bastia Ontspannen onderonsje Bil j artkampioenschappen in Sassenheimse sporthal Subsidie-advies voor toneel aan minister Gardeniers Calotec BV kunst en kunstenaar kerk wereld KERKEN WIJZEN OP POSITIE VAN GASTARBEIDERS-GEZINNEN KORTE METTEN KUNST/SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 JANUAR11979 PAl JjÏT ROTTERDAM Het is niet uitgesloten dat Feyenoord binnenkort een rechtzaak aangaat tegen Bastia over de transfersom van Wim Rijs- bergen. De Franse club zou Feyenoord 25.000 gulden te weinig hebben betaald voor de voorstopper. Juridisach adviseur Mr. Van Velzen is door directeur Peter Stephan verzocht dat tekort indien nodig via de rechter alsnog te vorderen. Het duurde aanvankelijk eni ge maanden eer Bastia de transfersom voor Rijsbergen overmaakte. Toen dat een maal gebeurde, was het be drag omgerekend in Neder lands geld 485.000 gulden. Het destijds nogal haastig opge maakte contract vermelde 510.000 gulden. Feyenoord be weert, dat het transferbedrag van Rijsbergen in de overeen komst in guldens is vermeld, Bastia zegt dat het daarin om (inmiddels gedaalde) Franse francs gaat. Manager Filipi van Bastia weigert dan ook Feyenoord nog maar een cent meer te betalen. DEN BOSCH Het nationale Russische i jshockeyteam en het team van Den Bosch, hebben er gisteravond in de Noordbra bantse provinciehoofdstad, een ontspannen onderonsje van ge maakt. De teams speelden „gemengd", met Nederlanders en Russen in zowel Den Bosch als Rusland. De verzameling spelers, die on der de naam „Rusland" het ijs betrad, won uiteindelijk met 106, na de periodestanden 5—2,0-3,5-1. Het was de laatste ontmoeting die de selectie van Rusland tij dens zijn oefentrip door Neder land maakte, als voorbereiding op het toernooi om het wereld kampioenschap in de A-groep, dat in april te Moskou wordt gehouden. Alle wedstrijden werden gewonnen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bekerwinnaar Starlift is met slechts één speel ster vertegenwoordigd in de selectie van het Nederlandse volleybalteam dames, dat zich gaat voorbereiden op het toer nooi om de Lentebeker (begin april in Turkije) en de strijd om de Europese titel (medio mei kwalificatie in Nederland). De overige speelsters van de Voorburgse ploeg zijn door stu die- en/of blessureproblemen verhinderd. De vijftien speelsters tellende selectie bestaat uit: Evelien van der Laag (Starlift); José Conijn, Loeki Raterink (Quick Orion); Selectie volleybaldames Willemien ten Haaf, Marianna Milicevic, Monique Remmen (Energo); Helene Kat, Stofke van Strien, Riet Wubs (Texo- clean Dynamo); Caroline Keu len, Martje de Vries (Prins DVC); Saskia Manschot (Longa '59); Hennie Morsink, Fransje Murphy (Van Houten VCH); Els Mulder (Intermakei SFC). Eer ste trainer is Jaap Akkerhuis, die wordt geassisteerd door Jo- han van der Haar. Nederlaag handbalheren SOFIA Het Nederlandse he ren handbalteam heeft zijn eer ste wedstrijd in het internatio nale handbal toernooi in Sofia verloren. Een combinatie-team uit Moskou bleek te sterk: 27—19 (15—8). De andere deel nemers aan het toernooi zijn Hongarije, Bulgarije A en B en Sinza uit Roemenië. Zowel voor Nederland, Honga rije als Bulgarije is de kracht meting in Sofia een voorberei ding op het toernooi om het wereldkampioenschap in de B-groep, dat eind februari in Spanje van start gaat Neder land is met Spanje en Oosten rijk in één voorronde-groep in gedeeld. In de eerste ontmoeting waren de Russische spelers opper machtig. Niet alleen speelden zij preciezer en evenwichtiger, ook hadden zij het voordeel van meer lengte in de ploeg. Daarbij werden zij nog r Jlpen door de fouten in d Nederlandse verdediging, '\e de tegenstand der nogal at kansen bood. Indruk maakte doelman Ron de Jonge, die diverse gevaarlijke schoten stopte. Ook Ton Reind- ers speelde een goede wedstrijd. Topscorer van Nederland werd Danseres Alexandra Balajowa overleden PARIJS Alexandra Balasjo- wa, een van de laatste sterren van het keizerlijke Russische ballet, is dezer dagen op 91-jari ge leeftijd overleden in een Russisch bejaardentehuis te Chelles bij Parijs. Een van haar grootste succes sen was „La fille mal gardee" van de Franse componist Her- old, in een choreografie van Dauberval. Nadat zij dit ballet voor de eerste Wereldoorlog in het Moskouse Bols joithea ter had gedanst, voerde zij het later uit in verscheidene Europese hoofdsteden. Van 1928 tot 1972 was zij balletlerares in Parijs. René Kievit met zes treffers. De doelpunten van Nederland werden gemaakt door: René Kievit 6, Ron Reinders 4, Piet Kievit 2, Jo Hanckman 2, Bert Bouwer, Bob Sondaar, Hans Beugel, Gaby Rietbroek en Jan- Willem Hamers. Doelman Ron de Jonge Mgr Wüstenberg nieuwe pronuntius DEN HAAG (ANP) Mgr. Bru no Wüstenberg is benoemd tot apostolisch nuntius in Den Haag als opvolger van mgr. John Gordon. Dit is in Rome bekend ge maakt Mgr. Wüstenberg is op 10 maart 1912 in Duisburg ge boren. In 1938 is hij prisester gewijd en in 1966 werd hij gewijd tot bisschop. Vanaf 1973 was hij pro-nuntius in Ivoorkust en Benin en aposto lisch delegaat in Togo en Gui- SASSENHEIM In de sport hal Wasbeek in Sassenheim wordt van 1 tot en met 4 fe bruari het Nederlands kampi oenschap Biljarten, ereklasse driebanden groot, gehouden. Het zal een van de hoogte punten worden van het gou den jubileum van het district Bollenstreek van de Konink lijke Nederlandse Biljart bond. De veertig leden van het dis trict Bollenstreek van de nati onale biljartbond tekenen voor de organisatie van het gebeuren. Er wordt gespeeld op twee match-tafels. In ver band met de te verachten be langstelling wordt de tribune capaciteit van de nieuwe sporthal aanzienlijk uitge breid. In totaal zullen vijfhon derd bezoekers er een zit plaats kunnen vinden. Bejaarden krijgen op de don derdag- en vrijdagmiddag gratis toegang. Het toernooi wordt op donderdag 1 februa ri officieel geopend door bur gemeester Kret van Sassen heim. Aan de wedstrijden nemen deel de topspelers Chris van der Smissen, Rini van Bracht, en H. Poppeyus, voorts J. de Wilde, E.v.d.Looy, P. de Jong, H. de Ruyter en M. Brosens. Aanvangstijden van de wedstrijden zijn voor donderdag tot en met zater dag 13, 15, 19 en 21 uur. Zon dag om 13 en 15 uur, terwijl de aanvang van de finale wordt verwacht tussen half zes en half zeven. David Douglas Duncan, de ameri- kaanse fotograaf die hier bekend is geworden door de fotoboeken die hij aan Picasso wijdde, heeft een nieuw boek gepubliceerd: Toverwerelden van de Fantasie. Het begint met op nieuw herinneringen aan zijn vriend Picasso, met enkele lichtvoetige schetsen van de kunstenaar afgebe eld, maar gaat dan over op vier mensen, amateur-kunstenaars noemt hij hen, die op verschillende manie ren tot het uitbeelden van een fan tastische wereld komen. De eerste is Dorle Lindner, in Duits land geboren vrouw die momenteel in Engeland leeft. Zij werkt in schra- fitto-techniek: bedekt wit karton met zwarte porceleinaarde en krast er vervolgens voorstellingen in, zodat grafisch aandoend wit-op-zwart werk ontstaat van een betoverende char me. Bij wat meer publiciteit zou zo'n vrouw wereldberoemd kunnen zijn. Grappig overigens dat Duncan in zijn tekst de (vaker gemaakte) vergis sing begaat om in een illustratie van het Pygmalion-verhaal de vrouw (Ga- lathea) die van beeld tot leven wordt gewekt, de naam van de beeldhou wer (Pygmalion) te geven. Zoiets als „Pygmalion met Lily Bouwmeester in de titelrol". De Lindner-illustraties zijn uiteraard in zwart-wit. Alle andere platen zijn er in de kleuren die het wezen van de overige afbeeldingen vormen. Dat geldt voor Dr. Oscar Forel, een Zwit sers psychiater. In zijn vrije tijd trekt hij er met een camera op uit om de verborgen schoonheden te fo tograferen in boomschors. Het wer den ongelooflijk fascinerende bladen. Wonderlijk, want het gaat om dingen die iedereen eigenlijk waar zou kun nen nemen, maar Dr. Forel heeft dat vermogen om te kunnen zien waar anderen alleen maart kijken. Het ver mogen van de kunstenaar heet dat. De derde 'amateur' is Hsueh Shao- Tang, vroeger chinees zijdehandelaar, tegenwoordig kok en in zijn vrije tijd altijd bezig met het in heel klei ne stukjes knippen van gebruikte postzegels. Die voegt hij vervolgens, geplakt op zijde, samen tot voorstel lingen in de beste traditie van de Chinese schilderkunst. Als je zo leest lijkt het werken in de trant van Hsueh Shao-Tang: De grote draak. mensen die huisjes bouwen van luci ferhoutjes. Maar Hsueh Shao-Tang werkt toch op een veel hoger peil. Dat hij postzegels als materiaal ge bruikt, is omdat die (alleen de zegels van Taiwan komen in aanmerking) op sterk papier zijn gedrukt in ster ke kleurvaste inkten. De werken zelf herinneren totaal niet meer aan het gebruikte materiaal, zijn gewoon fraaie kunstwerken geworden. Als laatste: Adriane van der Eist, aagse en scl ingen belgische barones en weduwe feuws een diplomaat. Zij fotografeertgr W( natuur, maar dan op een heel spj^g le manier: binnendringend In i- bloem, zoekend naar de schoon" r 0 in bijvoorbeeld een vlindervle^^g froot-I Erg fraai, ook deze ♦overwereldi fantasie. DEN HAAG De nieuwe ar beidsvoorwaarden voor techni ci en het verhogen van het btw-tarief van vier naar acht tien procent zullen het toneel in het seizoen 79/80 geldzorgen baren. Dat zegt de afdeling toneel van de Raad voor de kunst in het advies aan minister Gardeniers van CRM voor de subsidiëring van gezelschappen in het ko mende seizoen. Het geldgebrek leidt ertoe, dat bij steeds meer gezelschappen niet meer kan worden gespro ken van een evenwichtige leef tijdsopbouw: oudere acteurs worden vervangen door jonge re, omdat die „goedkoper" zijn, aldus de afdeling toneel. Over de salarissen van de kunst enaars zegt het advies, dat deze veel minder goede sociale rege lingen kennen dan de ambtena rensalarissen, hoewel ze toch aan elkaar zijn gekoppeld. Er wordt dan ook bij de werkne mers in het theaterbedrijf „ge kort op wat ze nog niet eens hebben", meent de afdeling to neel. Gepleit wordt voor een regeling, waarbij de gemeenten die be schikken over accommodaties die geschikt zijn voor wat ge subsidieerde toneel brengt, zich verplichten het gehele repertoi- De Raad voor de Kunst advi seert de minister de grootste prioriteit te geven aan de subsi dieverlangens van de gezel schappen Baal, Centrum, Poe- zië, Hardop, Publiekstheater en Sater. Daarbij vraagt de raad aandacht voor de subsidiëring van ad-hoc-produkties. Het oor deel van de raad over de presta ties van de gesubsidieerde gezel schappen is over het algemeen gunstig. Alleen over de Haagse Comedie „in haar huidige vorm en samenstelling" oordeelt de raad negatief. Uw erkende Rockwool dealer: postbus 185 2250 AD Voorschoten tel.: 01717-5913 John Wayne naar het ziekenhuis LOS ANGELES De Ameri kaanse filmacteur John Wayne is in Los Angeles in een zieken huis opgenomen. De 71-jarige, die vorig jaar een open hartoperatie heeft onder gaan, moet nu waarschijnlijk aan galstenen worden geope reerd. De artsen hebben zijn toestand goed genoemd. Elpee Herman Brood nu al goud Haarlem De succesvolle Nederlandse formatie Herman Brood «Se his Wild Romance heeft een unieke prestatie ge leverd in de geschiedenis van het Nederlandse platengebeu- ren. Binnen zeven dagen na het uitkomen is de live-elpee „Cha Cha" al goud. In de voorverkoop werden al ruim 000 exemplaren verkocht. David Douglas uncan: Toverw^f d{ den van Fan* *e. Uitg. Elsevier cusAmsterd x Prijs 34,50. gnde be 'Drukwerk in de marge in Gemeentemuseum innen ebouv rouwe et pre brei 'Drukwerk in de marge' r~" 'Wl-l. drukkers en uitgevers die op niet-commercië DEN HAAG naam van een stichting waarin vijftig nederiii cicict sis werken, samengaan. In samenwerking ni.f Educatieve Dienst van het Haags GemeedJU seum organiseert de stichting op zondagmidd januari (13.30-17.00 u.) een boekenmarkt ol 'marginale' boeken. Daarnaast worden demo: ties gehouden die een relatie hebben met ditlRlD ambachtelijk drukwerk, zoals het marmeret' papier, het werken met een handpers, het hand zetten van loden letters enz. Deze aclvanS ten vinden plaats in de hal en de werkkelds een het museum. De toegang is gratis. n drij jde n< metei Gij 01 tikoni tuiger Pierre Boulez, de 53-jarige franse componist en dirigent krijgt dit jaar de door dr. Ernst von Siemens ingestelde muziekprijs, waaraan een ge ldsom van 150.000 Zwitserse francs (ongeveer 180.000.-) is verbonden. De in Zwitserland gevestigde stichting kende de in 1973 ingestelde prijs eerder toe aan Benjamin Britten, Olivier Messiaen, Mstislav Rostropowitsj, Herbert von Karajan en Rudolf Serkin. Victor Hubinon, de belgische tekenaar en 'vader' van Buck Danny, een piloot van de amerikaanse luchtmacht, is op 54-jarige leeftijd te Brussel overleden. Hubinon heeft aan Buck 39 boeken met cartoons gewijd. Het 40ste komt bin nenkort uit. Het Guarneri Trio (Herman Krebbers, Danièle Dechenne en Jean Decroos) speelt op dinsdag 16 januari in Diligen- tia een geheel frans program- oir ma, n.l. pianotrio's van Ravel en Chausson. ir»t Het Nederlands BlaiH-'1 semble concerteert 16 1 in de Nieuwe Kerk or} (DP titel „Wenen, 1800, [orzitl veer...." Het program»en-d< staat uit Partita op 7 9t giste van Frans Krommer, jtop in G al Valet van Geoi|edeel schetzky, het Rondino; van Wo 0 25 van Van Be^ Boi en de Serenade no. 22ts me KV 375 van Mozart. jcong Orez Mobiel, Paviljoen^ in 68 Den Haag, exposeer si 16 januari t/m 9 maarhtters we schilderijen van Jai den Ende, recente teke van Arie Berkulin en HO reliefs en tekeningen vi Schoonhoven. Q( Pianist René Rakier vt op woensdag 17 janufriai derde Raadhuisconcert f nacker. Op zijn progi staan werken van11713 (I NIJMEGEN Gereformeer den, hervormden, katholie ken, remonstranten, oud-ka tholieken en doopsgezinden zeven kerkgenootschappen in totaal gaan van 15 tot 27 januari weer de inmiddels traditioneel geworden actie „Kerkbalans" houden. Ruim zeven miljoen Nederlanders zullen bereikt worden in deze interkerkelijke actie, die weliswaar landelijk wordt gevoerd, maar bedoeld is om de kerkleden te stimu leren hun eigen gemeente of parochie geldelijk te steu nen. Affiches, folders, poststem pels van de PTT, stationsre clame en zelfs spandoeken, alsmede in vele gevallen be zoek aan huis zullen worden ingezet om de kerkleden te vragen hun (hogere) bijdrage te verlenen aan zowel het zondagse als doordeweekse werk, dat de kerken verzet ten. Nog altijd verzetten, on danks het feit, dat kerk-zijn in een stedelijke samenleving (88 procent) door niet weini- gen als een aflopende zaak wordt beschouwd. De directeur van het Kaski te Den Haag, mr. B. J. M. Engbersen, die de komende actie tijdens een persconfe rentie in Nijmegen introdu ceerde, constateerde dat vaak terecht twijfel ontstaat aan de bestaansmogelijkheden en levenskansen van een plaat selijke gemeente of parochie. Dit als gevolg van verschui vingen en veranderingen in godsdienstige en kerkelijke overtuigingen en houdingen. Vooral ook de mobiliteit van de mensen speelt de kerken enorme parten, zo zei hij. Verhuizingen binnen en bui ten de stad, veranderingen in wonen, werken en vrijetijds besteding maken het steeds moeilijker een kerkgemeen schap bij elkaar te houden. De bevoliring in binnensteden loopt terug, nieuwe wijken vragen moeizaam opbouw werk met andere uitgangs punten. „En toch zijn zij er nog steeds", aldus mr. Engbersen. Eerlijk toegegeven: zij functioneren nogal eens wat merkwaardig stereotiep tradi tioneel, maar ook vaak erg creatief, het oude achter zich latend en experimenterend met een nieuwe vorm, soms op zich zelf staand nog, maar steeds meer elkaar de hand reikend en samenwer kend in oecumenische zin". Het gaat onder meer om steun aan 1470 hervormde gemeenten, 1800 r. k. paro chies en 808 gereformeerde gemeenten. Deze grootste drie deelnemende kerkge nootschappen constateren elk jaar dank zij „Kerkbalans" een stijging. De hervormde kerk verwacht voor 1978 een groei van 8,5 procent. Het aantal gemeenten dat dit jaar zal deelnemen is met vijftig gestegen. De gereformeerde kerken verwachten dat 1978 een stijging van ruim 7,5 procent zal laten zien. De r. k. kerkprovincie verwacht voor 1978 een stijging van on geveer vijf procent. In een brief aan de vaste commissies voor Justitie, Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en Sociale Zaken van de Tweede Kamer, heeft de sectie dienst van de Raad van Kerken in Nederland aandacht gevraagd voor de positie van de in ons land wonende gezinnen uit het gebied om de Middelandse Zee. De sectie dienst, waarin de diakonale- organen van de lidkerken vertegenwoordigd zijn, wijst vooral op de positie van de vrouw in deze gezinnen. Door het ontbreken van een samen hangend beleid wordt er onvoldoende aandacht geschonken aan de specifieke problemen van deze gezinnen, die zich in ons land dikwijls vastklampen aan hun traditionele leefpatroon. De briefschrijvers achten het huidige beleid van de Nederlandse autoriteiten een belemmering voor degenen die tot culturele minderheden behoren, om als gelijkwaardige in ons land te kunnen leven en eigen culturele en godsdiensti ge waarden in stand te kunnen houden. Integra tie dient een zaak van wederkerigheid te zijn; integratie dat minderheden zich in gedrag zodanig" aan de Nederlandse samenleving aan passen, dat de meerderheid van hen geen „last" ondervindt. Wat de sectie dienst vooral is opgevallen omdat deze initiatieven nogal eens vanuit de kerken zijn genomen is het grote gebrek aan professionele begeleiding van vrijwillig(s- t)ers die zich inzetten voor de begeleiding van buitenlandse gezinnen. Ook worden enige schrijnende voorbeelden gegeven van de gevol gen van onkunde over minderheidsculturen bij sociale medische en justitionele instanties. Voor middellange termijn bepleiten de kerken dan ook de instelling van een werkgroep, waarin overheid en particulier initiatief vertegenwoor digd zijn, die kan adviseren over de maatregelen die nodig zijn voor een samenhangend beleid gericht op de hele samenleving. De kerk in Mozambique be vindt zich momenteel in een „situatie van hoop, maar ook van ernstige bezorgdheid", Dit stellen de bisschoppen van Mozambique in een her derlijk schrijven. Berichten, dat christenen in Mozambi que gediscrimineerd worden en bij de uitoefening van hun geloof moeilijkheden on dervinden, worden in deze brief bevestigd. De bisschop pen spreken ook over de uit wijzing van missionarisen. Na lange onderhandelingen met de betrokken kerken is het Israëlische ministerie van godsdienstzaken opgedragen herstelwerkzaamheden te ver richten in de kerk van het Heilig Graf te Jeruzalem. De president van Israël, die dit bekendmaakte, zei, dat ook spoedig begonnen diende te worden met dringend nood zakelijke restauratie van de kapel van dé Aartsengel Mi- chaël binnen de kerk. In het verleden is het door compe tentiekwesties tussen de kerkgenootschappen, die de kerk beheren zeer moeilijk geweest overeenstemming over het herstel te bereiken. De katholieke aartsbisschop van Boston, kardinaal Hum- berto Medeiros en het hoofd van de Albaans-orthodoxe kerk in Amerika, bisschop Mark Lipa, hebben een drin gend beroep gedaan op alle geloofsgemeenschappen om te proberen een einde te ma ken aan de godsdienstvervol ging in Albanië. Elke uitoe fening van de godsdienst is daar verboden. De twee ker kelijke leiders spraken van een „wrede godsdienstige vervolging, die de mensen rechten van alle burgers op de ernstigste wijze aantast". De Albaanse gelovigen, zo wel in het land zelf als daarbuiten hebben hun hoop gesteld op paus Johannes Paulus II, van wie zij steun verwachten bij het herstel van de vrijheid van gods dienst en de rechten van de mens in Albanië. Volgens het in Oost-Berlijn verschijnende tijdschrift „Be- gegnung" (ontmoeting) be schikt de katholieke kerk in Litouwen momenteel over ruim zeshonderd parochies en ongeveer 750 priesters. De laatste tijd staat de Sovjet- Unie, waaronder Litouwen valt, een hoger aantal pries terkandidaten toe. In het eni ge seminarie van het land, dat in Kaunas staat, waren er tien jaar geleden maar net dertig studenten. Nu zijn het er volgens het blad 72. De kerk van het seminarie mag ook weer als zodanig worden gebruikt. brug op e van (Twe< kand ocrat< p, he« in aff tairec •en ge door echtv vijzin larinj het o De bisschoppenconferentie is er op haar maandelijkse vergi ring in Rotterdam, mee akkoord gegaan dat enkele staflel van het secretariaat van de r.k.-kerkprovincie een adi— voorbereiden over de aanbevelingen van de jongste zitt M van het derde Landelijke Pastoraal Overleg, die eind oktoJ-J- (in Noordwijkerhout) werd gehouden. De stafleden zullen dit doen in samenwerking met de secret! van het LPO. Zij zullen dit advies in eerste instantie indier bij de Bisschoppelijke Beheerscommissie, de agendacommiy voor de bisschoppenconferentie. Het is de bedoeling datfi door de bisschoppenconferentie wordt behandeld op vergadering van 10 april in Haarlem. Intussen wordt ookl gesprek van de agendacommissie voor het LPO en de leid van de diocesane delegaties met de bisschoppenconfere| voorbereid. De bisschoppenconferentie heeft in dezelfde vergadering IfSSEl goedkeuring gehecht aan een rechtspositieregeling voonhste kosters alsook aan de statuten en het reglement vantuden pensioenfonds voor het huishoudelijk personeel in de NefchilU landse bisdommen. lid, i Namens de bisschoppenconferentie zal kardinaal Willebrafcr w< in mei de viering van het negende eeuwfeest van de hef vasl Stanislaus in Polen bijwonen. De uitnodiging aan het Netsoort landse episcopaat is uitgegaan van kardinaal Wyszynski, vrfblijk zitter van de Poolse bisschoppenconferentie, en de toenmap ge; vice-voorzitter de kardinaal Wojtyla, de huidige Paus Johaifcts v Paulus II. Sint-Stanislaus was bisschop van Krakau,Jelke vroegere diocees van paus Wojtyla, en is het jaar 1079A-del martelaarsdood gestorven. Hij is patroon van Polen. iverei De Nederlandse bisschoppenconferentie zal op het sympos|min< van de CCEE, de Raad van Europese Bisschoppenconferen|A-pr< worden vertegenwoordigd door mgr. Móller en mgr. Simcj Het symposium zal van 17 tot en met 21 juni in Rome wort van gehouden en zal gaan over jeugd en geloof. op he ekkiri

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10