Koopmans zonder risico naar royale puntenzege Vul eens twee kolommen meer in _op uw Lotto-formulier. WON wijst shirt reclame af Glasbergen en Oegstgeest delen de punten Kleine winnaar tien kilometer LlüSPORT Stan van de Driessche's tweede boks jeugd Sportwereld Dat betekent twee extra kansen op f500.000- r |B LEIDSE COURANT DINSDAG 9 JANUAR11979 PAGINA 13 ROTTERDAM De lettertjes waarmee de naam Mei vit Mott op de boks jas van de pugilist uit Houston (Texas) waren gebor duurd, waren even bescheiden als de man zelf. In zijn kleedkamer in „Ahoy" zei hij zonder enige bedenking: „De uitslag was juist. Koopmans heeft op punten gewonnen". Ook in zijn 32e duel bleef Koopmans ongesla gen. Slechts eenmaal, in zijn Europees titelge vecht tegen de Italiaan Aldo Traversaro, moest hij een onbeslist toestaan. En toch wekte Rudie Koopmans, op 21 februari we derom tegen de Italiaan voor de Europese titel in het halfzwaargewicht ook in „Ahoy" nog niet de indruk op weg te zijn naar zijn opperste vorm. Hij had er deze acceptabele verklaring voor: „Meivit Mott is een gevaarlijke bokser met een sterke counter en ik mocht geen enkel risico nemen. Maar mijn conditie is goed. Ik heb tien dagen in Berlijn getraind met de ex-wereldkampioen Eckhard Dagge omdat ik sinds september niet meer in de ring ben geweest, loopt de routine achteruit". En routi ne had Rudie Koopmans nodig tegen de gekleurde bokser uit Amerika, cue over een razendsnelle stoot beschikte, defensief bokste en loerde op zijn grote kans, die zowaar in de tweede ronde kwam toen de Nederlander even wankelde Koopmans: „Ik had er toch weinig last van" op een links-rechtse combinatie. Het blokje beton uit Houston, te kort voor halfzwaargewicht „ik zou dan ook een betere middengewicht zijn maar ik heb zelfs een kilo of vijf moeten aftrainen om op tachtig te komen" leek daarna zijn boze bedoelin gen in te tomen. Hij stootte nimmer overbodig en kwam in de zevende en achtste ronde even in gevaar bij een van de schaarse series die Koopmans produceerde. De sympathieke Re- xaan moest toestaan dat Rudie Koopmans gestaag punten verzamelde, vooral met links en die onophoudelijk doorkwamen. Mott had veel moeite zich staande te houden en niet doordat hij slipte op zijn schoenen. „Door dat aftrainen was ik wat zwak in mijn benen. Rudie Koopmans had ook gisteravond alle reden tot lachen. In sportpaleis Ahoy' te Rotterdam behaalde hij een puntenzege op de Amerikaan Meivin Mott. De Rotterdamse middengewicht Stan van de Driesschie (links) dwong tegenstander Hendrik Seys uit België gisteravond in de vijfde ronde tot opgeven. Geen risico Koopmans realiseerde zich dat het publiek Tweede boksjeuffd niet geheel tevreden kon zijn „maar ik mocht J geen risico nemen, stel je voor dat ik eruit De Belgische middengewicht Hendrik Seys, ga, dan kan ik Traversaro vergeten". Het telg uit het uitgebreide boksgeslacht, liet het is de vraag of het publiek zo ver wil denken, zo ver niet komen in de fraaiste partij van Een aantal toeschouwers trouwens dat nog de avond waarin de Rotterdammer Stan van niet de helft was van de verwachte dried ui- de Driessche toonde aan zijn tweede boks- zend. Ahoy had weer eens pech. Ditmaal was jeugd bezig te zijn. het weer spelbreker. Doordat van de bogen Technisch vlekkeloos, initiatiefvol en gerouti- op de Brienenoord-, de Maas- en de Spijkenis- neerd slippend gaf de tien jaar jongere Belg sebrug grote bonken ijs vielen, waren ze (22) een lesje, dat in de vijfde ronde eindigde, afgesloten voor het verkeer. Wat van beneden v.d. Driessche, die al veel had gescoord met Rotterdam moest komen, kon dus terugkeren, zijn sterke linkse naar het lichaam, joeg de En een deel kwam ook veel te laat door een Belg neer met een linkse hoek, waarna hij enorme opstopping in de Maastunnel. de weer opgekrabbelde Seys tegen de touwen Zij hebben weinig gemist aan de eerste partij zette en hem met een linkse op de maag tussen de weltergewichten Frank Albertusen wederom acht tellen bezorgde. Seys gaf op. de Welshman Horace McKenzie die radicaal Er was tegen de Rotterdammer in deze vorm een eind maakte aan alle illusies die Albertus niet op te boksen. nog mocht koesteren. Zonder overtuiging Een andere Rotterdammer, weltergewicht Ge- boksend liet Albertus zich door de veel rard Bok, bokste een van zijn laatste partijen, onreglementair werkende McKenzie naar de Hij wordt 35 jaar en mag dan niet meer in slachtbank leiden. In de vierde ronde moest de ring. Tegen de Engelsman Barry Price hij acht tellen rust nemen, in de derde had moest hij een aanvankelijke puntenvoor- hij een openbare waarschuwing gekregen sprong prijs geven en met een onbeslist wegens afklemmen en doordat hij steeds „de genoegen nemen, deels ook omdat hij in de tweede" was en geen initiatief toonde behou- eerste ronden te veel had gegeven. Een dens in de laatste twee ronden, lag hij royaal tamelijk vrijblijvende partij, waartoe de Chi- op punten achter en lijkt zijn carrière uitzicht- leense middengewicht-kampioen Antonio loos. Garrido, die zich in ons land heeft gevestigd, Koopmans zou in Amerika ook kansen heb- slaan in „Ahoy", naar Amerikaanse wijze Dat kan niet gezegd worden van middenge- en de reeds jaren in Engeland wonende Ik had overigens vorig jaar ook maar twee ben want nogmaals, hij bokst sterk". Het was zodat enige malen per week publiek de wicht Alex Blanchard die overtuigend debu- Argentijn Rogelio Zarza niet bereid waren, partijen gebokst. Ik werk, een soort hulp bij de bedoeling dat Koopmans, die in de laatste training met o.a. Dagge en Marian Benes kan teerde als prof tegen de Duitser Klaus Hein. Zij trokken fors van leer en Zarza bracht revalidatie. Vroeger was ik onderwijzer maar van de tien ronden eigenlijk pas goed enige volgen. De wel erg lange Blanchard bokste wellicht met ook nog allerlei fratsen de handen op dat was hélemaal niet te combineren". Zijn malen „ontplofte" een trainingsstage in Ame- Hans Hofman, de voorzitter van de boksbond, iets te lakoniek maar uiterst zelfverzekerd. elkaar. Garrido was technisch meer onderlegd mening over Rudie Koopmans: „Een sterke rika zou volgen als voorbereiding op zijn reikte na het (prestatie)-duel met Mott de Hij prikte zijn lange linksen steeds in het en won dan ook ook op punten deze flitsende, bokser met een zeer goede rechterhand. Ik titelgevecht maar trainingspartner Dagge kampioensgordel uit aan Koopmans, die op gelaat van de Duitser en zag in de vierde enerverende partij. En dat kon niet van alle moet wel zeggen dat ik betere tegenstanders raadde het hem af. Vanaf 20 januari zal hij, punten voorstond. Hij is overigens de enige ronde van dit eenzijdige duel, waarin Blan- duels worden gezegd. heb gehad, onder andere Mike Quarrv. maar tot de 21e februari, een trainingskamp op- halfzwaar gewicht in Nederland. chard steeds domineerde, het gaatje waardoor HERMAN VAN BERGEM Bettine Vriesekoop in top-twaalfstrijd DEN HAAG Bettine Vrie koop is door Europese tafelten- nisunie (ETTU) uitgenodigd deel te nemen aan het toernooi van de Europese elite, de zoge naamde top-twaalf, die van 16 tot en met 18 februari in het Zweedse Kristianstad wordt gehouden. De Nederlandse kampioene, die vorig jaar in Praag debuteerde met een fraaie tweede plaats, is voor deze strijd als twaalfde en laatste geplaatst, een logisch gevolg van het feit dat zij dit seizoen alle internationale kam pioenschappen overslaat in ver band met schoolverplichtingen. De plaatsing is: 1. Judith Magos (Hon); 2. Ann-Chris- tin Hellman (Zwe); 3. Jill Hammer- j sley (Eng); 4. Ilona Uhlikova (Tsj); I 5. Gabriella Szabo (Hon); 6. Zsuzsa Olah (Hon); 7. Maria Alexandru i (Roe); 8. Vaientina Popova (Rus); 9. I Loeamilla Bakskoetova (Rus); 10. Erzebeth Palatinus (Joe); 11. Branka I Silhanova )Tsj);' 12. Bettina Vriese koop (Ned). Gouden schoen Jean-Marie Pfaff BRUSSEL - Jean-Marie Pfaff, de doelman van Beveren en het Belgische elftal, heeft de „gou den schoen 1978" toegekend ge kregen. Dit is het resultaat van een door het blad „Het Laatste Nieuws" uitgeschreven verkiezing van de beste voetballer in België in het afgelopen jaar. Pfaff kreeg 252 punten, dertig meer dan René van der Eycken van FC Brugge. Rob Rensenbrink werd derde (165), Arie Haan vierde (100). Jan Boskamp was twaalfde (30) en Ruud Geels eindigde op de achttiende plaats met 15 punten. Getroffen door Russische puck De Bruin, keeper van het nationale ijshockeyteam en de Bisschop Am sterdam, trainde gisteren mee met de Russische nationale selectie op de Menken ijsbaan. Een Russische puck raakte de Bruin aan het hoofd en de doelman van het Nederlands team moest gewond worden afgevoerd. De Bisschop Amsterdam, lijstaanvoerder in de Nederlandse competitie speelt vrij dagavond op dezelfde Menken ijsbaan tegen Leiden Lions dat twee punten minder heeft dan de Amsterdammers. Kraay mogelijk naar Amerika Rotterdam Trainer Hans Kraay, die enige maanden gele den ontslag nam als direkteur van AZ'67 gaat mogelijk een Amerikaanse club trainen. In New York voert Hans Kraay momenteel onderhandelingen met voorzitter Milan Manderic van de Oakland Stompers, een middenmotor uit de buurt van San Francisoc. Hans Kraay geldt als belangrijskte kandi daat voor deze functie. Speedy Volita en King's Eagle dravers van bet jaar DEN HAAG De „prima ballerina" van de Nederlandse drafsport, de nu zevenjarige Speedy Volita van de Zaanse stal Piet Meijn, is evenals in 1977 uitgeroepen tot draver van het jaar. De Amerikaanse merrie boekte het afgelopen jaar maar liefst eenentwintig overwinningen in bin nen- en buitenland en verdiende voor haar eigenaar/ 263.226gulden. Bij de volbloeds ging de titel naar King's Eagle. Dit renpaard van de Rijswiikse eigenaar Piet de Wit verdiende in één seizoen ruim zestig mille. Het paard was derde in het kampioenschap van Nederland en zegevierde ondermeer in de grote klassieker de St-Leger. beide paarden kregen ook de persprijs. Komende zondagmiddag zal de huldiging plaats vinden op de draversbaan in Hilversum. Tevens zullen dan de kampioensjockey Kevin Davies en kampioenspikeur Manus Bouwhuis hun onder scheidingen in ontvangst kunnen nemen. LISSE/KATWIJK Glasber gen de Best liet opnieuw een punt liggen. Vorige week speel den de Rijnsburgers gelijk te gen Van Gerven de Jong. Dit maal werden de punten gedeeld met Oegstgeest, uitslag 5—5. Godyla VT blijft volop in de race om het kampioenschap van de hoofdklasse zaalvoet bal. De Lisser ploeg versloeg EKL Boys met 42. Van Ger ven de Jong heeft de laatste plaats van de ranglijst verla ten. In een regelrechte confron tatie met mede-hekkesluiter Cleijn Duin, bleek Van Gerven de sterkste, uitslag 35. Oegstgeest is aan de beterende hand. Na een reeks van nederla gen werd vorige week gewon nen van Swift en gisteravond gelijkgespeeld tegen Glasber gen de Best. Oegstgeest en Glas bergen speelden bij vlagen zeer aantrekkelijk zaalvoetbal. Het wisselend scoreverloop zorgde voor een erg spannende wed strijd. Cor Vreugdenhil pracht Glasbergen al in de eersfe mi nuut aan de leiding. Arie Kop- penhol bracht beide partijen drie minuten later op gelijke hoogte. Voor de laatste maal in de wedstrijd kwam Glasbergen op voorsprong. Piet Haasnoot, topscorer van de hoofdklasse, was verantwoordelijk voor die treffer. Nog voor rust scoorde Gé Perfors 22. Ook in de tweede helft een snel doelpunt, Koppenhol zette Oegstgeest voor het eerst op voorsprong. Ron van der Kolk hielp tegen stander Glasbergen een handje door de bal in eigen doel te schieten. Oegstgeest kwam nog tot twee maal toe aan de leiding via treffers van Perfors en Peter Wieman.' Glasbergen toonde echter karakter en vocht na elke opgelopen achterstand terug. Wil Groenendijk en Haasnoot waren succesvol voor hun ploeg. Met de overwinning op EKL Boys herstelde Godyla VT zich enigszins van de nederlaag te gen koploper Sanitair Sjardin. Het was echter helemaal geen overtuigende zege, in tegenstel ling tot de afgelopen weken speelde Godyla VT gisteravond in de THB-hal' in Lisse een rommelige partij zaalvoetbal. Slechts zelden was er sprake van een goed opgezette aanval. EKL Boys, al in de eerste mi nuut aan de leiding door een doelpunt van Gijs Collé, die een fout van doelman Leo Dols vaardig afstrafte, beperkte zich tot het verdedigen van die mini- male 01 en trok pas in de tweede helft massaal naar vo ren. Toen was het echter al te laat, Godyla had die achter stand al omgebogen in een rian te 41 voorsprong. Johan Elfe- ring scoorde de eerste twee doelpunten en Gerard van Beek maakte er met een knappe solo 3—1 van, 3—1 was tevens de ruststand. EKL Boys trachtte in de tweede helft nog iets aan die achterstand te doen, maar die offensieve daden leverden geen resultaat op. Theo Godyla was met een strak schot wel succes vol en dat betekende 41. Ro nald van der Pot tenslotte be paalde met een schitterend doel punt de eindstand op 41 in het voordeel van Godyla VT. Cleijn Duin begon erg voortva rend tegen Van Gerven de Jong. Treffers van Arnold Boers en Adrie Koelewijn zetten Cleijn Duin op een 2—0 voorsprong. Van Gerven scoorde in die eer ste helft niet. Na rust was het gauw gedaan met de Katwij- kers, binnen twaalf minuten werd het 2—3 via Frank van der Sanden, Hennie van Eeu- wijk en Jack van Ruiten. Van Gerven ging door en Van Eeu- wijk en Van Ruiten,, hij benutte een strafschop, zorgden voor 25. In de laatste minuut scoor de Adrie Koelewijn nóg een maal tegen, zodat de eindstand 3—5 werd. Door deze nederlaag lijkt Cleijn nu voorgoed verze kerd van de laatste plaats. Programma voor woensdag: Groenoordhal: Swift 't Winkel tjeSanitair Sjardin, aanvang acht uur; Wasbeekhal, Sassen- heim: Landwer JMBVan der Plas BMW, aanvang half negen. KEES VAN HERPEN INZELL De Nederlandse schaatskernploeg heeft de trai nings week in het Zuidduitse Inzeil gisteren besloten met een onderlinge wedstrijd op de tienduizend meter. Piet Kleine liet met 15.14,23 de snelste tijd afdrukken. Hilbert van der Duim, in het weekeinde win naar van de wedstrijd om de driebanentrofee, was slechts één seconde langzamer. De tijd van Kleine was op één na de snelste van het seizoen. Afgelopen zondag was alleen Oxholm met 15.12,47 sneller op de Noorse kampioenschappen. Gisteren in Inzeil Vriend op de derde plaats in 15.18,23. Vriend trad na Kleine- Van der Duim aan tegen Wim Pol. De opzienbarend presteren de banketbakker uit Twello klaagde voor de wedstrijd, waarin ieder de opdracht kreeg zich niet te forceren, over „zwa re benen" Pol mocht stoppen als hij pijn zou krijgen. Dat gebeurde na drieduizend meter. Coach Van 't Oever tilde er niet zo zwaar aan. ,,Pol heeft vrijdag en zaterdag de drie en vijf kilometer op het toppunt van zijn vermogen gereden. Het ver baasde mij niets dat hij die inspanning nog niet verwerkt had". Duitse bokser bij bewustzijr ESSEN De Westduitse ama teurbokser Jürgen K ra use is niet meer acuut in levensge vaar. Krause is gisteren na een coma van eenendertig dagen, als gevolg van een bokspartij, weer bij bewustzijn gekomen. Voor de eerste keer moest hij niet meer kunstmatig beademd worden en kon hij de beide armen weer bewegen. De artsen van de kliniek in Essen, waar Krause verpleegd wordt, waar schuwen echter voor te groot enthousiasme. Er kunnen nog complicaties optreden. Arni Sveinsson bij Excelsior (Van onze correspondent) ROTTERDAM Eerste divi sieclub Excelsior hoopt deze week nog de tWéeentwintigjari- ge IJslander Arni Sveinsson in te lijven. Tijdens een korte trainingsstage maakte Sveinsson vorige week een uitstekende indruk op trai ner Thijs Libregts. De IJslander is zelf bereid om als amateur bij de Rotterdamse club te ko men spelen. Daarom heeft Ex celsior in allerijl overschrijving aangevraagd van Sveinsson die in zijn geboorteland voor Akra- ness uitkwam. Mocht de KNVB toestemmen in een overschrij ving als amateur, dan zal SVEINSSON AANSTAANDE ZONDAG AL KUNNEN DE BUTEREN IN DE COMPETI TIEWEDSTRIJD TEGEN SW. BRISTOL Door een overwin ning van 10 op Swansea Town heeft tweede divisieclub Bristol Rovers zich geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker. ZAPOROJE De vijftienjarige Kira Ivanova is de nieuwe Rus sische kampioene kunstrijden op de schaats voor dames. OSLO Vier Noorse rijders starten op 20 en 21 januari in Deventer voor het Europees schaatskampioenschap heren all rounders. Het .zijn: Jan Egil Stortholt, Kay Stenshjemmet, Amund Sjöbrend en Oyvind Tveter. Reserve is Tom Erik Oxholm. Tips voor Nootdorp (Van onze sportredactie) DEN HAAG De tips voor de negen draverijen van woens dagmiddag op de draversbaan van Nootdorp. Eerste start om half drie. HAASTRECHTPRIJS: Pascal Kid, Paquita en Regina Scotch. HALSTERENPRIJS: Pronto Laguna, Okeja en Phortos L. HAARLEMPRIJS: Ruud Wil liams, Peter Boy en Ruthi Lagu na. HAPERTPRIJS: Rodney Fortu- na, Orly Norton en Ninon la Plata. HAARLEMPRIJS: Reier K, Reinier Dakota en Parlando. HARDERWIJKPRLÏS: Oscar Baker, Nestor Roodnoot en On- ne Duke. HALLPRIJS: Olaf Bloemlust; Rebecca Baker en Pronto Breedslag. HARLINGENPRIJS: Nerva, Morning Star en Kamiel. HAAFTENPRIJS: Ramster G, Sierks Areta en Serrie M. DEN HAAG De vereniging van oefenmeesters -jn Neder land wijst de invoering van shirtreclame in het betaalde voetbal af. De WON zal dan ook op de algemene vergade ring betaald voetbal op 20 ja nuari in Zeist „het bestuur betaald voetbal adviseren af te zien van shirtreclame", zoals het in een gisteren uitgegeven communique staat. Drie motieven voor het „nee" geeft de vereniging van de trai ners aan. In de eerste plaats vindt men dat het voorstel, dat het sectiebestuur op 20 januari zal doen, niet strookt met de mening van staatssecretaris Wallis de Vries. Deze heeft zijn bedenkingen tegen de shirtre clame, zeker op het moment dat de overheid het noodlijdende betaalde voetbal financieel moet bijstaan. De WON is ver der boos over het feit, dat er geen overleg is geweest voor het nemen van de beslissing. Ten slotte laat de trainersorganisa tie de keuze tussen enerzijds de subsidie van de overheid en de waarschijnlijk daarmee ver band houdende lotto- en totogel- den en anderzijds de shirtrecla me in het voordeel van eerstge noemde uitvallen. De andere belangenvereniging, de WCS, kent nog geen defini tief standpunt. Het bestuur van de spelersvakbond vergaderde zaterdag daarover, maar kwam er nog niet helemaal uit. Volgen de week maandag hoopt men tijdens een vergadering in Den Haag wel tot een beslissing te komen. Ook hier worstelt men bepaalde met de keuze wat het belang- doet' rijkst is: subsidie van de over heid of shirtreclame. Een bijko mend probleem is de verdeling van de inkomsten uit shirtrecla me. Wat gaat er naar de spelers? „Principieel zijn wij voor shir treclame", verklaarde secreta ris Ger Lagendijk. „Mits het aan voorwaarden vol- ADVERTENTIE Twee kolommen extra kosten maar f 1,50 meer. Voor vier kolommen betaalt u dus f 3,- plus f 0,25 administratiekosten. Als dat geen gokje waard is.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13