Midden-Holland schaatste er lustig op los Kraakbond Noordwijk veijaagd KORTWEG Voortreffelijk concert in Willibrordkerk F Hel was niet alleen schaatsen Af en toe moest een hindernisje in de vorm van een brug-oversteek worden genomen om verder te kunnen. Om schaatsijzers en knieën te sparen had de organiserende i jsclub gezorgd voor wat zachte matjes op het harde en koude asfalt. Oe Molentocht: Hand in hand langs de molens. Deze molen staat in Oud Ade waar het lint van de deelnemers gestaag langstrok. Een beter beeld van een molentocht valt nauwelijks te geven REGIO Bittere koude zaterdag, noch ijzige regen zondag konden de talloze schaatslustigen in de Leidse en Alphense regio ervan weerhouden de ijzers onder te binden en kilometers ver weg te rijden. Het jarenlange wachten op een „echte" winter mag voor de Elfstedentocht dan nog immer niet zijn beloond, in Midden-Hol land wensten de schaatsliefheb bers niet langer te wachten. De talloze ijsverenigingen in evenzo- vele gemeenten hadden in het eerste echte schaatsweekeinde sinds jaren uitgebreide tochten op het programma staan, waarbij over een gebrek aan deelnemers zeker niet behoefde te worden geklaagd. Het afgelopen week eind gingen alleen al in Hoogma- d de maar liefst 5000 schaatsers van H start voor een 50 kilometer lange H molentocht. Via tal van schilder- I achtige taferelen werden de H schaatsers van dorp naar dorp fi geleid. Datzelfde gold voor een tocht over de Nieuwkoopse Plas sen, waar het unieke natuurge bied eindelijk weer eens vanaf de schaats kon worden bekeken. De animo was er dan ook naar. Naast de molentocht stond Hoogmade gis teren ook nog in het teken van de nationale kortebaan-wedstrijden. De 39-jarige Kees Borst uit Hoogmade zegevierde glorieus. Op zich al een reuze-prestatie, maar het feit dat hij sinds 1958 niet meer geslagen is op het Hoogmadese ijs van De Does gaf daar nog een extra feestelijk tintje aan. De tweede plaats was weggelegd voor de Vlaardinger A. Kool. Jan Baazen uit Zeven huizen ging met de derde prijs naar huis. terwijl de vierde prijs in de wacht gesleept werd door de Delftenaar W. Wilton. Ook het Hoogmadese damesschaatsen mocht zich koesteren in een massale be langstelling. Bij die dames zegevierde Lau ra Borst-van der Geest over het deelne mersveld. Tweede werd Corry Hoogeveen- van Rijn, Elly van Leeuwen ging met het brons naar huis en de vierde plaats was voor Coby Wolvers-van der Zalm. Ook de Hoogmadese rijkspolitie deed „goe de zaken". De massale drukte in de Hoog madese dorpskern gaf zulke parkeerpro blemen, dat lange rijen auto's zelfs in de Ook de Leidsevaart, zomers een drukte van belang door de pleziervaart, was het afgelopen weekeinde een waar schaatsersdomein. !n alle rust en kalmte konden baantjes worden getrokken of naar hartelust met ruime teugen worden genoten van niet nader te omschrijven ijspret. toch al nauwe Kerkstraat van de vroege ochtend tot de late avond geparkeerd stonden. Dat ging de politie wat te ver en er werd dan ook een flink aantal parkeerbekeuringen uitgeschreven. Ook De Poel in Warmond stond het afgelo pen weekeinde massaal in de schaatsbe- langstelling. Daar werden zaterdag en zon dag de districtskampioenschappen en de Warmonder Ijsclubkampioenschappen verreden. Zaterdag sleepte de Warmonder Johan Heemskerk de Burgemeester Lange- meijer-wisselbeker mee naar huis, ten te ken dat hij Warmonds sterkste was. Twee de werd Gerard van der Geest. Bij de dames was de hoogste eer voor Pauline Heemskerk, die op de voet werd gevolgd door Corry Vergeer. Voor de jeugdwedstrijden was zo'n enorme belangstelling, dat de wedstrijden over twee dagen moesten worden verdeeld. Het massaal opgekomen publiek kon dan ook gisteren genieten van simultaan de schaat sende jeugd en nationale koppelwedstrij den. Deze werden gewonnen door Jan Boere en Gerard Ganzefles. De tweede plaats was voor het koppel Frans Kors/- Herman Hamma. De enige Warmonder die in dit koppelgeweld in de prijzen viel was George Versluis. Hij werd met zijn schaats maat vierde. NOORDWIJK De eigenaar van een leegstaande woning aan de Noordwijkse Emma weg heeft afgelopen vrijdag in de vroege morgenuren eigenhan dig leden van de Noordwijkse Kraakbond 'belet zijn leeg staande woning te kraken. Nadat de krakers het huis wa ren binnengedrongen, ver scheen de zoon van de eigenaar en sloeg met een bijl de achter deur van het pand in. Vervol gens bedreigde hij de Noord wijkse krakers die overhaast de woning verlieten. Later heeft de eigenaar alle bezittingen van de krakers uit het raam gegooid. Men kon ternauwernood ver hinderen dat hij een brandende. oliekachel eveneens tussen de spullen gooide. De Noordwijkse Kraakbond wilde het huis dat nu ongeveer een jaar leegstaat, kraken voor een gezin dat op 1 maart da kloos wordt. De Kraakbond wil nu bij de politie een klacht indienen tegen de eigenaar van het huis wegens bedreiging met lijfelijk geweld, huisvredebreuk en vernieling van hun eigen dom. „We vinden dat dit incident niet de aandacht mag afleiden van de woningnood in Noordwijk. Zolang er nog woekerprijzen en speculatieve leegstand is gaan we door met kraken", zo ver klaarde een woordvoerder van de Noordwijkse Kraakbond VOORSCHOTEN De raads fractie van de WD in Voor schoten houdt morgenavond een openbare vergadering in het gemeentehuis. Een ieder kan, na een voorafgaande telefonische afspraak met de fractiesecreta ris (H. van Gogh, tel. 4257, b.g.g. 7331) in deze vergadering met de fractieleden van gedachten wisselen over de door hem of haar gewenste onderwerpen. WASSENAAR In Galerie Kerkdam, Lange Kerkdam 113 in Wassenaar exposeren van 13 januari tot en met 3 februari twee autodidacten met schilde rijen, pastels en aquarellen. Ju dith Bos-Kruys, maakt prachti ge portretten. Een zuivere im- pressioniste die veel boeken il lustreerde. Egbert van der Does is daarentegen een expressio nist, die naast zijn schilderpas sie, aan het conservatorium stu deert. WARMOND In Warmond wordt getracht een bridge-club op te richten. Morgenavond vanaf acht uur is er in 't Tref punt weer gelegenheid tot brid gen. Het is de tweede maal dat een dergelijke bridge-avond wordt gehouden. Blijkt de be langstelling voldoende te zijn, dan kan men zich in september als lid van de landelijke organi satie aanmelden. Inlichtingen tel. 02522-15994. OEGSTGEEST Met de organisatie van nieuw jaarsconcerten houdt K. en O. Oegstgeest een traditie in ere waaraan velen plezier beleven. Eerder werd er in de Willibrordkerk aan de Leidse Buurt geconcerteerd door de Marinierska pel met medewerking van Caroline van Hemert en ook al trad er een Engels koor op uit Londen. Dit keer was men dichter bij huis gebleven en werd het programma voor een niet onbelangrijk deel uitgevoerd door het Christelijk Jongeren koor o.l.v. Theo Tobé. Dit Oegstgeester koor heeft onder eminente leiding van Tobé zijn sporen reeds verdiend. Verder was de bas Max van Egmond uitgenodigd en de organist Hans van Nieuwkoop die zowel zanger als koor op orgel en clavecimbel begeleidde en enkele werken van Balbastre en Bach vertolkte. Vooral een tweetal „Noëls" van Balbastre (orgel) konden wij zeer waarderen. Max van Egmond zong een aantal internationale liederen rond de jaarwisseling en werd daarbij begeleid op clavecimbel. Een opval lende combinatie. Erg mooi was ook de wijze waarop het Magnificat van Pachelbel door het jongerenkoor ten gehore werd gebracht. Voor de pauze zong men een viertal Christmas Carols die nu en dan nét even iets te ingetogen werden gebracht, waardoor het ontbrak aan „spanning". Na de pauze stond Bach op het programma van Van Egmond met ondermeer een drietal aria's. Suksesvol mag de uitvoering „Dies est laetitiae" van A. de Klerk genoemd worden (koor en orgel). Het concert werd besloten met „Omdat hij niet ver wou zijn" van B. Huijbers. Hier traden solist, organist en koor gezamenlijk op. Was het applaus, men moet altijd even wennen aan een kerkge bouw, in het begin wat schuchter aan het einde van de avond was het minuten durend. Van een publiek, dat ondanks de vorst en snijdende wind, tóch in redelijk aantal gekomen was. ANTOONKOCH Uitbreiding monumenten- lijst Lisse LISSE - Het ministerie van CRM heeft de gemeente Lisse I voorgesteld om naast een ne- J gen tal onroerende goederen een j aantal andere objecten op de monumentenlij st te plaatsen. Het gaat om de boerderij op het i perceel Heereweg 443, de boer- derij Middelburg, het washuis, speelhuis en hekpijlers van het j Keukenhof en de boerderij van Langeveld in de Lisserpoelpol- I der. De gemeenteraad van Lisse heeft tot 3 februari de tijd om de staatssecretaris van CRM te vragen om de monumenten aan de lijst toe te voegen. Plaatsing I op de monumentenlijst heeft tot I gevolg dat het verboden is af te breken, verbouwen of ontsie- i ren zonder vergunning van CRM. De zaak komt aan de orde in de gemeenteraadsvergade ring van woensdag 10 januari, j STAD/REGIO LEIDSE COURANTMAANDAG 8 JANUAR11979 PAGIN/j J\] Schaatsen en rusten. Een eeuwenoude combinatie die garant staat voor ouderwetse gezelligheid, uat daarbij het welhaast spreekwoordelijke „Koek en Zopie" niet mocht ontbreken is een duidelijk zaak. Hier de ijzige uitspanning in Oud Ade. nabij de Zomersloot.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4