IJshockey show Rusland Koersen op sneeu wvrijNoo Hazerswoudse Boyt werkt hard aan fraaie nieuwbouw DE UITHOF UITVERKOCHT Vilas wint Australische tennistitel Schaatskalender Niet iedereen welkom in Moskou Shirtreclame alleen in flitsen SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 JANUAR11979 PAGINA DEN HAAG Ongeveer 3500 toeschou wers (de ijshal was helemaal uitver kocht) waren gisteren in De Uithof getuige van een prachtige ijshockeys- how. De nationale ploeg van Rusland deed met tegenstander Saint John War riors (Canadese juniorenteam) wat men maar wilde en dat was niet weinig. In de eerste periode nog rustig aan, maar in de laatste periode bijna elke twee minuten één doelpunt De hoogste score van een seniorenteam sinds het bestaan van De Uithof. Ondanks de prachtige show van de Russen gingen er toch heel wat mensen teleurgesteld naar huis. Im mers om een topwedstrijd te zien moeten er twee ploegen op het ijs staan, die wat kracht betreft niet veel voor elkaar onder doen. Op de raambiljetten stond met grote letters: Canada-Rusland. Wat wil je nog meer. Het neusje van de zalm op ijshoc- keygebied. Achteraf blijkt dat voor Ca nada staat de junioren kampioensploeg van 1977 Saint John Warriors. Stuk voor stuk jongens die niet veel onder doen voor de buitenlanders die in de Neder landse ijshockey competitie mee doen. Veel mensen voelen zich dan wel een beetje genomen. Tegenover de achttien treffers van Rus land slechts één van Saint John Warriors. In de slotfase wilden de Russen graag tot twintig treffers komen, maar daar voor had men de doelpuntenmachine te laat ingeschakeld. In de eerste en tweede periode was de doelman van Canada, Steve Davies, de grote man. Zonder hem had Rusland in de eerste periode al dubbele cijfers op het scorebord gehad. De eerste twintig minuten werden afgesloten met een stand van 3-0. Pas wintig seconden voor het eind van de tweede periode mocht Saint John Warriors iets terug doen. Kenneth Macledd bracht de stand op 6-1. In de laatste periode elf doelpunten van Rusland. Bij de stand 12-1 verliet Steve Davies het doel. Hij kon er niet meer tegen. In de laatste negen minuten mocht zijn collega Bruce Marsh nog zes keer vissen. De Nederlandse ijshockeyliefhebbers hadden na de wedstrijd de gedachte dat de Nederlandse ploeg het niet gek had gedaan in de wedstrijden tegen de Rus sen. Niet vergeten mag echter worden dat Nederland gastland is en dat de Russen hun aardige gastheren geen min derwaardigheidscomplex wilden bezor gen. Scoreverloop: 4.16 Balderis 1-0,8.04 Mik- hailov 2-0, 17.41 Zhluktov 3-0. Tweede periode: Mikhailov 4-0, 14.85: Mikhailov 5-0, 17.37 A. Golikov 6-0, 18.10 Macledd 6-1, 19.39 Tsygankov 7-1. Derde periode: 4.33: Tsygankov 8-1, 7.05: V. Golikov 9-1, 7.20 V. Petrow 10-1, 8.23 V. Petrow 11-1, 8.55 Zhluktov 12-1,10.59 V. Golikov 13-1, .12.01 V. Golikov 14-1, 13.06 V. Petrow 15-1,14.46 Balderis 16-1, 15.53 V. Golikov 17-1 en 18.49 Makarov 18-1. Arthur van Rijswijk IHazerswoude „Als we twee wedstrijden winnen, zitten we aan de top van de vierde klas se". Woorden van Bertus Poot, de voor atter van de zaterdag- club Hazerswoudse Boys. Hoe wel de door Woerdenaar Ruud I Bos getrainde en gecoachte for- I matie nu aan de verkeerde kant i van de ranglijst verkeert, wil de oud-voetbal Ier („ik badmin ton nu voor de liefhebberij") wel even dit kwijt: „Ons elftal is te goed voor de onderste plek- DEGRADATIE EEN RAMP" derde klasse". Hazerswoudse Boys: een team van routine, ingebracht door Rob de Roo, Dinant de Gelder, Kees van Tol en Chiel Kamp man, de middenvelder van de equipe die tot nu toe de meeste treffers in competitieverband aantekende. Een ploeg ook van aanstormende jeugd, in de per sonen van Gert van Tol en Peter van de Niet. Poot: „Zulke jongens, en niet te vergeten Sjaak van Dorp (terug van Noordwijk) en Eddy Harkes, kunnen prachtig breien. Al leen: in alle tot nu toe gespee) wedstrijden, waarin we va het betere spel hadden, kv men we moeilijk tot s co rei Voor de praeses van de cll staat in elk geval vast, dat Boys beter zijn dan SVGüj SVOW en SEV, clubs toch d eveneens in de degradatiezo) van de vierde klasse huizen- Stelt Bertus Poot dan ook h( onomwonden: „Degradatie y Hazerswoudse Boys is e ramp". DEN HAAG De schaatskalender voor de komende dagen ziet «ra^s volgt uit: Vrijdag 5 januari: Nieuw Niedorp: tochten over 20 of 40 kilometer, start 13.00 uur. (Stond aanvankelijk voor woensdag op de kalender). Warmenhui- zen (sis), langebaanwedstrijden voor dames (500, 1000, 1500) en heren (500, 1500, 3000). Start 11.00, inlichtingen 02269-1761. Ouder kerk a/d Amstel (Amsteltocht), kampioenschap kortebaan Noord- Holland/Utrecht voor junioren jongens A en B, start 13.30, inlichtingen 02963-1683; Visvliet: Louwerstocht en wedstrijd. Wed strijd 09.00 uur, 60 km. Toertocht 30 of 60 km, van 12.30 uur, start te Visvliet. Zutphen: ijsclub, marathonwedstrijden voor dames (25 ronden) en heren (100 ronden) 19.00 uur, Aanmeldingen: 05700-12463. Zaterdg 6 januari: Scheemda: Oldambtrit, wedstrijd 70 km., start 09.00 te Scheemda. Toertocht over 20 of 50 kilometer, start van 11.00 uur te Scheemda en Termunterzijl. Inlichtingen 05979-2250; Genemuiden (De Een dracht), Nederlands kampioenschap kortebaan voor dames, start 13.00, aanmeldingen 05208-1960. Beets, 5-dorpentocht, startplaatsen Avenhorn, Ursem, Schermerhorn, Oudendijk, Beets en Scharwou- de. Westerland-Wieringen. Kampioenschap kortebaan Noord-Hol land/Utrecht voor heren, 13.30 uur, aanmeldingen 02279-1422. Zondag 7 januari: Assendelt, Nederlands kampioenschap kortebaan voor jongens junioren A en B. 13.30 uur, aanmeldingen 02987-4095. Beets, vijf-dorpen tocht, startplaatsen Avenhorn, Ursem, Schermerhom, Oudendijk, Beets en Scharwoude. Joke van Beusekom uitgeschakeld STOCKHOLM Joke van Beusekom is gisteren in Stockholm tijdens het badmintontoernooi om de open kampioenschappen van Zweden in de kwartfinales damesenkelspel uitgeschakeld. Zij verloor in twee games van de Deense Lene Kóppen: 7—11 1-11. Voor de halve finales plaatsten zich verder: Jane Webster (Eng), Agnete Juul (Den) en Lonny Bostofte (Den). Bij de heren bereikten Flemming Delfs (Den), Ray Stevens (Eng), Thomas Kihlstroem (Zwe) en Svend Pri (Den) de laatste vier. Buitengewone ledenvergadering HILVERSUM De sectie betaald voetbal van de KNVB zal op 20 januari in het sportcentrum van Zeist een buitengewone algemene ledenvergadering houden. De agenda voor de ledenvergadering is nog niet vastgesteld, maar zonder twijfel zal de shirtreclame, waar het vorige sectiebestuur op „sneuvelde" op 18 november, het belangrijkste punt van gesprek zijn. Okker kan titel nog niet verdedigen LONDEN Tom Okker heeft in Londen zijn kansen op pro longatie van de WCT-titel in het dubbelspel niet kunnen ver dedigen wegens afwezigheid van zijn partner Wojtek Fibak. De Pool speelde tegelijkertijd in Melbourne de finale van een dubbelspeltoemooi. Tegenstanders Roos Case en Geoff Masters hadden daardoor een vrije dag in de zogenaamde „blauwe groep". Daarin won nen Mark Cox en David Lloyd verrassend met 61, 46, 6—4 van Stan Smith en Bob Lutz. Okker en Fibak zijn evenwel nog niet uitgeschakeld. Als zij zowel van Cox/Lloyd als Smith/- Lutz winnen, kan het Neder lands-Poolse duo alsnog de fina le bereiken, waarin 160.000 gul den ligt te wachten op de win naars. Guillermo Vilas MELBOURNE De Argentijn Guillermo Vilas heeft het herenenkelspel gewonnen op de open Australische tennis kampioenschappen, die in Melbourne worden gehouden. Gisteren versloeg Vilas in de finale de Australiër John Marks in vier sets: 64 64 36. De Australische Christine O'Neill greep de titel bij de dames. In de finale versloeg zij de Amerikaanse Betsy Nagelsen met 6—3 7—6. De 22-jarige O'Neill, die voor dit toernooi niet was geplaatst en op de wereldranglijst de 110e plaats inneemt, verdiende meer dan in enig ander toernooi: 6000 dollar (plm. 12.000 gulden). Piet Kleine in wielerploeg NIJKERK Oud-wereldkam- pioen schaatsen Piet Kleine zal I het komende seizoen deel uit- I maken van een nieuwe amateur wielerformatie. De ploeg zal gesponsord worden door een i groep van 31 radio- en tv-zaken i in het noorden en oosten van I het land. Vier Nederlanders zullen in het komende wielerseizoen op de weg deel uitmaken van de nieu we formatie van Guillaume Driessens. De 67-jarige ploeglei der wordt in het nieuwe seizoen manager van een jonge Belgi sche ploeg met de neo-prof Fons de Wolf als kopman. De vier Nederlanders, die De Wolf naar successen bij de profs moesten assisteren, zijn Cees Bal, de Limburgse debutant Willy Maessen en het broederpaar Adrie en Jan van Houwelingen. FC Den Haag kan Wetzel niet kopen DEN HAAG FC Den Haag ontbeert de financiële middelen om André Wetzel te kopen. Daarom zal de rechterspits voortaan weer uitkomen voor de eerste-divisieclub FC Am sterdam. Wetzel, die was uitge leend aan FC Den Haag, zou de club van trainer Piet de Visser een kleine drie toh heb ben gekost. Te veel, zodat Dé Stoop (voorzitter FC Amster dam) en Eddie Hartmann (coor dinator FC Den Haag) niet tot overeenstemming kwamen over de aankoop van Wetzel. Van der Wiel bijna meester SAS VAN GENT John van der Wiel heeft in de strijd om het Europees jeugdkampioen schap zijn (afgebroken) partij tegen de Joegoslaviër Nikolic in winst omgezet. Hij heeft met nog één ronde te spelen vrijdag, donderdag is een rustdag, de leiding met een half punt voor sprong op de Rus Dolmatov. Van der Wiel moet nog de Schot Muir bestrijden, Dolmatov krijgt te maken met de Israëliër Grinberg. De winnaar van het toernooi krijgt behalve de titel Europees jeugdkampioen ook het predikaat internationaal meester. Clubhuis over vier maanden gereed HAZERSWOUDE Een zaterdag in december. Op het Ambachtsplein in Hazerswoude-dorp verkoopt een aantal leden van Hazerswoudse Boys kerstbomen. Onder degenen die hun waar aan de man/vrouw trachten te brengen, de tweeën veertigjarige Bertus Poot, de man die bijna drie jaar de voorzittershamer van de W en AV Hazerswoudse Boys hanteert. Op de avond van de kerstbomenverkoopdag, die trou wens vijtienhonderd gulden in het laatje bracht, zegt hij: „Je staat er versteld van, hoeveel clubliefde er in deze tijd ondanks andersluiden de verhalen bestaat. Ik neem mijn petje af voor al de leden, die zich op welke manier dan ook inzetten voor onze vereniging." En dat gebeurt io velerlei wijzen, nu men zich met man en macht op iedere avond en op elke hele zaterdag inspant om de nieuwbouw van de grond te krijgen én om het vele geld, dat zoiets kost, te verzamelen door het voeren van verscheidene acties. In maart, april vindt de officiële opening plaats van de nieuwbouw. Een clubhuis, acht kleedka mers, een massageruimte, een scheidsrechterslo- kaliteit, een koelcel, een opberg-plaats, een keu ken, een bestuurskamer (met open haard!). Ber tus Poot, voordat hij de eerste man werd een jaar lang de financiën van de club beherend: „Ons streven was om de Nieuwjaarsreceptie in de nieuwe omgeving te houden. Dat kan er niet van komen omdat er stagnatie is ontstaan bij het buitenwerk van het clubhuis." De Boys moeten dus geduld hebben tot het voorjaar, voordat ze een nieuwe, aan de eisen van de voetbaltijd aangepaste omgeving trekken. Dan ook hebben de leden die in de boomkwekerswe reld hun emplooi vinden, het gevarieerd groen rondom de accommodatie aangebracht en is op de plek, waar nu nog de oude vervallen kantine oprijst, een speeltuintje voor de jongste jeugd aangelgd. Kosten van het bouwproject: vijfeneenhalve ton. Bertus Poot: „Dank zij de zelfwerkzaamheid van een viertal van onze leden kun je stellen, dat alles ruim vierhonderdduizend gulden vergt. Je moet eens zien hoe enthousiast diverse ploegjes in hun vrije uren doende zijn met werkzaamhe den, zoals centrale verwarming, tegelwerk, op het dak, enzovoort enzovoort. Bij omstandighe den als deze leer je op welke leden je kunt rekenen". Het gemeentebestuur van Hazersowude heeft Hazerswoudse Boys op diverse manieren de helpende hand geboden, om de nieuwbouwplan- nen te realiseren. Er werd een lening van drie ton verstrekt, tegen een rente van acht percent Daarbij behoeft de club de eerste tien jaar geen cent af te lossen. Poot, in het dagelijks leven directeur van de protestants-christelijke mavo in zijn woonplaats: „Dat geeft ons de gelegenheid om in die eerste tien jaar de obligaties die we hebben uitstaan 70.000,-), af te lossen. Inder daad, zelf kunnen we voor het bouwproject een ton inbrengen. Door het voeren van acties ver wachten we het nodige geld te vergaren". Acties, die de laatste jaren in Hazerswoude al de nodil bekendheid hebben gekregen: een bazar, e< stand op de jaarmarkt, de verkoop van plant< en kerstbomen. Géén groots opgezette festiviteiten, in het voo jaar, wanneer de Boys de nieuwe accommodat in gebruik gaan nemen. Bertus Poot: „Het ko allemaal al genoeg. Daarom hebben we ook h vijfendertigjarig bestaan nu, in 1978, ook in al stilte laten passeren." Dat standpunt van h bestuur doet ook op geld wat betreft de komen< ingebruikneming. Streven is, dat er een voetba wedstrijd tussen de standaardteams van plaatselijke voetbalverenigingen Hazerswoudi Boys en Bernardus wordt gespeeld. Inzet hierva is de titel „kaïmpioen van Hazerswoude van h jaar". Bertus Poot over de andere voetbalclu in Hazerswoude: „De verenigingen moeten elkaj steunen en voorzover mogelijk samenwerken Vierhonderd leden staan ingeschreven bij secr taris Dick Zaal. „Een grotere expansie verwacl ik niet voor ons", aldus Poot. „In ons dorp j immers een grote keus voorhanden, om bezj te zijn. Denk alleen maar aan de zaalsporten Desondanks hebben de leden enkele maande geleden, toen de statuten moesten gewijzig worden in verband met de wet op het vereniging recht, besloten om: Hazerswoudse Boys ee „Voetbal- en Atletiek Vereniging" te blijve noemen. Poot: „Een papieren titel, dat is waa Maar veronderstel dat er leden opstaan di atletiek willen gaan bedrijven, wanneer er in oi dorp een sintelbaan komt. In 1979 moet doe de gemeenteraad het bestemmingsplan „Spoi terreinen Dorp" worden vastgesteld. Indien te zijner tijd een sintelbaan wordt aangelegi wel, dan kunnen wij onmiddelijk inspringen Bertus Poot heeft in het recente verleden opdu kende suggesties om een nieuw clubhuis en dij kleedkamers te bouwen, en de grond in gedruk Hij: „Ik ging er vanuit dat eerst de terreine (nu drie) bij de gemeente in beheer moeste geraken. Toen dat in januari 1977 zijn besla kreeg, konden we plannen gaan maken," Seder dien ging alles als spoor. Nogmaals, mede dan zij de enorm grote medewerking van de gemeen! Hazerswoude. Als eerbetoom aam de dorpsbf stuurders werd gemeentesecretaris J. Verlare i het voorjaar verzocht de eerste paal voor d nieuwbouw de drassige veengrond in te werke Poot: „het hele bestuur was het eens met di idee". De bouwcommissie, met Joop Huismd als een van de stuwende krachten, verzette i een zeer korte spannen tijds heel veel werk. Zod< het aannemingsbedrijf C. de Boer en Zone vervolgens het grote werk voor zijn rekenin kon nemen. Wensen van de voorzitter van Hazerswoudi Boys? Natuurlijk, maar ook aan de verwezenli king hiervan, de aanleg van een trainingsveli wordt gewerkt. Poot: „Het gemeentebestuu heeft intussen verzekerd, dat zowel de Boys al Bernardus een trainingsterrein krijgen". Waai bij weer eens duidelijk is, dat de samenwerkin tussen gemeente en sportwereld in Hazerswoud puik is... NOOTDORP De kleine drkversbaan van Nootdorp had onverwacht de primeur van de koersen in 1979. Rond de klok van acht uur gistermorgen was de keuring van de baan door mensen van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport, de baanvereni- ging, de gemeente en Willem van Overeem namens de organisatie van beroepsrijders, deVDRP. Uitslag: koersen als de baan sneeuwvrij zou zijn. Met man en macht is men toen in Nootdorp aan het werk gegaan. Rond twaalf uur was de baan sneeuwvrij. Maar er waren nauwelijks paarden. In de eerste koers kwamen er maar vier van de tien ingeschre ven paarden -aan de start. Verschillende trainers dorsten het niet aan met hun paardenwagen naar Nootdorp te komen. Daarnaast waren veel paarden er de laatste dagen nog niet uit geweest voor training, zodat koersen voor deze dieren ook niet mogelijk was. De mogelijkheid is niet uitge sloten dat er een nieuwe tribune in Noot dorp komt en dat er ook meer totokassa's zullen verschijnen. De totalisatoromzet was natuurlijk niet best gisteren op Nootdorp, maar de omzet op de paardesporttotalisator bereikte in het afgelopen jaar over heel Nederland een recordhoogte van 117.549.287,— tegen 109.990.645,- in 1977. De stijging, die 7.550.642,— (6.86%) bedroeg, is voorname lijk te danken aan de omzetvermeerdering op de supertrio's. De omzetten stegen daarop met 6.197.276,tot 11.423.043,—, een stijgingspercentage van maar liefst 118,5 procent. De ontwikkeling op de „normale" spelsoor- ten bleef onder verwachtingen. De verho ging bedroeg 1.353.366,—. Voor eigenaren, trainers en pikeurs was er in 1978 maar liefst 15.055.438,— aan prijzen te verdienen. Dat is bijna twee miljoen meer dan het jaar daarvoor. De uitslagen zijn: BAARNPRUS (le afd) 2380 m: (In dead- heat gewonnen) Petra Bronstee (A. Knijnen- burg) (3) en Ruthi Laguna (C. Groenewegen) (9) Winn (Nr 3) 1,70 (Nr 9) 1,90, pl (Nr 3) 1,60 (Nr 9) 1,50, kopp 7,00, geen trio. Niet gestart: Poison P., Piloot N., Return, Reina H., en Patsy Moore. B AA RLE NASSAUPRUS 2000 m: 1. Rietje P. (W. v. d. Pijl) km-tijd 1.30.2, 2. Rosalina T., 3. Royal Performer. Winn 4,40, pl 2,10 5,60 2,10, kopp 39,00. Niet gestart: Rosara- mona en Rotary. BAEXEMPRIJS 2000 m: 1. Petronella M. (J. de Wit) 1.29.0, 2. Puckie H., 3. Or d'Alida. Winn 6,50, pl 1,90 1,50 1,60, kopp 13,10, trio 156,10. Niet gestart: Paola d'Aster en Pascal Kid. BAFLOPRUS 1680 m: 1. Postduif je A. (H. Pools) 1.27.1, 2. Petra Gerda, 3. Peter Kid. Winn 6,00, pl 2,30 3.00, kopp 16,90. Niet gestart: Profiel N. BARENDRECHTPRUS 2380 m: 1. Otto (L. van Dooyeweerd) 1.26.6, 2. Palkure W., 3. Platina. Winn. 1,90, pl 1,20 1,50 kopp 6,80 trio 50,30. Niet gestart: Okelli, Nelis en Norwin. BRAKEL EN MILHEEZEPRUS 2000 m: 1. Peggy Duke (J. de Leeuw Jr.) 1.27.2, 2. Performers Star, 3. Ona Careless. Winn 5,20, pl 1,50 1,30 1,80 kopp 5,30. Niet gestart: Otero O'Dillon. BARNEVELDPRUS (le afd.) 2000 m: 1. Mambo (C. Imming) 1.24.8, 2. Maybe, 3. Noble Duke. Winn 3,60, pl 2,90 5,20, kopp 6,30, trio 59,90. Niet gestart: Nieck, Ombre Attaqueur en Noorderster. BARNEVELDPRUS (2e afd.) 2000 m: 1. Nanda W. (M. Vergay) 1.25.4,2. Oscar Baker, 3. Lord Easter. Winn. 3,80, pl 4,00 3,30, kopp 6,60. Niet gestart: Karper K. en Monte S. BARRADEELPRUS 1660 m: 1. Mike Areta (M. v. d. Togt) 1.24.3, 2. Oebele Spencer, 3. Matchless. Winn 6,40, pl 2,30 3,90, kopp 45.90, trio 438,20. Niet gestart: Marnamay, Mexicali Rose en Koncorde. BAARNPRIJS (2e afd.) 2380 m: 1. Ruud Williams (M. Vergay) 1.31.3, 2. Pieter Jan, 3. Roosje Bloemlust. Winn 3,90, pl 1,90 2,70, kopp 7,80. Niet gestart: Pepe Nardinclant, Palemaris en Rinske K. Totalisatoromzet 137.858. Gerhard Baum: „Ik hoop kunnen overtuigen dat dat het Westduits en het de Spelen vrij moeten Internationaal Olympisch zijn van discriminatie" Comité de Russen ervan DUSSELDORP Niet iedereen is welkom bij de Olympische Spelen van 1980 in Moskou. Sergej Pavlov, de minister van sportzaken van Rusland, verklaarde in een interview met het Westduitse persbureau SID, dat de commentatoren van Radio Free Europe zonder meer geweigerd zullen worden. De Russische regering is van mening dat deze mensen anti-commu nistische propaganda maken. Pavlov zei: „Waarom zullen wij mensen binnen onze grenzen halen, die een aantal jaren geleden Rusland en andere socialistische landen hebben verlaten. Het zijn Cl A-agenten. Zij worden beslist niet geaccrediteerd". In het interview deed Pavlov ook nog uitspraken ten aanzien van de uit West-Berlijn afkomstige leden van de Westduitse Olympische ploeg. Zij zullen bij officiële gelegenheden (ope ningsceremonie, huldigingen) apart worden genoemd. Een maatregel met een politiek luchtje. Pavlov: „De Westberlijners mogen wel als lid van de Westduitse ploeg starten, maar als er bijvoorbeeld een olympisch kampioen wordt, moet worden gemeld dat deze deelnemer afkomstig is uit West-Berlijn". Pavlov motiveerde dit besluit niet. Dit maakte in West-Duitsland nogal wat reacties los. Gerhard Baum, de minister van binnenlandse zaken verklaarde: „Wij zouden het diep betreuren als er tussen leden van onze olympische ploeg onderscheid zou worden gemaakt. Ik hoop dat ons Olympisch Comité en het Internationale Olympisch Comité de Russen ervan kunnen overtuigen dat de Spelen vrij moeten zijn van welke discriminatie dan ook. De Berlijners zijn niet anders dan de sportlieden uit Hamburg of München". Minister Gardeniers: HILVERSUM - Minister Gar deniers van CRM heeft van daag in een radioprogramma gezegd, dat shirtreclame op de televisie wel in flitsen van wed strijden toegestaan zal zijn. Maar wanneer bepaalde spor ten en vooral voetbal dat heel langdurig op het scherm komt, na het maken van afspraken voor een televisie-uitzending tot shirtreclames overgaan, zal die wedstrijd naar het oordeel van de minister alleen zonder shi/-" treclame op het scherm mogen komen. Shirtreclame kan een ontduiking zijn van de Ster en dat kan volgens minister Garde niers niet. „Wanneer het echter om flitsen gaat, is het een ande re zaak", zo zei zij. Sportwereld f DEN HAAG Wegens d v slechte gesteldheid van de tel E reinen zij n alle wedstrij den vod d de rugbycompetitie van hét ka h mende weekeinde afgelast. P ZWOLLE - PECFeyenoorj is opnieuw afgelast. De wed strijd, die zaterdag zou worde! ingehaald, is verschoven naai 7 of 21 februari. 5

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10