Russisch team zorgt voor laverende ij shockeyshow Herstel schaatsploeg Zweden verslaat basketbalteam GROTE GROEI HONKBALBOND akaotie in Engeland Zege Arminia pas in laatste minuten AMVJ wint finale volleybaltoernooi lade Reims vraagt iillissement aan LEIDSE COURANT/ ZATERDAG 30 DECEMBER 1978 PAGINA 9 0 Böhm kwam remise overeen de Joegoslaaf Krnic. "mise Volmac ien|LGRADO Na twee ren in de kwartfinale van het larfnooi om de Europese aal lakbeker voor bekerwin- de R hebben de Joegoslavi- keschaakclub Rode Ster en ele mac Rotterdam beide 1,5 t behaald. Elk heeft drie ie 'broken partijen. coor Nederland uitkomende di- 'tmeester Victor Kortsjnoj >te de Joegoslavische groot ster Ljubmori Ljubojevic. jk overige uitslagen zijn: Tim- tegen Matanovic, afgebro- dr. Max Euwe tegen Todo- c, afgebroken, Böhm tegen ice|ic, remise; Van der Vlit te- Djuric 0—1; Van Baarle iCvetkovic, afgebroken. Welkom in Babyion ook op nieuwjaarsdag Morgen, Babylon gesloten. Zowel het winkel- als het Horeca-gebeu- ren. Maar u bent van harte welkom op nieuwjaarsdag in het restaurant La Belle Epo que met zijn typisch Franse sfeer of 't Italiaanse ristorante Trattoria en de boeiende bar Le Can-Can. Van 12 uur tot 23 uur. Als u het nieuwe jaar in een uiterst comfortabele omge ving wilt beginnen, kom dan naar Babylon. U treft er nog gastvrije mensen, die het u echt naar de zin willen maken. Fijne oudejaarsavond, geluk kig nieuwjqar - en tot maan- Sportwereld VLAARDINGEN - De eerste divisieclub FC Vlaardingen zal op 6 januari een vriendschappe lijke wedstrijd spelen tegen Ajax. De aanvang in 's-Graven- zandeis 13.15 uur. NEW YORKBas Vletter heeft de tweede ronde bereikt van een internationaal tennistoernooi. Hij versloeg de Pakistaan Wa- heed Nasir met de cijfers: 64 en 2. Parker rond met nieuwe center (Van onze basketbal-mede werker) LEIDEN Gisteravond heeft Parker de speurtocht naar een nieuwe center kunnen beëindigen. Na een try-out in de Vijfmeihal bleek de Amerikaan John Washington dermate in de smaak te vallen bij coach Blom, dat men nog dezelfde avond tot overeenstem ming kwam. Washington speelt in princi pe voor het resterende sei zoen en mocht een en ander wederzijds bevallen, dan zal de center ook volgend seizoen de kleuren van Lei den dragen. Washington is de center, die Hennie Blom al lang wilde hebben. Blom: „Hij heeft de goede lengte 2 meter 10 en het is sterke rebounder. Het afge lopen seizoen, toen hij in België speelde, had hij ge middeld 18 rebounds, tij dens zijn collegetijd verbe terde hij met 61 blocks in één seizoen het college-ge middelde. Ik heb veel ver trouwen in deze speler. Hij is redelijk in conditie dus binnen drie weken is hij zoals hij zijn moet." John Washington zal woensdag 3 januari al zijn eerste wedstrijd voor Par ker spelen. De Leidenaren spelen dan thuis tegen Ra dio Musette. Piet Kleine behaalde een (gedeelde) eerste plaats op de 3000 meter voor all pounders. OSLO De ploeg van Egbert van 't Oever is in Oslo op weg naar een revanche voor de harde nederlaag tegen de Noorse all- rounders in Larvik. Krap twee weken geleden kon een griepe rige Van der Duim zich alleen op de 500 meter handhaven tussen de Noorse grote drie Storholt, Sjöbrend en Stensjhemmet. In Oslo echter was niet alleen Kleine, die op de 3000 meter de eerste plaats deelde met Storholt, partij voor de Noren, maar ook Van der Duim en Vriend. Hilbert van der Duim, die in Larvik op de 3000 meter dertien seconden had moe ten toegeven aan de ook daar ongenaakba re Storholt, beperkte de schade in de Noorse hoofdstad tot anderhalve seconde. En waar Storholt in de koude avond iets onder zijn tijd van Larvik bleef behaalden ook de andere Nederlanders duidelijk winst. Slechts Frits Schalij verspeelde een fractie van een seconde in vergelijking met Larvik op de avond dat de vooruitzich ten van het Nederlandse schaatsen voor het eerst sinds meer dan een vol seizoen weer enigszins gunstig leken. De uitslagen 500 m.: 1 Vladimir Bielov (Sov) 39,8 seconden; 2. Jan Egü Storholt (Noo), Pavel Pegov (Sov.). Hilbert van der Duim (Ned) en Kai Stensjhemmet (Noo) 40,1; 6. Serge Balasiov (Sov) 40,2; 7. Serge Martsjock (Sov) 40,4; a Terie Andersen (Noo) 40,5.; 9. Vladimir Lobanov (Sov) 40,6.; 10. Oyvind Tveter (Noo) 40,8.; 11. Klaas Vriend (Ned) 40.9.; 12. Frits Schalij (Ned) 41,0; 14. Yep Kramer (Ned) 41,1.; 19. Piet Kleine (Ned) 41,8.; 3000 meter, all-rounders fcoCKEYTEAM HOUDT TWEE PERIODEN STAND STOCKHOLM De experimentele Nederlandse basketbalploeg heeft het niet kunnen redden tegen Zweden, dat ook met een verjongd, maar veel minder drastisch gewijzigd, team speelde. Emill Hagens, die zijn Leidse teleurstellingen wegspeelde in drie schitterende wedstrijden, slaagde er niet in, net als tegen Griekenland, het duel naar zijn hand te zetten. De Zweden namelijk speelden verdedigend vrijwel foutloos, hielden de Nederlandse aanval behoorlijk in bedwang en moesten alleen Kees Akerboom een opvallende produktie (27 punten) toestaan. De basis voor de Zweedse overwinning werd gelegd door de twee uitblinkende guards Peter Andersson en Peter Gunterberg. Het verschil tussen dit tweetal was minimaal en de Zweedse coach Mike Perry had twee sterken waar Tom Quinn te veel moest vertrouwen op de inbreng van Hagens, die met zijn vijfde persoonlijke fout tevens Nederlands laatste winstkans mee naar de spelersbank nam. In de andere wedstrijd van gisteravond versloeg Frankrijk Griekenland met 9081 (4540). Topscorers waren: Zweden: Karlsson 16, Feldreich 16, Skyttevall 13, Andersson 9, Gunterberg en Rahm 8. Nederland: Akerboom 27, Van Helfteren 13, Van Vliet 12, Hagens 4, Sikking en Van de Lagemaat 2. De eindstand: Zweden Frankrijk Nederland Griekenland WESTDUITS VOETBAL BIELEFELD In de gisteravond voor de hoogste afdeling van de Westduitse voetbalcompetitie gespeelde inhaalwedstrijd heeft Arminia Bielefeld met 4—3 gewonnen van Borussia Dortmund. De ploeg klom door de zege vijf plaatsen op de ranglijst en staat nu tiende. De overwinning werd pas vijf minuten voor tijd een feit Lange tijd zag het er naar uit dat de gasten tenminste één punt zouden behalen. Met enkele slimme en snelle uitvallen kwam Borussia twee keer op een voorsprong. In de negende en in de 35e minuut scoorde Schneider. Een tegentreffer van Pohl in de 14e minuut bracht de ruststand op 1—2. Precies honderd seconden nadat hij in het veld gekomen was zette Ellbracht in de 74e minuut de ploegen weer naast elkaar. Eilenfeld bracht Arminia in de 81e minuut voor het eerst aan de leiding, die door Segler twee minuten later ongedaan werd gemaakt. Tot vreugde van de 30.000 toeschouwers die de stromende regen hadden getrotseerd, besliste Graul vijf minuten voor tijd het duel: 43 voor Arminia. In de wedstrijd tegen Argentinië werden de Hongaren Torocsik en Nyilasi (foto) uit het veld gestuurd en vervolgens door hun bond voor één jaar geschorst. Gisteren werd de straf ongedaan gemaakt, vanwege de povere resultaten van het nationale team. WK schorsing Hongaren weer ongedaan gemaakt BOEDAPEST De Hongaarse voet balinternationals Tibor Nyilasi en Andras Torocsik mogen weer spelen. De Hongaarse voetbalbond heeft gis teren de schorsing van één jaar, die de spelers was opgelegd nadat zij tijdens het toernooi om het wereld kampioenschap in Argentinië in de wedstrijd tegen de latere kampioen uit het veld waren gestuurd, onge daan gemaakt. De bond die gisteren voor het eerst bijeenkwam onder leiding van de nieuwe voorzitter Gyorgi Szepesi, verklaarde dat de beslissing was ge nomen op verzoek van de Hongaarse clubs en de bondscoach Ferenc Ko- vacs. De twee spelers, beiden van Ferenckaros, worden gerekend tot de beste van het lahd. De nieuwe voorzitter Szepesi moet het Hongaarse voetbal, zowel op club als op nationaal niveau, uit het dal halen. In Argentinië verloor Honga rije alle drie de wedstrijden in de eerste ronde. In de voorronden van het toernooi om het Europees kam pioenschap staat het land in groep zes onderaan. Zowel van Griekenland als van Finland werd verloren. De enige overwinning werd behaald in de thuiswedstrijd tegen de Sovjet Unie (20). 15 i Haagse schaats centrum ithof deden gisteravond het klappen. Vele ke- ichten de uitbundige toe- ers deze op elkaar voor lvoudige wereldkam- Betaj Rusland. Wat een tech- wat een puck-controle! in show! Het was ijshoc- van het hoogste niveau, jiie Russen in het Haagse achieitscentrum brachten. Niet 02 (S)niets was de hal dan ook ok M^kocht. Immers, het ijs- Klaarfy van RusIand was tot NOs feen alleen maar op de 5.30 (asie te zien geweest tijdens -Jermakdstrijden voor de A-poule best'r werel<RtamP*oenschaP- untryf (ussen, die als voorberei- ir het wereldkampioen es. 9i veertien dagen in Neder- ®a^yerblijven, bepaalden gis- ind in de eerste interland Iranje zelf de uitslag. Met oerwinning van 3 tegen 13 ze genoegen. Vanavond 16 tweede ontmoeting tegen rland in Groningen zal het iders gaan. En toch was federland dat het eerste it maakte. Net waren er inden gespeeld toen doel- 'retjak kansloos was bij de Amsterdamse lees Corkie de Graauw uit bofjpmbinatie met zijn clubge- Tos Bles. Door Alexander kwamen de partijen de twee minuten weer elkaar: 1—1. irder Larry van Wieren iets terug te doen. Doelman Tretjak stond echter bij gevaar lijke schoten van Corkie de Graauw en Ron Berteling steeds op de goede plaats. Met stand van 35 werd de tweede periode afgesloten. Door doel punten van Victor Golikov, Kharlamov en Balderis kwa men de Russen vervolgens op 3—8. Bij deze stand verliet doelman Tretjak zijn heiligdom en werd vervangen door de tweede doel man Dordschend. Met nog ruim 10 minuten te spelen maakte Kapsustin 3—9. Nederland was uitgeblust. De Russen maakten daarna volledig de dienst uit. De laatste 10 minuten reden de Nederlanders op hun tandvlees. Ze waren conditioneel helemaal leeg. Met nog 4 minuten te spelen maakte Petrow de 10 vol via een prachtige solo: 310. Even later maakte Biljatetdinov zelfs 3—11 en Prirodin en Pe trow 313. De Russische coach Koloskov na afloop over de Nederlandse ijshockeyqloeg: „Het Neder landse ijshockey heeft mogelijk heden. In de B-poule op het wereldkampioenschap in Roe menië hoeven ze straks echt geen gek figuur te slaan. Mis schien komen we ze over enkele jaren wel eens tegen in de A-poule". Dat laatste echter met een vriendelijke glimlach over het anders zo strakke gezicht van deze coach. De Nederlandse coach Westberg was vooral in genomen met het spel van zijn ploeg in de eerste twee periodes. Arthur van Rijswijk. Handbalteam verliest openingsduel SITTARD Het Nederlandse heren bondsteam heeft gister avond de openingswedstrijd van het internationale Sittar- dia-handbal toernooi voor he ren verloren. De Poolse ploeg Hutnik Krakow worn met 21—19, nadat de Nederlanders bij de rust nog voor stonden met 11—9. Sittardia heeft op de eerste dag van zijn eigen jubileumtoernooi een indrukwekkende overwin ning van 119 (75) behaald op Lokomotiv Trnava uit Tsje- cho Slowakije. Jos Bles tracht de Russische doelman Tretjak te passeren. Tevergeefs, want Lutchenko, (3) en Tsygankov (7) weten hem de puck te ontfutselen. uit Heerenveen bracht de Ne derlandse ploeg die in de begin fase beslist niet de mindere was, erg verrassend op 2—1. Het publiek kon in de uitverkochte Uithof even later haar eigen ogen niet geloven toen Jan Jan sen uit een combinatie met Lar ry van Wieren 31 liet aanteke nen. Doelpunten zoals verwacht aan de lopende band. Na zes minuten en 57 seconden spelen werd de stand door Prirodin 3—2. Met Piet Nota voor twee minuten in de strafbank maakte Victor Golikov gelijk: 33. De Amsterdamse doelman Jan de Bruyn keerde daarna enkele gevaarlijke schoten. De Nederlandse ploeg wilde in die eerste periode, die hoog staand ijshockey bracht, ook van Nederlandse kant, niet rechtstreeks naar de slacht bank. In de tweede 20 minuten hield Nederland eveneens stand, maar Jack de Heer zat voor 2 minuten in de strafbank toen Alexander Golikov en ook Victor Golikov de stand op voerden tot 35 met nog ruim zeven minuten te spelen. Petrow verdweem voor Rusland voor 2 minuten naar de straf bank en Nederland probeerde APPELDOORN Het internationale toernooi in Apeldoorn heeft een onverwacht succesvol slot gekregen voor Nederland. In de finale bij de heren versloeg een sterk AMVJ de Poolse formatie Be skid met 31. De setstanden waren 15—10 1215 15—13 en 15—9. Hyundai heeft het toernooi van Dynamo bij de dames gewonnen. In de finale gaven de Zuidkoreaanse dames de organiserende vereniging Dynamo geen schijn van kans: 3—0. Zij zegevierden in drie sets met dezelfde duidelijke cijfers: 153 15—3 15—3. De andere uitslagen zijn: Om de zevende plaats: Dynamo - 1860 München (Wdl) 3-2; om de vijfde plaats: Csepel (Hon) - Gik Banat (Jsl) 3—2; om de derde plaats: Praha '23 (Tsj) La dingo: (Zwe) Om de zevende plaats: Vasutas (Hon) - Sollentuna (Zwe) 3—1; om de vijfde plaats: Tungsram (Hong) - Gedania (Pol) 3—1; om de derde plaats: Lokomotiva Liberec (Tsj) - DVC 3—0. Beroepstrainer Van Leeuwen naar strafcommissie NDR DEN HAAG' Binnenkort moet de beroepstrainer J. P. van Leeuwen uit Marum (Gro ningen) zich voor de strafcom- missie van de stichting Neder landse Draf- en Rensport (NDR) verantwoorden voor het feit dat in de bloedmonsters van het bij hem in training zijnde paard Ola H. ongeoorloofde middelen zaten. Het gaat in dit geval om phenyl- butazon en oxyphen-butazon, die vallen onder de noemer „pijnstillers". De bloedmonsters werden op 8 oktober op de baan in Alkmaar genomen, nadat Ola H. de Alphaprijs had gewonnen. Overeenkomstig de reglemen ten werd de trainers-rijdersver gunning van Van Leeuwen met onmiddellijke ingang ingetrok ken. AMSTERDAM De groei in de honkbal- bond zet door. In het jaarverslag spreekt secretaris Theo Vleeshouwer weliswaar zijn teleurstelling uit over het feit dat de 20.000 nog niet is gehaald in 1978, omdat de bond bleef steken op 19.466, maar het betekende toch een groei van 9,98 procent, hetgeen 1767 nieuwe leden betekende. In 1977 bedroeg de groei 15.21 procent en in 197612.51 procent Het aantal honkballers steeg met 7.58 pro cent, beduidend hoger dan een jaar geleden toen dat percentage op 4.37 lag. De stijging bij de senioren was 5.58 procent, bij de junioren 3.22 procent, de aspiranten 7.58 procent en bij de peanuts 18.64 procent. Damessoftball blijft de grootste aandacht opeisen echter, want met 565 nieuwe speel sters betekende dit een percentage van 106 procent. Bij de senioren was dit 11.33 procent, bij de junioren 4.6 procent, in de sector aspiranten 10.77 procent en bij de peanuts het verbluffende cijfer van 152.6 procent. De herensoftballers kwamen tot een stijging van 29.98 procent, hetgeen in 1977 55.2 procent was. De spectaculairste groei maakte het rayon West-Brabant door met 25.48 procent. Maar ook de rayons Oost-Brabant-Limburg (19.16 procent), het Oosten (18.02 procent) en Noord-Holland (11.54 procent) kunnen te vreden zijn. Het rayon Haarlem blijft het grootst met meer dan 4000 leden: 4295. Tweeëntwintig jaar geleden telde de toen malige honkbalbond slechts 4025 leden. De grootste honkbalvereniging is nog steeds HSCN uit Oost-Brabant-Limburg met 374 leden, bij wie 253 peanuts. Daarop volgt Storks (259) The Herons 220 en lünheim (206). De grootste softbalvereniging is Ter rasvogels met 167 leden. Onze Gezellen is goede tweede met 143 leden. eland SEN AO De nieuwe reisgids van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland 1 ligt voor u klaar, de Engelandvaarder bij uitstek. Pagina's vol vakantiepret. Haal die gids bij uw reisburo, uw automobielclub. ABN. AMRO-. Rabobank of bij de NS-inlichtingen-kantoren. U kunt ook schrijven naar SMZ, Postbus 2, 3150 AA HOEK VAN HOLLAND, of bel 01747-3944 A hoek van holland Jgfej harwich -o LI IMS Het bestuur van de Franse club Stade IJfjlns heeft het faillissement aangevraagd. De club n «leerde de laatste jaren in grote financiële moei- jj|ieden. De laatste weken werden de salarissen aiitet de contractspelers door de voorzitter uit zijn ^'jé-kapitaal betaald. 3.1 bestuur wilde de salarissen van de spelers ''Oreren en tegelijkertijd de premies verhogen. De Iers gingen daar niet mee akkoord en dreigden een staking. I andere mogelijkheid dan de faillissementsaan- ge was er niet meer. Reims bezet op dit moment de laatste plaats in de Franse titie. De club zal het seizoen nog wel uitspelen met vijf is profs aangevuld met amateurs en jeugdspelers, le Reims is een van de beroemdste clubs uit Frankrijk. In njftiger jaren werd na zes landstitels tweemaal de finale van toernooi om de Europese beker voor landskampioenen bereikt, i Madrid was met 4—3 en 2—0 net iets te sterk. De bekendste fers van Stade waren Kopa en Fontaine.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 9