f. li Ui m ZljM'd,4 L&d* 'ÏAA PA( 13 ts moeten omgehakt jrden. Veelste hoog zou dan veel hoger ndan een miljoner zou zuurkool en lof «^schaffen 4^9HAAG/LEIDEN Weg met de neutronenbom, fc^Kde zeehondenmoord, spaar de natuur, verkeer veiliger, help de Derde Wereld, bouw betere leiiené ngen, nivelleer de lonen en andere onderwerpen dagelijks terugkeren in de berichtgeving van vel alle nieuwsmedia. Dat zijn de hoofditems van pstellen, die enige honderden leerlingen in de lijd van 10 tot 12 jaar uit de hogere klassen van 70,-B'e scholen in Zuid-Holland op ons verzoek ben geschreven In het kader van het Jaar van Kind, 1979. De opstellen hadden als motto: Zo ik de wereld regeren als ik de baas was. Op Moe»e pagina een selectie van de naar onze ant vjning aardigste opstellen, benevens een aantal ten uit opstellen die we, bij gebrek aan ruimte, las niet volledig kunnen plaatsen. Een en ander m tot stand dank zij de medewerking van de ardusschool te Oude Wetering, de St.- jnnesschool te Naaldwijk, De Poort te Zoetermeer, £Paulusschool te Wassenaar, de Petrus idersschool te Den Haag en de H. Hartschool te 1de, I»"- f,arr\7/i\ te beginnen zou ik al geld afschaffen. HÉipKuypers, ■Blssenaar BBts moeten omgehakt rden. Zijn veelste hoog. lone Vergroesen, ssenaar ik de baas was, zou D. sfaser boerderijen )r<t :hten, in plaats van rieken, want'die iken. Een boerderij ikt ook wel, maar veel Meerder. BBskia van Bohemen, §Sssenaar ik zou zuurkool en lof chaffen. phie Bish, Wassenaar «S. a ografis FlorlsvanHövell van Wezefeld en Westerflier, Wassenaar Ik zou proberen de mensen weer één kerk te laten worden net als héél vroeger! Mariëlle Liesveld, Wassenaar Er mag geen politiek meer zijn. Er worden een paar mensen gekozen en die blijven voor altijd regeren; als hij dood gaat, volgt zijn zoon/dochter hem op. De zoon gaat voor. Jacky Noordhuizen, Wassenaar Ik zou dan veel hoger zijn dan een miljoner. Robin Wilderom, Zoetermeer die kreeg longontsteking. Die moest toen spinne eten. Daarwerdt het beter van. Dat dacht ik tenminste. Katja Keiler, Zoetermeer Ik zou gewoon met een vissersboot op zee gaan varen en grote bossen maken. Remco van Oosten, Zoetermeer En bij w-k 82 partijdigen schijtrechters laten komen zodat Nederland FIFA WORLDcup wint. Jerroen Buys, Zoetermeer We denken toch iets te veel aan onszelf. Ronald van Heyningen, Naaldwijk Ik zou zorgen dat de mensen even rijk werden! Dan zouden ze ook niet jaloers worden. Tina van Gorkum, Den Haag En bij elke staking de huur hoger maken dan houden ze zich wel rustig. Bert Vollebregt, Den Haag ..dus help iedereen op de 1e, 2e, 3e wereld. Sabina Verhaar, Den Haag Ik had een andere bestek 81 gewild maar dat is moeilijk te veranderen. Benjamin Druens, Den Haag De zeehondenmoord zou ik afschraven. De mensen kunnen toch wel een mooie jas dragen al is het niet van zeehondenvel. Guido Beking, Den Haag De mensen moesten vriendelijker worden. Sylvie v.d Ende, Den Haag Ik zou ook zorgen dat er niet zoveel troep was op straat. Brigitte van Winden, Den Haag En ik zou me moeder alles geven wat ze wilt. Bert Brederode, Den Haag Ook had ik graag dat de mensen probeerden volgens hun geloof te leven, want anders gaat alles de mist in. No.-bert v.d. Hout, Den Haag Ik wil gewoon zijn zo als ik al ben. Ingrid Boeters, Den Haag Het is moeilijk de wereld te regeren omdat alle mensen zo verschillend zijn. Ariënne Verbruggen, Den Haag ...en als we allemaal mee helpen, lukt het best wel. Linda Zuyderwijk, Den Haag De kinderen in de arme landen zouden heel erg blij zijn als we alleen maar een pop of een auto aan ze gaven. Ellis de Jeu, Oude Wetering Ik zou de zigeuners een vaste plaats geven, want altijd maar rijzen is ook niet leuk. Emmy Straathof,Oude Wetering En Idi Amin? Die kan van mij part naar de hel lopen (vliegen). Ronald H., Oude Wetering Ik zou alles indreft stoppen. Ronnie, Leiden Wij hebben geen bergen, ook die zouden er moeten komen. Karianne v.d. Tuin, Oude Wetering Dan zal ik lekker eten en thuis geen huiswerk maken en dan ga ik naar de kermis bij het malijveld in Den Haag. Oleg Vreijling, Zoetermeer Dan zou ik zeggen dat de kinderen op zaterdag iets mogen kopen wat van drie gulden maar dan ook echt alleen op zaterdag. Monica Sie, Zoetermeer En ik zou zoveel mostert op me worst doen als ik maar wou. Jeroen Buijs, Zoetermeer Als ik de baas was. dan zou ik de muur in Berlijn weg halen. Liesbeth van Leeuwen, Naaldwijk Als ik koning zou zijn dan zou ik alles anders doen. Ronald van Heijnlngen, Naaldwijk Ik zou voor voedsel, kleren en medicijnen zorgen. Ik houd ook mijn liefde niet verborgen. Maurice v.d. Zalm, Naaldwijk ....en de mensen hebben op woensdagmiddag vrij om hun eigen huis op te poetsen. Zo zit dat, begrijp je dat... Hanneke Jansen, Den Haag Ik zou aardbevingen en vulkanen voorkomen. Ik zou de bergen weghalen en van zee land maken. Ronald Vesters, Den Haag Ik zou elk uur van de dag een fijn uur maken. Bettina, Den Haag Het is niet leuk om baas van de wereld te zijn, wantje moet overal tegelijk zijn. Bert Vollebregt, Den Haag Het museum is gratis, ook de films. Maar als er gedrang is laat ik er de polities op af laten gaan. Edwin Nleuwmans, Den Haag Siervuurwerk mogen alles vaders en moeders afsteken, want als de kinderen geen engels kunnen lezen dan steken ze het misschien verkeert af. Of Japans. Ronald Ham, Den Haag En de zigeuners en Molukkers naar hun eigen land sturen (dwingen). Lonneke den Hollander, Den Haag De werkelozen zouden geen cent meer krijgen als ze niet werkten. Marcel Strik, Den Haag Dan zou ik alle scholen afbranden en ik zou zeggen: de neutronenbom Yvonne van de Zeeuw, Leiden ■s ik de baas was zou ik ^Êlen kern wapens laten ^ftg gooien. En zou de M ensen in arme landen )ten geven, het water laten >,rhelderen, een 3tatzaak laten bouwen in s arm landen, nou zult vel denken waar is ze zotte geit nou voor El is iets dat kinderen W^lf hebben gescheven. n nu is ons gevraagd ifs opgevraagt te chrijven overals ik de aas was. de aar zijn wij mee bezig 'n als ik de baas was iat ou ik alle wapens laten 7! eg gooien en patatzaak laten bouwen in arme landen En ze te eten en te drinken geven En water in de rivieren laten verhelderen En zou 2 auto 's kopen Een twee vliegtuigen En twee drumsterlen Een kes en carie En twee dierentuinen Een patatzaak Een postkantoor En natuurlijk niette vergeten scholen want daar moet je ten slotten leren. En ook een voetbalclup En 2paar keepers handschoenen En 4 keepersjurt En 51 bekers en een heel mooi huis Dat is dan wat ik leuk vind met als ik de baas was Heona gieter 'sik het voor het iggen had zou ik een 3Ie oude buurt laten fbreken en daar een atuurpark van laten r inaken en daar omheen 'jjeer nieuwen huizen aten bouwen en in dat atuurpark mag je helemaal niet roken. Maar i c laat er wel een pad q 'oorlopen want dan zou gezond doordat atuurpark kunnen lopen, 'nikzou ook op reis gaan naar een land waar veel mensen in noot zitten, en dan neem ik veel spullen mee waar ik ze mee kan helpen. Als ik ze niet kan neem ik ze mee naar mijn eigen land en ga dan weer naar huis toe en zou dan de dokter op bellen en vragen of hij naar mijn huis wilt komen. En als die dat doet vraag ik of die een drankje of zo heeft. En als die man of vrouw dan is genezen brengt ik die man of vrouw weer naar huis. Ef Jacqueline Koot, Oude Wetering: Jk zou als ik het echt mocht zeggen tegen de mensen zeggen dat ze niet op dieren mogen jagen waar ze het vlees ëin/ef van nemen maar het bond oi de huid, maar ze moeten die beesten de vrijheid geven; want jassen zijn er genoeg op wereld. En al die kippen die in die legbatterijen zitten zou ik ook maar verbieden want een kip bij de boerderij legt toch ook eieren en die zijn nog vers oók. Ik zou ook die ouetconenbom stoppen want al die orlogen zijn maar niks, ze moeten maar eers vreden maken, gewoon aardig zijn voor ,de mensen, oók al kost dat moeiten je zult zien je gaat er aan wennen en dan zal het veel feiner j_' zijn op de wereld. Ik zou ook het geld eerlijk verdelen dat er, geen rijke mensen zijn en ook, geen arme, zodat de rijken veel meer kunnen kopen dan de armen mensen, zodat er niet zoveel wordt gestolen. Ik •ok geen drank met alcohol meerlatan maken, maar gewoon meer vruchten sappen laten maken, zodat er geen dronken mensen meer zijn en allen mensen gezond zijn. Ik zou ook de druks verbieden, en minder er minder verslaafden zijn. Ik zou ook de ontwikkelingslanden helpen, zoals voedsel sturen voedsel waar alles in zit zoals vitaminen, mineralen, brandstoffen e.n.z., en kleding warme kleding. Ik zou ook de kindermishandeling afschaffen, zoals die kinderen die pasgeboren zijn die dan in die vuilniszakken zitten. Ik zou ook veel meer voor de kinderen, die geestelijk gehandicapt zijn doen. Ik zou ook veel meer aan de veiligheid van het verkeer doen zoals het rode licht, er zijn zoveel mensen grote, kleine die door het rode licht rijden. Als de grote mensen door het rode licht rijden dan doen de kinderen die nog geen verkeersexamen gedaan hebben het ook doen omdat ze niets anders zien. En zo komen er veel ongelukken, het komt ook vaak door de mist, erg veel mensen rijden zonder lichten in de mist of in het donker, en dan zijn er veel mensen die knoerdhard rijden en als ze dan dicht bij de, auto zijnaangekomen danremmen ze maar het is dan vaak zo dat ze er dan tegen aan, botsen. Ik zou dan dus ook ver bieden om door het rode licht te rijden en door te rijden als er stop staat als er een auto aan Claudette Eekhout, Naaldwijk: Zo'n klein ventje, zo'n grote baas. Er was eens een heel klein ventje Hij heette Pietje Permentje Hij was een echte straatschooier En zijn vader was leerlooier Toen moest hij naar school En hij leerde over de noordpool Hij vond leren fijn Want hij wilde de beste zijn Toen moest hij naar de universiteit En hij zag daar een leuke meid Hij ging van haar houwen En ze gingen trouwen Hij kwam terecht in het kabinet Dat betekende niet altijd even grote pret Hij zei: „De wereld is niet gelijk, Laten wij iets doen in de praktijk". „Er moet eéri baasover de wereld zijn Of vinden jullie dat soms niet fijn? Goed dan zullen we kiezen Zo'n kans zullen we niet verliezen". Het lot viel op Piet Permentje Je weet wel dat kleine ventje Hij was nu nu de grote man En hij dacht: „Ik doe wat ik kan!" „Ik wil de arme helpen Zij die geld hebben van schelpen Ik zal huizen voor hen bouwen Dan gaan ze wel van me houwen". „Ikzal ze ziekenhuizen geven Dan kunnen ze tenminste leven Ook kleren heb ik voor ze gemaakt Dan lopen ze niet naakt". „Ik zal alles voor ze doen Ik geef ze al mijn poen Ja, dat vind ik fijn Want iedereen moet toch gelukkig zijn". Als ik de baas was zou ik orde en vrede willen. Dat wil ik nu ook wel, maar dat kan ik niet zomaar zeggen. De mensen zijn zo lelijk tegen elkaar dat ze niet naar je luisteren. Ze denken dat ze zo goed leven. Als ik de baas was zou ik eerlijke wijze raadsmannen in dienst nemen die me helpen de baas te zijn, om zelf ook eerlijk te zijn en blijven. Ik zou regeren zou als ik En als het volk zegt, dat ik het zo moet doen, doe ik het wel, maarzoals ik het goed denk te doen. Ik zou de mensen vrijheid van godsdienst geven, maar wel de mensen leren elkaar te respecteren ook in verschillende geloven. Er zou wel een regering moeten zijn, maar niet met zoveel mensen, want dan zegt de een tegen de ander: doe jij dit werk maar. Als er mensen zijn die iets niet willen doen, dan zou ik ze geen geld Dus dan moeten ze vanzelf weer werken. Ik zou niet goed vinden dat mensen wapens of zoiets hebben, dan alleen soldaten en politie en die het nodig hebben, anders komt er maar verdriet van. Een goed brandweercorps voor onvoorziene ongelukken. Douane bij de grens neerzetten, landsgrenzen. Politiebureau's, brandweerkazerne en ambulance, ziekenhuizen laten bouwen. En alle mensen opdracht geven zich behoorlijk te oedranen als het reaent en er liggen grote plassen, niet met de auto er hard doorrijden als er net eèn fietser passeert. Ik zou werk eerlijk verdelen, niet dat de een stikt van het werk en de ander niets doet. Dat is wel het moeilijkst, geloof ik. Dan als alles goed gaat zou ik overal steeds gaan kijken of het ook goed gebeurt. Ik zou goede autobanen, goede fietspaden en ook wandelpaden aan laten leggen. Maar dan overal. Dan is het ook minder oevaarliik Als dan het land te klein wordt, dan zou ik metro's of tunnels laten maken, dan is er boven de grond meer ruimte. Ik zou steeds de raadsmannen in mijn vergaderingen laten komen. En vragen of ze ook overal goed opletten, want de mensen moeten ook tevreden zijn. De dijken werden al direct gerepareerd na een storm of zoiets. Als beloning zou ik de mensen ook weieens een vrije feestdag geven. Natuurlijk het weekend en de vakantie ook Er moet goed op de volksgezondheid gelet worden. Ik zou opletten of alle ambachten niet verloren gaan, want anders wordt alles machinaal, en heeft iedereen hetzelfde. Ook de huizen moeten hetzelfde zijn, niet allemaal flats. Er moet op gelet worden, dat het voedsel van goede kwaliteit is en voldoende aanwezig. Er mag wel inspraak zijn, maar er moet niet zoveel gekletst worden; want spreken is zilver, zwijgen is ooud. Richard Derwort, Den Haag: Als ik heerser der aarde was kon ik alles regelen. Ik zou zeggen als er een oorlog is (zou) stop die onzinnige oorlog en maak vrede leef met elkaar. Stopal die stakingen en jullie krijgen alles wat jullie verlangen. Leg het verkeer stil dan is het rustig inde steden. En loop van stad tot stad daar blijf je gezond bij. Leef als een rijk mens die leven de vrijheid roept en uit al die autogassen. Vervuilde lucht niet zo erg. Zet de neutronenbom eraensop een planeet en de verste. Ik zou zeggen tegen de rijke mensen ook te helpen b.v. De derde wereld. Verdeel al het geld dat je heb aan arme mensen. Neem arme zwervers in je huis. En laat alle(n) dieren die in de dierentuin vrij. Alle dieren vrij! Arresteer alle boeven met een boevendetector. In elk land hetzelfde geld. Geen aanhoudingenbij degrens. ledereen die niet naar de kerk wildehoefde niet. Alles en iedereen die in de cel zat die niks gedaan had mag weer vrij leven, ledereen mag zelf weten wat hii doet

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15