l„ Nieuwe school in plan Wasbeek moet samenwerkingsschool worden Begroting Voorschoten ongewijzigd aangenomen -shhh jB ruidspaar in de boeien Raad Zoeterwoude >K0RTWEG erstboomverbranding Leidschendam asketbaltoernooi de Bollenstreek agiiGIO leidse courant donderdag 21 december 1978 pagina 5 RAPPORT VERENIGING VOOR OPENBAAR ONDERWIJS IN SASSENHEIM: Kamermeisjes roofden linnengoed NOORD WIJK - De direc trice van een Noordwijks hotel maakte gisteren bij de recherche melding van diefstal van een partij lin nengoed. Het ging om tien tallen lakens, slopen, bad handdoeken, en dergelijke goederen, die in de afgelo pen maanden uit de linnen kamer waren verdwenen. Bij het onderzoek leidde het spoor naar een drietal Engelse kamermeisjes. De ze hadden vrij toegang ge had tot de opslagplaats van het linnen, maar waren in middels de laan uitge stuurd wegens tekortko mingen in hun werk en onbehoorlijk gedrag tegen over de gasten van het ho tel. Bij de arrestatie van de dames troffen de recher cheurs vrijwel complete uit zetten aan op de kamers. In een geval kwam de linge rie de speurders letterlijk al op de gang tegemoet. Een man in adamscostuum ver liet namelijk juist de kamer, slechts gehuld in een - badhanddoek met het hote lembleem, terwijl z'n Engel se vriendin in nog minder op hem wachtte. Een van de ex-kamermeis jes bewoonde een apparte ment en bleek het benodig de linnengoed eveneens uit de hotelvoorraad te hebben betrokken. Een collega ver bleef illegaal in ons land en gaf er de voorkeur aan snel naar Brittannia terug te ke- Noord wijk praat met krakers NOORDWIJK Wethouder Bedijn zal een gesprek hebben met de krakers van het mees- tershuis aan de Huis ter Duin straat. Burgemeester mr. Bonnike deelde dit eergisteren mede op vragen van het PPR-raadslid Schelvis over de kraakactie. Met name wilde hij weten of het pand op de leidingen van gas, licht en water zou worden aangesloten. De burgemeester zag dat nog niet zitten. Volgens de Woon- ruimtewet is voor het betrekken van een woning toestemming nodig van B. en W. en zolang die niet is verleend, wordt er niets aangesloten. Dat er huur wordt overgemaakt, is niet van belang, want die wordt uite raard niet geaccepteerd. Over zijn standpunt liet mr. Bonnike geen onduidelijkheid bestaan. „Ik heb er geen enkele sympathie voor. We weten ook niet of het kraken een gevolg is van woningnood of be schouwd moet worden als een demonstratie". In ieder geval achtte de burgemeester het on juist als krakers voor hun beurt zouden worden geholpen aan woonruimte. „Kraakacties moe ten we niet honoreren", aldus mr. Bonnike. Schelvis drong aan op een menselijke behande ling. Vandaag wordt de zaak in het college besproken. ZOETERWOUDE Anders dan gewoonlijk begint de ge meenteraadsvergadering van vanavond om half zeven. Aan de orde komt een voorstel van B en W tot het houden van een bespreking over de door Noord- lander Bouw b.v. doorgevoerde prijsverhoging van een aantal woningen in het bestemmings plan „Westeinde II". Verder zal de raad vanavond de gelegenheid krijgen om te reageren op de antwoorden van het college betreffende de alge- mene beschouwingen. Na afloop van de vergadering zal de werkgroep „Accommodaties Dorp" een rapport indienen van haar studie over de accommo datieproblemen van vele vereni gingen in het dorp. Hoofdlijnen daarvan zijn de verbetering van de reeds bestaande gebouwen, zoals bijv. het Centrum aan de Schenkelweg, en een nieuw te scheppen gelegenheid voor de specifieke zaalsporten. DE ZILK De Kerst-kien- avond van de supportersclub van Van Nispen wordt gehou den op vrijdag 22 december in het clubgebouw aan de Zilker Sportlaan. Om acht uur vindt de trekking plaats van een kerstloterij. De hoofdprijs van deze traditionele actie is een bromfiets van een bekend merk. VOORSCHOTEN De Gro ningse formatie Solution treedt zaterdagavond 23 december op in het jeugdcentrum „De Linde hoeve" in Voorschoten. Aan vang 21.00 uur en de toegang sprijs bedraagt 5 gulden. Zater dag 30 december speelt in de LAidehoevo de groep ..Viteirte" enheim Het aantal geboorten Nederland daalt en daarmee daalt behoefte aan de verschillende rmen van onderwijs. Deze daling gt een zorgvuldige planning wat de toekomstige te bouwen olen. In Sassenheim wordt de blematiek nog eens bemoeilijkt r het feit dat in dit dorp een tal nieuwbouwwijken zijn ge- wd en gebouwd zullen worden, rvoor de scholen in het centrum i enkele functie kunnen vervul- Verder heeft Sassenheim beslo- tot de bouw van een katholieke school annex kleuterschool het plan Wasbeek, terwijl het leerlingen dat katholieke olen bezoek afneemt. De school in het plan Wasbeek geldt als ver vanging van de St. Anthoniusschool aan de Hoofdstraat. Tenslotte is in februari 1977 een planningsnota van de gemeente met betrekking tot het onderwijs in Sassenheim versche nen. Deze gegevens heeft de vereni ging voor Openbaar Onderwijs in Sassenheim gebruikt als basis voor een door de vereniging samenge steld rapport dat één dezer dagen aan het gemeentebestuur van Sas senheim is aangeboden. In dit rapport heeft de vereniging gepoogd een zo goed mogelijk over zicht samen te stellen van de veran derende behoefte aan onderwijs in Sassenheim. De vereniging komt tot de conclusie dat er zich binnen het gewoon lager onderwijs een grote verschuiving zal voordoen. Het Rooms-Katholieke en het Openbare Onderwijs zullen in 1982 meer loka len nodig hebben dan thans is voor zien, terwijl bij het protestants chris telijke onderwijs juist het tegenover gestelde waar is. Om aan deze ver schuiving recht te doen, is volgens het rapport aanbevelingswaardig om van de nieuw geplande school in Wasbeek een samenwerkingsschool te maken. De gemeenteraad heeft echter inmiddels beslist dat hier een katholieke school moet komen. Over de school in het plan Wasbeek zegt het rapport verder dat deze school een mogelijkheid zou kunnen bieden om een eventueel gewenste uitbreiding van het aantal lokalen voor katholieke kinderen te laten geschieden door aanbouw aan de dan bestaande school, of verschui ving van reeds nu bestaande lokalen van kleuter- naar lager onderwijs. Bij het kleuteronderwijs is vermin dering van het aantal geboorten im mers het eerst te merken, zodat daar ook het eerst minder lokalen nodig zijn. De voorspelde groei van het openbaar onderwijs zou kunnen worden opgevangen door het ge bouw van de „kinderkorf", waar nu nog protestants christelijk onderwijs wordt gegeven, ter beschikking te stellen aan het openbaar onderwijs. Al doende kan dan tevens worden ingespeeld op de te verwachten inte gratie van kleuter- en lager onder wijs: de Wasbeek school biedt voor het katholieke onderwijs mogelijkhe den in te spelen op deze integratie, terwijl het protestants christelijk on derwijs door het vrijkomen van kleu terschool ,,'t Bijennest" aan de Rust- hofflaan tevens deze mogelijkheden heeft, in combinatie met de nabijge legen Parkschool. De ligging van de beide scholen aan de Kagerdreef biedt dezelfde mogelijkheden voor het openbaar onderwijs. Resumerend stelt de vereniging dat ondanks de uitbreiding van het aan tal woningen in Sassenheim het aan tal lagere schoolleerlingen zal dalen. Het in 1982 aanwezige aantal scholen zal in die tijd redelijk aansluiten bij datgene wat er dan nodig is. Echter: de „kleur" en de „ligging" van de scholen sluit dan niet aan bij de verdeling naar gezindte en de dan geldende woonsituatie van de leerlin gen. Om zulks te verbeteren heeft de vereniging het gemeentebestuur de reeds eerder genoemde oplossin gen aan de hand gedaan. Bij de berekening van de te verwachten aantallen leerlingen heeft de veren- giing voor Openbaar Onderwijs zich gebaseerd op nauwkeurig gegevens van de gemeente Sassenheim en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Norbert Delmeer schaak kampioen Leidse Houtschool SE Het traditionele oolbasketbalkampioen- ap Bollenstreek wordt in de >ese sporthal gehouden van ensdag 27 december tot za- 30 decemher. Voordat g om 18.00 uur de prijs- eiking plaatsvindt, zijn er wedstrijden gespeeld tus- 173 teams van 16 scholen een totaal van 1400 deelne- s. De deelnemers komen niamelijk uit Hillegom, Lis- se, Sassenheim, Voorhout en Noordwijkerhout. Dit jaar ontvangen alle winnen de teams een wisselbeker. De finalewedstrijden beginnen za terdag om 16.00 uur. De prijzen en wisselbekers worden uitge reikt door mevrouw wethouder J. Meulemans-Seelen. Op vrij dagavond 29 december is er in de aula van het Fioretticollege een disco-avond met medewerk ing van Avro's Toppop. BTERWOUDE Vanavond aniseert soos „De Ruïne" een gekeerde vossejacht. Voor- n ging altijd de leiding ver- ed de Haarlemmerstraat in, ar nu gaan de soos-leden Bstumeerd de straat op en ft de leiding er achter komen nu eigenlijk wie is ZOETERWOUDE Op vrijdag 22 december kan men van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds in „Ons Huis" terecht voor verschillende soorten bloeiende- en bladplanten. De opbrengst van deze markt gaat naar een fonds voorde financie ring van het herstel van de oude kerk aan de Dorpsstraat. De zelfde avond wordt er geklaver jast in de kantine van de voet balvereniging Meerburg. Aan vang 20.00 uur. JSCHENDAM Leid- ndamse jongens en meisjes linsdag 2 januari een kerst- inleveren voor de grote loomverbranding op het tpolderplein kunnen reke- op een vrijkaartje voor op ïuari in de sporthal van „de te draaien films. De Leid- idamse Plantsoenwacht le verbranding samen met ere instanties organiseert wacht de bomen vanaf 3 uur liddags. De brandstapel, die ten doel heeft brandschade en vervuiling op speelvelden, gazons en straten te voorkomen, wordt dinsdagavond om half f aangestoken. Donderdagmor gen 4 januari wordt voor kinde ren van 4 tot 8 jaar een film gedraaid van een jongetje dat van huis is weggelopen en in een circus terecht komt. Voor de groteren wordt 's middags een Franse film over vier ko mieken vertoond die bij de olympische spelen terecht ko men. Lachen geblazen dus! De 22-jarige Norbert Delmeer is gistermiddag, net als in 1977, te voorschijn gekomen als overwin naar in het jaarlijkse Leidse Hout- school Schaaktoernooi in Oegst- geest. Vorige week startte een 30-tal leerlingen in dit jaarlijkse toernooi voor 4e en 5e klassers en de overwinnaars van die ronde kwa men gistermiddag tegen elkaar uit. aan een zestal borden. De finaleronde werd o.m. door een aantal ouders bijgewoond en uite raard een stel echte schaaklustige Leidsehouters. Na zo'n 3 1/2 uur schaken zette Norbert Delmeer zijn tegenstan der, Frits Huffnagel, schaakmat en daarmee was de zaak beklonken. Norbert Delmeer dus één, met de wisselbeker (die in de prijzenkast blijft) en een medaille met boeken- bon die door het schoolhoofd C. van Driel werd uitgereikt. Een tweede medaille ging naar Frits Huffnagel en een derde naar Peter Reedijk, die in de strijd om de derde plaats Hayo den Boeft ver sloeg. Beiden ontvingen eveneens een boekertbon. VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten heeft de gemeentebe groting voor 1979 in ongewijzigde vorm aangenomen nadat van de zijde van het college van burgemeester en wethouders negen nota's werden toegezegd en de raad drie moties indiende. PvdA, WD en D'66 dienden een motie in waarin B en W werden verzocht maatregelen te nemen ten opzichte van het basisonderwijs in de wijken Ade- geest, Boschgeest, Centrum en de Nas- sauwijk. Deze wijken hebben de beschik king over de Park- en de Adegeestschool en de terugloop van het leerlingenaantal baart de betrokken fracties zorgen. Wet houder Marselis verklaarde geen behoef te te hebben aan deze motie, maar B en W wilden de motie wel zien als een ondersteuning van het te voeren beleid. Zonder hoofdelijke stemming werd de motie daarna aangenomen. De motie van de WD om met de hoogste prioriteit een ambtenaar aan te trekken speciaal belast met de zgn. meerjarenplanning op het gebied van financiën werd ingetrok ken nadat wethouder Eveleens verklaard had dat de benoeming van ambtenaren behoort tot de competentie van B en W, maar B en W wel bereid zijn de wil van de raad ernstig in overweging te nemen. De motie van D'66 over voorlichting met als centrale post de gemeente-secretaris werd door de raad verworpen met 10 tegen en 8 stemmen voor. De tegenstem mers meenden dat deze motie het intrap pen van een open deur betrof. Wethouder Marselis (CDA) was zeer gul in het beloven van nota's. De raad kan verwachten nota's over jongerenhuisves- ting, algemene huisvesting, scholenplan ning en planmatige aanpak van diverse sport en recreatievoorzieningen. Het ge meentelijk voorlichtingsblad „Raadhuis klanken" blijft alleen voorlichting ver strekken vanuit het gemeentehuis en zal geen opinieblad worden. Voor de voor lichting zal eventueel een extern-bureau om advies gevraagd worden. Het ge meentelijk badhuis zal in januari geslo ten worden. Ten aanzien van de water sport is recent een plan ingediend door de sportraad. Dat plan houdt in uitbrei ding van mogelijkheden tot het aanleg gen van kleine bootjes en een jachthaven voor o.a. Rijnland in het Krimgebied. 'De wethouder is niet optimistisch ten aanzien van de realisatie van dat gehele plan. De voorzieningen aan het tennisba nencomplex worden duurder dan was begroot. Deze kostenvermeerdering drukt niet op de gemeentelijke financiën, zij worden opgelost door de pachtster, waardoor de banenhuur verhoogd zal moeten worden. Het plan voor uitbreiding van de aula in het scholencomplex Noord- Hofland is vrijwel gereed. In die aula komt dan een betere voorziening voor de gezamen lijke kerken en tevens uitbreiding voor het gezondheidscentrum in Noord-Hofl- land. Het Creatief Centrum wenst niet ondergebracht te worden in het Cultureel Centrum. Zodra het Instruktiebad ont trokken kan worden aan de huidige funktie, denken B en W o.a. aan huisves ting van het Welfarewerk in dit gebouw. Het beleid van B en W is volgens wethou der Marselis gericht op een spoedige afbraak van de noodgebouwen zoals scholen. Het Micropolisplan is nog niet geheel van de baan. Het overleg over tal van voorzieningen is nog niet afge rond. Deze maand is een brief gezonden aan de betrokken staatssecretaris over de restauratie van het Ambachts- en Baljuwhuis. Ook B en W willen spoed zetten achter deze restauratie. De scho lennota wordt bijgesteld. Het aantal kin deren neemt steeds meer af. Landelijk is een vermindering dit jaar van 2,2% geconstateerd. In Voorschoten is dat al ruim 6%. De volkshuisvesting is een zorgelijke zaak, waarbij Voorschoten snelle steun nodig heeft van de hogere overheden. Wethouder Van Dalen (WD) mikt voor de toekomst meer op een sluitende ge meenterekening dan een sluitende begro ting. Ondanks alle zorgen nemen de saldi-reserves weer toe. Mocht blijken dat een spoedige restauratie van het Ambachts- en Baljuwhuis mogelijk is, dan zullen voor de financiering eventueel de saldi-reserves benut kunnen worden. Wethouder Van Dalen ziet in de direkte toekomst een uitbreiding van de ver- keerssoorten over de Noord-Hofland- brug alleen beperkt tot taxi's. Daarover is overleg gaande met de gemeente Lei den. De brug behoort tot het experimen- teerprojekt openbaar vervoer en alleen het rijk kan beslissen over toelating van autoverkeer. Wethouder Eveleens (PvdA) méént dat een vorm van gewenning moet optreden bij het gebruik van de nieuwe Leidseweg- Noord. De veiligheid van fietsers en voetgangers is bereikt door een rijbaan versmalling voor het autoverkeer. Dat heeft direkt als gevolg een snelheidsver mindering. Voorlopig wordt niet gedacht aan een nieuwe reconstruktie. Tot 1990 kunnen er in Voorschoten nog maximaal 2000 woningen gebouwd worden. De eerste fase van het plan Bijdorp I kan niet eerder dan november volgend jaar beginnen. De verplaatsing van de volk stuinen gaat door. Eindconcert „Rijnakkoord" m Noordwijks bruidspaar ging op hun trouwdag in de boeien. it gebeurde deze week in Die Ossewa" op het bruiloftsfeest n Loes Plug en Willem van den Berg, waar vrijwel de gehele ilitiemacht van de badplaats kwam opdraven. oes (20) werkte al enige jaren als telefoniste-telexiste op het olitiebureau en dat de dienaren van Hermandad haar niet zonder eer a an de hoede van de uit Lisse afkomstige bruidegom zouden levertrouwen, lag voor de hand. Adjudant Huijbers was de ertolker van de gevoelens, die de politiemannen jegens bruid n bruidegon koesterden. „Wij vinden het wel vervelend, maar et recht moet z'n loop hebben", vervolgde hij. De adjudant ttendeerde op de rechten en verplichtingen van de echtgenoten igevolge het burgerlijk wetboek en om de nakoming daarvan eeds bij voorbaat te verzekeren, sloeg hij het kersverse echtpaar iet een snelle beweging in de boeien. Hoe hecht Loes en Willem aarmede aan elkaar verbonden waren, laat de foto zien. Een vatie van de schare receptiegangers volgde op deze politionele ktie met een veelzeggende symboliek. let zag er even naar uit dat de bruidegom (27), chauffeur van leroep, zijn ega voortaan zou moeten meenemen op zijn reizen. laar het politiekorps in dit geval Loes voorgoed kwijt zou zijn, esloot men het paar toch maar de vrije hand te geven, maar aar moest wel een sleutel aan te pas komen. Onder grote belangstelling heeft gisteravond de Streekmuziek- school .Rijnakkoord" het eind- concert gegeven. Het concert werd gehouden in de Dorpskerk in Lei derdorp. Aan het concert dat on der anderen werd bijgewoond door burgemeester M. A. van der Have van Leiderdorp en door leden van het college en de raad. werk ten behalve de leerlingen van de streekmuziekschool, ook de do centen mee Er werden werken ten gehore gebracht van Bach. Czer- ny. Grieg. Schubert, Telemann, von Suppé. Bernstein en Bachara- ch

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5