ebouwing Rotogravure begonnen Sempre Avanti vol vaart armonderbrug wordt loge lijk afgesloten (DER SOCIALE WONINGBOUW DAN GEPLAND Kantoor Wernink blijft in Leiden f^iezwaren tegen verkoop boerderij Hoge Morsweg Verbouwing Kon. Julianaschool V LIDO THEATER In de advertentie van Lido stonden abusievelijk als aanvangstijden vermeld: 2.30 en 8.00 uur. Dit moet zijn: 2.30-7.00 en 9.15 uur. LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 DECEMBER 1978 PAGINA 3 MiniLI tuette van de nieuwbouw op het Rotogravure-complex In sociëteit Mirakel aan de Breestraat treedt vanavond de groep „Ladybird" op. Het is het eerste optreden van de groep, die bestaat uit Aart van Klaveren, dwarsfluit en percussie, Berend van der Klein, Ieadgitaar, Bas Meer- tens, elektrische piano, Jan Willem Wolters, basgitaar en Dick Meyer, drums. Het concert begint om kwart over negen, maar de sociëteit is al vanaf half negen open. De toegang sprijs is twee gulden. Regenboog Het kerkelijk centrum „De Regenboog" in de Merenwijk gaat zondag 17 december officieus open. Om tien uur begint er een viering in het onlangs gereedgekomen nieuwe kerke lijk centrum, dat dank zij de samenwerking van de drie kerken in de Merenwijk tot stand is gebracht. De officiële opening van het centrum heeft pas in januari plaats. Bluesfeslival ,,Rain tree" Jazzzolder Hot House houdt morgen een bluesfestival in het Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66. Optredenden zijn Son McGauley en zijn trio en het duo „Raintree". Son McGauley begeleidt zichzelf op piano in soloconcerten. Veel van zijn teksten zijn geïmproviseerd. Tijdens het bluesfestival wordt hij begeleid door Bob Seri ven op piano, Jan Piet Visser op mondharmonica en John Marshall op gitaar. „Raintree" bestaat uit Rex Reason en Jerry Spurlock. Het duo brengt traditionele Missisippi-blues. Het festival begint om negen uur. De toegangsprijs is zes gulden voor LAK en LVC-leden, CJP-houders vijf gulden en voor donateurs vier gulden. Joodse Volksmuziek De groep Bagais geeft twee voorstellingen in het Rijksmu seum voor Volkenkunde. Het optreden vindt plaats in het kader van de Speciale Museum Evenementen op zondag 17 december in het museum, Steenstraat 1 te Leiden. De groep brengt met het programma „Van Ghetto tot Kibboets" traditionele Jiddische, Chassidische en Israëlische muziek ten gehore. Aanvang van de voorstellingen: 14.15 uur en 15.30 uur, toegang voor volwassenen 3.50 p.p. en voor jongeren onder de 18 en 65-plussers 1,75 p.p. Plaatsen kunnen worden gereserveerd. Tel. 071-132641. Kersl-Inn Leerlingen van de Bonaventura scholengemeenschap ver zorgen morgen weer een kerst-Inn voor bejaarden. Tussen twee en vijf uur wordt de bejaarden in het schoolgebouw aan de Mariënpoelstraat een uitgebreid programma aange boden. De leerlingen van de eerste klassen voeren een musical op. Tevens is er samenzang, wordt er muziek gemaakt en wordt er een quiz gehouden en een bingospel. Nederlands Danstheater Het Nederlands Danstheater brengt zaterdag 16 december vier stukken in de Leidse Schouwburg: Kinderspelen van Jiri Kylian, Central Park van Carlos Orta, Ich ruf zu dir van Catharine Posin en Tilt van Hans van Manen. De voorstelling begint om kwart over acht. Kerstfeest Volksverhuizers en Ratelleden kunnen zondag 17 december op eenvoudige wijze samenkomen om het Kerstfeest te vieren. In de grote zaal van het Leids Volkshuis wordt vanaf half vier een kerstprogramma geboden met zang en blokfluitspel. Na de pauze speelt de toneelgroep van de Chr. Vrouwenbond Oegstgeest een kerststuk „Maria en baar buren". Kaarten zijn voor een gulden te krijgen in het Volksbuis, Apothekersdijk 32, Leiden. Kabaal in Chioggia De koninklijke toneelvereniging Litteris Sacrum brengt na de voorstelling in de Leidse Schouwburg het toneelstuk „Kabaal in Ghioggia" zaterdag 16 december in het LAK-thea- ter aan het Levendaal 150. Het levendige blijspel van Carlo Goldini wordt geregisseerd door Bob Hageman. De voorstel ling begint om half negen. De toegangsprijs is zes gulden en voor LAK-leden en CJP-houders vier gulden, p kunidg vergelijkbaar zijn met de bouw van het Sonesta-hotel in het hartje van Amsterdam, die overigens ook door de We stand/Utrecht b.v. is gereali seerd. Complimenten derhalve van Waal voor de architecten Groosman Partners en Bob C. van Beek, die respectievelijk verantwoordelijk zijn voor de creatie van de nieuwbouw en de restauratie van de oude pan den, waaronder een aantal mo numenten. De start van de verkoop wordt door Westland/Utrecht gepland in de eerste twee weken van februari. In april zal de oplever ing geschieden van de grote parkeerkelder met 60 parkeer plaatsen plus autowasplaats, in de zomer van 1980 zal de eerste woning zijn gebouwd en in de herfst van dat jaar verwacht men de oplevering van de laat ste woning. De verkoopprijzen liggen voor de drie categorieën woningen, berekend naar maat staven van eind november 1978 voor wat de premiesfeer betreft rond circa 150.000 woning. Gemeentegarantie wordt ver leend voor woningen van circa 180.000 tot 200.000 per stuk. De vrije sector woningen komen rond de 200.000 tot 375.000 te liggen Het definitieve plan zoals dat gisteren is gestart be treft 16 premie-koopflats, 60 ap partementen, maisonnettes, eengezinswoningen, in de sfeer van de gemeentegarantie en vrije sector, 17 restauratiewo ningen/appartementen en 60 parkeerplaatsen en een auto wasplaats in de parkeerkelder. De toewijzing van de woningen zal plaatsvinden in overleg met het bureau Huisvesting van de gemeente Leiden. De makelaar is Max Sedelaar en Zonen te Noordwijk. LEIDEN Wernink zal niet in zijn geheel uit Leiden weggaan. De kantoren en administratie van het betonbedrijf en de afde ling Wernink Recreatie zullen in Leiden gevestigd blijven. Alleen de betonproductie zal te zijner tijd het bedrijfsterrein aan de Morsweg verlaten en worden geconcentreerd in Kou dekerk en het Brabantse Ou denbosch. De kantoren van Wernink zullen grotendeels gevestigd worden in een nog te bouwen kantoorflat op de hoek van de Schutters- veldweg en het Stationsplein. Een stukje grond van 200 vier kante meter zal daartoe binnen kort door de gemeente in erf pacht worden uitgegeven. Vol gende week moet de gemeente raad zijn goedkeuring hechten aan de aankoop van het Wer- ninkterrein aan de Morsweg dat door het bedrijf te koop is aangeboden onder de voor waarde dat de gemeente nog dit kalenderjaar ja zou zeggen. Het gemeentebestuur wil het terrein te zijner tijd aanwenden voor de huisvesting van bedrijven met name uit stadsvernieu wingsgebieden, waarvan de ver plaatsing urgent is. Bij de koop overeenkomst heeft Wernink overigens het recht bedongen nog zeker vijf jaar de productie op het oude terrein te mogen voortzetten. LEIDEN Ondanks slecht weer en een sterke concurrent op de t.v. kon Sempre Avanti zijn jubileumuitvoering gister avond spelen voor een uitver kochte zaal. Dit muziekgezel schap bestaat nu al weer veertig jaar. Van de oorspronkelijke oprichters is alleen Henk Chau- dron, de huidige secretaris, nog over die dan ook gehuldigd werd. Koos Kukler, de algeme ne leider, is overigens slechts weinig korter werkzaam. Zo'n 38 „dienstjaren" is niet bepaald een kleinigheid. Ook hij werd gehuldigd vanwege zijn enorme inzet voor de vereniging. Het speciale jubileumpro- grammma was getiteld „Met Sempre Avanti rond de kerst boom", maar vermelde behalve kerstliederen ook vele andere liedjes en operettearia's. Het publiek dat uitgenodigd werd mee te zingen liet zich niet onbetuigd bij de oude „hitpara de". Na de pauze kwamen wel de hoogtepunten van de avond. Diverse aria's werden in Weense sfeer ten gehore gebracht. De tenor Jan de Vries domineerde met een sterk en helder geluid, en de sopraan Corry van Dorp kreeg eveneens alle kans. Dat af en toe inzetten wat on scherp waren of bewegingen ongelijk, is een te verwaarlozen kritiek. De laatste drie kwartier werden kerstliederen gezongen. Het koor zorgde ook hier voor een warm geluid. „Little drum mer boy" en „Maria's kind" werden verstild gebracht Een leuke vondst was, om hier af wisselend de Engelse en de Ne derlandse tekst te zingen. Komplimenten verdienen de choreografie die bijzonder char mant was en de inventieve kos tuumnaaisters, die met hun toch niet uitgebreide middelen zeer leuke resultaten bereiken. De liederen waren op kundige wij ze gearrangeerd door Koos Ku kler en het beluisteren ten volle waard. De presentatie werd door Herman Blom op aardige wijze verzorgd. Het afwisselende en vol vaart gebrachte programma was de vele eraan bestede uren werk meer dan waard. VEREN A KOPERDRAAT school is pas in oktober van dit jaar gekocht en viel als zodanig niet in het oorspronkelijke plan van de projectontwikkelaars. Adjunct-directeur van Gemeen tewerken, de heer M. A. Logten- berg, deelde desgevraagd mede, dat tussen Westland/Utrecht en de gemeente eerst nog maar eens rond de tafel moet worden besproken of het plan met het schoolterrein door zou kunnen gaan. Logtenberg zelf gelooft meer in het idee, dat er wat minder huizen dan de bedoelde 14 zullen worden gebouwd en dat dit tot gevolg zal hebben dat de prijs hoger wordt. Rente verlies van ongeveer drie ton per jaar sinds de aankoop van het Rotogravure-complex in ok tober '76 heeft tegelijkertijd steeds meer afgeknabbeld van het deels op sociale woning bouw gerichte voornemen van de B.V. Wethouder Waal memoreerde in dit verband nog het feit, dat de hoge grondprijs had kunnen worden voorkomen als de ge meente het terrein destijds had kunnen kopen. Waal sprak zijn voorkeur uit voor een regeling, die in het vervolg bij de aan koop van terreinen een eerst keus overlaat aan de betreffen de gemeenten. Van een nood koop van Westland/Utrecht, om dat de B.V. indertijd geld gesto ken had in een bedrijf op het Noordeinde dat spoedig failliet ging was aldus de gemeente geen sprake. Wel stelden ambte naren van de dienst gemeente werken gisteren, dat de door Westland/Utrecht aan dit be drijf verleende hypotheek een dusdanig hoog bedrag was, dat de realisering van het Galgewa ter-project een van de weinige overgebleven investeringsmo gelijkheden voor Westland/Ut recht was. „Een schitterend pro ject overigens, maar eentje met toch wel veel risico's. Je moet over behoorlijk wat geld be schikken om hier een huis te kopen. Of het Westland/Utrecht zal lukken om voldoende gega digden voor de huizen te krijgen is nog maar de vraag. Het ligt in de binnenstad en dat zou voor een heleboel mensen een over weging kunnen zijn om er een flat te kopen, maar het bedrag dat je daarvoor op tafel moet leggen is niet mis", aldus een woordvoerder van de gemeente. Het Galgewater-project is vol gens de architecten en deskun digen van de gemeente uniek in zijn soort. Het zou stedebouw- 30: 1.(1 J O O (S) Gi NachtjlDEN Bij de fracties van CDA, PvdA, PPR en PSP gen itaan ernstige bezwaren tegen de voorgestelde verkoop een vervallen monumentale boerderij aan de Hoge ^.aksweg aan het restaurant Nieuw Minerva. De eigenaresse dit bedrijf, mevrouw Favier-Zandbergen, wil in deze (rderij zelf gaan wonen en er een dependance van haar taurant in de binnenstad vestigen. ^bezwaren tegen deze transactie, die gisteravond werden Voord in een vergadering van de commissie ruimtelijke WSterfn*ng' l°pen per fractie nogal uiteen. Mr. Driessen (CDA) tgert akkoord te gaan met de verkoop, omdat de koopprijs jlte laag zou zijn. 3 vrouw Favier moet het bedrag van 450.000 gulden voor boerderij neertellen en dat staat volgens de CDA-woord- NCRWrder in geen enkele verhouding tot de 662.000 gulden 1 03fllde 8emeente een jaar geleden nog voor het pand kon ast. I3£en. Toen was er een gegadigde voor, die uiteindelijk show.|ter van de koop heeft afgezien omdat de gemeente het ortshood, dat op de monumentenlijst staat, schromelijk zou )ben verwaarloosd en zou hebben toegestaan dat het 4 (issen door „junkies en hasj-jeugd" nog verder werd hield. De bezwaren van PPR en PSP richten zich tegen k'eioifeit dat het hier gaat om een verkoop en dat niet de tfassief^ zoa*s te hoen gebruikelijk is in Leiden, in erfpacht Co neef dt uitgegeven. PvdA-woordvoerdster Marie-Anne Koning 10 Avrfslotte kondigde aan in haar fractie te zullen pleiten voor arwijs-l verwerpen van deze verkoop wanneer de eigenaresse T1®t -Nieuw Minerva niet uitdrukkelijk de hand houdt aan ®30e,tifer gemaakte afspraken voor het opknappen van door ipectruf1" aangekochte panden op de Aalmarkt, VOOR OPLEIDING ENDEGEEST LEIDEN De commissie Volksgezondheid is gisteravond zonder meer akkoord gegaan met het beschikbaar stellen van een krediet van 656.000 gulden voor de verbouwing en inrichting van de Koningin Julianaschool in Oegstgeest. Deze school zal worden gebruikt voor de opleiding van leerling-verplegenden van het psychiatrisch ziekenhuis „Endegeest" in Oegstgeest. In een eerder stadium had de gemeenteraad al een krediet van ruim een half miljoen uitgetrokken voor de aankoop van de Koningin Julianaschool. De gemeenteraad besloot in de vergadering op 17 april dit jaar in tegenstelling tot een advies niet gelijk naast het krediet voor de aankoop ook het krediet voor de inrichting en verbouwing van de school beschikbaar te stellen. De raad wilde het verbouwingskrediet pas beschikbaar stellen als de zekerheid be stond dat de Koningin Julianaschool een regio nale opleidingsschool zou worden. Die zeker heid heeft de gemeenteraad nog steeds niet want het overleg tussen Endegeest en de betrokken regionale ziekeninrichtingen heeft nog niet tot overeenstemming geleid. (St.-Bavo trok zich zelfs uit het overleg terug). Ondanks deze onzekerheid zal de gemeente raad zich waarschijnlijk toch door het advies van de commissie Gezondheidszorg laten leiden en alsnog het verbouwings- en inrichtingskre diet beschikbaar stellen. Dit omdat de huidige huisvesting van de opleiding leerling-verple genden Endegeest beneden peil is. De Genees kundige Hoofdinspectie voor de Geestelijke Volksgezondheid heeft na een bezoek aan de opleiding geconstateerd dat de uitrusting zeer slecht is en dat aan de minimale eisen die worden gesteld aan de opleiding tot B-verpleeg kundige niet wordt voldaan. Ook de staatsse cretaris van Volksgezondheid heeft na een bezoek aan de opleiding geconstateerd dat de uitrusting zeer slecht is en dat aan de minimale eisen die worden gesteld aan de opleiding tot B-verpleegkundige niet wordt voldaan. Ook de staatssecretaris van Volksgezondheid acht de situatie onhoudbaar en heeft haar medewerk ing toegezegd om de Koningin Julianaschool zo snel mogelijk voor de opleiding geschikt te maken. ï's DEN - Ruim een half jaar (Splr dan was gepland is projec- wikkelings-b.v. Westland- e (Doecht op de plaats van het pamalig Rotogravure-com- tussen Galgewater en TV-sefdeinde, begonnen met de en to van 76 nieuwbouw-woon- (eden en de restauratie van jm joningen/appartementen op afl.fondom het kaalgeslagen Is) ïin. Wethouder C. Waal Isontwikkeling), die gister- Healag als plaatsvervanger 1.6 (ïijn zieke collega Verboom ld, gaf hiertoe de aanzet met behulp van een hei- I ing de eerste paal de grond draaien. Bijna even geruis- nit Is ^e'en van de paal In verband met de gevoeli- kl|ionumenten in de omge- h iiis de tijd verstreken, dat d" 1 land/Utrecht met de bouw psJijn begonnen. Problemen pet vergaren van over- 19 kusidie voor de renovatie le oude panden is een van n>|al jrzaken geweest van deze e-.latie. Gevolg van het ïn:CTthoud is, dat Westland/Ut- a9» financieel de bakens 1 i moeten verzetten en min- jroningen in de sociale sec- an gaan bouwen dan was jnd. 4e aankoop van de school let Noordeinde, wat in een Ab^Jd opzicht een meevaller ird-Ctyj Westland/Utrecht mis- Moul|i n0g jets van ^jn gedane TV-Se gestand kunnen doen idstreU verkoop van huizen in ma lat evenwichtiger verhou- 1 Iran sociale en vrije sector- jigen te realiseren. De ver ing van het pand nummer het daarbij liggend terrein volgens project begeleider ngeiSjier Kley gebruikt kunnen 19èn voor de bouw van circa A3 yemiekoopwoningen. De F )EN Opnieuw 1 ]t er een brug in de je Binnenstad afgeslo- b worden voor autover- 1 ei! De gemeente speelt de gedachte de War- lerburg bij de Korte j, cul| voor autoverkeer af te Fra %n om een verdere ach- sljtgang van deze over- il te voorkomen. en (mee zal Leiden een in- n d°o|tvalsmogelijkheid van ar de binnenstad kwij- Een verbreding van Ikbrug nabij de molen it openstellen van deze voor verkeer in twee ïgen, wat altijd als een (ca 2(ftlatief voor de War" i. 23 oflerbrug is gezien, zal >5Nws^eker een jaar op zich wachten. Een en ander bleek gisteren in een vergadering van de commis sies voor ruimtelijke ordening. Al geruime tijd is bekend dat de Warmonderbrug in zeer slechte staat verkeert en dat de grote hoeveelheid verkeer die deze verbinding met de cityring dagelijks te verwerken krijgt die toestand in ijltempo verer gert. Een acute afsluiting wordt niet uitgesloten geacht. Als al ternatief wordt genoemd het leggen van een noodverband, waardoor de brug weer even mee zou kunnen, maar Ook dan zal Leiden een belangrijke uit- valsmogelijkheid nog geruime tijd kwijtraken. In de commissie werd van ver schillende zijden bezorgdheid over deze situatie 'geuit, omdat duidelijk is dat de Valkbrug geen tijdig alternatief voor het verkeer kan bieden. Al meer dan een jaar geleden besloot de gemeenteraad deze brug te ver breden en open te stellen voor verkeer in twee richtingen, waarna de Warmonderbrug dan alleen nog door fietsers en voet gangers zou kunnen worden ge bruikt. Gedeputeerde Staten haalden echter een streep door de financiën van Leiden, waar door dit plan niet kon worden 'uitgevoerd. Pleidooien bij de provincie en rijksoverheid hebben er intussen toe geleid dat met enig optimisme een goedkeuring en subsidiëring van dit Valkbrugplan in de eer ste drie maanden van 1979 te verwachten is, maar dan zal het nog zeker een maand of tien duren voor dit ook zal zijn uitgevoerd. Gezien de deplora bele toestand van de Warmon- De Warmonderbrug derbrug kunner hierdoor grote problemen ontstaan. De recon structie rond de Molen kan na melijk niet plaatsvinden zonder het afsluiten van de Valkbrug en als ook de Warmonderbrug niet door het verkeer kan wor den gebruikt, is het vrijwel ge heel onmogelijk de Leidse bin nenstad nog in noordelijke rich ting gemotoriseerd te verlaten. Om deze situatie zoveel moge lijk te voorkomen zal de afslui ting van de brug begin volgend jaar in de commissie aan de orde worden gesteld. Wethou der Waal nam gisteren een idee van zijn partijgenote mevrouw Koning over om de hele proble matiek van de ontsluiting van de binnenstad aan de noordkant in samenhang aan te pakken (Valkbrug, Warmonderbrug, Herenpoortsbrug en Zijpoort) en deze zaak uit het in vobrbe- reiding zijnde derde deel van het verkeerscirculatieplan te lichten M°?^-?en a?n b®won©rs aan het Noordeinde is de bouw op het Rotogravure-terrein niet welkom. Met dit spandoek maken zij hun ongenoegen kenbaar REDING VALKBRUG DUURT NOG EEN JAAR

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3