mededelingen gemeentebestuur leiden 18tm22dec.78 administratief medewerk(st)er m leiden Bureau Huisvesting^^ werkt op afspraak Welkombij HEINEKEN Bekijk de Violet en val van de ene verbazing in de andere. Auto heemskerk Tei. 071-133861- 071-120987 Garage Abswoude B.V. Auto Heemskerk PAGINA 16 LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 DECEMBER 1! Gemeenteraad en verder: 0 Afrekening elektrische energie over 1976 tb.v. Waddinxveen. De gemeenteraad vergadert op maandag 18 decem ber a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering zal zo nodig worden voortgezet op donderdag 21 december a.s. om 19.30 uur. Agenda: 0 Voorstel om een aantal bevoegdheden aan Bur gemeester en Wethouders over te dragen. 9 Gelden voor de uitvoering van de restauratie van het pand Pieterskerkgracht 9. 0 Gelden voor de uitvoering van de restauratie van het pand Pieterskerkgracht 11. 0 Gelden voor de sloop van het schoolgebouw c.a. aan het Vrouwenkerkhof, de aanleg van een plateau binnen de muurresten van de voormalige Vrouwékerk en voor het herstel van de nog aanwezige muurresten van deze kerk. Verhoging van restauratiekosten t.b.v. de aan de Slaaghsloot gelegen stadspoldermolen. 0 Gelden ten behoeve van het treffen van voorzie ningen voor voetgangers en (brom)-fietsers. Gelden voor de aanschaffing en plaatsing van verkeerslichteninstallaties op het kruispunt Ho ge Rijndijk/Leiderdorpse brug en op de route Kort Rapenburg-Prinsessekade. 0 Gelden ten behoeve van de inbouw van vetag- voorzieningen in de verkeerslichteninstallatie op de kruising Willem de Zwijgerlaan/Sumatra- straat en in de nieuw te plaatsen verkeerslich teninstallatie op de route Kort Rapenburg-Prin- 0 Gelden ten behoeve van de voorbereiding van een plan voor de vernieuwing van de Heren- poortsbrug. 0 Vaststelling van het gewijzigde functieherschik- kingsplan ondersteuningsinstitu(u)t(en). Voorziening in de behoefte aan woonruimte voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. 0 Gelden voor het treffen van een aantal voorzie ningen in negen kamers van het Zusterhuis van het psychiatrisch ziekenhuis „Endegeest" c.a. 0 Gelden voor het geschikt maken van het pand Vliet 41 als restauratie-atelier voor de gemeente lijke archiefdienst. 0 Voorstel inzake delegatie bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen op grond van het reglement verkeersregels en verkeerstekens. 0 Aankoop van het pand Lammermarkt 33-35 ten behoeve van de toekomstige uitbreidingsplannen van het stedelijk museum De Lakenhal. 0 Verkoop van een perceel grond in de Waard. 0 Verhuur van grond aan de Hoge Morsweg. 0 Uitgifte in erfpacht van een perceel grond op de hoek van het Stationsplein-Schuttersveldweg aan Interproject b.v. 0 Rekeningcourantkredieten ter voorfinanciering van de bijdragen ineens in de kosten van verbetering van woonhuismonumenten (Oude Rijn 50, Pieterskerkchoorsteeg 12 en Tevelings- hof). 0 Gelden ten behoeve van de aanschaffing van een telefooninstallatie voor het Rekencentrum Leiden. 0 Gelden ten behoeve van de aanleg van een ontsluitingsweg vanaf de Plesmanlaan naar het terrein van het Academisch Ziekenhuis, voor de aanleg van een voeWfietspad naar genoemd terrein en voor de verbetering van de voetgan gers- en fietsverbinding nabij de kruising Ples manlaan-Vondellaan inclusief de verkeers lichteninstallatie. 0 Gelden voor de aanschaf en installatie van een processor met bijbehorende apparatuur ten be hoeve van centrale besturing van verkeers lichteninstallaties. 0 Wijziging van het reglement van de Adviesraad voor de Binnenstad. 0 Gelden ten behoeve van de reconstructie van het gedeelte van de Morssingel tussen Stations weg en Stationsplein, alsmede aanpassing van het binnenterrein achter de bebouwing Stations plein-Stationsweg-Morssingel. 0 Aanvullend krediet voor het bouwrijp maken van de gebieden Koppelstein en De Boekhorst, het slopen van een gedeelte van de viaductonder- bouw nabij de Haagse Schouwweg en inrichting van het vrijkomend terrein. 0 Verbouwing en inrichting Koningin Juliana- school ten behoeve van het psychiatrisch zieken huis „Endegeest" c.a. 0 Het aankopen van het resterende terrein van Wernink aan de Morsweg. 0 Vaststelling van het conceptplan bijzonder regio naal welzijnsbeleid. Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroepschriften. Maandag 18 december a.s. behandelt de commissie in kamer 125 van het stadhuis de volgende be zwaarschriften: 10.30 uur, een bezwaarschrift krachtens de wet AROB van K. J. Bolding over het verlenen van een bouwvergunning. 11.00 uur, betreft een aanschrijving tot woningver betering aan J. Verbaan. 12.00 uur, wordt een bezwaarschrift behandelt van J. J. de Niet (AROB) wet over het verlenen van een bouwvergunning. Commissie voor Financiën. Dinsdag 19 december a.s. om 16.30 uur in het gebouw Da Costastraat 104. In deze vergadering zullen voorstellen worden be handeld, die onlangs in verschillende andere com missies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning inge volge de Hinderwet zijn ingediend: 1. L. van der Hoorn, te Hoogmade. Oprichten van een herstelinrichting voor motorvoertuigen an nex opslag en aflevering van superbenzine in het perceel Kagerstraat 26. 2. Ingenieur-Directeur van de Technische Dienst van het Hoogheemraadschap van Rijnland, al hier. Oprichten van door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van te verrichten werkzaamheden in het kantoorgedeelte, labora torium alsmede in het postagentschap in het perceel Breestraat 48. 3. Wasserij Nijssen B.V. Oprichten van door elek tromotoren gedreven installaties ten behoeve van het wasserijbedrijf in het perceel Admiraal Banckertweg 16. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 15 december 1978 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die respectievelijk zal worden gehouden Het verzoek om de vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104 (le verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden inge steld door degenen, die: b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar ge maakt. In de krant van vorige week vrijdag heeft u kunnen lezen, dat het Bureau Huisvesting alleen na af spraak bezoekers helpt. De reden hiervoor is, dat sinds geruime tijd de stroom bezoekers, die het 3ureau ontvangt, niet naar voldoening verwerkt kan worden. Een groot aantal bezoekers wil vrijwel direkt geholpen worden, wat niet altijd lukt, met als gevolg lange wachttijden. Daarom heeft het gemeentebestuur onlangs bij wijze van proef besloten, dat bewoners en toekom stige bewoners van onze stad, alleen nog na schriftelijke of telefonische afspraak bij het Bureau Huisvesting terecht kunnen. Het voordeel van zo'n afspraak is, dat er geen opeenhoping meer van bezoekers is en dat wachttij den tot het verleden behoren. Bovendien kan bij individuele afspraken meer aandacht worden geschonken aan de problemen; van de woningzoekenden. Hoe maakt u een afspraak?? Wanneer u schriftelijk een afspraak wilt maken, dan kunt u het beste een briefkaartje sturen naar het Bureau Huisvesting met vermelding van het onderwerp waarover u graag wilt praten. Natuurlijk kunt u het ook telefonisch regelen. U kunt bellen tussen 9.00 en 12.00 en tussen 14.00 en 16.00 uur. Diversen Partiële herziening van het be stemmingsplan Leiden Zuid- West, herziening 1959 (Bejaarden woningen). De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 20 december 1978 gedurende een maand ter gemeentesecretarie (kamer 213 van het gebouw Langegracht 72) voor een ieder ter inzage zal liggen de door de Raad op 11 december 1978 vastgestelde partiële herziening van het bestem mingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1959 (be jaardenwoningen). De herziening heeft betrekking op de volgende drie terreinen in de Fortuinwijk: 1. het terrein tussen de Verdistraat, de Churchill- laan, de Vijf Meilaan en de Eduard van Beinum- straat; 2. het uit twee delen bestaande terrein aan de Brahmslaan, gelegen ten zuiden en ten noorden van de Mendelssohnkade; 3. het terrein tussen het Lisztpad, de Kennedylaan, deBachstraat en de Rossinistraat. In vergelijking tot het ontwerp-plan zijn in de toelichting en in de voorschriften enkele kleine wijzigingen aangebracht. De plankaart is niet gewij zigd. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de Gemeenteraad heeft gewend, of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van de herziening in het ontwerp zijn aangebracht, bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land bezwaren tegen de vastgestelde herziening indienen. Partiële herziening van het be stemmingsplan Leiden Zuid- West, herziening 1959 (Coebel- Oost). De Burgemeester maakt bekend, dat met ingang van 18 december 1978 gedurende een maand ter gemeentesecretarie (kamer 213 van het gebouw Langegracht 72) voor een ieder ter inzage zal liggen de door de Raad op 4 december 1978 vastgestelde partiële herziening van het bestemmingsplan Lei den Zuid-West, herziening 1959 (Coebel-Oost). De herziening heeft betrekking op een terrein aan de oostzijde van het gebied de Coebel. In vergelijking tot het ontwerp zijn in de plankaart, de voorschriften en de toelichting geen wijzigingen aangebracht. Aangezien bovendien geen bezwaren bij de gemeenteraad zijn ingediend, is niemand bevoegd bezwaren tegen de vaststelling in te dienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Gemeentelijke Sociale Dienst tus sen kerst en nieuwjaar gesloten De kantoren van de Gemeentelijke Sociale Dienst, Steenschuur 21, Apollolaan la en Herensingel 3, zullen op 27 - 28 en 29 december a.s. voor het publiek gesloten zijn. Op genoemde dagen zal het dus niet mogelijk zijn aanvragen in te dienen of inlichtingen te vragen over uitkeringen. Uitsluitend voor spoedgevallen is de Sociale Dienst op 27 - 28 en 29 december telefonisch in de ochtenduren tussen 10.00 en 11.00 uur te bereiken. U kunt dan de nummers 131941 of 120547 draaien. Grofvuilophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 25 en 27 maandag 18 december wijk 24 en 28 woensdag 20 december wijk 32 donderdag 21 december wijk 29/30/31 vrijdag 22 december Voor het Centraal Magazijn van de vestiging Zoeterwoude vragen wij twee administratieve medewerk(st)ers. Hun taak zal o.a. bestaan uit het bijhouden van de magazijnvoorraden, het onderhouden van kontakten met de verschillende afdelingen van het' bedrijf en met leveranciers. Plus archief- en typewerkzaamheden. Afwisseling genoeg dus. Een MAVO-4 diploma (met typen) of een LEAO-diploma vinden wij noodzakelijk voor deze baan. Het salaris voor 23-jarigen en ouder zal f 1.909,- bruto per maand bedragen. Iets voor jou? Neem dan kontakt op met mejuffrouw A.H. Anema, Personeeldienst Heineken Brouwerijen, Burg. Smeetsweg 1,2382 PH Zoeterwoude. Wat een geweldig geluid komt er uit de FM-radio!/En kijk: slot op benzineklep/ stuurslot/rolgordels/vier portieren/ De koppeling en remmen stellen zich zelf automatisch af/pookje/imposant dashboard/De zijruiten kunnen niet beslaan door de uitgekiende ventilatie/ Getint veiligheidsglas rondom, terwijl de voorruit van gelaagd glas is/rembe- krachtiging!/Radiaalbanden/Wat wil je nog meer? (De coupé misschien met sportstuur/2 SU-carbarateurs/5-bak?) En dan die lage prijs: va. 14.990.- DE VIOLET VAN DATSUN 4 deurs de Luxe 1600 cm314.990 3-deurs Coupé de Luxe 16 990. DEGELIJK GEBOUWD VOOR GOEDKOPER ONDERHOUD 1..1. U |_.u|. Herengracht 79 - Leiden Nieuwe Offemweg 2 - Noordwijk Tel. 01719-13150 Alkemadelaan 1 - Roelofarendsveen Tel. 01713-2866

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16