Verdubbeling parkeerruimte™" ussen singel en Stationsplein Spoedig verkeerslichten op kruising Hoge Rijndijk/Leiderdorpse brug EJLMJML Lakenhal gaat uitbreiden Dit boek vertelt u alles over het kopen van een keuken. Bezetting Universiteitsgebouw Stationsweg opgeheven 'n Alfa Romeo bij urm kopen... had u t nog beter gewild? poggenpohl PAQTAD LEIDSE COURANT «/RIJDAG 8 DECEMBER 1978 PAGINA 3 i Paujj Jej (Van een 1 fciden -1 een onzer verslaggever) In de eerste drie maan- jn van het volgend jaar zal het iraarlijke kruispunt Hoge Rijn- k-Leiderdorpse brug met ver plichten worden beveiligd. De idscommissie voor ruimtelijke lening en verkeer heeft hiermee gestemd. Alleen de gemeente- id moet deze maand het licht Co#g op groen zetten. Direct daarna jces) (Thei rlemi Ier), i kan de verkeerslichtinstallatie worden besteld, omdat Gedepu teerde Staten al akkoord zijn ge gaan met de 3 ton die hiermee gemoeid is. Van de kant van de busonderne mingen N24 en Westnederland is er op aangedrongen met de aan schaf van de installatie te wachten tot het plan vo,or een busbaan naar Leiderdorp via de Hoge Rijndijk helemaal zal zijn uitgewerkt. De gemeente vindt dit echter gezien de gevaarlijke situatie ter plaatse onverantwoord. De aan te schaf fen installatie zal zodra de uitvoe ring van het busbanenplan een feit wordt worden aangepast met een systeem waarbij het openbaar ver voer voorrang krijgt op het andere verkeer. Dit zogenaamde Vetag- systeem zal ook worden inge bouwd in de installatie op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan- Sumatrastraat. Ook de verkeer slichten op het knooppunt Kort Rapenburg-Breestraat-Noord- einde zullen met dit systeem wor den uitgerust. De raadscommissie ging er gisteren overigens mee akkoord dat deze verkeerslichten drastisch vernieuwd worden. De bestaande ..starre installatie" die elke richting even lang groen heeft zonder te zijn afgesteld op het verkeersaanbod, zal worden ver vangen door een apparaat dat wel op het aanbod verkeer reageert, waardoor een vlottere doorstro ming, ook van het openbaar ver voer op dit kruispunt kan worden bereikt. n. 1 1 «""EIDEN Na het vol- .Joien van de bouw van flats aan de Morssin- 1 (i[l (lente volgend jaar) mei|l het parkeerterrein ;sen Stationsplein en |orssingel twee keer zo 1 auto's kunnen her- srgen als vroeger het ,val is geweest. Een en rv'Bïder blijkt uit een ge- ,ow leentelijk voorstel om n jo)0.000 gulden uit te trek en voor het aanleggen "nstjn extra parkeerplaat- in op dit terrein. Dor de sloop van de Morssin- Ipanden en de nieuwbouw nden er officieel 200 auto's, het parkeerterrein staan, iraar door inefficiënt parkeren moeilijke hoeken konden er de praktijk niet meer dan 127 rögr to's terecht. Na de voltooiing n de bouw en de reconstructie n het binnenterrein kunnen 262 auto's op dit parkeerter- in gestald worden. Daarbij is in rekening gehouden met de cjpgelijkheid van een parkeer- k, waarop thans nog wordt studeerd. 1.000 gulden die met het Eng^eppen van deze parkeergele- ls, ppheid gemoeid zijn, zijn een derdeel van 835.000 gulden Zigr ne-J PROFIEL MORSSINGEL WORDT AANGEPAST die zullen worden besteed aan de totale herinrichting van de Morssingel en omgeving. De Morssingel zelf krijgt een gewij zigd profiel met parkeerhavens en groenvoorzieningen. De au to's zullen nog maar in één richting van deze straat gebruik kunnen maken. De bussen wil len het liefst in twee richtingen over de singel gaan rijden, maar de gemeente is het daarmee nog niet helemaal eens. Te zijner tijd zal het verkeersbeloop op de singel besproken worden in het kader van de gehele verkeers- circulatie in het Stationskwar tier. Gisteren ging de commissie ruimtelijke ordening en verkeer van de Leidse gemeenteraad echter al akkoord met het be stemmen van de 8,3 ton voor de inrichting van de singel en het parkeerterrein. De huidige stand van zaken op de Morssingel [ADVERTENTIES] den: Vondellaan 45 tel. 071 - 76 93 03* Sassenheim: Hoofdstraat 81tel. 02522 -1 91 24* Poggenpohl, fabrikant van keukenvoorbeelden. In fraaie kwahteitskeukens, heeft een kleuren. Boordevol tips en schitterend boek samengesteld, adviezen. En een verhaal van U komt precies aan de weet. Roald Dahl. Dit 150 pagina's dikke waar u bij het kopen van een keuken op moet letten. Geïllustreerd met honderden keukens-bad b.v. Gebr Rolff's Handelsmij. Industrieweg 14 "De Grote Polder" Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur Zaterdag van 9.00-13.00 uur. Ook donderdagavond van 19.00-21.00 uur LEIDEN Leidse stu denten hebben gister middag om half vijf de bezetting opgeheven van het Bureau van de Uni versiteit aan de Stations weg 46. De studenten hielden het gebouw bezet uit protest tegen de nota van minister Pais, die de wetenschappelijke stu dies in twee delen wil splitsen. De bezetting van het Universi teitsgebouw heeft precies 24 urn- geduurd. In een slotmanifesta tie waaraan niet alleen Leidse studenten, maar ook collega's uit het Amsterdamse Maagden huis en vertegenwoordigers van de ABVA meededen, werd nog maals door de studenten gea geerd tegen het regeringsbeleid in de vorm van een resolutie en een handtekeningen-actie, (2200 ondertekenaars) waarvan de Tweede Kamer aanstaande woensdag op de hoogte wordt gebracht De studenten hebben tijdens de bezetting besloten om donder dag 14 december in Leiden een studieconferentie te houden, die opgevat moet worden als een inventariserende bespreking van een aantal knelpunten, die er op dit moment binnen de Universiteit bestaan. Daarnaast zou, aldus de studenten, moeten worden bekeken hoe de actie kan worden verbreed door sa menwerking met andere organi saties. Vanuit de verschillende subfaculteiten zouden bijdra gen kunnen worden geleverd aan de hand van de volgende punten: Hoe is de opstelling van bestuur, raad en commissies ten aanzien van de nota Pais en is het mogelijk een uitspraak af te dwingen? Op welke specifieke punten vindt er al een sluipende herprogrammering plaats? Hoe zijn de democratische verhou dingen binnen vakgroep en sub faculteit geregeld en welke zeg genschap hebben studenten in het vaststellen van onderwijs en onderzoek? Hoe staat het met de ingediende herprogramme- ringsvoorstellen en welke ver slechteringen kunnen er wor den geconstateerd? De Leidse studenten willen deze vragen eveneens voorleggen aan de ABVA, jongerenorganisaties en vakbonden. De bezettende studenten bijeen tijdens de slotmanifestatie Bowling, Fun, Tennis en Squash Center. Haagsche Schouwweg 10, Leiden. Tel. 071-769310. ADVERTENTIE Clowns De Bogner's Clown Company in actie. Het LAK-tbeater aan het Levendaal 150 brengt zondag 10 december een voorstelling van Bogner's Clown Company Amsterdam. Bogner's Clown Company bestaat uit een groep leerlingen van de Amsterdamse theaterschool en Franz Jozet Bogner. Bogner wil de „diep-psycbologiscbe kant" van bet mensbeeld in de clown laten zien; de clown, de dierclown, de anti-clown, de kinderclown. Improvisatie speelt een belangrijke rol, elke voorstelling is nieuw. De voorstelling begint om balf negen. Achter je ogen Het poppentheater „Hollandse Nieuwe" geeft zondag 10 december de kindervoorstelling „Achter je ogen" in het LAK-theater aan het Levendaal 150. Er worden twee verhaal tjes gespeeld: een winterverhaal waarin een sneeuwman via veel avonturen in contact komt met het lentevogeltje en een zomerverhaal waarin dit lentevogeltje van alles mee maakt. De voorstelling begint om drie uur. Inlichtingen en voorbespreken: op werkdagen van 14.00 tot 18.00 uur tel. 071-124890. Vietnam-collecte De opbrengst van de collecte die bet medisch comité Neder land-Vietnam vorige maand beeft gehouden, beeft 14.548,10 opgebracht. Dit bedrag wordt besteed aan de uitbreiding van de kinderafdeling van bet Nederlandse ziekenhuis in Vietnam. Dit ziekenhuis is in Nederland gebouwd en in geprefabriceerde onderdelen naar Vietnam verzonden. De nieuwe kinderafdeling is inmiddels gereed gekomen en wordt deze maand verscheept. Bijdragen kunnen nog steeds worden gestort op gironummer 1090400 in Amsterdam. Sloop De gevel van het voormalige Rotogravure-complex aan het Noordeinde valt morgen onder de slopershamer. Vanaf vijf uur gaan de sloopwerkzaamheden van start Het werk zal tot ongeveer tien uur duren. Gedurende de werkzaamheden zal de politie het verkeer op het Noordeinde regelen. In die periode worden het Galgewater en de Weddesteeg afgesloten voor alle verkeer. Parochiefeest De parochie „Hartebrug" viert zondag 10 december feest ter gelegenheid van bet feest van Maria Onbevlekt Ontvan gen, de pa trones van de ,JIartebrug". Onder leiding van Jan Scbmitz voert bet gemengd koor de Missa Secunda Pontificales van L. Perosi uit tijdens de plechtige hoogmis, die om kwart voor elf begint Koffiebar Maarten de Jager spreekt vanavond tijdens de koffiebarbij eenkomst in het onderkomen van de „Youth for Christ" aan de Morsweg 114. De koffiebar is geopend vanaf acht uur. Glas Oud-wethouder en huidig raadslid van D'66 B. Oosterman houdt op zondag 10 december een canserie over „Glas" in de Grote Zaal van bet Leids Volksbuis, vanaf balf elf. De toegangsprijs is 1,75 de koffie inbegrepen. Voor deze ochtend beeft Hans Vink een kleine expositie ingericht over Deens en Zweeds glaswerk. Leiden Stedelijk museum De Lakenhal aan de Oude Singel 28-32 zal zich in de nabije toekomst uitbreiden naar de achterkant via de Lammermarkt Het pand Lammermarkt 33-35, een voormalige slagerij vlakbij het postkantoor zal daartoe worden aangekocht. Een voorlopig koopcontract is reeds getekend, alleen de Leidse gemeenteraad zal nog positief over de aankoop moeten beslissen. Het pand kost 238.000 gulden. Het museum hoopt zich in een later stadium via nog andere panden aan de Lammermarkt verder uit te breiden. Daar wordt de voorkeur aan gegeven boven uitbreiding naar opzij via panden aan de Oude Singel, die moeilijker te verwerven zijn in verband met de woonfunctie. De beheerder van molen de Valk zal mogelijk met zijn gezin in het pand worden gehuisvest Momenteel woont de beheerder onder niet ideale omstandigheden in de molen zelf. De rest van het pand zal waarschijnlijk voorlopig als opslagplaats worden benut De restauratie van het oude gedeelte van het museum verloopt minder voorspoedig dan was verwacht Bij restauratie van' één van de muren aan de binnenplaats is gebleken dat de staat waarin het oude gedeelte verkeert veel slechter is dan werd aangenomen. Het is de bedoeling dat het volledige oorspronkelijk gedeelte van de Lakenhal zal worden gerestaureerd. met de totale verzorging van: - recepties van 30-5.000 gasten - koude buffetten - eenvoudige en klassieke diners - uw opening van bedrijf of instelling - de verzorging van maaltijden tijdens overwerk van uw personeel hors d'oeuvres in geschenkverpak king - het zou nog veel meer kunnen zijn. altijd alert paraat, ook als het om catering gaat.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3