r mededelingen gemeentebestuur 1 leiden 4tm8dec.'78 leiden LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 DECEMBER 1971 Gemeenteraad De gemeeteraad vergadert maandag 4 december a-s. om 19.30 aar in de raadzaal van het stadhnis. Deze vergadering zal zo nodig worden voortgezet om maandag 11 december a^. om 19.30 uur. Benoeming van een lid van de Commissie voor Beroepschriften uit de leden van de Gemeenteraad (vacature Mr. H.E. A. Driessen). Beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van een nieuw systeem voor verwerking van salarissen. Verdere behandeling van het voorstel om te verklaren, dat het bestemmingsplan wordt voorbe reid voor een terrein aan de Paulus Buysstraat, hoek Rijnsburgerweg, en ermee in te stemmen, dat toepassing wordt gegeven aan de artikelen 42a en 48a van de Bouwverordening voor wat betreft de oprichting van 32 tweekamerwoningen. Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen de tekst in het gemeenteblad van de daarvoor in aanmerking komende oude verordenin gen en andere regelingen in de nieuwe voorkeur spelling om te zetten. Interpellatie van het raadslid, de heer J. van Zijp naar aanleiding van een door Burgemeester en Wethouders genomen besluit over herbestrating van het Stadhuisplein. Beschikbaar stellen van gelden voor de aanpas sing en verbeterig van de oeververdediging aan de noord- en zuidzijde van de Maresingel nabij het Huigpark. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders over de vervangingsregeling van het college van Burgemeester en Wethouders. Nota Vlietpark. Vaststelling van exploitatiekostenvergoeding, waarop de bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs over het jaar 1977 aanspraak hebben. Preadvies op motie no. 27, ingediend tijdens, de behandeling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1978, over intensivering van het tentoon stellingsfonds voor tentoonstellingen buiten de La- Aankoop van de panden Julianastraat 29 en Uitgifte in erfpacht aan de stichting Nieuw Groenhoven van grond binnen het bestemmings plan Herengracht—Zijlsingel ten behoeve van de bouw van 190 woningen. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het bouwrijp maken van het gebied, begrensd door het Galgewater, de Valkensteeg, het Noordeinde en de Weddesteeg. Medewerking aan het in exploitatiebrengen van gronden aan het Galgewater en het ruilen van perceelgedeelten en het vestigen van erfdienstbaar heden. Garanderen van rente en aflossing van een aan de Stichting Atletiekaccommodatie Leidse Atletiek Gemeenschap te verstrekken geldlening en het verlenen van een rekening-courant-krediet. Verlenen van een rekening-courantkrediet ter voorfinanciering van de toegekende bijdragen in de kosten van restauratie en verbetering van een zestal monumentale woonhuizen. Instellen van een deelcommissie personeelszaken. Preadvies op verzoeken van besturen van bijzon dere scholen om medewerking. Gelden voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van een drietal openbare scholen. Gelden voor de aanleg van een ontsluitingsweg vanaf de Plesmanlaan naar het terrein van het Academisch Ziekenhuis, voor de aanleg van een voet-/fietspad naar genoemd terrein en voor de verbetering voor de voetgangers- en fietsverbinding nabij de kruising Plesmanlaan/Vondellaan inclusief de verkeerslichteninstallatie. Vaststelling van dé partiële herziening van het bestemmingsplan Leiden-Zuidwest herziening 1959 (Coebel-Oost). Verlenen van subsidie ten behoeve van de restauratie van de toren en de voorgevel van de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat en de Lange Mare. Garanderen van rente en aflossing van een aan de Stichting Nieuw Groenhoven ter verstrekke geldlening ten behoeve van de financiering van» 126 bejaardenwoningen en 64 andere woningen in het gebied Herengracht-Zij singeL Vaststelling van rent-percentages, geldend voor de in-rekening-courant met de Ned. Middenstands- bank N. V., voor het jaar 1979. Vaststelling van het krediet in rekening-courant mt de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor het jaar 1979. Wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1978 (achterstallige inkomsten en uitga ven). Commissie vergaderingen Sub-commissie voor het Stedelijk Museum De Donderdag 7 december as. om 16.00 uur in het museum, Oude Singel 28, Leiden. Agenda: Tentoonstellingsrooster 1979. Bruiklenen van decoratieve aard. Begroting 1979. Mogelijkheden tot uitbreiding museum. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 11.00 tot 17.00 uur. Verkeerscommissie. Woensdag 6 december a.s. om 15.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Beveiliging van de overwegen op de Haagweg en de Morseweg met automatische halvê-overweg- bomen (ahob). (onder voorbehoud). Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorpro cedure. Verlenging delegatie bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen op grond van het Regle ment verkeerstekens. Voorstel tot aanschaf processor ten behoeve van centrale verkeerslichtenregeling. Voorstel beschikbaar stellen krediet ten behoeve van fiets- en voetgangersvoorzieningen. Voorstel beschikbaar stellen krediet ten behoeve van verkeerslichteninstallaties. Voorstel beschikbaar stellen krediet ten behoeve van prioriteitsvoorzieningen openbaar vervoer bij de verkeerslichteninstallaties Kort Rapenburg/- Prinsessekade en Willem de Zwijgerlaan/Sumatra- straat Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 7 december a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Kennisamking met de dames C. de Boer en D. Dieben (duo-baan aan de Gunningschool). Mutaties onderwijzend personeel lager- en voort gezet onderwijs. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Toepassing van art. 11, lid 2 van de Kleuteronder wijswet t.a.v.: De Boterbloem, Hummelhof en de Margriet. Bouw van een kleedlokaal bij het sportterrein aan de Saffierstraat. Aangepast functieherschikkingsplan ondersteu ningsinstituten. Voorstel Bijzonder Regionaal Welzijnsbeleid. Commissie voor financiën Donderdag 7 december a.s. van 20.15 tot 21.00 uur gezamelijk met de Commissies voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer voor Maatschapplijke Aangelegenheden en Volksge zondheid in de raadzaal van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden behandeld welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten worden bezien. En verder: Bestemming Rapenburg 48 als tijdelijke huisves ting voor gebruikers van de panden Pieterskerk- gracht 9 en 11. Begrotingswijziging Schooladviesdienst. Bijdrage in de kosten van de Engelandreis in 1978 ten behoeve van de Prof. Vliegenthartschool aan de Zuidsingel 8. Aanschaf telefooninstallatie ten behoeve van het Rekencentrum Leiden. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Donderdag 7 december a.s. om 20.15 uur in de raadzaal van het stadhuis. .Agenda: Raadsvoorstellen m.b.t. de restauratie van de panden Pieterskerkgracht 9 en 11. (Gemeenschap pelijk met de commissie M.A.V. en Fin.) Plan tot het bouwen van een woonhuis aan de Vlietweg 12a. Brief over het al dan niet handhaven van een gedeelte van het fabriekscomplex Van Wijk. Sloop school Vrouwenkerkhof en aanleg ver hoogd plein in de Camp. Reconstructie Morssingel en omgeving. Aanvullend krediet bouwrijpmaken Koppelstein en de Boekhorst. Krediet herstel Heerenpoortbrug. Aanschaf van een processor t.b.v. de centrale verkeerslichtenregeling. Het beschikbaar stellen van een krediet voor voorzieningen t.b.v. fietsers en voetgangers. Plaatsing van verkeerslichten op de kruising Hoge Rijndijk/Leiderdorpsebrug en op de route Kort Rapenburg/Prinsessekade. Uitgifte in erfpacht van een perceel bouwgrond aan de Kraaierstraat. Aankoop pand Zuid-Rundersteeg Aankoop van panden in Maredorp. Aankoop panden Lammermarkt 33 en 35. Verhuizing naar het Stadsbouwhuis De spreekuren van de afdelingen bouw- en Woning toezicht en Volkshuisvesting zullen vanaf maandag 18 december weer beginnen: dagelijks tussen 11-12 uur op het Stadsbouwhuis. Bureau huisvesting Adres: Langegracht 74 (eigen ingang) Postadres: Bureau Huisvesting van de gemeente Leiden. Postbus 9100,2300 PC LEIDEN (na de verhuizing) Civiele Werken: kamer 105 tst.nr. 229 Aanleg wegen, bruggen, rioleringen, tst.nr. 227 Bestratingen Bouwrijpmaken Verordening benzinepompen Kampverordening Openbaar groen" Secretariaat Commissie Volkshuisvesting en Milieu Spreekuur: dagelijks 9.00 -12.00 uur 14.00-17.00 uu Rehabilitatie: Kamer 107 tst.nr. 226 Stadsvernieuwing buiten de singels fst.nr. 225 In de week van 11 t/m 15 december a.s. al een aantal afdelingen van de gemeente gaan verhuizen. Ze zullen worden ondergebracht in het nieuwe gemeentelijke kantoor aan de Langegracht: het Stadsbouwhuis. Het gaat daarbij om: Alle afdelingen van de dienst Gemeentewerken het bureau Huisvesting twee secretarie-afdelingen: Stadsontwikkeling, Ver keer en Grondzaken (SVG) en Volkshuisvesting en Openbare Werken (V.O.W.) Met het sommige van die afdelingen (of onderdelen daarvan) hebt U nogal eens te maken. Daarom vindt U hieronder enkele belangrijke gegevens die verband houden met die verhuizing en de gang van zaken daarna. U moet er rekening mee houden dat de afdelingen die gaan verhuizen, in die week niet of moeilijk te bereiken zullen zijn. Dienst Gemeentewerken Postadres: Directeur Gemeentewerken Postbus 148 2300 AC LEIDEN Telefoon: 769241 Afdeling volkshuisvesting en openbare werken fSS" Uitzondering: spreekuren van de afdelingen Bouw en Woningtoezicht en Volkshuisvesting dagelijks van 11.00-12.00 uur. Gesloten i.v.m. verhuizing zijn de volgende afdelin gen van 11 t/m 15 december: Woningtoezicht, telefoon 124842. Bouw- en Woningtoezicht (geen spreekuur) Kas en financiële Administratie. Volkshuisvesting (geen spreekuur; wij verzoeken 9 Monumentenzorg Stadsschoon Welstandscommissie De verhuizing zal buiten kantooruren gebeuren. De andere afdelingen zullen zo veel als mogelijk is open blijven. Het verhuisprogramma van die afdelingen is als volgt: Afdeling Onderhoud Gebouwen, Bruggen, Water werken en Wegbebakening en de afdeling landme ten: 11, 12, 13 december: Boommarkt 6-7, vanaf 13 december: Stadsbouwhuis Afdelingen Stedebouw (Botermarkt 20) en Ver keerszaken (Breestraat 117) 11 december gesloten vanaf 12 december: Stadsbouwhuis. Wij verzoeken u deze afdelingen voortaan bij voorkeur 's-middags te benaderen. Individuele huursubsidie tst. 234 tst. 233 KAMER 102 Spreekuur: dagelijks 8.30-12.00 uur Centraal beheer Verzekering Motorvoertuigen tst. 237 KAMER 102 Spreekuur: dagelijks 16.00-17.00 uur Spreekuur: dagelijks 9.00-12.00 uur 14.00-17.00 uur Milieuzaken: kamer 104 tst.nr. 230 231 232 Milieuzaken algemeen Uitvoering Hinderwet en andere milieuwetten Visrechtverhuringen (peur- en snoekvergunningen) Schouw van sloten Stadsschoon: kamer 105 tst.nr. 228 ur^ Telefoon: 123845 (ongewijzigd) Afspraken alleen nog: Na telefonisch verzoek (9.00-13.00 uur). Na schriftelijk verzoek met vermelding van onderwerp Gesloten i.v.m. verhuizing: de gehele week van 11 t/m 15 december Afdeling stadsontwikkeling, verkeer en grondzaken (na de verhuizing) Adres: Langegracht 72 Postadres: Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC LEIDEN. Telefoon: 769241 Openingstijden: tijdens kantooruren van 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur Gesloten i.v.m. verhuizing: 14 en 15 december Bureau Binnenstad (Stadsvernieuwing etc.) 2e verdieping, kamer 205, tst. 348 Bureau Monumenten (inlichtingen betreffende monumenten) 2e verdieping, kamer 205, tst. 347 Bureau Verkeer (parkeerontheffingen voor inva liden en bewoners binnenstad) 2e verdieping, ka mer 206, tst. 346. Bureau Stadsontwikkeling (bestemmingsplan nen, bezwaarschriften etc.), 2e verdieping kamer 213, tst. 338. Bureau grondzaken (uitgifte, verhuur en verwer ving) 2e verdieping, kamer 225. Diversen Ontwerp verkeerscirculatieplan Leiden Zuid-West Onlangs stelde de gemeenteraad van Leiden d< hoofdstructuren vast voor het auto-, bus-, fiets- en voetgangersverkeer in Leiden. Uitgangspunt daar bij was het tweede deel van het verkeerscirculatie plan, dat een overzicht bevatte van de manieren waarop de verschillende soorten verkeer in de stad het best verwerkt zouden kunnen worden. Inmid-ka dels heeft de hoofdafdeling Verkeerszaken van Ge-de meentewerken voor Leiden Zuid-West een nadere uitwerking hiervan gemaakt in de vorm van een™,, „eerste ontwerp-voorstel voor een verkeerscircula- s tieplan Leiden Zuid-West". tel Dit voorstel is vanaf maandag 4 december a.s. vooimi 2,50 verkrijgbaar bij de informatiebalie van Buro&S Voorlichting in de hal van het stadhuis. ti( De bedoeling is dat de bewoners en de verschillende groeperingen in Zuid-West dit voorstel nu eers bestuderen en hun mening daarover vóór 1 februari a.s. kenbaar maken aan Burgemeester en Wethou ders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC LEIDEN Daarna worden de binnengekomen reacties ver ^e werkt en komt er een definitief voorstel. Di definitieve voorstel wordt dan voorgelegd aan di Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openban v Werken en Verkeer, en aan de Verkeerscommissie. adres: Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Leiden Postadres: Burgemeester en Wethouders van Lei den, Postbus 9100,3200 PC LEIDEN Telefoon: 769241 Gesloten i.v.m. verhuizing: 14 en 15 december. De afdelingen Huurgewenning en Huursubsidie zijn de gehele week van 11 t/m 15 december gesloten. Plaats en spreekuren van de afdelingen in het Stadsbouwhuis. 1ste verdieping. Chef. kamer 108 tst. 223 plv. chef. kamer 103 tst. 224 woningbouw kamer 102 tst. 238 en renovatie tst. 239 Garanties nieuwbouw tst. 237 Algemene WA-verzekering Bouw- en woningtoezicht tst 236 Garanties bestaande bouw tst. 235 Renteloze lening Subsidie woningverbetering Woonaanpassing, verhuis- en herinrichtingskosten tb.v. gehandicapten. Beide commissies zullen het voorstel in het open baar behandelen. De juiste datum, tijd en plaat van die behandeling zullen te zijner tijd in deze wekelijkse advertentie worden aangekondigd. Sluiting huursubsidietermi jn Zoals bekend loopt het huursubsidietijdvak van 1 juli 1978 tot 1 juli 1979. Huurders, die vóór 1 juli j.l. een woning bewoonden en menen in aanmerking te kunnen komen voor een bijdrage in het kader van deze regeling, moeten hun aanvragen voor 1 januari 1979 hebben ingediend. Als men na 1 oktober 1978 huurder van een woning wordt of is geworden, moet de aan vraag worden ingediend binnen 3 maanden na de datum waarop de huur is ingegaan. Formulieren kunnen worden afgehaald bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de formulieren in te laten vullen door ambtena ren van de afdeling Volkshuisvesting, 's-mor- gens tussen 8.30 en 12.00 uur. Adres: t/m 8 december kamer 319 van het Stadhuis en m.i.v. maandag 18 december aan de balie van kamer 102 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. In verband met de verhuizing zal deze afdeling in de week van 11 t/m 15 december voor het publiek gesloten zijn. Sluiting Musea op 5 december In verband met de Sinterklaasviering zullen .de stedelijke musea De Lakenhal en Molen De Valk op dinsdag 5 december om 16.00 uur sluiten. Grofvuilophaaldienst ifS! Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 4 december wijk 10 en 12 woensdag 6 december wijk 13 en 15 donderdag 7 december wijk 14 en 16 vrijdag 8 december.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 10