IJSSELMEERVOGELS MET ARBITRALE STEUN TOCH NOG VOORBIJ NOORDWIJK Vroege treffer Ron Bekooy voldoende voor UVS bij AFC RCL laat kansen liggen bij Vitesse Delft Ambachtelijk. 2 1 :er n uick Boys bedwingt ploper DOS Kampen iei llc pektakel in laatste vijf minuten: 0-1,1-1,2-1..... I EERSTE KLASSE Jeugd Katwijk gemotiveerd poggenpohl LEIDSE COURANT mldl afelten Norrki wijze gend impioe 9 (ein din we< ïlite. rs vei Ie treflèS Korea ri ordl /B ZONDAG: Paul van ilen (Tcylingen) 9; Ron rlaan (SVLV) 8; Rob issen (Blauw Zwart), •Alers (SJC) beiden 7. VB ZATERDAG: Ruud ring (Noordwijk), Nico der Fange (Ter Leede), ik van der Zwan (Rijns- ise Boys) en Aad Keyzer Istad Sport) allen 7; Leunk (ARC) en Aad der Poel (Sc. Lisse) len 6. IELING ZONDAG: Wim (SJZ) 9; Rini van Veen Ise Boys) 8; Koos Ro- n (SJZ) 7. ZATERDAG: de Ridder (VVSB) 11; Verkerk (Alphia) 9; Spaargaren (Kicker- i) en Guus de Koning beiden 8. n npJi) a'N£. Van in onze sportredactie) tmoeti W,JK Qulck Boys heeft jaar Aanvoerder DOS Kampen in - boelend duel bedwongen en overde daarmee twee belang- iholtwde tweede helft wasorden Teun van der p,as en voorhi P Heerikhuisen de besllssen- t batje doelpunten, terwijl de laatste inog de luxe veroorloofde een Ischop te missen. De 2—1 e kwam pas in de tweede helft tand. équipe van trainer Arie Langen- was gehandicapt door het I, ireken van enkele basisspe- Nico Kuyt, geopereerd aan meniscus, en spits Cees van Dyen zijn al geruime tijd afwe- De van een griepaanval her- lende Freek Riene keek ook de zijlijn toe. Toch blaakten Boys van zelfvertrouwen. Vanaf i eerste fluitsignaal werd het ipense doel onder druk gezet, luwd door een dominerend denveld. De duinbewoners wa- een aantal keren dichtbij een Ier. Keeper Wim Duiveman red- goed op een kopbal van Jaap k. Het schot van Dick Vooy Ie rebound werd ook maar net veel moeite verwerkt. De hech- irdediging van de bezoekers hield stand. Alleen linksachter Dik van Laren werd bij voortduring door Bart Zandbergen dolge draaid. Na 54 minuten was het dan toch raak. Een breedtepass van Arie Haasnoot bereikte Teun van der Plas. die hard uithaalde. Johan Reumer veranderde ongewild de bal van richting en de 1—0 voor sprong was een feit. DOS Kampen wilde vervolgens iets terug doen. schiep zich enkele kansen, maar vond een ouderwets op dreef zijn de doelman Kees Guyt op zijn weg. Jaap Heerikhuisen vergrootte de Katwijkse voorsprong door een hoge voorzet met het hoofd af te ronden: 2—0. Enige minuten later leek het lot van de bezoekers bezegeld. Heerikhuisen brak al leen door, maar werd binnen de beruchte lijnen op grove wijze door laatste man Cor van der Weert afgestopt. Scheidsrechter van der Velden legde de bal op de stip. De te zachte inzet van Heerikhuisen werd echter door Wim Duiveman bekwaam gekeerd. De slotfase gaf regelmatig chaoti sche taferelen te zien. DOS zette een slotoffensief in en trachtte via gesimuleerde tuimelingen en an dere knappe trucs vrije trappen uit te lokken, hetgeen regelmatig succes had. Twee minuten voor tijd scoorden de Kampenaren als nog tegen. Henk Albers speelde Dik Kroon knap vrij, waarna Kees Guyt kansloos was op diens diago nale schot. De overwinning bleel echter verdiend in Katwijk. Theo van Seggelen was ook gisteren in het treffen met AFC weer een van de UVS-uitblinkers Van onze sportredactie Amsterdam UVS behaalde een toch wel verrassende 1—0 overwinning op AFC. De snelle openingstreffer van spits Ron Bekooy bleek na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Spaanstra voldoende voor de twee winstpunten. Opnieuw een uitoverwinning voor de Leidenaars die naar het schijnt hun beste prestaties op vreemde bodem leveren. Een opgeluchte trainer Gerard Deéar zei dat hij met angst in het hart naar Amsterdam was gekomen: „We hebben altijd de grootste moeite met AFC, maar vandaag liep het heel redelijk. De spelers hebben allemaal erg hard gewerkt". UVS startte erg voorspoedig, na vijf minuten spelen lag de bal in het AFC-doel. Theo van Seggelen gaf een uitstekende pass op de voluit sprintende Jan Verver die erg hard inschoot. Keeper André Wijnand stompte de bal voor de voeten van Ron Bekooy die het leer simpeltjes in het verlaten doel schoof: 0—1. De Leidenaars hadden aanmerkelijk minder moeite met het soppige veld. De ploeg draaide uitstekend en de verdediging hield de weinig beweeglijke AFC-Voorwaartsen goed in be dwang. Op het middenveld grossierde Theo van Seggelen in goede passes. Bekooy en Verver waren hardwerkende en lastige spitsen. Kortom UVS draaide uitstekend in de eerste helft en schiep zich dan ook enkele doelrijpe kansen. Na een combinatie tussen Bekooy en van Seggelen brak de middenvelder door» AFC-verdediger Edwin Geluk redde de situatie met een overtreding. Goede samenwerking tussen alweer van Seggelen en Bekooy bracht de spits in vrije positie voor André Wijnand die het schot van Bekooy ternauwernood stopte. Pas in de slotfase van de eerste vijfenveertig minuten kreeg AFC een paar kansjes, Hans Neuteboom beoordeelde een voorzet van Joop Oomen verkeerd en kopte de bal voor de voeten van AFC-spits Henk Bijlsma. De Amsterdammer reageerde erg ge schrokken en knalde het speeltuig huizenhoog over. Een schermutseling tussen Wil Henskens en Henk Bijlsma eindigde met een in horizonta le posititie liggende Bijlsma. Teamgenoot Tho mas Rongen wond zich hierover zo op dat hij Henskens te lijf ging. Na overleg met zijn grensrechter besloot scheidsrechter Spaanstra Rongen en UVSspeler Bert Kort, die helemaal niet was betrokken bij het incident, op te schrijven.In de tweede helft zetten de Amsterdammers UVS. gehuld in shirtjes van de tegenstander, onder druk. Afgezien van een paar doelworstelingen in het Leid se strafschop gebied werd AFC nooit echt gevaarlijk. De uitvallen van de Leidenaars werden veel inven tiever opgebouwd. Alleen de afwerking liet nogal te wensen over. Van Seggelen. tweemaal, en Bekooy verschenen alleen voor doelman André Wijnand maar faalden jammerlijk in de afwerking. Door de erg krappe voorsprong werd de slotfase toch nog spannend. In de laatste minuut kreeg Bijlsma nog een redelijke kans op de gelijkmaker maar ook hij kon de weg naar het doel niet vinden. UVS veroverde twee punten in een wedstrijd die door de speaker trots het predicaat kreeg opgeplakt de enige wedstrijd in de hoofdklasse A te zijn die doorgang kon vinden. Kees van Herpen Nederlaag 12-0voor Leiderdorpers: Van onze sportredactie DELFT De onmacht van RCL werd nog eens benadrukt door linksbuiten Pierre van Gemerden. Diep in de tweede helft passeerde de vleugelspits twee man van tegenstander Vitesse Delft om vervolgens simpeltjes over de bal te struikelen. Weer was een goe de kans verkeken. Vitesse Delft had intussen een 2—0 voor sprong opgebouwd en gaf die ook in de slotfase niet meer uit han den. RCL-trainer John Huguenin toonde zich na afloop helemaal niet verbaasd over de 2—0 neder laag: „We hebben nou eenmaal een team dat erg moeilijk tot scoren komt. We hadden in het eerste half uur moeten toeslaan. Doe je dat niet dan moet je ook niet vreemd opkijken als de aan. John Huguenin had het zich alle maal wat anders voorgesteld: „Ik heb opdracht gegeven In de twee de helft risico te nemen om toch maar die gelijkmaker te forceren. Ik heb Sjoerd Teske vervangen door Hans van der Wal. De bedoe ling was de ballen hoog voor de pot te gooien zodat Van der Wal gevaarlijk kon worden in de spits. Het probleem is dat ik geen enkele hoge bal heb gezien. RCL heeft te weinig voorhoedespelers en teveel middenvelders. Ik moe! middenvelders voorin laten spe len en die blijven in de spits hun eigen spelletje spelen." De on dergang van RCL werd ingeleid door een In de tweede helft zeer goed op dreef zijnde Peter van der Meer. De linksbuiten zette in de twintigste minuut de bal schit terend voor en aanvoerder Rob van der Lee kopte even fraai raak: 2—0. RCL was in feite al verslagen, de ploeg deed nog wel enkele pogingen iets aan die achterstand te doen. Vitesse, echter, bleef met goed counter voetbal het gevaarlijkste team en had, als het wat zorgvuldiger met de geboden kansen was omge sprongen, de Leiderdorpers een grotere nederlaag kunnen bezor gen. Kees van Herpen (Van onze sportredactie) LEIDEN Katwijk had in de uitwedstrijd tegen DFC eerder dot seizoen fors verloren en wilde dat niet nog eens laten gebeuren. Hoewel het spel niet formidabel was, was de inzet van de Katwijkers dat wel. En deze motivatie was uiteindelijk de oorzaak van de 2—0 overwinning. Aan deze winst kleefde echter toch een tragisch aspect. Jaap van Duyn, na een langdurige enkelblessure weer teruggekeerd in de basiself, zag zijn heroptreden in de vijfde minuut na rust bekroond met een gave treffer (1—0). Een half uur later echter moest hij het veld weer voor enige weken verlaten met wat. naar later bleek, een lastige sleutelbeenbreuk. Zijn naamgenoot, voorstopper Jaap van Duyn ver grootte de Katwijk-voorsprong in de periode dat de pechvolle Jaap van Duyn langs de zijlijn provisorisch werd verzorgd. De 2—0 stand onderging geen verandering meer. K Poggenpohl Form 2000 MC88 massief eiken. De sfeer van eeuwen her Van hel oude ambacht. De Poggen pohl MC88 maakt van uw keu ken een rustiek middelpunt in J uw woning. Op ambachtelijke Pr Wl,2e uitgevoerd. Bewerkt mas- - sief eiken Met markant profiel in rustieke stijl. Klassieke kroonlijst als afsluiting van de wandkasten. Met mondgebla- zen glas-in-lood ramen. keukens-bad Met de Poggenpohl MC88 biedt Poggenpohl U een unieke mogelijkheid om Uw keuken op geheel individuele wijze in te richten. Poggenpohl keukens zijn na jaren nog steeds even aktueel als vandaag In de overzichtelijk ingedeelde Rolff toonzalen ziet U de Poggenpohl keukens in alle modellen en uitvoeringen. De Rolff advies- en tekenafdeling verzorgt vrijblijvend de ont werpen en werkt ook de instal latie-tekeningen uit. De Rolff servicedienst staat garant voor een juiste montage van de keukens. b.v Gebr, Rolff's Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk. Tel. 071-899206 Openingstijden maandag t/m vrijdag 9 00-12 30 uur en van 1330-17 00 uur Zaterdag van 9 00-13 00 uur. Ook donderdagavond van 19.00-21 00 uur Van onze sportredactie SPAKENBURG Vreemd ge noeg werd het treffen tussen Noordwijk en IJsselmeervo- gels zaterdag beslist door een tweetal armen. Kwam IJssel- meervogels uiteindelijk win nend (met 2—1) over de streep door "handige" Jan Vedder en zijn ongewild inge schakelde bewaker Hans Westgeest Drie minuten wa ren er nog te gaan. De hoge voorzet van Henk de Graaf zou door Westgeest onscha delijk worden gemaakt. Ge routineerde Vedder dacht er anders over,.omklemde zijn tegenstander even en ontving het leer zeif. Scheidsrechter Dolstra uit Drachten floot niet en Vedder kogelde in. Met een wanhopige sliding tracht te Westgeest de tweede Vo gels-goal te voorkomen; de van kortbij ingeknalde bal werd door Westgeest inder daad geblokt via zijn rechter arm caramboleerde de bal naast het doel van doelverde- diger Dick Dortmundt. De si tuatie leek opgelost, de 1—1 zou op het scorebord blijven. Voor strafbaar "hands" is im mers een opzettelijke actie noodzakelijk? En hoe snel de reactie van een Westgeest ook is, op zo'n afstand valt gewoon geen opzettelijk "hands" te maken. Een heftig appellerende Vedder vond echter van wel scheidsrech ter Dolstra na wat aarzeling ook. Vanaf de strafschopstip vond zwoeger Henk de Graaf vervolgens opnieuw de rech terhoek bi] Dortmundt en wist Noordwijk zich geklopt. En dat terwijl amper vijf minuten eer der datzelfde Noordwijk nog een verrassende 1—0 voor sprong had genomen De klap kwam dan ook hard aan. Kon de direct na de openingsgoal >van Rob Suttorp gescoorde gelijk maker van Peter de Graaf in die vijfentachtigste minuut nog wor den geïncasseerd - die tweede treffer was duidelijk teveel voor Noordwijk. Nog afgezien van de manier, waarop die winst van Vo gels tot stand was gekomen, paste de thuiszege van de Spakenbur gers niet bij het spelverloop. Akkoord, IJsselmeervogels mocht de wedstrijd zaterdag "maken". Mocht veel in balbezit zijn, mocht desgewenst de veste van Dort mundt ook dicht naderen. Maar meer ook niet. Pressievoetbal bleek zaterdag een te moeilijk begrip voor de Spakenburgse za terdagtopper. Mede daarom werd de ontmoeting tussen die twee koplopers in de eerste klasse B geen echte topper. Ook de instel ling van Noordwijk evenwel, werk te een matige vertoning in de hand. Een vertoning, die ook in die turbulente slotminuten de kwa lificatie "grandioos" niet meer kon verdienen. "Dat tactische concept van Noord wijk. Het was eenvoudig en ver klaarbaar. Noordwijk zou in tegen stelling tot eerdere Spakenburgse avonturen, nu eens niet "uitvlie gen" tegen IJsselmeervogels. Be wust was gekozen voor een behou dend spelsysteem - meer aanval lende ontwerpen hadden immers in die vorige duels steeds weer een op de counter winnend Vogels opgeleverd?. Behoudend dus. En hoewel de offensieve zijde van die tactische medaille er nauwelijks uitkwam (de uitvallen van Noordwijk liepen vaak te snel vast) was het team van John Eelman verdedigend vol ledig aanwezig. Slechts inciden teel kwam de veste van Dordt- mundt in gevaar, verder hield Noordwijk de zaken fluitend bijna in handen. Bleek het optische overwicht van IJsselmeervogels de nul-nul, waar Noordwijk voor naar Spakenburg was getrokken nau welijks in de weg te staan. En bleven die nullen ook vijfentachtig minuten op het bord. Noordwijk, met Albert Spaander man voor de geschorste Jaap van Kesteren als betrouwbare links achter en John van Dijk in de spits als vervanger voor geblesseerde Ruud Bröring, kwam in de eerste periode toch nog tot twee kansen. Het standbeen van Westgeest werd evenwel binnen de lijnen van het' zestienmetergebied door Vedder weggetikt (Dolstra floot daar niet voor) en een inzet van Van Dijk werd door Henk Koelewijn geblok keerd De tweede helft bracht weliswaar geen overweldigend Vogels-over- wicht, maar de beste mogelijkhe den konden wel aan Spakenburg se zijde worden genoteerd. Een inzet van Piet Slechtenhorst stuitte af op de lat, terwijl Jan Vedder door Dortmundt van scoren moest worden afgehouden. Henk de Graaf had met een kopbal net over nog eens onderstreept dat de 0—0 waarschijnlijk wel intact zou blij ven, toen Sjoerd Boot directe te genstander Henk de Graaf te snel af was. De bal werd door invaller Manuputty en Jan Siem Klinken berg naar Rob Suttorp getranspor teerd en de verrassende 0—1 was, vijf minuten voor tijd, een feit. Meegesleept door de feestvreug de vergat sterk spelende Noord- wljk-voorstopper Frans van der Veen even, dat Slechtenhorst een gevaarlijke spits kan zijn. Slech tenhorst kreeg vrije doorgang en Peter de Graaf mocht nog in diezelfde vijfentachtigste minuut de terechte gelijkmaker achter Dortmundt deponeren. Het bleek het begin van het einde voor Noordwijk. In volgorde van opkomst bepaalden Vedder, scheidsrechter Dolstra en Henk de Graaf de eindstand op 2—1 v GERT-JAN ONVLEE Rob Suttorp (hier op archief in duel met Vogel Evert de Graaf) scoorde vijf minuten voor tijd de openingsgoal in Spakenburg. Toch verloor Noordwijk

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15