Pen Haag lijkwaardig RECHTE UITSLAG 0-0 E TWENTE EN FEYENOORP 10DUCEREN SAAIE 0-0 Volendam gul voor Roda WONDERBAARLIJKE ZEGE PEC (Van onze sportredactie) EDE FC Twente en Feyenoord, twee n die Jarenlang mede het gezicht van derlandse voetbal bepaalden en heel ectaculalre onderlinge duels afwikkei- everden de bezoekers van stadion in vooral In de eerste helft nagenoeg IJkgenot. Van twee ploegen, het kómen- tóen weer op Europees niveau willen don, had veel meer verwacht mogen Inige hoogtepunten vlalen voor de rust tweede minuut toen Otto tegen de Iffelijke doelman Treytel opschoot na een te pass van Notten, in de twaalfde minuut forensen met het hoofd probeerde te 1 en een schuiver van Sanchez Torres. Eddy Treytel leverde het allemaal geen men op. oord stelde er bitter veinig tegenover, lalverwege de eerste helft moest Van in actie komen toen Van der Lem op •esnelde. De Enschedese doelman onder- i'e actie met een duidelijke overtreding )rong met beide benen gestrekt naar, maar scheidsrechter Jan Beek besloot "rechte de bal niet op de stip te leggen, wat hij wel in de 28ste minuut na de rust deed, nadat bij FC Twente aanvalsleider Tho- rensen en de gretige Bos, bij Feyenoord Petur Petursson (zeer zwak) en Wim van Til - evenals Treytel uitblinker - geen kans hadden gezien een doelpunt te produceren. In die 28ste minuut was Harry Nelis, in het veld gekomen voor Van der Lem, gezwind aan de haal gegaan. Hij worstelde zich langs Epi Drost, al dan niet op legale wijze, spurtte het strafschopgebied in en werd vervolgens tegen de benen getikt door André van Gerven. Melis later: „Van Gerven tikte me tegen mijn been maar ik kon doorgaan. Net op het moment dat ik wilde schieten werd ik van achteren onderuit gehaald". Gekrakeel Voordat het zover was, gebeurde er het een en ander. BIJ het gekrakeel, dat de Twentse spelers ontketenden, kreeg Niels Overweg de gele kaart „Ik zou niet weten waarom", aldus de sterk spelende en nagenoeg niet te passeren voorstopper na afloop. „Ik wilde Drost tegen zichzelf In bescherming nemen en Ineens kreeg ik geel. Nadat Beck die kaart weer opgeborgen had, zei hij tegen me: lGINA IADIO Bi MAANDAG 27 NoviMvii^ii itf/ö Andrè Wetzel kon de produktie van FC Den Haag op de ranglijst ook niet opvoeren. Dit schot gaat onder Schrijvers door maar de bal eindigde naast het doel. AAG Bijna was Haag toch nog de er geworden. Vlak iet einde van het ikelljke, maar niet - elende, duel met ook Schoenaker op iet doel van Galjé. opbal ging naast had voor hetzelfde aak kunnen zijn en Ajax beslist meer gekregen dan het recht mocht elden. Dit was een ie wedstrijd met een terechte uitslag. FC Vaag, ijverig, aanval- laar zwak in de be ide laatste pass, evenknie geweest I hooggeklasseerde lat die plaats even- et in daden kon uit- Zelfvertrouwen chnisch vermogen de Amsterdammers elopen, deels door irere resultaten van 1tste tijd, deels door (lend vormverlies ■nmige spelers. de trainer van Ajax, gaat s meer uitzien als een De man die uit Rotter- d weggeplukt waar hij bij Ie grote prediker van het ind voetbal was en die deze zette bij Ajax. wijzigde zijn it eensklaps na de neder- n 1-0 bij zijn vroegere Hij liet behoudender spe- mate de resultaten minder en dat is nu juist wat Ajax •ige seizoen ook is opge- Met ongecompliceerde als Schoenaker. Erkens en la. die overigens totaal uit was Broms oorspronkelij- dêèr is het doel en loet erin, ga je gang maar uitstekend uitgangspunt, verscheen Brom dan in derpark met twee spitsen, Ling centrumspits was. .Clarke heeft last van zijn er moet er toch één lopen. Ling de beste oplossing iet voor de hand dat Erkens spits speelt". Hoewel, er llicht iets anders te beden- weest, want Ajax zit juist zijn vleugelspelers: Ling, Meijer, Kaiser. Maar Brom koos voor Ling in de spits waar hij nauwelijks, hoeveel ijver hij ook (aan de dag legde, uit de voeten .kwarn. Soms gaf hij, als meestal wel, een aardig showtje weg om, zoals dikwijls, de bal te verspelen of een slechte pass af te leveren. Want wat bij FC Den Haag ontbrak, de eindpass, mankeerde ook aan het spel van Ajax. En daar beide defensies met Everse als zwak ste bij Ajax en Zondervan als uitblinker bij FC Den Haag de zaak behoorlijk onder controle hadden, was de 0-0 niet verwon derlijk. .Brom debiteerde nog dat Ajax op -een beter veld dan de glibberige massa in het Zuiderpark met een hoger tempo wellicht meer had kunnen bereiken maar sprak ook van „meer kansen gekregen dan FC Den Haag". Pertinent onjuist, zoals FC Den Haags Piet de Visser terecht stelde die ook kon wijzen op meer agressiviteit van zijn ploeg. „Ik ben blijer met het spel dan met het punt. We zijn constant naar voren gegaan, ook Wickel (een hoopgevende wedstrijd spe lend), Van Vliet en Zondervan. We moeten van het angstige voetbal af. Als wij voor het doel gaan hangen, kunnen we nog het ex cuus aan voeren dat we pas negen punten hadden maar ik heb wat tegen deze equipe aan moeten praten om ze ervan te overtuigen dat het publiek, ook in uitwedstrij den, slechts gediend is met aanval lend voetbal. Dat hebben we ge daan en we speelden een redelijke wedstrijd". Inderdaad, er werd gewerkt, er werd soms een plotseling accuraat lopende aanval opgebouwd maar FC Den Haag kon het ook niet helpen dat de polsstok niet lang genoeg was om verder te kunnen springen dan 0-0, hoewel de ploeg de meeste kansen kreeg. Een ver schot van Schoenmaker tot hoek schop getikt door Schrijvers, een kopbal van Wetzel vlak onder de lat die de Amsterdamse doelman Kopbal van Henk van Leeuwen maar ook niet de goede richting. „Probeer Drost een beetje In bedwang te houden. Dan vraag ik |e toch. Vanaf elf meter mocht aanvoerder Aad Mans veld, overigens voortreffelijk organisator van de Rotterdamse defensie, proberen Van Gerven te verslaan. Mansveld, door diverse spelers van Twente met modder bekogeld - over respect voor de tegenstanders gesproken.- mikte echter hoog over. „Ik had last van mijn lies", klonk naderhand zijn niet erg overtuigende excuus. Ook die strafschop had een onverkwik kelijk gevolg. Van Gerven aaide Mansveld over de bol en ging toen door de knieën. Van Gerven: „Hij gaf me een stomp". De stemming op het veld werd er niet vriendelij ker door en Kick van der Vall mocht van geluk spreken dat hij het geel niet kreeg na een duidelijk waarneembare trapbeweging in de richting van zijn vroegere clubgenoot René Notten. Op de uitslag had dat alles geen invloed. Het bleef een saaie 00. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 12.500. FC Twente: Van Gerven; Strijdveen, Drost. Overweg. Wildschut; Otto. Van der Vall, Thijssen; Sanchez Torres (Gritter).Thoresen, Bos. Feyenoord: Treytel; Wijnstekers, Mansveld, Van de Korput, Brard; Van Til, Notten, Stafleu; Van der Lem (Melis), Houtman, Petursson. knap overduwde, een kans voor de toch nog te behoudend spelen de Van Leeuwen niet geheel „angstvrij" door zijn blessure die de bal iets te ver voor zich uitspeelde, een voorzet van de degelijk spelende Jonker waarmee niemand iets deed, de keer dat Wetzel niet snel genoeg kon „glij den" om de bal te bereiken, de kopbal van Van Leeuwen over het doel, het onverwachte schot van Hoekema nadat een vrije trap ten tweede male mocht worden geno men. Ajax kwam tot minder kansen, die ook nog een minder gevaarlijk karakter hadden, op de misser van Lerby na die pal voor doel de bal overprikte, het schot van Ling dat tegen de voet van Galjè ketste en de kopbal van Schoenaker vlak voor het einde. Omdat op het moeilijk bespeelbare veld een behoorlijk tempo werd onderhouden en de ploegen ge heel gelijkwaardig waren, mocht van een aantrekkelijk duel worden gesproken. Het zout in de pap, de doelpunten, ontbrak evenwel en dat kan voor het publiek toch teleurstellend zijn. In de kleedkamer van scheidsrech ter Geurds pleitte De Visser nog voor Albertsen, die de gele kaart kreeg toen hij Meutstege ten val bracht. Het was minder onschuldig dan verscheidene andere gevallen waarbij Geurds niets deed. De Visser: „Het was een harde maar geen unfaire wedstrijd en je dient de slechte conditie van het veld in ogenschouw te nemen. Albert sen probeerde de bal te spelen". Geurds, die de wedstrijd niet aan voelde en aan klassejustitie deed Evers o.a. had dan zeker geel moeten hebben voor een grove tackle tegen Wetzel maakte zich ook nogal belachelijk toen Tempe laar het shirt van Everse bijna uittrok. Geurds greep naar zijn borstzakje, hield zijn boekje erin, liet doorspelen maar zette na afloop een boeking op het ruilfor- mulier. Met dergelijke scheids rechters zal het betaald voetbal moeten blijven doorsukkelen want er blijken geen betere te zijn. HERMAN VAN BERGEM ZWOLLE PEC Zwolle is In het duel met FC WV ternauwernood aan een afgang ontsnapt Een half uur voor het einde leidden de Venlonaars nog comfortabel met 2—0 door treffers van Hilkes. PEC Zwolle was tot dat moment een volkomen machtelo ze ploeg, een plotselinge opleving leverde In een kwartier toch nog de volle winst op door doelpunten van Jans, Israël en Hoekstra. PEC kon het de Venlose ploeg nauwelijks moeilijk maken voor de rust. De Limburgers namen dan ook op slag voor rust door een schitterende zweefduik van Hilkes verdiend de leiding: 01. In de zevende minuut na de rust speelde Kurcinac de gehele Zwolse defensie uit en kon Hilkes van even buiten het strafschop gebied zijn tweede treffer laten aantekenen: 02. Nadat Rinus Israël genoteerd was door scheidsrechter Oetelmans wegens opmerkingen op de leiding, hervond de Zwolse ploeg als door een wonder zijn zelfvertrouwen. Jans schoot PEC naar 1—2 en zeven minuten later maakte Israël koppend gelijk: 2—2. FC VW raakte volledig van slag en beperkte zich tot het lukraak wegtrapen van alle ballen die binnen speelbereik kwamen. Tien minuten voor tijd velde Hoekstra met een knappe voetbeweging het definitieve vonnis over de equipe van trainer Hans Croon die na afloop liet weten onmiddellijk op zoek te zullen gaan naar versterkingen. Scoreverloop: 45. Hilkes 01, 53. Hilkes 02. 65. Jans 12. 72. Israël 2—2,82. Hoekstra 3—2. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschouwers: 5.000. PEC: Van Geffen; Kornelis, Israël (Hammels). Hendriks. Van Moors; Hendriksen, Hoekstra, IJzerman (Banhoffer); Van 't Land. Holden. Jans. VW: Sobczak; Oostrom. Advocaat. Rettkowski (Janssen), Van Rosmalen; Pala, Bothmer, Van de Weide; Nijssen, Hilkes, Kurcinac. VOLENDAM Roda JC heeft op zeer fortuinlijke wijze de punten bij Volendam weggesleept Eén minuut voor het einde veranderde Tuyp een als voorzet bedoelde bal van Theo de Jong van richting, waardoor deze over doelman Bloem In de bovenhoek terecht kwam (1—2). Daardoor kreeg Roda JC, dat bepaald niet imponeerde, veel meer dan het verdiende. Toch was de nederlaag ook in de schoenen van de Volendammers zelf te schuiven want legio uitgespeelde kansen werden niet verzilverd en dan verdient een ploeg niet om te winnen. Plat opende de score nadat Jongbloed na een schot van Dick Bond de bal had weggewerkt. Het werd zelfs 20 maar Jaap Jonk had via een gat in het zijnet raak geschoten. Aanvankelijk keurde scheidsrechter Bosman de treffer goed maar herzag zijn beslissing na controle van het net wat overigens ook voor een wedstrijd dient te geschieden en de heftige protesten van de zijde van Roda. Bosman, die een slechte dag had, had ook al een doelpunt van Vermeulen afgekeurd omdat hij de voordeelregel niet toepaste en een Volendamse overtreding bestrafte. Scoreverloop: 30. Plat 1—0, 70. Nanninga 1—1, 89. Tuyp (eigen doel) 1—2. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 4500. Volendam: Bloem; Molenaar (De Boer), André, Guyt. Veerman; Jonk, Visser, Tuyp; Bond, Kramer. Plat. Roda JC: Jongbloed; De Wit, Ziegler, Pfeiffer, Degens; Ehlen, De Jong, Lees; Koster, Nanninga, Vermeulen (Kolding). En ook in dit geval geen treffer. Aad Mansveld schoot tegen FC Twente uit een strafschop hoog over.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 11