)arker ziet duel tegen Palace met ptimisme tegemoet ïerste verliespunten oor Van der Plas BMW Zelfvertrouwen erug_bij^4j ax Kessler en AZ'67 hebben elkaar gevonden onge componisten tonen hun kunnen Het zal op het Europafront een inde week gaan worden voor Par- Morgenavond om half negen treedt "idse ploeg in de 5-Meihal aan tegen Telse landskampioen Crystal Palace. »ast bestaat er grote belangstelling een andere wedstrijd in poule F, tölje-Juventut. Een duel dat een dag wordt gespeeld en dat Parker met been in de finalepoule kan brengen, if dan dient er eerst van Crystal Palace tonnen te worden. Mocht dan Södert&Ije rijn beurt donderdagavond Juventut wingen, dan zien de kansen er goed foor Parker. eerst nogal wat optimisme bij de Leidse g met betrekking tot de kansen voor nsdagavond. Leiden won immers drie en geleden in Londen vrij eenvoudig |88—96. Juist dat onderschatten is een i van zorg voor coach Blom, die voor aak staat zijn team na de nederlaag tegen Punch weer op te peppen voor een topprestatie. Blom: „Crystal Palace, het is al vaker gesteld, is een cupfighter. Ik waak dan ook permanent voor onderschatting. Gelukkig wordt er op de training hard en zeer geconcentreerd gewerkt. Dat schept vertrouwen voor morgenavond. Er zijn nauwelijks naweeën van de nederlaag tegen Punch. Natuurlijk zijn er bij sommige spelers niveauwisselingen in deze fase van de competitie, er is echter niemand die momenteel naar zichzelf loopt te zoeken. Dat zie je aan het schot. AJs een speler mis zit, gaat als eerste zijn schot achteruit. Dat is bij geen enkele Parker-speler momen teel het geval". Parker zal het wellicht zonder Hans van Rooden moeten stellen. De Leidenaar heeft griep en zijn optreden lijkt onwaarschijn lijk. Wie er tegen Crystal Palace wel bij zal zijn is Sid Bruinsma, de Amerikaanse Fries die tegen Punch beneden zijn niveau acteerde. Bruinsma daarover: „Het was de tweede keer dat ik niet in de basis stond, dan ben je tegen een zwak team als Punch toch niet geheel geconcentreerd. Tegen CP ben ik er heus wel bij". Inmiddels komt voor een groep Parker-spe- lers de volgende krachtproef al weer om de hoek kijken: het Nederlandse team. Eind december speelt Nederland wedstrijden i Finland en Zweden. Dat is net de periode waarin de Leidse ploeg graag anderhalve week rust aan zijn spelers had gegund. Blom over de zaak: „Als club hebben we onze medewerking aan het Nederlandse team toegezegd. Onze spelers zijn gewoon beschikbaar. De speler op zich is natuurlijk vrij om te weigeren. In mijn hart hoop ik dat enerzijds mijn spelers zichzelf die rust gunnen door er even tussenuit te gaan, anderzijds hoop ik dat de N.B.B. die even tuele beslissing kan respecteren zonder dat het voor die betrokken spelers gevolgen heeft". HANS VAN VELDE iters i (Van onze sportredactie) 'HVUK Swift 't Winkel de meest wisselvallige zaal— !'balploeg in de Hoofdklas- versloeg in een uiterst span de wedstrijd Van der Plas jaet 4-3. Na vijf overwin- op rij werden de Kat- i voor het eerst dit sei- geconfronteerd met een lerlaag. EKL Boys kwam tn hekkesluiter van Gerven Jong niet verder dan een 2-2 tepel. fcn, vooral in de tweede helft, teekkelijk.duel, zorgde Swift een grote verrassing door "oper Van der Plas BMW de ste nederlaag te bezorgen. Al one minuten zette aanvoer- Gubler de Leidse ploeg op een 1-0 voorsprong. Van der Plas BMW drong na deze treffer sterk aan maar Swift bleef het gevaarlijkste team. Nadat Jan van der Reyden en Wim de Roo goede kansen voor Swift had den gemist, was het de Roo die na voorbereidend werk van Piet Gubler, doelman Floor Schaap voor de tweede maal kansloos liet. De Katwijkers, door deze treffer pas echt wakker ge schud, sloegen direct terug. Uit een pass van Lourens Mouter verkleinde Wim van der Plas de achterstand tot 1-2. in de tweede vijfentwintig minuten bracht Gert Zwaan beide partijen al snel op gelijke hoogte. Een twee minutenstraf voor Fred Eijs- herg werd Van der Plas BMW fataal. Eijsberg had nog maar net plaats genomen op de straf bank, toen Piet Gubler op bij zonder fraaie wijze de bal ach ter Floor Schaap schoot. De Katwijkers vielen na deze tref fer massaal aan en Swift be perkte zich tot countervoetbal. Een van deze aanvallen had in de dertiende minuut succes, in samenwerking met John Jansen scoorde Jan van der Reyden het vierde doelpunt voor de Leide- naars. Van der Plas BMW gooi-: de er nog een schepje bovenop, maar in een uiterst roerige slot fase capituleerde Swift-doel- man Wim van As slechts voor een treffer van Lourens Mouter. Van Gerven de Jong en EKL Boys deelden na een matige" vertoning de punten. Ben Korte- kaas bracht de Lisser ploeg van de leiding. Nog voor rust scoor de Frans Sjardijn na een knap pe combinatie met Rob Willers en Gijs Collé de gelijkmaker. Een solo van alweer Sjardijn vlak na rust betekende 2-1. EKL Boys behield gedurende de hele wedstrijd een overwicht maar legde te weinig inventiviteit aan de dag om de hechte Lisser verdediging te doorboren. Van Gerven de Jong loerde op de counter en het was Hennie van Eeuwijk die, volkomen tegen de verhouding in, zijn ploeg twee minuten voor tijd een broodno dig puntje bezorgde. Programma voor morgen: THB Hal Lisse, Godyla VT Glas bergen de Best; (20.25 uur); Was-, beekhal Sassenheim, Landwer JMB Cleijn Duin (20.30 uur); Groenoordhal, Sanitair Sjardin Oegstgeest (20.00 uur). te stortvloed van moeilijk te verwerken balen bij het vorige november-concert fet Konservatorium, was er gisteren bij derde avond in tegenstelling daartoe, geen programmatoelichting. Alleen Oünimale mars van Marcel Kuypers een duidelijke toelichting. bewandelden, en de andere drie de electro- nica een belangrijke rol toedachten, een aantal overeenkomsten vast te stellen. Het klinkend effect lijkt vaak een belangrij ker rol te spelen dan structuur en opbouw. Het divertimento van Huub ten Hacken voor synthesizer, piano en tape leed net als het stuk getiteld „Wisselwerking" van Gene Carl, aan een te grote lengte, waar door zij zichzelf ontkrachtten. Bij Carl was de wisselwerking tussen piano en het grote arsenaal slagwerkinstrumenten voor mij op zichzelf al boeiend genoeg om de rol van de tape nog als essentiële noodzakelijke derde te kunnen ervaren: Roel van Oosten gaf twee gedichten van Ellen Warmond in een doorzichtige zetting voor sopraan, pia no, harp en contrabas op poëtische en tegelijk bondige wijze vorm en won daar mee voor mij de avond. De hobosonate van Jos Post bleek goede speelmuziek voor de hobo en was zonder nu verder erg vooruit strevend te zijn, het aanhoren waard. Erg mooi waren de film en diabeelden van Judith Zimmerman Gor. Zij toonde door handen in zand gemaakte structuren, een prachtig filmpje van zichzelf steeds trans formerende kleifiguurtjes en tenslotte een serie dia's die pure grafische kunst waren. Met muziek had het een en ander weinig uit te staan. rt> E.TB r - ni 1 door len ni CDA-, of bewin psomp «gd 'den tnede-l LEIDSE COURANT DINSDAG 21 NOVEMBER 1978 PAGINA 13 maam ie (i Klom! edaPEST In hoe- re successen kunnen Saro lragen tot een goede er oi nming in voetbalfor- e kot ties is thans weer eens leken. Met de beker- Bt op Roda JC nog ■s in het geheugen arri- "njchlrde gistermiddag om dsüedj voor drie plaatselij- tijd een uitgelaten :-geze!schap in de paarse hoofdstad ütoSpapest, waar morgen \t kader van de strijd de DEFA-beker de enoenÉjns moeten worden ruist met de leger- Ier S armee&de harde weersomstandig- Idde f tn (mist en een temperatuur t 38 1 vijf graden onder nul) en dslieds ;haos op het vliegveld kón daar niets aan veranderen, üjkt zijn zelfvertrouwen inanci g te hebben na de 3-0 tegen eii ajc. uitslag die de Amsterdam- rea s ook broodnodig hadden vi |e zwakke resultaten tegen 1 ectievelijk Sparta, Bayern Tweö ichen en Roda JC dat een rindsli k voor de bekerconfrontatie ninist zondag nog hard had toege- (ou en in stadion De Meer en (ra door middel van een (2-1) zege verdreef van de eerste plaats van de vaderlandse eredi visie. Ajax leek moeilijke tijden tege moet te gaan, maar mede dank zij de hulp van Roda JC heeft de formatie van trainer Cor Brom de por in de rug gekregen die nodig is om het Hongaarse Honved Boedapest, dat de der de ronde van de UEFA-beker bereikte via overwinningen op het Turkse Adanaspor en het Roemeense Politechnica Timi- soara met enig vertrouwen tege moet te treden Die mening is ook Tscheu-la- ling toegedaan. De Haagse rech terspits van de hoofdstedelijke formatie vertelt: „Stel je voor dat we hier heen hadden moeten reizen met vier achtereenvol gende nederlagen op ons conto. Veel hoop op een gunstige uit gangspositie tegen Honved was er dan niet geweest. Nu ligt het anders", aldus Ling. „Nu weten we tenminste dat vei liezen hele maal niet nodig is. Ik wist dat trouwens al veel langer, maar hoe breng je dat de mensen aan het verstand? Iedereen dacht dat Ajax een inzinking door maakte, maar wat is dat nu voor onzin. Ajax heeft helemaal niet te kampen met een inzinking, we hebben in de afgelopen we ken gewoon wat te veel kansen Don Revie op het matje Tips voor Nootdorp ALKMAAR George Kessler blijft tot 30 juni 1982 in dienst van AZ'67. Gisteravond teken de de trainer het contract, dat hem tot die datum aan de Alk- maarse eredivisieclub bindt. Een contract zonder dubbele bodem, want, zo legde Kessler uit: „Er zijn geen aparte clausu les in het contract opgenomen. Drie jaar is drie jaar. Zowel AZ'67 als ikzelf moet zich Haar aan houden". Voorzitter Arie Ligthart van AZ'67: „Wij hebben aange stuurd op een meerjarige ver bintenis. We willen nu eindelijk wel eens rust rond AZ'67. Ook de spelers willen dat. Die heb ben wij over Kessler gepolst. De reactie was positief. Ook onze ervaringen met Kessler zijn goed. Vandaar dat we hem voor een lange periode aan AZ'67 hebben willen binden". De Alkmaarse leiding toonde zich uiterst tevreden over de verbintenis, die met Kessler is aangegaan. Ligthart: „Wij heb ben het volste vertrouwen in de kwaliteiten van Kessler. Dat be wijzen ook de resultaten, want ondanks een moeizame start draaien we nu weer mee. Be langrijk voor ons was dat Kes sler en het bestuur van AZ'67 wat voetbalzaken betreft op één lijn zitten. Daarom zijn we erg blij. Enerzijds omdat we een trainer met grote capaciteiten hebben kunnen vastleggen en anderzijds omdat de afgelopen maanden een hechte basis is gelegd om in goede harmonie met elkaar samen te werken". Kessler zelf was uiteraard ook zeer tevreden over deze hele gang van zaken. „Het klikt zo lekker hier in Alkmaar dat de uiteindelijke beslissing om bij AZ'67 te blijven niet moeiliik te nemen was. Zowel de samen werking met de spelersgroep als met het bestuur en de verdere technische staf is uitstekend waardoor ik niet anders dan bijzonder tevreden kan zijn over dit bereikte accoord". Toekomstplan Bij het bestuur van AZ'67 heeft George Kessler een uitvoerig toekomstplan ingediend. Het geen inmiddels positief is ont vangen. Centraal in de visie van Kessler staat dat er in de toekomst vooral gewerkt moet worden aan een betere door stroming van de eigen jeugd bij AZ'67". De toekomstvisie die Kessler op papier heeft gezet, behelst te vens het opzetten van een derde elftal, gevormd door spelers van zestien en zeventien jaar. AZ'67 haakt daarmee al vast zo'n bee tje in op het plan dat trainer Bert Jacobs van Roda JC afge lopen zaterdag op de vergade ring van de sectie betaald voet bal van de KNVB in Zeist lan ceerde. Bestuurlijk Bestuurlijk heeft AZ'67 inmid dels ook weer orde op zaken gesteld. De taken van de ver trokken manager Hans Kraaij zijn onderling verdeeld tussen Arie Ligthart, Klaas Molenaar en Gerrit Peters. Die taakver deling betekent dat Molenaar zich voortaan bezig zal gaan houden met technische zaken en het medisch apparaat. Pe ters heeft de verantwoording over de financiële en admini stratieve bezigheden bij AZ'67 en Ligthart onderhoudt de con tacten met de KNVB en de ovérheid. Tevens valt de ac commodatie bij AZ'67 voortaan onder zijn beheer. Kessler ligt er niet wakker van, dat Klaas Molenaar in diens nieuwe functie ongetwijfeld de vinger nadrukkelijk aan de pols blijft houden. „Er is een groot onderling vertrouwen", aldus Kessler. „Om een voorbeeld te noemen: na de uitschakeling tegen Ipswich Town is Mole naar bij me thuis geweest om zijn vertrouwen in mij uit te spreken. Dat heeft mij erg veel goed gedaan". Het is duidelijk: AZ'67 en Geor ge Kessler hebben elkaar volle dig gevonden. AZ heeft in Kes sler niet alleen een vakbe kwaam oefenmeester, maar ook een man die zijn eigen terrein niet als een terriër beschermt. En juist zo'n trainer moet men in Alkmaar hebben, waardoor het er alle schijn van heeft dat het huwelijk tussen Kessler en AZ'67 een goede verbintenis zal zijn. ROBHARTOG (Van onze sportredactie) NOOTDORP Tien draverij en staan er woensdagmiddag op het programma van de dra- versbaan in Nootdorp. De eer ste start is om half drie. Onze tips: CASTENRAYPRUS: Rising Fortuna, Robin H en Peter Ro sa. CADZANDPRUS (eerste afde ling): Rapido Duke, Reginald en Ramona Mendel. CASTRICUMPRUS: Pop Glo rie, Regina Scotch en Perene Majo. COEVORDENPRLJS: Rosita Star, Rakker Voorne en Obriga- de. COLMONDPRIJS: Rindy For tuna, Phortos L en Perry Anjo. CULEMBURGPRUS: Nora Nimble, Nike Volann en Peter Snell. CREILPRUS: Olana Kitty, Nenry Buitenzorg en Neeltje H. CUYKPRIJS: Laetitia, Kamiel en Naron Buitenzorg. COLMONDPRUS: Ronnie Bunt, Rodney Fortuna en Oran jebloesem. CADZANDPRUS (tweede af deling): Rorty Feet, Right Speed en Rinske K. Ree afwezig in zone-toernooi AMSTERDAM Hans Ree zal niet kunnen deelnemen aan het zone-schaaktoernooi, dat zaterdag in Amsterdam begint De Nederlandse meester, die bij de Schaakolympiade in Buenos Aires ongelukkig ten val kwam en een been brak, is in het ziekenhuis opgenomen voor een-nieuwe operatie. Bij het zone-toernooi zal hij worden vervangen door Kick Langeweg die als gevolg daarvan zal ontbreken bij het meestertoer- nooi dat donderdag in Eerbeek begint Betty Bogers geblesseerd DEN HAAG De Nederlandse kogelstootster Betty Bogers van het Haagse Sparta heeft tijdens een partijtje volleybal een middenvoetsbeentje gebroken en haar enkelbanden gescheurd. Betty Bogers, die studeert aan de universiteit van Albuquerque, gemist. Dat vind ik heel wat anders". Belachelijk Ling blijkt dus nogal gemakke lijk te kunnen praten over de matige prestaties van zijn team en vervolgt dan ook met te zeggen dat voetbal eigenlijk maar een belachelijke sport is. „Het hele voetbal hangt eigen lijk van geluk aan elkaar. Neem bijvoorbeeld onze wedstrijd te gen Sparta. We hebben zoveel kansen gehad, maar het ont brak ons gewoon aan geluk. Ik miste zelf twee goede mogelijk heden en gelijk werd ik gekwa lificeerd als een prutser. Scoor ik twee keer, dan ben ik de held van de dag, maar jammer ge noeg speelde Pim Doesburg een uitstekende wedstrijd". Tscheu-la-ling kan er zo langza merhand geen touw meer aan vastknopen. Na enkele jaren topvoetbal is hij ervan over tuigd dat voetballers slechts af hankelijk zijn van de vorm van de dag. Een beoordeling, die Ling niet kwalijk kan worden genomen, want zeker wat be treft het Nederlands elftal heeft hij te veel nare ervaringen op dat gebied. Bondscoach Jan Zwartkruis heeft hem tijden geleden al ge meld dat hij bij de beste zes Tscheu-la Ling: „Als ik voor het Nederlands elftal geselecteerd word, zal ik ook keihard werken". voorhoedespelers van Neder land behoort, niettemin schitter de Ling tegen Oost-Duitsland door afwezigheid. Op de vraag of Zwartkruis hem wellicht als lastpost terzijde heeft gescho ven, antwoordt Ling ontken nend. „Daar geloof ik niets van. Ik heb ook gelezen dat Zwartkruis van nu af aan alleen maar keiharde werkers in zijn ploeg wil hebben. Als ik geselecteerd word, wil ik ook keihard wer ken. Dat weet Zwartkruis, maar volgens mij weet hij zelf niet wat hij er mee aan moet. Hij selecteert in ieder geval de spe lers op hun vorm van de dag. Omdat ik de wedstrijden vóór de interland tegen Oost-Duits land niet al te best speelde, viel ik uit de boot en werd Adrie Koster geselecteerd. Volgens mij was ik er bij geweest als ik tegen Sparta en Roda JC had gescoord, maar ik kan er niet meer van wakker liggen". RON WESTERHOF George Kessler: tot 1982 bij AZ '67. Meerjarige verbintenis stemt tot tevredenheid LONDEN Don Revie zal op 18 december voor een speciale commissie van de Engelse voet balassociatie moeten verschij nen. Revie werd er in augustus vorig jaar van beschuldigd het Engelse voetbal in diskrediet te hebben gebracht na zijn overhaaste aanvaarding van de financieel zeer aantrekkelijke post van bondscoach van de Verenigde Arabische Emira ten. Tegelijkertijd met Revie zal Alan Ball zich moeten verant woorden voor enkele uitspra ken over Revie die opgenomen zijn in een kortgeleden uitge bracht boek van zijn hand. Voorts heeft het bestuur van de Engelse voetbalassociatie ver klaard vooralsnog geen stappen te zullen ondernemen tegen Tommy Docherty. De omstre den manager van Derby County kwam weer in het nieuws na een rechtszaak tegen Willy Mor gan, speler van zijn vroegere club Manchester United. Do cherty liet in de rechtszaal een aanklacht wegens laster vallen en bekende voor de jury dat zijn zaak was gebouwd op leugens.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13