W inkelcentrum Langevelderslag krijgt aardgas Katwijkse politie speurt ononderbroken naar aanrander Uitbreiding Raadhuis financieel haalbaar ,,Elstgeest" heft wachtlijst op KOSTEN AANSLUITING 265 MILLE TOP SASSENHEIM WIL MEER KLEEDKAMERS ,,De Mast" exposeert Gouden trouw in Zoeterwoude Wassenaar krijgt bollen Sanering woonboten REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 NOVEMBER 1978 PAGlN|-r -iD NOORDWIJK - Als de gemeenteraad zijn fiat geeft aan de plannen van het college, zal het win kelcentrum aan de Lan gevelderslag binnen af zienbare tijd een aanslui ting krijgen op de thans in aanleg zijnde riolering in het Langeveld. Tevens zullen het restaurant en de winkels aangesloten worden op het aardgas- net. Een en ander vergt een investering van ruim 265.000,-. De voorzieningen zijn bepaald niet overbodig. Wegens het ont breken van een riolering wordt nog altijd het rioolwater afge voerd naar verzamelpunten met een doorvoer naar septictanks. De praktijk heeft aangetoond, dat deze toestand onhoudbaar is. Er treedt door de gebrekkige opslag een onverantwoorde bo demverontreiniging op en zelfs komen er restanten boven gronds, hetgeen stankhinder veroorzaakt. Ook al met het oog op de aanwezigheid van het waterwingebied in de directe nabijheid heeft de provincie al geruime tijd geleden aan de gemeente gemeld een dergelijke toestand niet langer te gedogen. Ternauwernood ontkwam de gemeente aan een verbod door te wijzen op een spoedig te realiseren rioolaansluiting. Voor de verwarming, het bak ken en het braden maakten de exploitanten van het restaurant en van de winkels gebruik van huisbrandolie, propaangas, gas flessen en oliekachels. Ook over deze brandstoffen zijn in de loop van de tijd problemen ont staan met de provincie. Zo wei gerden Gedeputeerde Staten eind 1976 een ontheffing voor het hebben van een opslagtank voor huisbrandolie en ook be staan bij dit college ernstige bezwaren tegen de plaats van de propaangastank. Het ge bruik van gasflessen en olieka chels wordt zonder meer als gevaarlijk gekwalificeerd. Het ligt in de bedoeling de rioleringaansluiting en de aard gasleiding gelijktijdig aan te brengen in één sleuf. 1 SASSENHEIM Er zijn plannen om de kleedaccommodatie van de Sassenheimse Korfbalvereniging TOP uit te breiden met twee kleedkamers en de daarbij behorende sanitaire voorzieningen. Aan de Sassen heimse gemeenteraad wordt in de vergade ring van dinsdag 21 november gevraagd hiervoor een krediet van 62.500 gulden beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Sassen- heim zijn met de korfbalvereniging van mening dat de kleedaccommodatie niet toereikend is voor de snelgroeiende vereni ging die nu 300 leden telt. Gemiddeld moeten zes twaalftallen zich tegelijkertijd omkleden en douchen. Met name bezoeken de clubs die vaak verre reizen moeten maken, hebben nogal wat problemen met de gebrekkige kleedaccommodatie. Boven dien vermelden b en w in het pre-advies dat de vele jeugdige leden van TOP garant staan voor de continuïteit van de club. NOORDWIJKERHOUT Wet houder Van der Klaauw opent vanavond om acht uur in het dienstencentrum Puyckendam aan de Pilarenlaan een exposi tie. Deze wordt georganiseerd in samenwerking met het vor mingscentrum „De Mast". In het kader van het streven naar integratie tussen verschil lende werksoorten uit het wel zijnswerk, zoals het vormings werk en het open bejaarden- werk, geeft de expositie een beeld van zaken waar men in „De Mast" mee bezig is. Foto's, tekeningen en schilderijen van hoge kwaliteit zullen gedurende twee weken te bezichtingen zijn. Deze afbeeldingen van een brui sende Noordwijkerhoutse akti- viteit zijn tevens een leuke ver fraaiing van de muren in het dienstencentrum. De openingstijden zijn gelijk aan die van het dienstencen trum: tijdens werkdagen van 9.00 uur tot 12.15 uur en van half twee tot drie uur. In het weekeinde is er de mogelijkheid tot het bekijken van deze expo sitie van half twee tot half vijf. Grondaankoop in 't Stille Zuie NOORDWIJK Het gemeente bestuur kan een belangrijke aankoop doen in het sanerings- gebied ,,'t Stille Zuie". Het be treft een reeks oude huisjes op de dammen van de Abraham van Royenstraat, met name de percelen 54 tot en met 70. Van oorsprong zijn het voorma lige vissershuisjes, waaraan de tand des tijds zozeer heeft ge knaagd, dat er momenteel een procedure loopt tot onbewoon baarverklaring. Deze heeft nog niet z'n beslag gekregen. Drie woningen zijn al ontruimd en voor het eind van het jaar zullen cr nog die leeg komen. De eigenaar van het complex J. Verloop uit Lisse, blijkt be reid de huisjes met in totaal 1283 vierkante meter grond aan de gemeente te verkopen voor de prijs van 225.000 in totaal. Het ligt voor de hand, dat de gemeenteraad tot koop zal over gaan omdat daarmede de grondverwerving in ,,'t Stille Zuie" een flinke stap dichterbij komt. B. en w. zijn van plan om na het leegkomen van de bewoonde huisje het gehele complex zo spoedig mogelijk af te breken. KATWIJK De Katwijkse politie zet de opspo ring naar de aanrander van een vier-jarig meisje voort Het meisje werd op vrijdag 3 november in het benedengedeelte van een flat aan de Ranonkelstraat in de Molenwijk in Katwijk ernstig misbruikt. De Katwijkse recherche stelde onmiddellijk na het gebeurde een uitgebreid onderzoek in. Met zes man werd een buurtonderzoek gestart, waar uit een signalement van de vermoedelijke dader naar voren kwam. Ook zijn diverse tips en aanwijzingen nagetrokken. Tot nu toe bleek dit echter niet tot de dader te leiden. Het ziet er dan ook naar uit, dat de politie op een dood spoor terecht is gekomen. Tijdens het onderzoek kwamen andere feiten aan de orde, die in de sfeer van zedenmisdrijven lagen en het blijkt dat wel meer kinderen in de Molenwijk zijn lastig gevallen. Hiervan werd echter doorgaans geen aangifte van gedaan door de ouders. Waarschijnlijk, omdat er in die geval len niets ernstigs is gebeurd. De Katwijkse politie zou het echter op prijs stellen, als zij ook van dergelijke gevallen op de hoogte gesteld zou worden. Het is niet denkbeeldig, dat deze aanwij zingen tot de aanhouding van de dader kunnen leiden. De politie verzoekt daarom iedereen, die informatie kan verstrekken zich alsnog met de Katwijkse politie in verbinding te stellen. College b en w Wassenaar in nota aan raad: WASSENAAR De uitbrei ding van het raadhuis „De Paauw" met twee gebouwen zal voor de gemeentebegroting een jaarlijkse last van 748.500 gul den met zich mee brengen. Al dus berekenen burgemeester en wethouders in een nota aan de raad, die op maandagavond 20 november in de raadsvergade ring aan de orde komt. De kosten van de bedoelde uitbrei ding van het huidige raadhuis worden op 10 miljoen ge raamd. Toen enkele jaren geleden de eerste plannen voor die uitbrei ding werden opgesteld, is men ervan uitgegaan, dat een deel van deze investering ten laste van de saldi-reserve zou kunnen komen. In de nieuwe berekenin gen heeft het college deze ge dachte laten varen en wordt uitgegaan van een investering buiten de saldi-reserve om. In hun nota zeggen burgemees ter en wethouders, dat als er geen nieuwbouwplan tot uitvoe ring zou komen, toch in ieder geval voorzieningen moeten worden getroffen aan en in de kap van het raadhuis en in het souterrain, terwijl bovendien kosten zullen gemaakt moeten worden voor de civiele verdedi ging. Een en ander wordt op 500.000.-geraamd. Burgemeester en wethouders schrijven aan de raad, dat de gemeente sinds 1975 extra gel den uit het gemeentefonds ont vangt voor de bevordering van de werkgelegenheid. Dat heeft o.m. aanleiding gegeven tot het sneller voorbereiden van de plannen voor een nieuwe cen trale huisvesting van het ge meentelijk apparaat. Het beleid zal er echter op gericht moeten zijn uiteindelijk de volledige lasten door de jaar lijkse begrotingen te laten op vangen. Bovendien kan er enige ruimte die de onroerendgoedbelasting nog biedt, zo nodig gebruikt worden. Sinds 1973 zijn de be lastingen in Wassenaar niet ver hoogd en alleen als dat werke lijk nodig is zullen daarover voorstellen aan de raad worden gedaan. Voor het jaar 1979 is voor de dekking van de lasten van eventuele nieuwbouw 525.000.- beschikbaar. Er ont breekt dus een bedrag van ruim 200.000.- maar dit zal vermoe delijk niet nodig zijn omdat pas na enkele jaren de volledige lasten op de begroting zullen drukken. B en w komen tot de conclusie dat het uit budgettaire overwe gingen geen bezwaren ontmoet 10 miljoen beschikbaar te stellen voor nieuwbouw bij het raadhuis. Overigens zal een be slissing daarover nader geno men worden. Mocht de raad besluiten tot gedeeltelijke nieuwbouw voor een bedrag van 5 miljoen, dan kunnen de daaruit voortvloeiende lasten zonder belastingverhoging wor den opgevangen. Het gouden echtpaar ZOETERWOUDE Het echtpaar J. C. Vreeswijk-Epskamp uit Huize Emm a us in Zoeterwoude viert op donderdag 29 november bet gouden huwelijksfeest. De feestelijkheden zullen woensdagochtend beginnen met een heilige mis in de kapel van bet bejaardentehuis. Daarna is er voor de medebewoners in het bejaardentehuis gelegenheid het echtpaar te feliciteren. Het feest wordt 's avonds in huiselijke kring in Rijpwetering voortgezet Het echtpaar vreeswijk heeft één dochter en drie kleinkinderen. De heer Vreeswijk, zoon van een handklompenmaker in Zoeterwouue, heeft ruim veertig jaar een kompenzaak gehad in Hoogmade, waar hij onder andere zijn zelfgemaakte klompen verkocht. Mevrouw Vreeswijk stond hem in deze zaak terzijde. Naast het klompen maken heeft de heer Vreeswijk ook jaren loten voor de staatsloterij verkocht. In het bejaardentehuis "Emmaus" hebben de heer en mevrouw Vreeswijk het erg naar de zin en brengen veel avonden kaartend en biljartend door met de medebewoners. sii. LISSE In het Poel de Lissense Ruishi wordt vrijdagavond vertoond voor de jeugd tot 16 jaar. De film avonturenfilm geb: „2000 mijlen onder Jules Verne. Toegan de film, die om half acl bedraagt 1.50 gulden. Ni< van de Poelpoldervei betalen twee gulden. LISSE Vanaf 20 kunnen er in het Poel de Lissende Ruishooi sussen boetseren en pol ken gevolgd worden. H< cursus van tien lessen. Ii gen en aanmelding bij Ri man, Jozef Israëlstraat 02521-14847. LEIDERDORP De f<| filmclub „Daguerre" ho maandag 20 november oi uur een demonstratie o\ luidsfilm. De demoi^M wordt gegeven door deJP Bolex in samenwerking firma N. van der Hors de orde zullen komen dej men met synchronisatie ze van systemen. De komst wordt gehouden multifunctionele centrum kwartier" aan de vai Marckstraat in Leiderdo toegang is vrij, ZOETERWOUDE De lijkse collecte ten behoei de stichting Nationaal Sport Gehandicapten woi ze week gehouden in Zftb woude. De organisatie v ,i collecte is in handen v 'j. werkgroep „Wouw". 1^1 VOORHOUT - Onder të' ciën van de Volksunive 11 wordt zondag 19 novemb lUI zogenaamd theeconcert gt. ven in de Voorhoutse Her de Kerk. Eleonore Pai„, (fluit), Harry Starreveld rv* en Leo van Doezelaar l*D hebben gekozen uit werke lt 1 Briccialdi, Bacj, Alain, E ve Boulanger, de la TombeUeW vet en Berlioz. De toegang tot het concert bedraagt den. CJP-houders, 65-pli en kinderen betalen 1,50 gi !it Het concert begint om dri< aa KATWIJK In de Oranj rk van het Ned. Hervormd J gt< huis aan de Voorstraat in )r wijk wordt vanavond de j winterbijeenkomst van hr nootschap Oud Katwijk g^e- den. Op veler verzoek z >n( smalfilm „Herleefd verl< gfo uit 1969 nog eens worden toond. Deze film van Jaiï der Plas wordt gespeeld Katwijkers in klederdracl wil de plaatselijke situatii begin deze eeuw weergeve g€ bijeenkomst begint om -Je uur- uv SASSENHEIM - Toneelgj „Elckerlyc" geeft zondag dinsdag 21 november voorstellingen bij „Cees ke". Opgevoerd wordt hel spel van J. Hemmink-K „De Kerkestraat is een ke straat". Het is een stuk in bedrijven. Beide voorsteUi beginnen om kwart over SASSENHEIM De geza lijke protestantse kerken den zondag 19 november „Open Deurdienst" in de vormde kerk. De dienst w geleid door ds. C. van der VI uit Huizen. Muzikale medew ing verleent het kwartet Gier uit Hillegom. De di begint om zeven uur. HAZERSWOUDE/NIElffl KOOP De Hazerswoi naar Jac. Joh. Schellin hout is de laatste tijd succesvol op exposities dieren. Op de dezer da gehouden tentoonstelling Nieuwkoop verwierf de ren-hobbyist de door H.M Koningin aangeboden med le door zijn inzending van Brakman. Het beest, op in Leiden gehouden Beesl spul ook al hoofd- en erepi winnaar, werd uitgeroe als de mooiste grote hoeni" l van de expositie. i Nieuwkoop waren: leven (mooiste konijn); van Harskamp (mooiste nijn bij de grote rassen); Schellingerhout (mooiste nijn bij midden-rassen); van de Voorst (mooiste ar ra in de afwijkende h« structuur). WASSENAAR De afdeling "groenvoorziening" van de Wasse- naarse gemeentelijke technische diensten gaat dit najaar, behalve een groot aantal nieuwe bomen en heesters en de gebruikelijke 10.000 bloembollen ook nog eens 20.000 extra bloembollen planten. De bollen zijn aan de gemeente geschonken door de Wassenaarse afdeling van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur ter gelegenheid van het eeuwfeest van de afdeling in mei 1979. Deze extra bollen zullen worden geplant op het Molenplein en in het plantsoen op de kruising Deijlerweg/Rozen- weg. Grotere nieuw te beplanten objecten, zijn de aanplant op de Jagerslaan, de gereconstrueerde Deijlerweg, vanaf het Rozenplein, het fiets- en voetpad door het gebied "Ter Weer" met het opengestelde weidegebied daar, het nieuw aan te leggen sportveld in Ter Weer en de omgeving van het nieuwe S. Adelbertcollege. In totaal zullen hier ongeveer 400 bomen, in hoofdzaak populieren, essen en wilgen en ongeveer 15000 heesters worden aangeplant. NOORDWIJK Reeds van 1969 af is de gemeente bezig met de sanering van de ligplaats voor woonboten in de Woensdagsewa- tering aan de Hoge weg. Van de toen aanwezige vijf en twintig boten zijn er thans nog acht over. Daarvan is er één inmiddels eigendom van de gemeente geworden, maar de bewoners wachten nog op een huis. Bij het opstellen van het saneringsplan ging men er van uit, dat de ligplaats binnen een jaar of tien opgeruimd zou kunnen worden en wel door het aankopen van de schepen. Opnieuw doet zich een dergelijke gelegenheid voor. Het betreft het woonschip „Jolanda", dat de bewoonster voor 4.000 aan de gemeente wil afstaan. Vier jaar geleden werd de woonboot getaxeerd op 1.750.-, maar gezien de inflatie en de verwachte premie van 4.000 voor krotopruiming, vindt het gemeentebestuur de priis redelijk. Het slopen van de boot kost nog eens 2.500.-. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Integratie- school in Lisse geopend Met enig officieel ver toon is gistermiddag, na schooltijd, de eerste in- tegratieschool in Lisse, „De Wildeling/Pluizebol" geopend. De nieuwe Wildeling bevat zes loka len voor het lager on derwijs, twee werkloka len en een speellokaal voor het kleuteronder wijs. De kleuterschool bevindt zich op de be gane grond, evenals twee klassen van de la gere school. In het schoolgebouw bevinden zich ook een documen tatiecentrum en een ge meenschapsruimte. Het spellokaal voor de kleu ters is voorzien van een sportvloer. Het schoolge bouw staat in de Meer en Duinpolder. Het oude gebouw van de „Wilde ling" in de Poelpolder wordt thans gebruikt door de school voor vol wassenen. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll'ii VOORHOUT Volkstuinvereniging „Elstgees"1 heeft geen wachtlijst meer. Dit deelde voorzitt Zoet gisteravond mee tijdens een algemene denvergadering. Het heeft er alle schijn van dat de moeilijke jaren voor de Voorhoutse volkstuinvere niging voorbij zijn. Enkele ja ren geleden hing de mogelijk heid tot inkrimping van het volkstuinencomplex ten be hoeve van de bouw van een sporthal als een zwaard van Damocles boven het hoofd van de vereniging. Voorname lijk door het hardnekkig ver dedigen van de uitbreidings plannen door het bestuur en mede door toedoen van bur gemeester Van de Wouw is „Elstgeest" in plaats van inge krompen aanzienlijk uitge breid. De volkstuinvereniging beschikt thans over honderd entweeënzeventig tuinen van elk tweehonderd vierkai meter. Er was overigens gisteravo t nog meer reden tot vreugdfltii De statuten en het huishoui n lijk reglement werden dusd nig gewijzigd dat „Elstgees zich nu ook werkelijk veremei ging kan noemen. Een en a der wordt notarieel vastjfp legd, waarna „Elstgeest" worden ingeschreven in dei gisters van de Kamer Koophandel. Met algemene stemmen we de contributie van twint m naar dertig gulden per tu^1 per jaar verhoogd. Voor halve tuin wordt negentig gulden per jaar berekend het entreegeld bedraagt 'a< gulden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4