LANGLAUF IS UIT DE KINDER SCHOENEN GEKLOMMEN Binnenkort start de nieuwe cursus op de politieschool in Leusden. Je kan er nog bij. Vlees sissend op tafel Tips voor aanschaf wintersportkieding Een veelzijdige opleiding voor een veelzijdig vak. 't Vak van politieman bij de Gemeentepolitie. Ipf BINNENLAND LEIDSE COURANT yJ V EMBER 1978 I'AUl Als de sneeuwvakantie na dert, gaat iedereen zijn gar derobe weer inspecteren. Mo- disch gezien kan alles bij het oude blijven. Vergeleken bij vorig seizoen is er niet veel veranderd. Toch een paar notities. De Daunenlook bleef, maar is duidelijk afge slankt Het bolle jack kan zelfs worden gecompleteerd met een dons (of kunststof) gevoerde broek; dit is zo snugger gedaan, dat een slank effect wordt bereikt. Het mouwloos donsjack heeft terrein gewonnen, omdat het thuis ook nog dienst kan doen, bijvoorbeeld op winde rige zomerdagen in caravan of tent Het is vaak doorge stikt maar dan in kleinere ruiten dan vorig jaar In opkomst is metalissé of gecoate stof voor jacks, die glanzen als satijn. De beel- digste glanseffecten zijn er mee te bereiken. Een metalis sé of (metallic) jack trekt de zonnestralen en weerkaatst ze als de zijden rokken van de dames op oude schilde rijen. In turkoois met marine of goudkleur erg mooi. Nog nooit waren accessoires zo belangrijk als dit seizoen. Betrekkelijk nieuw is dat ze onderling geheel op elkaar zijn afgestemd. Petten, mut sen, brillen, handschoenen, shawls, tasjes, sokken tot en met stokken toe hebben over eenkomsten in kleur en des sin tot in zeer kleine finesses. We zullen veel strepen en balken zien. Bij het Italiaan se merk Belfe lopen ze in di agonalen over jacks en hand schoenen, muts en scarf. Ze manifesteren zich zelfs op de polsteringen van knieën en ellebogen, die dienen om zachter neer te komen bij een val. Het beste paard struikelt wel eens. Soms hebben de pantalons ook gepolsterde banen aan de zijkant van de broek, al weer om de val op de soms gladde piste te breken. Ga- maches (aparte) beenstukken zijn gehefde bijkomstigheden, die tevens functioneel zijn. Ze houden sneeuw buiten boord en tonen vaak sing- sing strepen. Vooral stoer als dezelfde ringen zich herhalen op de skibril of bivakmuts. Wat kleurpalet aangaatton sur ton is een beetje voorbij. Contrast viert hoogtij: he melsblauw met kobalt, mari- Gereed voor de Langlauf. Corderoy broek, korte blouson, waaruit de dunnen gebreide trui steekt. Bijpassende bril en handschoenen, shawl. Een en andere uit te trekken als het te warm wordt. ne met beige, licht khaki met bruin borg. Wintersport op zich is een feest, waaraan tegenwoordig iedereen, oud en jong, crack of strompelaar kan deelne men. Door de opkomst van de Langlauf. Wie kan lopen kan Langlaufen. Omdat steeds meer mensen, die vroeger alleen op het zonne terras uitrustten na de sneeu- wandeling, zich op de Lang lauf sport storten is er een hausse in Langlaufkleding. Het materiaal moet ademend zijn omdat men bij Langlauf niet glijdt, maar het voortbe ren hoe grappig men eruit kan zien in Langlauf-outfit. Zwaar hoeft men er echter niet aan te tillen. Iedereen kan opmerkelijk zijn in een simpele broek en een simpel jack of anorak, mits men de goede kleuren kiest Bij So ciety Sports in Haarlem zag ik een hemelsblauw geheel nylon anorak, he, maal be spikkeld met witt sneeuw vlokken. Daarbij lorde een mouwloos donsjack van het zelfde dessin. Bij C A, Zentrasport, in een der 13 skishops van V en D, Inter- sport met 2000 vestigingen over de gehele wereld kan men voor een paar honderd gulden goede kleding kopen. Corduroy is ook een gewilde en niet dure stof voor b.v. after ski. De kleurencontras- ten zijn zwaar: rood, wit, écru met veel geel. Geel laat andere kleuren pas goed tot hun recht komen. Geel en blauw bij een rood corduroy overall staat goed in elke dis cobar. Hier wordt veel duo mode gedragen. Partner in paarsblauwe flanellen blouse onder een zwarte salopette, of een navy blue skibroek met lichtblauwe biezen, opge houden door kleurige bretels waarop kleine motiefjes, (sterretjes, ski'tjes) bij een rood, geel, groen T-shirt Grote maten hoeven niet te wanhopen. Gespecialiseerd in de maten 56-73, G G, Prin sengracht 458 te Amsterdam; Samen naar boven. Hij en zij dragen afgeslankte Daunen- Bi-elastische (naar alle kanten rekbaar) overall met pakken in het geliefde streepdessin. Bijpassende hand- colour assvmetrisch streeDoatroon. Nicholson muts pakken in het geliefde streepdessin. Bijpassende schoenen en ....ski' s (95% polyamide, 5% leicra). colour assymetrisch streeppatroon,, Nicholson muts, ver met hoge colkraag. gaat samen met kobalt, rood, geel; genoemde tinten met Brommetsport Amsterdam, ruige sokken, waarop rode biezen, terwijl langere blou- sons met de verbrede moder ne schouderlijn zijn toege rust. Ook de salopette is de Langlaufmode binnengeslen- terd, in combinatie met het truck- of Nicholson-petje van de arme held uit „One flew die het Duitse merk „Hoch- vogel" voert. Het merk Anba en Tenson heeft ook grote buik- en lengtematen, terwijl de outsize man voor alle „echte" skikleding terecht kan bij fa. Frantzen, Chur- chillaan 777 fe Amsterdam, die een hele uitrusting tot en over de cuckoos nest). Dit met ski-'s en handschoenen mutsje met stootrand komt in de hele wintersportmode steeds bovendrijven, bijvoor beeld ook in rose met bijpas sende rose pulli, waarvan de col uit het jackje steekt. Niet wegen uit eigen kracht moet gek een blauw Langlaufpak opbrengen, dus warm moe wordt. Had men vroeger alleen een tricot pak met knickerbockers en rode kou sen tegenwoordig zijn er vol wassen Langlauf pakken van verschillende garens en lichte materialen in de handel. De kleuren zijn gelijk aan die van de skimode. Wit is ver vangen door écru, blauw met pink mutsje en smalle pink scarf. Dwars over de body een klein schoudertasje voor wat franc's of Duitse Marken. Accessoire daarbij dan weer een skilaarsje dat aan een vetertje om de hals bungelt...Er is van alles gaan de in de Langlaufmode, wie naar de wintersport gaat moet zich echt even oriënte- voor extra zware figuren heeft. Voorts het huis Stoba, aan de Haagse Laan van Meerdervoort 316 met het Duitse merk Hermann en Hermann en het Huis met de Groene Lantaren, Heren gracht 138 te Amsterdam, die dikkerds met Sprint-Bleylek- leding gelukkig kan maken. We noemen dit maar even omdat weinig fabrikanten voor corpulente mannen zor gen. Bij de vrouw ligt het ge makkelijker. Zij kan overal terecht, tot en met maat 48 en dat is al flink uit de klui ten gewassen. Eendelige Polyamide overall met overgeborduurde blouson in het moderne streepdessin, hand in hand met tweedelige Noorse pullover, bijpassende handschoenen, bril en muts overall (broek onder het ceintuur aan het bovenstuk ge- met pluim. De pullover heeft elastische zijkanten voor be- ritst). Contraststrepen op schouders en kraag. wegingsvrijheid. Enkele tips voor het kopen van wintersportkieding Er zijn: katoenen slaapzak- jassen met knopen (grauw groen) lich tgewich t(CSeA). Truien met op de mouwen rood-blauwe strengen, gevuld met polyether, zodat ze er bovenop liggen (V D). Dubbelknits pullovers 70 pro cent acryl-30 procent wol rood-zwart (V D). Vlokkentruien, die eruit zien of ze helemaal bedekt zijn met sneeuwvlokken (C A). Jacks, waarvan de voering bestaat uit een landkaart, waarop duidelijk de pistes staan aangegeven (Society- Sports Haarlem). Ski-jacks in twee kleuren blauw met doorzichtig ven stertje voor kabelbaan-tickets (V&D). Kinderjackjes in de Bulky- look. (Daunen-of donsjacks (V&D). Après ski overslagjassen van katoen als een doorgestikte deken. Geheel gevoerd. Kleur: naturel of khaki. Met capuchon (C&A). Funfur acryl tijgerjasjes (driekwart) met ceintuur voor after ski (C A). Functionele anoraks, gevoerd met een warme reflecterende stof, waarin aluminium is verwerkt (Zweedse kleding o.a. Tenson. Inl.04160-34528). Thermo-isolatiejacks met ver lengd nierenstuk ter bescher ming van deze kwetsbare or ganen (Finn Marin). Zweedse thermo-panda,jacks met heuse donsvoering. Dunne overall van Core-tex voor de geoefende skiër bij Tiefschnee (Society Sports, Haarlem). Chintz jasjes met doorgestik te voering (C A). Het politievak is een boeiend en veelzijdig vak maar ook en vooral een veeleisend vak. Daarom is een gedegen opleiding noodzaak. Een opleiding zoals die gegeven wordt aan de politieschool in Leusden. De Opleidingsschool voor Gemeentepolitie „De Boskamp" in Leusden leidt politiemannen op voor 38 gemeenten in de provin cies Utrecht, Zuid-Holland en Zeeland. De toekomstige politieman doet er in een jaar tijd een grote hoe veelheid theoretische kennis op. Daarnaast wordt hij door oefening aan de hand van praktijkgevallen op z'n werk voorbereid. Een pit tige opleiding dus. De opleiding. Het vaktechnische deel van het leerprogramma omvat vakken als strafrecht, strafvordering, verkeers- wetgeving, bijzondere wetten, 't maken van een procesverbaal enzovoort. Lichamelijke training vormt ook een belangrijk deel van de opleiding. Atletiek, zwemmen, zelfverdediging, noem maar op. En dan is er het stuk praktische vorming, waarin vaardigheden worden aangeleerd als EHBO, autorijden en schieten. Salaris. Tijdens de opleiding wordt meteen al een goed salaris betaald. Een salaris dat na het verlaten van de politieschool in de loop der tijd be hoorlijk kan oplopen. Een hoofdagent verdient - bijvoor beeld - maximaal al zo'n 41.000 gulden. waarden) wordt uitvoerig getest. De minimum voorwaarden om te kunnen solliciteren zijn- 1. Leeftijd van 17 tot en met 28 jaar. 2 Opleiding: diploma MAVO of daarmee vergelijkbaar niveau. (Bijvoorbeeld LTS/C.) 3. Lengte: minimaal 1.70 meter. Stalen bord (schaaltje) gevat in porseleinen onderbord. dat gemakkelijk met de handen kan worden aangepakt. Op het bovenbord ligt het vlees echter nog te braden. Geen koud wordende gerechten meer. Het schijnt dat het Amster damse Sonesta Hotel in haar gloednieuwe Steak-O-Theek het „koude bordensyndroom" in de horecawereld heeft op gelost In de duidelijk van het Rib- Room gescheiden restaurant (met laaggeprijsd menu o.m. voor mensen die even voor of na bios of schouwburg binnen willen wippen) wordt de Amerikaanse sirloin sis send voor uw neus gezet. De steak wordt geserveerd op speciale vuurvaste schaaltjes, waarvan het systeem berust op de soldatenhelm in som mige landen: van buiten plas tic, aan de binnenkant staal. Maar dan omgekeerd. Het „sizzling" stuk vlees (met toe behoren) ligt op een bord van staal, dat de vingers le lijk zou verbranden als je de domheid hebt het aan te ra ken. Het onderbord is van porselein, warmte isolerend koel blijvend. Men kan het rustig bij de oortjes pakken. Éeén dag voor de opening waren de borden, die uit de States zijn geïmporteerd, van Schiphol gehaald om de ge nodigden kennis te laten ma ken met deze nouveauté. Men kan het vlees namelijk nog een tijdje laten doorbraden en zelf bepalen in hoeverre men het rosé dan wel door bakken wil savoureren. Politiemensen uit de praktijk zorgen voor een goede studie begeleiding. Een echte teamgeest wordt bevorderd doordat de leer lingen aan de politieschool intern zijn. Vereisten. Stuur de bon op. Natuurlijk kan lang Kies voor dit interessante vak. Als niet iedereen politie- je de bon opstuurt dan sturen wij man worden. Wie je de brochure „Politie Perspek- solliciteert (en dus tieP', die nog veel meer informatie voldoet aan de gestel- geeft over de opleiding, het werk, de minimum voor- de salariëring enzovoort. J Stuurmij de brochure Politie Perspektief. 1 I In als brief gefrankeerde envelop opsturen aan de heer I J. J. van der Zwan, Bureau Personeelsvoorziening J Gemeentepolitie, postbus 200112500 EA 's Gravenhage. _m/v Leeftijd:, Plaats:Opleiding: I Voor dames zijn er op korte termijn helaas geen plaatsings- 1 J mogelijkheden. (M.u.v. Den Haag.) 010 i16i

Leidse Courant | 1978 | | pagina 6