Dortmundt houdt Hoordwiik op goede pal RCL derde na zege op Volendam Katwijk zonder zelfvertrouwen op naar zevende verlies op rij. Oegstgeest naast KRV Eelman hoopt op 0-6 Boys domineert Regelmatige nederlaag Quick Boys bij D0V0 'a'ja eerste klasse eerste /klasse atVr L.EIDSE COURANT Van onze sportredactie NOORDWIJK Het dra ma voor Bennekom voltrok zich na zeventig minuten voetbal. Bij een 1—0 stand in het voordeel van Noord- wijk mocht aanvoerder Hein Oelderik een straf schop nemen en zijn ploeg op gelijke hoogte met de Noordwijkers brengen. Maar andermaal was Dick Dortmundt de redder in nood. Met een ga.ede reac tie stompte de doelman de te zacht ingeschoten bal uit zijn doel. Noordwi|k be hield zijn al vroeg verkre gen voorsprong en sleepte na een tumultueuze slotfa se de volle buit binnen. Ruud Bröring bewees al na vijf minuten spelen in de eerste helft zijn waarde, door na aangeven van Jan-Willem Bogers de bal achter een kansloze doelman Gerard Drost te koppen. Naar later bleek een uiterst kostbaar doelpunt. Noordwijk trok zich na deze treffer terug in de verdediging en liet het initiatief aan de gasten. Bennekom nam het middenveld in handen en begaf zich richting Dick Dordt- mundt. Deze moest gestrekt naar de hoek na een schot van spits Charles van Dijk. Uit een corner van dezelfde van Dijk kopte verde diger Jan Theunissen in, Albert Spaanderman redde door de bal van de doellijn te halen. De groot ste kans op de gelijkmaker was voor Wim van Zwam. in vrije positie schoot de middenvelder de bal naast het Noordwijkse doel. Vlak voor rust was Noordwijk aan zijn eerste wissel toe. Hans Plaat- zer verliet geblesseerd het veld, in zijn plaats kwam Jan Klinken bergen. De ploeg van John Eelman begon de tweede speelperiode net zo aanvallen als de eerste. Gerard Tio, in de tweede helft vaak in de voorhoede te vinden, schoot na aangeven van Rob Suttorp de bal keihard tegen de paal. De Noord wijkers bleven het doel van Gerard Drost, reservedoelman van het Ne derlands amateurteam. bestoken, echter zonder veel resultaat. Dit offensief duurde tot aan de vijfenT twintigste minuut. Een counter van Bennekom leverde een kopbal van Charles van Dijk op, Dordtmundt was geslagen en de bal leek het doel in te gaan. Gerard Tio sloeg het leer echter over de lat en behoedde zijn ploeg, voorlopig, (Van onze sportredactie) NOORDWIJK „Ik hoop dat we volgende week met 60 verliezen, dan zijn we van al dat gezeur af", aldus Noordwijktrai- ner John Eelman na de slechte generale repetitie van zijn ploeg voor de bekerwedstrijd tegen Volendam. „Die beker heeft alleen maar een negatieve weerslag op de competitie, we krijgen slechts supergemotiveerde tegenstanders. Het plezier In het voetballen gaat er zo helemaal af. Voordeel is wel, dat we volgende week eindelijk weer eens ontspannen kunnen voetbal len", zegt Eelman, die beweert geen extra voorbereidingen te treffen voor de ontmoeting met de eredivisieclub uit Volendam. „Ik denk dat Ik enkele spelers rust gun deze week". Onder de negenhonderd toeschouwers bevond zich Volendam- trainer Jan Mak. Veel wijzer zal Mak niet geworden zijn: „Ik heb een algemene indruk van het team gekregen, er is van alles aanwezig, zowel fysiek als technisch, ledereen houdt rekening met een derde stunt van Noordwijk, we moeten dan ook zeer op onze hoede zijn tegen deze goede counterploeg" Jan Mak waagde zich niet aan prognoses: „Een prognose in het voetbal bestaat niet en ik doe dan ook geen voorspellingen". Nadeel voor Volendam is wel, dat het team kampt met een zevental blessures. voor een tegentreffer. Hein Oelde rik plaatste zich achter de bal om het vonnis vanaf elf meter te voltrekken. De Gelderlander schoot zwak in en Dortmundt ranselde de bal buiten de palen. Noordwijk reageerde geschrokken op deze strafschop en liet zich weer opsluiten door Bennekom. Trainer Ton van der Weerd verving Jan Theunissen voor een extra aanvaller. Hans van der Kraats. en joeg zijn ploeg voor een laatste offensief naar voren. Veel kansen leverde de stormloop van Benne kom niet op. Kenmerkend voor het laatste kwartier was de onvriende lijke sfeer die op het veld heerste. Sjoerd Boot werd opgeschreven na een harde overtreding tegen van Zwam Eén minuut voor tijd werd het drama voor Bennekom compleet. Na een kopduel tussen aanvoerder Sjoerd Boot en Wim van Kleef sloeg de Gelderlander Boot tegen het achterhoofd en werd door scheidsrechter Bulthuis uit het veld ge stuurd. Beide trainers be traden het veld en mengden zich in de chaotische dis cussie. Van Kleef verliet uiteindelijk het veld en Eel man nam Boot tegen zich zelf in bescherming door hem te vervangen door Ti- mo Gerlof. Kees van Herpen ■0 nee len ve ASC I doe wlnn il wen jstuur Van onze sportredactie LEIDERDORP RCL behaalde zaterdag een even kostfeare als onverwachte 10 overwinning op de, toch wel gevreesde amateurs van Volendam. Johan van Duin kwam de eer toe de Leiderdorpse Racing in dit treffen op winst te zetten. Na negentien minuten in de tweede helft werd Van Duin op het middenveld aangespeeld. De voor Dick Witteman weer in de ploeg gekomen Van Duin dacht niet lang na, haalde zijn specialiteit (het afstandsschot) tevoorschijn en legde aan. Met medewerking (dat wel) van Volen- dam-doelman Rob Brouwer normaal in het vijfde acte rendwerd de 10 een feit. In een grauwe, mistige omgeving, leken beide ploegen er zaterdag overigens in die eerste periode maar bitter weinig zin in te hebben. RCL toonde nog de meeste inzet en was dan ook enige malen dicht in de buurt van de openingsgoal. Sjoerd Teske zag zijn inzet even wel door het hout gekeerd en ook een poging van Ben Heemskerk mislukte. Andere afstandsschoten van Johan van Duin vonden wél doelman Brouwer op hun weg. Aan de andere zijde kwam RCL nog een keer goed weg toen Jan Sul, volledig vrij, tot een schot net naast besloot. In de tweede helft legden de Leiderdorpers duidelijk meer ener- RCL-voorstopper Cees Ruis en Volendam-doelmah Brouwer in een mistig schimmenspel gevangen. gie in het spel. Daaf Brandt moest daarbij de bal van de doellijn), achterstand op koplopers DETO echter al spoedig ervaren dat de werd Johan van Duin in stelling en Harkemase Boys, kan RCL zelfs staander van het Volendam-doel gebracht voor de winnende treffer, een rol van betekenis gaan spelen uiterst betrouwbaar was. Nadat Een overwinning die de Leiderdor- in de hoogste regionen. Een duide- Koos Haneveld een „vijandelijke" pers op een verrassende derde lijk betere positie als waarop, voor uitval via Siem Koning nog on- plek in de eerste klasse B heeft aanvang van de competitie mocht schadelijk had gemaakt (hij gleed gezet. Met slechts twee punten worden qehoopt Van onze sportredactie KATWIJK Dit seizoen viert de zaterdag-tweedeklasser Katwijk- het veertigjarig bestaan. Een jubi leum dat, door de werkzaamhe den van de (traditionele) commis sie nu al als „groots" kan worden gekwalificeerd. Het Is echter de vraag of die jubilieumviering als het zover is door de leden op de juiste waarde zal worden ge schat. Prettig feestvieren is het natuurli|k niet als het eerste team net een stap terug heeft moeten doen naar de derde klasse. Zeker niet indien wordt bedacht dat juist dat vlaggeschlp er de laatste jaren veel aan heeft gedaan van Katwijk, In sportief perspectief bezien, een geduchte tegenstan der te maken. Een naam die stdét de opmars van vierde naar tweede klasse Is wat dat betreft overtuigend genoeg uitgevoer- d... Natuurlijk is het na negen van de te spelen vierentwintig wedstrijden in de tweede klasse B nog veel te vroeg om verregaande conclu sies te trekken aan de hand van de ranglijst. Akkoord: drie punten mag bepaald een schamel aantal worden genoemd, maar de „con currentie" voor die onderste twee plekken verzamelde er tot nog toe niet veel meer. Maar de wijze waarop Katwijk tot dat totaal kwam kan toch wel veelbetekenend he ten. Slechts in de eerste twee duels werden punten gehaald, de daarob volgende zeven wedstrijden gin gen alle verloren. Een competitie verloop dat zaterdag tegen Rij- soord (het zevende verlies op rij: 01) duidelijk bleek z'n sporen in het Katwijkse spel te hebben nagelaten. Werklust kon de oranje hemden beslist niet worden ont zegd enig vertrouwen in eigen kunnen echter wel. Stef Groene- weg. Jan van Dijk; twee voorbeel den van toch best wel begaafde voetballers. Spelers ook die na de eerste mistrap echter nauwelijks meer in de wedstrijd terugkwa men. Zoals de hele ploeg van geplaagde trainer Frans van der Zeeuw naarmate het treffen vor- derde eigenlijk nauwelijks in het wonder van een winstpunt leek té geloven. Steeds krampachtiger werden de acties, steeds meer liet Katwijk zich door Rijsoord in het defensief drukken. Het „resultaat" bleef niet uit. Acht minuten voor tijd werkte Ab van Marion zich langs te lief ingrijpende laatste man Wim Guyt. Zijn diagonale inzet werd vervolgens door overi gens goed spelende doelman Rein Kasius een opvallend vrije door tocht verleend. Een treffer die overigens niet „win nend" had behoeven te zijn. Welis waar had Rij&oord eerder die twee de helft nog wel een doelpunt van keurd zien worden (het buitenspel leek twijfelachtig zelf waren de Katwijkers ook regelmatig ge vaarlijk doorgedrongen tot de door Anton van der Steen verdedigde Rijsoordveste. Ook in de frontlijn evenwel, ontbrak de zelfverzekerd heid, het besef dat ook Katwijk kan scoren. De inzet van Huig Schaap (voor rust in het zijnet) en dat te zachte schot van sterk spelende middenvelder Adrie Koe- lewijn (na de hervatting door Louis Verschoor van de lijn gehaald) benadrukten nog eens hoe belang rijk vertrouwen in eigen kunnen, ook in de voetbalsport kan zijn. Gert-Jan Onvlee (Van onze soortredactie) VEENENDAAL Quick Boys trof het zaterdag in het verre Veenendaal be slist niet. Enerzijds draaide, de ploeg van oefenmees- ter Arie Lagendijk zelf niet, zoals mocht worden ver wacht na die ruime 40 overwinning op WHC vori ge week, anderzijds ont moette de Katwijkse elf in DOVO een tegenstander, die hard op weg lijkt naar de „oude" kampioensvorm uit eerdere seizoenen. DOVO dus. Een team dat evenals Quick Boys slecht uit de startblok ken is gekomen dit jaar. Maar eerder nog dan de blauwwitten de weg naar herstel insloeg en zich mede daardoor met DOS, Kampen. Noordwijk en IJsselmeervogels aan de kop van de eerste klasse A heeft genesteld. Een koppositie die het Veenendaalse team zater dag duidelijk waarmaakte. Geen moment kon het krachteloze Quick Boys DOVO -echt in problemen brengen: de 4—nederlaag, die de blauwwitten uiteindelijk te slik ken kregen, kon dan ook slechts regelmatig en verdiend worden genoemd. Kwam ook regelmatig tot stand. Hoekema en Cornelis- sens voor rust, Luch en opnieuw Cornelissens na de hervatting vefc deelden de doelpunten keurig over de twee speelperiodes. Quick Boys is door deze nederlaag nu voor onbepaalde tijd tot „mid denmoter" bestempeld. En met de zes punten achterstand die het team op dit moment scheidt van, de vier koplopers, ziet het er naar uit dat positieverbetering een erg moeilijke zaak gaat worden voor het elftal dat vorig jaar nog zo lang kampioenskansen kende. Van onze sportredactie LEIDEN Na de teleurstellende nederlaag van vorige week be sloot Rljnsburgse Boys-trainer Wijnands enkele posities In het elftal te wijzigen. Zo ging Nico Zwaan terug naar zijn vertrouwde stek als linksachter en Hennie de Klerk werd als laatste man gepos teerd. Tegen SV'35 wierp dit al zijn vruchten af. De Rijnsburgers boekten een 20 zege. Alleen In het eerste kwartier kwam RBB In moeilijkheden, door de op dat moment aanwezige desorganisa tie in de defensie. Doelman Con stant Smit behoedde Rljnsburgse Boys toen voor een achterstand. De overige speeltijd domineerden de Boys op alle fronten. Henk v..d. Zwan en Gé Perfors verzorgden de produktie: 2—0. Ter Leede stelde teleur, door op eigen veld met O—2 te verliezen van Nieuw Lekkeriand. De Sassen- heimers moeten wel de hand in eigen boezem steken, want vooral in de eerste rondgang werden vele kansen om zeep geholpen. Jan van Harskamp slaagde er zelfs niet in om de bal vanaf vier meter in het doel te deponeren. Na de rust werd Ter Leede in defensief opzicht ook rommelig. Na vier minuten profi teerde Adrie Ham dan ook na slecht wegwerken van doelman Wim van Harskamp. Kees de Bruin bepaalde de eindstand op 2—0. Be Fair bleek tegen Lisser Boys de sterkere ploeg: 2—0. Over alle linies had de ploeg uit Bodegraven meer in huis. Bovendien had Lisser Boys geen antwoord op de grote maten van beweeglijkheid, die Be Fair aan de dag legde. Be Fair opende de score, doordat Jaap Lingbeek de bal met de hand uit het doel sloeg, nadat Nico Groeneweg reeds geklopt was. Jan van Rijn maakte vanaf elf meter geen fout. Be Fair bouwde de voorsprong uit via Wout Roskamp, die alle gelegenheid kreeg om doelman Groeneweg kansloos te laten. In offensief opzicht maakte Lisser Boys geen vuist. Het gemis aan een afmaker heeft SIZO opgebroken. Aan het veld spel ontbreekt niets. De Hillegom- mers waren ook tegen EVC de hele wedstrijd sterker, maar moesten toch toezien hoe de thuisclub twee keer scoorde. Vijf minuten voor tijd gaf niemand meer een cent voor de kansen van ARC om een punt te bemachtigen. Op dat moment had DOTO nog een 20 voorsprong. Het wonder geschiedde echter, want Jan Leunk en Jan van Leyden zorgde voor de remise. Bijna had ARC zelfs teveel gekregen, toen een - vrije trap van Dik Boesveld maar ternauwernood naast ging. Koudekerk ondervond weinig last van Rozenburg: 30 Na tien minu ten zag Maarten van Boxtel de bal na zijn schot in de kruising ver dwijnen. Omdat Rozenburg vervol gens uit zijn schulp moest kruipen, ontstond er meer ruimte voor Kou dekerk. Janus Zweerus maakte gebruik van de vrijheid na knap voorbereidend werk yan Jan Plat- In de tweede helft opende Jai de Berg de score voor de Leilfl ren. Fred Huis maakte voT Sleutels aan alle onzekerheid einde door met een fraai afstl schot de strijd te beslissen. In een matige wedstrijd was Usse in de tweede periode sd vaardiger dan SEV: 30. In eerste rondgang bood SEV g partij. Aad v.d. Poel, Peter Slo! en Rob (strafschop) schoten Li thu naar 30. SVOW dolf met 1—0 het onder! tegen Loosduinen. Aanvanke zag het daar niet naar uit. Ki van Borstelen zag zijn inzet m net naast gaan Na rust kw i Loosduinen opzetten, waardoor !?A; een aantrekkelijk duel onststoj een snelle counter van Loosduii deed SVOW de das om. Kees Borstelen had nogmaals toen de bal na zijn schot paal weer in het veld caramtx de. Het verdiende punt bleef e uit. Hazerswoudae Boys en kwamen een gelijkspel overej 1—1. In de eerste helft gaven b ploegen elkaar niets toe. minuten voor tijd nam DSVPl leiding. De Boys bleven vechJf voor een beter resultaat. In harm nische samenwerking scoordl Kees van Tol en Rob de Roof gelijkmaker. Van onze sportredactie LEIDEN Oegstgeest won met 4—2 van Woubrugge en plaatste zich met deze overwinning aan kop van de eerse klasse van de afdeling Leiden. Oegstgeest heeft vijftien punten, evenals KRV dat dit weekeinde vrijaf was. Kagia won verrassend bij Abbenes met 01. Valken'68 behaalde een nip te 1—0 overwinning tegen SVLV en GWS maakte geen fout tegen TAVV. Leiden behield zijn plaats in de kopgroep door Bernardus op eigen veld met 1—4 te ver slaan. In een aantrekkelijk duel delfde Woubrugge met 42 het onder spit tegen een beter spelend Oegstgeest. Jan Janszen scoorde 1—0, Wim Kesting bracht beide partijen weer op gelijke hoogte. Daarna drukte Oegstgeest door. Arie Koppenol benutte een straf schop en vijf minuten later bepaal de Ron van der Kolk de ruststand op 3—1. In de tweede helft had een van de snelle uitvallen van Woubrugge succes. Pieter Peet scoorde 3—2. Tony Werner maakte aan alle onzekerheid een einde door uit een vrije trap schitterend raakte schieten: 4—2. Kagla behaalde zijn eerste over winning van dit seizoen. In een spannende derby werd Abbenes met 1—0 verslagen. Meest onge lukkige speler van het veld was ongetwijfeld Zwetsloot die de bal in eigen doel kopte. In een erg slechte wedstrijd behaalde Vai- ken'68 een nipte overwinning op SVLV. Het duel werd beslist door Hans Hoek die vanaf elf meter geen fout maakte. SVLV drong na deze treffer nog aan maar was niet in staat de gelijkmaker te forceren.. In de ontmoeting tussen GWS en TAW viel de beslissing al in de eerste helft. Jan Couperus en Jaap van Kesteren zetten de ploeg uit Sassenheim op een 2—0 voor sprong. In de tweede vijfenveertig minuten scoorde Theo Rossen berg nog wel tegen, maar daar bleef het bij. Leiden maakte bij Bernardus geen fout en won in een harde wedstrijd met 1—4. René de Larie zette de gastheren weliswaar op een 1—0 voorsprong, maar Leiden kwam al gauw langszij door een doelpunt van Koos Selier. Nadat Renza Candido een strafschop gemist had, zette Kees van der Linden de Leidse ploeg nog voor rust op een 2—1 voorsprong. Jan van Tongeren en Frits Rijsbergen be paalden de eindstand op 14 in het voordeel van de Leidenaren. Meerburg behaalde een ruime 8—0 ovenwinning tegen hekke- sluiter VNL. Meerburg behoudt hiermee de koppositie in de twee de klasse van de afdeling Leiden. Stompwijke Boys en MVKV kwa men remise overeen: 1—1. Unltas Lelden en Alphia deelden met dezelfde cijfers. WSB won met Peter Beukeboom had met doelpunten een groot aandeel de overwinning van Meerburg olid VNL. John Duindam, Arie Me^ en Herman Bostelen tekende voor de drie overige treffers. MVK en Stompwijkse Boys speelde gelijk. Rob Onderwater zet! MVKV op een i—O voorspron In dezelfde minuut was het alwei gelijk, Ed Konijnenburg was d maker van het doelpunt. Ook Un tas Lelden en Alphia speelde gelijk. Frits Verkerk scoorde minuten voor het einde 10 vod de gasten uit Alphen. Vlak vofl tijd was het Jan Keyzer, die beid partijen toch nog op gelijke hoog* bracht. Kees de Ridder was d matchwinnaar bij de wedstrijd KH kers'69VVSB. Gert Ooms scoo' de 1—0 voor de Kickers daarna was het De Ridder, die mj a twee doelpunten de wedstrijd i het voordeel van VVSB beslis» LH LSW'70 behaalde een regelmatig overwinning op HVZ. In de laatst tien minuten van dit duel scoorde! Floris van der Hage en Wout®

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18