mededelingen gemeentebestuur I leiden 131 lm 17 nov.78 M UITNODIGING ZANGDIENST Wanneer wordt U door Bureau Huisvesting geholpen? Wie zijn er nu aan de beurt? VRIJDAG 10 NOVEMBER 1978 LEIDSE COURANT paginaINNI In groot vertrouwen op Gods barmhartigheid is he den in Huize St. Agnes te Voorhout overleden, voor zien van het Sacrament van de Zieken, onze broer, zwager, oom en medebroeder GABRIËL H. J. ROOSEN De overledene werd geboren in Bloemendaal ojï 18 juli 1908. Hij was lid van de Broederscongregatie Onze Lieve vrouw van Zeven Smarten en maakte deel uit van de Broederscommuniteit Voorhout. Maandagavond 13 november is er in de St. Bartho- lomeuskerk te Voorhout om 19.00 uur een eucharis tieviering voor de overledene. De plechtige Uitvaart zal plaatsvinden in de kapel van het Broedershuis Nieuw Schoonoord (B.N.S.) te Voorhout op dinsdag 14 november a.s. om 15.00 uur, waarna de teraardebestelling zal geschieden op het broederskerkhof alhier. Er is gelegenheid om afscheid te nemen van de overledene op zijn eigen kamer in Huize St. Agnes te Voorhout Toen hij de dood al eerder in de ogen keek hield hij nog te veel van het leven en van ons. In liefde is hij nu, toch nog te vroeg en onverwacht, heengegaan, mijn man, onze vader en opa. GÉRARDMAAS echtgenoot van Wilhelmina Vergeer 27 november 1912 +8 november 1978 Lisse: Mien Maas-Vergeer Amsterdam: Annemiek van der Eerden-Maas Jan van der Eerden Dries, Klaas Barendrecht: Hans Maas Wilma Maas-Peters Voorburg: Gérard Maas Anneke Maas-van Kleef Bastiaan Haarlem: Paul Maas Hanske Roorda De Uitvaartdienst vindt plaats op maandag 13 no vember a.s. om 11.00 uur in de St. Agathakerk. Hee- reweg 275b te Lisse, waarna de crematie in het cre matorium te Driehuis-Velsen om plm. 13.30 uur zal plaatshebben. Op zondag 12 november is in genoemde kerk een avondmis om 17.00 uur. Gelegenheid tot condole ren na de avondmis in de pastorie en na de crematie in het crematorium. Liever geen bezoek aan huis De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van de St. Agathakerk. Bij beschikking van de Ar rondissementsrechtbank te s-Gravenhage d.d. 30-10- 1978 is onder kuratele ge steld Bertil Dienand Gerrit van de Kas. geboren 19 april 1957, wonende te Noordwijk, Dr. Mr. Willem van den Bergh-Stichting, met benoeming van Mr. M. G. van de Kaa, Ossendam- wëg 32 te Soest tot kurator en van mevrouw G. M. G. van de Kaa-Visee, Ossen- dam weg 32 te Soest tot toe ziend kurator. Leiden, 7 november 1978. Mr. M. C. de Graaf, prokureur. 't Staat in de LEIDSE COURANT LEGER DES HEILS Leiden zondag 12 november a.s. 's avonds om half acht SAMENZANG van bekende geestelijke liederen m.m.v. TRUMPETS OF THE LORD (Jongerenkoor o-l.v. C. Hennekes) en MUZIEKKORPS GOUDA o.l.v. Kapelmeester Joh. van Dam. Voorganger: MAJOOR C. BILDER C. VAN BERGE HENEGOUWEN (071)-892777 Bereikbaar aleen met bus 40-15 Tel. (071)-892777 GEEN FILIAAL Vronkenlaan 23, Leiderdorp. Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden, Maandag 13 november a.s. om 20.00 nor in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: 0 Mededelingen (w.o. inlichtingen van de afdeling Bevolking ca. over het verstrekken van gege vens uit het bevolkingsregister) 0 Voorstel inzake delegatie van bevoegdheden. 0 Verzoek van de firma Van Brussel B.V. om uitbreiding van de verkoopdata van vuurwerk in 1978. 0 Verslag van de Stichting Pieterskerk Leiden over de periode 18 juni 1974 t/m 31 december 1977. 0 Excursies raadsleden. Commissie voor de Reinwardt Academie. Dinsdag 14 november om 10 uur in het gebouw van de Academie, van den Brandelerkade 24a. Agenda: 0 Verkiezing Dagelijks Bestuur (besloten verga dering) 0 Concept-jaarverslag cursusjaar 1977-'78. 0 Roosters cursus 1978-'79 0 Stages cursus 1978-'79. 0 Regeling afsluiting H.B.O. museummedewer kers. 0 Huishoudelijk reglement Commissie voor Volkshuisvesting en Milieu. Dinsdag 14 november om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 0 Rapporten woonwensenonderzoek alleenstaan den en tweepersoonshuishoudens, alsmede de brief d.d. 14 juni 1978 van het comité „Iedereen Wil Wonen". Ter vergadering zal een tweetal situatietekenin gen van lokaties voor woningbouw voor wer kende jongeren in de Merenwijk en De Waard worden voorgelegd. 0 Ontwerp-pre-advies betreffende de voorziening in de behoefte aan woonruimte voor bejaarden. 0 Brieven van de Federatie van woningbouwcor poraties met daarbij behorende „Hoofdlijnen voorstel Centraal Registratiebureau Woning zoekenden" en een „Voorlopig commentaar bureau huisvesting". Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Donderdag 16 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 0 Punten die eventueel tijdens de vergadering van 9 november j J. niet meer zijn behandeld. 0 Vaststelling partiële herziening van het bestem mingsplan Leiden Zuid-West. (Bejaardenwo ningen). (Gemeenschappelijk met de Commis sie M.A.V.). 0 Aanleg ontsluitingsweg vanaf de Plesmanlaan ten behoeve van de bereikbaarheid van het terrein van het Academisch Ziekenhuis c.a. 0 Verkoop van strookjes grond ten behoeve van tuinen aan de Timorstraat. 0 Handhaving gedeelte fabriekscomplex Van Wijk. 0 Aankoop pand Haverstraat 56. 0 Verkoop van grond in de Merenwijk gelegen achter de Woning Beijenveld 2. 0 Restauratie van de voorgevel en de toren van de Hartebrugkerk. 0 Contact met de Welstandscommissie. 0 Plan tot het bouwen van een woonhuis aan de Vlietweg 12a. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen in het informatiecentrum van het Buro Voorlich ting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning inge volge de Hinderwet zijn ingediend: 1. Burgemeester en Wethouders van Leiden aan het College van Gedeputeerde Staten der Pro vincie Zuid-Holland. Uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het politiebureau in de percelen Zonneveldstraat 10 en 16, Langebrug 97-99,101a en 103-107. 2. Burgemeester en Wethouders van Leiden aan het College van Gedeputeerde Staten der Pro vincie Zuid-Holland. Uitbreiden van wijzigen van de veemarkthallen met een desinfectiege- bouw in het perceel Willem de Zwijgerlaan 2 (Groenoordhallen). Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedu rende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 10 november 1978 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die respektievelijk zal worden gehou den op: Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330 (3e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degene, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. V erkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voorne mens zijn de hierna genoemde verkeersmaatrege len vast te stellen. Pieterswijk/Centrum Instelling van een verbod linksaf te slaan: 1. op de Papengracht naar de Breestraat; 2.'op de Boommarkt, naar het Kort Rapenburg; 3. op de Breestraat, naar het Gangetje; instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers op de Botermarkt in de richting van het Gangetje; Levendaal-oost: opheffing van het verbod linksaf te slaan op het Levendaal, naar de St. Jorissteeg. De op deze maatregelen betrekking hebbende toelichting ligt met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voorlichting in het stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van de genoemde maatregelen. Diversen ':>yy !N Bt 1 'i de I i irëtoel ■li.1;1 deze Tho het glands DenH «t ide< erstoc-1 •hten indboi ook enzori len d< ha: ouw m 1UW "JfOli Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot dat het helaas niet mogelijk is dat Bunfi^ Huisvesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat ieir^ geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehoi moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast: Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt waa staat voor welk type woning (grootte, boven/benden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindat van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkc waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen dan wordt in het bijbehorénde sta] kaarten gekeken naar degene die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als de buurtvoorkeur, de kwaliteit en onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart g van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type won] langst geregistreerden zitten in de zgn. koppelbak. rïoc Hieronder treft U een overzicht aan dat is verdeeld in 3 kolommen. ,ioen 0 In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurpi tot/ 350.—per maand (woningbouwvereniging of Leidse woningstichting). c 0 In de tweede kolom treft U de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woninj in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt 2.450.—bruto per maand. (jat 0 In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebew hun het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. In 0 Een ieder die in het bezit is van een geldig registratiebewijs, dat uitgegeven is tot en met de dah is vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekregen of die binnen korte tijd verwachten. met i Bestemmingsplan Leiden Morssingel De Burgemeester van Leiden maakt het volgende bekend. Op 28 november 1977 stelde de gemeente raad van Leiden het bestemmingsplan Leiden Morssingel vast. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben dit besluit op 10 oktober 1978 goedgekeurd. Dit besluit van G.S. en het bestem mingsplan Leiden Morssingel liggen vanaf 15 november a.s. gedurende een maand ter inzage in kamer 316 van het stadhuis. Bij de raad en bij G.S. zijn geen bezwaren ingediend tegen het plan en de wijzigingen die daarin tijdens de behandeling in de raad zijn aangebracht. Op grond van artikel 29 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen tussen 15 november en 15 december a.s. alleen nog de gemeenteraad en de Inspecteur van de Ruimtelij ke Ordening beroep instellen bij de Kroon. Grofvuilophaaldienst m Volgende week zijn aan de beurt: wijk 17 en 19 maandag 13 november wijk 18 en 22 woensdag 15 november wijk 21 en 23 donderdag 16 november wijk 20 en 26 vrijdag 17 november Type woningen van een woning bouwvereniging of de Leidse Wo ningstichting met een bruto huur tot/ 350.—per maand. 1-, 2- en 3-kamer benedenwonin gen. 2-, 3- en 4-kamer beneden- of eengezinswoningen. 5-kamer beneden- of eengezinswo ningen. 6-kamer beneden- of eengezinswo ningen. 1-, 2- en 3-kamer boven- en flatwo ningen. 4-kamer boven- en flatwoningen. 5-kamer boven- en flatwoningen. 6-kamer boven- en flatwoningen. Houders van een geldig registra tiebewijs die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. a. echtparen en tweepersoons huishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en tweepersoons huishoudens in het bezit van een passende medische indica tie. b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische indicatie. c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 kinderen of echtparen met 2 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie. echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtparen met 4 kinde echtparen met 4 of meer kinderen. alleenstaanden echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoonshuishoudens echtparen met 3 of 4 kinderen echtparen met 4 of meer kinderen Maand en jaar van uitgif te van het registratiebe wijs waarvan de houders aan de beurt zijn te wor den voorgedragen voor een hen passende wo ning. M0Ï" egel' i'tT bij d and inde december 1976 december 1976 mei 1977 augustus 1977 december 1976 december 1976 Tenslotte Wanneer U in het bezit bent van een geldig registratiebewijs en Uw inkomen is hoger dan 2.450.— bruto per maand dan kunt U, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4- en 5-kamerwonin- gen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecte ren. Het Bureau Huisvesting is geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Hooigracht 79, tel. 123845. Voor telefoni sche informatie: 14.00 tot 16.00 uur. U vraagt dan naar toestel 25.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 8