Gemeente Zoeterwoude eist specificatie van prijsverhoging premiekoopwoninger Noordwijkerhoutse fracties tegen verhoging onroerendgoedbelasting VERNIELINGEN BU INBRAAK KTSVOORHOUT I ZEVEN ASPIRANT-KOPERS MOETEN AFHAKEN Carnavalsseizoen barst los Raadhuisbouw brengt verkeersproblemen in Noordwijk met zich mee 'HOFWUCK' 20 JAAM' REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 NOVEMBER 1978 PAGINA 5p ZOETERWOUDE „Ik dacht dat premie koopwoningen gebouwd werden voor de minder draagkrachtigen in de maatschap pij. Maar nu is het weer deze groep die de dupe is geworden van de handelswijze van de heer Noorlander maar ook van het gemeentebestuur. Ik kon de eerst genoem de koopprijs net opbrengen, maar nu die plotseling 10.000 gulden duurder is gewor den niet meer. En met mij zijn er nog zeven Zoeterwoudenaren die de woning niet meer kunnen kopen. Zeven mensen die zich al vanaf juni op een woning in het plan Westeinde II verheugden. Die al bij banken geweest waren en plannen hadden ge maakt. Deze mensen moeten nu maar weer wachten op wat anders". Dit is de teleurge stelde reactie van een van de kopers voor een huis in Westeinde II. Voor deze zeven kopers die dreigen af te haken houdt de gemeente maandagavond een bijeenkomst in het gemeentehuis. Maar ook anderen zijn daarbij welkom. Zoals bekend bleek pas bij het tekenen van het voorlopig koopcontract voor de woningen in Westeinde II dat de prijs 10.000 gulden hoger werd dan door de gemeente en de firma Noorlander eerder was gesteld. Het bouwbedrijf had eerder aan de aspi rant-kopers laten weten dat alle kosten, die zouden ontstaan door loonsverhogingen en prijsstijgingen, de koopprijs niet beïnvloe den. Het gemeentebestuur van Zoeterwoude heeft Noorlander om een specificatie van die prijsverhoging gevraagd. Volgens Noorlander wordt de verhoging veroorzaakt doordat de beschikking van het Rijk voor de bouw van premiekoopwonin gen in Westeinde II pas na 1 juli ontvangen werd. Hierdoor werden nieuwe gestelde eisen voor de bouw van kracht. Er moesten zwaardere eisen aan de isolatie worden gesteld maar ook zouden meer heipalen vereist zijn. Door deze verzwaring van eisen door het Rijk mocht ook de prijs van de premiekoopwoningen verhoogd worden tot een maximum van 145.000 gulden. Bij dit bedrag is niet de bouw van een garage opgenomen en ook extra noodzake lijke heipalen zijn niet in die prijs opgeno men. De kopers menen echter dat deze verhoging voorkomen had kunnen worden als de firma Noorlander zich aan zijn afspraken had gehouden en wat meer vaart achter de aanvraag en de bouw had gezet. „Noorlander heeft al begin 1978 in samen werking met de gemeente Zoeterwoude een bouwschema vastgesteld. Overeengekomen werd dat de bouw in maart 1978 zou beginnen, ook deelde Noorlander toen mee dat de voorlopige koopcontracten voor de bouwvakvakantie getekend moesten zijn en wat de prijs van de woningen was. Op 6 juni werd er in een vergadering met de raadscommissie Woningtoewijzing, de fir ma Noorlander en de toekomstige bewoners toegezegd dat in augustus met de bouw begonnen zou worden. Noorlander heeft zich dus aan drie afspraken niet gehouden. Ten eerste heeft hij zich niet aan de overeengekomen prijs gehouden. Ten twee de heeft hij zich niet aan de toezegging gehouden dat de voorlopige koopcontracten voor de bouwvakvakantie getekend konden worden. Ten derde is hij niet in augustus begonnen met de bouw. Het lijkt er veel op dat Noorlander wilde wachten tot de tweede helft van dit jaar zodat hij door de nieuwe eisen van het Rijk ook zijn prijzen kon verhogen. Maar ook als blijkt na zijn specificatie van de kosten dat dit niet het geval is dan nog blijft het zo dat hij zich niet aan zijn afspraken heeft gehouden en nu zijn zijn blunders op de kopers ver haald", aldus een verontwaardigde voorzit ter van Progressief Zoeterwoude, de heer De Graaff, die voor de aspirant-kopers op de bres is gesprongen. De heer de Graaff van PZ is niet de enige die de handelswijze van de firma Noorlan der afkeurt. Ook wethouder Maan van h CDA meent dat de manier waarop 7 mensen zijn behandeld door Noorlai verwerpelijk is. Hij stelt dat Noorlai in zijn specificatie duidelijk uiteen i zetten wat de oorzaak van de verhogi is. De heer Maan wil in de toekom dergelijke voorvallen beslist voorkomen,7 nieuwe overeenkomsten met Noorlan* wil hij meer gespecificeerd te werk gaa Inmiddels heeft een aantal toekomst bewoners van de huizen in Westeinde 1' de koppen bij elkaar gestoken om nai gaan in hoeverre zij juridische stappj tegen de firma Noorlander kunnen ondern men. Het ziet er echter naar uit dat i zeer gering is. De heer Noorlander bleg voor commentaar niet bereikbaar Gouden trouw in Voorhout VOORHOUT - Het echt paar A. A. M. van Emmeri k—van den Berg viert dinsdag 14 oktober het 50-jarige huwelijksfeest met een eucharistieviering in de Noordwijkerhoutse Sint Victorkerk om 14.00 uur. Het echtpaar Van den Berg heeft welgeteld 10 kinderen en 22 kleinkinde ren, die uit alle delen van de wereld bijeenkomen voor het gouden huwe lijksfeest. Van zeven tot acht uur is er gelegenheid om het gouden bruidspaar te feliciteren in cafe-res- taurant Boerhaave te Voorhout. NOORD WIJKERHOUT De algemene „wildgroei" aan lokalen bij de openbare p'66 stelt, dat openheid van bestuur niet het college toch wegen vindt om ui beschouwingen van de politieke partij- basisschool „De Regenboog". De WD en van Noordwijkerhout over de ge- concludeert dat bij de scholenbouw in meentelijke begroting 1979 brachten aan Zeeburg voor het openbaar onderwijs het licht, dat lang niet iedere fractie mede een plaats dient te worden inge- het ermee eens is, dat de onroerendgoed- ruimd. De PvdA stelt dat een enquête belasting wordt verhoogd. In de begro- uit 1977, gehouden onder de ouders van ting stelt het college voor de onroerend- kinderen van de openbare school „De Zilk een beperkte bouw mogelijk maken (het streekplan Zuid-Hollai 1 West geeft wat leven aan deze hoo; i goedbelasting met 6% te verhogen. Regenboog", niet langer een betrouw- Het CDA en de PvdA blijken daar geen baar richtsnoer vormt voor de keuze om moeite mee te hebben. De WD wijst geen tweede openbare school in Noord- deze verhoging onvoorwaardelijk af. De wijkerhout te vestigen. De EZP stelt een EZP kan in het kader van de noodzake- samenwerkingsschool in Zeeburg voor lijk geachte bezuinigingsoperaties en het met 2 lokalen voor het openbaar onder- matigingsbeleid ook niet meegaan met wijs, 1 lokaal voor het protestant-christe- de verhoging. Ook D'66 ziet de verhoging lijk onderwijs en 3 lokalen voor het niet zitten. katholiek onderwijs. Zij stelt dat de onroerendgoedbelasting De informatie aan de burgerij onder- al meer opbrengt, dan de som van de vindt volgens het CD A en de WD weinig vroegere belastingen die nu onder de moeilijkheden. De andere drie partijen noemer onroerendgoedbelasting gebun- vinden echter dat het voor verbeteringen inhoudt dat gegevens over burgers wor den verstrekt aan Jan en Alleman. Het CDA bepleit de instelling van een commissie verkeer. Zij stelt dat de ver keerssituatie in het centrum, het invoe- Ongemeen fel trekt D'66 van leer tegi ren van een promenade, de uitmonding het beleid van met name wethoudi van de S.W. 1 in De Zilk, de omleidings- Heemskerk (WD) in de zaak van c weg West, het parkeren en de bewegbe- buscommune. D'66 kenschetst dit belei wijzering zaken zijn die deze commissie a's strijdig met het meest elementaii een belangrijke taak zou geven in het bestuursfatsoen. Deze partij ziet echto adviseren daarover. De EZP hoopt, dat mogelijkheden dit beleid enigszins i als er acties nodig zijn in verband met corrigeren. Na sluiting van de vuilni het doortrekken van de S.W. 1 richting stortplaats moet het vrijgekomen terre; Noord-Holland, alle politieke partijen m orde gemaakt worden en bestem (gezien hun verkiezingsprogramma's) worden voor bewoning van de buscon zich onverwijld hier achter zullen scha- mune. Daar de gemeente ook nog o ren. zoek is naar een geschikte plaats vot De EZP is verbijsterd over het feit dat het vestigen van een woonwagenkam er tot 1985 in De Zilk niet gebouwd zal het mogelijk dit ook hier te doen. A worden, omdat alle toegestane te bouwen er dan n°g meer grond overblijft kunni Dat er in het nieuwe plan Zeeburg een ling van de openbare bibliotheek, waar school moet komen is voor elke partij alle belangrijke gemeentelijke stukken aanvaardbaar. De WD signaleert een ter inzage moeten worden gelegd. vatbaar is. De PvdA pleit voor inschake- woningen in het plan Zeeburg geprojec- ook de volkstuintjes daar een plaai teerd zijn. Zij ziet hierin een gevaar voor vinden, daar ook de volkstuinders naai de harmonische opbouw van de bevol- sbg op zoek zijn naar grond. Hierme yc king. Met andere partijen hoopt zij dat zou men drie vliegen in één klap slaai In tal van gemeenten in de Bollen- en Duinstreek breekt zaterdag 11 november (de elfde van de elfde) het carnaval weeer los. De Leiderdorpse carnavalsvereniging De Rijnschuimers tekent voor een feest in sportzaal Op Dreef aan het Van Alphen plein. Met medewerking van blaaskapel De Sprotbuiken en het combo De Troubadours kan er vanaf half negen gehost worden. De onlangs opgerichte carnavalsvereniging „De Billenprikkers" uit Warmond debuteert met een feest in de het Stationskoffiehuis. Om elf minuten over elf wordt de eerste raad van elf van de vereniging geïnstalleerd. In Zoeterwoude ontvangen de „Hangkonten" de sleutel van het dorp zaterdagavond uit handen van loco-burgemeester Maan. Muzikale medewerking wordt onder meer verwacht van het bekende Cocktail Trio. In het zalencentrum „De Witte Kakatoe" in Leidschendam wordt de nieuwe prins van de Damzwabbers ingehuldigd. Vanaf acht uur zijn ook het dansorkest „The Pacemakers" en de boerenblaas- kapel „De Dorstvlegels" aanwezig. Onder het motto: Kijk eens uit je doppen begint de carnavalsver eniging van Stompwijk (De Gaanders) het carnavalsseizoen in het Blesse Paard. De vrolijke noot wordt verzorgd door De Pnokkio's uit Delft en het huisorkest De Pintengluurders. De Wassenaarse Deylknotsen kiezen hun Prins Carnaval zaterdag avond in 't Praethuys in Duinrell. Muzikale medewerking wordt verleend door Boerenkapel „De Zwiebels" en dansorkest „De Bastino's". De Rampestampers uit Lisserbroek melden een flitsend feest in dorpshuis De Meerkoet dat om 20.00 uur begint. Musici van de boerenblaaskapel en het gezelschap Cristal Blue zullen om elf minuten over elf een blaaspauze inlassen voor de introduktie van de nieuwe carnavalsprins. De „Duinknijnen" uit De Zilk hebben aangekondigd eveneens zaterdag uit hun hol te zullen kruipen voor de presentatie van een nieuwe prins carnaval in de Zilker Van Nispenkantine. Het feest begint om negen uur. Tenslotte draagt de Sassenheimse carnavalsvereniging „De Sak sen" haar steentje tot het leutige gebeuren bij door het organiseren van een feestelijke avond morgen bij „Cees Ineke". Prins Tinus zal hier om 23.11 uur de staf overdragen. De muzikale medewerking aan het feest wordt verleend door „De Trawanten" en de eigen kapel „Kleintje Pils". Voor duizenden gulden schade VOORHOUT - Bij een inbraak in de Katholieke Technische School aan de Leidsevaart is voor duizenden gulden schade aangericht. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben inbrekers zich toegang tot de school verschaft door het in slaan van een ruit aan de achterzijde van de school. Eenmaal binnen merkte men dat alle deuren die tot lokalen en kantoorruimte toegang geven afgesloten waren. Met grof geweld zijn toen tientallen deuren opengebroken waarbij waar schijnlijk een koevoet is gebruikt. Alle sloten en deurstijlen en gedeelte ook deuren werden onherstelbaar beschadigd. Uit het schoolgebouw verdween een bedrag van honderdvijftig gulden. Hiervoor werden zeven geldkistjes tevoorschijn ge haald en voorzover deze waren afgesloten, werden ze openge broken. Er zijn tot nu toe geen aanwijzingen die in de richting van dader(s) wijzen. ZOETERWOUDE Burge meester J. A. Detmers van Zoe terwoude zal morgen aan de Hoge Rijndijk 121 een nieuwe galerie openen van Gerda van den Bosch. Gerda van den Bosch is beeldhouwster en zal direct met een expositie van haar werk starten. De opening is om elf uur's ochtends. NOORDWLJK Het Instituut voor Natuurbeschermings edu catie houdt maandag 13 novem ber een „natuur-avond" in sa menwerking met de vereniging voor natuur- en vogelbescher ming. Aanwezig zal zijn de heer Piet Steltman, directeur van het I.V.N. en medewerker van het televisieprogramma „Ja, Na tuurlijk". De bijeenkomst wordt gehouden in De Kuip aan de Noordwijkse Zeestraat en be gint om 20.00 uur. LISSE Vormingscentrum Qbus start maandag 13 novem ber een nieuwe cursus voor doe het zeivers. Deze cursus is be stemd voor jongeren. Hen wordt geleerd eenvoudige karweitjes in huis op te knappen, het tim meren van meubelen, planten bakken, schilderijlijsten en het omgaan met elektrisch gereed schap zoals boormachines, cir kelzagen, decoupeermachines, schuurmachines en dergelijke. Cursisten kunnen zich inschrij ven bij Qbus, Antwoordnum mer 29, Lisse, tel. 02521-14118. WASSENAAR Omstreeks maandag 13 november wordt een begin gemaakt met herbe- stratingswerkzaamheden in de Eikenlaan ter voordereiding van het asfalteren van deze weg. In verband hiermede zullen de inritten naar de woningen gedu rende enkele dagen niet bereik baar zijn. De bewoners worden hierover nader geïnformeerd. Tevens zal een gedeelte van de parkeerstrook buiten gebruik worden gesteld. WASSENAAR De afdeling Wassenaar van de vereniging „Zonnebloem" werkt onder het motto „zon in de schoorsteen" mee aan de al jaren bestaande actie om eenzamen ter gelegen heid van het Sint Nicolaasfeest een pakje te sturen Wie zich aanmeldt ontvangt tijdig nadere gegevens. Men kan zich wenden tot de secretaris van de afdeling Wassenaar van de „Zonne bloem", de heer J. C. Thomas sen, Vinkelaan 10, Wassenaar, tel. 11076. WASSENAAR Deze maand is de Wassenaarse Alleenstaan den Sociëteit opgericht. De WAS is ontstaan uit leden van het WA, die zich niet langer meer met het beleid van de VVA konden verenigen. Elke zater dagavond zal er een soos-avond worden gehouden terwijl enkele SCHAATSPRET VOOR RIJNSBURGERS De Rijnsburgse IJsclub stelde de inwoners van Rijns burg gisteravond in de gelegenheid gratis te schaatsen in de Leidse Ijsbaan aan de Vondellaan. Dit naar aan leiding van het feit dat de ijsclub zijn veertig-jarig be staan viert. Honderden Rijnsburgers hebben gisteren de uitnodiging aangenomen. Er werd onder meer een prestatietocht van vijftien kilometer gehouden. Later was er een sokkenrace. Vanavond is er ter gelegen heid van het jubileum een receptie in de hal van het raadhuis van zeven uur tot half negen. Volgende week vrijdag is er een feestavond in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest. Hier zal een keur van Nederlandse ar tiesten optreden. Kaarten voor deze avond zijn op ver toon van het lidmaatschap van de ijsclub gratis ver krijgbaar. Niet-leden kunnen met ingang van morgen deze kaarten kopen voor f 7,50 per stuk bij Henk Grimbergen, Dubbele Buurt 11, Aad Kaaenaar, Serin- ^enplantsoen 23 en Wim Brugmans, Valkenburgerweg keren per maand leuke aktivi- teiten zullen plaatsvinden. De eerste soos-avond wordt mor gen gehouden in het Jeroens- huis aan de Kerkstraat in Was senaar en begint om 20.30 uur. Inlichtingen over de sociëteit kunnen verkregen worden bij Ria Simon, Suykstraat 32, tel. 01751-10389. LEIDERDORP Het Leider- dorpse duo The Little Stars zal morgen in het programma „Los Vast" van 12 tot 2 uur op Hilver sum 3 te horen zijn. Ze zullen een nummer zingen van de Leidse formatie „Katapult". Ii deze uitzending zullen Lenie Harmsen en Aad van Zwaai hun naam van duo The Little Stars veranderen in Cally en Patrick. LEIDERDORP De Jeugd Ka merorkest geeft vanavond een concert in de Dorpskerk van Leiderdorp. Met het orkest tre den drie solisten op: Evert-Jan Weidner, hobo, Theo Olov, viool en Tony Weidner-van der Staay, clavecimbel. Het geheel staat onder leiding van Henk Briër. Op het programma staan wer ken van J. S. Back, L. van Beethoven en J. Haydn. Het concert begint om kwart over acht Toegangskaarten zijn van af half acht te krijgen bij de ingang van de kerk. NOORDWIJK Het is weer een paar jaar gele den,dat de gemeenteraad zicb in principe uitsprak voor uitbreiding van het bestaande raadhuis op bet daarnet gelegen par keerterrein. Aan dit be sluit verbond de raad toen de uitdrukkelijke conditie dat de situering eerst zou plaatsvinden na voltooiing van een verkeersonderzoek. Men wilde namelijk weten welke consequenties de bouw van bet raadhuis zou hebben voor bet ver keer, speciaal ook wat het parkeren betreft in de oude kern van Noord- wijk-binnen. 'Hoewel de raadhuiscommissie, die zich met de bouw en inrich ting bezig houdt, in beslotenheid pleegt te vergaderen, komt om trent de plannen het een en ander naar buiten bij de bespre king van aanverwante zaken. Zo deelde burgemeester mr. Bonnike in de commissie voor verkeersaangelegenheden mee, dat de architect denkt aan een gebouw van drie lagen. Een gedeelte van de nieuwbouw zal zelfs nog iets lager liggen dan het tegenwoordige raadhuis. Volgens de tekening krijgt het huidige pand een smalle corri dor naar het nieuw te bouwen dorpskantoor. Verder ligt de bedoeling om zonder het raadhuis een par keergarage aan te brengen, die plaats zal bieden aan circa vijf en veertig auto's van ambtena ren, die op het raadhuis werk zaam zijn en ten behoeve van bezoekers voorlangere duur. De deskundigen, die zich bezig houden met het verkeerscircu latieplan en ook het verlangde verkeersonderzoek hadden ver richt, bleken van oordeel dat er, verkeerstechnisch gezien, tegen raadhuisbouw op de gekozen plaats, geen bezwaar bestond. Verschillende commissieleden bleken hiervan lang niet over tuigd. Zo viel het bepaald niet in goede aarde dat op de kaart gezien de rijrichting aange vende pijlen al bij voorbaat rekening werd gehouden met éénrich tingverkeer op de Heili ge Geestweg en het Voorstraat gedeelte tussen de Schiestraat en het raadhuis. Ook werd be zwaar gemaakt tegen het feit, dat het blijkbaar in de bedoe ling lag om dit smalle gedeelte van de Voorstraat met aan weerszijden lindebomen, waar tussen auto's geparkeerd wor den, tot hoofdbaan te creëren. De tekening maakte duidelijk, dat het wegtracé in de omgeving van de Grote Kerk en het huidi ge raadhuis een ingrijpende wij ziging zal ondergaan. Zo zal de Zeestraat in een glooiende lijn overgaan in de Heilige Geest- weg. Het verlengde van de Van Limburg Stirumstraat tussen de Kerkstraat en De Kuip, gaat haaks op deze ronding uitlopen. De tegenwoordige aansluiting van de Zeestraat op de Voor straat verdwijnt, omdat een ge deelte van deze verbinding no dig is als ondergrond voor een deel van het nieuwe raadhuis. Bestonden er aanvankelijk plannen voor algehele afslui ting, thans denkt men toch een beperkte verbinding met de Voorstraat te moeten handha ven door de aanleg van een straatje tussen de (verlengde) Van Limburg Stirumstraat en het pleintje voor het bestaaniTj raadhuis aan de Voorstraat. In de verkeerscommissie za| J_. men het allemaal niet zo rooy kleurig zitten. Waneer het fr lukt om de Kerkstraat en omgt ving als winkelgebied flink 0} te vijzelen en dat is een de^ eerste doelstellingen van heXJi gemeentebestuur zal etm steeds toenemende druk op beschikbare parkeergelegen heid gaan ontstaan en deze drul^E] wordt negatief beïnvloed doe de aanwezigheid van lang-par*!-* keerders van het raadhuis. Va de moeihjke bereikbaarhei van het winkelgebied, vredDee: men een ongunstig effect. VageU de kant van de deskundige werd gesteld, dat er in NoorP* c wijk-Binnen geen parkeernoo bestaat De tegenwoordig voo.,tledc komende situaties in de KeiI v straat, de Bronckhorststraat, ^rue" Van Limburg Stirumstraat, Lin®p i denplein, Heilige Geestweg ere Voorstraat geven echter een l^euj genovergesteld beeld, vooral bSr™ het veelvuldig voorkomende JJr v den en lossen van vrachtwm*0. ee™ 1 OEGSTGEEST Het bejaardencentrum „Hofwijck" bestas' zondag 12 november twintig jaar. Het bejaarden-oord kwas destijds tot stand na initiatief van de heer Jac. J. Vos, dit nu self in „Hofwijck" woont Op 6 december 1956 werd de eend paal geslagen. Het twintig-jarig jubileum wordt gevierd met wat aktiviteiten voo: de bewoners. Zo zal het Residentie Revue Gezelschap optredet op 15 november. Voor personeel en bevriende relaties is er md x de bestuursleden een maaltijd waarbij door de voorzitter dokte I D. Held herinneringen worden opgehaald. Dokter Held was w namelijk twintig jaar geleden al bij de start van het centrura aanwezig. Ook mevrouw C. Kühn, die al 18 jaar de spil is van alle interne zaken in het verzorgingstehuis zal dan genoeg wetetj te vertellen. I f Toch een sint in Oegstgeest^ OEGSTGEEST - Op voorspraak van de raadscommissie mid- 'e denrtandfr—h<>" hebben de Oegstgeestse winkeliersverenigio- w gen erin toegestemd samen te werken bij de intocht van Sis' Ni co laas in de gemeente. Zoals bekend was door zowel de stichting winkelcentrum H< „Lange Voort" als door de winkeliersvereniging „Oegstgeest; Actief' een Sinterklaas gecharterd voor 18 november. Een en ander zou de nodige verwarring wekken bij de kleine kinde ren. Vandaar dat beide winkeliersverenigingen samenwerkinj _v' toezegden. Uit de vergadering van de commissie kwam gisteravond d< wens naar voren eventueel politieke partijen met propagandi op de weekmarkt toe te laten. Enkele jaren geleden werd door de raad besloten dat dit niet toe te staan, mede omdat de vereniging voor ambulante handel daar tegen was.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4