Noorlander verhoogt prijzen premiekoopwoningen Westeinde II Raadsleden vrezen extra-overlast voor omwonenden Binnenkort verbouwing dorpshuis „De 99 Ernstige kritiek op beleid industrieterrein Rouwkooplaan Clubhuis zeeverkenners in slechte staat Met n ftiker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. PROGRESSIEF ZOETERWOUDE EIST MAATREGELEN NA VERLATING SLUITINGSTIJD CAFÉ HOOFDSTRAAT Sassenheim krijgt 30.00 bloembollen 4» PARKER Uw handschrift is een Parker waard. REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 7 NOVEMBER 1978i'AGlNAu-p ZOETERWOUDE Het be stuur en de fractie van Progres sief Zoeterwoude hebben in een brief aan het college van b en w de gemeenteraadsleden en Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hun ongenoegen geuit over de door de firma Noorlan der plotseling afgekondigde prijsverhoging van 10.000 gul den per woning van de in het plan Westeinde II in Zoeterwou de in aanbouw zijnde premie- koopwoningen. Reeds op 6 juni van dit jaar werden in een door de commissie woningtoewijzing en de gemeente Zoeterwoude belegde bijeenkomst door de firma Noorlander de prijzen van de woningen meegedeeld aan aspirantkopers. Half oktober echter liet de firma Noorlander plotseling weten de prijzen met 10.000 gulden te verhogen. Hetgeen pas werd meegedeeld bij de ondertekening van het voorlopig koop contract door toekomstige bewoners. Progressief Zoeterwoude meent dat de firma Noorlander eenzijdig en in strijd met eerder gedane toezegggingen hand- let door de prijzen plotseling te verhogen. Het beklemt PZ temeer daar de belangen van de aspirantkopers, die in redelijk heid hadden kunnen afgaan op de in het openbaar en op schrift gestelde mededelingen door de firma Noorlander over de koopwoningen nu ernstig ge schaad dreigen te worden. Het bestuur en de gemeenteraadsfractie van PZ heb ben in de brief aan het college van b en w aangedrongen maatregelen te ne men tegen de door Noorlander aange kondigde prijsverhoging en deze teniet te doen. PZ zou een prijsverhoging slechts aanvaardbaar vinden als de op 6 juni 1978 toegezegde koopprijzen vol gens de voor de bouw geldende prijsin dexnormen verhoogd zouden, worden te rekenen vanaf begin augustus toen met de bouw is gestart. PZ is van plan zich met alle middelen te verzetten tegen enige bemoeienis van de firma Noorlander voor in de toekomst te bouwen projecten in Zoeterwoude als irma Noorlander niet bereid is aan de door PZ verlangde eisen te voldoen. Verder wijst PZ er in de brief op, dat gezien de huidige ervaringen met de firma Noorlander, moet worden toege zien op de duidelijke formulering van de met de firma te sluiten exploitatie overeenkomst. Burgemeester Detmers van Zoe terwoude heeft vanavond een bespreking met vertegenwoordi gers van de firma Noorlander over de aangekondigde koop prijsverhogingen van de de pre miekoopwoningen in Westeinde De in aanbouw zijnde premiekoopwoningen in Westeinde II. LEIDERDORP Het besluit van burge meester M. A. van der Have van Leiderdorp om aan de eigenaar van het café 't Paard in de Koningstraat een ontheffing van het sluitingsuur tot één uur te verlenen, heeft niet de goedkeuring van ieder raadslid kunnen wegdragen. Dit bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering. Het raadslid rfekkelman (CDA) stelde dat er maatregelen moeten komen om de over last die de omwonenden nu van het café ondervinden tot een uiterste te beperken. Hij meende dat het verstrekken van de vergunning om het café tot éen uur open te laten de geluidshinder alleen nog maar zal vermeerderen. Ook mevrouw Tichler- Moerman (WD) vond het niet zo'n gelukkig besluit van de burgemeester de ontheffing te verlenen. Burgemeester Van der Have stelde dat hij dit sluitingsuur had gekozen zodat het niet zou verschillen van de ontheffingen die in Leiden worden verstrekt. Verder deelde hij mee dat de bewoners die willen protesteren tegen het sluitingsuur van het café via de wet A.R.O.B. een bezwaarschrift bij hem kunnen indienen. De gemeenteraad heeft gisteravond een eenmalige subsidie toegekend aan de buurt en speeltuinvereniging „Doesburg" van 5000 gulden om de viering van het 40-jarig bestaan van de vereniging te bekostigen. Het jubileum dat op 17 november wordt gevierd zal niet ongemerkt voorbijgaan. Er wordt een feestavond georganiseerd en tijdens het St. Nicolaasfeest zal ook iets extra's worden gedaan voor de leden. Het bestuur van de vereniging wil verder de leden die al 25, 30, 35 en 40 jaar lid zijn op een aardigheidje trakteren. Voorts wil de vereniging iets doen voor de 65-plussers in de wijk. De raad heeft verder gisteravond een bij drage verstrekt van 50.000 gulden aan de Algemene Woningbouw Vereniging Leider dorp voor de bouw van de 21 woningwetwo ningen in het Van Leeuwenpark. Deze bijdrage was noozakelijk omdat de directie van Volkshuisvesting in de provincie zuid- Holland de stichtingskosten van het totale complex te duur vond. Om nu een snelle behandeling van de aanvraag van financiële steun bij de provincie te bevorderen heeft de gemeenteraad 50.000 gulden aan de AWL verstrekt, zodat de stichtingskosten zullen verminderen. De raad vreest namelijk dat als de provincie geen concessie wil doen bij de bouw van de woningen, de woning wetwoningen zoals ze thans zijn geprojec teerd niet gerealiseerd kunnen worden. Hetgeen dan in strijd is met de door het gemeentebestuur gedane toezeggingen te gen eventuele toekomstige bewoners. De gemeenteraad hoopt dat met de sloop en 'nieuwbouw in het Van Leeuwenpark kan worden begonnen. Na vragen in de raad over de verkeerssitua tie die is ontstaan na de reconstructie van de kruising Hoge Rijndijk en de Leiderdorp-i sebrug en de nare gevolgen hiervan voor Leiderdorp deelde wethouder Bezemer (Pv- da) mee dat de gemeente Leiderdorp inmid dels een brief naar de minister van Verkeer en Waterstaat heeft gestuurd waarin zij vraagt een subsidie te verlenen voor een Experimenteer Project „Leidse Baan". In de brief heeft de gemeente geprotesteerd tegen de huidige verkeerssituatie rondom de Leiderdorpse brug. KORTWEG RIJNSBURG De Chr. Geref. Vrouwenvereniging „Martha en Maria" organiseert morgen een bazar in het zaaltje achter de kerk. Ds. De Joode zal deze bazar om 15.00 uur openen. De opbrengst van de bazar is voor de kerk en er zal van alles te koop zijn. Er is een grabbelton voor de kinderen en tevens kan er een kopje koffie gedronken worden. RIJNSBURG In het kader van de uitwisseling met de part nergemeente van Rijnsburg, Siegen (Geisweid-Weidenau) is er een concert in de Maranatha- kerk, zaterdagavond 11 novem ber om acht uur. Medewerking aan dit concert verlenen Aad Hasenoot (bariton), Günter Drucks (Siegens organist) en het Hervormd kerkkoor. Aad Hase noot en Günter Drucks hebben samen 14 dagen geleden opge treden in de Talkirche in Geis- weid. 11 november is dit concert extra uitgebreid met het kerk koor in de Maranathakerk. 17, 18 en 19 november is dit her vormd kerkkoor voor een be zoek en een optreden in Geis- weid. SASSENHEIM De traditione le fancy-fair van „De Bernar- dus" wordt morgen gehouden in de tuinzaal en groene zaal van het centrum. Hiernaast is er een loterij, een demonstratie mandvlechten en een poppenex- positie. Een creatieve wedstrijd wordt speciaal voor de jeugd gehouden. Openingstijden zijn 's morgens van tien tot twaalf uur, 's middags van twee tot vijf uur en 's avonds van zeven tot negen uur. De trekking van de loterij vindt om acht uur plaats. Het interieur van „De Kuip" dat binnenkort ingrijpend wordt veranderd. NOORD WIJK Er zijn plannen om de toneel zaal van het dorpshuis „De Kuip" ingrijpend te gaan verbouwen. Het huidige balkon zal worden verwijderd, de vloer wordt met 12 treden oplopend gemaakt en men wil de toeschouwers capaciteit op 237 plaatsen brengen. Met deze en nog een aantal verbeteringen wordt voldaan aan een vurige wens van het Noordwijkse verenigingsleven in Noordwijk Binnen. Over de toneelzaal van het betrekkelijk nieuwe dorpshuis zijn veel klachten. Zo is er vanuit het grootste deel van de zaal nauwelijks zicht op het toneel. Andere bezwaren zijn de harde toneelvloer die ongeschikt is voor de bouw van decors, de te kleine kleedkamers, een slecht functionerend ventilatiesysteem en het te kort aan bergruimte. Een laatste probleem zijn de moeilijkheden met verlichting en de geluidsinstal latie. Voor verschillende verenigingen waren deze ge breken aanleiding om geen gebruik te maken van de toneelzaal in „De Kuip". Liever bleef men in de traditionele theaterzaal van Royal, ook al was daar de accommodatie evenmin ideaal. Nu het Royal-theater onder slopershanden is gevallen, moesten verenigingen als HTIOS, Mozaiek, Exelsior en de Oranjevereniging Noord- wijk-Binnen noodgedwongen naar „De Kuip" verhuizen en kregen de klachten weer eens te meer accent. Na advies te hebben ingewonnen van het Neder lands Centrum voor Amateurtoneel, kwam het bestuur van het dorpshuis tot de conclusie dat slechts een grondige verbouwing de bezwaren zou kunnen opheffen. Het Noordwijkse architectenbureau Brandt en Korbee kreeg vervolgens opdracht een verbou wingsplan uit te werken. Behalve de reeds genoemde verbeteringen, voorziet dit plan ook nog in het plaatsen van een lift voor invaliden, het vergroten van de kleedkamers, het verbeteren en uitbreiden van de belichtingsinstallatie en het ventilatiesysteem, alsmede in het vernieuwen en uitbreiden van de toneelstoffering en de vloer. Tijdens een hoorzitting heeft het bestuur van „De Kuip" de plannen voorgelegd aan een groot aantal belanghebbende verenigingen en organisa ties. Unaniem was men er enthousiast over. Behalve voor uitvoeringen zal de zaal ook ge schikt gemaakt worden voor film- en diavoorstel lingen. Men raamt de kosten van de verbouwing en andere voorzieningen op ruim 300.000,-. SASSENHEIM De plaat- selijke afdeling van de Ko ninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencul tuur heeft de gemeente Sas senheim ruim 30.000 bloem bollen geschonken. Dit in verband met de viering van het 100-jarig bestaan van de vereniging. Het ligt in de bedoeling om dt bloembollen te planten bij het raadhuis, in het park Rusthofl en bij de bejaardenhuizen „De Schutse" en „Sint Bernardus". Op zaterdag 18 november wor den de bollen aangeboden aan burgemeester A. J. Kret. Om half elf zal de eerste burger van Sassenheim een aantal bloem bollen planten in de tuin van bejaardenhuis De Schutse. Te vens zullen bloemenmeisjes aan de bejaarden potten met een amaryllisbol aanbieden, die rond de kerstdagen in bloei is. VOORSCHOTEN Leden van de raadscommissie voor finan ciën en economische zaken heb ben gisteravond ernstige kri tiek geuit op het beleid van b en w ten aanzien van het indus trieterrein aan de Rouwkoop laan. Aanleiding vormde het verzoek van een eigenaar van een te bouwen fabriekshal tot vestiging in die hal van een showroom voor meubelen. Aanvankelijk zou het industrie terrein aan de Rouwkooplaan bestemd worden voor de Voor- schotense middenstand. Vol gens b en w heeft deze evenwel niet gereageerd op de hem gebo den mogelijkheden. D '66-er Aikens stelde echter gisteravond dat door de onder nemersvereniging verschillende malen bezwaar is aangetekend tegen de bestemmingsverande ring van het industrieterrein. Drs. Meermoek (CDA) vond dat de Voorschotense middenstand aan de eigen ondergang aan het werken is, aangezien er door geen enkele winkelier officieel bezwaar is aangetekend tegen een mogelijk nieuw winkelcen trum aan de Rouwkooplaan. De raadscommissie adviseerde ten slotte nog geen verzoek om be stemmingswijziging te richten aan GS, maar de hele „zaak" nog even aan te houden. De verkoop van het pand Mo lenlaan 3 tegen een gedrukte prijs aan mevrouw Schrofer- ADVIESCOMMISSIE INZAKE HET HUISVESTINGSVRAAGSTUK Dinsdag 7 november a.s. 's avonds om half acht, in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Brief van de burgerraadslieden over „signalering met betrekking tot de regeling Woonruimteverde ling" en een brief van B W d.d. 29 augustus j.l. Brief van het komitee „Iedereen wil wonen" d.d. 14 juni j.L 9 Rapporten woonwensenonderzoek alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. Brieven d.d. 29 juni en 15 september 1978 van de Fe deratie van woningbouwcorporaties met daarbij be horende „Hoofdlijnen voorstel Centraal Registratie bureau Woningzoekenden" en een „Voorlopig com mentaar bureau Huisvesting". 9 Brief van het college van de Rijksuniversiteit d.d. 13 september jl. met motie nr. 38 over de kamernood onder studenten. 0 Concept-gedragsregels loppel- commissie. OEGSTGEEST Het clubhuis van de zeeverkenners aan de Mariahoevelaan verkeert in deplorabele toestand. Vorig jaar werd de groep reeds een stookverbod opgelegd in het onderkomen dat oorspronkelijk een boerenschuur was. Vorig jaar najaar hebben de zeeverkenners het Oegstgeestse gemeentebestuur verzocht hen uit hun benarde positie te redden. Tot nog toe hebben zij geen antwoord van het college gekregen. Tijdens een vergadering van de raadscommissie van openbare werken stelde mevrouw Van Vloten (WD) gisteravond deze kwestie aan de orde. Wethouder Thorn deelde haar mee dat de zaak van de zeeverkenners de aandacht van het college heeft Vooralsnog kan er niet een, twee, drie, een oplossing worden gevonden, aangezien er geen gasleiding naar het clubhuis loopt, zodat het clubhuis van verwarming verstoken blijft. Het ziet er dan ook naar uit dat het clubhuis het komend winterseizoen zal moeten worden gesloten. In december zal de gemeenteraad beslissen over wat er met het clubhuis gaat gebeuren: opknappen of slopen. Tijdens de vergadering deelde wethouder Thorn mee dat het overdekte zwembad waarschijnlijk reeds in december open gaat. De tarieven komen op drie gulden per bad en tienbadenkaarten voor jongeren tot 16 jaar en 65-plusses zullen twintig gulden kosten. Zwemmers van 20 tot 65 jaar betalen voor een dergelijke kaart 25 gulden. j Bal stuit op bezwaren van de kant van de Voorschotense Kunstkring. De gemeenteraad heeft al geruime tijd geleden besloten het pand te verkopen met de bepaling dat de nieuwe eigenaresse tot restauratie zal overgaan en de thans bestaande expositieruimte behouden zou blijven. WD-er Oosterbaan was van oordeel dat al te lang gepraat wordt en stelde voor het pand gewoon commercieel te verkopen aan de hoogst bieden de. Hij kreeg hierin steun van het CDA, terwijl de heer Visser bereid was om de onderhande lingen eventueel met de huidige aspirant-koopster af te breken en eventueel zelf als gemeente te bekijken wat er met het pand gedaan moet worden. Tenslotte bepaalde de commissie dat bin nen drie maanden de koopakte getekend moet zijn, zo niet, gaat de hele voorgenomen verkoop niet door. ONGEVAL OP RIJNSBURGERWEG RIJNSBURG - Een inwoonster van Rijnsburg is ste auto, een Ford, linksaf slaan. Mogelijk heeft gisteravond op de Rijnsburgerweg gewond ge- de bestuurster van de Citroën te laat gezien dat raakt. Zij reed met haar auto (een „Lelijke Eend") de Ford vaart minderde. De Rijnsburgse werd met tegen een voor haar rijdende auto op. Beide au- een hoofdwond naar het Academisch Ziekenhuis tomobilisten reden in de richting van Leiden. Ter vervoerd. De Citroen liep ernstige schade op. hoogte van Makelaardij De Leeuw wilde de voor- Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en de juiste penverankering, voor uw hoogstpersoonlijke handschrift

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4