20.000 Militairen krijgen de macht in Iran In 199Q bii Philips arbeidspilaatsenwegj_ BIJ PTT 3000 NIEUWE BANEN Politie vuurt op Duits busje: inzittenden geen terroristen DIRECTIE ONTKENT CONCLUSIES NVV Vierde dode in familie-drama Antwoord van Sjah op ongeregeldheden TIPGEVER MISLEID Maandag 6 november 1978,69e jaargang no. 21190 Simonskoop Plaatselijk mist £cidóc6oinatUM Kort Rapenburg 2. 2311 GC Leiden, postbus 11. 2300 AA, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J Hallewas- Shef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0.48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: ikwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT/EINDHOVEN. Bij Philips zullen in iien jaar tijd 20.000 arbeids plaatsen verdwijnen, is er dan een 36urige werkweek en zullen ook de va kanties langer duren. Dit blijkt, aldus de Industriebond-NVV, uit een geheim rapport, dat binnen het concern al enige tijd circuleert. Philip zelf ontkent, dat het rapport geheim is; het is bovendien opgesteld door een aantal specialisten als discussiestuk over de toekomstver wachtingen. Op basis van het rapport zal geen enkele beslissing genomen wor den,aldus Philips. De Industriebond-NW meent aan de hand van het rapport, dat Philips de vakbeweging gelijk geeft in haar opvat tingen, dat meer winst niet automatisch meéf werkgelegenheid betekent. Daarmee geeft het concern de vakbeweging tevens gelijk, om geen medewerking te geven aan de politiek van het kabinet-Van Agt, aldus de Industriebond-NW. Haar vak bondsblad WIK gaat uitgebreid in op het rapport en verbindt daaraan verschillen de conclusies. Philips ontkent nadrukkelijk, dat het conclusies heeft getrokken in het rapport of over de gegevens, die erin voorkomen. Dit geldt ook en vooral voor de 20.000 arbeidsplaatsen, die over tien jaar ver dwenen zouden zijn. De Industriebond- NW becijfert, dat met het verdwijnen van deze plaatsen er rond 1990 nog 65.000 werknemers in dienst zullen zijn. Een en ander betekent, dat een op de vier arbeidsplaatsen verdwijnt, aldus de bond. Philips liet gisteravond weten, dat de commissie, die het rapport opgesteld heeft, veel minder concreet is dan in de publicatie van de Industriebond-NW wordt gesteld. Verder legt het rapport geen enkele relatie naar het huidige re geringsbeleid en geeft het evenmin exac te cijfers over de terugloop van de ar beidsplaatsen. Het baseert zich wel op de gedragslijn, dat jaarlijks onbgeveer 2500 arbeidsplaatsen niet meer worden opge vangen, aldus Philips. Zomermode in New York Twee voorbeelden van zomermode, zoals het modehuis Bill Atkinson die zich voorsteld. De modellen werden in New York getoond. (Van een onzer verslaggevers) ASSEN De 39-jarige man uit Emmeloord, die op zaterdag 28 oktober jl zijn auto in brand stak, waarbij zijn drie kinde ren om het leven kwamen, is gisteren in het academisch ziekenhuis in Groningen zelf overleden aan de opgelopen brandwonden. De man had op de bewuste dag de drie kinderen bij zijn vrouw opgehaald met wie hij in scheiding lag. Hij gaf vo'or, met de kinderen te willen gaan eten. Tot zijn overlijden heeft hij tegenover de politie geen nadere verklaring kunnen afleg gen. DEN HAAG - In de komende vijf jaar zal de PTT tenminste 3000 nieuwe arbeids plaatsen scheppen. Volgens staatsse cretaris mevrouw Smit-Kroes (Ver keer en Water staat, waaronder ook PTT valt) zal ongeveer de helft van de nieuwe ar beidsplaatsen no dig zijn wegens het invoeren van de geautomatiseer de postverwerking via de postcode. Andere nieuwe PTT-banen zullen ontstaan door on der meer de terug dringing van het overwerk bij de PTT en. door de verhuizing van PTT-diensten uit Den Haag naar het noorden. Over igens liet de staatssecretaris weten, dat bepaal- In komende vijf jaar de vormen van overwerk bij de PTT gewoonweg niet zijn te voorko men. Als voorbeel den noemde zij de serviceverlening op koopavonden (on der andere in wa renhuizen met een PTT-agentschap) en de dienstverle ning op zaterda gochtend in som mige grote postkantoren. ADVERTENTIE Vrouw breekt been LEIDEN Een 53-jarige vrouw uit Leiden liep zaterdagnacht een linker arm-en beenbreuk op, nadat zij ten val was geko men toen haar rok verward raakte in het achterwiel van een' bromfiets. De vrouw reed als duo-passagier mee op de brom fiets. Zij is voor onderzoek over gebracht naar het Academisch Ziekenhuis van Leiden. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071 - 122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog ge bracht. (Van een onzer verslagge vers) SCHAESBEEG De rijk spolitie van het Zuidlim burgse Schaesberg heeft zaterdagmiddag een West duits busje met drie inzit tenden onder vuur geno men en daarbij de bestuurder gewond na een tip van een man, die in de inzitenden de daders TEHERAN (AFP.UPI) - Na de ernstige ongeregeldheden van het afgelopen weekeinde is vanmorgen de Iraanse re gering van nationale verzoe ning onder leiding van pre mier Jaafar Sharif-Emani afgetreden. In Teheran wordt vernomen dat een nieuwe Iraanse regering zal worden geleid door generaal Gholam Reza Azhari, de 61-jarige chef van de generale staf. Het nieuws van de benoeming kwam temidden van nieuwe onlusten. In verscheidene de len van Teheran brak op nieuw brand uit en er werd meende te hebben her kend van de schietpartij vorige week woensdag in Kerkrade, waarbij een douanier werd gedood en twee gewond. Het drietal bleek uiteindelijk niets met deze zaak te maken te hebben. De politie nam het busje onder vuur, nadat een stopteken was genegeerd. ingebroken in de Britse am bassade ndat die gisteren al door brand zwaar was be schadigd. Tezamen met de aankondi ging gisteravond van de mili taire autoriteiten dat de staat van beleg in het land voortaan met grotere kracht zal worden toegepast lijkt de benoeming van generaal Az hari erop te wijzen dat de Sjah harder wil optreden te gen de aanzwellende opposi tie tegen zijn regime. Enige uren na de aankondi ging van de versterkte staat van beleg gisteravond reden Volgens een der inzitten den, een 21-jarige Neder landse studente, neeft men geen stopteken gezien en wist men niet met de poli tie te maken te hebben omdat deze in een gewone auto reed. Het toeval wil de dat de studente haar arm in een verband droeg, gevolg van een kort tevo ren overkomen motoronge- tanks en en pantserwagens naar het voornaamste gebouw van de Iraanse Nationale Ra dio en Televisie teneinde dit te bezetten. De directeur werd onmiddellijk van zijn functie ontheven en een lager ge plaatste werd benoemd. Vier dagbladen in Teheran mogen vanaf vandaag niet meer ver schijnen. In de ongeregeldheden van gisteren trokken duizenden jonge betogers, voor het me rendeel studenten, een spoor van vernieuwing door de stad. Zij staken het ministerie van Voorlichting en de Britse luk. De tipgever van de politie heeft hieruit waar schijnlijk afgeleid met de daders van ae schietpartij te maken te hebben, om dat de daarbij aanwezig vrouw gewond zou zijn ge raakt. Twee getuigen van de schietpartij in Kerkrade zijn zaterdag per helicop ter naar een geheime ambassade in brand. De mili tairen hielden zich gisteren zo veel mogelijk afzijdig en be perkten zich chts tot acties op de meest bedreigde pun ten. Het geweld van zondag was een reactie op de gebeur tenissen die zich zaterdag op de campus van de universiteit van Teheran hadden voorge daan. Militairen openden toen het vuurop de studenten en volgens onbevestigde berich ten zouden daarbij tientallen doden zijn gevallen. Intussen is het openbare leven in Iran gedeeltelijk verlamd door tal van stakingen. laats in het noorden van et land vervoerd, om hen daar te confronteren met mogelijke verdachten. Deze confrontatie heeft echter niets opgeleverd. Bii de politie zijn inmid dels 235 tips binnengeko men, maar deze hebben nog niet geleid tot opspo ring van de identiteit van de daders. „Simonskoop" met de nieuwe speelfilm „Moord op de Nijl" op Ned.I om 20.10 uur. Om 21.55 uur de vierluik „Een maand een dag". Ned.II om 20.27 uur „De fa milie Bellamy" en om 21.45 uur Hier en nu over vrouwen in de Bijlmerbajes. Droog weer met veel bewol king en plaatselijk mist. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Maxi mumtemperaturen circa 8 graden Minimumtemperaturen om streeks 5 graden Morgen zon op: 07.45, zon on der: 17.02 Hoogwater: 7.12 en 19.40 Laagwater: 2.55 en 15.17 $Ê&ÈMk Betogers gooien meubels in het vuur tijdens de ongeregeldheden die Teheran gisteren de hele dag teisterden DEN HAAG Het was voor enige voetbalscheids rechters weer een verhit weekeinde. In Maastricht wer den na MW—AZ '67 enige baldadige supporters gearres teerd, nadat ze zich onheus hadden op gesteld tegenover scheidsrechter Jan Beek. Henk van Dij ken moest zich na PEC Zwolle—Go Ahead onder be scherming van de politie stellen, nadat enige lieden de ruiten van zijn kleedkamer hadden ingegooid en hem bij zijn vertrek lastig vielen. Henk van Ettekoven kende zaterdagavond andere problemen bij NACPSV. Hij onderbrak de ontmoeting tien minuten om glaswerk in het strafschopgebied van Ton van Engelen op te laten ruimen. Nadien werden nog enige bierglazen in het veld geworpen, maar Van Engelen pakte ze zelf zo snel weg dat Van Ettekoven niet opnieuw behoefde in te grijpen. Boven water BUENOS AIRES De achttien dagen geleden plotseling verdwenen voorzitter van het organisatiecomité van de op het ogenblik aan de gang zijnde schaakolympiade in Buenos Aires, Rodolfo Zanlungo, is weer boven water. Volgens een politlecommuniqué is hij ontsnapt aan zijn ontvoerders toen deze hem naar een andere schuilplaats wilden overbrengen. Daarbij kon Zanlungo, aldus de politieversie, uit de bagageruimte van een auto ontsnap pen. Kort na zijn verdwijning verschenen er berichten in de Argentijnse kranten dat er een gat van een miljoen dollar In de begroting van het schaaktoernooi was gevonden. Zanlungo's plaatsvervanger Nogues haastte zich te verklaren dat zijn chef, een hoge functionaris van het militaire bewind, geen fraude kon hebben ge pleegd. Stunt PVC/Blokkeer RIJSWIJK In de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup-volleybal voor landskampioenen zorgde PVC/Blokkeer zaterdagmiddag voor een geweldige stunt door de Poolse titelhouder AZS Olsztyn met 3—2 te verslaan. Een volkomen onverwachte triomf, daar de Rijwwljkers als kansloos werden beschouwd. Volgende week volgt de return in Polen. Op de foto smasht Peter Kool in het blok van AZS Olsztyn. Aanklacht tegen ijshockeyer DORDRECHT Een bezoekster van de ijshockeywedstrijd Dordrecht Lions-HYS Intervam heeft zaterdag een aanklacht ingediend tegen de Haagse ijshockeyer Koos Batenburg. Na afloop werd zij in het gezicht geraakt door een door Batenburg gehanteerde stick, waarna zij een wond in een ziekenhuis moest laten hechten. Teamleider Van der Heijden van HYS: „De wedstrijd verliep goed, hoewel onze spelers op de bank soms werden lastig gevallen. Na de wedstrijd ontstond er een vechtpartij, waarbij het meisje plotseling naar voren werd geschoven. In de kleedkamer heeft Batenburg zitten huilen over dit incident. De politie heeft ons overigens de hal uitgeleid, waarna op het bureau rapport is opgemaakt". Vasovic terug Parijs Velibor Vasovic die eens triomfen vierde bij Ajax, is terug bij Paris Saint Ger main. De Joego slaaf was al eerder trainer van de Parij- se club maar keer de aan het einde van het vorige sei zoen terug naar zijn geboorteland. Zaterdagavond kondigde de presi- 'f dent van de club, ff| Borelli, aan dat Va sovic met onmid dellijke ingang zijn oude functie zou innemen ten koste van Larqué, de voormalige speler van Saint Etienne. Vasovic zei dat hij Paris Saint Ger main dit seizoen bij de erste vijf van Frankrijk zou bren gen. Velibor Vasovic

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1