M ia "IR 'lil I'll 3 Spectaculair herstel na diepe val ^>i: Elsevier en NDU nu vrijwel zeker samen Dollar in rustiger vaarwater yos Geen leegstand kantoren meer ^Duidelijkheid nodig besteding van winsten" oor MAB introduceert leasen onroerend goed Opzienbarend herstel FINANCIËN LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 NOVEMBER 1978 PAGINA 15 =3- (Van onze sociaal-economische redactie) AMSTERDAM De leegstand van kantoor ruimte is vrijwel verleden tijd. In Den Haag en Utrecht is op dit gebied bijna niets meer te huur en ook in Amsterdam is sprake van een evenwichtiger ontwikkeling. De ver wachting bestaat dat in de komende ander half k twee jaar weer nieuwe kantoorruimte in uitvoering kan worden genomen, aldus het bestuur van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank. De verwachtingen van de resultaten voor 1978 zijn onveranderd gunstig (circa 15 pet. winstgroei ten opzichte van 1977). De wat gedaalde hypotheekproduktie begint de ach terstand weer in te lopen. De baten uit de verkoop van onroerend goed zullen bedui dend lager zijn dan vorig jaar, maar dit moet relatief worden beoordeeld omdat volgende jaren een veel beter beeld te zien kunnen geven. 'rof. Heertje: Voor het eerst in vier jaar gaat in het Londense West End de feestverlichting weer aan. De jaarlijkse traditie om de kerstaankopen door straatversieringen een extra impuls te geven, vier jaar geleden wreed verstoord door de energiecrisis, wordt op 14 november in ere hersteld, als prins Charles die die dag zijn verjaardag viert, in Regent Street de lampjes officieel zal ontsteken. Wedstrijd voor energiebesparing (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG Het ministerie van economi sche zaken is deze week in het kader van de campagne „Verstandig met energie" be- gonnen met een „ideeënbusactie". Doel is dat in ieder Nederlands bedrijf een' ideeen- bus komt te staan, waarin werknemers de komende drie maanden hun visie op de mogelijkheid van energiebesparing in hun bedrijf, kunnen stoppen. Ieder bedrijf moet een commissie instellen die alle verzamelde ideeën beoordeelt en de beste opstuurt naar het ministerie. Een com missie zal een landelijk winnaar aanwijzen en ook negen andere waardevolle ideeën selecteren. De suggesties moeten uiterlijk 1 april in het bezit zijn van postbus 390 in Alkmaar. EX I O .00-12 Dnze sociaal-economische jdactie) Haag Het is heel begrij- lelijk dat Bestek '81 door veel -erknemers met scheve ogen 'ordt bekeken. Als er sprake i, zoals nu, van een stimulans het bedrijfsleven, dan is et heel vanzelfsprekend dat graag enige indicatie wil ebben van wat er met een roeiende winst gedaan moet rorden. Ik vind ook dat het edrijfsleven aan die vraag leer tegemoet moet komen, wel ik daar meteen bij zeg meer winst niet altijd in er werk omgezet kan wor- Üdus prof. Arnold Heertje van- 96 +1i liddag op een presentatiebij- Jenkomst van de MAB, een e die zich in Den Haag net het leasen van onroerend 'oed gaat bezighouden. Heertje ichtte het in dit verband „in riest" dat ambtenaren weige- stapje terug te doen. een sector is", zo zei r de inkomensgroei de ïfgelopen periode onevenredig 75-1cferoot is geweest en waar boven- ,50- 2pien wel meer winst, direct ïer werk oplevert, dan is het publieke sector", heertje wees er op dat door de *00- 4ylucht die de overheidssalaris- .50- %en hebben genomen, aan tal Jvan belangrijke collectieve '54^ [voorzieningen, bijvoorbeeld in '75. 'de sfeer van het welzijn, niet .25- Skan worden toegekomen, zon der de overheidsuitgaven onver antwoord te laten stijgen. „Dat is de les die we nu wel hebben geleerd. Matiging is werkelijk nodig, maar door ver schuivingen kan toch nog veel tot stand worden gebracht", al dus de hoogleraar. In zijn betoog wees hij er voorts op dat de positie van het bedrijf sleven in de omzet- en winstcij fers duidelijk geflatteerd wordt. „Iedereen weet dat het zwarte circuit (de hoeveelheid zwart geld) nog steeds toeneemt. Dat moet niet worden onderschat en hoezeer ik doordrongen ben van de moeilijke positie van het bedrijfsleven, heb ik toch het gevoel dat de sombere gezichten in die sector wat aan de overdre ven kant zijn". stenf O mr. ir vaDEN HAAG In Hotel Babylon is gistermiddag de presenta- Larm tiebijeenkomst gehouden van een nieuwe actviteit van het Haagse MAB-concern: het leasen van onroerend goed. Op as va|deze manier is het voor het bedrijfsleven mogelijk om tegen Phjeen wat hogere huur een pand te verwerven, dat na een ;t Jj periode van tien jaar gekocht kan worden tegen een aanmer- isio Aelijk lager bedrag dan de marktwaarde, tte h en o In de hogere huur is namelijk een aandeel in de rente en amb aflossing van het pand opgenomen, waardoor na tien jaar al re(je dertig procent van de aankoopkosten zijn betaald. Voordeel i het leasen is dat de aanloopkosten van nieuwe activiteiten het bedrijfsleven voor een ondernemer aanmerkelijk lager 1 zijn, terwijl op de wat langere termijn toch van beleg- onroerend goed sprake is. M vaf AMSTERDAM De lopende beursweek is er een van uiter sten aan het worden. Na de volkomen ineenstorting van maandag rezen nu, donderdag, bij hervatting van de handel de koersen de pan uit. De steun- gJ maatregelen van president Car- 1008I de dollar die in Amster dam leidden tot een forse koers stijging voor de Amerikaanse munt tot boven de 2, werden rustig beoordeeld, al hoort men nog enige gereserveerde gelui den wat betreft de nodige ver- volgmaatregelen. In Wall Street schoot op de bekendmaking van de Amerikaanse president de Dow-Jones index al 35 punten omhoog bij ruime handel, en E Amsterdam gaf een soortgelijk 00 beeld te zien. In het onofficiële voor- en na- beursverkeer hadden diverse fondsen al flink hogere koersen te zien gegeven. Ook bij het begin van de officiële handel ging het moedig voorwaarts. KLM startte ruim 14 beter op 138.80, Unilever was 4.50 hoger op 120.20 en Kon. Olie 5.20 op 124.30. Akzo werd 2.40 duurder op 30, Hoogo vens 4.70 op 37.90 en Philips 1.90 op 26.30. Maar ook op de rest van de aktieve markt waren de stijgin gen vaak groot Heineken ging nu 2.30 vooruit naar 99.50, Deli won bijna 5 op 117, Kon. Boot 4 op 88 en Van Ommeren 6 op 138. HVA voegde 1.50 aan de koers toe op 55.50 en Nedlloyd 1.20 op/ 79. In de financiële sector verwis- felde Nat. Nederlanden 3.80 hoger van eigenaar op 111, ABN 3.50 hoger op 364 en Amrobank 1.90 op 76.20. De staatsfondsenmarkt, die zich woensdag al vast gedroeg, ging •nu nog tot zo'n dertig cent vooruit. Op de lokale markt kon het evenmin op. Al het aangedragen materiaal werd tegen fors hoge re prijzen prompt opgenomen. Soms was er zelfs sprake van te weinig aanbod, zodat er bui tensporige stijgingen optraden. Als sector gedroegen de uitgeve rijen zich zeer willig. Donder dag mocht er opnieuw niet ge handeld worden in NDU en Elsevier. De uitgegeven mede deling was er echter een, waar aan men op de beurs nog weinig houvast had en er was geen sprake van een echte juichstem ming. De Telegraaf werd 10 duur der op 125, Kluwer ging 7 omhoog naar 97 en ICU steeg van 86.50 naar 91.50. Audet ging van 632 naar 688 en VNXJ van 91.50 naar 97.30. Ook De Boer en Wegener lagen erg goed in de markt. De forse stijgingen liepen ver der door alle sectoren heen, zoals de detaihandelsector (Ahold en Bijenkorft Beheer), verzekering (Amfas), bouw (Bos Kalis, Vandervliet Wernink), pa pier (KNP, Van Gelder) en che mie (ACF, Gist-Brocades). Een willekeurige greep uit de lange rij levert verder fondsen op als Wolspinnerij Ede, Mene- ba, Cetec en Oce-Van der Grin ten. Een opvallende uitzonder ing vormde weer Goudsmit die opnieuw op 102 onverkoop baar bleek. AMSTERDAM - Het was me het weekje wel op het Dam rak. Maandag een dramati sche val van het koersniveau. Het was alsof alle remmen waren losgegooid. De beleg gers stonden als het ware te dringen om hun fondsen van de hand te doen. Het algeme ne koersniveau, gemeten door het ARP-indexcijfer^akte tot 86,3 waarmee we iets onder het peil van 1 december van vorig jaar terecht kwamen. Gedwongen verkopen door beleggers die het kopen van aandelen met bankgeld finan cieren, speelden bij die ineen storting een rol. Globaal ge nomen moet het bedrag van de gekochte aandelen dertig procent hoger zijn dan het verleende krediet. Dalen die aandelen nu sterk in koers, dan moet de belegger of geld op tafel leggen om weer een marge van dertig procent tussen aandelenwaarde en krediet te krijgen of hij moet de aandelen verkopen. Dat laatste was vaak het geval. De vrees dat de markt dins dag nog verder zou kelderen, bleek gelukkig ongegrond. Er kwam wat weerstand op het sterk verlaagde koerspeil, ook doordat de dollar zich kon handhaven. Woensdag was het van hetzelfde laken een pak, waardoor het algemene indexcijfer kon aantrekken tot 88,1. Maar dan wordt woensdag middag plotseling het verlos sende woord gesproken, waar door er op de valutamarkten paniek ontstaat. President Carter maakte maatregelen bekend om een verder afglij den van de dollar te voorko men. Het blijken fikse maa tregelen te zijn. De officiële rentevoet in de Verenigde Staten wordt met één procent verhoogd tot negen-en-een- half procent om belegging in dollars in de Verenigde Sta ten voor buitenlanders aan trekkelijker te maken. Er worden verder door Japan, Duitsland en Zwitserland kre dieten verstrekt, terwijl daar naast de Verenigde Staten bij het Internationale Monetaire Fonds vijf miljard dollar aan deviezen kunnen opnemen en tot slot willen de Verenigde Staten leningen in buitenland se valuta uitgeven. In totaal beschikken de Vere nigde Staten dan over een pot van dertig miljard dollar aan valuta waarmee ze het aanbod van dollars op de we reldmarkten kunnen opvan gen. De Verenigde Staten zijn bovendien van plan de maan delijkse goudverkopen te ver- dubbelen waarmee extra valu ta wordt binnengehaald en de tekorten op de betalingsba lans kunnen worden terugge drongen. Het grote belang van de plot seling afgekondigde maatrege len ligt vooral op psycholo gisch terrein. De internationale valutamarkten werden volkomen verrast om niet te zeggen overrompeld. Eindelijk sprak president Car ter duidelijke taal. De dollar vloog omhoog en 's-avonds gebeurde met Wallstreet het zelfde. Het Dow Jones gemid- De sterke koersverbetering vond over de gehele linie plaats. Hierdoor konden de indexcijfers voor verschillen de groepen die maanden be neden het niveau van eind vorig jaar waren gezakt, hier donderdag weer bovenuit ko men al was dat bij de groep scheep- en luchtvaart nog maar amper het geval (97,1 toen - 97,3 nu). Twee van de vier fondsen (KNSM en Nederlandse Lloyd) stonden donderdag nog op het niveau van vorige week donderdag. Van Omme- delde voor industrie-aandelen sprong 35 punten omhoog tot bijna 828. Het blijft voorlopig een open vraag of een nieuwe val van de dollar nu tot het verleden behoort. Want al hebben de Verenigde Staten thans een stevig wapen in de hand om nieuwe aanvallen af te slaan,' fundamenteel is er nog weinig veranderd. De betalingsbalans van de Verenigde Staten blijft door de te grote importen van energie ongunstig en de inflatie blijft te hoog terwijl bovendien de hoge rente de bestedingen kan afremmen. Woensdag na beurs gingen op het Damrak alle koersen al sterk naar boven. Het was geen wonder dat donderdag bij de officiële handel de markt zeer vast was en dat er over de gehele linie forse koerswinsten werden ge maakt. Maar tekenend was toch wel dat die koersstijgin gen bij de internationale con cerns niet helemaal vastge houden konden worden. Winstdelingen zorgden voor afbrokkeling hier en daar. Maar dat kon toch niet ver hinderen dat het algemene ARP-indexcijfer die dag van 88,1 tot 91,9 klom, waarmee de dramatische val beneden de 90 op maandag geheel on gedaan werd gemaakt ren kon daarentegen 6,50 stijgen tot 142,-, teiwijl de KLM in die week 7,50 ach teruit liep tot 136,-. Kijken we naar de internatio nale fondsen, dan zijn de koersvërbeteringen donderdag ten opzichte van afgelopen maandag frappant, maar ook ten opzichte van vorige week donderdag mogen ze er nog best zijn: bij Koninklijke, Phi lips en Hoogovens één gulden, bij Akzo één gulden zestig en bij Unilèver drie gulden veer tig. Dat beeld vinden we in grote trekken ook bij de andere groepen terug. Sterke stijging ten opzichte van de koers op maandag en een bescheiden, maar toch van belang zijnde verbetering ten opzichte van vorige week donderdag. Een apart woord voor de uit geverijen. Hier waren de koersverbeteringen donderdag wel zeer opvallend. Maar het grote nieuws was deze week toch de aangekondigde sa menwerking tussen Elsevier en de Nederlandse Dagblad Unie. Het was voor de beurs een volkomen verrassing waarbij uiteraard wel de vraag boven tafel kwam waa rom twee goed renderende bedrijven tot een fusie willen komen. Er ontstaat in elk ge val een uitgevers-gigant met een omzet van iets meer dan een miljard gulden waarmee de VNU als grootste wordt gepasseerd. Woensdag vond er weer handel plaats: Else vier ging tien gulden omhoog tot 290 gulden voor een aan deel van twintig gulden en Nedèrlandse Dagbladunie steeg vijfentwintig gulden tot tweehonderd en tachtig gul den voor een aandeel van vijftig gulden. Donderdag mocht er weer geen handel plaatshebben in afwachting van nadere berichten. De obligatiemarkt kwam deze week ook voor verrassingen te staan al waren die van an dere aard dan de omwente ling die we op de aandelen markt zagen. De motor op de obligatiemarkt was het grote succes van de acht-en-een-half procent staatslening. De vorige week waren er op de beurs al stemmen opge gaan die acht-en-een-half pro cent erg gunstig vonden en die eerder acht-en-een-kwart procent als reeël noemden. Inderdaad is acht-en-een-half procent een sterke magneet geweest bij de tender lening waarbij beleggers zelf moeten opgeven hoeveel zij willen hebben en tegen welke koers. De vraag bleek zo groot te zijn dat de koers op 100,8 ge steld kon worden, waarbij 600.000.000 gulden werd toege wezen. Woensdag en donderdag bleek dat menigeen nog meer wilde betalen voor een stuk met een rente van acht-en-een-half procent. Woensdag steeg de koers tot 101,2 en donderdag tot 101,6. Die ontwikkeling betekent na tuurlijk ook dat kopers de rente in de komende tijd eer der zien zakken dan stijgen. Deze tendens vonden we over de gehele linie terug in de vorm van een vriendelijke stemming en stijgende koer sen voor de obligaties. Bij de staatsfondsen en de leningen voor de Bank voor Neder landse Gemeenten stegen de noteringen deze week globaal anderhalf k twee punten, het geen voor obligaties altijd nog heel behoorlijk is. Amsterdam-Rotterdam (ANP) Indien NV Uitgeversmaat schappij Elsevier en Neder landse Dagbladunie NV over eenstemming bereiken over al gehele samenwerking wordt overwogen een nieuwe houd stermaatschappij op te richten onder de naam Elsevier-NDU NV, zo hebben de besturen van de twee maatschappijen be kendgemaakt. Zij zijn van mening dat de eventuele omruilverhouding zal moeten zijn gelijkstelling van een aandeel Elsevier ad 20 aan een aandeel NDU ad 50. Het biedingsbericht zal naar ver wachting in januari 1979 ver schijnen. Op de beurs is gisteren de notering van de aandelen Elsevier en NDU wederom op geschort. Woensdag mocht na twee dagen opschorting weer worden gehandeld waarbij de koersen van de twee fondsen dicht bij elkaar in de buurt kwamen, overigens zonder af faires. Het doel van de fusie is verbre ding van activiteiten van de afzonderlijke concerns, alsme de versterking van hun draag vlak op financieel-economisch, sociaal en commercieel gebied. De beperkte binnenlandse markt biedt voor beide partijen te geringe mogelijkheden tot Kamervragen over toenemende persconcentratie voortgaande groei. Ter verster king van hun binnenlandse acti viteiten gewenst en deze ontwik keling zal dan ook met kracht worden voortgezet. De nieuwe combinatie zal in totaal circa 7500 personeelsle den omvatten van wie 1000 in het buitenland. In 1978 zal de gezamenlijke omzet circa 1,1 miljard bedragen en de kas stroom 70 min. Door het sterke complementaire karakter van de beide concerns worden voor de werkgelegenheid geen nade lige gevolgen verwacht. Voorzitter A. van Cortenberghe van de Nederlandse vereniging van journalisten zei desge vraagd, dat de NVJ een samen werking Elsevier-NDU niet zon der zorgen tegemoet ziet Dit niet omdat ze op korte ter mijn sombere verwachtingen zou hebben voor wat betreft de werkgelegenheid of de identiteit van de betrokken kranten en bladen, maar omdat ze in deze fusie een voorbode ziet van verdere concentraties op het terrein van de media. Die kun nen uitlopen op een informatie industrie die wordt beheerst door twee of drie giganten die bepalen, „welke informatie on der welke omstandigheden voor wie beschikbaar komt". De mededelingen over de fusie tussen de Nederlandse Dagbla dunie NDU en Elsevier heeft bij de Tweede-Kamerleden Roe thof, Woltgens en Poppe (allen PvdA) vragen opgeroepen. Zij hebben woensdag de ministers mevrouw Gardeniers-Berend- sen van CRM, Van Aardenne van economische zaken en Al- beda van sociale zaken schrifte lijk gevraagd of de bewindslie den verwachten dat de voorge nomen fusie een verdere con centratie tot gevolg zal hebben in de Nederlandse dagblad- en tijdschriftensector. Verdere concentratie heeft nadelige ge volgen voor de veelvormigheid van de informatievoorziening", aldus de Kamerleden. De vragenstellers willen weten, in welk stadium de gedachten- vorming verkeert om aantasting van de verscheidenheid in de pers, als gevolg van fusies, tegen te gaan. AMSTERDAM De valutamarkten heb ben gisteren gunstig gereageerd op het reddingsplan voor de dollar, dat president Carter woensdag bekend heeft gemaakt. Na een aanvankelijk scherpe stijging van de dollarkoers kwam de munt in kalmer vaarwater en werd een deel van de forse koerswinst echter weer ongedaan gemaakt. Per saldo sloot de dollar hoger dan woens dag. In Amsterdam sloot de Amerikaanse munt op 2,0220, aanzienlijk lager dan de koers van 2,07 die donderdagochtend werd be reikt, al is de slotnotering dankzij het hulpprogramma van Carter aanzienlijk ho ger dan het dieptepunt van iets meer dan 1,86 gulden per dollar dat dinsdag werd aangeboord. De maatregelen van Carter die met steun van de centrale banken van West-Duitsland, Zwitserland en Japan moeten leiden tot het herstel van het vertrouwen in de dollar, zijn donderdag opnieuw van verscheidene zijden toegejuicht. De Japanse premier, Takeo Foekoeda, vindt de plannen „schitte rend". Woensdag verklaarde de Japanse regering gl volledig steun te geven aan de reddingsoperatie. Dat Japan het niet bij woorden alleen laat bleek donderdag al snel toen de centrale bank in Tokio niet minder dan 800 miljoen tot één miljard uit de markt nam om de koers verder te steunen. Het resultaat was een slotnotering van 186 yen, 7,20 yen boven het slot van woensdag. De omzet van 1,35 miljard dollar die gisteren tot stand kwam was groter dan ooit tevoren. Woordvoerders van de Westduitse regering en van de Bundesbank lieten weten het eens te zijn met „Washington" dat er geen logische economische redenen zijn voor de jongste vrije val van de dollar. DONDERDAG 2 NOVEMBER 1978 Actieve aandien VK OPENING SL KOERS Dordtsche 20 Kon Olie 20 Nat Ned 10 Nedlloyd 50 Ommeren Cert Philips 10 Robeco 50 Rolinco 50 Rorento 50 Unilever f 20 74,30e 112,80 157,00 155,80 97.20 92,00 33,20 54,00 84,00 124,50 119,10e 107,20 159,70 129,1 Of 122,50 115,70 30,00 364,00 76,20 124,30 111,00 79,00 138,00 26,30 163,00 133,00 122,80 120,20 161.20 98,50 92,50 37,30 53.50 85,00 136.00 123,70 111,00 79,30 142,00f 25,90f 163,00 133,00 122,80 119,40 Binnenlandse Obligaties I 74 107,40 107,80 9 50 id 76-2 104,90 8.75 id 75-2 102.10 8 50 id 75 8 50 id 75-2 8.25 id 76-96 8 25 id 77-92 8 25 id 77-93 8 00 id 69 8 00 id 70-95 8.00 id 71-96 8 00 id 70 I 8 00 id 70 II 8 00 id 70 III 8 00 id 76-91 8 00 id 77-97 8 00 id 7-87 7 75 id 71-96 7 75 id 73-98 7 75 id 77-97 7 75 id 77-92 7 50 id 69-94 7 50 id 71-61 7 20 id 72-97 7 00 id 66 1-91 6 50 id 68 IV 6 25 id 66-91 6 25 id 67-92 6 00 id 67-92 5 75 id 65 I-90 101,20 101,00 101,20 100,20 100,20 100,20 100,20 100,20 100.00 97,20 98,00 98.70 96,50 95,80 95,50 97,00 97,00 99,20 93,60 95,00 95,50 94,00 92,00 91,70 91,40 91,30 91,90 90,70 90,30 90,00 97,70 98,20 99,40 97.10 96,50 96,20 97,90 97,80 99,30 93,80 95,80 96,20 94,80 92,80 92,50 92,20 92,10 5.25 id 64 I-89 5.25 id 64 II 5.00 id 64-94 4 50 id 5663 4 50 id 59-89 4.50 id 60 I-85 4 50 id 60 II 4 50 id 63-93 4.25 id 59-84 4 25 id 60-90 4.25 id 61-91 4 25 id 63 I 3 25 id 48-98 3 50 id 56-86 3.25 id 50-90 3 25 id 54-94 3 25 id 55-95 3 25 id 55-85 3 00 id Git). 3.00 id 3781 3 00 id Grto 46 11 00 BNG 74-81 11 00 id 7484 10.50 id 1974 9 50 id 7482 9.50 id 74-99 9 50 id 75-85 9 50 BNG 7681 9 00 id 75-00 8 75 id 70-90 8 75 id 70-95 8 75 id 75-00 8 75 BNG 77-02 8 50 id 70-85 8 50 id 70-95 8.50 id 73-98 89,00 73,20 82,70 78,10 77,50 90,20 46,50 110,60 103,90 101,70 106,50 104,10 107,10 103,50 102,20 102,50 102,90 102,70 101,00 101,10 100,80 46,50 94,70 94,40 104,30 111,10 107.20 104,50 107,50 103,80 102,70 103,00 102,90 102,90 101,60 101,30 101.30 Binnenlandse aandelen AMAS AMEV Asd Droogd. 149,00 156,00 - 50,00e 106,20 111,50 7,20 7,20 83.00e 87,00 105,50 110,00 113,80 117,50 290,50 295,00e Landré Gl Leids. Wol Macintosh Maxwell Petr. Meneba Metaverpa 305,00b Ass St. R'dai AUDET Aut. Ind. Rt Ballast-N BAM Batenburg Beek, van Beers Boer Druk Bols Borsumi) W Bos Kalis Gel Delft c Gelder cert Geld Tram Gerofabr Hero Cons Hoek s Mach Holec HALL Trust IHC Holland Ind Maatsch IBB Kondor 200,00a 135,00 385,00 100,00 632,00 2200,00b 108,60 62,00 89,50 76,00 56,00 1165,00 1165,00 287,00 287.00 67.90 76.50 71.20 215,00 215,00 21.50 32,00 1760,00e 980,00 53,00e 49.80 242,00e 29,50 290.00a 85,50 28,00 780,00 114,00e 244,00 50,00 320,00e 40,00 128,00 35,20 102,00a 113,00 66,90 93,00e 70,50 155,00 132,00 225,00 225,00 25,20 32,70 1770.00 985,00 55,10 51,00 165,00 374,00 250,00 31,70 Naarden Naeff Nat. Grondb. NBM-Bouw Nedap Ned. Bontw. Ned. Crediet Ned. Dagbl Norit Nutricia GB Nijverdal Océ v.d.Gr. OGEM Hold. Orenstein Proost Br Rademakers Rohte disk Rommenhöll Rijn-Schelde Schokbeton Schuitema Schuppan 36,50 275,00 3500,00 769,00 29,50 420,00 103,20e 54,50 160,00 30,30 228,00 129,00 142,00 365,00 189,00 91,50 100,00 390,00e 380,00e 56.50 278,00 64,50 155,00b 57,50 1.51 815,00 1245,00 129,50 280,00e 101,00b 234,80 61,80 97.60 275,00 3700,00 770,00 665,00 25,10 56,00e 30,00 420,00 103,40 55,80 201,50 206,00 1130,00 106,50 42,30 68,00 167,00 32,00 228,00 132,00 236,00 46.00 42,50 69,00 45.00 229.00 121,00 152,00 365,00 191,00 57,20 282.00e 65,50 158,00e 935,00 1250,00 130,00 290,00e 102,00 68 20 Telegraaf Tevtiol Twu 73,00b 193,00 112,50 14,50 230,00 86,60 75,00 43,00 590,00 117,00 328,00 90,00 165.30 88,50 38,50 98,50 14.60 52,20 322,00 45,00 137,50 37,00 102,00a 115,00 68,50 93,50 51,20 149.00e 91,50 14,80 235,00e 88,00e 75,50 328.00 97,00 165,00 93,50 92,80 43,50 101,00e 14,30 Tilb. Waterl. Tw. Kabelf. Ubbink Unikap V.d. Vliet-W Ver. Glasf. Vmf-Stork V.N.U. Verto cert. Vezelverw. Vihamij Butt VRG Gem. Bez. Wegener C cerl Wessanen W.U. Hyp. Wolsp. Ede 85,20 Wyers Wijken Her 115,00 91,00 190,00e 336,00 244,00 170,50 136,00 113,00e 100,00 49.00 91,50 13,10 75,00b 70,20 50,50 76,00e 67,60e ,50 Binn Belf. VG BOG. Breevast Con verto Obam Sumabel Tokyo PH(S) 124,40 176,00 182,50 176,00 518,00 130,80 420.00e 134,50 114,00 508,00 91,00 65,50 52,00 98,00 135,00 101,80 119,00 125,00e 92,50 192,50b 138,00 118,60 100,80 70,00 399.50 93,50 58,00 134,00 95,50 112,00 128,60 177,80 182,80 182,00 520,00 131,50 380,00 140,00 120,50 508,00 94,00 68,00 52,00 99,00 140,00 101,80 119,00 ANP-CBS gemiddelde (1970 100) Sch - en l.vrt. Banken Verzekering 73,30 80,60 91,60 257,40 145,50 115,50 88,10 d exdividend e gedaan-bieden f gedaan-laten

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15