John Greig wil met Rangers weer naar Europese top Brom en Ajax gespannen Benfica wil arbiter te ïijf Beek leidt afscheid Cruijff Goethals geslagen SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 NOVEMBER 1978 PAGINA 13 John Greig: „Ik wil naar een heel eigen elftal toe wer- gint nu langzaam te komen. Het publiek staat er helemaal ach ter. De mensen beseffen dat we de goede kant op gaan. Het begint weer zo te worden dat we elke uitwedstrijd worden begeleid door 15.000 supporters. Dat is een goed teken". Merkwaardig genoeg geeft de coach van de Rangers te kennen het te betreuren dat Willy van der Kuijlen er vanavond bij PSV niet bij zal zijn. Toch is de reputatie van de meester- schutter in het treffen met Fe- nerbance ook in Schotland ter dege bekend. „Ik acht het zeker geen voordeel dat Van der Kuij len niet zal spelen", zei John Greig. „Ik heb een te groot respect voor het Nederlandse voetbal om de afwezigheid van één man te beschouwen als een verzwakking. Bovendien kende ik het spel van Van der Kuijlen. Degene die hem moet vervan gen is een vreemde voor me". De gedrongen Schotse coach vertelt dat de verandering van zijn positie bij de Rangers naar zijn gevoel soepel is verlopen. "Ik werd als speler al gerespec teerd door mijn ploeggenoten. Mede doordat ik een paar jaar ouder was dan de rest Daar door is die overschakeling goed gegaan, hoewel ik me niet meer met John laat aanspreken. Ik laat me „Boss" noemen. Toch vind ik het wel een beetje jam mer dat ik me boven de spelers moet plaatsen. Maar het is niet anders. FRANK WERKMAN maatregelen voor Schotse aanhang EINDHOVEN Na het on verkwikkelijke incident met drie Schotse supporters, die gisteren in Eindhoven een man ernstig toetakelden en in een cel belandden, heeft PSV gisteren bekend ge maakt dat er speciale maat regelen zijn getroffen om de gang van zaken rond PS- V—Glasgow Rangers onder controle te honden. Overigens wenste de leiding van PSV niet openbaar te maken welke voorzorgen zij hebben genomen om alles in goede banen te leiden met de naar schatting duizend Schotse supporters die in Eindhoven aanwezig zullen zijn en van wie er achthon derd staan geregistreerd, om dat ze bij voorverkoopadres sen in Glasgow een kaartje hebben gekocht De Schotse aanhangers zijn in ieder ge val vanavond in één vak on dergebracht zodat ze goed in het oog kunnen worden ge houden. Het stadion van PSV was overigens in de voorver koop al geheel uitverkocht. De opstelling van PSV is: Van Engelen, Krijgh, Brandts, Van Kraaij, Poortvliet Willy van de Kerkhof, Stevens, Jansen, René van de Kerkhof, Deijkers en Lub- EINDHOVEN - Zo af en toe bekruipt John Greig nog wel eens het gevoel binnen de lijnen te willen stappen om daadwer kelijk een bijdrage te leveren aan het spel van Glasgow Ran gers, de club die hij achttien jaar diende als voetballer en waarvan hij sinds het begin van dit seizoen teammanager is. Maar zover zal het naar het zich laat aanzien niet meer komen. „Als je eenmaal een deur achter je hebt dichtgedaan moet je niet weer binnenko men", verklaarde de hoekige Schot. En hij voegt eraan toe dat als het nog eens mocht gebeuren dat hij zijn opwach ting in het veld noodgedwon gen zou moeten maken „dat dan niet in een wedstrijd zoals te gen PSV zal gebeuren; hooguit tegen een club uit Malta". Toch zou het helemaal niet zo'n gekke gedachte zijn dat Greig na een onderbreking van onge veer een half jaar weer eens voor de Rangers zou spelen, want de coach kent nogal wat problemen in zijn selectie. Ter wijl Kees Rijvers gisteren zijn elftal bekendmaakte (voor Willy van der Kuijlen speelt de deze weken doorgebroken scholier Willy Jansen) kon de Schot daartoe nog niet overgaan. „Ik heb op het ogenblik zes gebles seerde spelers", verklaarde hij. „Van wie voorstopper Colin Jackson er het ernstigst aan toe is. Hij heeft al twee wedstrijden niet gespeeld en komt ook tegen PSV vrijwel zeker niet in aktie". Zijn plaats zal dan worden inge nomen door Derek Johnstone, de bonkige spits met wie Ernie Brandts in Glasgow veel te stel len heeft gehad. „Bovendien", vervolgde Greig, „zijn afgelo pen zaterdag nog vijf spelers gekwetst geraakt, zodat ik pas op de wedstrijddag kan beoor delen wie er kan spelen. Maar van het zestal geblesseerden (Jackson, Jardine, Tom Forsy th, Cooper, Smith en MacLean) spelen er drie zeker niet. „Wie er naast Jackson aan de kant zullen blijven, wilde John Greig liever voor zich houden, waaruit kan worden afgeleid dat het waarschijnlijk allemaal niet zo'n vaart zal lopen. John Greig heeft in de korte tijd dat hij actief is als teamma nager (na vijf jaar opvolger van Jock Wallace) al een zekere reputatie opgebouwd in Schot land. Die goede indruk werd in niet geringe mate gevestigd door de uitschakeling van Ju- ventus in de vorige ronde van dit Europa-Cuptoernooi. John Greig wil Glasgow Rangers naar de Europese top brengen. „Ik streef ernaar om van de Rangers weer een team te ma ken zoals het was toen ik voor de ploeg begon te spelen, aan het begin van de jaren zestig. Zoiets kost tijd. Nu moet ik nog werken met de spelersgroep die aan mij is overgedragen. Maar ik wil naar een heel eigen elftal toewerken zonder de voetbal lers met wie ik zelf nog heb gespeeld. Ik zie mijn ploeg graag voetbal spelen dat een combinatie is van het Europese en het Britse spel. Dat betekent het inbrengen van de elementen als discipline en geduld naast de typisch Engelse eigenschap pen als inzet en beweeglijkheid. Glasgow Rangers probeerde een beetje te wennen aan het veld van PSV en speelde er een onderling partijtje op. Vooral die laatste twee aspecten delijke ombuiging en bijsturing gaandeweg begint de waarde- »We hadden een erg slechte mogen zeker niet verloren gaan. van Glasgow Rangers aanvan- ring van het Schotse publiek competitiestart", erkent Grei- Die moeten de basis zijn". kelijk slechts op internationaal voor de verrichtingen in lande- g-.,.Mede het gevolg van de ge- John Greig heeft met zijn gelei- niveau succes geboekt, maar lijk verband door te breken. wijzigde aanpak. Maar het be- Eipel schakelt y rechter in voor bokslicentie WEST-BERLLJN Jörg Eipel, de oud-Europese bokskam pioen in het weltergewicht, wil via een gerechtelijke uitspraak zijn licentie als profbokser pro beren terug te krijgen. Vorig jaar december lag Eipel na een verloren gevecht tegen de Fransman Alain Mourion 25 dagen in coma. Onlangs diende Eipel bij de Westduitse bond een verzoek om een licentie in. De bond weigerde die met als argument dat men het niet meer verant woord achtte Eiepl als prof te laten boksen. Bij een positieve uitspraak van de rechter zou Eipel komende maandag al weer in de ring stappen bij wedstrijden in West-Berlijn. AMSTERDAM - Jan Beck is dinsdag door de scheidsrech- terscommissie van de KNVB aangewezen als scheidsrechter voor de af scheidswedstrijd van bondsridder Johan Cruijff tus sen Ajax en Bayern München, die op 7 november in het olym pisch stadion wordt gehouden. Beek zal geassisteerd worden door Van Sighem en Harmse als grensrechters. Gering verlies Haagse teams driebanden Den Haag Zowel Die Haghe II als Overlease II heeft genoe gen moeten nemen met een kleine nederlaag in de strijd om de KNBB-driebandenbeker. In Naarden bleek Hollandt Huys met 5-4 sterker dan Overlease, terwijl het Amsterdamse RAECK met dezelfde cijfers won van het tweede van Die Haghe. In die laatste wedstrijd slaagde een fel strijdende Amsterdamse ereklasser Lorist er tegen Piet Koekkoek in de onontkoombare nederlaag zodanig te beperken, dat het beslissende winstpunt toch naar Amsterdam ging. Aanvankelijk zag het daar to taal niet naar uit gezien de tussenstanden 39-27 (38 beurten) en 46-30 (51 brt.) in het voordeel van Koekkoek. In het team van Overlease bevestigde de jonge Ton Eggink zijn blakende vorm van de laatste weken door 40 caramboles te scoren in 64 beur ten. Henk de Leeuw zorgde voor d£ andere winstpartij van Over lease (84 brt). Betaald voetbal „bewaakt" Den Haag Staatssecretaris Wallis de Vries heeft gisteren op het ministerie van CRM het budget bewakingsinstituut voor het betaald voetbal geïn stalleerd. „Tien jaren is gespro ken over gezondmaking van het betaald voetbal en nu is met de installatie van het BBI dit proces begonnen", aldus de staatssecretaris. De bewindsman herinnerde eraan, dat het niet gaat om de subsidiëring van het betaald voetbal, waar de inkomsten voor veertig procent bestaan uit bedrijfsvreemde baten als gel den van de toto en de overhe den. „Om de zaak financieel gezond te maken is solidariteit van alle betaald voetbal organi saties (BVO's) noodzakelijk. Ook al hebben clubs zich van de plannen willen distan eieren omdat zij liever geen inmenging in hun zaken hebben". Het BBI is een uitvloeisel van het rapport „gezonder betaald voetbal", dat eerder dit jaar door een stuurgroep werd uitge bracht Winst Timman BUENOS AIRES Jan Tim man heeft rijn afgebroken par tij uit de vierde ronde van de schaakolympiade gewonnen van de Argentijn Emma. Daardoor mocht Nederland zich winnaar noemen van de strijd tegen Argentinië: 2 1/2-1 1/2. De nationale schaakploeg klom naar de (gedeelde) negen de plaats. Rusland won het afgebroken duel tegen Cuba met 3-1 en heeft daardoor met Engeland de lei ding genomen. Viktor Kortsjnoj, die uitkomt voor Zwitserland, had in Bue nos Aires geen moeite met de Chinees Ching Hsuan Chi. De stand na de vierde rond is: 1/2. Engeland en Rusland 12,5 pnt; 3. Hongarije 12 pnt; 4. Verenigde Staten 11,5 pnt; 5 t/m 8. Bulgarije, Spanje, Frankrijk en Polen 11 pnt; 9 t/m 16. Joegoslavië, West-Düits- land, Nederland, Cuba, Denemar ken, Philippijnen en Zweden 10.5 pnt Sportwereld LEUSDEN Piet Vet zal niet kunnen uitkomen in de strijd om de nationale titel bandstoten (16-19 november in Alkmaar). Hij wordt vervangen door Ben Velthuis. NEW YORK - Muhammed Ali zal vrijwel zeker in februari of maart van het volgend jaar weer in de bokskring verschij nen. Waarschijnlijke tegenstan der is Mike Rossmann. HAMILTON De wereldkam pioenschappen roeien van 1982 zijn toegewezen aan Luzern. TAPEI Nederland is vijfde geworden bij het wereldkam pioenschappen golf voor ama- teurploegen. Gastland Taiwan werd winnaar. DEN HAAGHet Nederlandse basketbalteam zal geen gehoor geven aan de uitnodiging van de internationale federatie deel te nemen aan de strijd om de intercontinentale beker. MÖNCHENGLADBACH Scheidsrechter Clive Thomas uit Wales heeft gisteravond in de wedstrijd Borussia 'Mon- chengladbach-Benfica voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker zes gele en een rode kaart moeten trekken om de emoties op het veld van het Bökelbergstadion, dat met 35.000 toeschouwers vrijwel was uitverkocht, binnen de per ken te houden. Zes gele, één rode kaart Pas na 120 minuten voetbal, nooit van redelijke kwaliteit, was een beslissing verkregen. De verlenging was noodzakelijk omdat het na negentig minuten nog 0-0 stond. Ook in het eerste treffen was niet gescoord. Ben fica speelde de verlenging met tien man omdat in de 84e mi nuut verdediger Alberto, die eerder al een gele kaart had gekregen, van het veld was ge stuurd na een zware overtre ding tegen de Westduitser Del'- haye. Eerder had Thomas geel uitgedeeld aan de Portugezen Pietra, Nene, Alves en Sheu- Bij LAUSANNE De spanning voor het tweede UEFA-Cup- duel tussen Lausanne Sportsmen Ajax stijgt met het verstrijken van de uren. Niet zozeer voor de Nederlandse supporters, die zich in het mondaine Lausanne uitstekdn weten te vermaken, maar meer voor de Zwitserse voetballiefhebbers en Ajax- trainer Cor Brom, die na zijn woede-aanval van maandag avond bijna niemand meer te woord wenst te staan. Brom lijkt zijn zenuwen nauwelijks meer de baas sinds hij is gecon fronteerd met het in Zwitser land heersende optimisme en de conflicten met de medische staf. De gespannen voorberei ding maakt het er voor Ajax dan ook niet gemakkelijker op, Gisteren werd er keihard ge traind, hetgeen Jan Everse deed opmerken: „Het leek wel een conditietraining, waar is dat in vredesnaam goed voor? De krampachtige toestand in het Ajax-kamp staat in schrille tegenstelling tot wat de Zwitsers allemaal doen. Weliswaar heeft trainer Miroslav Blazevic zijn mannen bijeengeroepen in een trainingskamp op enkele kilo meters afstand van Lausanne, het betekende voor de Zwitserse feestnummers Frits Kunzli en Hans Niggl niet, dat ze de Ajax- training moesten overslaan. Met international-doelman Erich Brugener waren ze present in het Olympisch Stadion van Lau sanne om de oefeningen van de Amsterdammers te volgen. Bur- gener daarover: „Ik heb nog nooit een training van een Ne derlandse club gezien. Daarom ben ik hier". Over de kansen van zijn club om de volgende ronde van het UEFA Cup-toer nooi te bereiken wenst Burge- ner zich maar zijdelings uit de laten. „In Amsterdam ben ik toch wel onder de indruk geko men van dit Ajax. Zo goed als ze in het eerste half uur speel den, heb ik nog nooit een club zien doen." Ook Burgeners collega Hans Niggl is wel onder de indruk gekomen van het huidige Ajax, maar tekent daarbij aan dat Ajax met Ruud Krol veel beter is dan een Ajax zonder Krol. Niet voor niets spreekt heel Zwitserland de hoop uit dat de Amsterdamse aanvoerder ook vanavond langs de kant blijft. In dat geval is men ervan over tuigd, dat de volgende ronde zal worden bereikt. Het lijkt even wel een ijdele hoop, want Ruud Krol zal zeker van de partij zijn, dit in tegenstelling tot Pim van Dord. De Amsterdamse voor stopper kreeg gistermorgen last van zijn achillespees en liet weten dat hij vanavond onmo gelijk kan spelen. Overigens heeft linkervleugel- verdediger Hans Niggl van Lau- Bij Cor Brom kan er geen lachje (meer) af terwijl Jan Everse gespannen tafeltennist. sanne nog wel een paar andere teksten voorhanden. De man die in Amsterdam door een stoot met de elleboog van Tscheu-La Ling voor enkele minuten tegen het gras ging, zint op wraak. „Als Ling zich rustig houdt is er niets aan de hand," aldus de Zwitserse verdediger, „maar als hij me nog een keer aanraakt, kan ik niet garanderen dat hij heelhuids terugkeert naar Ne derland. Wat hij in Amsterdam deed, heeft toch niets met voet ballen te maken," zo vervolgt Niggl. „Ik begrijp dat niet. Ling is zo'n magnifieke voetballer. Waarom moet hij dan gaan slaan? Als hij hier nog zo'n kunstje flikt dan schop ik hem volledig in elkaar. Een rode kaart kan me niets schelen. Ik krijg nu eenmaal een waas voor mijn ogen als iemand mij on recht aandoet en dan ben ik tot alles in staat." „Enkele jaren geleden, toen ik nog bij Grasshoppers speelde heb ik het bewezen," vertelt Niggl, wiens tweelingbroer nog steeds actief is bij de club uit Zurich. „We speelden tegen Pa- nathinaicos en ik kreeg het steeds weer aan de stok met middenvelder Domazos. Op een gegeven ogenblik heb ik hem te grazen genomen in de zeker heid, dat ik van het veld zou worden gestuurd. De scheids rechter stuurde echter Domazos van het veld en ik kon rustig verder voetballen. Ik heb hem evenwel met volle overtuiging een schop gegeven. Dat kan ook Ling gebeuren als hij niet op past. Maar ik hoop dat het niet •nodig is." Ron Westerhof Gores (links) mist een kans voor Borussia Mönchengladbach terwijl Humberto (Benfica) op de grond zit. Borussia werd Nielsen met een mer. het veld Op lopen om zijn minuut door een strafschop van gele kaart bestraft Op een gege- spelers, die Thomas te lijf wil- Bruns. In de laatste minuut van ven moment moest de Engelse den, tot kalmte te manen. de verlenging zorgde Klinkham- trainervan Benfica. John Morti- beslissing viel in de 95e Roeisters naar herkansingen LAKE KARAPIRO De Ne derlandse skiffeuze Sytske Booms tra (Skadi) en de ge stuurde vier (dames) hebben zich op de eerste dag van de wereldkampioenschappen roeien, die op het Karapiro ;r in Nieuw-Zeeland worden gehouden, niet rechtstreeks kunnen plaatsen voor de finale. Sytske Booms tra werd in haar serie derde achter de Ameri kaanse Joan Lind en de Poolse Janine Klucznik. vier met stuurvrouw van Nereus, bestaande uit Li es be th Vosmaer, Esther Kruiswijk, Ma- ri^vAnne Stapel, Marleen Brum- nclkamp en stuurvrouw Ingrid Deudekom, eindigde in haar serie als tweede achter de ploeg van Rusland. De nummers één uit elke serie plaatsen zich rechtstreeks voor de finale, de andere deelnemers komen in de herkansingen. Ook de derde Nederlandse da- mesploeg in de titelstrijd, de dubbelvier van Willem' III, De Laak, De Hunze en Nereus, bestaande uit Jos Compaan, Greet Hellemans, Lili Meeuwis- se, Saskia Jorissen en stuur vrouw Lidwien Vriend, zal via de herkansing verder moeten komen. In de eerste serie eindig de Nederland als derde achter Rusland en West-Duitsland. Barcelona Het ziet er naar uit dat het tweede treffen tus sen FC Barcelona en Ander- lecht in het Europese beker toernooi voor bekerwinnaars vandaag in het stadion Nou Camp in Barcelona niet zonder de nodige emoties zal verlopen. Raymond Goethals, de trainer van Anderlecht dat de eerste wedstrijd in Brussel met 3-0 won, werd gisteravond bij een training in het stadion van Bar celona door enkele fanatieke Spaanse supporters geslagen. Op het vliegveld was Ander lecht enkele uren tevoren door honderden Spanjaarden met boeh-geroep en fluitconcerten ontvangen. Niet alleen door het verlies van Barcelona in de uitwedstrijd maar ook door het feit dat Belgische autoriteiten veertien dagen geleden enkele spelers van beide clubs wilden controleren op het gebruik van stimulerende middelen is de woede van de Spaanse suppor ters gewekt

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13