BUSSENPLAN WEER OP LANGE BAAN Huize De Weipoort viert tweede lustrum op grootse wijze Met 'n Parker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. Jamboree on the air in Oegstgeest succesvol verlopen Reeks diefstallen in Alphen a. d. Rijn Aantal misdrijven daalde in Wassenaa I I College Hazerswoude wil geen winkels in Hoge Rijndijk Bejaarden vereniging Wassenaar kiest twee nieuwe bestuursleden SUCCESVOL JUBILEUM CONCERT SINT JANS FANFARE «f» PARKER Uw handschrift is een Parker waard. STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 23 OKTOBER 1978 PAGINA NOORD WIJK - Het ziet ernaar uit, dat het bussenplan, waarover een paar weken gele den een hoor- en informatieavond werd gehouden, weer op de lange baan gaat gera ken. Zoals bekend beoogt men met dit plan door verlegging van de routes de NZH-bussen te weren uit de smalle straten van de dorpskern van Noordwijk-Binnen. Reeds op 1 mei hadden de bussen op de meuwe routes moeten rijden. Door allerlei omstandigheden en problemen kwam het bestuurlijk apparaat in tijdnood en moest vorig jaar de behandeling van het plan worden uitgesteld. Het lijkt nu dezelfde kant op te gaan, want voor 1 november a.s. had het bussenplan in de commissies beslag moe ten krijgen. In de vergadering van de verkeerscommissie, die na de hoorzitting werd gehouden, blijken ernstige bezwaren te zijn gerezen tegen het voorgestelde plan. Sommige leden zien de toeneming van het aantal bussen op knelpun ten als de kruisingen Lijnbaanweg-Nieuwe Zeeweg, Duinweg-Nieuwe Zeeweg en Duin weg-Van Panhuysstraat, niet zitten. Zij ver wachten daar grote problemen. Evenals op de hoorzitting gingen ook in de verkeerscommissie stemmen op om de bussen aan de ene zijde van het dorp te laten binnenkomen en aan de andere zijde af te voeren. In dit tracé zou dan de Northgodreef' moeten worden betrokken. Tijdens de hoorzitting bleek dat de NZH onoverkomelijke bezwaren had tegen een dergelijke verlegging van de routes, onder meer vanwege de onoverzichtelijkheid en onduidelijkheid voor het publiek, alsmede wegens de te verwachten hogere kosten. De commissie besloot tot onmiddellijk nader overleg met de NZH. Het ligt in de bedoeling in de november-bijeenkomst van de commis sie op de nieuwe busroutes terug te komen. Mogelijk zal daarbij ook een vertegenwoordi ger van de NZH worden uitgenodigd. Daar deze zaak ook nog in de gemeenteraad moet worden behandeld en zij voor het eind van het jaar in kannen en kruiken moet zijn. dreigt men wel in tijdnood te komen. Door verder uitstel zullen in de eerste plaats de bewoners in de kom van Noordwijk-Binnen worden getroffen, die al jaren veel overlast van het busverkeer ondervinden. In goed vertrouwen op de voorlichting dat de bussen uit de dorpskern zouden gaan verdwijnen, hebben de meesten van hen op de informatie avond verstek laten gaan. De kans dat zij alsnog him stem zullen kunnen laten horen, lijkt niet groot. Geestgrondtheater freLD eg] veel publiek mt ill< LJSSE Het Geestgrondtht f^a ter heeft weer zijn eerste n voering achter de rug. In e propvolle zaal speelde het thi jk ter het afgelopen weekein efS' Vrijdag 27 oktober is de twee uitvoering in 't Trefpunt in l se en zaterdag 28 oktober derde, eveneens in 't Trefpm Zoeterwoudse bevolking laat zich niet onbetuigd ZOETERWOUDE De vie ring van „10 jaar Huize De Weipoort" afgelopen zaterdag is een enorm succes geworden. De gehele Zoeterwoudse be volking was uitgenodigd om met de bewoners van dit te huis voor geestelijk gehandi capten dit lustrum mee te vieren. De gehele dag is aan die oproep ruimschoots vol daan. Door de enorme toeloop de gehele dag was het niet alleen gezellig maar werd de dag ook financieel een succes. Dankzij medewerking van de Zoeterwoudse middenstand en de eigenaar van een ijshal uit Leiden konden evenemen ten als fancy-fair, rad van avontuur, schiettent, moon- walk, rupsbaan, suikerspin etc. totaal netto opbrengen f 10.625,42. Het streefbedrag van f 3.500,- werd hiermee ruim overschreden en van dit geld zal zeker een flinke disco installatie, want dat was het doel, aangeschaft kunnen wor den. Andere hoogtepunten van de feestdag waren wel het optre den van Conny Vink, de vei ling van door bewoners ge maakte werkstukken (op brengst f 642,-) en de disco theek. Met een groot vuurwerk Ter gelegenheid jubileum Sancta Maria" Mgr. Simonis in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Hel psychiatrisch centrum „Sancta Maria" vierde gisteren het gou den jubileum met een eucharis- tie-viering die werd geconcele breerd door mgr. A. Simonis, de bisschop van Rotterdam. De bisschop prees het werk van de zusters van Liefde die het cen trum vijftig jaar geleden heb ben opgericht. Tijdens de viering werd door het gemengd koor van „Sancta Maria" en het Leids Kameror kest versterkt met blazers van de harmonie „Jeanne d'Arc" „de Messe a trois voix" van César Franck ten gehore ge bracht. Deze mis, die zelden wordt gezongen werd bijzonder fraai vertolkt. Met name de solisten D. Bouma (sopraan), F. v.d. Berg (tenor), W. Wassenaar en de harpiste Eline Storp mo gen extra worden genoemd en een show van drumband VIOS werd de feestdag 's avonds rond half negen af gesloten. Nieuwbouw De viering van het 10-jarig bestaan was een wat merk waardige omdat men eigenlijk op een vergunning zit te wach ten voor de bouw van een nieuw complex in de Zwetpol- der. Verwacht wordt dat deze vergunning zeer binnenkort afgegeven zal worden, met de bouw zal dan onmiddellijk ge start worden. Niet alleen Huize de Weipoort zal dan naar dit nieuwe complex verhuizen, maar ook gehandicapten van uit andere tehuizen van de Gemiva (Geestelijk Minder Valide) komen dan naar Zoe- terwoude. De nieuwbouw omvat vier pa-* viljoens, drie stervormig en één van een bungalowtype. In deze laatst komen zes eenhe den, elk voor twaalf pupillen. Ook de andere paviljoens heb ben plaats voor 72 mensen. In het hoofdgebouw wordt ruim te gereserveerd voor meervou dig gehandicapten. Al met al ziet het er dus naar uit dat dit de laatste lustrumviering was. Toch is er erg veel veran derd in 10 jaar Huize de Wei- poort. Niet alleen is de aanpak totaal veranderd, ook is de Zoeterwoudse bevolking bij zonder betrokken geraakt bij het hele gebeuren in Huize de Weipoort. Zo streeft schoolhoofd Joop Vink er naar dat zijn leerlin gen zelfstandig bezoeken bren gen aan de Weipoort In de zomer zal een aantal zesde- klassers met een groep pupil len uit het tehuis op vakantie gaan. De samenwerking met soos „de Ruïne" is ook voor treffelijk, heel wat soosleden hebben zaterdag aan het wel slagen van de dag meege werkt. Verder worden er steeds vaker gebeurtenissen zoals voetbalwedstrijden geor ganiseerd (onlangs nog speel de een team van de gemeente raad tegen de Weipoort)- Ook de opvattingen over de begeleiding van feestelijk ge handicapten is in die tien jaar enorm veranderd. In het begin was „arbeidstherapie" het toverwoord. Iedereen vond het geweldig als ook een gehandi capte emmers kon maken of ballpoints in elkaar zetten. Die prestatiearbeid is in Huize de Weipoort nu volledig over- Een circusnummer trok grote belangstelling boord gezet, in tegenstelling tot vele andere internaten. De ontplooïng van het kind staat nu voorop. De begeleiders wil len vorming bieden aan het gehandicapte kind. De pupil len wordt geleerd zichzelf maar ook anderen te helpen. Zo is er bv. een koffie- en theezetprogramma. Als ie mand koffie of thee kan zetten ontvangt hij een diploma. Op Muziekvereniging Nieuwkoop vierde afgelopen zaterdag haar zeventig-jarig bestaan. Zeven de cennia zetten de mu zikanten van Eens- j gezind tal van plaat selijke evenementen luister bij, en dat was voor zowel de vereniging zelf als voor vele Nieuwko- pers aanleiding om er eens een gezellig feest van te maken in het muziekgè- bouw aan de Elle boogvaart. Op de fo to: het huidige be stuur van de muziek vereniging. het gebied van zelfredzaam heid is volgens de begeleiders nog veel te doen, „onze pupil len is nog een hoop te leren" zegt men en daar is men dan ook druk mee bezig in Huize „de Weipoort". Kunstwerken in Zemelsmolen te kijk gezet LISSE De tweede door Jaap Heij en Agaath van der Poel georganiseerde weekeind-ten toonstelling in 's Zemelsmolen is wederom een succes gewor den. Vele Lissenaren maakten van de gelegenheid gebruik een groot aantal werken van enkele bekwame kunstenaars te be zichtigen. Van Andreas van Elburg was een aantal kleuretsen te zien, waarvan de „Brieven aan God" niet te koop was. Gerda Spie renburg stelde batikwerk ten toon. De tentoonstelling werd voorts opgeluisterd door klein- brons van Renske Morks 'en kleuretsen van Michel Overbee- ke en een gedeelte van het bijbelboek Ester in een serie van negen prenten. De kleurhoogdrukken van Fon Klement trokken eveneens veel belangstelling. Duidelijk en hel der was de keramiek van Mieke Mulder. Veel etsen van Ab Steenbrooden verwisselden van eigenaar. De sieraden van Peter de Wit vonden minder aftrek, maar dat heeft vooral te maken met het feit dat zij qua prijs niet voor elke beurs geschikt zijn. OEGSTGEEST Meer dan honderd stations van padvin ders-radio-amateurs in Neder land namen bet afgelopen weekeinde deel aan deJambo ree on the air". Dit wereldom spannende gebeuren werd van uit bet hoofdkwartier in Gene ve voorbereid. Een van de stations in deLeidse regio was gevestigd in het pad vindershome aan de Oegstgeest- se Abtspoelwegi Het was inge richt door de Oegstgeestse Sha wano's. Tien padvinder-ama teurs hebben er continu ge werkt van vrijdag- tot gister avond twaalf uur. De padvinder-radio-amateurs waren enthousiast over het ge beuren: „We hebben gesproken met een Frangaise die vlot Duits, Engels en. Zweeds sprak. Harry Grimbergen viste uit de kakafonie van geluiden een ver re jamboreedeelnemer op. Er gens aan de andere kant van de aardbol, namelijk uit Japan. „We hebben ook verbinding ge had met Rusland en Nieuw Zeeland", aid s Niek van der Veen. Tevens kwam er een tele foonverbinding met de rei kwijdte van honderd kilometer tot stand. Tijdens de „Jota" werden voorts televisie-uitzendingen verzorgd. Tom Mijs onderhield met enkele medewerkers een radio-telexverbinding. Men ont ving via de telexen zelfs berich ten uit Peking. Achtenveertig uur lang riepen padvinders uit de gehele wereld elkaar op. Iedereen die met het station in Oegstgeest verbinding heeft gemaakt, ontving een spe ciale herinneringskaart. ALPHEN AAN DEN RIJN Tijdens het afgelopen weekei] zijn in Alphen aan den Rijn diverse diefstallen geplaagd. een timmerbedrijf in de Raadhuisstraat werd een elektroniscl rekenmachine gestolen. Uit een woning in de Van Boetzelac straat verdween een zwart/wit tv-toestel, een versterker, e< paar overhandschoenen en zes betaalcheques. De dader(s) kwi m(en) hier binnen door met een glassnijder een ruit te bewerkt Een auto werd gestolen vanaf een parkeerterrein aan de Prelud weg. Het betreft een witte Fiat 127 met het kenteken 71 A( gfE 08. Uit een auto van een bewoner van het Groenoord werd* ontvreemd een paar koffers met bescheiden en een groén mapj met daarin het kentekenbewijs, de kopie van deel 3 en het rijbewij Van de auto werd de ruit van het linkerachterportier kapi CR geslagen. De Alphense politie had geen enkel inzicht in het tota itci bedrag van de gestolen goederen. Wassenaar In de periode van 1 juli 1977 tot en met 30 juni 1978 kwamen, blijkens een overzicht dat burgemeester en wethouders bij de aanbiedings brief bij de begroting hebben gevoegd, 640 misdrijven ter kennis van de recherche. Dat is aanzienlijk minder dan in de overeenkomstige perioden van de twee voorafgaandé jaren, toen dit totaal resp. 743 en 790 bedroeg. Vooral het aantal inbraken in woningen, kof f ietenten, bedrijf spanden en scholen blijkt aan zienlijk verminderd te zijn, na melijk 289 in de vorige periode tot 149 in de genoemde periode. Wel toegenomen is het aanl misdrijven in de categorie bek diging, vernieling, heling, va duistering, oplichting en joy-n ding, namelijk van 64 tot 97. Het aantal verkeersongevalle in de genoemde periode be droeg in Wassenaar 767. Daar van bleven in 606 gevallen d gevolgen beperkt tot materiel schade. In 146 gevallen was sprake van licht gewonden, van zwaar gewonden, terwi; ra bij 7 ongevallen doden vielen iet Op de Rijksstraatweg bedn het aantal aanrijdingen op route Kerkdam-Van Oldenbai 'a neveltweg-Van ZuylenvanNije e veltstraat-Katwijkseweg 111. Hul toi rv: tgf oei deli are fat Hazerswoude Als het aan burgemeester en wethouders Hperswoude ligt, wordt het in het bestemmingsplan Hogt Rijndijk onmogelijk om er detailhandelsbedrijven (zogenaamde weidewinkels, bijvoorbeeld) te vestigen. Aan de raad is n" J' beslissing om hiermee op donderdag aanstaande al dan in te stemmen. Om verkeersveiligheidsoverwegingen de aanwezigheid van een bedrijf zoals genoemd zou bovendien verkeer kunnen aantrekken kt ziet het college het al niet zitten. Daarnaast is men van mening wee dat vestiging van detailhandelsbedrijven een uithollende werkingven kan hebben op de plaatselijke winkelvoorzieningen. Het verbod k gaat overigens gelden voor gronden die de bestemmingen „indus- trieterrein" en „bedrijfsterrein" hebben. "wee Overigens: er zal een integrale herziening van het bestemmingsplan111111 Hoge Rijndijk plaats vinden. Voordat het tot een vaststelling komt, ia(^e zullen b en w een nota met knelpunten en doelstellingen laten ;euz' verschijnen, die vervolgens -in de raad in discussie komt. Pvi aai WASSENAAR - De Wasse- naarse Katholieke Bejaarden vereniging is haar vijfde ver enigingsjaar zaterdag feestelijk begonnen met een gezellige dag voor de leden in het Jeroenhuis, vóórafgegaan door een eucha ristieviering in de St. Willi- brordkerk, waarin pastoor Wentholt voorging. Onder voorzitterschap van de heer A. F. van den Berghen werd een korte ledenvergade ring gehouden ter aanvulling van het bestuur. Bij acclamatie werden benoemd mevrouw C. J. B. Nieman-Bonnet en de heer G. A. Hakkeling. Mevrouw Nie- man zal zich in het bijzonder gaan bezighouden met de pers en propaganda, de heer Hakke ling neemt van de heer P. Bos man het leiderschap van de actiegroep over en zal de functie van 2e secretaris vervullen. 130 1 Voorzitter Van den Berghen113 deed enkele mededelingen over de activiteiten in het komende we^ seioen: een Sint Nicolaasviering' e op 2 december, een kerstvieringp1' op 21 december en een kaart- middag in januari. Met ingang van 1 januari zal de jaarcontributie worden ver hoogd vna 5,- naar 6,-. In een eerdere ledenvergadering had het bestuur daarvoor al de machtiging van de leden gekre gen. Wethouder v.d. Klaauw deed enkele mededelingen over zaken waaraan op het ogenblik in het belang van de bejaarden gewerkt wordt, o.m. een "oriënta tie over een eventueel te stichten dienstencentrum voor bejaar- dat ZOETERWOUDE Een groot aantal genodig den en (oud) leden heeft het jubileumconcert, van de Sint Jans Fanfare bijgewoond. Dit concert vormde de afsluiting van een reeks van festiviteiten rond het 75-jarig bestaan van de fanfare. Na afloop van het concert maakten velen van de gelegenheid gebruik het jubilerende bestuur te feliciteren. Burgemeester Detmers overhandig de namens de gemeente een cheque en sprak als zijn persoonlijke wens uit dat de fanfare in de toekomst nog meer naar buiten op zal treden door het geven van vele concerten. Bondsbestuurde. Warmenhoven kon een tweetal leden het federatieinsigne van verdienste opspel den De heren v. Velzen en v. Vliet danken deze onderscheiding aan het al 40 jaar aktiéf muzikant zijn. Rein Groenedijk, tot voor kort voorzitter, overhandigde een ontwerp voor een nieuw vaan del aan het bestuur. Momenteel zijn de financiën nog niet toereikend genoeg om zowel nieuwe instrumenten als een kostbaar vaandel aan te schaffen. Met het organiseren van kermis, dobbelrit, pop penkast, stickeractie en loterij had het feestcomi té zijn werk zo goed gedaan dat er een som van maar liefst 1700,- over bleef. De trekking van de loterij die vrijdagavond ook gehouden werd, bracht de heer B. v.d. Heijden uit Hazers woude de hoofdprijs, een kleurentelevisie. Twee de en derde prijs, respectievelijk een tuinstoel en een kwartshorloge, waren voor de fam. Mens uit Voorschoten en A. Roeleven uit Zoeterwoude- ADVERTENTIE Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en j - - Parker importeur Fortress Handelmaatschappij BV. de juiste penverankenng, voor uw hoogstpersoonlijke handschrift. Energiestraat 29. i4ii ar Naarden. TeL 02159410 55. Veel kopers op bloembollenmarkt LISSE De vijfde bloembol lenmarkt, die het afgelopen weekeinde werd gehouden, is een groot succes geworden. Ve le duizenden kwamen naar de hallen van de veiling CNB om him gewassen voor het aan staande voorjaar te halen. Al schuifelend langs de vele kramen, kon het publiek een' indruk krijgen van de zaken die de tuin het nieuwe voorjaar bijzonder aangenaam kunnen maken. Bovendien ontving men allerhande informatie over het goed tuinieren. De standhou ders waren dik tevreden. In de loop van de markt moesten zij her en der produkten aanslepen om de vraag bij te kunnen houden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4