Avanti verliest van Korenbeur Warmond PARKER KLAST verrast Fluks FRIS0L AZC langzaam op toeren SPORTTRIBUNE DOCOS IN DIRECT GEVAAR POSITIEVE UITSCHIETER FIDES PACTAS TOCH OVERTUIGENDE OVERWINNING OP PSV PAGINA 201 (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Avanti kende deze week een tegenslag. Stroomden de laatste wedstrijden de punten binnen, nu kwam daar enigszins de klad in. Bettine Vriese- koop en Ronald Rijsdorp waren hier niet de schuld van, omdat zij tegen de Korenbeurs alleen in Hans Lingen hun meerderen moesten erkennen. Het dubbel ging echter met 21—19 in de derde game verloren evenals de partijn van Theo Louwers tegen Van der Broek met 21—18. Deze partijen waren bij de laatste ontmoeting voor de Hazerswoudena- ren, die zich na deze 46 nederlaag echter nog geenszins bezorgd hoeven te maken daar handha ving vrijwel zeker is. In de promotieklasse verspeelde Docos zijn tweede positie en kwam in acuut degradatie gevaar. In een wedstrijd waarin het thuisspelende JCV niet bepaald ongelukkig was was het vooral een zeer goed spelende Ed Fallaux die de aandacht op zich vestigde. Tweemaal zegevierde hij namelijk en hij was er de derde maal slechts twee punten van verwijderd. Jammer was het daarqjn dat Paul Bakker op nul bleef staan en Ed van der Berg door de nodige pech zich slechts eenmaal kon laten feliciteren. Door deze 6—4 nederlaag blijft Docos op vier punten staan terwijl JCV en Evro Salamanders de tweede en derde plaats delen met ieder vijf punten. Het Hooge Huys wordt ongeslagen kampioen terwijl de anderen hard zullen moeten knokken om handhaving en de tweede plaats, welke recht geeft op een promotie wedstrijd tegen no. vijf uit de ereklasse. Eèn van de anderen is Scylla dat pas twee punten bezit en daar weer niets aan toe kon voegen. In een wedstrijd met enige onvriendelijkheden leken de Leidenaren zeer snel te wordpn weggespeeld. Snel werd het 0—4. Rob Regeer, Rob van der Zeeuw en Frits Kantebeen kwamen echter door ieder een partij te winnen terug tot 3—4. Evro Salamanders was toen echter heer en meester van de situatie en liep zonder al te veel problemen uit naar 37, daarmee op dezelfde hoogte komend als JCV. Bij de promotie-hoofdklassers werd over het alge meen de goede lijn voortgezet. De reserves van SCYLLA handhaafden hun ongeslagen status door NMB/VDO 2 met 7—3 naar huis te sturen, waarbij alleen Sjaak van Veen drie tegenpunten toeliet. Wibo van Gennip verloor zijn 100% score niet en ook Fred Van der Zeeuw maakte geen fout. Met dezelfde cijfers versloeg het tweede van Avanti R&R. Peter de Groot en John van Strien maakten hier een slipper, iets waar Jan van Wetten niet voor te vinden was. Gedeeld gaat dit team nu aan kop met negen punten. Eveneens met een ander deelt Mizu) zijn koppositie. Door NMB/VDO 1 met minimale cijfers de baas te Tafeltennis blijven kwamen de Oegstgeestenaren op hoogte met Wibats. Voor het herstel bij Mizu tekeni vooral Jaap Polak door zijn slechte prestaties v de laatste met twee overwinningen tot het verled te laten behoren. Friso Reitsma deed niet voor ha onder terwijl Thomas van Nes en het dubbel dt volle winst veilig stelden. In dezelfde poule deelds Scylla 3 de punten met Wibats, maar staat nog steed onder de degradatie streep met slechts drie punte achter op Mizu en Wibats. De Leidenaren ware t echter niet in staat om een voorsprong van 4-: en 5—3 uit te kunnen bouwen tot een zege. Han de Roode (2x), Karei van Schie en Johan V" (ieder 1 xwaren hier verantwoordelijk voor. Een klasse lager behaalde Mizu 2 de eerste punten Tegen het Hooge Huys 2 hadden Chiel Kuiper, Win Eussen en invaller Michel van der Oord ieder es evenredig aandeel in de 7—3 zege. In dezelfde poule bevestigde het jeugdige Scylla 5 zijn suprematie Patrick Swier en Sjoerd Meyer scoorden weer eer hattrick (zij deden overigens nog niet anders) e moest alleen Paul Spies driemaal het hoofd buigen voor AMVJ 2. De Treffers verspeelde het derde punt in de race om het kampioenschap. Tegen Onkyo 2 kwamen Sjaak van Ruiten, Hans van der Zwel (ieder 2x) en Koos van Beek, die het vijfde puntje scoorde, niet verder dan remise. Een beter resultaat was er weggelegd voor het vierde van Scylla. Erik Noest en Rini Hansen waren de enigen die in de derby tegen Steeds Vooruit hun tegenstander een maal moesten feliciteren. Bert van Schie voelde hier niets voor. Overige uitslagen: Treffers 2—US 1 8—2; Oriënt 1Avanti 3 37. De dames van Scylla behaalden uit bij Tanaka twee belangrijke punten. Sandra de Kruiff vierde haa rentree door ongeslagen te blijven, terwijl Stephien van Gennip alleen in Jolanda Noordam haar meerdere moest erkennen. Het dubbel bepaalde de eindstand op 6—4, omdat invalster Sophia Vaalburg te zwat in dit gezelschap bleek. Avanti klaarde het uit tegen Tempo Team niet. Gudi van Griethuizen en Brigitte Kooter lieten zich beide door Arntz de hand schudden en brachten eveneens het dubbel op hun naam, Daar was de koek echter mee op, want ook hier kon invalster Monique Kooten niet aan de positieve zijde van de balans komen alhoewel ze daar wel tweemaal erg dicht bij zat. Overige uitslagen: Docos—Avanti 2 1—9; Sios West- —Scylla 2 0-10. Basketbat EINDHOVEN AZC/Unique heeft ook uit de tweede competitieronde, ditmaal tegen PSV, de volle winst gehaald. Na een aarzelend begin, waarin beide ploegen eikaars krachten aftastten kwam de Alphensi formatie op toeren en wist met flitsend aanvalsspel een 113 zege te behalen. De eerste spelperiode, die werd gekenmerkt door onnauwkeurig spel wat balverlies tot gevolg had, werd afgesloten met een 1—1 stand. Buunk opende in deze ope ningsfase voor AZC de score. In de tweede periode kwamen de Alphenaren echter goed op gang en wisten Frank v.d. Akker (2x) en Ton Buunk de uitstekend opge zette aanvallen af te ronden, daar mee de stand op 41 brengend. De derde periode gaf een zelfde beeld, PSV had geen antwoord op de flitsende aanvallen van AZC en Ed van Es en nogmaals v.d. Akker en Buunk voerden de score op tot 7—1. In de laatste spelperiode wist, nadat Buunk zijn vierde tref fer maakte. Rob v.d. Hoogenband doelman Meyer te passeren en kwam de stand op 8—2. Ruud de Hey en Kees van Gemert voerden het aantal treffers op tot 93 waarna Wim Keeman en Frank v.d. Akker in de slotfase de stand op 113 bepaalden. De Alphense équipe, die donder dag naar Barcelona afreist om in de eerste ronde van de Europa Cup voor landskampioenen aan te treden tegen de kampioenen van Noorwegen, België, Spanje en Joe- go-Slavië, zal dinsdagavond zijn derde competitiewedstrijd spelen. Om/acht uur staat dan de streek- derby AZC/UniqueDe Zijl/LGB op het programma. In de eerste klasse heeft LZ1886 uit tegen AZPC met 4—6 gewon nen en heeft BZPC thuis met 5—7 zijn meerdere in ZPB/Unico moe ten erkennen. In de tweede klas se zorgde Katwijk voor een pri meur. Doordat het mechanisme dat de diepte van de bodem regelt, defect was, werd de wed strijd tegen De Amer afgelast. In het Amersfoortse Sportfondsen- bad was Jan de Graaf de grote man van LZ 1886. Liefst vier van de zes Leidse treffers kwamen van zijn hand. Verder dan twee doel punten kon LZ niet uitlopen (0—2, 2—4, 4—6), waardoor het erg spannend bleef. In de vierde perio Waterpolo de kwam AZPC langszij: 4—4. D daarop volgende aanval werddoo Jan van Duuren afgerond. Jan di Graaf scoorde daarna zijn vierde doelpunt. Het andere Leidse doel punt was van Jan Bakker. In Bodegraven liep BZPC in zij' eerste thuiswedstrijd een nedei laag op. Doelman Jurien Winthors was geblesseerd en kon niet mee spelen. Tweemaal boog de Bode graaf se formatie een achterstal» om door doelpunten van Maarten Schouten en Kees Teekens. Daar na liep het Barendrechtse ZPB ut naar 2—6. Weer kwam BZPC goed terug: 46 door Rolf Groenendijk en Pim Batelaan. Daarna buitte de formatie van coach Marcel Meyi tweemaal een numerieke meerde» heid niet uit. ZPB kon dat wel en dat betekende 47. In de vierde periode bepaalde Maarten van B tinger de eindstand op 5—7. De dames van de Zijl/LGB hebben een grote 3—13 nederlaag geleden tegen het geroutineerde HZ C/Os Robben. De Hilversumse dames, die al jarenlang in de hoofdklass opereren, hebben laten zien dl enthousiasme alleen niet voldoen de is om te winnen. Vooral d geroutineerde Anna Hermsen was erg goed op dreef. Vijfmaal wisl zij Saskia Kikkert te passeren waarvan tweemaal met een erf lepe boogbal. Setstanden; 1-2. 1—4, 0—3, 1—4. De Leidse doé punten waren van Erna MaasdijW Jolanda van der Maarel en W| Onderwater. De jeugd van de Zijl/LGB heedj met 149 van HZC/De Robbtfl gewonnen. Voor de jeugdspeler was dit de eerste wedstrijd in competitie van negen ploegeT waarvan de nummer één kampioej' van Nederland is. Voor de Zijl/LGB; scoorden: Ruud Plouvier (vi^, maal), Renè Korswagen en Remtf Roman (beiden driemaal), Kooi® man en Ronald van Zijp (beide* ♦weemaal). Korfbal doet een 7—9 eindstand anders vermoeden. Door concentratieverlies van TOP kon OSV vanaf 49 terugkomen. De doelpunten werden gescoord door Wilma Kuhn (3), Jacquelien en Ineke Westertoeek, Annemieke Keuning, Dirk Meijer, Peter Ciggaar en Wijnand van Vliet. LEIDSE COURANT (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Het zal niemand verbazen, dat Parker nieuwkomer Frisol uit Dordrecht met een aanzienlijke nederlaag naar de Drechtstad heeft teruggestuurd. Het klasseverschil tussen beide teams was dermate groot, dat Frisol nog blij mocht zijn, dat Hennie Blom enkele nieuwigheden uitprobeerde en derhalve de schade beperkt bleef tot een Dordtse nederlaag van 41 punten. (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De Danaïden heeft de opgaan de lijn die zich vorige week in het spel aftekende niet kunnen doortrekken. Het duel met Dalto ging met 58 verloren. Fides Pacta's prestatielijst kende een positieve uitschieter met een 10—9 zege op SOS. Tweede klasser Crescendo leed de eerste nederlaag tegen Terheijden (2S). De streekderby Warmond—Fluks eindigde verrassend in een 43 overwin ning van de thuisclub. Het spel dat De Danaïden zaterdag liet zien was geen schaduw van dat tegen Pams. Dalto was overwegend iets beter en De Danaïden verviel in de oude fout. Meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander spelend leek het aanvankelijk toch nog goed te gaan. Tot tweemaal toe werden achterstan den goed gemaakt zodat een 4—4 ruststand ont stond. Toen Dalto na rust een 57 voorsprong nam was de wedstrijd beslist. Met nog twintig minuten te gaan begon Dalto tactisch op balbezit te spelen. De Danaïden stapte gretig in de fout: 5—waarna Dalto het spel controlerend de wedstrijd uitspeelde. De Leidse treffers werden gescoord door Eric Filemon (3), Cees Christiaanse en Hennie Devilee. „SOS is de zwakste ploeg uit deze afdeling. Verlies zou het verschil tussen SOS en Fides Pacta terugbrengen tot één punt." Aldus benadrukte coach Hans Zonneveld het belang van dit onderlinge duel. Het zwak geachte SOS leek echter via 1—3 naar een 35 ruststand te gaan In de laatste vijf minuten kwam Fides Pacta echter nog op 55. Ook na rust nam SOS een voorsprong. Fides Pacta kwam wederom terug en de 58 achterstand werd omge bogen tot een 10—9 ovenwinning. Voor Fides Pacta vonden Dik Onderwater (3), Daan Carree (2). Patricia Gottmer, Diet Rijsbergen, Yvonne Neuteboom, Jan Heinrichs en Wim Piket de korf. In de eerste klasse B is TOP als enige „Leidse" ploeg kanshebber voor de titel. De Sassenheimers hadden weinig moeite met hekkesluiter DSV, al Frisol is eigenlijk een soort Delta Lloyd. Centraal in het hele Dordtse gebeuren staan de Amerikanen Dennis en Moore, met in hun schaduw de Nederlander Ridder hof. Op grote afstand volgt de rest van het jonge team. dat slechts tot taak heeft om de heren Moore en Dennis van balbezit te voorzien, waarna ze ieder 25 tot 30 punten per wedstrijd bijeen schieten. Aan gevuld met de scores van Ridder hof komt Frisol tot een totaal dat genoeg is om zwakke eredivisie broeders als Punch en Flamingo's te verslaan. Tegen Parker kwam daarentegen de zwakheid van Fri sol tot uiting: te weinig collectief optreden om de Leidenaren de voet dwars te zetten. Parker had dus alle vrijheid en Hennie Blom liet die kans niet onbenut. Om Dave Kyle te ontzien stond Jim Woudstra als center en Emill Hagens proefde het genoe gen om voor het eerst sinds de competitiestart in de basis-vijf te staan. Als verdedigingswijze stond de 1-3-1 zonepress op het pro gram. Die zone-press werd funest voor Frisol. Een teleurgestelde Maarten van Gendt (Frisol-coach) na afloop: „Als Parker man-to-man had gespeeld, dan hadden we wat meer kunnen scoren" Leiden, zoals gemeld, speelde in verband met het naderende Euro- pa-cup avontuur zone-press, waar door de score al snel opliep. Na een 6—8 opening maakte Hagens het in hem gestelde vertrouwen waar. Telkens weer stoorde hij de Frisol-aanvallen. Via 28—17 zat Parker met rust (54—37) al op rozen. Het door zo n voorsprong veroor zaakte concentratieverlies wreekte zich in de eerste acht minuten van de tweede helft. Bruinsma en Ha gens vielen terug. Het teamwork ontaardde, evenals een week eer der tegen Den Bosch, tot indivi dueel geklungel. Toen er na 9 minuten slechts 5 x gescoord was door Parker (Frisol had er niet aan gedacht om in te lopen) greep Hennie Blom in. Na talrijke wissels keerde inderdaad de vechtlust te rug. Blom: „Ik moet ze laten wennen aan de Europacup. Doet een speler drie of vier stomme dingen achter een, dan volgt een wissel, er zit genoeg kwaliteit op de bank. In de Europa-cup moeten we een tegenstander ook kunnen wegspe len. Als je dan met dertig punten kan winnen, dan moeten het er veertig worden. Het doelsaldo is straks doorslaggevend". De Leidse ploeg herstelde zich. In eerste instantie door Woudstra, die voor een serie fraaie scores tekende. Bij de sterk spelende Sid Bruinsma bleef de door hem zelf verwachte terugval uit en hij heer ste steeds beter in de rebound. Dave Kyle, die voor het eerst in Leiden aantrad, debuteerde rede lijk. Leiden speelde zich dus naar de eindzege, zonder gehinderd te worden door Frisol, de scores van Moore en Dennis daargelaten. Met 11069 was de zege een feit. Scores Parker: Bruinsma 28 pt.; Collins 20; Woudstra 19; Hagens 17; Plaat 16; Kip 6; Kyle en Van Frisol-speler Dennis (4) heeft de bal eerder dan Arthur Collins. Harry Kip is op de achtergrond nadrukkelijk aanwezig. Rooden 2. Frisol: Moore 32; Den nis 18; Gijsbers 8; Ridderhof 6. Stand eredivisie: Den Bosch 6—12; Parker 6—10; NN Donar 6—10; Musette 6—10; Amstelveen 54; Delta Lloyd 6—4; BOB 6—4; Frisol 6—2; Punch 6—2; Flamin go's 50. In de eerste divisie had LISC nogal wat moeite met BC Werkendam. Na een gelijkopgaand scorever- teruggegeven: 51—57. loop had Lisc in de slotfase de In de beker-competitie wipte Nijs- sterkste zenuwen, zodat toch met sen-Trotters het Bredase Pio- 93—94 werd gewonnen. In de neers. Werd het in Breda slechts dames-eeste divisie is Parker voor- 8099, de return in de Merenwijk eerst naar de middenmoot verwe- leverde een monsterzege op: zen. Opponent Coppens Eagles 12446. Kales en Berendsen nam bij het begin een voorsprong, staakten geblesseerd de strijd, welke ondanks hard werken van Ruysenaars en Lamping waren de Leidse dames niet meer werd met 47 en 41 punten topscorers. Tot ver in de tweede helft hield Ons Eiland stand tegen koploper OWO. Hierna liep het verschil dat rond de twee doelpunten had geschommeld op tot maximaal vijf bij 11—6. Ons Eiland kwam nog tot 11—8 terug. Doelpunten. Nan Deegenaars (2). Wim Nijenhuis (2), Barrie vna Duyn, Olga Soudan, Coby Deegenaars en Jan van Kalkeren. Vitesse maakte het Pernix) lange tijd erg moeilijk. Pernix was technisch duidelijk sterker masr faalde in de afwerking. Vijf minuten voor tijd beslisten Janco Breedveld het duel door 6—5 te scoren. Overige doelpunten: Kees Hortensius (2), Alice Tieleman, Peter Kuipers en Janco Breedveld. Onderschatting van de tegenstander DKC werd Zuiderkwartier bijna noodlottig. Pas in de slotfase kwam Zuiderkwartier los en van 8—9 uit te lopen tot 9—12. Voor Zuiderkwartier scoorden Rens Henze (3), Wil de Wit (2) Eric van Lunteren (2), Els Lardee, Ineke de Hertog, Toos van Dam, Dirk Jan de Kreek en Ruud van der Mark. De Algemene en Tjoba lieten zaterdag duidelijk blijken makkelijk te scoren. Halverwege de eerste helft was het al 4—4 en de rust brak aan bij 7—6. Twee treffers van Henny Rusman tilden De Algemene van 8—8 naar 10—8, waarna Tjoba op conditie werd overklast: 15—9. Wim van Vliet (4), Henny Rusman (3). Ruud van Vliet (2), Sanny Rusman. Truus van Vliet, Henny Waasdorp en Martin Filippo zorgden voor de treffers. Crescendo speelde qua veldspel erg verdienstelijk tegen Terheijden. De precisie in het schot ontbrak echter en dat werd de koploper in IIC fataal. De twee doelpunten van Louis Kok en Wilfred Cornelisse waren niet voldoende. Terheijden pakte met 2—5 de zeg*. Bezwerende gebaren onder de Fluks-korf. Jacqueline Oudshoorn van Warmond hield er met haar ploeg wel een overwinning aan over Na de pauze herstelde Fiks zich volledig van een in de eerste helft opgelopen 74 achterstand tegen De Regenboog. De in de voorlaatste minuut door Dirk Jan Elzenga gescoorde gelijkmaker werd enkele seconden voor tijd nog teniet gedaan: 87. Overige doelpunten: Kees van der Meij (2), Agda Mulder, Fedde Nieuwburg, Aad Knetsch en Martin Huizing. De derby Warmond—Fluks kreeg een onverwacht verloop. Na een qelijkopgaand eerste hal' uur narr Fluks snel een 1—3 voorsprong. Het spel van Fluks werd hierna geleidelijk minder als gevolg van een verminderde inzet. Dit alles speelde Warmond, dat er op gebrand was, de eerste punten juist tegen streekgenoot Fluks te pakken, in de kaart. Warmond slaagde in de opzet, zij het pas in de slotminuten. Scoreverloop: 1—0 Johan van Amersfoort, 1—1 Kees Imthorn, 1—2 en 1—3 Jan Verloop, 2—3 Hans van Huis, 3—3 Renè de Louw, 43 Bart van Zandwijk.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 20