Verdienstelijk gelijkspel Ter Leede Quick Boys past zich aan... Rijnsburgse Boys wint keihard duel Nuttige zege RCL Noordwijk slordig met kansen GWS Kaalt fors uit bij Bernardus: SPORTTRIBUNE „De Plantenboek" Oe eerste Noordwijk-goal in beeld. Sjoerd Boot. ingeklemd tussen ON-verdedigers Hans van de Berg en Wim Makkinga, kopt raak. Noordwijk startte met attractief voetbal, tegenstander Oranje Nas sau werd met de rug tegen de muur gezet en op sommige mo menten overspeeld. Vooral Jan Willem Bogers was op dreef, zijn direkte tegenstander. Hans van de Berg. draaide hij verschillende ke ren dol. Na een kwartier spelen trof Rob Suttorp de lat, Sjoerd Boot was ter plaatse en kopte de bal achter keeper Tonnie Wayers: 1—0. De club uit Almelo wankelde en doelpunten leken slechts een kwestie van tijd. John van Dijk, spelend op de plaats van Bröring, EERSTE /KLASSE en Albert Spaanderman hadden de wedstrijd in die fase al kunnen beslissen, maar ze misten beiden eén fraaie kans. Hierna zakte Noordwijk weg en Oranje Nassau durfde wat meer initiatief te ne men. Veel kansen schiep de ploeg echter niet. Het enige echte wa penfeit van Oranje Nassau was een fraai schot van Tonnie Struis na een half uur spelen. Dick Dort mund, tot op dat moment toe schouwer. tikte de bal bekwaam over de lat. Drie minuten voor rust hielp John van Dijk nog een doelrijpe kans om zeep. Even later ontsnapte Noordwijk aan de gelijkmaker, Dick Dortmundt beoordeelde een voorzet van Paul Amweg verkeerd, ingrijpen van de verdediging voor kwam een doelpunt. John Eelman: "We hebben een half uur goed gevoetbald en toen had de beslis sing ook moeten vallen. Daarna hebben de spelers gas terug geno men. Het probleem was dat je die jongens geen ruimte kon geven want er zitten veel goede voetbal lers bij. Je krijgt minder ruimte, dus ga je de ballen hoog voor de pot gooien". Een speelwijze die Noordwijk in de tweede helft han teerde. Na zeven minuten in de tweede helft scoorde Klaas Keen de gelijkmaker. De spitsspeler haalde van dertig meter op vreem de wijze om en de bal vloog over Dick Dortmundt via de lat in het doel. Verolgens ging Noordwijk, voorlopig zonder resultaat, naar voren. Tien minuten voor tijd, het meren deel van de toeschouwers dacht al aan een gelijkspel, versierde John Manuputy, in het veld geko men voor Rob Suttorp, een corner. Weer was het Sjoerd Boot, die uit de hoekschop van John van Dijk de bal in het Almelose doel kopte. Vijf minuten later viel de belissing. Jan Willem Bogers, weinig opval lend in de tweede helft, gaf een voorzet op maat aan Hans West geest, die knap raak kopte: 31. Noordwijk won na een moeizaam duel, waarin de tol werd betaald voor de uitputtingsslag tegen Haarlem. Kees van Herpen Van onze sportredactie LEIDEN Ter Leede boekte een verdienstelijk gelijkspel bij Bolnes: 1—1. In eerste instantie zag het er naar uit dat de Sassenheimse formatie met lege handen huiswaarts zou keren. Met knap aanvalsspel werd de Ter Leede-defen- sie zwaar op de proef gesteld. Van de vele mogelijkheden die Bolnes kreeg zette alleen Kees van Lierdorp er een in een doelpunt om. Na de hervatting pakte Ter Leede de zaak heel anders aan. De Turkenburg-équipe startte fu rieus. Pas vijftien minuten voor tijd leverde dit succes op. Uit een vrije trap scoorde Nico v.d. Fange de gelijkmaker. Lisser Boys en Spirit kwamen niet tot doelpunten. Lisser Boys domineerde de gehele wedstrijd, maar miste de accuratesse in de aanvallen. Bovendien werden te veel hoge ballen richting Gerard Nijkamp geëxpedieerd. De Lissese kop- specialist moest het echter afleggen tegen lange Spirit-goalie Gerrit Visser. Visser groeide zodoen de uit tot de absolute uitblinker. In offensief opzicht maakte Spirit weinig klaar, mede doordat de gevaarlijkste aanvaller Jan» de Vrij door Leo Kuypers volledig aan banden werd gelegd. Katwijk is in de hoek gekomen waar de bekende klappen vallen. Op eigen veld werd een ruime 40 nederlaag geleden tegen Be Fair. De eerste minuut van de tweede helft was het breekpunt in de wedstrijd. Be Fair besliste toen de strijd door Kees Koelewijn voor de tweede keer te kloppen. Katwijk probeerde het nog wel, maar de overtuiging ontbrak volledig. Be Fair liep freewheelend naar 40 uit. ARC verstevigde zijn koppositie door het even eens hooggenoteerde DUNO met duidelijke cijfers te kloppen: 50. De Alphenaren slaagden er ditmaal wel in om het krachtsverschil goed uit te drukken. Herman Hoogenes en Kees Boevee zorgden voor de 20 ruststand. In de tweede periode voegden Ton de Jong, Cor Prook (straf schop) en Hennie v.d. Lauw daar nog drie doelpunten aan toe. Koüdekerk maakte tegen Capelle de fout een te verdedigend concept te hanteren. De nul achter kwam dan wel niet in gevaar men vergat om het zwakke Capelle de genadeslag toe te dienen. De middenlinie van Koudekerk controleerde de. wedstrijd volledig. De voorwaartsen lieten echter zoveel kansen onbenut, dat met een remise genoegen moest worden genomen. SIZO leed een geflatteerde 10 nederlaag tegen Zuidvogels. Onverdiend omdat de Hillegommers de hele wedstrijd sterker waren maar nogal moeilijkheden hadden met de afwerking. Zo zag Jan Keyzers de bal na zijn schot tegen de lat belanden. Acht minuten voor tijd werd doelman Jan de Ruiter verrast door een lob van Cock v.d. Mast. De Sieuieis Kende totaal geen problemen met rode lantaarn drager SVGEB: 3—1. Bij de rust waren de bezoekers al op een 30 achterstand gezet. In de allereerste minuut doelpuntte Peter Boot met zijn knie na een hoekschop van Bert Montagne. Montagne zette enkele minuten later de Leidenaren op 2—0. Jan v.d. Berg verzorgde de derde treffer. In de tweede helft nam De Sleutels gas terug. In een aantrekkelijke wedstrijd deelden (2—2) SVOW en SEV de punten. Na een kwartier spelen werd SVOW-doelman Bart Buikema gepasseerd door een afstandsschot. Voor rust trok Rinie v.d. Wetering de zaak in evenwicht. Via Ton van Zuylen nam de ploeg uit Oude Wetering in de tweede rondgang zelfs een 2—1 voorsprong. De vreugde was maar van korte duur want middels een strafschop kwam SEV op gelijke hoogte. Randstad Sport kwam tegen DSVP tot de halve winst: 1—1. De Voorschotenaren begonnen hoop gevend. In de tiende minuut was het al raak. Een voorzet van Rob Zonneveld werd door Aad Keyzer bekwaam afgerond. Vijf minuten voor de thee maakte DSVP uit een scrimmage gelijk. In de tweede helft gaven beide ploegen elkaar geen centimeter ruimte. SVOW zal in de toekomst geen gebruik meer kunnen maken van de diensten van Rinie v.d. Wetering. De aan valsleider van de formatie uit Oude Wetering emigreert bin nenkort naar Nieuw Zeeland. Twaalf jaar lang acteerde v.d. Wetering in de eerste brigade. Het was tekenend, de manier waarop hij afscheid nam. In zijn laatste wedstrijd tegen SEV scoorde hij het eerste doelpunt. Toen hij vijf minu ten voor tijd het veld verliet, waren de bloemen plus de ovatie dan ook volledig op zijn EERSTE KLASSE Van onze sportredactie VLAARDINGEN Aanpassingsvermogen kan een goede zaak zijn. Alert inhaken op door een tegenstander onverwacht ingebrachte tactische grapjes bijvoorbeeld, strekt een voetbalteam tot eer. Aan de andere zijde kent „aanpassen" ook negatieve kanten. Quick Boys maakte dat zaterdag in Vlaardingen erg duidelijk. Tegen stander Zwaluwen Vlaardingen bivakkeert niet voor niets erg laag op de eerste klasse-ranglijst Het verjongde team van (oud-Quick Boys-trainer) Theo de Waard moet het nu eenmaal hebben van een grote inzet, op techniek kent het Vlaardingse elftal nogal wat tekortkomingen. Quick Boys nu, paste zich zaterdag in dat (met 1—0 verloren) treffen steeds meer aan aan de capaciteiten van de tegenstander. Trachtte in het begin nog wel via het eigen spelletje enige lijn in de wedstrijd te brengen, maar verviel vervolgens steeds meer in het door Zwaluwen gedicteerde „lange-ballen-verschrikkelijk-snel-thuis-sys- teem". De gevolgen bleven niet uit. Nadat de eerste helft nog terecht doelpuntloos (dus gelijk) was afgesloten, nam juist Zwaluwen na rust het initiatief steeds meer over. En mocht ook, elf minuten voor tijd de winnende goal begroeten... Het enige doelpunt in dit treffen dat overigens een ander punt van dit duel sterk benadrukte. Hoewel beide elftallen geen hoog niveau bereikten, werden toch vele doelrijpe kansen gecreëerd. Het pleit niet voor de aanvalslinies van Quick Boys (zonder Cees van Rooyen) en Zwaluwen dat (te), strak fluitende Van Dijk uit Vreeswijk slechts eenmaal naar het midden behoefde te wijzen. De kansen waren in de eerste helft, zoals gezegd, gelijkelijk verdeeld over beide teams. Jaap Heerikhuisen (tweemaal) schrok echter van de hem geboden mogelijkheden en Leen Pijpers en Ernest Kegel vonden de juiste richting ook al niet. In de tweede periode hetzelfde beeld. Quick Boys-doelman Theo Guyt bleef wat gelukkig overeind bij een inzet van Pijpers en Gert Zwaan en Joep den Hollander voorkwamen (nadat Guyt al was gepasseerd) koppend de eerste Vlaardingse competitietreffer op eigen veld. Tot in die 34ste minuut. Guyt had een vrije schop van Pijpers moeizaam tot hoekschop omgebogen. Jan Merre- laar bracht het leer voor het doel. Nentjes. van de Bergh en invaller Schouten profiteerden van de afwachtende houding van 'de Katwijkse defensie en rechtsachter-aan- voerder Maarten Keizerwaard maakte het karwei af. Met die goal aantonend dat aanpassen niet altijd even goed behoeft te zijn... ZATERDAG /AFDELING treffer van Rijnsburgse Boys binnen. (Van onze sportredactie) RIJNSBURG Ger Perdijk was woedend. De oud-Quick Boys-oefenmeester, die zich tegenwoor dig bezighoudt met het Goudse Jodan Boys, wond zich dan ook verschrikkelijk op na het bij Rijnsburg se Boys met 0—1 verloren treffen. „Er was geen kleedkamer vrij, een normale warming-up zat er voor ons niet in. Niet zulke prettige praktijken naar mijn idee De vraag is natuurlijk of Perdijk bij een andere, mindere ongunstige uitslag eveneens zo fel had gereageerd op de ongelukkige gang van zaken die zijn elftal een normale voorbereiding onthield, tussen die voorbereiding, trapsituaties en andere overtredin gen door werd er namelijk zaterdag in Rijnsburg ook nog gevoetbald. De thuisclub deed dat belangrijk beter. Won dit keiharde duel verdiend. Rijnsburgse Boys bleek in de eerste helft al duidelijk de beste ploeg. Noodremwerk aan de zijde van Jodan Boys hield de Rijnsburgers echter van grote kansen af. De toch al zo onvriendelijke partij kreeg een ronduit vervelend karakter op het moment dat arbiter Bezemer Piet Haasnoot in het boekje noteerde. RBB-trainer Wijnands later: „Dan is er een onredelijke verhouding geboren. De tegenstander trapt maar raak en wordt niet gewaarschuwd. Haasnoot krijgt er wel een voor een onbenullige overtreding". Rijnsburgse Boys bleef echter wel voetballen. Kreeg in de tweede helft ook loon naar werken. Piet Haasnoot maakte zich knap vrij en vond de vrijgelaten Henk van der Zwan op maat. Koppend maakte Van derZwan zijn naam als goaltjesdief waar. (Van onze sportredactie) LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling Leiden zaterdag' haalde GWS fors uit bij Bernardus (0—7). Oegstgeest won nipt van Kagia (2—1) en SVLV bij Woubrugge (3—1). Valken'68 gaf Leiden de volle winst (0—3) en TAW deelde met KRV (0—0). Woubrugge was tactisch en tech nisch de mindere van het enthou siaste SVLV. De Voorschotenaren gingen in Woubrugge al direct na het beginsignaal fris in de aanval, stoorden goed en speelden eigen lijk met het verloop van de wed strijd steeds beter Woubrugge maakte de fout te ver op te dringen en zo haar snelle spitsen weinig ruimte gevend. De gehanteerde buitenspelval klapte één keér te laat dicht en de goed spelende Jos Meier rukte ongehinderd op. Bij hem betekent zoiets een doel punt. Daarom won SVLV deze wedstrijd verdient met 0—1 Loosterweg 39A Voorhout 02522 - 11048 Oegstgeest kende onverwacht met hekkesluiter Kagia de groot ste moeite. Zelfs toen Kagia-speler Gerrit Reigersberg van het veld werd gezonden, lukte het Oegst geest nauwelijks te scoren. Voor Kagia had dat de beste man van het veld Herman Brouwer al in de eerste helft gedaan. Toch kon Kagia de voorsprong niet behou den. Dick van der Mey en Tony Wernér scoorden beiden voor Oegstgeest. Uitslag 2—1 Valken'68 vond tegenover zich een Lelden dat na het verlies van vorige week tegen Oegstgeest da nig gemotiveerd was om de aan sluiting met de kopgroep te behou den. Tot de rust lukte het Val ken'68 de zaak potdicht te houden, maar in de tweede helft moest het 2x kort achter elkaar een doelpunt van Ton Boehmer verduren. Renzo Candido scoorde daarna nog uit een penalty en bracht daarmee de eindstand op 0—3. Bernardus heeft het moeilijk. Dat bleek tegen een ontketend GWS, dat vorige week Abbenes met 50 klopte en zaterdag in Hazerswou- de Bernardus met 0—7 omver kegelde. Doelpuntenmakers: Fok- ke van der Reijt, Jan Kuperus, Jaap van Kesteren (2x), Hans van der Van onze sportredactie LEIOEN RCL heeft een uiterst nuttige zege behaald. De verre trip naar het Noorden waar Vroomshoopse Boys de tegenstander Jf was heeft de Racing een 2—0 zege opgeleverd. De eindstand is j* echter maar een flauwe afspiegeling van hoe de werkelijke krachtsver- j® houding was. De Leiderdorpse doelman Bram Brandt heeft maar een enkel keertje de bal mogen vasthouden en alleen drie minuten na de pauze was het nodig dat Brandt zijn kwaliteiten aan het niet zo talrijke publiek vertoonde. Brandt moest gestrekt naar de hoek om een goede kopstoot van Henk Meinderink onschadelijk f te maken en dat aina hem keuria af. Zijn collega Mulder van Vrooms hoopse Boys had een heel wat drukker middagje. Al na enkele minuten leek het erop dat Mulder gepasseerd zou worden maar Pier re van Gemerden zag zijn lob net naast het doel belanden. Geduren de de gehele eerste helft kregen alle Leiderdorpse voorwaartser kansen de Boys al op een definitie ve achterstand te zetten maar alleen middenvelder David Brandt zou Mulder weten te verschalken. Een afstandsschot van Brandt leek in de handen van Mulder te gaan verdwijnen maar Pekkeriet was zo ongelukkig de bal nog even te toucheren: de RCL-voorsprong was een feit. De tweede helft werd het kat en muis spelletje van de eerste vijfen veertig minuten voortgezet. We derom legio kansen voor de ploeg van John Hughenin en wederom een vrijwel kansloos Vroomshoop se Boys. Joop Elferink, vorig jaar nog topscorer in het zaterdagvoet bal, werd door Kees Ruis voorbeel dig lamgelegd en daarmee bleek het Vroomshoopse gevaar wegge nomen. Aan de andere kant van het veld bleken er wel genoeg scoringsmogelijkheden te zijn, maar deze werden bijzonder slor dig afgewerkt. Dick Witteman en Peter Piket mochten beide zelfs volkomen vrij op doelman Mulder afgaan maar faalden. Voordat de uitstekend leidende scheidsrechter Van Driel uit Rid derkerk de beide ploegen naar de kleedkamer stuurde vonden de Leiderdorpers het net toch nog een keer. Een dieptepass van Brandt werd door good-old" Sjoerd Tekske op tijd meegepikt en na een magnifieke schijnbe weging knalde Teske zijn ploeg onhoudbaar naar 20. LEIDSE COURANT Zwan, André Kuiper en Piet Knet- sch. 0—7. De twee hooggeplaatste ploegen TAW en KRV gaven elkaar in een wedstrijd die door de spanningen, die op het spel stonden, een matig peil haalde, weinig toe. De stand bleef 0—0, waarbij kan worden aangetekend dat KRV iets tevrede- ner was met het gelijke spel dan TAW. In de tweede klasse van de afdeling Leiden zaterdag bezorg de MVKV concurent WSB een 1—0 nederlaag. 1—0 werd het ook bij LSW'70SJZ. 0-1 bij Kicker- s'69—Meerburg. Stompwijkse Boys won evenals Unitas met 2—0. Verliezers waren hier HVZ enVNL MVKV en WSB speelden een goede wedstrijd zoals het titelpre- tendenten betaamt. MVKV toonde zich vooral in de tweede helft de betere ploeg en kon dat door een goal van Fred Wouters in de 1—0 eindstand tot uiting brengen. LSW'70 speelde tegen SJZ gedu rende 89 minuten pressievoetbal, maar diende terdege rekening te houden met enkele gevaarlijke counters die de Zoeterwoudena- ren o.l.v. Henk van Leeuwen uit voerden. In de 90ste minuut kon LSW'70 trainer Hans van Rooyen zijn emoties de vrije loop laten, toen Ger Vos op de valreep voor 1—0 zorgde. Stompwijkse Boys benutte tegen HVZ meer kansen niet dan wel. Het bleef bij twee doelpunten van Hans de Rijk en Cor Sonius. Kickers'69 en Meerburg speelden een gelijkopgaande wedstrijd. Lange tijd zag het er naar uit dat een gelijkspel de uitslag zou wor den. ware het niet dat Meerburg een fraaie combinatie in een doel punt zag uitmonden: 01 VNL was minder dan Unitas maar hield zich kranig. Ook nadat Unitas via André Steker en Teun Meier op een snelle 0—2 voorsprong was gekomen. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK "Dit was eigenlijk te verwachten, deze wedstrijd is alleen nog maar belangrijk voor de statistieken", zei Noordwijkspe- ler Gerard Tio direkt na de ontmoeting tussen Noordwijk en Oranje Nassau. De koploper in de eerste klasse A won weliswaar met 3—1, maar de wijze waarop deze zege werd behaald was allesbehalve indrukwekkend. Alleen in het eerste half uur speelde Noordwijk aantrekkelijk voetbal. De ploeg van John Eelman verzuimde echter uitgespeelde kansen om te zetten in doelpunten. Voor rust kwamen de Noordwijkers dan ook niet verder dan een doelpunt van aanvoerder Sjoerd Boot. Grote afwezige zaterdagmiddag in Noordwijk was spitsspeler Ruud Bröring. Vorige week blesseerde hij zich in de slijtageslag tegen Haarlem. Bröring had wellicht wat nauwkeuriger met al die kansen omgesprongen. John Eelman over de invloed van de bekerstrijd tegen Haarlem op dit duel: "Die wedstrijd tegen Haarlem heeft veel blessures gekost, Sjoerd Boot bijvoorbeeld heeft de hele week niet kunnen trainen. In mentaal opzicht had de wedstrijd van vorige week geen invloed op de prestatie van vandaag".

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18