usteloos VS H een partij Iroor Xerxes Roodenburg krijgt les van Heimes Lugdunum verdient beter lot Lisse verbetert lositie IIH LINKERHOF: „Inderdaad nog veel te leren..." EERSTE KLASSE rs Herstel LFC Regelmatige nederlaag Blauw Zwart SIM EEDE KLASSE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) 'he«tl|WEN Een positief feit kon in elk geval nog worden opgetekend, het ruime 1-4 verlies van UVS tegen het Rotterdamse Xerxes. UVS-spelers staan tenminste weer met beide benen op de grond, cht twee weken geleden, na de ongelukkige 1-0 nederlaag tegen lUW-Wit, nog de illusie worden gekoesterd dat zij eigenlijk een jere plaats op de ranglijst behoorden in te nemen, nu beseffen spelers terdege dat zij nog niet in de blauwe trein van de joofdklasse hebben plaatsgenomen. Een thuiswedstrijd verliezen met voortdeliik *orse c'ifers legen een lager geklasseerde vereniging, dat jan niet verkocht worden wanneer er ambities naar het hogere zijn. et leek er veel op dat trainer Gerard Désar zijn spelers dit besef log sterker wilde laten doorvoelen. Want toen op een gegeven loment zeker zo'n zes zeven spelers aanspraak maakten op een sel, bleef het opvallend rustig in de dug-out. Pas vijf minuten r tijd ontdeden de broers Paul en Marcel van der Blom zich hun trainingspakken... tó* ment strijd digde Ie en was zondagmiddag in het fel ranje getooid. Maar de nieuwe utfit kon UVS op generlei wijze ispireren tot flinke daden. Aan- ikelijk werd het mindere spel log geweten aan nonchalance, laar met het verstrijken van de teeltijd werd duidelijk dat voor zwakke vertoning ook een flin- dosis lusteloosheid en angst srantwoordelijk was. Opkomende ■rdedigers waren niet of nauwe- ks te zien. Aanvallers die een illetje risicoloos breed of terug- gden te veel. Ook tijdens het VS-offensief dat gestalte kreeg mdom de rust, bij een 0-1 achter and, werden er nauwelijks zoden an de dijk gelegd. Misschien is iel typerend, dat het enige UVS- nelpunt tot stand kwam uit een „gevaarloze" situatie. Natuurlijk was de knal van 35 meter van Koos Hannaart in de 20ste minuut van de tweede helft geweldig hard. Maar de eerlijkheid gebiedt te. zeggen dat dit schot niet voort kwam vanuit een weloverwogen aanvalsplan. Het leek er eerder op of Koos Hannaart al zijn woede in dat schot legde. De bal kwam eerder voor zijn voeten omdat het spel „breed" was gehouden. In middels was de stand toen ook al 0-3 door de hoofden van respec tievelijk Wim Strik, René Reinders en de linkervoet van Ton Rijswijk. Even leek het erop dat er iets zou gaan plaatsvinden, dat leek op een herhaling van de spectakelwed- strijd tegen CW. Maar het doel- Xerxes-doelman Sint Nicolaas lost een van de schaarse moeilijke momenten voor zijn heiligdom simpel op. Bert Kort buigt het hoofd. punt van Ron Bekooy, een minuut op zijn gemak regelen. De Vonk nis, maar bijna uitsluitend van na de goal van Hannaart, werd was slechts eenmaal overgesla- belang voor John van der Spek, afgekeurd omdat grensrechter Van gen, ook de laatste UVS-spelers die zijn optreden als beste man der Spek hands had geconsta- legden zich neer bij de komende van het veld bekroond zag worden teerd. Hierdoor bleef een even- nederlaag. Dat deze nog iets hoger met een niet te missen kans voor tueel „UVS-kwartiertje" achterwe- uitviel dan de 1-3 van dat moment, Peter Hoogervorst. ge en kon Xerxes de zaken weer Was niet meer van Leidse beteke- GIJS ZANDBERGEN (Van onze sportredactie) SCHIEDAM „We hebben vandaag een lesje van Hennes gekregen", verzuchtte Roodenburg-trainer Ger Linkerhof. Zijn ploeg had zojuist een gevoelige 5—0 nederlaag geleden tegen een op alle fronten beter spelend Hermes DVS. „De jongens zoeken hopeloos naar hun vorm, het is alleen niet te hopen dat er een zekere gelatenheid optreedt, de mentaliteit mag er beslist niet onderdoor", aldus Linkerhof. In vergelijking met de bekerwed strijd tegen Lisse vorige week, was het elftal van Roodenburg op verschillende plaatsen gewij zigd. Peter Dubbeldeman, Peter Hooming en Cees Verver waren gepasseerd. In hun plaats speel den Hans Tisseur, John van der Leest en Wim Ligtvoet, wiens schorsing voorbij was. Tisseur viel in de tweede helft gebles seerd uiten werd vervangen door John Kromwijk. Veel verbetering brachten deze wissels echter niet. Hermes bepaalde van begin af aan het spel en drong de Leidse ploeg in de verdediging. Met kunst en vliegwerk hielden keeper Sjaak Nievaart en zijn achterhoede een half uur lang de stand dubbelblank. Aanvoer der Teun Kornaat leidde de Leidse ondergang in door met een goed schot Nievaart te pas seren: 1—0. Een misverstand in de Hermes-verdediging, Frits de Nijs en Dick Schaap liepen elkaar in de weg, bood John van de Leest een uitstekende kans, hij schoot echter naast. Na aange ven van Leo Hagen scoorde Piet Klepke het tweede doelpunt van Hermes. Na de hervatting kampten de Schiedammers met een inzin king, Roodenburg trok wat meer ten aanval en er ontstonden enkele kansen. Aat de Groot stelde met een gevaarlijk schot Hermes-doelman Edwin Overdijk op de proef. Wim Ligtvoet was het dichtst bij een treffer. Uit een vrije trap schoot hij de bal over de Schiedamse muur tegen de lat. In plaats van 21 werd het toen al gauw 30. Nadat de bal via de paal in het veld terug gesprongen was, trof Leo van Hagen uit een voorzet van Kor- naart doel. Roodenburg-aanvoer- der de Groot gaf het laatste tikje bij dit derde doelpunt. Trainer Wim Verhoorn van Hermes: „Dat was het breekpunt van de wed strijd, wij zaten op dat moment met een inzinking. Wordt het 21 dan krijg je een heel ander spelbeeld te zien". Roodenburg stortte in elkaar na die 30. Theo Juistinga, nog geen minuut in het veld voor Frans Bouman, scoorde 40 uit een pass van Kornaat. De Her mes-aanvoerder onderstreepte zijn goede vorm door op zeer fraaie wijze het vijfde doelpunt voor de Schiedammers te maken. Keeper Edwin Overdijk werd op geschreven door scheidsrechter Mittelmeijer. omdat hij Peter Cie- re op grove wijze onderuit haal de. Wim Verhoorn: „Roodenburg is geen slechte ploeg. Het pro bleem is, dat er geen juiste taakverdeling in het team be staat", Ger Linkerhof: „Wat ik van deze wedstrijd geleerd heb, is, dat wij nog veel te leren hebben". Kees van Herpen (Van onze sportredactie( AALDWIJK Ruud heb je nog even tijd?". du nee, eigenljk niet, ik ben doodziek. Alles eb ik verloren dit weekeinde. Met het Neder- inds damesteam, met het tweede van Lugdu- urn en nu dit nog. Een rampweekend!" Korte laloog tussen de schrijvende pers en Lugdu- um-oefenmeester Ruud de Groot, enkele minu- n na het door de Leidse ploeg met 10 erloren duel met het Naaldwijkse Westlandia. ven later geeft een diep terneergeslagen De root toch zijn commentaar op de eerste lederlaag van zijn formatie: „De gehele tweede helft hebben we gedomineerd en op de helft van Westlandia gevoetbald. Tweemaal zijn we alleen voor de keeper gekomen, maar dan moet je zo'n bal er natuurlijk wel inschoppen, anders ga je op zo'n manier de boot in. Neemt niet weg, dat we minstens een gelijkspel verdiend hadden". Lugdunum had inderdaad een beter lot verdiend dan de 1-^0 nederlaag tegen de Zoetemelk-equi pe, maar de Leidse tweedeklasser moet daarvoor wel de hand in eigen boezem steken. Een zo groot overwicht als de ploeg na rust opbouwde moet wel in de score tot uitdrukking worden gebracht. Lugdunum was echter slechts via één vleugel gevaarlijk. Op links bedacht Frans Sjardijn steeds weer creatieve dingen, maar voor het doel ontbrak het de gasten aan een koele afmaker, nu Rinus van Es meer op het middenveld dan in de spits acteerde. Toch leverde deze strijdwijze de groen-witten vooral in de eerste twintig minuten enkele fraaie mogelijkheden op. West- landia-voorstopper Peter van Schie wist zich geen raad nu hij niet met een directe tegenstander werd geconfronteerd en „zwom" volledig. Lugdu num profiteerde echter niet van de ontstane desorganisatie, enerzijds door eigen onzorgvul digheid, anderzijds door het sterke optreden van doelman Aad van Marrewijk, die ten koste van een handsbal redde bij een doorbraak van Frans Sjardijn kort voor het rustsignaal van arbiter Van Tour. Deze laconieke, maar wel consequente spelleider voldeed tweemaal niet aan de smeekbede van het publiek om een strafschop. Voor rust leek Lugdunum eenmaal recht te hebben op een dergelijke bestraffing (Daan Kooymans werd ge vloerd, maar na de hervatting had hij ook de bal op de stip voor Lugdunum-doelman Wim Erades kunnen leggen na een overtreding tegen Frans Vollebregt. De strijd dreigde doelpuntloos te eindigen, tot echter vijf minuten voor tijd Westlandia-spits Jos van der Wilk toesloeg. Deze overigens goed door Bennie de Roo bewaakte speler kopte toen verrassend raak uit een hoek schop van Frans Vollebregt en werd daarmee matchwinner: 10. Lugdunum zette nog wel aan voor een alles-of-niets-offensief, maar de ploeg slaagde er toch niet in om nog verandering te brengen in de gemoedstoestand van de geplaag de De Groot... Dick van der Bijl Van onze sportredactie EIDEN In de derde klasse A is door het grote antal gelijke spelen van de Leidse vertegenwoordi- ers bijzonder weinig veranderd. Alleen SC Lisse ist haar positie na een aantrekkelijke partij te ((beteren door beide punten bij WSB 'weg te Iepen. Teylingen en Docos kwamen evenals Hille- om en Delfia niet verder dan dubbelblank, terwijl poorwijk en Van Nispen een 1—1 stand overeen vamen. eylingen en Docos hebben gisteren laten zien hoe niet met de kansen om moet springen. Van het norme aantal mogelijkheden dat beide ploegen isten te scheppen werd er geen enkele in een oelpunt omgebogen. Na twintig minuten bijvoor- eeld mocht Docos-speler Peter v.d. Kooy alleen P Leo Dols afgaan maar zijn schot belandde entallen meters naast het Teylingen-doel. Vlak aarna mocht Matthieu v.d. Vriend het proberen maar jn zwakke schot leverde voor Dols geen enkel 'Obleem op. Na een half uur kreeg Docos een forse igenslag te incasseren. Doelman Peter Burghouwt erdraaide zijn voet en kon niet verder spelen. Zijn toer Hans Burghouwt was zijn vervanger en zonder verdrijven mag worden gesteld dat hij voor de Leidse toeg een punt verdiend heeft. Vlak voor de pauze ield hij al v.d. Vlugt van een treffer af door diens «et zeer fraai te stoppen en na de thee belette 'j achtereenvolgens ook van Rijn, v.d. Krogt en joogervorst het scoren. Voor de Leidenaren kregen jaak Rietbergen en Jan Smits nog enorme kansen naar vooral de laatste kans van Smits werd op 'oevig simpele wijze om zeep geholpen, 'ok Spoorwijk en Van Nispen hebben de punten moederlijk gedeeld al gebeurde dat in een vrij «aantrekkelijke wedstrijd. Vooral het Haagse Spoor- 'ijk speelde vrij hard en Van Nispen-speler Henk "itteman moest na ruim een half uur spelen het eld dan ook geblesseerd verlaten. De overtreding Witteman leverde Van Nispen echter wel een nie trap op en Martin van Eeden nam revanche tor zijn ploeg met een strak schot aan een 1—0 oorsprong te helpen. Vlak daan/oor had George on Haaster al tegen de lat geschoten, maar de Oooiste kans was wel voor Spoorwijk. De matig leidende scheidsrechter v.d. Bulk had wegens hands een strafschop aan de Hagenaars gegeven maar de bal werd drie meter naast het Zilkse doel geschoten. Na de pauze kwam Spoorwijk wat gelukkig aan de gelijkmakende treffer. Een handsbal van één van de Spoorwijk aanvalers werd over het hoofd gezien en terwijl de Van Nispen spelers nog protesteerden lag de bal al in het net. Martin van Eeden en Van Haaster raakten het houtwerk nog en Aad Glas schoot vlak voor tijd nog net voorlangs maar verder dan één punt kwam van Nispen gisteren niet. De SC Lisse heeft in een aantrekkelijk duel de beide punten van WSB afgesnoept en dat was voor de Noordwijkerhouters toch wel een enigszins teleurstel lend resultaat daar vooral de inzet van de ploeg van trainer Eiffler in ieder geval een puntje was waard geweest. Na twintig minuten namen de Lisse- naren al een 1—0 voorsprong. Uit een door Theo Godylla genomen vrije trap knalde Jack van Ruiten verwoestend hard in en liet doelman Johan v.d. Berg volkomen kansloos. Ruud Oostdam scoorde vlak daarna nog wel tegen, maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd. Vijf minuten voor de pauze' presteerde Albert van de Burg het om voor een volkomen open doel de bal nog op de paal te krijgen en de Lissenaren mochten zich dan ook gelukkig prijzen dat de rust met die 1—0 voorsprong gehaald werd. Na de thee was het Ruud Oostdam die effectiever werk verrichtte voor WSB want zijn kopbal betekende 1—1. Binnen vijf minuten stonden de Lissenaren echter weer voor. Invaller Harry v.d. Zwet, hij verving Henny van Eeuwijk, schoot de bal tussen de benen van doelman v.d. Berg door en deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Hillegom heeft in de wedstrijd tegen Delfia vooral voor de pauze het beste van het spel gehad maar de afwerking liet nogal wat te wensen over. Het tweede bedrijf leverde weer een veldoverwicht voor de ploeg van trainer Stokman op maar ondanks een 111 hoekschopverhouding kwam men weer niet tot scoren mede doordat Delfia doelman Jan Heydra vlak voor tijd twee maal uitstekend redde op Hillegom- se inzetten. Voor de Delftenaren liet alleen Kasius een enorme knal los maar doelman v.d. Velden keerde deze inzet naar behoren. Van onze sportredactie LEIDEN Na het teleurstellend resultaat van verleden week is LFC er tegen het Delftse DHC in geslaagd beide punten mee naar huis te nemen. Al in de eerste minuut scoorde LFC. Ton Brakho ven liet een voorzet los die door DHL-doelman Van Rossum foutief werd beoordeeld. Hij sloeg de bal precies voor de voeten van Bles sing Zuma die dit buitenkansje met beide handen aangreep. Na negen minuten was het alweer raak. Het was opnieuw Brakhoven die voorzette en weer belandde de bal bij Zuma die het leer deze keer in de voeten van de meegeko men Henk Brandt schoof en dat betekende O—2. Toen moest DHL wel komen maar verder dan wat kleine kansjes kwamen de gasthe ren niet. Na de thee begon DHL met een enorm offensief dat al na tien minuten haar vruchten afwierp. Een foutieve uittrap van Sam Hols- wilder belandde bij Lo van Dijk en deze bedacht zich geen mo ment 1—2. Vlak daarop kregen de Leidenaars ruimschoots de kans de score weer wat uit te bouwen maar alleen voor doelman van Rossum kwamen Brandt en Neute boom niet tot scoren. Het laatste kwartier was duidelijk voor de gastheren maar vooral Sam Hols- wilder week niet en zorgde ervoor dat LFC na een attractieve wed strijd twee punten rijker was. Van onze sportredactie LEIDEN Blauw Zwart heeft in de uitwedstrijd tegen Verburgh haar eerste nederlaag geleden. De formatie van oefenmeester Roel Timmer werd door een feller en agressiever Verburgh naar een regelmatige nederlaag ge speeld. De Wassenaarse équipe startte sterk en had al in de vierde minuut een voorsprong genomen als niet een treffer van Rob Gillisen door arbiter Van Berkel zou zijn afge keurd. Gillisen had raakgeschoten op aangeven van Pieter Donath, maar dit gebeurde volgens de waarneming van Van Berkel in buitenspelpositie. Blauw Zwart kreeg nog een goede mogelijkheid via dezelfde Gillisen maar evenals Vollebregt en Theo Benthoven voor Verburgh scoorde hij niet Toch was het Verburgh dat de leiding nam toen libero Hans van Berge Henegouwen bij een hoek schop van Aad van Staveren hoge. reikte dan wie ook: 1—0. Na de hervatting was het vlu« gebeurd met de gasten toen de snelle Van Staveren een voorzet van Ton van Krieken in een treffe omboog: 20. Blauw Zwart dee* alleen nog iets terug via Martin Hoogeboom. die met een fraaie lob de roos trof: 2—1. Verde, kwam de Wassenaarse ploeg niet Verburgh was ook gewoon beter. KNVB ZONDAG: Kees Baader (Al tior) 5; Rinus van Es (Lugdunum) 5; Ron Ammerlaan (SVLV) 5. KNVB ZATERDAG: Ruud Bröring (Noordwijk) 6; Aad Keyzer (Rand stad Sport) 5; Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys) 4; Nico van de Fange (TerLeede)4. Afdeling Zondag: Koos Romijn (SJZ) 7; Rini van Veen (Leidse Boys) 6. Afdeling Zaterdag: Frits Verker* (Alphia) 8; Rob Spaargaren (Kic- kers'69) 7; Kees de Ridder (WSB) 6. Regionale jeugd: Jaap van Duyn (Katwijk) 5; Hans Verkuylen (UVS) 3; Jaap Guyt (Katwijk) 3. Lissenaar Ron Mesman schermt de bal at voordat Leo Verbeek van WSB kan „overnemen'

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17