gemeente Ter Aar sluit illegale tennishal Sassenheim beraadt zich over nieuw beleidsplan „De Troubad overtroffen zichzelf ALPHENSE AAP BIJT BAZIN Antoniusschool viert dubbel feest ladiozaak leroofd Stoomtreinreis trok honderden Famboerania werd happening 1! TAP/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 16 OKTOBER 1978 PAGINA 5 HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse damvereniging Sa men Sterk weet zich tijdens de individuele kampioenschappen voor junioren en aspiranten uit Zuid-Holland door drie jeugdi ge spelers vertegenwoordigd. De eindstrijden worden van vandaag tot en met 21 oktober in de Rehobothkerk te Rotter dam gehouden. Chiel Hamers, vorig jaar kam pioen bij de aspiranten van onze provincie, is dit keer van de partij in de juniorencategorie. Zijn jongere broer Erwin, in 1977 achtste bij de nationale titelwedstrijd bij de aspiranten, heeft zich geplaatst voor de provinciale finale in deze groep. Kees de Gelder, de aspiranten- kampioen van de Leidse Dis tricts Dam Bond, is de tweede representant van Samen Sterk in de Zuid-Hollandse titelwed strijd voor aspirant-dammers. Erwin Hamers maakte deel uit van de Zuidhollandse pupillen- formatie, die onlangs de natio nale titel voor zich opeiste. AARLANDERVEEN Als op volger van de heer D. W. Oppen- dijk uit Nieuwkoop, die ontslag nam als trainer van de Sport vereniging Aarlanderveen, is door het bestuur van die sport vereniging, de heer De Vries uit Gouda als trainer benoemd. De heer de Vries, is afgelopen week begonnen met het trainen van het eerste elftal van de vereni ging. AARLANDERVEEN De sportvereniging Aarlanderveen, houdt morgen in de kantine haar jaarlijkse Algemene leden vergadering, die begint om kwart voor negen. Naast de gebruikelijke agendapunten staat op de agenda verstuurs- verkiezing. ue i rouDaaours. OEGSTGEEST Een operetteconcert dat tot in de puntjes is verzorgd en waarbij het publiek uiterst serieus wordt genomen, doet altijd wel dadig aan. Gaandeweg ontstaat er een sfeer van wederzijds meebeleven die onherroepelijk uit mondt in enthousiasme. Dat was het waar de Oegstgeester operettevereni ging „De Troubadours" op aan stuurde. Mét selecties uit „Der Bettelstudent" en „De Parelvis sers". Sommige koorleden dachten dat dit te hoog gegrepen was maar tijdens de uitvoering overtrof men zichzelf. Dirigent W. Kotterman hield het veertig leden tellende koor uitstekend in de hand. Hij heeft „De Troubadours" in korte tijd naar volwassenheid gevoerd. Een aardig idee was het om de uitvoering te laten beginnen en te beëindi gen met het „Tausend rote Rosen bliihn" van Weisel. Leden van het koor reikten het publiek rozen uit. Professioneel was het optreden van Auri Bodar (sopraan) en Koos Kiens (tenor). Zij zongen o.m. het „Parlemoi de ma mère" uit „Carmen", daarbij goed ondersteund door de pianiste Meta Reynhoudt die aan hét slot van de avond een ware huldiging onderging. Jammer dat de grote zaal van het gemeentecen trum aan de Lijtweg slechts ten dele was gevuld. Vóór de Troubadours wellicht wat teleurstellend. Overigens een teleurstelling die door de aanwezi gen met een minutendurend, staand applaus werd weggeklapt. Na afloop bood de voorziter Cees Zwaan bloemen aan aan Koos Kiens, Auri Bodar en Meta Reynhoudt. Maar ook de echtge note van de heer Van der Mey, die het toneel in een ware bloemenzee had veranderd, werd niet vergeten. ANTON KOCH AAR Het college van B. en W. van ér Aar heeft een „illegale tennishal" loeten sluiten. Het betreft een leegstaande Ibriekshal van Rinal B. V. aan de Hertog ,an Beijerenstraat. Tal van Ter Aarders ntennisliefhebbers uit de omgeving pleit en er middels een pakket handtekeningen oor, dat de hal alsnog gebruikt mocht lijven worden. Ook de juridisch adviseur m de tennissers stuurde te elfder ure nog en brief naar de raad waarin hij er bij j raadsleden voor pleitte alsnog deze hal oor deze zaalsport in gebruik te laten, newel diverse raadsleden wel begrip had- gn voor het wegvallen van het tennisonder- imen stelden zij zich toch achter de daad an B. en W. Ter Aarse burgemeester rhoef zei dat hij in het verleden elders tt dergelijke zaken te maken had gehad, lelijk dat bedrijfsonderkomens voor andere activiteiten werden gebruikt waarvoor ze bestemd waren. De Rinal- ial is géén tijdelijke maatregel voor de missers; de voormalige fabriekshal blijkt agenoeg geheel als sporthal te zijn inge- cht Uteigening De Ter Aarse raad besloot donderdagavond ■ok om over te gaan tot de onteigening een perceel grond. De gemeente heeft grond gelegen in de Vierambacht- lolder nodig om langs de te reconstrue ren Langeraarseweg een fietspad aan te kunnen leggen. Met diverse grondeigenaren is reeds overeenstemming bereikt, maar men besloot nu om toch tot onteigening van de onderhavige grond over te gaan teneinde het werk niet te doen stagneren door de omstandigheid dat met de eigenaar geen overeenstemming zal worden bereikt. Het college is van mening, dat het algemeen belang met de reconstructie van de Lange raarseweg en de aanleg van het fietspad ten zeerste gediend is. Het nemen van voorbereidende maatregelen acht zij daar om ook ten volle verantwoord. Waterleiding De gezusters Kraan, wonende aan de Smids kade, zullen hun woning binnen afzienbare tijd verrijkt weten met een waterleiding. Ze hadden daartoe een verzoek ingediend aan het gemeentebestuur. Een en ander zal gerealiseerd worden door het drinkwaterlei- dingbedrijf „De Elf Gemeenten", die ook voor één derde deel de kosten op zich zal nemen. De dames Kraan en de gemeente Ter Aar zullen ook ieder een deel betalen. In totaal gaat de aanleg ongeveer 45.000 kosten. Alle betrokken partijen betalen ieder één derde deel van deze kosten. Deze betalingsregeling vloeit voort uit de regeling die destijds werd toegepast voor niet-aange- sloten gebieden in het distributienet van „De Elf Gemeenten". Schadevergoeding Wat discussie in de raad ontlokte een voorstel van B. en W. om een krediet beschikbaar te stellen van ruim zestienhon derd gulden voor herstel van schade aan de „Aerestijnschool". Gedurende de vakan tie hebben onbekende daders hier 29 lucht kokers vernield en daarnaast acht ruiten ingeslagen. Het CDA-raadslid Van der Vliet pleitte er bij B. en W. voor deze schades in eerste instantie te verhalen op ouders en schoolgaande kinderen. De gemeente Ter Aar is tegen dergelijke calamiteiten niet verzekerd. Bij een inbraak in de openbare lagere school „Het Kompas" werden in augustus j.l. enige spullen meegenomen, zoals een typemachine, een globe, een bureaulamp en een kabelhaspel. Ook hiervoor vroegen B. en W. de raad om een krediet beschikbaar te stellen, en wel van 2500,—. Ook tegen dergelijke inbraken is de gemeente niet verzekerd. Dat was nagelaten omdat men afzag van de hiervoor hoge premies. Tenslotte werden de heren W. Bol en J. in 'tVeld herbenoemd in de beheerscom missie van de sportzaal. Ook ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. om een gedeelte van het gemeentehuis beschik baar te stellen ten behoeve van een expositie door de heer P. A. H. van der Harst. LPHEN AAN DEN RIJN nog onbekende mannen ibben zaterdagmorgen om- reeks 6 uur de etalageruit van fa. Van de Spek aan de ilianastraat te Alphen aan n Rijn stuk gegooid en zijn met een tuner en versterker r waarde van 1350.- in een ito vandoor gegaan, m PTT-beambte die het alle- aal zag gebeuren kon tenau- smood ontkomen toen de ervallers, die hem opmerkten, m met hun auto op het troit- ir, waar de man liep, trachtten nver te rijden. Met een nood- irong bracht de man zich in iligheid. De overvallers ont namen richting Castellum- raat in een vermoedelijk rode KW 1600. De ooggetuige was et in staat het kenteken van eauto te registreren. HAZERSWOUDE Tafelten nisvereniging Avanti organi seert morgen vanaf 20.00 uur in het clubhuis aan de Sport parklaan een klaverjaswed- strijd. Dit is de tweede ontmoe ting van het toernooi, dat deze inntermaanden wordt gehou den. Ill ALPHEN AAN DEN RIJN ernstig beschadigd. Ëen diere- Een aantal dieren heeft zich narts heeft op verzoek van de afgelopen weekend in Alphen familie de aap na het incident aan den Rijn zeer agressief afgemaakt, gedragen. Een aap viel zijn Op de Boterbloemweg werd een bazin aan terwijl een hond zijn man tot drie maal toe aangeval baas ettelijke keren beet. Ver- len door zijn Dobbermann Pin- der werd een hond gevangen scher die al acht jaar in huis die het had gemunt op schapen, was. De man werd in armen en De aap, een Javaanse, woonde handen gebeten en moest voor al vier jaren bij de familie aan behandeling naar het Rijnoord- de Emmalaan. De aap die zijn ziekenhuis. De hond is eveneens tijd doorbracht in een afgeslo- afgemaakt door een dierenarts, ten kooi van 1 bij 1 meter zag Een herdershond werd door po- het weekend kans het slot te litieagenten gevangen bij de openen. Nadat hij uit de kooi spoorlijn, omdat deze achter was gontsnapt stormde de aap grazende schapen aan zat. De op zijn bazin af en beet haar hond bleek twee schapen te in de pols. De vrouw werd hebben verwond en ook nog ijlings vja het Rijnoordzieken- twee konijnen te hebben dood- huis naar het Academisch zie- gebeten. De politie heeft de kenhuis te Leiden vervoerd, hond waarvan de eigenaar nog Daar bleek dat de slagaders niet bekend is, voorlopig opge- waren doorgebeten en de pezen sloten in het politiebureau. De St.-Antoniusschool in Sassenheim vierde afgelopen vrijdag feest. Twee feestelijke aangelegenheden waren aanleiding hiertoe: de verjaar dag van schoolhoofd A. G. Merks (midden) en het verschijnen van de honderdste editie van het schoolblad „En Toen". Zowel de redactie van de schoolkrant als het jarige schoolhoofd kregen vele handen te drukken (zie foto) Vechtpartij in Alphense bioscoop ALPHEN AAN DEN RIJN In de Alphense bioscoop „Euro- cinema" heeft zich tijdens de nachtvoorstelling van zaterdag andermaal een vechtpartij voor gedaan. Een 18-jarige Alphe- naar werd door twee Zuidmo- lukkers in de bioscoopzaal afge tuigd. Op het politiebureau ga ven de twee daders (22" en 23 jaar) als reden voor het handge meen op, dat de 18 jarige Alphe- naar de nare gewoonte had om tijdens nachtvoorstellingen doorlopend dronken te zijn en de orde te verstoren. En daar moest nu maar eens en voor altijd een einde aan komen, meenden zii. Talrijke mensen zijn gisteren getuige ge weest van de „historische treinreis" van Alphen naar Utrecht ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de spoorlijn Lei- den-Woerden. Ongeveer 800 mensen maakten de reis, heen met een stoomlocomotief en terug met een Intercity, mee. Verder stonden honderden mensen langs het baanvak verspreid om op de meest vreemde plaatsen de reis op foto of op film vast te leggen. Rond de treinreis is een fotowedstrijd georganiseerd. Deelne mers dienen hun foto uiterlijk op 31 oktober in te leveren bij het adres: Lupinesingel 516, Alphen. De uitslag van de collagewedstrijd die voor scholen was uitgeschreven ter gelegenheid van de viering van het 100-jarig bestaan van de spoorlijn is inmiddels bekend. Eerste is geworden de zesde klas van „De Toermalijn" met 210 punten, tweede werd klas 6 van de Willem de Zwijgerschool met 206 punten en derde werd klas 5 van „De Viergang" met 200 punten. Aan de collagewedstrijd deden 15 scholen mee die goed waren voor 67 inzendingen. SASSENHEIM - In de speciale raadsvergade ring van 24 oktober zal de gemeenteraad van Sassenheim zich beraden over het beleidsplan dat is opgesteld voor de pe riode tot 1982. In dit plan staan de belangrijkste zaken opgesomd die in deze tijd gestalte moeten krijgen. OI waar de voor bereidingen van ter hand zullen moeten worden genomen. In de komende vier jaar zal de voorlichting van de gemeente aan de bevolking worden gecon solideerd en zo mogelijk worden uitgebreid. Voorlichting zal weer wekelijks worden gegeven in de rubriek „Uit het Raad huis" in een plaatselijk adver tentieblad, er komen mogelijk heden voor het publiek om aan het einde van een raadsvergade ring vragen te stellen en er zal een inspraakverordening wor den opgesteld. In de toekomsti ge openbare bibliotheek en op daartoe geëigende plaatsen in het raadhuis zal voorlichtings materiaal ter inzage komen te liggen. Met betrekking tot de veiligheid 'zal de komende vier jaar een verordening aangaande de brandpreventie moeten worden vastgesteld en tevens dient er, zo mogelijk in regionaal over leg, een route te komen voor vrachtwagens met gevaarlijke stoffen. Het gemeentelijk ram penplan zal zorgvuldig bijge houden worden. Op het gebied van de ruimtelij ke ordening zal de klemtoon liggen op het voortgaan met de zogenaamde „stadsvernieu wing". Een ontwikkelingsplan „Sassenheim 2000" wordt voor bereid, er zal een actieve grond- politiek worden gevoerd en het plan „Wasbeek" zal definitief moeten worden vastgesteld. Veel aandacht zal worden ge schonken aan de bouw van aan gepaste woningen; het doorstro men van mensen met een goed kope woning naar duurdere wo ningen heeft de hoogste priori teit. Een onderzoek moet plaats vinden naar de renovatiemoge lijkheden van ongeveer hon derddertig woningen aan de Zandslootkade. In de komende vier jaar zal ook verder worden gewerkt aan de lang bestaande wens om het centrum van Sassenheim wat betreft het verkeer te ontlasten. Een adviserende werkgroep die gaat bekijken of de gemeente de Hoofdstraat van de provincie over kan nemen is al ingesteld. De aansluiting van de Van Pal- landtlaan op Rijksweg 44 moet worden verbeterd. Het creëeren van woonerven zal, waar dit mogelijk is, doorgaan en de Parklaan en de Narcissenlaan zullen moeten worden gerecon strueerd. Ook zal er een ge schikte plaats moeten worden gevonden waar vrachtauto's kunnen worden geparkeerd. Na het ontlasten van het cen trum van het doorgaande ver keer kan het centrum mogelijk worden herschapen tot „winke- lerf". Actief zal een vervangend be drijvengebied tussen de Was- beeklaan en de Warmonderdam tot ontwikkeling moeten wor den gebracht, ten behoeve van de plaatselijke bedrijven. Mede werking zal worden verleend bij het zich vestigen van regionale agrarische hulp- en nevenbe- drijven in het gebied ten oosten van de Rijksstraatweg en ten zuiden van de Warmonderdam. De bedrijven die onder werking van de Hinderwet vallen zullen worden geïnventariseerd en re gelmatig gecontroleerd. Sassenheim zal meewerken aan een op te zetten regionale schoolbegeleidingsdienst en een gemeenschappelijke regeling met betrekking tot de regionale streekmuziekschool. Lachen met Michael-toneel HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse toneelgroep Mi chael doet dit winterseizoen uitgebreid van zich spreken. Liefst twee stukken worden door de amateurs op de planken gebracht. Daarbij wordt zowel aan het kluchtige als aan het meer serieuze werk aandacht besteed. Zondagavond liet Michael in het ontmoetingscentrum Het Anker het doek opgaan voor „De avond van de zevende juli". Een dolkomisch blijspel in drie ak ten, dat, geschreven door Ge rard van Dijk, in de regie van Piet Meyer op de planken werd gezet. Degenen die afgelopen zondag deze presentatie van Mi chael hebben gemist, krijgen aanstaande zaterdagavond van af 20.00 uur nog een kans. Want dan zet Michael de klucht neer op het toneel van het Groenen- dijks parochiehuis. In studie heeft Michael „De Lieverdjes", van Jacques Pop- plewell. Onder auspiciën van de plaatselijke culturele commissie brengt het aloude (want al meer dan vijftig jaar oude) gezel schap dit spel onder meer op vrijdag 19 januari 1979 in het Michelshuis te Hazerswoude- dorp. Meester Couperus 40 jaar in onderwijs WOUBRUGGE Meester Couperus, schoolhoofd van de chr. nat school in Woubrugge vierde afgelopen vrijdag zijn veertigjarig jubileum bij het on derwijs. S. Couperus kwam in 1954 in Woubrugge. Buiten de school is de heer Couperus ac tief in CJV en kerkeraad. Samen Sterk naar Rotterdam IEUWVEEN - Het school- test van de Openbare basis- ihool de Tamboerijn en kleu- rschool Pippeloentje is zater-! mede door het optreden in de toneelroep Gajes uitger oeid tot een ware happening, e potsemakers trokken ge- eed in middeleeuwse kledij Tamboerijn binnen en amu- erden het aanwezige publiek et hun grappen en grollen, et muziek, zang en acteer- rist toonde de groep Gajes het 'ervend straatgebeuren, zoals it vooral in het Zuiden van is land omstreeks de midde- euwen gewoon was. Op het in donker gehulde schoolplein gaven zij een fasci nerend schouwspel van vuur- ■vreten en vuurspuwen. De be zoekers van de Tamboerania toonde zich al even enthousiast over de in circussfeer opgevoer de musical, door de kleuters en onderbouw van de scholen. Tij dens de musical traden de sch olieren op als clowns, acioba- ten, gewichtheffers en paarden. Het resultaat van hun optreden wds ondermeer te danken aan de cultureel werkster Dieuwke Westerbaan .van het kindercir cus Elleboog uit Amsterdam. De kinderen van de Tamboerijn en Pippeloentje deden inspiratie voor hun acts op bij een excur sie aan circus Elleboog. De fancy fair, tentoonstelling,, muziek en wafelkraam werden in de vorm van het circus ge bracht. Voor dat het feest begon trok een woonwagen met kleine en grote circusartiesten door Nieuwveen. Zij vertoonden hun kunsten op straat om de inwo ners van Nieuwveen op hun schoolfeest te attenderen. Het feest dat jaarlijks om deze tijd wordt gevierd is een onderdeel van de ouderparticipatie van beide scholen. uwveense scholieren zijn geweldenaars. Honderdtwintig kilo bleek tijdens het "Oolfeest slechts een oeuleschil

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5