Avanti rukt op naar tweede plaats Gemini/K koml klasse tekort Gehavend Leiden stelt teleur bij AZC start met verwachte overwinning Oranje Zwart SPORTTRIBUNE SCYLLA 3-MIZU GESTAAKT Eervolle derde plaats LZ'86 DE ZIJL/LGB AANVALLEND ZWAK Hockey LEIDSE COURANT w V W-Winn»! l (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Avanti blijft bewijzen dat het zeer gevaarlijk is in de ereklasse. Tegen Midstars werd de goede vorm van de laatste weken voortgezet. Bettine Vriesekoop liet weer eens duidelijk zien tegen de herentop aan te zitten want ze hoefde alleen tegen Anne Vlieg het hoofd te buigen. Ook Ronald Rijsdorp verloor van hem zijn tweede partij in de ereklasse, nadat hij een 19-11 voorsprong in de derde game verspeelde. Theo Louwers blijft de beslissende partijen winnen. Weer in de laatste wedstrijd behaalde hij zijn enige over winning en wel op Pitstra. Door het dubbel konden beide punten binnengehaald worden. Hierdoor bezet Avanti nu de tweede plaats in de ereklasse met zeven punten. In de promotie-ereklasse waren de Leidse teams niet zo goed op dreef. Docos speelde een slechte wedstrijd tegen het niet zo sterk geachte Evro Salamanders. Paul Bakker was de enige die een goed niveau haalde. Hij verloor wel, net als Ed van der Berg, slechts een partij maar speelde met meer overtuiging dan de Leidse kopman. Ed Fallaux was te wisselvallig om aan de vier punten van zijn teamgenoten nog iets toe te voegen. Ook Scylla moest het hoofd buigen. Zoals verwacht was er tegen 't Hooge Huys geen verweer. Pas bij eefi zes nul achterstand kon Frits Kantebeen het leed verzachten tot 2-8 door Kenyon en Bert Schoofs de baas te blijven. De reserves van Scylla zetten onverstoord hun opmars naar de hoofdklasse voort. Fred van der Zeeuw en Sjaak van Veen waren de enigen die een misstap maakten tegen Steeds Hoge- r/TSB, zodat 8-2 het resultaat was. Ook de reserves van Avanti zijn op de goede weg. Ternauwernood bleken Jan van Wetten, Peter de Groot (ieder 2x) en John van Strien (1 x) sterker dan Red Star; het dubbel bepaalde de eindstand op 6-4 in het voordeel van de Hazerswoudenaren. In de derby Scylla 3 Mizu was de opmerkelijkste rol weggelegd voor de scheidsrechter. Geheel overbodig meende deze man in te grijpen in de zeer sportieve en vriendschaooelijke oesneelde werMriid iets wat tot gevolg had dat Hans de Roode, evenals Karei van Schie een officiële waarschuwing kregen en de wedstrijd tijdens de laatste partij gestaakt werd. Officieel was een puntendeling het resultaat, waarbij van Scyllaanse zijde Hans de Roode en Johan Wessels tweemaal wonnen, evenals Thomas van Nes en Friso Reitsma bij de Oegstgeestenaren. Karei van Schie behaalde zijn enige overwinning op Jaap Polak die een volledig off-day had. Het Mizu dubbel zorgde voor een toch wel verdiend gelijk spel. Bij de overgangsklassers wordt Scylla 5 kam pioen na het verslaan van naaste concurrent Tempo Team 2. Paul Spies liet de tegenstander tweemaal de eer redden, iets waar Sjoerd Meyer on Patrick Swier niets voor voelden Ook de Treffers behalen veel punten. Tegen Wibats 2 werd een slechte dag van Sjaak van Ruiten hij kon slechts eenmaal zegevieren goed opgevangen door een hattrick van Hans van der Zwet en Koos van Beek die er met het dubbel 7-3 van maakten. Met dezelfde cijfers versloeg het vierde van Scylla TYBB. Hier was Bert van Schie de sterke man en deden Erik Noest en Rini Hansen het ieder respectievelijk eenmaal slechter. Mizu 2 heeft na vier wedstrijden nog steeds nul punten. Tegen mededegradatiekandidaat 21 up bleef Chiel Kuiper knap ongeslagen maar konden Wim Eussen en invaller Otto Verkerk hier te weinia aan toevoeoen om Dunten te behalen: 4-6. Overige uitslagen: Combi 2-T reffers 21-9, UBTV-Avanti 3 6-4. Dames Het streekduel Scylla-Avanti werd beslisj het voordeel van de Hazerswoudse bez sters. Zonder Sandra de Kruiff en met ongetrainde Stephien van Gennip, die al Gudi van Griethuizen de baas wist te bli kon Nora Bakker ondanks overwinningei' Gudi en Annemieke Smits Scylla niet aan gelijk spel helpen ook al omdat inv Liesbeth van Es-van Winsen te zwak w dit gezelschap. Bij Avanti was Brigitte Kc weer eens zonder verlies. Overige uitsla Onkvo-Docos 4-6. Scylla 2-Avanti 2 6-4. volleybalmedewerker LEIDEN Eerste divisionist Ge- mini Kangeroes heeft ook in z'n derde competitie treffen de eer en de punten aan de concurrentie moeten laten. Ditmaal was het Smash uit Castricum aan wie de Voorschotenaren voorrang moes ten verlenen. Het blok van Gemini kwam duidelijk tekort, terwijl Smash eveneens knap wist te profiteren van individuele tekort komingen bij enkele Voorschote naren. Zo werd de boomlange Bert Franke door de Castricumse formatie volledig uit de wedstrijd geserveerd. Smash toonde bo vendien z'n klasse door voortdu rend van systeem te wisselen, een tactiek waarop Gemini's ant woord steeds weer te laat kwam. Gemini wist in de eerste twee sets nog redelijk gelijke tred te houden (11-15 en 15-8), maar kwam er daarna nauwelijks meer aan te pas. Via 9-15 en 7-15 behaalde Smash een dikverdiende 1-3 ze ge. Gemini Kangeroes-2 wist via een vrij gemakkelijke 3-1 zege op het Haagse SVC z'n ongeslagen status te handhaven. De Voorschotena ren gingen moeizaam van start en moesten verrassend de eerste set uit handen geven: 10-15. Gemini hervond echter zich en boog de opgelopen achterstand via 15-10 en 15-1 om in een 2-1 voorsprong. In het vierde bedrijf liep SVC weg naar 1-7. Het was echter tekenend voor het klasseverschil tussen bei de formaties, dat Gemini alsnog probleemloos via 15-8 de eind stand op 3-1 bepaalde. Het eveneens in de derde divisie uitkomende Donar heeft het afge lopen weekeinde z'n eerste over winning behaald. Het bezoekende Bruinsma uit Utrecht werd door de Merenwijk bewoners naar een 3-1 nederlaag gespeeld. Bij de dames heeft Gemini Kange roes opnieuw de nadelen onder vonden van een tè kleine selectie- slechts over precies zes hetgeen, zeker voor een eerste divisionist, toch wel een erg scha mel aantal is. De Voorschotense equipe bleef in z'n totaliteit ver beneden het.normale niveau en daar kon ook de uitblinkende in valster Leontien Poots weinig aan veranderen. Tegenstandster Dyna miek uit Helmond had het alleen in de eerste sets moeilijk met de Voorschotense dames (16-14 en 7-15). In het derde en vierde bedrijf kwam Gemini duidelijk tekort. Via 15-9 en 15-8 werd de tweede nederlaag voor Gemini een feit. Leython behaalde in de thuiswed strijd tegen Die Raeckse en 3-0 overwinning. Hiermee zou eigen lijk het verslag van deze buitenge woon slaapverwekkende partij vol leybal beëindigd moeten worder Geen van beide ploegen was bi machte om ook maar iets positiefs ten tonele te voeren. Leython ver" diende het predicaat „de mins!-' slechte" en won dientengevolge via de setstanden 15-10, 16-14 enr 15"8" Lr De reserves van Gemini Kange roes hadden meer moeite dar!96 verwacht met hekkesluiter Inter®. med/Novo. De Noordwijkse damefr die deze competitie nog geen sef-® hadden gewonnen, wisten GeminE het vuur na aan de schenen Ir leggen. Zolang Gemini in de nofrjj male basisopstelling speelde ginj:/ het naar wens, maar zodra r°.n gewisseld werd liep het mis. Gem d ni kwam in de eerste set soep: tot winst (7-15), maar moest d r' volgende twee spelperiodes as Novo laten: 15-11 en 15-10. Gerc. ni, weer spelend met het basM zestal, liep in de vierde set achü loos weg naar 1-14, maar t f moest daarna toezien hoe Nor nog angstig dichtbij kwam. Ni net op tijd hervond de Voorset) tense formatie het ritme en beslis via 13-15 deze set in haar voorde jj Ook in de beslissende vijfde s toonde Gemini zich het sterks J (12-15), waardoor Intermed/No Hl voor de derde achtereenvolgen pg maal afgescheept werd met ejn( DEN HAAG Tijdens de Haagse kilometer, zwemwedstrijden met een programma waarin de deel nemende ploegen elk in totaal een afstand van 1000 meter ver deeld over verschillende onder delen moeten afleggen, is RZV- zwemmer Cees-Jan Winkel er in geslaagd een nieuw adspiranten- record op de 200 meter vrije slag te vestigen. Winkel liet gistermiddag in zwem bad Morgenstond in Den Haag 1.57.0 noteren wateen verbetering van het op naam van Frank van Kesteren staande record met 0.3 sec. betekende. Zijl/LGB-zwem- mer Edward Maasdijk finishte in dit zelfde programmaonderdeel in 1.58.1. Met deze tijd verbeterde Maasdijk het reeds op zijn naam staande Gouwe/Rijnstreekrecord. Een Gouwe/Rijnstreek kring re cord werd eveneens verbeterd door het damesteam van De Zij- l/LGB. De 4x50 meter wisselslag werd door de estafetteploeg afge legd in 2.19.8, wat een verbetering van ruim één seconde betekende. Op de 100 meter vlinderslag kwam Ria Hassefras van De Zijl/LGB tot een goede prestatie. Met 1.07.7 benaderde zij haar beste persoon lijke tijd, wat haar achter H. Geys- sen (De Dolfijn) die 1,06.8 nodig had, een met Anja v.d. Bogaerde gedeelde tweede plaats opleverde. In de ploegenklassering legde Zwemlust-Den Hommel beslag op de eerste plaats bij de heren, met gering verschil gevolgd door Zian Vitesse. Het team van AZ&PC uit Amersfoort bleek het sterkst bij de dames, 't Y eindigde met ruim verschil op de tweede plaats. LZ'86 nam dit weekeinde deel aan nationale zwemwedstrijden, diej®P Spijkenisse waren georgaf*"1 seerd. De deelnemende ploegff^ aan deze wedstrijden, 15 In total waren ingedeeld in drie poul| van vijf ploegen elk. LZ'86, ing™ deeld met de teams van HZCfd Weusthag, TZC'70, De Kwakel De Kempvis, is in deze pouleu eerT eervolle derde plaats'geein "'i igd. De ploegen van HZC/Weuju,[ hag en TZC'70 eindigden met respectievelijk 28 punten op tweede en derde plaats. Op de persoonlijke numnn kwam Ellen Hoogenboom (LZ'I met 1.24.3 op de 100 meter scho I, slag tot een tweede plaats. C< Martens van TZC'70 werd n eerste met 1.24.1. Bij de jonge onder 16 jaar werd Marcel Gt (LZ'86) eindigde met 1.22.2 op, derde plaats. Op de 4x 100 me j wisselslag estafette behaalde damesploeg van LZ'86 een de plaats met 5.24.2, dit zelfde om deel bij de heren leverde U met 4.45.1 een tweede plaats DIOK-comhinatie tweede in sterk toernooi Van onze rugbymedewerker (Van onze waterpolomedewerker) ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG - Het eerste competitieweekeinde in de waterpo- lohoofdklasse heeft weinig verrassingen opgeleverd. AZC/Unique, dat zaterdag avond De Meeuwen op bezoek kreeg, heeft in De Dillen een 7—4 zege behaald. Zian-Vi- tesse uit Den Haag haalde de eerste winstpunten binnen door De Zijl/LGB met 5—3 te verslaan. De overwinning van AZC is niet gemakkelijk tot stand gekomen. De Alphenaren hadden duidelijk moeite met het vertragende spel van De Meeuwen, wat tot gevolg had dat de strijd tot en met het tweede speldeel gelijk opging. Conditie en snelheid gaven echter de door slag, waardoor de Alphense ploeg, die ook dit jaar weer favoriet voor de nationale titel is, de volle winst pakte. Scoreverloop: 1e periode 0—1 Ron Koster, 1—1 Ruud de Heij, 2—1 Gijze Stroboer, 2e periode 3—1 Wim Keeman, 3—2 Hans Kos ter, 3—3 Ron Koster. 4—3 Wim Keeman. 3e periode 5—3 Ruud de Heij. 4e periode 5—4 Edwin Bogaard, 64 Eddy van Es. 7—4 Ton Buunk. Zian-Vitesse ontmoette in zwembad Morgen stond het sterk verjongde De Zijl/LGB. Met Jan Jaap Korevaar, Henk Harteveld en Dick v.d. Bosch op de plaatsen van enkele gestopte spèlers heeft De Zijl/LGB in deze openingsronde van de competitie aanval lend te weinig een vuist kunnen maken om aanspraak te maken op een overwinning. Toch heeft er meer ingezeten dan de 5—3 score die nu op het wedstrijdformulier kwam. Een 1—0 voorsprong, die Zian door Bram van Mil in de eerste periode nam, werd kort na de eerste hervatting door Ton v.d. Bosch met behulp van de scheidsrechter vergroot tot 2—0, waarna Jan Middendorp de voorsprong vergrootte tot 3—0. Voortreffelijk werk van beide keepers, vooral Zijl/LGB-doelman Theo Uittenhout was in uitstekende vorm, voorkwam na een tegen doelpunt van Jan Jaap Korevaar, dat de score werd opgevoerd. Na een doelpuntloze derde speeltijd was het wederom Jan Jaap Korevaar die een uitstekende Zijl/LGB-aan- val afrondde en de stand op 3—2 bracht. Piet Reedijk en Bram van Mil wisten meer situaties in het voordeel van Zian te benut ten, waarna Martin Vreeburg een snel geno men vrije bal met een fraaie lob afrondde en de eindstand op 5—31 volgende competitie-ontmoeting zal voor De Zijl/LGB reeds a.s. donderdagavond in De Zijl plaatsvinden. Om negen uur zal dan HZC—De Robben, dat zaterdag Europacup wedstrijden speelt, de tegenstander zijn. Eerste klasse LZ'86 won thuis van Polar Bears. Met 5—3 werd de eerste zege van het seizoen binnengehaald. Het debuterende BZPC kwam niet aan winst toe. Promotiekandi daat Nereus bleek in Zaandam net iets gelukkiger: 5—4. LZ'86 werkte zich in eigen zwembad De Zijl moeizaam naar een 3—0 voorsprong. Fried Elzinga en Bram van der Leede (zijn eerste treffer voor LZ) en Gerard Soet zorgden ervoor dat de press-spelende Leide- naars in het derde part op die drie-doelpun- ten-marge kwamen. Polar Bears was even wel niet aangeslagen en antwoordde doel treffend: 3—2. Elzinga en Frankemolen (4—3) hielden in het laatste gedeelte de spanning er volledig in, voordat Ruud Muus- se kort voor tijd LZ's nummer vijf liet aantekenen. Het debuterende BZPC deed het goed bij Nereus. Weliswaar werd verloren, maar een gelijkspel had er voor de Bodegraafse formatie toch zeker ingezeten. Slecht benut ten van man-meer-situaties en een scheids rechterlijke dwaling in het laatste part (een overtreding tegen Pim Batelaan werd niet bestraft) voorkwamen echter het wel ver diende winstpunt. Tweemaal nam Nereus de leiding, tweemaal bracht Maarten van Ettinger BZPC terug in de race. Nereus liep vervolgens weg naar 5—2 Batelaan en weer Van Ettinger deden dé Bodegraafse ploeg nog terugkomen tot 5—4 Katwijk versloeg (in de tweede klasse) UZSC thuis met 49. Zonder Leidenaar Kees van der Moolen kende Katwijk nauwelijks proble men na een snel verworven 30 voorsprong. Voor Katwijk scoorden Paul en Hans van der Putten en Dick van Leeuwen tweemaal, Piet de Vries, Arris Parlevliet en Hans van Duyvenvoorde een keer. Dames De in de hoofdklasse uitkomende dames van De Zijl/LGB verloren met 3—2 van Nereus. Erna Maasdijk en Jolanda van der Maarel bogen een aanvankelijke 1—0 achter stand nog wel om in een 2—1 voorsprong, maar het team van coach Henk Biesbroek moest uiteindelijk toch buiten voor de Nereus-équie. DELFT Een DIOK/Hilversum- combinatie heeft afgelopen week einde sterk gespeeld op het Jubl- leumtoernooi van de Delftse Stu denten Rugby Club (DSRG). Tij dens deze krachtmeting ter ere van het zestigjarig bestaan van deze Delftse club, waaraan 17 teams uit Polen, Frankrijk, Duits land, Tsjechslowakije en Neder land deelnamen, (egde de combi natie beslag op de tweede plaats achter toernooiwinnaar Den Haag. Voor die 40 nederlaag in de finale walste de Leids/Hil- versumse combinatie over ploe- J gen als Akademie Wychowanla (Polen), BRNO (Tsjechoslowakije) 'I en enige vaderlandse teams j heen. De Delftse Studenten Rugby Club 1 bestaat, de naam zegt het al, nog I altijd volledig uit studenten. De l grote aanwas uit het Delftse corp3 l heeft de vereniging bloeiend ge-177 houden een toch wel opvallende zaak in de nog immer groeiende >1 rugbywereld, waarin burgerteams jke steeds duidelijker van hun aanwe-l zigheid blijk gaan geven. Hoe het F ook zij: DSRG kan met grote f voldoening terugblikken op het zeer geslaagde evenement in toer-T nooivorm een studentikoze grijsaard meer dan waardig. Jan de Graaf van LZ'86 (links) dreigt. De Leidenaars versloegen Polar Bears met 53. (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Dit weekende gaf een teleurstellend verlies van de heren van Leiden te zien. Van mede degradatiekandidaat Oranje Zwart verloren zij met 2—0. Slechts voor de heren van Forescate (2—0) en Alecto (3—0) waren er overwinningen. Bij de dames stonden drie streekderby's op het programma. Hier kwam alleen Noordwijk tot winst. Heren Een gehavend Leiden, Frits Verhey en Chris Fonteyn moesten wegéns blessures aan de kant blijven, verloor na een gelijkopgaande strijd teleurstellend met 2—0 van Oranje Zwart. Na 25 minuten in de eerste helft, die hard en ruw was, kwam Oranje Zwart na een fout in de Leidse verdediging op voorsprong. De tweede helft gaf een iets beter Leiden te zien, zij konden echter niet overweg met de kansen, die het redelijk draaien de middenveld schiep. Een alles of niets offensief in de laatste minuten pakte tegengesteld uit. Twee minuten voor tijd maakte Oranje Zwart uit een strafcorner de tweede treffer, zodat Leiden met lege handen uit Tilburg terug keerde. Roomburg moest na een enerve rende wedstrijd met 3—2 zijn meerdere erkennen in Spirit. Voor rust was Spirit via twee strafballen, waarvan een zeer dubieus, op een 2—0 voorsprong gekomen. Kees Wendt verkleinde uit een strafcor ner de achterstand, maar vlak daarna kwam Roomburg toch weer met 3—1 achter. Het grote slotoffensief leverde Roomburg nog een strafcornerdoelpunt van Kees Wendt op. Derde klasser Forescate heeft zich via een 2—0 overwinning op Zoetermeer aan kop van de ranglijst genesteld. Ronald Dekker opende uit een strafcornerrebound de score vöor Forescate. Halverwege de tweede helft bouwde Jelmer Siersema via een strafbal de voorsprong uit tot een verdiende 2—0 overwinning. De andere derde klasser Noord- wijk speelde met 1—1 gelijk tegen Evergreen. In de eerste helft hielp Fred Beuk Noordwijk op voor sprong, deze moesten ze echter de tweede helft weer prijsgeven. In de 4e klasse vochten Alecto en Hisalis een streekderby uit door Alecto verdiend met 3—0 gewon nen werd. Hans Hartgers (2) en Max-Jan Coppes zorgden voor de Leiderdorpse doelpunten. achter nr. 12) scoort uit een strafcorner. Roomburg verloor echter toch Kees Wendt (half zichtbaar met 3—2 van Spirit. Dames In de tweede klasse pakte Fores cate zijn eerste punt tegen een gehavend Leiden. Ondanks een sterker Leiden eindigde de wed strijd zoals die begonnen was: 0—0. De beide 3e klassers Noord wijk en Roomburg traden ook tegen elkaar aan. Noordwijk won via een in de eerste helft gemaakt doelpunt van Margeret Bassen met 1—0. Roomburgb was na rust wel sterker, maar kon niet meer op gelijke hoogte komen. Hisalis en Alecto kwamen in de 4e klasse tegen elkaar uit. Na een gelijkop gaande strijd werd het een 2—2 gelijkspel. Voor Alecto scoorden Marjolein van Alderwerelt en Sas- kia Spierdijk, voor Hisalis Joke Beenakker en Belinda van de Berg.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 22