Bernardus slecht beloond KSN TEYLINGEN SLAAT SSL TOE IN VERLENGING Hazerswoudse Boys maakt het Katwijk nog knap lastig. Lisse op karakter langs Roodenburg i Problemen voor verliezend LFC Brandt verdient h punt voor >i RCL SPORTTRIBUIME TWEEDE /KLASSE IggTÏÏTTfTlM^ /KLASSE TER LEEDE UITGESCHAKELD a LEIDSE COURANT pagina (Van onze sportredactie) DEN HAAG LFC is er in de inhaalwedstrijd tegen het Haagse HVV niet in geslaagd tot winst te komen. Integendeel, de gehan dicapte ploeg van oefenmeester Henk Swaak (de geschorste tops corer Cock van Weerlee ontbrak) raakte dieper in de problemen na de 2—1 nederlaag tegen de Haag se opponent. De Leidse ploeg startte sterk, maar stuitte vooralsnog op de uitsteken de doelman Gebhard, die een sterke wedstrijd keepte. Aan de andere kant moest zijn collega Sam Holswilder ook handelend optreden bij een poging van Frank Bijloos, die in stelling was ge bracht door Lex van Gun. De thuisclub kreeg nog een goede mogelijkheid via Van Meurs, die evenwel hoog over schoot. Toch kwam HVV kort voor het rustsig- naal op voorsprong, toen doelman LEIDEN Bernardus heeft tegen Voorburg geen loon naar werken gekregen. De ploeg, uit Rijndijk was de gehele wedstrijd sterker, maar moest toch toezien hoe Voorburg met 3-2 aan het langste eind trok. Bernardus maakte de fout door te enthousiast de aanval te zoeken. Daardoor kon Voorburg zijn favorie te spelletje spelen: de counter. Na twintig minuten kwam Voorburg via Jan Blom uit zo'n snelle tegenaanval op 1-0. Theo van Goozen bracht Bernardus op gelijke hoog te. Voor rust was het de handige Hans v.d. Bijl die Voorburg wederom op een voorsprong zette. Gerard Schults verruimde de stand tot 3-1. Vier minuten voor tijd bracht Theo de Boer de spanning terug: 3-2. Een wanhopig slotoffensief, waarbij zelfs doelman Jan Groen in het strafschopgebied van Voorburg ver scheen, leverde het verdiende punt echter niet bp. Door het 2-1 verlies tegen Graaf Willem 2/VAC is Meerburg in de gevarenzone beland. In de eerste rondgang hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht. Acht minuten na rust strafte Hans Willers een fout in de Meerburg-defensie goed af. Dezelfde Willers verzuimde even later om zijn formatie op 2-0 te brengen door een penalty te missen. Meerburg putte hieruit enige moed. Paul v.d. Heiden drukte dat in de gelijkmaker uit. Een kwartier voor tijd frommel de Rob Willers de bal achter doelman Peter v.d. Heiden waardoor beide punten terecht in Den Haag bleven. Koploper van de vierde klasse B SVLV onder vond weinig last van Archipel: 2-0. Door een kopbal van Peter Tegelaar was het na twintig minuten 1-0. De 2-0 eindstand werd al voor rust bereikt. Na een afgeslagen aanval haalde Ron Ammerlaan vernietigend uit. Na de hervat ting hielden de Voorschotenaren de winst vrij eenvoudig vast. Randstad Sport heeft weer een puntje aan het schamele totaal kunnen toevoegen. Bij VCS werd een verdienstelijke remise geboekt: 0-0. Voor de pauze had Randstad een overwicht, maar wist dit niet in doelpunten om te zetten. Na rust waren de rollen omgedraaid. VCS kreeg meer vat op het spel van Randstad. De Voorschotense ploeg kreeg het dan ook nog knap benauwd. Doelman Ruud de Weger voorkwam met verscheidene reddingen een nederlaag. De kopbal van René Ravensberg (licht shirt) zal net geen doel treffen. Katwijkspeler Stef Groeneweg (links) kijkt angstig toe. Scheidsrechter Overkleeft controleert of alles wel correct gaat. Van onze sportredactie LEIDEN Katwijk-trainer Frans v.d. Zeeuw compli menteerde Hazerswoudse Boys met de positieve strijdwijze. De 2—O zege waarmee de Katwijkers de tweede ronde van de KNVB-beker behaalden kwam dan ook niet zonder problemen tot stand. De formatie uit Hazerswoude toonde geen ontzag voor de twee klassen hoger spelende opponent. Met name in het eerste kwartier kreeg de handige aanvalsleider Peter v.d. Niet enige reële mogelijkhe den. Na deze onstuimige openingsfase kon het toch wel makkelijker combinerende Katwijk het initiatief overnemen. Na twintig minuten resulteerde dat in een treffer. Na aangeven van Wim Guyt 2 schoot Wim Guyt 1 raak. Na de hervatting kreeg Hazers woudse Boys wederom een licht overwicht. Maar het was het geroutineerde Katwijk dat de zege veilig stelde. Invaller Jan v.d. Plas zorgde voor 2-0. Voor Ter Leede is het bekeravontuur afgelopen. Nadat er in de reglementaire speeltijd en verlenging niet was gescoord bleek Hoekse Boys in het nemen van strafschoppen de sterkste. De Sassenheimers haalden op geen stukken na het niveau van de afgelopen weken. Alleen de defensie wist zich nog op redelijke wijze staande te houden. Doordat Hans Bisschops en Dries Harskamp vanaf elf meter niet scoorden was de uitschakeling voor Ter Leede een feit. De 2—0 zege van Rijnsburgse Boys op HBSS drukte het krachtsverschil nog te weinig uit. De RBB-aanval liet onthutsend veel kansen liggen. Vooral het altijd produktieve duo Henk v.d. Zwan en Piet Haasnoot had z'n dag duidelijk niet. In de eerste periode kwamen de Rijnsburgers wel op 1—0. Piet Haasnoot had de gehele HBSS-defensie uitgespeeld, zijn inzet werd met de hand door een verdediger van de lijn gehaald. Anne Ouwersloot verzilverde de strafschop. Tien minuten voor tijd bracht Piet Haasnoot de 2—0 eindstand op het scorebord. Lisser Boys ondervond weinig last van vierde klasser Hillegersberg 0—2. Het enige negatieve punt was dat de Lissenaren verzuimden om het aanwezige krachtsverschil in meer doelpunten uit te drukken. Op alle fronten heerste de équipe van V.d. Horst. Doelman Nico Groeneweg had dan ook een gemakke lijk middagje. Na zeven minuten opende Jan van Slooten met een kopbal de score. In de tweede helft slaagde alleen Leo Weyers er in om een van de vele kansen in een doelpunt om te zetten. In de normale speeltijd hield Randstad Sport SVPTT nog op 1—1. Toen in de verlenging de conditie een woordje ging meespreken was het snel gedaan met de Voorschotense tegenstand. Binnen een mum van tijd PTT uit naar 1—5. Na een gelijkopgaande strijd nam PTT via een harde schuiver van Chris Willemse de leiding. Randstad was hierdoor niet uit het veld geslagen want tien minuten voor tijd produceerde Paul Jonker de gelijkmaker. In de extra speeltijd maakte PTT echter een einde aan de beker-illusies van Randstad. DSVP moest na strafschoppen het onderspit delven tegen Koudekerk. Na negentig minuten was de stand 33. In de eerste periode werd Koudekerk verrast door het opmerkelijk knappe spel van DSVP. Na vijfentwintig minuen moest er dan ook tegen een 2—0 achterstand aangekeken worden. Vöor rust scoorde Kees Deemoed tegen voor Koudekerk. In de tweede rondgang werkten Fred Wagenaar en Jan Platteel het nadelige saldo van 3—1 weg. Bij de elfmetertrappen won Koudekerk met 4—3. Teun Vergunst, Leo Brommers, Jan Platteel en Kees Deemoed maakten geen fout vanaf de witte s Pas een kwartier voor tijd kreeg ARC MW'27 op de knieën. Linksback Kees Boevee werd het gestuntel van zijn voorwaartsen zo moe dat hij zelf mee naar voren trok. Hetgeen resulteerde in de winnende treffer. Opnieuw bleek dat de lijstaanvoerder in de derde klasse moeilijk scoort. Tegen MW hadden de Alphenaren weer veel kansen nodig om de tweede ronde te bereiken. Sleutels heeft het niet kunnen redden tegen Be Fair: 0—4. Be Fair dat sinds vorig jaar de naam cupfighter verkreeg door verrassend de halve finale te halen kwam vrij fortuinlijk op 1—0. Sleutels-doelman Anton v.d. Born verkeek zich op een hoekschop waardoor1 de bal rechtstreeks in het doel verdween. Luttele minuten later sloot de buitenspelval bij de Leidse ploeg niet Waardoor Be Fair op 2—0 kwam. In de tweede periode bood De Sleutels de gasten goed partij, maar moest toch toezien hoe de Bodegravena- ren naar 40 uitliepen. Door de 3—2 nederlaag tegen Sunlight is voor SVOW de bekerdroom afgelopen. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit want Kees van Borstelen stelde Ton van Zuylen in staat om 1—0 te laten aantekenen. De rust ging met 1—1 in doordat de Vlaardingers na een doelworsteling scoorden. Het fel aanvallende Sunlight kwam onmiddellijk na de hervatting op 2—1 Rinie v.d. Wetering maakte deze achterstand onge daan. Twee minuten voor tijd moest SVOW buigen voor Sunlight: 2—3. In de eerste helft scoorde Jan Keijzers voor SIZO het enige en daarmee beslissende doelpunt. Na de hervatting oefende De Zwaluw veel druk uit op het Hillegomse doel. Onder leiding van laatste man Ed Hoogkamer slaagde de SlZO-verdediging er in om de stormloop in toom te houden. SC Lisse speelde tegen Excelsior P een van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. De Lissenaren mogen door de 2—1 zege dan ook doorbekeren. Frans v.d. Laan bezorgde Lisse een 1—0 voorsprong. In de tweede periode was het Wim Diels die een minuut voor tijd een verlenging voorkwam. Duel om de bal tussen Hennie van Eeuwijk (Lisse) en Peter Ciere (Roodenburg) JU DEN HAAG In de derde klasse A herstelde Docos zich na de nederlagen in de twee voorgaan de wedstrijden. Bij Spoorwijk be haalde de formatie van trainer Siem van der Ham een verdienst elijke overwinning door doelpun ten van Mathieu de Vriend en Sjaak Rietbergen. De Vriend scoorde al na tien mihuten, nadat een schot van Peter van der Kooy op de Spoor- wijk-doelman was afgestuiterd: 0-1. Docos kreeg na deze treffer nog enkele fraaie mogelijkheden, echter Sjaak Rietbergen en Jan Smits faalden alleen voor de kee per. Toch kwamen de gasten na een kwartier in de tweede helft op een ruimere voorsprong, toen de snelle Sjaak Rietbergen toe sloeg: Ö-2. De thuisclub zette ver volgens aan voor een alles of niets offensief, maar volhardde in het lanceren van een groot aantal voorzetten, die een gemakkelijke prooi opleverden voor het cen trumduo Ruud van der Meel/Ernst- Jan Beerlage. Toch slaagde Spoor wijk er nog in te scoren (1-2), maar Docos haalde winnend het laatste fluitsignaal. (Van onze sportredactie) LEIDEN In de bekercompetitie voor de zonda gamateurs werden de meest in het oog springen de resultaten behaald door SJC en Teylingen. Vierdeklasser SJC schakelde het twee klasser hoger spelende Oranjeplein uit (3—1), terwijl de Sassenheimse formatie in de verlenging nadruk kelijk toeslag bij Paraat (2—7). Regelmatig was de overwinning van het Wassenaarse Blauw Zwart bij derdeklasser HMSH: 2—4. SJC behaalde in Noordwijk een knappe overwin ning op Oranjeplein dat de indruk wekte de thuisclub te onderschatten. SJC-oefenmeester Duyndam startte voorzichtig met een vier-mans middenveld, maar schakelde na de hervatting over op een systeem met drie spitsen, omdat de gasten bepaald niet imponeerden. De Noordwijkse ploeg nam voor rust een voorsprong door Rob van Kersbergen, maar verspeelde die voordelige marge toen de waakzaamheid wat verslapte (1—1). Na de hervatting stelde SJC echter orde op zaken door doelpunten van Ben van der Zalm (assist Henk Krauwel) en Rob van Kersbergen (3—1). SJC-doelman Ben Plug, die voor rust op fraaie wijze een strafschop stopte (overtreding Piet Alders), moest halverwege de tweede helft gebles seerd uitvallen en zich laten vervangen door jeugdkeeper Ed Zuidhoek, die niet meer gepas seerd werd. Paraat en Teylingen sloten de eerste helft af met 1—1, die tot stand kwam door treffers van Piet Hoogervorst (vrije trap) en Paraat-verdediger Kees Vrolijk: 1—1. Ook na de hervatting scoorden de beide ploegen éénmaal. Peter van Rijn scoorde voor Teylingen (12), maar via een vreemde goal kwam Paraat weer op gelijke hoogte. Doelman Henk Hoogervorst stompte een bal weg, maar zag vervolgens tot zijn stomme verbazing dezelfde bal op de penaltystip belanden wegens het ruw aanvallen van een tegenstander. John van Kesteren schoot in tweede instantie raak: 2—2. In de noodzakelijk geworden verlenging was het snel gebeurd met de thuisclub toen Teylingen het tempo opschroefde. Invaller Leo van der Krogt, Aad Witteman, Nico van Veelen (strafschop), Paul van Nobelen en Piet Hoogervorst schoten de Sassen heimse formatie overtuigend naar de volgende ronde: 2—7. Blauw Zwart liep bij derdeklasser HMSH vlot uit naar een 0—3 voorsprong door doelpunten van Ruud Timmer, Rob Gillessen en Ben Conradi. De koploper uit de tweede klasse kende weinig problemen met de Haagse formatie, die nog wel tweemaal tegenscoorde maar vervolgens door weer Ben Conradi definitief op verlies werd gezet: 2—4. Blauw Zwart-oefenmeester Timmer had het in de rust allemaal wel bekeken getuige zijn vertrek naar het competitietreffen tussen HVV en LFC. KNVB ZONDAG: -—h tior) 5; Rinus van Es (Lugdu KNVB ZATERDAG: Ruud (Noordwijk) 6; Henk van (Rijnsburgse Boys) 4; Aad KCJ:.1 (Randstad Sport) 4. Afdeling zondag: Koos (SJZ) 6; Rini van Veen Boys) 6. ,krte, Afdeling zaterdag: Frits Va Uftl, (Alphia) 8; Rob kers'69) 7; Kees Regionale Jeugd: jaap vaiitL (Katwijk) 5; Hans Verkuylenl e, LFC-aanvoerder Aad Neuteboom in actie. Zijn ploegmakkers Ger Nachtegeller en Hans de Kruiff kijken toe in de met 2—1 verloren wedstrijd bij HVV. Sam Holswilder kansloos was op een van richting veranderd schot van middenvelder Peter Entrop: 1—0. Na de hervatting drong de Leidse formatie sterk aan, maar in die fase deed de afwezigheid van spits Cock van Weerlee zich gelden. Zijn vervanger in de frontlinie, John Verschoor, schoot echter halver wege de tweede helft zijn ploeg op gelijke hoogte met de thuis-* club, toen hij een solo op doeltref fende wijze afsloot: 1—1. LFC bleef aandringen, maar moest at tent blijven voor de snel uitgevoer de counters van HVV, waarin spits Frank Bijloos een hoofdrol vertolk te. Deze speler was dan ook attent ter plekke om een foutieve terug speelbal van LFC-aanvoerder Aad Neuteboom af te straffen: 2—1. LFC wisselde Ger Nachtegeller (waarschuwing) nog in voor Collé, maar kwam toch niet verder dan een kopbal van Neuteboom die van de lijn werd gehaald door verdedi ger Van Hessen, waardoor de Swaak-èquipe met lege handen naar huis ginq. Van onze sportredactie LISSE Hoe vaak komt het in de bekercompetitie niet voor dat de underdog de favoriet verslaat? Dit gebeurde ook In Lisse waar derdeklasser Sportclub Lisse het Leidse Roodenburg, een ploeg uit de eerste klasse, met een 2—1 nederlaag naar huis stuurde. Gezien het spelbeeld zeker geen geflatteerde uitslag, Lisse was de betere ploeg die aantoonde dat Roodenburg nog steeds In een impasse verkeert. Ger Linkerhof, trainer van de Leidse ploeg, die de overwinning van de Lisser elf onverdiend noemde, weet het ook niet meer. Roodenburg speelde in het eerste half uur van de wedstrijd redelijk voetbal, daarna zakte het team weg naar een bedenkelijk niveau. Linkerhof: "Ik heb geen verklaring voor het feit dat de ploeg zo terugviel. Lisse speelde wel erg hard en we hebben al veel blessures..." Hans van der Vlist, trainer van sportclub Lisse, reageerde op de opmerking over hard spel van zijn ploeg met: "Ik kan me een andere manier voorstellen om tegen je verlies te kunnen. We hebben gewoon karakter getoond en met veel inzet gespeeld". Sportclub Lisse had in het eerste half uur nog respect voor het twee klassen hoger spelende Roodenburg. De Leidse ploeg combineerde erg gemakkelijk en het aanvalstrio kreeg veel vrijheid. In de twintigste minuut ontfutselde Richard Klein op het middenveld de bal aan Mesman en liep alleen op het Lisser doel af. Ongeveer twintig meter van de goal loste hij een hard, maar niet erg gevaarlijk schot, keeper Jan van Zonneveld liet de bal glippen en op een nogal gelukkige manier kwam Roodenburg aan een 1—0 voorsprong. Jan van Zonneveld herstelde zich echter uitstekend door schoten van Peter Dubbelde- man, Richard Klein en Peter Ciere te stoppen. Verder kon hij door attent uitlopen Peter Hooming van scoren afhouden. Ronald Faas miste voor Lisse een nif fti 'W ii'. goede kans. Vijf minuten voor rust kwam Lisj dicht bij de gelijkmaker, Hans Verschuren omsp de Leidse verdediging en schoot, buiten berei Sjaak Nievaart, de bal tegen de paal. Nauy een minuut voor het verstrijken van de eers minuten kwam Lisse aan de gelijkmaker. Ui voorzet van Jack van Ruiten kopte Hennie Eeuwijk op schitterende wijze raak. Een kan doelman Nievaart kon alleen toekijken. Van deij "Dat doelpunt kwam voor ons op het psychoid juiste moment, met 1—1 de rust ingaan is] dan met een achterstand". Sportclub Lisse de tweede helft meteen fel aan. Een minuut hervatting hield Flonald Faas een kopbal van speler Hennie van Eeuwijk uit het doel va tegenstander uit Leiden... Lisse rook het succes, nadat Sjaak Nievaart sd i£|[ van Van Eeuwijk en Ron Mesman had gestopt,lf,ert de Lisser ploeg op een verdiende 2—1 voorspan Het doelpunt werd ingeleid met een schitte ren pass van Mesman over de breedte van hel |ez Ronald Faas had daarna weinig moeite metjg scoren van de winnende treffer. Roodenburg niet verder dan een afgekeurd doelpunt van^ou Dubbeldeman. Linkerhof: "Dat was een glask«roa doelpunt". Keeper van Zonneveld: "Hij kwam n gestrekt been op me toe", als bewijs liet h iero schrammen op zijn been zien. Door te wisa >aul Hans Tisseur voor Cees Verver en Jurgen Kok yeds Peter Hooming, trachtte Linkerhof zijn ploeg ni esu impulsen te geven. Maar verder dan een wa% t slotoffensief kwam de Leidse ploeg niet, alles an veel te gehaast. Trainer Van der Vlist was tevi erd met de prestatie van zijn team: "We hebben ord tegen deze tegenstander opgekeken, we hebben TL onze strijdlust gewonnen". )rn p Kees van Hé,ege oel| BSli Van onze sportredactie Werkendam In een kwal matige wedstrijd zijn RCL e zakken Boys niet verder gek dan een doelpuntloos gelijl Gezien het spelbeeld en de beide ploegen gecreëerde sen mochten vooral de Leidi pers tevreden zijn met dit i taat. De Racing moest zond geschorste Hans Braat van waardoor David Brandt w«4 I opwachting kon maken. Zoals verwacht gingen de B Werkendam furieus in de mm maar het duurde tot de vi rweds minuut voordat Bram Bran M echt handelend moest op omdé Ab Braat speelde verkeerdjjes b en gaf Damen daarmee een land me kans de eerste Werken lerie treffer op het scorebord te enz gen. Brandt wist de Leiderd spx voor een achterstand te beho inks Tien minuten voor de pauze igs de équipe van John Huguem Nt haar eerste kans. Uit een vrij gC van Sjoerd Teske kopte de una alleen strijdende Pierre va'ianc merden, zijn medevoorwa-1. Li Piket en Witteman waren vol: iel e onzichtbaar, de bal buiten I iun van Arie Ottevanger tegen de jVj Vijf minuten daarna had wel geluk toen een kopbal valirv Uil net naast ging en vlak or het rustsignaal van de uitblinkt scheidsrechter Grootjen Brandt de doorgebroken den Haan nog maar nauwelijk mta scoren af te houden.,RCL leek Ite, nog met een voorsprong te m Ge gaan rusten maar het de paal die een treffer Gemerden in de weg tweede rondgang bracht mum aan spanning en den zelfs de altijd Werkendamse supporters van. Alleen Phiiip den nog eens proberen in tegen één dupl Brandt te maar weer kwam de goalie als overwinnaar uit en mocht zich mede daa^ter uitblinker noemen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 20