Hoe een ruimtevaart- Italiaan zijn dieselauto kwijtraakte hond Alphens langroker Tjibbe redde 't niet in Bremen Troetel mocht niet mee met vakantie... ..p/m y///f M'.. Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge tejefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. msM p de ierop 5, tO nrifl- ïheel tel is een bastaardhondje Md ^aar ouc*' belandde erf hele merkwaardige in het asiel. Het begon ove® naai in de laatste week van toen Troetels baas met itie zou gaan. In alle ge- srust besloot hij om Troe- [lak voor de grens letterlijk gnurlijk het bos in te stu- ffoogstwaarschijnlijk met motivatie dat alle beesten tenslotte toch thuishoren. En na de vakantie zou hij dan wel weer een andere hond ko pen. Allemaal heel makkelijk. Er deed zich echter een compli catie voor. De dochter des hui zes, voor wie het hondje eigen lijk was gekocht, was het met vaders handelwijzew volstrekt niet eens. Eerst praatte zij als Brugman om haar vader op andere gedachten te brengen, maar toen dat niet lukte besloot zij zelf het heft in handen te lelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond lekt huis". In deze rubriek wordt een hond beschreven die het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te n 'an... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek tsehreven honden zijn alle door hondenbezitters naar het asiel bracht. Om uiteenlopende redenen, vaak begrijpelijk, maar ms ook volslagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschre- dieren 'zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur 'dergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van ca. 60 jj'den ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: ieuw Leids Dierenasiel. Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 131670. eopend di. t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zaterdag van I00-12.00 en 14.00-16.00uur. Zondag en maandag gesloten. nemen. Zij stelde een zeer ver nuftig plan op om haar Troetel bijtijds in veiligheid te brengen, zonder dat haar vader daar een stokje voor kon steken. Dit plan ging als volgt in zijn werk. Een kwartier voor het vertrek naar de vakantiebestemming, nam zij Troetel stilletjes mee naar haai- werk, waar zij haar baas smeekte Troetel bij zich te hou den tot zij weer van vakantie terug zou zijn. Na veel heen en weer gepraat ging haar baas akkoord met het voorstel van het meisje, ook al omdat hij begaan was met het lot dat Troetel anders zou ondergaan. Het is begrijpelijk dat de vakan tiestemming niet geheel opti maal was .toen het meisje naar huis terugkeerde om met haar ouders op reis te gaan, maar Troetel was, tenminste voorlo pig, veilig. Wie wel met de pro blemen opgescheept zat was de tijdelijke baas van Troetel. Aan gezien de man een winkel heeft, bleek het in de praktijk erg moeilijk om voor Troetel te zorgen. Maar ook hij had zijn oplossing klaar. Zo kwam het dat Troetel op 4 augustus met haar interim-baas in het asiel verscheen. Nadat de man de situatie uiteen had gezet, werd overeengekomen dat Troetel als „pensionhond" kon blijven. Maar zowel beheerder Will Tiele als Troetels redder waren er niet van overtuigd dat het hond je ooit nog door haar oude baas zou worden opgehaald. Na drie weken bleek dit vermoeden ge rechtvaardigd. Will Tiele, die mét Troetel ook het telefoon- ZATERDAG 14 OKTOBER 1978 PAGINA 5 LEIDSE COURANT Misschien lijkt dit een sterk verhaal, maar op z'n minst een triest relaas. Het is de korte geschiedeni^Van een hoogstbedriegelijke „transac tie", waarmee een civiele som van 22.000 gulden is gemoeid. De navolgende wederwaardigheden van „een bedrogen Italiaan" tekende ik op uit de mond van een goede kennis van me. Ter inleiding die nauwelijks ter zake is: Giuliano Beretta, een vroe grijpe Italiaanse ingenieur die halverwege tussen de dertig en veertig jaren gedateerd moet worden, heeft een lucratieve baan bij Estec, het centrum bij Noordwijk, waar de Europe se ruimtevaart droomt van grootse ruimtevluchten en ook daaraan werkt. Giuliano is een jaar of zeven aldaar werkzaam geweest, spreekt nog steeds geen behoorlijke zin Nederlands, ondanks vertwijfelde pogingen langs cursuswegen daartoe onder vrijwel de helft van de tijd die Vecchi met z'n pijp doorbracht wist aan te houden: 1 uur, 17 min., 15 sec. Dat is auszerordentlich goed. Voor Tjibbe de Groot is de Europese strijd gestreden, maar vandaag zit hij alweer in Gouda onder het raadhuis te lurken tijdens de Nederlandse kampioenschappen. Dat doen ze daar met een man of zestig: méér kunnen er niet in. „Ik heb altijd goed gerookt, maar je moet weieens pech hebben", meent Tjibbe de Groot, die er nog steeds niet de smoor in heeft. nomen. Het hoeft ook niet meer, want goedlecfse Beretta heeft 't er in Neder land opzitten en vertrekt volgende week naar een nieuwe post, ergens bij Parijs. Maar hij moest me, op de valreep, nog iets aardigs vertellen. Dat geef ik ter lering en vermaak dan maar door. Een door en door Italiaanse collega van Giuliano is z'n auto kwijt. Niet zó maar; het vervoermiddel, een behoorlijk ontwikkelde Mercedes met dieseltractie (of verbranding, ik weet 't niet), met een nieuwwaarde van 36.000 gulden, werd de Italiaanse collega van Giu liano door de neus geboord. Het begon ergens met een gezellig praatje tussen twee Italianen en een aardige, vlot van de tongriem gesne den Nederlander, die allengs wel trek bleek te hebben in de Mercedes die de Italiaan van de hand wilde doen na een jaartje erniee gereden te hebben. Men kwam tot een overeen komst: voor 27.000 gulden kon de Nederlander die al snel overging tot het geven van „rondjes" het dieselvoertuig kopen. Het was zelfs bijna boter bij de vis: de Nederlander legde meteen al 5000 gulden op tafel. „Als jullie nou even meegaan naai- mijn flat in Oegstgeest, halen we meteen die 22.000 gulden op om de affaire te kunnen vereffe nen". Daartoe werd beslo ten. Inmiddels werden zelfs documenten in orde ge maakt die de Nederlander als nieuwe eigenaar van de Mercedes erkenden. Er was geen vuiltje aan de lucht. De twee Italianen die blijkbaar nog nooit van Maffiastreken hadden gehoord lieten de Neder lander alvast aan z'n „nieu we wagen" wennen. De man reed beiden zelf naar Oegst geest en belandde bij „zijn flat", ergens op zes hoog. Het sleuteltje het de vent maar vast in 't contact zitten. Boven gekomen, morrelde onze landgenoot met een sleutel in het sleu telgat van „z'n" voordeur. Het lukte natuurlijk met. „Snotver", mompelde hij in 't Engels (want dat was zo'n beetje de voertaal tussen het drietal), „ik heb de goeie sleutel nog in de auto liggen. Wacht even, ik ben zó terug". De knaap sprong meteen weer de trap naar beneden af en toen hij een verdieping lager was kregen de Italianen een gevoel van onheil en begonnen „Stop" te roepen. Het was toen al te laat: de Nederlander had een voorsprong genomen die hij niet meer afstond. Een maal beneden sprong hij in de Mercedes, startte en reed pijlsnel weg. Die Mercedes komt nooit meer terug. De politie in Oegstgeest, die best actie wilde ondernemen, en de rijkspolitie in Den Haag, die bij nader inzien verdere actie uitstelde, konden de Italianen alleen maar vertel len, dat de oorspronkelijke eigenaar z'n auto maar het best kon afschrijven. Im mers, er was een overeen komst gemaakt en er was geld op tafel gelegd. Slot van het lied: een Italiaanse ingenieur omtrent Oegst geest was drastisch bij de neus genomen. Reactie van Giuliano: „die man moet geniaal zijn geweest...". j zeeroverslap en aan de andere kant van de kop een soort mono cle. Het staat erg grappig. Troe tel is niet groter dan 30 cm. Ze is een o ngecompliceerd diertje dat graag speelt en wandelen het einde vindt. Het liefst zou- ze weer in een gezin geplaatst worden, maar nu eist ze wel een betere behandeling dan voor heen. Toko To.ko, de week heeft bóif 'stórm' van reac ties losgemaakt. Lang padat hij geplaatst was werd er riog naar Jiét. asiel opgebeld. Toko ver dween naar Badhoevedorp (via mensen in Zoeterwoude) alwaar hij het bijzonder naar de zin heeft. Bart Spijkers Als het inschrijven bij de regionale dansscholen iets weg krijgt van een bestor ming van de Bastille en als dansavonden bijna wekelijks terugkerende kwellingen worden. Als „Saturday Night Fever" maandenlang volle bioscopen trekt en „Grease" ditzelfde lilkt te gaan doen. Als iedereen danst of vroe ger heeft gedanst. En als Leidse courant-verslaggever Ed Olivier zijn nieuwsgierig heid niet langer kan bedwin gen en hij bovendien door zijn verloofde Thea de dansschool wordt „ingepraa- t".Dan is het verschijnen van een rubriek „Quick, quick, slow" op deze pagina beslist een logische zaak. Vandaag het vijfde verslag van een gestaag vorderende missie. Partnerruil is in danskringen geen modeverschijnsel. Zolang de dansvloer betre den wordt, schijnt het ook de bedoeling te zijn dit met andermans vrouw te doen. In het kader van onze dansles is het erg leerzaam om eens te veranderen van spijs. Zo ontdek ik dat Thea helemaal niet slecht kookt. Zij ontdekt op haar beurt echter dan mijn danstechniek te wensen overlaat. Andere mannen die les krijgen leiden beter, dansen soepeler en ontspan nen en voeren buitendien een luchtige conversatie. Bij mij is dat wat moeilijk want ik tel hardop of binnens monds en ben zeker niet in staat over het weer te spreken. Ik ben al blij als ik mijn verplichte pasjes met succes ten uitvoer brena. Goed, als de dansleraar die overigens nooit zijn goede humeur verliest, het signaal geeft, moet er dus geruild worden. Leuk gezicht als ruim honderd paren angstig rondkijken of ze soms beken den zien. Want stumperen is onder vrienden lang zo pijnlijk niet. Ik tref het niet: Een dame op leeftijd gaat, ruim 40 centimeter kleiner, met haar volle gewicht aan me hangen. En zo word ik een foxtrot lang over de dansvloer gesleurd. Ruimte voor initiatief is er niet, de vrouw ontwikkelt een onbe twistbaar leiderschap. Kenne lijk uit handen genomen van een wat aarzelend mansper soon. De tweede keus is een betere in de vorm van Thea's buurvrouw. Na het uitwisselen van de gebruikelijk beleefdheden dansen we ons hopeloos vast in een opeenhoping van adspirant-dansers. Zoiets heeft overigens plastisch genoeg, een puist. De rest van de Engelse wals wordt nauwelijks feilloos uitgedan st. Bij elke misstap veront schuldigen we ons om het hardst. „Sorry", „Neem me niet kwalijk", „Nee hoor, het was mijn fout". Dat is weer eens wat anders dan een praatje over de schutting. Eervolle vermelding verdient juffrouw Truus die geheel belangeloos haar verbandka- mer verliet om Thea en mij te assisteren bij de cha-cha. Een redding in de nood, want we gaan nietsvermoe dend de verkeerde kant op. Anderen denken dat ze het zelf verkeerd doen en volgen ons de verkeerde kant uit Gelukkig snelt juffrouw Truus toe, voordat het op een samenzwering gaat lijken. Bij een volgende partnerruil is er plotseling een man zoek. Vermoedelijk heeft hij zich op het toilet verschanst. Een aardig idee voor de volgende week. vt ndskii tijdei Sowje ?edeel Sjtsjo ie hel i Sat< r ens li Baldu: - tie aa 11.30 zan 11.30: j tegt 1! Ino) werkelijk niets terechtgekomen van de okerige aspiraties die opa ("jibbe de Groot uit Alphen i^^aan den Rijn, 67 jaar oud en HRigenlijk nog best jong, met stel woelige kleinkinderen het smokende pijpje tussen tanden en lippen. Tjibbe de onverstoorbare, deed afgelopen weekeinde mee aan ,de Europese kampioenschappen pijproken in de Hanzestad Bremen, 'samen met ruim 350 igenstanders die zo lang logelijk de pijp en de tabak daarin in een brandende hoe isamenhang moesten zien te gmis, ihouden. Opa De Groot heeft zich manmoedig gedragen, Kar de tabakgeesten waren en hem. Ook het pijproken competitieverband is een estie van vallen en opstaan. Niet dat Tjibbe Vr. 9j gevallen is als een baksteen. .P nee, zo'n uitslag laat hem in feite ijskoud. Hij vindt ialleen een tikkeltje spijtig dat tet vonkje vuur in zijn houten 10 pijp erg vroegtijdig gedoofd ironder de Nederlandse lel, kwam niet verder dan :n driehonderdtweede 'JtgFam tabak was precies na 17 minuten en 26 seconden - J! uitgebrand. „Nou heeft er een G®™ "krant geschreven, dat ik Knuwachtig was en dat ik lohbekend zou zijn met het Materiaal (houten pijp in plaats van de vertrouwde stenen Goudse), maar dat is lariekoek. Ik was helemaal niet zenuwachtig en zo'n houten pijp maakt me niks uit. Ik heb stomweg pech gehad. Twee jaar terug deed ik in Engeland Europees mee, weet je nog wel. Daar eindigde ik bij de eerste veertig. Dat was wel wat anders. Ik zat aan een tafel, samen met onder andere Leidse pijpdeskundige F. N. de Graaf. Die hield het bijna 36 minuten vol: 35 minuten en 31 seconden, om precies te zijn". Hoe die juryleden dat allemaal in de gaten kunnen houden is mij een raadsel. Ik heb er Tjibbe maar niet naar gevraagd, want- het is al ingewikkeld genoeg. Een half uur met een pijp tussen je lippen te zitten lijkt me bijna voldoende om van het roken af te komen. „Ha, ha", lacht Tjibbe, „het heeft namelijk niks met roken te maken, zo'n pijprookwedstrijd. Je zou zelf 'ns mee moeten doen. Maar om nóu nog even op Bremen terug te komen: ik verwachtte volkomen niets. Als dan een krant schrijft, dat ik 't tegen mijn verwachting niet ver heb kunnen schoppen, dan is dat niet waar. Je- doet je best, maar je kunt nooit zeggen: ik word nummer één. Waar of niet?" Vader Tjibbe is dus naar Bremen op stap geweest. Hij kwam met z'n vier Nederlandse kornuiten aan een tafel te zitten die onbehoorlijk in het duister stond. „Het was een heel donkere tafel, zeg maar. Nou, dan kun je je rook praktisch niet zien opkringelen. Die rook moet je namelijk een houvast geven. We zaten tegen Opa Tjibbe de Groot: ..Ik de kant aan van die heel grote zaal, dat Bremense rookhol. En dan waren er persmensen die zich tussen de tafels doorwrongen en aldoor langs onze tafel liepen. Dat was heel erg hinderlijk. Ik wil niet zeggen, dat dit beslissend was, maar je raakt er wel door van je èt propos". Daar zat De Groot nou te smoren met al die hobbyisten uit Europa en Japan. Voor het eerst deden er landen uit het Oostblok mee: Polen en Oost-Duitsland. Wat Tjibbe de Groot niet zo erg best kon verkroppen is, dat een Italiaan met de Europese eer heb gewoon pech gehad" is gaan strijken. „Dat was meneer Viris Vecchi, die al eerder met heel voorzichtige trekjes de Europese titel behaalde. Ditmaal deed hij er 2 uur, 34 minuten en 26 seconden over. Die spaghettivreters zitten vol trucjes. We hebben 't allemaal niet zo erg op die Italianen. Ze hebben weer zitten rotzooien met die pijpen. Hoe ze die dingen kunnen aanhouden snapt werkelijk geen mens. Ik had gedacht, dat ze in Bremen die pijpgoochelaars wel in bedwang zouden weten te houden, maar het is weer geheel Italiaans uitgevallen". Veel meer waardering had Tjibbe voor een hardstikke goeie Japanner: „die waren met z'n tweeën gekomen en redden 't een heel eind". In teamverband won Italië met 5 uur, 25 min., 14 sec. Tweede werd (als team dus) Zwitserland: 3 uur, 55 min., 33 sec. Nederland toch nog als derde met 3 uur, 54 min., 17 sec., en het Engelse vijftal plaatste zich als vierde in 3 uur, 53 min. en 13 sec. Er zaten ook vrouwen om het hardt in Bremen te roken. Winnares was de Zwitserse Christina Maurer, die haai- pijp in nummer van haar baas gekre gen had, belde op en kreeg te horen dat Troetel onmiddellijk opgehaald zou worden en ze waren toch zo blij dat zij hun hondje nu weer terug hadden en nog meer van die onzin (bleek), want Troetel moet nog steeds opgehaald worden. Dit mag door iedereen gedaan worden, behalve natuurlijk door Troetels oude baas. Want hel is nu wel eens te meer duidelijk dat deze mensen, het dochtertje misschien uitgezon derd, absoluut ongeschikt zijn om met dieren om te gaan. Troetel is een jaar oud, heeft een witte kortharige vacht, met als uitzondering "het gedeelte rond haar ogen. Dat is aan de ene kant een soort van zwarte Troetel: lief, klein en ongecompliceerd.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5