Alkemade' staat op scherp Mi3[j)OOT voor tfijssen Trotters „The Bassets" op speurtocht naar passende accommodatie BIJ AANVANG NIEUWE SCHAATSSEIZOEN: /en jordwijkse Nu ook rugbyvereniging in Sassenheim: >VLV A4 wint 'reinig. LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) 1 ilDEN Het gaat goed met Nijssen Trotters. Hoewel de schaduw van grote basketbalbroertjes Parker en SC, manifesteert Trotters zich ook dit seizoen weer i stekend. Debuterend in de tweede divisie heeft het icieel als schaduwteam van BS Leiden aangekondigde dters, zich opnieuw een plaats in de top aangemeten, emd genoeg is dit resultaat overigens niet bereikt gens het, nu twee jaar geleden opgestelde plan. Van wrspronkelijke opzet (een opleidingsschool voor het team van BS Leiden) is immers maar weinig terecht tomen. - tegenstelling tot die opzet namelijk, is veelbelovende „eigen eek" nauwelijks aan de bak gekomen bij het door wasserij jsên gesponsorde team. Eerder bleek Nijssen Trotters een gaarbak voor jeugdige talenten die het bij Mercasol (en nu rker) (net) niet redden. Zo kwamen Will Moerer, Benjamin i ysenaars, Ed Plomp, Peter Paul Maassen en Eric Jan Berendsen 1 Mercasol naar Trotters, terwijl Tony Lamping overkwam van ■;s inmiddels in Parker herdoopte Mercasol. Een duidelijke f ivoer van talent, dat wel - maar exact de andere kant op. J wel het idee van „oprichter" Peter Kesteloo dus eigenlijk yan de grond gekomen is, blijkt de „instelling" Trotters wel ügf, lijk een succes. Twee jaar nu al plukt de jonge Leidse fe aiging de vruchten van het omgekeerde transferbeleid en Eg jt m het eerste jaar promotie naar de tweede divisie door Ij*. S onmogelijk was gemaakt, werd vorig seizoen die stap wel een feit. Slechts een nederlaag werd Trotters toegebracht - een bewijs van de (te grote) kracht van de Leidse formatie X'i lie klasse. Trotters, dat in de afgelopen seizoenen ook tweemaal 0 lekerfinale bereikte (en daarin tot tweemaal toe werd geklopt i-.Jj Hoofddorp) wil echter nog meer. De beoogde promotie naar 'f| êrste divisie moet dan ook mogelijk zijn met het elftal spelers geen echte uitblinkers kent. Wel een meest opvallende speler. M 'Jan Berendsen, bezig aan zijn tweede seizoen bij Nijssen fitters, speelt ook nog rugby op het hoogste niveau: bij het mUdse DIOK handhaaft Berendsen zich uitstekend. Van onze sportredaktie Roelofarendsveen Arend Klos, na een trai ningsweekend in Schoorl ook wel „de beul van Schoorl" genoemd, is schaatsgek. Hij is zelf ook nog aktief schaatser: „Ik zou eigenlijk best op willen houden maar stel je voor dat er ooit nog eens een Elfstedentocht of een andere belangrijke wedstrijd wordt gereden, dan sta je wel mooi aan de kant als je niet ge traind hebt..." Schaatsvereniging Alkemade gaat binnenkort het ijs weer op. Half mei werd begonnen met de training op het droge en nu staan de enthousiaste schaat sers te popelen om op maandag 16 oktober op de Uithof in Den Haag de ijzers weer onder te binden. De club wordt getraind door Arend Klos, een man die in zijn jonge jaren nog met Kees Verkerk heeft geschaatst, en telt 103 leden, waarvan 60 jeugdle den en 43 senioren, waaronder 10 dames. Schaatsvereniging Alkemade beschikt over een kantine en een landijsbaan. Ver wonderlijk is het niet dat de schaatsers op een strenge win ter hopen, zodat die landijsbaan intensief gebruikt kan worden. Een positief gevolg van een vorstrijke winter is ook, dat veel mensen zich aanmelden als lid van de toch al bloeiende vereni ging. Wanneer de natuur niet meehelpt, iets wat de laatste jaren meestal het geval is ge weest, maakt de club gebruik van de kunstijsbanen in Den Haag, Leiden en Haarlem. „De baan in Haarlem is voor ons het gemakkelijkst bereikbaar," zegt Willem Blaey, aktief lid van de vereniging. „Met de auto ben je er in twintig minuten." Bij 80 procent van de leden van de schaatsclub staat de recrea- Scheidsrechters De Leids/Goudse afdelingen kampen sinds kort met een toch wel opvallend probleem. Viermaal nu al in deze toch nog prille competitie, wachtten twee elftallen vergeefs op de komst van een scheidsrechter. Fluitisten toch, die zich binnen beide afdelin gen naar de top hebben gewerkt en waar\ran geen mindere instelling wordt verwacht, om niet opkomen bij een duel maar eens erg lief te vertalen. Eerst Ammerstol, vorige week het treffen tussen ZLC en Alphia voetballen bleek in deze gevallen onmogelijk. Afgelopen weekeinde spande echter (voorlopig) de kroon. Zowel bij Leidse Boys-KRV als Warmunda-\WA bleken de scheidsrechters zonder opgaaf van reden te zijn weggebleven, leken vierenveertig spelers van standaardteams (en nog veel meer toeschouwers) voor weer een zondag gedupeerd. Uiteindelijk viel het echter nogal mee. Gouds scheidsrechter Moerkerk toevallig aanwezig nam de fluit bij Leidse Boys ter hand en rapporteur Te Boekhorst floot Warmunda tegen VNA. Prettig natuurlijk dat deze mensen aanwezig en bereid waren maar wat meer phchtsbesef bij betrokken scheidsrechters zou toch wel wenselijk zijn.... Overmacht (2) Even terugkomen op Parker. De Leidse basketbaleredivisionist die achtereenvolgens als Bona Stars, BS Leiden en Mercasol in de hoogste basketbalafdeling leuk mee deed, maar pas vorig seizoen als Parker de landstitel kon begroeten. Dat Parker nu, lijkt dit seizoen echt oppermachtig. Kon na de eerste grote overwinning nog worden gesteld dat er geen tegenstand van niveau werd ondervonden, de derde 29-puntszege werd wel degelijk geboekt tegen een „concurrent". Radio Musette/Rotterdam Zuid, Vic Bartolome: weg.... dit seizoen echt bedoeld als topteam, kreeg tegen de Leidenaars ook al geen voet aan de grond. De vraag "Is basketballen met zo'n sterk team nog wel leuk" lijkt gerechtvaardigd. Lijkt vooralsnog overigens met „Ja" te moeten beantwoord. Per slot van rekening is de Vijf Meihal bij de competitiestart al tweemaal weer (bijna) te klein gebleken... Overmacht (3) Kan slechts nonchalance Leiden voorlopig van overwinningen afhouden, zie Delta Lloyd, en lijkt sportief succes dus gewaar borgd, op andere vlakken vertoont de Leidse vereniging (en vooral het management) nog wel degelijk mankementen, voor het gemak met kinderziektes aan te duidem Eerst Jeff-Lende, daarna Vic Bartolome. Twee: spelers die hun-verblijf bij-Parker voortijdig zagen afgebrokem In bet „gevalLende"een kwestie van overmacht (de juiste formulieren konden niet worden opgeduikeld), terwijl in de zaak „Bartolome" door bestuur, manager en coüch -cloor Bartolome ontkende gezondheidsredenen wocdcn^angevoefd. Beshssingen jfre. op z'n nünst „ongelukkig" uitvielen. Nodeloos .ook. Zowel in - de zaak Lende als bij Vic Bartolome had de beleidsgroep van Parker soepeler oplossingen kunnen vinden, andere wegen kunnen bewandelen. Erg jammer. De naam van Parker als „goede sponsor" komt immers op deze wijze duidelijk op de tocht te staan. Arend Klos: hoopt op tevreden schaatsers... tie voorop. Men zoekt in feite naar een middenweg tussen re creatiesport en gezelligheid. „We hebben ook een aantal vedetten waarvan Ton Ouds hoorn en Jan Boere de meest bekende zijn, die jongens stimu leren de overige leden tot het leveren van goede prestaties," aldus Klos. Jan Boere, specialist op de vijf- en tienduizend meter, schaatste vorig jaar nog voor de Nederlandse kernploeg maar kwam daar, ondanks een uitste kende voorbereiding, niet hele maal uit de verf. Boere is erop gebrand zich te revancheren: „Ik ben van plan al die jongens er af te rijden." Schaatsvereniging Alkemade is financieel volledig onafhanke lijk, er is geen steun van spon sors of gemeenten. Dat wil dus zeggen dat de leden alle kosten zelf moeten opbrengen." Schaatsen is een van de duurde re sporten, als je er mee wilt beginnen dan kost je dat al gauw drie vier duizend gul den," zegt Klos. Hetgeen vol mondig wordt beaamd door Ploni Klein, secretaresse van de vereniging, Blaey en het echt paar Boere. Gezamenlijk wor den een aantal dure facetten opgenoemd: trainingspak, slij- papparaat, schaatspak, reisgeld en de onontbeerlijke schaatsen die alleen al drie tot vier hon derd gulden kosten. „Voor een jeugdlid is zo'n bedrag gewoon niet op te brengen, voetballen of schaatsen maakt financieel gezien een enorm verschil, ik vind het dan helemaal niet zo verwonderlijk dat veel kinderen voor een goedkopere sport kie zen," meent Klos. Bij de jeugd- training gaat het er voorname lijk om de jongeren te leren schaatsen, een goede techniek is zeer belangrijk. De jeugd van 12-16 jaar rijdt wedstrijden, kin deren van 6-12 jaar doen dat nog niet. Trainer Klos tracht op de training van de jeugd het wedstrijdelement in te voeren: „Laatst heb ik de betere jeugd- schaatsers met de senioren mee laten trainen, ik moet zeggen dat dat experiment bijzonder goed is geslaagd, de jongens gingen meteen veel harder wer ken." Volgens Klos moet je om een grotere schaatser te wor den, talent hebben en daarbij schaatsgek zijn. Een van de grote talenten van de schaats vereniging is Ron Spek, een jongen van 12 jaar. Het grootste probleem bij de jeugd is het reizen, een club die vlakbij een kunstijsbaan zit heeft het wat dat betreft een stuk gemakkelij ker. Arend Klos, een harde trainer die houdt van discipline, over de verwachtingen van het nieu we schaatsseizoen: „Ik hoop op tevreden schaatsers, als de mensen volgend jaar weer met plezier aan de droogtraining beginnen dan ben ik tevreden, vorig jaar is iedereen vooruit gegaan." Mensen uit de regio Alkemade die lid willen wor den van de vereniging zijn van harte welkom. Jan Boere heeft zich als doel gesteld dit seizoen weer helemaal terug te komen in de nationale schaatstop: „Als het dit jaar niet lukt dan smijt ik mijn schaatsen in de kast en houd ik er mee op." Een opmerking die met een korreltje zout kan worden ge nomen; zegt Klos immers niet dat je er nooit mee op kunt houden.... remvereniging rdij financiële JRDVVIJK De Noord- kse Zwem en Poloclub heeft lanciële problemen, oorza- j hiervan zijn de enorme aven aan huur van het Bol- :."e' bad in Noordwijk. De huidi- föbsidieregeling van de ge- nte blijkt onvoldoende om fckosten te dekken, seizoen 1976-1977 werd af- otën met een nadelig saldo 3200, voor het seizoen 178 wordt een tekort van D verwacht en volgens 'alternatieve begroting voor oe* reeds aangevangen seizoen rekening gehouden met 'rstand van 65.000. De ssie voor sportza- veel begrip voor de •n van de zwemvereni- i^-„Het college en de raad ebben nog nooit een vereni- ng in het water laten vallen, 51 is ook de zwemclub niet" rec1 erfde wethouder Jansen op. e"- tt tekort van het boekjaar 164977 wordt door de ge- êente aangevuld, van de twee f M erige seizoenen wil men eerst 3001 definitieve cijfers weten. icht de subsidieregeling voor Vifl Noordwijkse Zwem er) Polo- ib- onvoldoende blijken dan b°e ii-altijd nog bekeken worden rfaar geen oplossing voor te ani &ni: de! ka lerto LNSfUl Ade WOA organiseert lit jaar weer de traditionele "ïgsloop", een prestatie- 'oor sporters, trimmers en blaars (groot en klein) het landelijk Oud Ade. De Ivan deze loop vindt zondag lts vanaf elf uur (tot 12 uur) it Hertogspark te Rijpwete- en is of vier, of negen **®Meter lang. De inschrijving i vanaf tien uur geschieden het clubhuis van de voetbal- eniging WOA. Inschrijf- Ivier gulden. rtogsloop" WOA Trainen op de ijsbaan van Sassenheim. Over een maand kan dat ook al niet meer. Van onze sportredactie Sassenheim De kersverse rugbyclub „the Bassets" is wanhopig op zoek naai een trainings- en speelveld. De vereni ging traint momenteel nog op dé ijsbaan in Sassenheim, maar over vier weken is dat afgelopen omdat de ijsbaan dan onder water wordt gezet om het echte doel te kunnen dienen. Thuiswedstrij den spelen is ook niet meer mogelijk sinds de Leidse Sportstichting „the Bas sets" verboden heeft nog langer van het DIOK-terrein gebruik te maken. Peter van Kesteren, penningmeester van de rugbyclub heeft daar overigens alle begrip voor: „Leiden kampt toch al met een tekort aan velden dus is het logisch dat een vereniging uit Sassenheim ac commodatie moet zoeken binnen de eigen gemeente. Aangezien Sassenheim ook geen oplossing weet is het voor het bestuur van the Bassets een bijna onmo gelijke taak speelruimte te vinden voor onze nu vierentwintig leden tellende vereniging". Drie maanden geleden is het allemaal begonnen. Van Kesteren: „We zaten in de bar van Van der Geest en we kwamen op het idee een rugbyclub op te richten. Daarna is alles snel gegaan, binnen twee weken waren we al een officiële vereni ging aangesloten bij de Rugbybond". The Bassets werd ingedeeld in de tweede klasse West-Noord en speelde al gauw de eerste competitiewedstrijd tegen rug byclub West-Friesland. Deze wedstrijd werd weliswaar verloren maar de presta ties van de spelers waren van dien aard dat de toekomst met vertrouwen tege moet werd gezien. Inderdaad, in de volgende wedstrijden werd niet meer verloren en vorige week werd in en tegen Den Helder zelfs een 58—0 overwinning behaald. „We hebben een zeer goede trainer in Teun de Reede van DIOK uit Leiden en ook alle medewerking van die club, we hebben al verschillende oefen wedstrijden tegen DIOK gespeeld en daar hebben we ontzettend veel van geleerd". DIOK is immers ook in een broodjesbar opgericht. De Rugbybond is eveneens zeer enthousiast over de komst van the Bassets. „Zij zijn bij de bond erg blij met onze vereniging, rugby is- een sport die groeit in populariteit en zo'n streekvereniging kunnen ze bij de bond erg goed gebruiken. Vandaar ook die snelle licentieverlening". Van Keste ren is van mening dat the Bassets voor ziet in een behoefte: „We kunnen een echte streekvereniging worden". De eige naar van de bar waar het allemaal begonnen is, verleent ook alle medewerk ing. Hij heeft speciaal zijn sluitingsavond van woensdag verschoven zodat de club na de training kan beschikken over een soort clubhuis. De contributie bedraagt honderd gulden: „Die hebben we expres zo laag gehouden omdat de leden in het begin veel kosten hebben bij de aanschaf van hun uitrusting. Er zijn zelfs speciale rugbyshirtjes in Engeland besteld. Ge meentesubsidie hebben we niet en een sponsor mag niet worden aangetrokken omdat de bond dat verboden heeft". The Bassets had ook een „stand" op de Sassenheimse kermis: „Dat was voorna melijk voor de publiciteit, we wilden de mensen laten zien dat we er zijn en ik heb de indruk dat de vereniging leeft bij de bevolking". Er werden op die „stand" T-shirtjes en stickers verkocht, maar financieel gezien is de club daar niet veel wijzer van geworden. The Bas sets beschikt over een redelijk grote aanhang, afgelopen zondag reisden zes tig supporters, met het team mee naar Den Helder. „Veel mensen denken dat wij maar een paar jongens zijn uit een bar, die weer eens een bevlieging hebben en dat het binnen een paar weken wel voorbij zal zijn. Ik vind dat we nu bewezen hebben dat we een echte vereni ging zijn en dat er rekening met ons gehouden moet worden. Een ander voor deel is dat we de jongens van de straat houden, sinds ze rugby spelen is er niet meer geknokt. Ze kunnen nu hun agressi viteit op het veld kwijt raken". Blijft natuurlijk het velden-probleem: „We zijn druk op zoek. Een voetbalveld is ook goed, dat is in korte tijd te veranderen in een rugbyveld. Van de gemeente Sassenheim is niet veel te verwachten: ze staan niet negatief tegenover de vereniging, dat is echter het enige". Zijn de spelers snel ver trouwd geraakt met de gecompliceerde rugbyspelregels? „In het begin hadden de jongens nogal wat problemen met de buitenspelregels en dat kostte pun ten, maar het gaat nu al stukken beter". Peter van Kesteren, Zandslootkade 56 in Sassenheim, tel. 15529, is graag bereid veel nieuwe leden van the Bassets te begroeten. KEES VAN HERPEN an onze sportredactie) OORSCHOTEN De door Sporthuis Wout Bergers schikbaar gestelde Leidse Courant Bal is dit keer recht gekomen bij een A4-elftal. De A4 van SVLV erd door (jeugd)bestuur naar voren geschoven flwege de „gezonde, gezellige sfeer" die het team al twee jaar zo kenmerkt. In dat", vertelt voorzitter Mens, „terwijl het elftal 1 'laatste jaren toch maar weinig gewonnen heeft. gelopen week werd zelfs voor het eerst in twee izöenen de tegenstander verslagen". De groep, waar [4 emand „omkijken naar heeft het elftal is erg makkelijk", bij deze dus op de plaat gezet met 'LC-Bal van Wout Bergers. aand vlnr: leider Pieterse, Bert Bohemen, Jan t foneveld, George Pieterse, Jeffrie Brender a Bran- t Coen Schulzen. Aldo Spadon, Jos v.d. Berg. melend: Pim Berkhout, Jacky van Paassen, André jfhoork, Wim v.d. Ploeg en Michel Zonneveld.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 23