Sterke arm'van Brugge voetbalde Leidse collega's naar nederlaag oeiend Go-simultaan Vrijetijdscentrum Schaaknacht klapstuk van jubileum LSB oordwijks lijk lijkt Britse vrouw Noordwijk aarzelt met plaats nieuw hockey- sportcomplex Mr. Vrolijk bezoekt Zoeterwoude 'n Alfa Romeo bij UAM kopen., had u t nóg beter gewild?^ SnZMLML ZOMERSE TEMPERATUUR WAS SLOPEND Sportinstructeur Joop Westbroek van de Leidse Politie Sport Vereniging was bepaald niet uit het veld geslagen nadat zijn pupillen op de voortreffelijke grasmat van Docos het voetballoodje hadden gelegd tegenover de sappig Vlaams koutende collega's uit Brugge. De vaak onduidelijke klanken die tijdens het gevecht een verbinding onderhielden tussen Zuidnederlandse flank- en centrumspelers werden zeer duidelijk onderstreept door een hecht Brugs systeem, dat de mennekes aan een 3-2 zege hielp. Het was de eerste ontmoeting tussen de politiemensen van Leiden en Brugge. Vandaag wordt er getennist, gezwommen en aan bowlen gedaan. De stemming was gisteren al uitstekend te noemen. Joop Westbroek: „Volgend jaar gaan we met de return naar Brugge. Dat staat nu al vast. Dit wordt een beste tweekamp. Wat deze eerste dag betreft: die lui voetbalden gewoon beter dan wij. Het is geen excuus, maar we misten twee aanvallers, die toevallig vandaag naar cursus moesten. Daar doe je niks aan. Overigens hebben wij te veel individualisten, die de bal maar blijven brengen. En dat kim je in deze temperatuur van boven de 20 graden niet volhouden. Zoiets nekt je. Normaal voetbal je in deze tijd van het jaar in een temperatuur die tien graden lager ligt dan wat we nu meemaken". Maar het was een leuke wedstrijd. Commissaris H. W. van Voorden kondigde in de kantine van Docos na afloop al aan, dat er volgend jaar gloeiend revanche zou worden genomen. Zijn Brugse collega, een hoofdcommissaris (maar wat is een titel: de Belgen zeggen ook adjunct-commissaris tegen wat wij een inspecteur noemen), glimlachte wijs. Voor de wedstrijd was een officieel sausje bereid: de spelers werden aan de hoogste politieautoritei ten van beide steden voorgesteld (onder wie oud-commissaris Dreeuws van Leiden), de volksliederen werden gespeeld en er werd gesalueerd en met de hand over het hart gestreken. Dan was er volbloed Feijenoordspe- ler Wim Jansen die even kwam aftrappen en meteen weer vort ging. Wie niet onmiddellijk rechtsomkeert kon maken was oud-internatio naal scheidsrechter Wim Schalks, die de volle 90 minuten moest blijven draven en nadien, opgefrist, enkele pilsjes tot zich nam. Langs de lijn geüniformeerden, hier en daar gewapend met een walkie talkie, want men dorst de stad Leiden niet geheel van zijn politiebeveiliging te beroven gedurende die voetbaluren. Op de tribune was select publiek, met onder andere de vrouwen van de Belgen, de madammekes die hun helden met kreten aanmoedigden en onderwijl naar de Jumbo's er DC-achten keken die op weg waren naar Schiphol tegen het nablauw van een vergeten zomer. Voor zover ik 't kon beoordelen was het een serieuze kloppartij, geen pretentieloos grapje met een bal. Er werden nu en dan zelfs lelijke gezichten getrokken bij botsingen en ik hoorde een Bruggenaar accentloos „verdomme" roepen. De agenten langs de lijn gaven richtlijnen aan hun Leidse collega's: „Maak 'm gek, Huub, maak 'm gek.(bij een poging om balbezit). Een hoofdagent maakte opmerkingen over „verkeerscontrole", ofschoon hij balcontrole bedoelde. „Jongens, jullie moeten meer vrij lopen; dit lijkt nergens op", dat was ook al weer zo'n goed bedoelde wenk. Tegen drieën viel het eerste doelpunt: Peter Sieval scoorde 1-0, maar pal daarop kreeg Leidse goalie Henk van Vegten (de eerste helft hield iedereen de adem in als een bal tegen Van Vegten aan vloog, maar na de rust was hij veel grijp- en klemvaster) de gelijkmaker te verwerken. Nou ja, verwerken. Dat was het moment, dat de eerste Belgenmoppen langs de krijtstreep werden doorverteld. De (Leidse) grensrechter voelde z'n gezag ondermijnd door het lome stel langs de kant: „Nog één keer en ik slinger jullie op de bon", zei hij gretig als ambtenaar die dergelijke bevoegdheden in z'n mars heeft. En maar weer uitbouwen, jongens. De grensrechter weer, tegen Joop Westbroek: „Hé Joop, die Arno moet je er zo maar uithalen, die kan z'n snater niet houden. Pauze. Docos-kantine, dorst. De hoge politiefunctionarissen zaten in de hoek de bilaterale betrekkingen te verstevigen. De madammekes hielden 't bij de koffie. Een gezellige bedoening, onder dat oude viaduct aan de Haagse Schouwweg, een betonnen kunstwerk waarvan nietmand weet waarvoor het ooit heeft gediend, maar toen de Duitsers in '40 naar beneden vielen bij Valkenburg zagen ze die loze staketsels al liggen. Nu zit Docos er en die vereniging heeft er iets heel moois van gemaakt. Na de rust hielden de Bruggen aren de eer aan zichzelf en bestookten ze de Leidse veste met schuivers die er niet om logen. Daar was geen friet met uitjes bij. O nee. De score liep op tot 3-1. Helemaal volgens een uitgedacht en logisch toegepast systeem, de Brugse school vormend. Een Brugse politievoetballer kreeg kramp, op het moment dat het Leidse team wel zakkies kon gaan plakken. Niettemin raakte de Belg z'n kramp in de linkerkuit kwijt dankzij Leidse deskundige assistentie: even doorduwen en beentje kraken. Toen wim Schalks met het fluitje in de mond op het punt stond de zaak te beëindigen (het was tijd en de kantine wenkte) zorgde Henk Woppenkamp voor 3-2: een doelpunt, praktisch uit „stilstand" geboren. Maar hij zat weL Het was als zalf op de wonde, geslagen door een stel voortvarende Bruggenaren zonder pet op, maar gestoken in een smetteloos wit shirt, dat meneertje-sponsor Holiday Inn Brugge (want daar heb je ook zo'n slaap-eet-roomservice toestand) had geschonken. Na afloop van de match wisselden de commissarissen geschenken en beloftes uit. Deze keer moest Leiden over de brug komen, volgend jaar doet Brugge dat DEN Achttien Leidse dilettanten hebben teravond in het Leidse Vrijetijdscentrum aan Breestraat al hun denkkracht aangewend i Nederlands sterkste Go-spelers van dit ment. Ronald Schlemper uit Voorhout en de« terdamse Go-speler Henk de Vries waren b kampioenen in deze gelijknamige denksport >or de Leidse Go-club ter ere van het tien-jarig ^staan uitgenodigd om een „boeiend" simul- te spelen. Het Go-spel neemt na schaken, men en bridgen de vierde plaats in op het van de Nederlandse denksporten. Het -spel is de oudste denksport van de wereld. muit China is het destijds naar Japan overge- laid en in dit laatste land geldt het als een' n de populairste spelen. I Japan wordt dit spel met zwarte en witte Ven stenen door ongeveer 500 professionals [speeld. Al deze beroepssporters verdienen er i dikke boterham aan. Hele instituten zijn er dit land opgericht om leerlingen jarenlang in deze denksport te onderwijzen. Hoofdprijzen voor een belangrjke wedstrijd kunnen in bepaal de gevallen zelfs oplopen tot zo 250.000 gulden. In het L.V.C.-gebouw liep dat gisteravond alle maal zo'n vaart niet. Het waren de amateurs die het op durfden te nemen tegen hun sterkere broeders in het vak. Organisator van dit evene ment, Job Korving, vond evenwel dat er gisteren op een behoorlijk hoog peil werd gespeeld. „Maar Japan kunnen we natuurlijk nooit evena ren. Daar hebben we nog jaren voor nodig om de achterstand, die na al die eeuwen is ontstaan, in te lopen. Langzamerhand gaat het Go-spel in verschillende plaatsen in ons land aan popula riteit toenemen. Laatst is er in Gouda en Alphen een nieuwe Go-club bijgekomen. Leiden neemt na Amsterdam een stevige tweede plaats in. De Leidse Go-club telt 60 leden. Op een totaal van 300 leden in het hele land is dat een behoorlijk aantal. Het zal hier nog wel een tijdje duren voordat CRM het Go-spel gaat subsidiëren. Toch is dat niet geheel uitgesloten, want Ronald Nederlands Go-kampioen Ronald Schlemper uit Voorhout tegen negen van de achttien Go-spelers in een spannend simultaan, dat tot na middernacht duurde. Schlemper, evenals Henk een 4e dan-speler, gaat in maart van komend jaar als enige Nederlander naar Tokio om het daar tegen de allerbeste amateurs op te nemen. Dus ze spelen hier best wel een aardig partijtje Go". Job voegt er nog aan toe, dat het spel uitgesproken dient te worden met de G van Gerrit, dus Gggo en daarom voortaan geen Engels meer alstublieft. pORDWIJK De recherche teft gisteren zekerheid ver regen omtrent de identiteit n de vrouw, die op 30 septem- r op het strand te Noordwijk langespoeld. Het is de 29-ja- J C. M. Huggins uit Ipswich l Engeland, die op de eerste tember op de Noordzee rboord is geslagen en sinds- werd vermist. Naast de reenkomst in lengte en kle- verschafte èen onderzoek het gebit de gewenste ze- id. ouw Huggins maakte met man en een bevriend echt- met twee kinderen aan rd van een zeiljacht een rtiendaagse vakantietocht ons land. Op 1 september ok het gezelschap van Den der voor het maken van de sreis. Die avond omstreeks elf blijkt zich aan boord het jacht een afschuwelijk ma te hebben afgespeeld, schip bevond zich toen on eer twintig mijl ten noorden het lichtschip Noord-Hin- en mevrouw Huggins be toen haar man, die aan roer zat, een kop chocolade brengen. Plotseling, zonder 1 het echtpaar er op verdacht want het was -rustig weer, rspoelde een hoge golf het jacht, dat daarop flink sla .g- zij maakte. Zowel de man als de vrouw sloegen overboord, waarbij de heer Huggins echter kans zag de helmstok van het' roer vast te pakken. Hij slaagde er nog in zijn vrouw te grijpen, maar moest haar, toen zij uit de oliejas schoot, door stroming en zeegang weer loslaten, waar-' op zij in zee verdween. Een opsporingsaktie, waaraan door een negental schepen, een marinevliegtuig en door een juist passerende onderzeeboot werd deelgenomen leverde geen resultaat op. Het stoffelijk over schot is inmiddels op de Alge mene Begraafplaats te Noord- wijk ter aarde besteld. Noordwijk Nog altijd wordt gewikt en gewogen over de vraag waar het nieuwe sport complex (kosten 2,5 miljoen) van de Noordwijkse Hockey Club dient te komen. Ruim drie jaar geleden nam de gemeente raad het besluit tot de aanleg van het complex, dat zou be staan uit vier speelvelden, een oefenveld en een aantal voorzie ningen, zoals een kantine, klee druimten en parkeergelegen heid. Ook toen al was de situe ring van het geheel een pro bleem. Er was keuze uit een zevental mogelijkeden en de raad sprak zich tenslotte uit voor een lokatie aan de Hoge- weg, in de hoek met de Achter weg. In een later stadium kreeg deze plaats Ook het fiat van de Provinciale Planologische Com missie. Daarmede leek de zaak in kannen en kruiken. Verzet kwam er echter van de kant van de Hockey Club. Het bestuur was niet gelukkig met de gekozen plaats, onder meer wegens de ligging ver buiten de bebouwde centra, de grote af stand van de halteplaatsen van het openbaar vervoer en de uiterst moeilijke bereikbaar heid via smalle weggetjes. ZOETERWOUDE De commissaris van de een lunch in het multifunctionele centrum. Rond Koningin mr. M. Vrolijk, zal maandag 13 novem- half drie maakt het gezelschap een boottocht ber zijn uitgestelde werkbezoek aan Zoeterwou- via de Oude Rijn en de Weipoortsevliet naar de brengen. de Noord Aa. Daarbij brengt men een bezoek aan het grondbedrijf van J. Slingerland aan de Wegens ziekte kon het bezoek van 18 september Noord Aa. Met een bus gaat men dan via allerlei niet doorgaan. Het programma dat voor die dag omwegen binnen het dorp naar Westeinde II, was samengesteld zal nu toch onveranderd uitge- alwaar men de bouwwerkzaamheden zal bekij- voerd kunnen worden. Dit betekent dat de heer ken. Vrolijk om 10 uur door het college van B Het bezoek van de heer Vrolijk, eerder bezocht W op .het gemeentehuis ontvangen zal worden, hij Zoeterwoude op 3 februari 1975, zal worden Om 11.30 uur zal dan een bezoek aan Macropa, afgesloten met een openbare raadsvergadering, een bedrijf dat medische instrumenten con- Een aantal specifieke Zoeterwoudse zaken zal Sfrueert. worden gebracht. Om 1^.00 uur is er dan met de commissaris doorgesproken worden. Een nieuwe penode van overleg volgde, waarin de Hockey Club tegenover de lokatie aan de Hogeweg, een vijftal alternatie ven stelde. Hierover is in fe bruari van dit jaar een discussie geVoerd in de gemeenteraad en het resultaat daarvan was, dat behalve de lokatie aan de Hoge weg ook een eventuele vestiging in het Middengebied-Noord en de Lageweg voor nadere studie in aanmerking zouden komen. Deze studie is inmiddels ver richt, maar to* nog toe blijkt men geen stap verder te zijn gekomen. Het probleem is na melijk dat eerst bepaald moet worden waar Noorwijk in de nabije toekomst gaat bouwen. Aanvankelijk zou dit gebeuren in het Vinkenveld, maar nadien kwamen er suggesties, waarin ohder meer de grond aan de Hogeweg en, zij het terzijde, ook die van de Lageweg werden genoemd. Daarover zal de ge meenteraad zich moeten uit spreken, voordat definitief kan worden bepaald waar het hoc- keycomplex zal worden aange legd. Het wachten is dus op een raadsbesluit over de lokatie van de toekomstige woningbouw. Inmiddels heeft de studie wel een aantal zaken duidelijk ge maakt. Een situering aan de Lageweg biedt wellicht de meeste voordelen. Dat voor het sportpark van SJC en het aan te leggen complex van de Noordwijkse Hockey Club een gezamenlijk parkeerterrein kan worden gecreëerd, is er een van. De ligging van beide com plexen, vlak bij elkaar is doel matig, speciaal voor het onder houd. De goede bereikbaarheid is een derde pluspunt. Dat wederom zo'n vier hectare bollengrond in het gedrang komt, is een zaak, die stellig in het overleg met de agrarische commissie zwaar zal wegen. Aangenomen wordt, dat het complex zich zal gaan uitstrek ken aan beide zijden van de Nieuwe Vaart, aangezien uit breiding in de richting van de Van Berckelweg uitgesloten zou zijn. Als lokatie voor de toekom stige woningbouw is dit zoge naamde Ooievaarsland niet voor de hand liggend, gezien de bezwaren van de provinciale planologen. Het ziet er dan ook naar uit, dat situering van het sportpark van de Noordwijkse Hockey Club aan de Lageweg, ondanks het verlies van bollengrond, de bq$te kans gaat maken. 99 LEIDEN Na een mede door de KNSB-competitie gedwongen week rust zullen het komende weekeinde weer activiteiten plaats vinden in het kader van het vijftig jarig bestaan van de LSB. De komende zaterdag wordt veel aandacht besteed aan de jeugdspelers. Volgende week is dat heel anders, wanneer in de nacht van vrijdag op zaterdag een ware schaakhappening plaats vindt in Noordwijk. Op 28 oktober zal de jubileummaand afgeslo ten worden met een snelschaaktoernooi in Leiden. Roelofarendsveen en Noord wijk, dat zijn de plaatsen waar komende zaterdag de Leidse schaakjeugd verzameld is. In Noordwijk kunnen de jongeren tot 14 jaar deelnemen aan een snelschaaktoernooi en in Roelo farendsveen aan een rapid toer nooi. Opvallend is de aantrekkelijke prijzenpot. In Noordwijk is er zelfs niet minder dan 250,- te verdelen. In beide plaatsen wordt gestart om 10.00 uur. In Noordwijk in „De Kuip", Zee straat 1, in Roelofarendsveen in de Arendsburg. Voor nadere inlichtingen kan men altijd te recht bij Jan Koppenaal, Simon Meeszstraat 12, Noordwijk, tel. 01719-14639 Jan Koppenaal is ook de grote man achter wat het klapstuk van het jubileum van de LSB moet gaan worden, de schaa knacht. In de nacht van vrijdag 20 op zaterdag 21 oktober wordt een groot aantal enthousiaste spe lers verwacht in „De Kuip" te Noordwijk, om aldaar actief dan wel passief bezig te zijn. Zij die passief willen zijn kun nen dan bijvoorbeeld een be zoek brengen aan de stand van Schaakhuis „De Haan", luiste ren naar de probleemschaker Jac. Haring, die de oplossing van zijn jubileumprobleem be kend zal maken of gewoon toe kijken naar hen die om geld gaan spelen tegen internatio naal meester Hans Döhm. Daar mee zijn echter nog lang niet alle activiteiten opgesomd. Er kan namelijk ook nog geschaakt worden tegen de sterkste com puter ter wereld, het Ameri kaanse programma chess 4,6. De clubkampioenen uit de LSB treden in klokseances aan tegen Rob Hartoch en Kathy van der Mije. Er is een wedstrijd onder de naam. „Wie matst Jan Bak ker?" De bedoeling hierbij is dat men Jan Bakker, de kampioen van Noordwijk, in zo min moge lijk zetten mat zet En dan zijn er natuurlijk ook nog snel schaak en doorgeefschaaktoer- nooien. Aanvang van dit alles is 21.00 uur terwijl het einde de volgende dag tussen 5.00 en 6.00 uur wordt verwacht De laatste jubileumactiviteit is een snelschaaktoernooi in de Adlerkantine, Rooseveltstraat Leiden. Er zal in dit toernooi onder andere om de eerste prijs van 350,- gespeeld worden. De spelers, die telkens zeven minu ten bedenktijd per persoon per partij krijgen, zullen eert drie keer in een voorrondevierkamp ingedeeld worden om daarna in een tienkamp om de prijzen te gaan spelen. De aanvang van dit toernooi is gepland op 10.00 uur, terwijl de prijsuitreiking uiterlijk om 18.00 uur zal plaats vinden. Men kan zich voor dit toernooi opge ven door middel van storting van 5,- (jongeren tot 16 jaar 3,50) op giro 3619065 t.n.v. F. J. Geertsma, Willinklaan 4, Oegst- geest. Bij hem kan men ook meer informatie verkrijgen over dit toernooi. Zijn telefoon nummer is 153214. ADVERTENTIE Loden: Vondetlaan 45 tel. 071 76 9303* Sassenheim: Hoofdstraat 81. tel. 02522 -191 24*

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5