/Aanzienlijke daling tvoningwetbouw verwacht -Verontrusting over toekomst DAF-trucks Valutaonrust steeds spelbreker Robeco BEURSOVERZICHT BEURS VAN AMSTERBAM Dreigende sluiting Hollandia Tricotage Aftellen voor energiecrisis is begonnen.' Markt onoverzichtelijk Europees monetair beraad vordert niet Nieuws uit de bedrijven NIANCIEN LEIDSE COURANT/ INA 92 fljHOVEN (ANP) Ben van de Steenhoven, 17atrictsbestuurder van de industriebond NW ernstig verontrust te zijn over de toekomst DAF-trucks BV in Eindhoven. 7 alangs heeft P. Kaine, een van de directeuren 01 de Amerikaanse firma International Harves- gezegd dat zijn bedrijf in de komende jaren erderheidsbelang wil verwerven in DAF. gebeurt vrees ik dat de werkgelegenheid 31 teruglopen tot 4.000 man. Nu werken er bij 1< F nog 8.000", aldus Van de Steenhoven. itional Harvester heeft nu al 33 procent aandelen. De overige zijn in handen van O de familie Van Doorne (42 procent) en de Neder landse overheid die via DSM met 25 procent deelneemt in het Eindhovense bedrijf. Van de Steenhoven zegt dat International Harves ter er op uit is om de verkoopkanalen van DAF-trucks in handen te krijgen. „Dat wordt, ze straks ook nog mogelijk gemaakt door een verandering van denkwijze bij het ministerie van economische zaken. Daar heeft men zich heel duidelijk op het standpunt gesteld dat Nederland eigenlijk veel te klein is voor een zelfstandige vrachtwagenfabriek. Ik heb bij het ministerie dan ook nooit een duidelijk antwoord gekregen op de vraag of ze die 25 procent aandelen nu wel of niet willen verkopen." Wanneer het Amerikaanse bedrijf inderdaad een meerderheid verwerft in het aandelenpakket zal, zo vreest Van de Steenhoven, de werkgelegenheid snel teruglopen. „Wat er overblijft is een assem blagefabriekje. International Harvester heeft zelf grote fabrieken in Duitsland en Engeland. De meeste onderdelen zullen dus ingevoerd gaan worden. Dat het aantal arbeidsplaatsen met de helft zal teruglopen is niet meer dan een ruwe schatting, maar het zal toch zeker wel in die orde van grootte zijn", meent Van de Steenhoven. Een woordvoerder van DAF-trucks zegt dat de leiding van het bedrijf in de uitspraak van Kaine geen enkele reden heeft gezien om aan de bel te trekken. ,;Op een persconferentie onlangs in Engeland heeft hij uiteengezet welke mogelijkhe den er zijn om de positie van International Harvester in Europa te versterken. In dat ver band noemde hij ondermeer het verwerven van een meerderheid bij DAF-trucks. Wij houden ons echter gewoon aan het onlangs vastgestelde lange-termijnplan dat uitgaat van een zelfstandig bedrijf". 211/5 111/ nhem Op de in 1977 gereed gekomen 28 71 ningwetwoningen is een verlies geleden 134^ i gemiddeld 3171 gulden per woning, wat 641/j srkomt op 6,16 procent. In de eerste helft 52 Ï978 is dat opgelopen tot 4662 gulden 453/(38 procent); de prognose voor de tweede 53l'<|ft van dit jaar is een verlies van 6071 Iden per woning (10.48 procent). 28 7/! re gegevens staan in een rapport van !861/3 accountants Mo-et en Limperg, die een 40 3/<Jierzoek hebben ingesteld naar de situatie de twintig grootste aannemers van 27 3/i ningwetwoningen die met elkaar 40 pro- 78 3/( it van deze markt bestrijken. 34 7/j ze aannemers verwachten dat de stijging 713/<n de bouwkosten ertoe zal leiden, dat het aantal te bouwen woningwetwoningen (in 1977 waren dat er bijna 36.000) aanzien lijk zal 'dalen. Steeds minder bedrijven zijn in staat en bereid om in de woningwet-sec tor te werken op basis van de thans gehan teerde plan- en prijscriteria. Zij dringen aan Oorzaken van deze kostenstijging zijn de differentiatie van woningen en bouwplan nen en de sterke stijging van het arbeid sloon, vooral in het westen van het land. Volgens een onlangs gepubliceerde studie van de Stichting Bouwresearch zijn de op maatregelen op korte termijn om te prijzen van woningwetwoningen gemiddeld voorkomen dat deze markt helemaal instort. Over deze problematiek zijn eind vorig jaar gesprekken op gang gekomen tussen het ministerie van Volkshuisvesting en de aan nemers in deze branche. Dit leidde onder meer tot het onderzoek van Moret en Limperg. gestegen met 15.000 - 20.000 gulden door differentiatie van kappen, gevels, woningty pes en stedebouwkundige opzet. De twintig aannemers hebben begrip voor dit streven naar meer variatie, maar zij wijzen nu met nadruk op de consequenties. Volgens hen is de kostenstijging door de differentiatie onderschat door opdrachtgevers, maar vooral ook door aannemers. VEENENDAAL (ANP) De directie van Hollandia Tricota ge in Veenendaal heeft na de beslissing van minister Van Aardenne (economische zaken) om geen steun meer te verlenen aan het bedrijf, alle hoop geves tigd op de vaste Kamercommis sie voor economische zaken. De commissie gaat de minister in terpelleren over zijn besluit, maar de Hollandia-directie houdt er nu al ernstig rekening mee dat het „nee" zal blijven. Blijft het inderdaad „nee", dan betekent dat de sluiting van dé drie vestigingen van Hollandia Tricotage in Veenendaal, Lop- persum en Winterswijk, waar in totaal 400 mensen werken. Algemeen directeur drs. G. J. Driessen zei desgevraagd dat als het dichtdraaien van de sub sidiekraan definitief is, gepro beerd zal worden om het bedrijf in onderdelen over te doen aan gegadigden. Alleen die gegadig den komen in aanmerking die bij de koop ook een werkgele- genheidsgarantie geven. Ook de bonden stellen dit als eis. Het is nu al duidelijk dat er niemand is die de ondergoèdfabrikant in zijn geheel wil overnemen. Naar de mening van drs. Dries sen is de minister bij het nemen van zijn besluit voorbij gegaan aan de verbeterde rendemen ten, die het gevolg waren van een „revolutionaire" ontwikke ling binnen de leiding van Hol landia. 26 54 RIJS (ANP) - Het begint Iff/! Pte lijken dat een energie- 7Vj: iis niet te vermijden zal zijn 613/| dat de industrielanden zich 131/jjchts om hun eigen belang ommeren. Tot deze slotsom it de Club van Rome in haar ;te rapport dat de titel: ;t aftellen voor de energie- sis is begonnen" draagt, auteur van het rapport, ierry de Montbrail, heeft »dag de staf gebroken over het buitensporige optimisme ovef de toekomstige energie voorziening dat momenteel op geld doet. Dat er nu nog ruim voldoende ruwe olie is heeft de wereld slechts te danken aan de matiging van het verbruik als gevolg van de economische crisis en aan de goedhartigheid van Saoedi-Arabië, zo meent hij. Opofferingen en technische ver nieuwingen zullen de wereld moeten behoeden voor een ener giecrisis in het jaar 2000. Als de industrielanden er niet in slagen om, op vrijwillige basis, een beleid te voeren dat hierop gericht is staat de wereld een ramp te wachten die niet onder doet voor een kernoorlog. Dat zei de heer Aurelio Peccei, de voorzitter van de Club van Ro me, in zijn toetichting op het nieuwe rapport. hoger in gunstig klimaat co amcrika.in.se portefeuille geheel afgedekt door termijntransaeties: in V.S. voor netto f 70 miljoen gekocht. In Duitsland en Japan geprofiteerd van sterke valuta's en koersstijgingen: enige selectieve verkopen. Nederlandse portefeuille gehandhaafd: onroerend goed belang uitgebreid Uitkering in aandelen 3' i't in oktober, april "79 slotdiyidcnd in contanten. U ontvangt hel tussentijds bericht door een envelop met uu naam en adres te /enden aan: obi o. Antwoordnummer 1957(60514). 3000 VB Rotterdam. Bellen kan ook 010-650711. toestel 157. het fundament van uw vermogen he ^STERDAM Bij aanvang nha n de handel op donderdag op daa Amsterdams effectenbeurs ge is de animo om zaken te doen Ving. Ook nu weer was de Har, die op een nieuw na-oor- js dieptepunt opende, de &sdoener. Hierdoor had de ste stemming in Wall Street ai effect daar beleggers zich wójdig hielden. De koersen MNsten dan ook over een breed ont naar beneden. Ook op de 'Ügatiemarkt heerste een zeer oei» 'akke stemming. Niemand dei iet meer wat te doen in de iden lidige situatie. De markt is etel onoverzichtelijk gewor- ie(jf in, zo werd gezegd. In de k, A %atiesector bedroeg het ge- 1. de tiddelde koersverlies zestig tot ra* ventig cent. Bij de internatio- Mus was er enige vraag voor 13ai °°goyens bij opening, waar- I. V®01, dit staalfonds twintig cent men m aantrekken tot 40,50. Het sen instige bericht van Akzona, 22 Hf( rocent meer winst in het derde E (wartaal, viel in een verkeerde hte^kt, zo werd gezegd. Akzo Mlaalde dan ook met dertig cent 31,10. Unilever was vijftig .lent in reactie op 125, Pilips - "i icavue up j ruips u,wmtig cent op 26,60 en Kon. aj «te veertig cent op 130,90. de financiële sector had de an BUrs kampen met aanbod, ,ei« 'aartegenover geen koopor der- ers stonden. Ook hier moesten int e koersen dan ook fors terug, verloor Nationale Nederlan- 1,70 op 110, ABN ƒ1 op en AMRO Bank zeventig °P ƒ5,80. De scheepvaart- 8 ector was in deze sombere wpituatie enigszins een lichtpunt. Lichte vraag deed de koers van Van Ommeren met 1 stijgen tot 150, en die van Nedlloyd met zestig cent tot 83. KNSM daarentegen lag 2 lager op 86,50 flauw in de markt. HVA trok weer eens de belang stelling en opende 1,70 lager op ƒ53,80. Op de vloer begint men meer en meer te twijfelen over een mogelijke samenwerk ing tussen HVA en Volker, zo viel te beluisteren. Heineken moest een forse veer laten en opende 2,80 lager op 98. KLM daarentegen kon negentig cent aantrekken tot 161,70. Op de lokale markt blijven de koer sen afbrokkelen door gebrek aan belangstelling. Met name de aannemerijsector, zowel nat als droog, lag er zwak bij. Zo moest Vandervliet Wernink 3,70 af staan op 116,10 en Bos Kalis ƒ1,50 op ƒ110. Logisch, aldus de beurs, want dit fonds was woensdag fors lager. Ook de verzekeringssector lag er flauw bij. Amfas verloor 1,30 op 110, Amev 1,40 op 88,20 en Enia ƒ1 op 141. Op de actieve markt moest Nat. Nederlanden, na de reeds zeer flauwe ope ning, nog verder terug. Een uitschieter naar beneden was weggelegd voor Wolspinne rij Ede, waar 3,60 van de koers af ging op ƒ96,50. VMF was 1,30 lager op 52,70, terwijl Ahold 1,20 moest prijsgeven op 115,80. De mededeling van RSV dat er mogelijk gróte orders uit Alge rije voor de onderneming zijn weggelegd, vormde een licht puntje. Champagne import stuk gestegen DEN HAAG In het eerste halfjaar van 1978 heeft Neder land 271.242 flessen champagne- geïmporteerd; ruim 40 procent meer dan in dezelfde periode van 1977, toen de Nederlandse champagne-invoer 193.140 fles sen beliep, zo bericht het Comi té Interprofessionnel du Vin de Champagne te Epernay. De champagne, die in de eerste zes maanden van 1978 ons land binnenkwam, vertegenwoordigt een waarde van 6.152.299 Fran se francs. De totale champagne-omzet nam over het eerste halfjaar van 1978 toe met 13,6 procent tot 77.197.303 flessen (eerste halfjaar 1977: 67.952.958 fles sen). BRUSSEL (Reuter) Het Monetaire Comité van de Europese Economische Ge meenschap is er tijdens zijn besprekingen van de afgelo pen dagen in Brussel niet in geslaagd vorderingen te ma ken met het oplossen van allerlei technische proble men die het toekomstige Eu ropese Monetaire Systeem oplevert. Volgens zegslieden in Brus sel zijn meningsverschillen ontstaan tussen Frankrijk en Engeland aan de ene en West- Duitsland en Nederland aan de andere kant. Het gaat over de rol die het voorgestelde „mandje" van Europese va luta's moet spelen bij het vroegtijdig signaleren van munten die uit de band drei gen te springen, dat wil zeg gen meer in koers lijken te gaan stijgen of dalen dan was overeengekomen, aldus de zegslieden. Verder kunnen de hoge amb tenaren van de ministeries van financiën en de centrale banken waaruit het Monetai re Comité bestaat het niet eens worden over de krediet verlening ter ondersteuning van zwakke valuta's. Voorde geschillen zullen nu oplossin gen moeten worden gezocht op ^ministerieel niveau of zelfs hoger, zo zei men. De ministers van financiën komen maandag in Luxem burg bijeen en mogelijk op 23 oktober nog eens. Het is de bedoeling dat ze het voor het einde van de maand eens worden over de opzet van het EMS. Als dat lukt kunnen in de topconferentie van de EG op 4 en 5 december in Brussel spijkers met koppen worder Goedkopere Duitse luchttarieven BONN (AP) Het ministerie van transport in Bonn heeft goedgekeurd, dat belangrijke tariefsverlagingen zullen in gaan voor groepvluchten, tij dens de weekeinden, van de Bondsrepubleik naar Groot- Brittannië, de Scandinavische landen, de Beneluxlanden, Oos tenrijk, Zwitserland en Italië en terug, en zulks met ingang van 1 november. Het komt hierop neer, aldus het ministerie, dat die tarieven ge middeld 50 percent lager zullen worden dan nu nog wordt bere kend voor vervoer via vaste vluchten. De goedkope tarieven gelden alleen voor retourvluchten en als de reis wordt begonnen op een zaterdag en eindigt op een zondag, uiterlijk een maand la ter. AKZONA De winst van Ak zona Inc. is in het derde kwar taal van dit jaar ten opzichte van dezelfde periode in 1977 gestegen van 2,68 min. dollar tot 3,3 min. dollar. Over de drie eerste kwartalen van dit jaar bedroeg de nettowinst van Ak zona 15,3 min. dollar; dat is 29 pet meer dan in de eerste drie kwartalen van het jaar daar voor. SCHIPHOL De directie van luchthaven Schiphol hoopt het jaar 1978 af te kunnen sluiten zonder of mogelijk met een zeer gering verlies. In de prognoses voor 1978 werd voor dit jaar AMSTERDAM - Het was niet zo'n gelukkige week voor de beleggers. Langzaam maar zeker brokkelde het koers niveau af. Wel was dins dag de stemming iets vrien delijker - de teruggang kon toen wel worden opgehouden maar uiteindelijk niet wor den tegengehouden. Het re sultaat was dan ook dat het algemene ANP-indexcijfer van 97 vorige week vrijdag tot 95,1 afgelopen donderdag terugviel. Het is alweer een maand geleden (11 september) dat het indexcijfer met 100,8 het hoogste punt van het jaar bereikte. Opvallend was dat de goede stemming in Wall Street maar heel weinig steun voor de beurs opleverde. En hier was het Dow Jones gemiddelde voor industrie-aandelen afge lopen woensdag toch weer bo ven de 900 (om precies te zijn 901,42) gekomen. Dat is in een week een sprong van bij na 28 punten. Maar ook de beurs in Frankfurt deed het deze week heel goed, maar ook dat leidde bij ons niet tot Duitse kooplust. Weinig liet de beurs zich ook gelegen liggen aan de mede deling van de president van de Nederlandse Bank, dat in het tweede kwartaal er waar schijnlijk sprake was van eni ge opleving van de economi sche activiteit. De produktie van de verwerkende industrie herstelde zich in de periode april tot en met juli ruim schoots van een inzinking in het eerste kwartaal. De pro ductie kwam hiermee enigs zins boven het gemiddelde productieniveau van 1977 te liggen. Uit de kwartaalcijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek over het eerste halfjaar blijkt dat het produktieniveau - mede door het betere twee de kwartaal -in de voedings- en genotmiddelenindustrie twee procent hoger was dan in de eerste helft van 1977. Bij de grafische industrie en de uitgeverijen was die stij ging 8 procent, bij de papier en papierverwerkende indus trie 4 procent en bij de che mische industrie 2 procent. Het produktieniveau daalde daarentegen bijde textielin dustrie met 3 procent en bij de rubberindustrie met 3,5 procent. Gelijk bleef het nive au in de kledingindustrie, in de lederindustrie en in de bouwmaterialen, aardewerk en glasindustrie. Al dit toch wel gunstige nieuws werd overschaduwd door de voortgaande valuta onrust. De dollar blijft naar beneden gaan, waarbij hij donderdag in ons land op ruwweg 2,02 belandde. De verkopers van dollars blijven in Zwitserse francs en Duitse marken vluchten waardoor de markt ten opzichte van de gulden in waarde stijgt en de Nederlandse Bank op grond van de Slang-overeenkomst marken moet verkopen, waar voor zij guldens terugkrijgt. De geldhoeveelheid in circula tie wordt hierdoor kleiner en de krapte op de geldmarkt, mede door grote belastingbe talingen, wordt groter. De internationale fondsen hadden van de lage dollar be hoorlijk last, waarbij mede in aanmerking genomen moet worden, dat Koninklijke Olie, Unilever en Philips ook op de New Yorkse beurs noteren. Deze week zakte Koninklijke een goede 3.-, Philips ƒ1.- en Unilever bijna 1.-. Akzo raakte 1,20 kwijt en beland de donderdag op 31,- waar tegenover Hoogovens zich uit stekend op\ ongeveer 40,- wist te handhaven. Van goed handhaven kon ook bij de scheepvaartfondsen ge sproken worden. Alleen KIM - die eveneens in New York noteert - verloor 3,- tot 161,- op donderdag. Verlies was er ook weggelegd voor de banken en de verzekering smaatschappijen. ABN zakte bijna 9,50 tot 366,- en AMRO-bank 2,- tot 76,-. Nederlandse Credietbank raakte 2,70 kwijt tot 54,50 en Slavenburg 2,50 tot 243,50, alles op donderdag. Maar verliezen van 2,- tot De hoge rente op de ge ldmarkt (voor drie maand- sgeld is dat plm. 12 procent, voor minder maanden nog hoger) zuigt geld van de kapi taalmarkt weg, waardoor daar een druk op de koersen ontstaat. De banken moesten haar spaartarieven verhogen om spaarders vast te houden en nieuwe spaarders aan te trekken. Die verhoging van de betalen creditrente dwong de banken weer om de debet- rente te verhogen. Maar was ook een uitstraling op de pro longatietarieven. Er moet nu 11,5 procent betaald worden voor het geld dat geleend wordt om effecten te kunnen kopen. Zo'n tarief prikkelt de kooplust niet. Sterker, de beurs ziet hierin eerder een motief om minder te kopen. In deze gedachtengang speelt het hoge prolongatietarief mede een rol bij de druk op dé koersen. 4,- zagen wij ook bij de verze keringsmaatschappijen. Daar bij heeft men te maken met fondsen die dit jaar sterk wa ren gestegen en dan vallen de genoemde koersverliezen erg mee. In de locale markt waren op een breed terrein verliezen. We noemen de aanneming smaatschappijen, waarvan al leen de Bataafse Aanneming Maatschappij en Bos Kalis zich niet alleen konden hand haven maar zelfs nog iets aantrokken. Bij de zware in dustrie zakten in de eerste vier dagen van de week Vere nigde Machinefabrieken 1,30 en Rijn-Schelde-Verolme 2,30. Toch was laatstgenoem de donderdag ƒ1,- hoger. Een bericht dat het concern na een order van 40,- miljoen uit het Midden-Oosten nog een order van f14,- miljoen uit Algerije had gekregen, maakte toch wel indruk. Bij de uitgeversmaatschap pijen overheersten ook de koersverliezen. Een uitzonde ring vormde de Nederlandse Dagblad Unie met een winst van 3,- tot 268,- en Wege ner met een winst van 5,50 tot 86,- op donderdag. Ver liezen waren er ook in de tex tielsector, maar hier waren het textielgroep Twente en Wol Spinnerij Ede die niet naar beneden gingen maar zich wisten te handhaven. De obligatiemarkt had be hoorlijk te lijden onder de stijgende rente op de kapi taalmarkt hetgeen tot uiting kwam in een daling van de obligatiekoersen met een paar punten. Hoe diep het mes er de laatste tijd is ingezet, laten een paar voorbeelden zien. Op 8 september moest voor een 8 procents Nederland van 1.000,- met een looptijd van 25 jaar 1.020,- betaald wor den. Aigelopen donderdag was dat 966,-. En de tien jaar lopende 8 procents Ne derland is in die tijd gezakt met 1.030,-tot 986,-. De nieuwe 8,5 procents lening van de Nederlandse Investe ringsbank voor Ontwikkeling slanden, uitgegeven tegen 99, geeft een rendement van 8,65 procent. De beurs meent dat de inschrijving op die lening deze week succesvol is verlo pen. Ook de hypotheekbanken hebben zich aan de stijgende rente aangepast. Zowel de Westland-Utrecht Hypotheek bank als de Friesch-Groning- sche Hypotheekbank is 8,75 pandbrieven tegen een koers van 100 gaan uitgeven. Beleggers die over contant geld beschikken of die door aflossing geld ter beschikking krijgen, zullen momenteel eer der de geldmarkt opzoeken dan de kapitaalmarkt. Op de geldmarkt toch kunnen zij thans een erg aantrekkelijke rente maken, ook al is dit maar voor korte tijd. Zelfs verkopen van obligaties kan nog voprdeliger zijn bij her belegging op de geldmarkt. De onrust op de valutamarkt brengt dus wel heel wat te- DONDERDAG 12 OKTOBER 1978 Actieve aandelen VK OPENING SL KOERS AKZO 20 ABN 100 Amro 20 Deli-Mij 750 Dordtsche 20 Dordtsche Pr Heineken 25 Heineken H 25 Hoogov 20 HVA-Mijen eert KNSM cerl 100 KLM 100 Kon. Olie 20 Nat Ned. 10 Nedlloyd 50 Ommeren Cert Philips 10 Robeco 50 Rolinco 50 Rorento 50 Unilever 20 31.40 368,00 76,50 119,00 168,70 167,20 100,80 94,00 40,30 55,50 88,50 160,80 131,30 111,80 82.40 149,00 26,80e 31,10 367,00 75,80 118,60 169.00 167,60 98,00 91.00 40,50 53,80 86,50 161,70 130,80 110,00 83,00 150,00 26.60 176,80 142,20 122.40 125,00 31.00 366.00 76,00f 118,60 169.20 167,80 98.70 92,00 40,10 55,00 87,50 161,00 130.70 109,30 83.00 150.50e 26.50e 177,40e 142,40 122,10 125,00 Blnnenlahdte Obligatie» 10.50 Ned 74 9.75 id 74 9 50 id 76-1. 9 50 id 76-2 9.00 id 75 8.75 id 75 8.75 id 75-2 8.75 id 76-96 8.50 id 75 8.50 id 75-2 8.25 id 76-96 8 25 id 77-92 8.25 id 77-93 8 00 id 69 8.00 id 70-95 8 00 id 71-96 8.00 id 70 I 8.00 id 70 II 8 00 id 70 III 8 00 id 76-91 8 00 id 77-97 8 00 id 7-87 7 75 id 71-96 7.75 id 73-96 7 75 id 77-97 7.75 id 77-92 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 7 50 id 72-97 7 50 id 78-93 7.50 id 76-88 7.50 id 71-81 7.20 id 72-97 7.00 id 66 1-91 7 00 id 66 II 7 00 id 69-94 6.50 id 68 I-93 6 50 id 68 II 6.50 id 68 III 6.50 id 68 IV 6 25 id 66-91 6 25 id 67-92 6 00 id 67-92 5.75 id 65 I-90 5.75 id 65 II 106,30 103,20 104,40 102,10 101,10 101,20 100,00 98,70 98,70 98,70 97,40 97,00 96,50 95,30 96,00 96,40 95,10 95,20 98,40 106,00 105,50 102,50 103,60 101,60 100.75 100,80 100,40 99,80 99,70 98.20 98,40 98,40 96,60 96,50 96,20 99,50 97,65 98,00 97,20 96,70 98,60 95,00 95,00 95.30 96,00 93,80 93,50 92,90 94,60 94.40 98,40 90,80 92,70* 92,90 92,00 90,10 89,90 89,50 89,20 90,00 89,30 87,90 87,70 88,20 5.25 id 64 I-89 5.25 id 64 II 5.00 id 64-94 4 50 id 58-83 4 50 id 59-89 4.50 id 60 I-85 4 50 id 60 II 4 50 id 63-93 4 25 id 59-84 4 25 id 60-90 4 25 id 61-91 4.25 id 63 I 4.25 id 63 II 4.00 id 61-86 4 00 id 62-92 3.75 id 53-93 3 50 id St 47 3.50 id 53-83 3 25 id 48-98 3 50 id 56-86 3 25 id 50-90 3.25 id 54-94 3 25 id 55-95 3.25 id 55-85 3.00 id Grto. 3.00 id 37-81 3.00 id Grto 46 11 00 BNG 74-81 11 00 id 74-84 10 50 id 1974 9 50 id 74-82 9.50 id 74-99 9.50 id 75-85 9 50 BNG 76-01 9.00 id 75-00 8 75 id 70-90 8 75 id 70-95 8 75 id 75-00 8 75 BNG 77-02 8 50 id 70-85 8 50 id 70-95 8.50 id 73-98 81,30 79,40 74,00 80,00 76,00 75,30 103,60 109,70 103.60 101.40 103,20 106,80 102,20 86.10 85,80 82,20 93,80 87.00 89,70 84.50 80,30 90,00 83,10 81,50 80.50 80,80 88,50 80,30 78,40 73,00 89.40 88,30 72,00 79.50 75,00 74,80 88,50 47.10 94,40 93,30 103.10 109,30 102,90 101,00 104,50 103,00 106,30 102,10 100,60 101,00 100,80 100,60 99,50 BJnnanlandaa aandalan ACF Ahog-BOB Ahold AMAS AMEV Asd Droogd. Asd Rijtuig Ant. Brouw. Ant. Verf Arnh. Schbw Asselberg Ass St. R'dam AUDET Aut. Ind Rt Ballast-N BAM Batenburg Beek. van Begemann Berkel P Blydenst C Boer Druk Bols 160,10 51,50 117,00 7,50 88,20 111,30 95,00e 306,00 •121,00 146.00 450,00 100,80 722,00 2070,00 105,50 101,60 380,00 65,00 92,50 80,00 63,00 90,00 660,00 176,00e 74,80 158,50 132,50 Braat Bouw Bredero VG Brepero VR Buhrm Tett Calvé D cert id 6 pet cerl Centr Suik. Ceteco Chamotte Cindu-Key Claimindo Crane Ned Desseaux Van Dorp en C Dr. Ov Hout Duiker App Econosto Elsevier id cert EMBA Eriks Ford Auto Fr Gr Hyp Furness Gamma H .d 5 pet PW Gel Delft c Gelder cert Geld Tram Gerofabr Giessen Gist Broc Goudsmit Hagemeijer Hero Cons Hoek s Mach Holec HALL Trust Holl Kloos Holl Beton Hunter D ICU IHC Holland Ind Maatsch IBB Kondor Interlas Internatio M Inventum Kempen Beg Kiene S Kluwer Kon.A Volker KBB id cert id 6 cum Kon Ned Pap Krasnapolsky Kwatta 272.50 1260,00 1265,00 308,00 308,00 73,30 173,30 1390,00 80,10 75.00 232,00 233,00 25,10 35,00 1830,00 1090,00 51,50 56,70 176,50 385,00 275,00 32,70 304,20 304,00 215,00 142,00 87,60 29,80 945,00 124,00a 70.50 115,60 7.45 86,50 110,00 98,00 306,00 315,00 221.00 145,00 440,00 100,00 721,00 2110.00 110,50 100,60 382,00 65,00 92,50 81,00 63,00 91,00 660.00 174,50 73,30 158,50 131.70 266,50 1258,00 1260,00 304,00 301,50 72,10 172,50 1385,00 83,00 73,00e 231,50 232,50 25,10 35,00 1825,00 1080,00 51.50 56,70 177,00 390,00 273,00 33,50 302,00 301,20 214,00 141.50 87.30 29,20 930,00 121,50 70.20 Landrè Gl Leids. Wol Macintosh Maxwell Petr Meneba Metave rpa MHV Adam Moeara Fn id 1-10 idem 1-4 Mijnb. W. Naarden Naeff Nat. Grondb. NBM-Bouw Nedap Ned. Bontw. Ned. Crediet Ned. Dagbl NMB Ned. Scheep Nierstrasz Norit Nutricia GB Nijverdal Océ v.d.Gr. OGEM Hold. Orenstein O tra 65,10 172,00 67,50 2295,00 37,50 295.10 3825.00 800,00 660,00 26,00 78,00a 55,10 33.00 438,00 102,30 55,20 269,00 207,50 215,00 1240,00 112,20 42,00 71,00 177.70 33,70 231.00 155,00 Oving-D-S Pakhoed H Palembang Palthe Pont Hout Porcel. Fles Proost Br Rademakers Reesink Reeuwijk Reiss en Co RIVA id cert Rohte disk Rommenhöll Ri|n-Schelde Sanders Sarakreek Schev Expl Schlumberger Schokbeton Schuitema Schuppen Schuttersv Slavenb Bank Smit Internat Stevm Gr 235,00 49,20 46,00 75,00 46.10 239,00 136,00 160,50 418,00 197,00 89,00 124,00 386,50 386,50 63,30 289,00 71.00 142,00 55,50 1,56 925.00 1310,00 135.001 350,50 102,00 242,60 68,00 104.00 194,00 269,60 65,50 171,50 68,20 2290,00 37,50 295,00 3765,00 800,00 660,00 26,20 55,10 32,50 436,00 102.30 54,50 268,00e 206,10 213,00 1240,00 112,00 41,60 70.50 176,50 33,50 230,50 155,00 235.00 48,00 45,00 75,00 46,20 239,00 136,90 160,00 418.00 198,50 90.00 123,00 383,00 382,00 63,30 289,50 71.00 141,50 55,50 1,56 925,00 1280,00 136,50 350,50 103,00 243,50 67.00 103.50 34,50 17,00 245,00e 54,00 345,00 48,00 140,00 39,80 112,00b 122,00 72.60 93,50 54,00 157,00 77,10 195,50 120,50 23,30 92,20 14.00 230.20 93.30 75.00 46.10 679,00 122,60 326,00 100,00 178,00 45.10 110,50 14,50 35,00 17,00 248,00 53,30e 342,00 48,00 139,00 39,20 122,00 71.00 93,50 52,00e 156,00 77.10 195,00 118,00a 23,50 89,80 14,50 230.20 92,50 74,90 45,50 665,00 122,00 327,00 99,10 177.50 44.60 108.80 14.80 Tilb Waterl Tw Kabelf Ubbink Umkap Vd Vliét-W Ver Glasf Vmf-Stork VNU Verto cert Vezelverw Vihamij Butt VRG Gem Bez Wegener Wessanen WU Hyp Wolsp Éde Wyers Wijk en Her Binn. Bell VG BOG Breevast Converto Eur. Pr. Inv Goldmines Holland F IKA Belgg. Intertoonds Leveraged Obam Sumabel Tokyo PH(S) Tokyo PH Uni-lnvest Wereldhav 131.00 97,00 198,70 350,50 265,00 193,00 160,50 119,80 105,80 54,00 100,30 14,00 85,00 73.00a 53,60 86,50 73,20 410,00 100,10 59,80 134,00 103,00 116,00 134,50 177,00 178,50 180,00 107.00 130,10 450,00 145,00 129,00 506.00 97,50 72,20 55.00 102,60 145,50 101,80 121.70 130,20 96,50 193,00a 350,00 266.00 192,00 160,50 118,00 105,80 52,70 98.50e 14,10 85,00 74,00 53,50 86,00 73.00 400.00 96,50 59.20 134.00 102,50 116,00 134.00 177,00e 176.00 173,00 534,00 130,10 446,00 143,90 127,00 503,00 97,50 71,80 54.50 102,20 144.50 101.50 120.50 ANP-CBS gemiddelde (1970 100) lm Conc. 00.90 00.30 Industrie 67.50 86.60 Sch.- en l.vrt. 105.00 1 05.40 Banken 265.10 263.90 Verzekering 156.30 153.90 Handel enz. 127.30 126.00 Algemeen 95.00 95.10 b bieden d exdividend e gedaan-bieden f gedaan-laten g bieden en exdividend h laten en exdividend k gedaan-laten en exdividend I gedaan-bieden en exdividend

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17