icht voordeel yoor Kortsjnoj Lotto en toto Damstrijd is losgebarsten Sterke paarden genoeg in Prijs der Giganten Bijna 100 partijen in Holland bokstoernooi :Drie wielrenners WK betrapt op gebruik doping Van der Smissen start goed iPORT LEIDSE COURANT/' VRIJDAG 13 OKTOBER 1978 PAGINA 15 DEN HAAG - Lotto 40 van afgelopen zondag heeft geen winnaar van de eerste prijs opgeleverd. Veertien mensen meldden zich daarentegen voor de tweede prijs: zij ontvangen ruim 21.000 gulden de man. Toto 40 werd door 102 mensen juist ingevuld. De eerste prijs levert daardoor het geringe bedrag van ruim 1600 gulden op. De uitslagen zijn: Lotto In deze lotto vielen 24.566 prijzen; inleg: 3.406.330,00; prijzenbedrag: 1.728.662,11. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 14 winnaars, die elk bruto 21.228,00 ontvangen. Derde prijs: 195 winnaars, die elk bruto 1.938,90 ontvangen. Vierde prijs: 9.648 winnaars, die elk 47,50 ontvangen. Vijfde prijs: 14.709 winnaars, die elk 31,20 ontvangen. De jackpot voor lotto 41 van zondag 15 oktober: 135.391,56. Toto In deze toto vielen 9.782 prijzen; inleg: 660.966,00; prijzenbedrag: 355.002,91. Eerste prijs: 102 winnaars die elk bruto 1.633,60 ontvangen. Tweede prijs: 1.374 winnaars, die elk 57,10 ontvangen. Derde prijs: 8.306 winnaars, die elk 13,20 ontvangen. Sportwereld BARCELONA - De Belg Mi chel Pollentier heeft gisteren de vijfde beklimming van de Mon- tjuich gewonnen. Gerrie Knete- mann werd zesde. BETHUNE - Leo van Vliet was met een tiende plaats de beste Nederlander in de tweede etap pe van de Ster der Beloften, die werd gewonnen door de Belg Jacobs. AMSTERDAM - Hugo Hoven- kamp en Willie van der Kerkhof zullen zondag in verband met de woensdag opgelopen blessu res niet spelen. Van der Kerkhof hoopt woensdag tegen Glasgow Rangers wel te spelen. Amsterdam Johan Cruyff zal op dins- a j 1 dag 7 november officieel afscheid nemen Afscheid a,s actief voetballer. In het stadion waar hij voor zijn opzienbarend vertrek naar Barcelona grote triomfen heeft gevierd: het Ajaxstadion. Cruyff zal spelen in het huidige Ajax en de tegenstander is de drievoudige Europese kampioen, Bayern München. De Westduitse ploeg zal met al zijn coryfeeën opdraven, zoals Sepp Maier, m Gerd Müller, Paul Breitner, Schwarzen- i november beek, Höness, Rumennigge etc. Het ligt in de bedoeling dat de vroeger voetbalster een gehele wedstrijd zal spelen. De wed strijd begint om 20.15 uur en zal worden voorafgegaan door een ontmoeting van oud-Ajax (met o.a. Klaas Nuninga, Theo van Duivenbode, Ton Pronk, Bennie Mul ler, Co Prins en Sjaak Swart) tegen oud-Barcelona, waarin in ieder geval Suarez zijn opwachting zal maken. De recette komt ten goede aan het Emma Kinderziekenhuis voor de bestrijding van jeugdkanker en aan de stichting sport voor gehandicapten. IE GENEVE Drie wielrenners die hebben deelgenomen aan het wereldkampioenschap op de weg op de Nürburgring in West- Uinteland, zijn betrapt op het gebruik van verboden stimulerende ®iddelen. De internationale wieleruni (UCI) heeft gisteren in «enève bekend gemaakt dat het drietal anabole steroïden, een spierversterkend middel, heeft gebruikt. t UCI weigerde de namen van de gebruikers te geven, maar volgens welingelichte bronnen betreft het een Belg, een Fransman een Zwitser. Het secretariaat van de UCI wil de namen van ae betrokken renners niet prijsgeven voordat het hoofdbestuur Jan de unie een beslissing in deze zaak heeft genomen. Het hoofdbestuur zal de dossiers op 23 november in Genève bekijken. ^Jdens de baanwedstrijden om de wereldtitels in R^iinchen werd renner positief bevonden: de Oostduitser Durpisch (tweede °)J de achtervolging amateurs). Bij de ploegentijdrit voor amateurs Png de Pool Szurkowski over de schreef en bij de wegwedstrijd 0nr amateurs werd de Onstenriiker hetmnt bbe me iguio City De partij ontwikkelde zich als o afruilvariant van het klassieke damesgam- et Een speelwijze die Karpov en Kortsjnoj vele malen in deze tweekamp hebben gekozen, ortsjnoj concentreerde zijn aanval op de dame- ere leugel en volgde de speelwijze van de partij ïton esbevsky—Mjagmarsuren. lij de 15e zet week Karpov af van de geëigende regen en koos voor een variant. Op dat moment ad Kortsjnoj een half uur bedenktijd gebruikt n de wereldkampioen 40 minuten, laarna had de uitdager aanmerkelijk meer tijd odig dan zijn opponent, die afwachtend speelde, la de 31e zet had Kortsjnoj nog 25 minuten ver voor de negen zetten die hem scheidden van de tijdcontrole. Karpov had toen nog zeventig ninuten bedenktijd. De uitdager had vrijwel al heil ijn tijd nodig doch kwam niet in moeilijkheden. 00, iarpov dacht tien minuten na voordat hij zijn 'te zet onder couvert afgaf De complexe stelling bij het afbreken had ook van de experts veel onduidelijkheden. Toch geloofden Raymond Keene en FIDE-president prof. dr. Max Euwe dat Kortsjnoj mogelijkheden heeft om de partij te winnen en daardoor de stand in de tweekamp op 55 te brengen. De 31ste partij had het volgende verloop: Wit: Kortsjnoj. Zwart: Karpov: 1. e2-c4 e7-e6; 2. Pbl-c3 d7-d5; 3. d2-d4 Pg8-16; 4. e4xd5 e6xd5; 5. Lcl-g5 Lf8-e7; 6. e2-e3 0-0; 7. Lfl-d3 Pb8-d7; 8. Pgl-f3 Tf8-e8; 9. Ddl-c2 c7-c6; 10. 0-0 Pd7-f8; 11 Lg5xf6 Le7xf6; 12. b2-b4 Lc8-g4; 13. Pf3-d2 Ta8-c8: 14. Ld3-f5 Lg4xf5: 5. Dc2xf5 Dd8-d7; 16. Df5xd7 Pf8xd7; 17. a2-a4 Lf6-e7; 18. Tfl-bl Pd7-f6; 19. a4-a5 a7-a6; 20. Pe3-a4 Le7-f8; 21. Pa4-c5 Te8-e7; 22 Kgl-fl Pf6-e8; 23. Kfl-e2 Pe8-d6; 24. Ke2-d3 Tc8-e8; 25. Tbl-el g7-g6; 26. Tel-e2 l7-f6: 27. Tal-el Lf8-h6; 28. Pd2-b3 Lh6-?8; 29. Pb3-d2 Lf8-h6; 30. h2-h3 Kg8-f7; 31g2-g4 Lh6-f8; 32 f2-f3 Te8-d8; 33. Pd2-b3 Pd6-b5; 34. Tel-fl Lf8-h6; 35. f3-f4 Lh6-f8; 36. Pb3-d2 Pb5-d6; 37. Tfl-el h7-h6; 38. Tel-fl Td8-b8; 39. Tfl-al Tb8-e8; 40. Tal-el te8-b8; 41. e3-e4 d5xe4; 43. Pd2xe4 Pd6-b5; 43. Pe4-c3 Te7xe2; 44. Telxe2 Lf8xc5; 45. B4xc5 Tb8-d8; 46. Pc3xb5 a6xb5; 47. f4-f5 afgebroken. Kortsjnoj kwam in tijdnood, maar wist de ontmoeting met licht voordeel te beëindigen. ARCO Met de donderdag 1de tweede ronde in het tooi om het wereldkam- ioenschap dammen in Arco de strijd pas echt goed te begonnen. Uitgezonderd iet duel Mitsjanski-Korenevs- u, waarin de twee Russen na 19 zetten tot remise besloten, ïerd bijzonder fel om de pun- m gespeeld. Harm Wiersma ipeelde tegen de Congolees limbi geen punt. wereldkampioen gebruikte reel bedenktijd en liet niets aan iet toeval over. In het midden- besliste Wiersma met een p zich vrij eenvoudige combi- itie de strijd. De andere over- finning in deze ronde kwam op aam van de Rus Tsjegolev. De ud-wereldkampioen had van et begin af het centrum geheel i handen en verkreeg groot lositioneel voordeel. Zijn tegen- tander Diaw, die zeker geen inverdienstelijk speler is, was ansloos. )e Nederlandse Johan Bas- iaannet is aan een nederlaag ntsnapt. Aanvankelijk bouwde üj een knappe aanval op. In iet middenspel werd hij echter errast door een schijf offer van I'Daye. De Amsterdammer iwam daardoor in een vrijwel rerloren positie. Daarbij kwam lan nog dat Bastiaannet in nij- Jpende tijdnoot was geraakt. Vanaf dit moment heeft de man uit Mali niet de sterkste voort- kettingen gekozen. In een ra- tend trempo spelende Neder- lander kreeg nog de gelegenheid om aan de greep van zijn tegen- Frank Drost speelde remise tegen landgenoot Clerc. stander te ontkomen en bereikte een niet meer verwachte pun- tendeling. Frank Drost en Rob Clerc deelden de punten na een strijdvaardig duel waarin aan beide kanten wel degelijk voor de winst werd gespeeld. De strijd bleef evenwichtig opgaan. De uitslagen van de tweede ronde zijn: Nimbi (Kon)-Wiersma (Ned) 0-2; Drost (Ned)-Clerc (Ned) 1-1; Bas tiaannet (Ned)-N'Daye (Mal) 1-1; -De stand is: 1. Bastiaannet, Wiersma, Gantwarg en Tsjegolev 3 punten; 5 N'Daye, Clerc, Drost, Verpoest, Korenevski en Mitsjanski 2; 11. Nimbi en Diaw Hilversum De Franse rijder Pierre Desiré Allaire komt niet aan de start in de Prijs der Giganten, dinsdagavond op de Hilversumse baan. Hij verblijft voor een verhoor in Nice. Zijn paard Hillion Brillouard zal in de eerste Heat worden gereden door Jean Claude Mariette en achter Fakir de Vivier zal in de tweede heat op de sulky zitten de vermaarde Franse rijder Michel Gougeon. Ook de deelneming van de Franse pikeur Roger Vercruysse is nog twijfel achtig. Beide pikeurs zijn, zoals bekend, in Frankrijk onlangs aangehouden door de politie omdat ze op grote schaal met draverijen zouden hebben geknoeid. Vooral Allaire die paarden in training heeft van de beroemde filmsterren Alain Delon en Mireille Darc schijnt in de weer te zijn geweest met stimulerende middelen. Normaal gesproken komen de Fransen met zeven paarden naar de Hilversumse baan. Hierbij dan Hillion Brillouard, een als een komeet opkomend paard, ontdekt door Allaire. Ook Fakir de Vivier is een van de snelste paarden in Frankrijk. Populair in ons land. maar vooral in Finland, is de Finse merrie Charme Asserdal, die afgelo pen zomer op Duindigt de Grote Prijs der Lage Landen won. Het was de grootste triomf uit haar loopbaan tot nu toe. Ook de nu zesjarige Deense Tarok weet van wanten. Hij is in zijn geboorte land niet te kloppen en zo'n trekpleister op de banen dat hij nauwelijks een uitstapje naar het buitenland kan maken. De hengst kan bogen op een record van 1.14.4 min. en is een fenomenale sprinter. Uit Zweden komt de Europese recordhouder Pershing met een kilometertijd van 1.13.2, de kampioen der vijfjarige Europese dravers Ex press Gaxe en Madison Avenue. Nederland heeft tegen het sterke veld met paarden uit Frankrijk, België, Amerika, Denemarken, Finland niet veel in te brengen. Een „echt" Nederlands paard komt zelfs ziet aan de start. Harrie Pools komt in actie met de nieuwe Amerikaanse import Speedy Gent en verder starten Speedy Volita (Gerard Gom- mans). Noble Darby en Heat Treat (beiden Sjeng Hendrikx), Snegem Flight (Jan van Dooyeweerd) en de kansloze Opa met Siem Hartman. Kans Op papier heeft Speedy Volita aan Nederlandse kant nog de beste kans. De merrie heeft een enorme snelheid en is in de huidige vorm ook kandidaat voor de vijfenzeventig mille die de winnaar in de finale wacht. De Oostzaanse stal Meijn, waartoe Speedy Volita behoort, heeft zijn in Amerika vertoevende crack Lola's Express teruggetrokken. „Het was voor ons", aldus Piet Meijn, „een enorme teleurstelling, dat mijn Amerikaanse trainer Ted Taylor het niet verantwoord vond om Lola naar Hilversum te sturen. Als hij nog een paar koersen in Nederland had kunnen lopen, zou Lola wel zijn gekomen, maar om de conditie van het paard te handhaven heeft Taylor geadvi seerd mijn paard niet te laten overvliegen. Vooral de vierdaagse quarantaine na zijn terugkeer in Amerika heeft hierbij een belangrijke rol ge speeld. Laten we hopen dat Speedy Volita alle teleurstellingen wegneemt". De Prijs der Giganten is opgenomen in het Grand Circuit Internationaal. De krachtmeting van dins dagavond is daarvan het elfde onderdeel. Indien de weers- en baanomstandigheden goed zijn, is het niet onmogelijk dat het baanrecord aan stukken gaat. Dat staat sinds vorig jaar op naam van Bellino II met 1.13.8. Pershing, Europees recordhouder met 1.13.2, moet daartoe in staat worden geacht Onze tips voor de Prijs der Giganten: (eerste serie): Charme Assendal met Heikki Korpi, Spee dy Volita (Gerard Gommans), Hillion Brillouai-d (Pierre Desiré Allaire?) en outsider: Speedy Gent (Harrie Pools). Tweede serie: Pershing (Bernd Lindstedt), Fakir de Vivier (Pierre Desiré Allaire?), Faro II (Paul Essartial) en outsider: Snegem Flight (Jan van Dooyeweerd). ARTHUR VAN RIJSWIJK Franse toppikeur buitenspel „Charles Asserdal" met pikeur Heikki Korpi die op Duindigt de Grote Prijs der Lage Landen won en dinsdag op de Hilversumse baan start. ROTTERDAM Voor de ze vende editie van het tweejaar lijkse Holland bokstoernooi, die van 19 tot en met 23 oktober in het sportpaleis Ahoy' in Rot terdam wordt gehouden, heeft de Nederlandse boksbond een recordaantal inschrijvingen binnen gekregen. In totaal twintig landen vaardigen 110 boksers af. In vergelijking met de voorgaande jaren ontbreken de Russen en de Oostduitsers. In Rusland worden momenteel de nationale kampioenschap pen gehouden en in Oost-Duits- land is in de afgelopen week in Oost-Berlijn een groot toer nooi verwerkt. Daardoor kon het Nederlandse evenement programma-technisch niet wor den ingepast. Daartegenover staat dat er dit maal wel boksers van buiten Europa zullen uitkomen. De Zambiaanse ploeg, die ook in Oost-Berlijn deelnam, is door gereisd naar Nederland. De Ne derlandse boksbond hoopt de komende dagen ook nog de onderhandelingen met de Ame rikaanse bond te kunnen afron den. Wanneer dat succes ople vert zal een Amerikaans team samengesteld uit militairen die in West-Duitsland zijn gelegerd naar Rotterdam komen. Voorlo pig moeten in het vierdaagse programma 's zondags wordt niet gebokst 99 partijen wor den afgewerkt. Om dit grote aantal gevechten te kunnen ver werken wordt donderdags, vrij dags en zaterdags zowel in de middag als in de avond gebokst. De finales zijn vastgesteld :op maandagavond. Het Holland-toernooi krijgt voor Nederland een primeur. Voor de eerste maal zullen de amateurs in ons land boksen met handschoenen van tien En gelse onsen. Met handschoenen van dit gewicht heeft men in Engeland al twee jaar geexperi- menteerd en daarbij bleek dat het aantal k.o.'s aanmerkelijk verminderde. De twintig landen die voor het 7e Holland-toernooi hebben ingeschre ven zijn: België. Denemarken, Tsje- choslowakiie, Hongarije, Oostenrijk. Zwitserland, Joegoslavië, Zweden, Engeland, Noorwegen, Zambia, Frankrijk, Ierland, Polen, Schot land, Bulgarije, Roemenië, Spanje, Wales en Nederland. Sponsor voor autocoureur Jan Lammers ZANDVOORT De Europe se formule-3 kampioen Jan Lammers (22) is vrijwel rond met een sponsor die hem de overstap naar het formule-1 racen mogelijk moet maken. De shag-fabrikant Samson heeft zich bereid getoond ko mend jaar drie miljoen gul den uit te trekken om de po pulaire Zandvoortse autocoureur zo snel mogelijk in de top van de formule 1 door te laten dringen. Uitslagen Frankrijk PARUS De uitslagen van de gis teravond gespeelde wedstrijden in de Franse competitie waren: Laval-Marseille 2-1, Nantes-Bastia 1-0, Lille-Nice 4-0, Nimes-Saint Etienne 2-2, Metz-Bordeaux 1-0, Pa ris Saint Germain-Nancy 2-1, Lyon- Valenciennes 3-0, Monaco-Angers 3-0, Strasbourg-Sochaux, afgelast wegens mist De stand: 1. Strasbourg 21 punten, 2. Monaco 18,3. Sochaux 17,4. Lyon 17,5. Saint Etienne 17. 6. Metz 17. 7. Nimes 16. 8._Nantes 15.9. Bordeaux 15,10. Lille Tafeltenniszege op Ierland DUBLIN De Nederlandse tafeltennisploeg, bestaande uit Bettine Vriesekoop, Bert vd. Helm en Vlieg, heeft gisteren de landenwed strijd tegen Ier land met 5-2 gewonnen. Het was een ontmoeting die gold voor de eerste divisie van de Europese competitie. Alle en kelspelen eindigden in Neder landse overwinningen, alleen de dubbelspelen gingen verlo ren. In Praag verloor de Sovjet- Unie met 5-2 van Tsjechoslo- wakije en in het Joegoslavi sche Tuzla versloeg Hongerije met dezelfde cijfers gastheer Joegoslavië. Sportwereld BETHUNE De Zwitser Da niel Gisiger heeft de eerste etap pe van de Ster der Beloften gewonnen. Lammertink, die eerder de proloog won, eindigde op de 45e plaats. BARCELONA De Neder landse toptennisser Louk San ders is gisteren door de Tsje- choslowaak Tom Smid uitgeschakeld voor de kwart finales van het internationale Graaf Godo-toernooi van Bar- celona. Hij verloor met 2-6 en Tips voor Duindigt WASSENAAR - Zowel zaterdag als zondag zijn er draverijen en rennen op de Wassenaarse renbaan Duindigt. Beide dagen is de eerste start reeds om één uur. De tips voor zaterdag. JAGERSROPRUS: Romance H, Ronny Anjo en Rianne N. WIESENCLOWNPRUS: Gold Spark, Out of Date en Zilverster. CHARLOTTENLUNDPRIJS. Peter Post, Perfect Wilkes en Partner. WIESENCLOWNPRUS (tweede af deling): Selinas Gold, Holly Red en Salkol. ABYPRUS: Radja, Oscar Harvester en O bert Voome. OSLOPRUS: Peter Snell, Nike Vo- lann en Maybe. ERIS LADYPRUS: Maarschalk, Magie Power en Prins Adn. HELSINKIPRUS: Okos, Liatonka en Lola Hollandia. SOLVALLAPRIJS: Prins Benja min, Peter Voome en Ocanja. ROMMEPRUS: Roquinio, Paola Bonheur en Resli. De tips voor zondag. MEADOWLANDSPRIJS: Royal Prince, Otranto en Pele Star. TROOSTPRUS: Lady of Eire, Sir Romeo en Leap Dav. SPRING F1ELDSPRUS: Majoor Rara. Luciano en Pimpelmees. CAMBRIDGESHIRE: The Fabu lous One, Fair Hunter en Swaytia. EAST RUTHERFORDPRUS: Kar- loff B, Eglemont en Grief. PRIJS DER DRIEJARIGE STAYERS: Reinier, Rokko du Bois HOEFSLAG WISSELBEKER: The Toy, Sally Breen en Esther. INDIAN APOLISPRUS: Narvik. Lucky Six en Marv Hollandia. HAZELPARKPRIJS: Rea Silvia, Wereldkampioenschap anker kader 71/2 Van der Smissen tijdens de partij teqen Corin Ho noloTo*:~ Hft.» BOCHUM De Nederlander Christ van der Smissen is in het wereld-kampioenschap anker kader 71/2 uitstekend van start gegaan. In de eerste ronde versloeg hij de Belg Corin in elf beurten, in de tweede ronde bleef hij de baas over Schrauwen in zes beurten. De omstandigheden waarin Van der Smissen deze zeges behaalde waren verre van ideaal. Ondanks een voortreffelijke organisatie en een fraaie sporthal zijn de speelvelden „werktafels", waarop met oude ballen moet worden gespeeld. De Duitser Klaus Hose had zodoende vijftien beurten nodig voor een zege op de Belg Schrau wen, en verloor in de tweede ronde van de Belg Corin. De Fransman Connesson versloeg in de eerste ronde de Argentijn Berardi en Dieter Muller behaalde in drie beurten een zege op de Japanner Komori. Uitslagen eerste ronde: Christ van der Smissen (Ned) 300 11 82 27 27 Leon Corin (Bel) 180 11 48 16,36 wowaiuu 1JCI dl UI (ttLEJ Francis Connesson (Fra) Uitslagen tweede ronde: Schrauwen Van der Smissen Brons voor Geels In Parijs werden giste ren de prijzen uitge reikt aan de drie beste schutters en de drie beste voetbalploegen van Europa. Ruud Geels ontving de bron zen schoen voor de 32 doelpunten die hij voor Ajax maakte. Winnaar van de gou den schoen werd de Oostenrijker Frans Krankl (41 doelpun ten), voor de Argentijn Carlos Bianchi (37 doelpunten). PSV kreeg een zilveren on derscheiding in het klassement voor de beste ploeg. Liverpool kreeg goud, Bastia en Anderlecht beide brons.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15