Zonniger toekomst voor Fides Pacta Gemini verliest weet Parker speelt ook Rotterdam weg Dubbele nederlaag Leiden Toernooiwinst Alphens AZC Kyle vervanger voor Bartolome Met n Parker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. f PARKER SPORTTRIBUNE Uw handschrift is een Parker waard. Basketbal Hockey (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Na vijf competitiedagen staat De Danaïden nog met een punt op de laatste plaats. De Bos-formatie verloor in Amsterdam met 10—9 van DTV. Voor Fides Pacta lijkt een zonniger toekomst aan te breken. Ten koste van VES werd de eerste overwinning (15—12) een feit. De beide Leidse koplopers Crescendo en Zuiderkwartier bleven door overwinningen ongeslagen. vrijwel de gehele eerste helft van het duel met DTV had De Danaïden een voorsprong. Uitbouwen van dit voordeel was echter niet mogelijk: zowel bij 2—4 als bij de 56 ruststand werd de voorsprong di rect door DTV ingelopen. Na rust was de start van De Danaïden erg slecht. Fouten in het middenvak en de verdediging leidden tot veel vuldig balverlies waarvan DTV pro fiteerde. De 56 stand werd omge bogen tot 10—7, waarbij opvallend was dat het aanvallende spel van DTV veelal door de dames gedic teerd werd. Twee wissels, Anneke Christiaanse en Hennie Devilee werden vervangen door jeugdspe ler Anita Alberts en Simon Boot, wierpen pas in de laatste vijf minuten vruchten af. De eindsprint leidde nog tot 10—9 maar werd te laat ingezet. De Leidse doelpunten werden ges coord door Cees Christiaanse (2), Eric Filemon. Bob Schrama en ook de Leidse dames hadden een groot aantal in de score Elly van Spelden, Bea van de Meel. Nicolien Bergwerf, Joke de Kier, en Anita Alberts. Fides Pacta-VES 15—12 (7—4). „Minder fouten in middenvak en verdediging en meer lijn in de aanval: We gaan langzaamaan de goede kant op." Prijzende woor den van Hans Zonneveld over het door hem getrainde Fides Pacta. Hij had alle reden om tevreden te zijn. In het verloop an de eerste helft bouwde Fides Pacta een 7—4 voorsprong op die na rust tot 9—6 gehandhaafd bleef. Fouten bij het uitwerken van de bal in verdedi ging en middenvak hielpen VES binnen vijf minuten op 99. In deze kritieke situatie hield de ploeg evenwel het hoofd koel. Twee afstandschoten van Dik On derwater en scores van Daan Car- ree forceerden de beslissing (139), waarvan VES telkens op afstand kon worden gehouden. De overige doelpunten werden ges coord door Dik Onderwater (3), Henny Piket (3), Diet Rijsbergen (2), Jan Heinrichs (2), en Nico Pikaar. Na vijf wedstrijden gaan in de eerste klasse B zes ploegen met een onderling verschil van maxi maal drie verliespunten aan de leiding. Van het Leidse trio in deze kopgroep kwam alleen Ons Eiland Korfbal tegen Altius tot de volle winst. Na een matte partij, waarin Ons Eiland zich aanpaste aan het zwakke spel van de tegenstander, werd het na een ruststand van 3—1 tenslotte 7—5. Voor Ons Eiland scoorden Nan Deegenaars (2), Sarie van de Meeberg, Cobie Deegenaars, Wim Nijenhuis, Piet Beekman en Pa trick Verra. Pernix speelde nadat een gelijkop- gaande eerste helft in 4—4 was geëindigd, een wisselvallige twee de periode. Tegenstander GKV nam een 4—6 voorsprong, waarna Pernix langszamerhand een veld- overwicht verkreeg. In de laatste vier minuten werd echter pas het punt gered: 7—7. De treffers kwa men op naam van Kees Brokaar (2). Kees Hortensius (2), Ria La- man, Peter Kuipers, en Jan Mulder. Tot tweemaal toe (1—3 en 46) zag TOP in het duel met Meervo- LEIDSE COURANT (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Na de ontmoeting Parker-Radio Musette begint de gemiddelde basketbal-liefhebber zich af te vragen waar de grenzen van de huidige landskampioen liggen. Wat immers een wedstrijd tussen de koplopers uit de eredi visie had moeten worden, ontpop te zich tot een show-wedstrijd van de Leidenaren, die daarmee In elk geval behoorlijk aan klanten binding deden. Tot verrassing van iedereen stond het duel mede in het teken van Jim Woudstra, die aan een geweldige come-back lijkt te zijn begonnen. De Neder landse Amerikaan kreeg slechts (op eigen verzoek) één minuut bankrust en speelde als center- forward een uitstekende wed strijd. Parker-Musette dus. Het zou, op papier, spannend moeten worden, maar zoals zo vaak loochenstrafte de realiteit dit gegeven. Tot 1415 mochten de Rotterdammers in die illusie geloven, mar Leiden kwam voor het eerst los van Musette. Woudstra had Freeman geheel onder controle, Kip intimideerde van de Lagemaat dusdanig dat de Rotterdammer geheel de mist in ging. Aanvallend werd voor het eerst tempo gezocht,een opzet waarin Collins en Bruinsma grote gaten trokken in de Musette-verde- diging. Via 27—21 kwam Parket op 34—28. In die fase moest Jan Loorbach, de Rotterdamse center afhaken vanwege een contactlens, die in het oog was geschoten. Veel maakte het niet uit. Woudstra begon voor het eerst in de compe titie te scoren en meerdere malen moest een geïrriteerd Musette aan de noodrem trekken. Slechts Mal- lory bleef scoren, maar de ex-Vast- (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Het vertrek van Vlc Bartolome, die zaterdag gelaten het duel Parker—Musette bijwoonde, is definitief geworden. Zaterdagmiddag hakte de stuurgroep de knoop door. Frans van Egmond: „Het was een harde beslissing, maar Vic had er al min of meer rekening mee gehouden. Hij had niet meer op contractverlenging gerekend na het vorig seizoen, dus was hij al in Amerika zijn zaken aan het regelen. Dat hij nu weggaat is misschien voor beide partijen beter. Die rugblessure heeft hij nog altijd. Hij zou natuurlijk alles op alles kunnen zetten om dit seizoen met die rug te blijven spelen, maar dan nog is hij voor ons te weinig waard. Bovendien, iemand die zoiets inderdaad doet, krijgt zijn hele verdere leven behoorlijk last van die rug en dat zal Vic zeker niet willen". De opvolger van Bartolome wordt Dave Kyle, die afgelopen zaterdagavond met Parker een overeenkomst afsloot. Nadat Har Meyer, de clubarts van Leiden, had bevestigd dat de Achilles-bles- sure van Kyle definitief verleden tijd is, waren er weinig problemen meer. De cijfers over Kyle liegen er niet om: In zijn laatste volledige seizoen (76—77) brak Kyle alle records van Cleveland State door als center gemiddeld 24 punten te scoren en daarnaast gemiddeld 13 rebounds te pakken. Het is dan ook aan zijn blessure te wijten dat Kyle nu géén prof speelt bij de Boston Celtics, die grote belangstelling voor hem hadden. Kyle zal woensdag as. in de uitwedstrijd tegen Delta Lloyd zijn debuut bij Parker maken. goed-speler haalde bij lange na niet het niveau van vorig seizoen, evenals trouwens de ongeïnteres seerde spelende Ron Kruidhof. Met 46—40 was de eerste helft een feit. De tactische verrassing van Blom voor de tweede helft was een 13—1 zoneverdediging. Musette verslikte zich behoorlijk en stond al na 2 minuten op 52—40. Leiden miste echter nog de energie om het karwei af te maken. Door, alweer, Mallory en de nu goed spelende Freeman kwamen de Rotterdammers op 56—56, een (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN Eerste divisionist Gemini Kangeroes is er ook In tweede competitieduel niet in geslaagd tot winst te komen. In Woe toonde gastheer Vlertiout/Valboval zich duidelijk sterker dan Voorschotense formatie. Gemini ging redelijk van start, won de ei set (13—15), maar kwam daarna nauwelijks meer aan de ba) pass was zwak, de aanval matig en de verdediging chaotisch, ka malaise alom aan Voorschotense zijde. De enige, die bij Ge tot een ruime voldoende kwam was spelverdeler Peter de Bal die vooral in de verdediging uitstekend op dreef was. Peter de Bi kon het in z'n eentje echter ook niet redden, waardoor Valb moeiteloos vla 15—10,15—3 en 15—9 de 31 zege kon veilig sta (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Het afgelopen weekeinde was nogal teleurstellend voor de heren van Leiden, zij verlo ren tweemaal, zaterdag van Kampong met 40 en zondag met 31 van Laren. Verdere overwinnin gen waren er te noteren voor de heren van Noordwijk, Alecto en Hisalis. Bij de dames pakten alleen Noordwijk en Alecto twee punten. Heren Leiden, dat een dubbel weekeinde had, trad zaterdag tegen Kampong aan op kunstgras. Dit gaf de nodige aanpassingsproblemen, waar Kampong goed van profiteerde en Leiden binnen 15 minuten op een 30 achterstand zette. Voor rust kwam Leiden via twee schoten op de paal nog terug. De 2e helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien, maar Leiden kon niet scoren. Twee minuten voor tijd maakte Tom van het Hek zijn hattrick vol en tilde Kampong daarmee naar een A—O zege. Zondag speelde Leiden thuis tegen Laren. Leiden kwam al na 10 minuten met 1—0 achter, uit een rommelige situatie kon Van Lierop scoren. Vijf minuten later was het echter al gelijk. Een goede aanval over rechts werd door Frits Verheij doeltreffend afgerond. Nog voor rust liep Laren uit naar 3—1 door doelpunten van Leopold en Van de Bos. In een harde en gelijkopgaande tweede helft werd er niet meer gescoord, zodat Leiden zijn vierde verliespunt in twee dagen moest incasseren. In de tweede klasse verloor Roomburg van een bekeken spelend Groen Geel. In harde, wedstrijd had Groen Geel nodig om een 10 ovenwinning te behale klasser Noordwijk speelde een zeer goede tegen Tempo 34. Via twee doelpunten van Asselbergs behaalden zij een triomf. De andere derdeklasser Forescate op een slecht veld met 0—0 gelijk tegen Alecto (4e klasse) won in een slechte met 1—0 van Pijnacker. Marco Koeken tegen het einde van de 1e helft de Hisalis won knap met 3—1 van Berkel De doelpuntenmakers van Hisalis waren Basten, Rob Brouwer en John Simons. Dames In de 2e klasse begint Forescate beter te Na spannende strijd verloren met 2—1. Trudy Smits was de De andere 2e klasser Lelden verloor na een gaande wedstrijd met 2—1 van Hudito. (3e klasse) versloeg Te Werve met 5—2, Nederveen en Janneke van Egmond zorgden voor de gehele Noordwijkse produktie. was kansloos tegen Bennebroek, na een 4 ruststand werd het uiteindelijk 5—0. Vierde klas - Alecto overtroefde Pijnacker met 50. Inge Siegee haler (2), Trudy van Boxtel(2) en Marion Kestel zorgden voor de Leiderdorpse doelpunten. Hl verloor met 3—2 van Zoetenmeer. Karin Werk.., en Margriet Overbeek waren de doelpuntenma$e j sters. Half zichtbare Aad Knetsch van Fiks is uitgespeeld. Phoenix-aanvaller over. gels een twee doelpuntenvoor- sprong verdwijnen. Na de pauze (33) werd ook een door doelpun ten van Jan Willem Simmelink (3), Annemieke Keunings en Peter Cig- gaar opgebouwde 46 voor sprong prijsgegeven. Het beter benutten van de kansen leverde Meervogels 66 op en een punt. Zuiderkwartier had na de super snelle 10 seconden 1—0 opening 25 minuten nodig voor de tweede treffer. Toen deze een maal door de mand was gevallen was OSCR een verslagen ploeg. Het eindsignaal klonk bij 104 nadat Eric van Lunteren (3), Joep van Dam (2), Rens Henze (2), Els Lardee, Carla Akse, Ruud van der Mark en Dirk Jan de Kreek voor Zuiderkwartier de korf hadden ge vonden. Alleen de eerste helft had Cres cendo hinder van hekkesluiter Oranje Wit. Door treffers van Louis Kok (3), Ria Baak, Joke Geljer, Liesbeth Kok, Wilfred Cornelisse en van de invallers Joop Burger hout (2) en Loek de Jong (2) werd het via 42 tenslotte 11—3. Fiks kwam na de 5I ruststand nog eenmaal in moeilijkheden. Phoenix verrees uit zijn as en kwam in drie minuten op 53. Robert van der Kraan herstelde door tweemaal te scoren de voor sprong die leidde tot een 9—6 overwinning. Overige doelpunten: Dirk Jan Elzenga (2), Ineke Kooij, Kees van der Meij, Robert van der Kraan en Martin Huizing. Een vijfde nederlaag was er voor Warmond weggelegd ondanks dat de ploeg twintig minuten voor tijd nog met 53 de leiding had. De Warmondse doelpunten kwamen op naam van Sjennie van Ark, Okkie de Jong, Bart van Zandwijk, Johan van Amersfoort en Ron van Dongen. Fluks had het moeilijker met zich zelf dan met tegenstander Nieu- werkerk. Een 30 voorsprong werd weggegeven, de overwinning niet: 86. Treffers van Aad van Drongelen (2). Jos van Duin (2). Corrie van Hoek, Frank Dijkstra, Kees Imthorn en Jan Verloop. KNS heeft de goede prestaties van de afgelopen weken niet kunnen continueren. In een slechte wed strijd werd het ondanks treffers score die echter tevens het einde voor musette inluidde. Twee sco res van Bruinsma op rij gaven het sein tot tempoverhoging en heel Parker volgde. Gedurende de rest van de wedstrijd moest het schot percentage van Leiden tegen de 100% hebben gelegen, want alles lukte. Van Rooden bracht een paar fraaie scores tot stand en zo keek Musette in de 6e minuut tegen een 6856 achterstand aan. De Rotter dammers konden niet terugko men. Er was geen antwoord op de 131 zone en derhalve was het balverlies troef aan Rotterdam se zijde, met zelfs enkele keren overtredingen van de 30-seconde- regel. Parker profiteerde dankbaar van de gecreëerde ruimte. Collins bewees zijn klasse. Bij 85—70 was de strijd geheel beslist, maar Lei den wilde een fraai slot aan het duel breien. Andermaal werd het tempo verhoogd en het arme Mu sette werd simpel onder de voet gelopen. Oogstrelende aanvallen van Leiden volgden elkaar in hoog tempo op. In de 16e minuut meen de Colins dat Leiden op fraaie wijze over de honderd-streep moest gaan. Een onvoorstelbaar afstandschot was het gevolg: 101—75. Freewheelend werd de 109—80 eindstand een feit. Hopelijk zal de woensdag te spelen uitwedstrijd tegen Delta Lloyd meer tegenstand opleveren. De beste wedstrijden zijn immers de spannendste, iets wat zoals het er nu voorstaat, niet' erg vaak zal voorkomen. Rest nog het schotpercentage van Leiden: Duel op hoog niveau. Sid Bruinsma van Parker komt als overwinnaar tevoorschijn. 59%. Scouting Parker: Collins 30 pt 9 reb; Bruinsma 27 pt 6 reb; Plaat 18 pt 1 reb; Woudstra 14 pt 11 reb; Hagens 8 pt 1 reb; Kip 6 pt 9 reb; Van Rooden 6 pt 1 reb. Musette: Mallory 24 pt; Freeman 25 pt; Kruidhof 14 pt. In de eerste divisie zegevierde LISC over het Wageningse Sphinx met 79—101 na een 4356 rust stand. Strong scoorde 53 pt. De Leidse 2e divisieploeg Nijssen Trotters wees weereen concurrent terug. Het Barendrechtse Aeroutse verloor thuis met 57—75. Met wei nig balverlies leidde Nijssen na de eerste helft met 21—41, waarna het duel op routine werd uitge speeld. De dames van Parker had den geen enkele moeite met Groe ne Uilen, dat na een 36—10 rust stand met 8929 werd verslagen. Deze 89 punten vormden een nieuw score-record voor Parker. ISV Sleutels trad incompleet aan tegen Drechtsteden. Na een goede eerste helft moesten de Sleutels in de tweede helft dan ook afha ken: 31—22. De reserves deden het aanzienlijk beter tegen Vierhout/Valboval-2. De Woerdenaren hadden vooral met de pass veel problemen, waar door met name de aanval in het geheel niet uit de verf kwam. Valboval kon Gemini geen moment bedrijgen en werd dan ook volko men terecht via de setstanden 915, 815 en 615 naar een 03 nederlaag gespeeld. Bij de dames is het in de eerste divisie debuterende Gemini Kan geroes door het Tilburgse Sarto volledig overklast. Sarto, beschik kend over een zeer geroutineerde ploeg, wist met een snelle geva rieerde aanval steeds weer paniek te zaaien in de slecht georgani seerde Voorschotense verdedi ging. Gemini speelde duidelijk on der z'n normale niveau en kwam er vooral in de eerste twee sets totaal niet aan te pas (tweemaal 715). In het derde bedrijf leek Gemini zowaar nog wat terug te gaan doen. Sarto werd door de opgelopen 9—5 achterstand ech ter niet in paniek gebracht en bepaalde alsnog via 11—15 de eindstand opO3. In de tweede divisie stond de met veel belangstelling tegemoet ge ziene derby tussen Gemini Kange roes 2 en Leython op het pro gramma. Leython, dat het vorige, seizoen reeds het standaard team van de Voorschotenaren voor moest laten gaan, kwam ditmaal ook tegen de reserves van Gemini net iets tekort. De start van dit duel liet voor Leython weinig te Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en Parker importeur: Fortress Handelmaatschappij BV. de juiste penverankenng, voor uw hoogstpersoonlijke handschrift Energiestraat 29.14ii ar Naarden, Tel. 02159-410 55. wensen over. Gemini wist eerste set slechts éénmaal ren en moest ook de spelperiode aan de dames laten: 13—15. vervolgens rechtstreeks stomen naar een 03 wissel bij de stand 2—8 in set deed het tij echter keren. Die ene wissel had volkomen uit de ploeg gehaald, waardoor in de gelegenheid werd om via 15—14 en evenwicht te herstellen. In slissende vijfde set aangeslagen Leython er nauwelijks meer aan te 158 ging de winst naar de jonge matie. Haak Novo, vorig jaar nog ifcL, draaiend in de top van tweede divisie, lijkt dit te mogen zijn. wanneer het datie zal weten te ontlopen Novo, dat t.o.v. wat mutaties moest het ditmaal ook nog zonder Joke van de Bo Voorburgse Tonegido kend pardon met de zwak Noordwijkse equipe. Via 15—3 en nogmaals 154 Haak Novo binnen het uur van het veld gespeeld. vereniging, werd met 53 gewon nen. De finale, tegen ZIAN/Vitesse, werd een nipte overwinning. Na een 0—1 achterstand kwamen de Alphenaren goed terug tot een 2—1 voorsprong. In het eindsig naal tikte Ton van den Bosch, na een schot van Aad van Mil, de bal in het doel van AZC, deze 351 gelijkmaker werd echter niet j teld. De Zijl/LGB moest Stan van 0 kum al na 20 seconden mis door een blessure. De results van de Leidenaren waren: de l/LGBZwemlust 2—2; de Zijl/l ieidf B—Nereus 2—3; de Zijl/LGB 30; de Zijl/LGB-het Y 3-2. (Van onze waterpolomedewerker) Martin Huizing neemt de LEIDEN AZC/Unique heeft In Veenendaal het Ritmeester-toer nooi gewonnen. Dit toernooi is de laatste test voor alle hoofd- klasseploegen, omdat volgende week de competitie begint On danks een gunstige loting heeft de Zijl/LGB de voorronden niet overleefd. De Leidenaren streden om de laatste vier plaatsen en werden uiteindelijk achtste. van Sandra Steenbergen (2) en René Kooien (2) 9—4 voor gast heer Juliana. AZC bereikte moeiteloos de cross finale waarin de ploeg Neptunus Arnhem met 86 versloeg. Tegen VZC/Ritmeester, de organiserende

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18