Verlies UVS bij Blauw Wit loodenburg in Ie problemen Duel Blauw Z ontaardt in vechtpartij... Lisse verstevigt koppositie Lugdunum te sterk voor HVV: 4-0 LFC stelt teleur 3PORTTRIBUME EERSTE /KLASSE Hattrick Rinus van Es DOCOS TERUGGEWEZEN: 0-3 TWEEDE /KLASSE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) (STERDAM Zelfs doelman Ijnand Sloos verscheen aan het int om zijn aanvalslinle te sten en en zodoende UVS toch In der geval met één punt uit het portpark Sloten te laten vertrek- in. De aanvallende acties van Leldse aanvoerder mochten et baten, want het Inmiddels gotisch verdedigende Blauw ]t haalde Inderdaad mèt de 1—0 oorsprong het laatste flultslg- ■al van arbiter De Vos. Deze spelleider had overigens kort voor zijn laatste fluittonen bijna de 1—0 stand van het scorebord doen verdwijnen, maar herriep zijn aanvankelijke goedkeuring op advies van grensrechter Blee- ker, die Theo van Seggelen In bultenspelposltie had zien sco ren. Door deze ontwikkelingen bleef de formatie van oefenmees- ter Gerard Désar met lege handen achter, omdat Blauw Wlt-midden- velder Ron Bakker kort voor de onderbreking wél succesvol was geweest bi) één van de eerste goed lopende aanvallen van zijn ploeg. Blauw Wit slaagde het gehele duel er maar zelden in een werkelijk uitgespeelde kans te creëren tegen een geconcentreerd verdedigende, UVS-defensie, waarin Wil Hens- kens (geblesseerd) en Hans Neute boom (geschorst) ontbraken. Hans Kruit speelde als voorstopper een degelijke partij en Piet Mieremet en Paul van der Blom completeer den het team. UVS pakte de oppo nent pas op eigen helft aan, waar door de diepte uit het spel van de Amsterdamse ploeg verdween. De equipe van trainer Dick Maurer volhardde in het langdurig rond spelen van de bal, maar verzuimde de noodzakelijke bewegelijkheid in het spel te brengen, waardoor het aantal afspeelmogelijkheden gering en het tempo laag bleef? UVS had dan ook de beste moge lijkheden, maar stuitte op doelman Ton Niessen die sterk redde op inzetten van Bert Kort, Koos Han- naart en Paul van der Blom. Tegen de verhouding in nam de thuisclub evenwel de leiding toen Ron Bak ker de eerste goed lopende combi natie (met Co Jager) meteen maar tot doelpunt promoveerde: 1—0. De opgelopen achterstand dwong de Dèsar-equipe na de hervatting tot het wijzigen van de taktiek. De tegenstander werd eerder geatta queerd en het tempo werd opge schroefd. waardoor UVS de nodige moeilijkheden kreeg. De doorge broken Henk Zandbergen zag een ter de in aanmerkelijk betere posi tie vertoevende Jan Verver over het hoofd en Ron Bekooy miste zelfs op een meter van het heilig dom van doelman Niessen. Blauw Wit was ondertussen gevaarlijk in de counter en bij "stilstaande" situaties. Zo mikte libero Jochem van Staalduinen een vrije trap op de paal naast Sloos, hetgeen even later ook Co Jager overkwam. De puntendeling kwam evenwel niet tot stand omdat de treffer van Van Seggelen (listig aangespeeld door Koos Hannaart) werd geannuleerd en omdat ook Wijnand Sloos er niet in slaagde zijn collega te passeren... DICK VAN DER BIJL ptvoetbal op sportpark Noord, Peter Dubbeldeman van Roodenburg redt het evenwel ok op deze wijze niet tegen Olympia-aanvoerder Lugt. 3i*? Van onze sportredactie e# IEJ0EN Roodenburg zit in de pnblemen, dat bleek heel duide- JJk tijdens én na de wedstrijd tégen Olympia die met 2—0 verlo- ren ging. Voor de zeer teleurge- «teld uitziende trainer Ger Linker dot sloeg de nederlaag in als een )om. De Leidse ploeg speelt zeer krampachtig voetbal, Linkerhof ^gelooft dat dat ligt aan de lage raifPositie die zijn ploeg op de ran glijst inneemt „De jongens spe kten onder een te grote druk en o^omen zo niet tot acceptabel oetbal." Het lijkt een beetje voor- 0 >arig om nu al van degradatle- |te) mgst te spreken, Roodenburg M «leeft Immers pas vijf wedstrjiden Jte) i deze nog prille competitie afge- rjcl rerfct. Olympia's trainer, Janse, rj J oonde zich uiteraard zeer tevre- n'n Jen met de overwinning van zijn loeg. „Met een gelijkspel was tal blij geweest", zo zei hij. u is het niet zo dat Olympia reel beter was dan Roodenburg, de eerste helft hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht, ook het grote aantal te harde overtredingen was verdeeld over beide teams. Scheidsrechter Van de Ende hield het spel terecht zeer kort. Een kwartier voor rust ging de ploeg uit Gouda wat beter spelen en er ontstonden dan ook enkele kansen die echter om zeep werden geholpen. Na de hervatting was het Olympia dat het betere voetbal tentoon spreidde, de combinaties liepen wat beter en er ontstonden dan ook kansen. In de elfde minuut ontsnapte Roodenburg aan een achterstand, doelman Sjaak Nie- vaart reede zijn team door een ziedend schot van Ronald van der Ban tegen de kruising aan te tikken. Vier minuten later was het wel raak. Arie Riedijk, een tech nisch zeer begaafde speler, maak te een schitterend doelpunt, een voorzet van rechts werd met de hak omhoog gewipt en meteen op de slof genomen, het eerste en enige hoogtepunt van de wed strijd. Na deze treffer viel Rooden burg aan en beperkte Olympia zich tot zeer gevaarlijk countervoetbal. Tien minuten na de eerste treffer viel Roodenburg aan en beperkte Olympia zich tot zeer gevaarlijk countervoetbal. Tien minuten na de eerste treffer kwam Olympia op rozen. Sjaak Nievaart was de Goudse ploeg zeer behulpzaam bij dit doelpunt. Herman de Haag loste een schot en Nievaart liet de bal nogal onhandig door zijn handen glippen, Jan Hein Carré was er als de kippen bij om 2—0 aan te tekenen. Ook na dit doel punt was het Olympia dat de betere kansen had op meer doel punten maar de voorhoede sprong er erg slordig mee om. KEES VAN HERPEN Van onze sportredactie WASSENAAR - Met gebogen hoofden verlieten de Leidenaars het Wassenaarse sportcomplex „De Schulpwel". En ze hadden daar ook alle reden toe. De ge staakte ontmoeting met Blauw zwart leverde drie officiële waar schuwingen op, Bart v.d. Weyde werd uit het veld gestuurd en over het gedrag van trainer Leo de Jong en grensrechter Zweidstra zal ongetwijfeld een pittig rapport op het Bondsbureau binnenko men. Tel uitjewInsL De rolverdeling was voor de aan vang reeds duidelijk. Koploper Blauw-Zwart was ver plicht de rol van initiatiefnemer op zich te nemen en met veel goede wil zouden de Leidenaars kunnen proberen de stand dubbel blank te houden en zodoende één puntje in de wacht te slepen. Dat lukte in eerste instantie bijzonder aar dig. Natuurlijk was de ploeg van Roel Timmer beter, maar speelde toch nog zo zwak tegen dit wel heel povere LDWS, alleen doelman Wim Visser was in staat een rede lijk niveau te halen, dat de eerste helft het aanzien niet waard was en eigenlijk alleen maar de kwalifi catie „uienpot" verdiende. Sjaak Matters liep na een half uur geheel terecht tegen een officiële waar schuwing op maar scheidsrech ter Verbiest uit Vlaardingen deelde geheel ten onrechte vijf minuten later ook een waarschuwing aan George Moesman uit. De eerste twintig minuten van de tweede rondgang verliepen nog tamelijk rustig en Blauw-Zwart kreeg zelfs enige zeer goede kansen om af stand te nemen. Na deze periode was het echter ineens gedaan met de rust in het veld want scheidsrechter Verbiest presteerde het om doelman Wim Visser een officiële waarschuwing te geven omdat een van zijn verde digers de doeltrap van Visser niet eerst buiten de zestienmeterlijnen liet rollen, maar de bal voortijdig op Visser terug tikte. Tot grote Hier is het nog vredig. De later uit het veld gestuurde Bart v.d. Weyde kan ondanks de aanwezigheid van Ger Smit nog net een voorzet afleveren. ontsteltenis van alle Leidenaren was niet LDWS aangeslagen door kans het doel van Peter Pieterse kon dus ook Visser „het geel" in deze vreemde beslissing maar te bereiken. Tot ieders verbazing ontvangst nemen en daar hielp Blauw-Zwart. Van een Wassenaars was het ook LDWS dat aan scoren geen enkel protest tegen. Tot grote offensiefje was geen sprake meer toe kwam. Cees de Roode haalde verwondering van alle aanwezigen en de Leidenaren zagen nu zelfs van vijfentwintig meter vreselijk hard uit en Pieterse was volkomen kansloos. LDWS had de wedstrijd nu volkomen onder controle en er leek geen vuiltje aan de lucht totdat scheidsrechter Verbiest zich weer eens al te nadrukkelijk wilde presenteren. Volkomen onterecht gaf hij aan Blauw-Zwart een straf schop omdat Ren v.d. Ham, die alleen voor Visser verscheen maar miste, in eerste instantie al zou zijn aangetikt. Dit was teveel voor de Leidenaren en met dertien man, trainer en grensrechter deden mee, werd Verbiest bestormd. Uiteraard zon der resultaat en Wim Tolido liet dit buitenkansje zijn neus niet voorbij gaan: 1-1. De LDWS-spelers waren het er echter nog lang niet mee eens en weer werd er bij de scheidsrechter geprotesteerd en deze keer ging dat gepaard met stompen en trek ken. Bart v.d. Weyde maakte het zo bont dat hij wegens bedreiging zelfs van het veld werd gestuurd en toen hij daar niet op reageerde, vond Verbiest het genoeg en staakte de wedstrijd alhoewel er nog tien minuten te spelen waren. LDWS-grensrechter Zweidstra zag dat allemaal niet zo zitten en vloog het veld op. Dat was het sein voor een algemene knokpartij tussen spelers en ijlings van de tribune gekomen toeschouwers, welke pas na een minuut of vijf door enkele bestuursleden beëindigd kon wor den. Henk Braat LEIDEN Wie de conclusie trekt dat Lugdunum—HW (4—0) een onoorbaar har de wedstrijd was, na te hebben vernomen dat Lugdunumspeler Andró Dracht met een gebroken scheenbeen en HW speler Re vert met een wond boven de rechter wenkbrauw in het ziekenhuis verdaagden, heeft het niet bij het juiste eind. Integen deel Lugdunum—HW was een zeer spor tieve wedstrijd en de twee gememoreerde gevallen zijn uitsluitend aan het onfortuin te danken, dat zo nu en dan in alle hevigheid toeslaat. Het was al in de eerste minuut dat André Pracht een poging tot blokken van een schot met een fractuur moest bekopen. Daardoor waren de groenwitten enigszins terneerge slagen. Tenminste op generlei wijze bleetf in die eerste helft dat Lugdunum naar zo'n forse overwinning zou gaan. Nogal treurig werd de bal rondgespeeld. Wel op een wijze die voetbalcapaciteiten doet vermoeden, maar niet zodanig dat HW veel gevaar had te duchten. Lugdunum mocht zelfs nog blij zijn dat een kopbal van Pesschar door Ben de Roo van de lijn werd gekopt en dat de daarop volgende knal van Vermeulen tegen de paal belandde. In de tweede helft echter was er toch een vonk in Lugdunum ingeslagen. Koos Bekooy, zonder twijfel de beste man van het veld, joeg al in de allereerste seconden de bal hard achter doelman Gebhart, waarna er een typerend staaltje van hedendaags voetbal te zien werd gegeven. HW drong aan, maar Lugdunum scoorde via Rinus van Es. Dit doelpunt bleek het breekpunt van de middag te zijn, want daar waar HW aanvankelijk welgemoed op jacht ging naar de gelijkmaker, had Rinus van Es roet in het eten gegooid. En wel zodanig dat er vanaf dat moment van HW niets meer overbleef. HW had tot dan toe nog een redelijke hoeveelheid moraal gehad om een Frans Sjardijn in de gaten te houden. Na die tweede goal echter stormde Sjardijn keer op keer met een schier onnavolgbare snelheid langs de HW verdedigers. Tragisch voor Sjardijn was dat hij persoonlijk even zoveel malen z'n rushes onbeloond zag blijven. Lugdunum zelf echter bleef niet onbeloond voor het betere conditionele spel. Rinus van Es mocht de cadeautjes uitpakken en zorgde er met een haarzuivere hattrick voor dat er uiteindelijk een 40 stand op het wedstrijdformulier kon worden geschre ven. GIJS ZANDBERGEN KNVB zondag: Kees Baader (Altior), Rinus van Es (Lugdunum) beiden 5; Henny van der*Star (MMO). Rob Gilles- jsn (Blauw Zwart). Piet Alders (SJC), Koos Bekoov (Luadunum) allen 4. KNVB zaterdag:'Ruud Bröring (Noord- *ijk) 6; Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys). Aad Keyzer (Randstad Sport) AWelIng zondag: Koos Romiin (SJZ) Piet Zwagers (Leidse Boys). Nico van wr Zalm (Stompwijkse Boys), Rini van *een (Leidse Boys). Gè van der Star (WOA). Jaap van den Eykel (KRV), Theo ïan Klink (SJZ), Wim Bos (SJZ) aJlen Afdaling zaterdag: Rob Spaargaren (Kickers'69), Frits Verkerk (Alphia) bei- *0 7; Guus de Koning (SJZ) 5. Jaap van Duyn (Kat- "W 5; Hans Verkuylen (UVS) 3. (Van onze sportredactie) Leiden In de derde klasse A blijft SC Lisse aan de leiding na dé winst op Docos, dat op eigen veld met 0—3 ten onder ging. Teylingen, dat de punten deelde met Spoorwijk (1—1), volgt op twee punten maar met een wedstrijd minder gespeeld. Ook de duels tussen Van Nispen en BEC en Rijswijk en WSB kenden een 1—1 eindstand, terwijl Hillegom verrassend won bij het Rijswijkse Vredenburch (2—3), in een wedstrijd waarin een gelijkspel de verhoudingen beter had weergegeven. Docos en SC Lisse speelden een gelijkopgaande eerste helft die dan ook met een 0—0 stand werd afgesloten. In het eerste kwartier na de hervatting werd de strijd reeds beslist. In de tiende minuut scoorde Lisse-aanvoerder Jos Faas (0—1) en twee minuten later mocht libero Jack van Ruiten vanaf de stip de strijd definitief beslis sen. Hij faalde niet en passeerde Docos-doelman Peter Burghouwt koelbloedig: 0—2. De thuisclub trachtte nog wel via een offensief Lisse-doelman Hans Kortekaas te passeren, maar werd vervolgens met nóg een tegentreffer gecon fronteerd. Wim van Beek bepaalde de eindstand op 0—3. Teylingen en Spoorwijk speelden een pittig, maar sportief duel. De Sassenheimers moesten aantre den zonder hun doelman Leo Dols. Henk Hoogervorst nam zijn plaats onder de lat in en deed dat tot ieders tevredenheid. Eén minuut voor het rustsignaal van arbiter Grip was hij echter wel kansloos op een inzet van de volkomen vrijstaande Hemna Grunholtz: 0—1. Na de hervatting was het uiteraard Teylingen dat het initia tief naar zich toe trok, wat na een kwartier spelen al het beoogde resultaat opleverde. Spits Paul van Nobelen werd in het zestienmeter gebied onderuitgehaald en Nico van Veelen mocht vanaf de penal tystip vonnissen: 1—1. Piet Hoog ervorst trachtte nog met een schit terend genomen vrije schop enige verandering in de stand aan te. brenen, maar vond Spoorwijk- doelman Ruud Muèr op zijn weg, waardoor de strijd onbeslist eind igde. WSB behaalde in en tegen Rijs wijk het derde competitiepunt enf trok met het gelijke spel de goede lijn door. Al na zeven minuten stond de Noordwijkerhoutse ploeg op voorsprong. Uitblinkende Henk van Maris liet een harde schuiver los en bracht daarmee zijn ploeg aan de leiding: 0—1. Nog voor rust kwam Rijswijk echter weer op gelijke hoogte met de formatie van oefenmeeste Günther Eiffler. Een ongevaarlijk uitziende situatie Ie- verde via het hoofd van WSB- doelman Johan van der Berg een doelpunt op: 1—1. In het tweede speelpart trachtte de thuisclub een Docos-aarwaller Johan Vroemen glipt langs SC Lisse-verdediger Jan van Duin. maar komt niet tot scoren. Lisse was wel driemaal succesvol en won. beslissing te forceren, maar de het laatste fluitsignaal van scheids- ploeg trof slechts het houtwerk rechter Honsbeek, die Rijswijk- rond Johan van der Berg. Doordat speler wim öoere nog van een beide ploegen niet meer tot scoren officiële waarschuwing voorzag kwamen haalde de 1—1 stand ook (aanmerkingen op de leiding). In een matige partij voetbal onder brak Van Nispen in de confronta tie met het Delftse BEC de over winningenreeks van de afgelopen drie wedstrijden. De ploeg uit De Zilk vermorste voor rust kansen via Henk Witteman (over) en Ton Neiland, die pech had met een schot op de lat Twee minuten na de hervatting was diezelfde Ton Neiland opnieuw pechvol toen zijn kopbal door de lat gekeerd werd. Het was nu BEC dat de leiding nam toen de Zilker defensie volle dig mistastte en Theo Bosman zijn ploeg op voorsprong kon schieten: 0—1. Het duel verdween evenwel toch nog onbeslist in de KNVB-an- nalen nadat Peter van der Drift uit een ongevaarlijk uitziende aan val de roos trof. Met een lob verschalkte hij de Delftse doelman en hielp zodoende zijn ploeg aan de halve winst: 1—1. Vredenburch en Hillegom speel den een aantrekkelijke partij voet bal waarin de thuisclub de sterkste ploeg bleek, maar Hillegom de winst pakte. In de eerste rondgang kwamen de beide ploegen niet tot scoren, maar na de hervatting volgden de doelpunten elkaar snel op. Al in de eerste minuut trof Hillegom de roos via Kees van der Loo: 01. Na tien minuten was de Bollenstreekploeg haar voor sprong al weer kwijt toen Joop Holtkamp de stand egaliseerde: 1—1. John van der Velden en Herman van der Schrier schoten Hillegom vervolgens naar een rui me voorsprong (1—3), maar Vre denburch kwam nog éénmaal te rug toen Ben Steyn via de binnen kant van de paal raakschoot: 2—3. Hillegom koesterde de kostbare voorsprong tot het laatste fluitsig naal van de sterk leidende arbiter Ploeg en ging wat gelukkig met da winst strijken. Van.onze sportredactie Lelden LFC heeft In een teleur stellend treffen belde punten aan Westlandia moeten laten. Zonder Weerlee, de Kruyff en Neuteboom keek LFC met rust al tegen een 0—3 achterstand aan. Na tien minuten tastte de geel zwarte verdediging geheel mis en Frans Vollebregt was er als de kippen bij om Westlandia op voor sprong te zetten. Even later was het weer prijs. Weer tastte de Leidse verdediging mis en ditmaal was het Ammerlaan die knap in kopte. Piet Gubler trachtte de achterstand nog te halveren maar zijn inzet werd door Westlandia- verdediger Holstein van de lijr gehaald. Van Bentvelzen deed het aan de andere kant beter en so leerde langs iedereen inclusief doelman Holswilder 0—3. Na een kwartier in de tweede helft kon LFC eindelijk iets terug doen. Een passje van Verschoor werd door de Westlandia verdediging ver keerd beoordeeld en Henk Brandt kon eenvoudig 1—3 laten aanteke nen. LFC kreeg nu wat meer overwicht maar toch was het weer Westlandia dat kon scoren. Ted Scholten rondde een counter van de Westlanders keurig af en gaf LFC hiermee de genadeslag. Henk Brandt wist vlak voor tijd een solo van Zuma nog af te ronden maar dat had toen al geen belang meer

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15