Gemeente Leiden streeft genereuze" schadevergoeding na Eerste paal voor tweede school in „Voorhof" Leerlingenschaal LOM-scholen gaat niet omhoog" NA LAATSTE OVERWINNING DAEY OUWENS 'STAD/REGIO leidse courant pagina 3 Ambtenaren vlot naar zege (6-5) De Leidse raad heeft s gisteravond gevoetbald I tegen de Leidse ge- meente-ambtenaren op I de velden van voetbal- vereniging Leiden in 1 het Morskwartier. De ambtenaren zetten voor de rust hun beste be- entje voor. Al spoedig bleek dat er een aan- zienlijk krachtsverschil tussen de twee teams was. Nadat zij met 5-0 voor stonden hebben de ambtenaren de teu- gels een beetje laten vieren. Hierdoor werden de raadsleden in de gelegenheid gesteld te doelpunten. De wed- strijd werd uiteindelijk met een 6-5 stand voor de ambtenaren afgeslo- ten. Restauratie Hartebrugkerk gaat door LEIDEN Het staat nu vast, dat de Hartebrugkerk gerestau reerd gaat worden. De uiteinde lijke goedkeuring werd dezer dagen gegeven door Mouumen- itenzorg in Zeist. Het kerkbestuur heeft inmid dels opdracht gegeven aan ar chitect J. Walraad te Brielle voor het maken van bestek en tekeningen voor de restauratie die ongeveer twee miljoen gul den gaat kosten. Verwacht wordt, dat nog dit najaar het grote karwei kan worden aan besteed. Men hoopt in het vroe ge voorjaar van '79 met de werkzaamheden te kunnen be ginnen. ALPHEN AAN DEN RUN De Engelse groep "Magna Car ta" treedt vanavond in het jon gerencentrum "Midas" op. Het is een van Engelands oudste akoestische groepen die werd opgericht in 1969. De groep bestaat momenteel uit 5 men sen. Chris Simpson is de zanger, gitarist en componist; Tom Hoy speelt gitaar, mandoline, mond harmonica en zingt ook; Robin Thym, gitaar en percussie; Lee Abott, basgitaar en Tom Mc- Convylle, viool. Het optreden van Magna Carta begint om negen uur. NOORDWIJK Oud-minister N. Schmelzer spreekt maandag 9 oktober op een bijeenkomst van de afdeling Noordwijk van de organisatie "Vrouwen van de WD". De bijeenkomst wordt gehouden in hotel "Noordzee" en begint om acht uur. De heer Schmelzer zal praten over het werk van het Europees Parle ment in Straatsburg. Residentie orkest in Oost-Berlijn BERLIJN De Oostduitse pers is vrijdag uitvoerig inge gaan op het optreden van het Haagse Residentie-orkest, dat onder leiding van Ferdinand Leitner een concert in Oost- Berlijn heeft gegeven met de symfonie in es-groot van Haydn en de zevende symfonie van Bruckner. „Neues Deutschland" prijst de klank van het orkest en het zeer gecultiveerde afgeronde spel in het werk van Haydn. „Over de interpretatie kan men wat de stijl betreft van mening ver schillen. Leitner trok deze mu ziek in een behaaglijk idyllisch licht Het energieke en veer krachtige van Haydns muziek kwam niet geheel tot gelding", meent de recensent. Bij de uit voering van de symfonie van Bruckner prijst dit blad het zorgvuldig uitwerken van de details en het homogene spel van de strijkers. Volgens de „Berliner Zeitung" liet het Residentie-orkest niet de uiterste klankverfijning horen, maar werd er met plezierige natuurlijkheid en ongedwongen gespeeld: „Men voelde de volle bereidheid zich door de dirigent te laten inspireren. De symfonie van Haydn was tot in de details uitgewerkt, het machtige van Bruckners symfonie was wel overwogen opgebouwd, maar de bezielende vonk sloeg niet over. STAATSSECRETARIS HERMES BIJ OPENING ST. JANSCHOOL: LEIDEN „De leerlingen- schaal voor de LOM (leer- en opvoedingsmoeilijkheden) scholen zal gehandhaafd blij ven op 15 (per klas) en niet worden verhoogd naar 16 (per klas)", aldus verklaarde staats secretaris A. J. Hermes van onderwijs en wetenschappen gisteren bij de opening van de nieuwe behuizing van de St. Janschool aan het Bizetpad 1 in Leiden. De staatssecretaris verklaarde zich in deze persoonlijk voor de LOM-scholen te hebben ingezet. „Kinderen bij het LOM-onder- wijs hebben veel individuele I aandacht nodig. Daarom is het van belang dat het niveau van het huidige LOM-onderwijs ge handhaafd blijft", aldus de heer Helmes. De staatssecretaris drong er ook bij de St. Jan- school op aan dat men moet proberen het isolement van het buitengewoon onderwijs te doorbreken. „Het dient een doelstelling van het LOM-on- derwijs te zijn dat men tracht de leerlingen, die vaak afkom stig zijn van het gewone onder wijs en daar niet meer mee konden komen weer te laten terugkeren in het gewone on derwijs. Ook moeten we probe ren te voorkomen dat leerlingen al te snel van het gewone onder wijs naar het LOM-onderwijs worden gestuurd. Dat voorkomt ook de lange wachtlijsten", al dus de bewindsman die er bij de St. Janschool op aandrong dat wordt geprobeerd de wacht lijsten te beperken. De staatssecretaris opende gis teren de St. Janschool door op de binnenplaats van de school een klein kunstwerk te onthul len, waardoor tegelijkertijd een groot kunstwerk werd onthuld: dat bleek een soort muurtje te zijn waarin een kindertekening is verwerkt met figuren die over het muurtje klimmen of er om heen rennen. De St! Janschool heeft vanaf 1955 in een statig oud païricier- spand aan het Rapenbrug geze ten. Vóór de zomervakantie dit jaar werd de nieuwe behuizing aan het Bizetpad betrokken. Die nieuwe behuizing stond er al gedeeltelijk, want de St. Jan- ÜS Staatssecretaris Hermes (tweede van rechts) bekijkt het muurtje van de St. Janschool. school bestaat uit een voormali- wijs. Dat is gebeurd volgens een ge lagere- en een kleuterschool plan van het architectenbureau die aan elkaar zijn gebouwd om De Bruin en in elkaar gezet door er één groot gebouw van te de firma IBB-Kondor. De kos- maken voor het LOM-onder- ten bedroegen 3 miljoen gulden. miniatuurmodel van het, achter hem staande, voetbal- De voorzitter van het bestuur van de Stichting Katholiek On- dewijs, drs. G. J. Bergen bood de school gisteren een intercom installatie aan. De heer Bergen stelde verheugd te zijn over het nieuwe pand dat naar zijn me ning de algehele behuizing van de Leidse LOM-scholen nu op een hoog niveau heeft gebracht. LEIDERDORP De Leiderdorpse wethouder van onderwijs, de heer H. J. Verdier, heeft gistermiddag de officiële eerste paal geslagen voor de nieuwe protestants-christelijke kleuter- en lagere school „De Regenboog" in de wijk Voorhof in Leiderdorp. De heer Verdier werd hierbij geassisteerd door een toekomstige leerlinge van de school, Daphine Heme- lop. De nieuwe school „De Regen boog" gaat het spiegelbeeld vor men van de school „De Vogel- weid" die op 12 oktober officiël zal worden opgeleverd. De heer Verdier heeft zich als raadslid in het verleden altijd voor de komst van een protestants- christelijke school in Voorhof beijverd. Hoewel op grond v^n de leerlingenprognose geen tweede school in Voorhof nodig is, komt hij er toch. Rond augus tus 1979 moet hij gereed zijn. Met de komst van deze school i Voorhof kan er geen school in de wijk Buitenhof worden gerealiseerd. De toekomstige leerlingen van „De Regenboog" worden tot het volgende schooljaar onderge bracht in de school „De Vogel- weid". Het gezamenlijke complex van beide scholen zal dan ongeveer 3 miljoen gulden kosten. De beide scholen bevatten ieder een 6 klassige lagere school en een twee klassige kleuterschool. Verder hebben de twee scholen een gemeenschapsruimte die door een vouwwand is geschei den. De scholen doen voorts samen met één handenarbeidlo- kaaL (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Nu Daey Ouwens ook in hoogste instantie het juridisch ge vecht met de gemeente Leiden over zijn ontslag als directeur van de Groenoordhal heeft gewonnen, wil de gemeente zich opstellen als een goede verliezer en komen tot een genereuze schadevergoedingsrege ling met Daey Ouwens. Dat valt op te maken uit het commentaar dat de heer Van der Velden, de chef van de afdeling personeelszaken van de gemeente Leiden, op de uitspraak van de hoogste ambtenarenrechter. Deze stelde gisteren Daey Ouwens na een vier jaar slepende procedure alsnog in het gelijk: de gemeente Leiden heeft de directeur van de Groenoordhal ten onrechte ontsla gen. Hoewel de heer Van der Velden geen concrete uitspraken wil doen over de hoogte van een schadevergoe ding aan Daey Ouwens, rekent hij er vooralsnog op dat de gemeente Leiden zeker één tot twee miljoen gulden aan deze verloren zaak kwijt zal zijn. De gemeente is uitermate teleurgesteld in het ten vierde male verliezen van de juridische strijd met de ontslagen directeur. Al eerder verloor de gemeente twee door Daey Ouwens aangespannen gedingen over de medische keu ring die men hem hangende zijn schorsing als Groenoorddirecteur had laten ondergaan. Ook het aanvechten van het ontslag zelï werd in eerste instantie al door Daey Ouwens voor de ambtenarenrechter in Den Haag gewonnen. In zekere zin is de gemeente wel blij dat de Centrale Raad voor Beroep (de hoogste ambte narenrechter in ons land) het verstandig heeft geoordeeld Daey Ouwens niet als directeur van de Groenoordhal terug te plaatsen. Personeel schef Van der Velden hierover: „Een anderslui dende uitspraak had ons voor grote problemen geplaatst. Tenslotte is er een nieuwe directeur in de plaats van Daey Ouwens benoemd en die kunnen we ook niet zo maar wegsturen. In feite waren we dan gedwongen geweest de uitspraak van de rechter naast ons neer te leggen en dat had vele nieuwe problemen kunnen oproepen", aldus de heer Van der Velden. Geen touwtrekkerij De gemeente hoopt van harte dat de Centrale Raad voor Beroep zelf de schadevergoeding die aan Daey Ouwens moet worden toegekend zal vaststellen. „Dat voorkomt een hoop touw trekkerij tussen de beide raadsleden", aldus personeelschef Van der Velden. „Bovendien is het wel zo objectief als de Centrale Raad dat zou doen. Na alle verwijten van subjectivi teit die de gemeente in deze procedure al heeft gekregen heb ik niet de minste behoefte aan meer touwtrekkerijen. Het zou ook beneden mijn stand zijn om nu we deze zaak in alle instanties verloren hebben nog te gaan probe ren de schade voor de gemeente zo laag mogelijk te houden. Ik zal in elk geval de laatste zijn die de gemeente Leiden daartoe zal opjutten", aldus de heer Van der Velden. Mil} loenen De personeelschef van de gemeente Leiden wil zich niet wagen aan voorspellingen of Daey Ouwens nu een bedrag ineens zal worden uitgekeerd, dan wel een doorbetaling van zijn De heer T. C. Daey Ouwens. salaris tot zijn pensionering (over 17 jaar, hij is pas 48) zal worden bevolen. Volgens de heer Van der Velden zou de gemeente in principe tegen geen enkele van beide mogelijkheden bezwaren hebben. Wel zou het opmerkelijk zijn als in het bedrag aan schadevergoeding ook de zogenaamde immateriële schade (leed en aantasting van eer en goede naam van Daey Ouwens) zou worden verdiskonteerd, omdat dit naar de mening van de heer Van der Velden doorgaans niet gebeurt. Zou het om een eenmalige schadevergoeding gaan, dan moet volgens de heer Van der Velden gerekend worden op een bedrag van zeker één tot twee miljoen gulden". En het lijkt me dat Daey Ouwens daar voorlopig wel van rond kan komen", aldus Van der Velden. Een andere mogelijkheid zou zijn het doorbetalen van zijn wachtgeld tot zijn pensionering, maar in dat geval is het niet zeker dat Daey Ouwens ook een andere werkkring kan aannemen zonder dat dan zijn nieuwe salaris wordt gekort op zijn uitkering. Verbaasd Daey Ouwens zelf toonde zich gisteren in een eerste commentaar op zijn overwining op de gemeente toch niet geheel voldaan. Hij stelde weliswaar verheugd te zijn over de bevestiging van de vernietiging van het ontslagbesluit, maar gaf te kennen veel liever in zijn oude functie te zijn teniggeplaatst. „Ik ben er erg verbaasd over dat alle verhalen die ik vijf jaar lang heb bestreden en die onvoldoende gewicht blijken te hebben gehad om het ontslag te rechtvaardigen, toch aanleiding zijn geweest om een terugplaatsing in mijn oude functie te verhinderen. Het lijkt mij een zeer aanvecht bare redenering dat op grond van het verleden een terugplaatsing met moeilijkheden gepaard zou moeten gaan", aldus Daey Ouwens die er op wijst dat hij over voldoende getuigen beschikt om de verhalen die over hem de ronde deden volkomen te ontkrachten. Ten aanzien van de schadeloosstellingen wilde de heer Daey Ouwens zich nog van commen taar onthouden, zij het dat hij ook op dit punt enige teleurstelling liet doorschemeren, nu de kans dat hij niet tot zijn 65ste zijn salaris doorbetaald zal krijgen niet geheel is uitgeslo ten. Wethouder Verdier kreeg bij het verrichten van de officiële handeling assistentie van een toekomstige leerlinge van „De Regenboog", Daphine Hemelop.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5