Tweede „Rond om de Haarlemmermeer" grootser van opzet Ik ben me bewuster geworden! van mijn mogelijkheden" KRV B2 grossiert in monsterscores leidse courant-bal LSG ontmoet reserves Philidor DOORGEBROKEN HANS KRUIT (UVS): Van Onze sportredactie KATWIJK - KRV B2 heet de bezitter van de deze week uitge reikte, door Sporthuis Wout Bergers beschikbaar gestelde Leidse Courant Bal. Voorzitter Van Kesteren over deze keuze van zijn bestuur: „De B2 is een heel gek elftal. Wint verschrik kelijk graag met grote cijfers, maar gaat af en toe ook met forse cijfers de boot in". Een verschil van achttien voor of negen tegen is inderdaad nogal groot.De Leidse Courant Bal dus voor KRV B2, grossier in monsterachtige scores. op de foto, staand v.l.n.r: leider N. Looyestein, K. de Ruiter, K. Parlevliet, L. Hoek, A. van Beel- en, T. Berkhey. Knielend: W. Kuyt, A. van Duivenvoorde en L. van Schie. SPORT LEIDSE COURANT Van onze schaakmedewerker Leiden Dit weekeinde staat in het programma van de KNSB-competitie weer een Leidse derby gepland. LSG I zal zaterdag de strijd aan moe ten gaan binden met Philidor II. Zo goed als iedereen is er van overtuigd dat het thuisspe- lende LSG moeiteloos moet kunnen winnen. Het eerste tien tal van Philidor, dat eveneens in de eerste klasse B uitkomt, zal op bezoek gaan bij SMB, altijd een van de „Zware" jon gens in deze klasse. Ongetwijfeld vol met wraakge voelens zullen de spelers van Philidor II achter borden in de Rijnlandflat plaats nemen. De 8 1/2-1 1/2 nederlaag, die in het voorgaande seizoen geleden werd zal vast nog niet vergeten zijn. Het is echter zeer de vraag of Philidor dit keer betere kan sen heeft. Al in de eerste wed strijd, waarin zij overigens wel erg verzwakt aan de start ver schenen, bleek dat Philidor er ten opzichte van vorig jaar niet op vooruit is gegaan, iets wat wel gezegd kan worden van LSG. Dat is dan ook gelijk de reden waarom men bij LSG zelfverzekerd van mening is dat Philidor geklopt gaat worden. Die mening is men bij Philidor nog niet toegedaan alhoewel er wel gezegd wordt dat het een zware klus zal worden om tot een goed resultaat te komen. Ook voor het eerste team van Philidor zal het niet gemakkelij ker worden om tot komen. De oponent SMB i^j jaren in de top van de klasse terug te vinden enl niet zonder slag of stoot veil gen kunnen worden. In de t\q de klasse zal LSG II mo< bewijzen inderdaad tot de k pioenskandidaten te behoj Daartoe moet het debutere DSC, dat in de eerste ronde Dordrecht met 7-3 versloeg,} slagen worden. Voorscho wacht het van belang zijl treffen met Dordrecht. Bij lies lijkt het toch wel moei te gaan worden nog verdei komen dan een- plaats in buurt van de degradatiezone rlP' Van onze sportredactie Lisse/Leiden De Atletiekvereniging AV Holland uit Leiden organiseert ook dit jaar weer een „Rond om de Haarlemmermeer". Een wedstrijd over zestig kilometer die voor de tweede maal zal plaatsvinden. Aangezien vorig jaar echter slechts twintig deelnemers acte de présensie gaven, kan de op zondag drie december te houden loop eigenlijk wel als eerste echte „Rond om de Haarlemmermeer" worden gezien. De bedoeling van de organisatoren is name lijk dat het deze tweede keer allemaal wat grootser van opzet zal zijn. Nu al hebben zich zo'n veertig atleten aangemeld, die zich bij de start te Rijsenhout (bij Aalsmeer) bij de organisatie zullen vervoegen. Niet zo vreemd, de lange-afstandsloop is immers in opmars, ook in deze regio. Vele atleten draaien hun hand (en voeten) niet meer om voor lopen over honderd kilometer, terwijl marathonlopers eveneens best wel eens een poging willen wagen op een wat langere afstand dan gewoonlijk. Een wandeling zal de tweede „Rond om de Haarlemmermeer" overigens zeker niet zijn. Een goede marathonloper zal de af stand in ongeveer vier uur tijd overbruggen _een tijdsbestek waar een modale fietser af moeite mee heeft. Het belooft overigens dit keer een massaloop te gaan worden. De organisatie, die nu al internationale aanmeldingen binnen heeft gekregen, ver wacht een 200-tal atleten aan de start. Ook supertrimmers zijn vanzelfsprekend wel kom. Het parkoers voert de lopers over een grote ronde van ongeveer zestig kilometer. Het wegdek bestaat vrijwel volledig uit asfalt. De deelnemers zullen overigens niet alleen door een grote groep EHBOers, verzorgers en sponsors „in de gaten" worden gehou den, ook de organisatie heeft zo zijn (strak ke) richtlijnen gesteld. In de vorm van vastgestelde tussentijden hoopt de organisa tie de wedstrijd volledig in de hand te houden. Belangstellenden, in bezit van een dokters verklaring of een sportkeuringsbewijs 1978, kunnen contact opnemen met de heren Hagen (02521-15776) overdag en U lijn (02520-18982) na negen uur 's-avonds. In schrijving staat open voor alle klassen van de KNAU, vanaf twintig jaar. De kosten: 12.50. (Van onze sportredactie) LEIDEN - „Theóöo! Loop niet te klooien!" De aangesprokene, UVS-speler Theo van Seggelen, schrok bijna even hard als de tribune. Want de vermaning, uitgesproken op die gedenk waardige zondagmiddag van 1 oktober in de Kikkerpolder tij dens de wedstrijd UVS-CW, kwam regelrecht uit de mond van Hans Kruit. Niet alleen één van de betere spelers van het op dat moment zeer swingende UVS, maar ook bekend als de meest timide speler van de blauw-witten. Al degenen die een beetje bekend zijn in de UVS-kringen schrokken op. Niet zozeer omdat Theo van Seggelen maar een beetje stond te „klooien", maar vanwege het feit dat de terechtwijzing uit de mond van die stille Hans Kruit kwam. Er moest iets aan de hand zijn met die jongen. De loop der gebeurtenissen van die middag (een 4-3 UVS overwin ning) leidde de aandacht een beetje af van dit korte incident, maar het verdween toch niet helemaal uit de herinnering. Hans Kruit, 20 jaar en 3e jaars student medicijnen, speelde twee jaar geleden in de regionale jeugd als laatste man, vertolkte die rol vorig jaar in het tweede en lijkt met ingang van dit seizoen een plaats in de hoofdmacht te hebben ge vonden. Niet als laatste man (daar speelt als van-ouds Koos Hannaart), maar door de blessure-malaise bij UVS afwisselend als middenvelder of voorstopper. Hij doet dit opmerkelijk zelfbewust, terwijl vorig jaar, wanneer hij inviel, er nog wel eens sprake was van een duidelijk vertoon aan onzekerheid. Hoe komt dat? Hans Kruit: „Vorig jaar had ik nogal eens last van faalangst. Dat betekende dat ik me verstopte, niet om een bal vroeg en als ik hem toch kreeg, schoof ik hem maar vlug door naar een medespeler. Maar daarmee kom je er niet. Ik dacht toen min of meer „na mij de zondvloed" en vanaf dat moment ging het veel beter. Ik durf nu een balletje aan te nemen, te kijken en een juiste voortzetting te vinden in plaats van dat ik het probleem verschuif naar een ander. Vandaar ook dat ik Theo nu een keer op z'n flikker gaf. Hij zat even dood en zo'n opmerking kon hem misschien weer wakker schud den. Tenminste dat hoopte ik, bij mij werkt het tenminste wel. Een voetballer moet zo nu en dan eens op z'n sodemieter krijgen". Behalve in z'n optreden'op het veld, heeft ook z'n optreden daarbuiten een verandering ondergaan. Dat is niet alleen te merken aan zijn taalgebruik, wóarin tussen de weloverwogen zinnen van de arts in spé, soms opeens een krachtterm voorkomt, die inherent aan het voetballerswezen schijnt te zijn. Maar ook het non-verbale gedrag van Hans Kruit onderging een verandering. Roken doet hij nog steeds niet, maar het is wel zo dat hij na de wedstrijd zo nu en dan met een glas bier in zijn hand kan worden aangetroffen. Nog wel met mondjesmaat, maar toch.Het lijkt of in dit geval een weinig alcohol-gebruik stimulerend werkt op de voetbalprestaties. Hans Kruit: „Ja, ook buiten het veld verander ik mee. Ik doe het niet opzettelijk, maar ik ben me er wel van bewust dat ik aan een teamsport doe en dat het voor de sfeer in de groep, én voor mezelf, beter is wanneer ik mij enigszins aanpas. Me in ieder geval niet apart opstel. De sfeer in de spelersgroep is dan ook fantastisch. Zowel het eerste als het tweede is één vriendenclub. Er zijn niet, zoals je wel vaker ziet, aparte groepjes. Maar bij ons trekt iedereen met iedereen op. Tot op dit moment zijn we gevorderd tot de vaststelling dat Hans Kruit is veranderd en dat dit voor hem persoon lijk zijn spel ten goede is gekomen. Maar aan de werkelijke achtergrond van die verandering zijn we nog niet toegeko men. Hans Kruit hierover: „Dat is moei lijk precies uit te leggen. Ik heb een karakter dat zichzelf nogal wegcijfert, ik trad bijvoorbeeld op het veld weinig solistisch op, maar ach, ik ben nu wat ouder geworden en ik merk bijvoorbeeld in m'n studie dat ik nu iemand aan het worden ben. Sinds kort heb ik een assistentschap op nierziekten. Ik ben me bewuster geworden van m'n mogelijkhe id ld den en dat komt het zelfvertrouwen ten goede. Niet dat ik nu een egoïst geworden die alleen maar aan zie 1 denkt en alleen ter meerdere glorie st zichzelf bezig is. Maar mezelf volkq uitschakelen doe ik ook niet meer. teruggekoppeld naar het voetbaÜei is niet meer zo dat ik vol ang< bewondering naar m'n directe tegei der kijk, maar die tegenstander maar in de gaten krijgen dat hij I re Kruit tegenover zich heeft staan, i iedere sportman heeft een zekere dingsdrang. Ik ook. Maar voetbalk een teamsport. Wil je dat op het hoo! amateurniveau bedrijven, dan mot EB het juiste evenwicht zien te vinden tu (X je geldingsdrang en het belang va; jr ploeg. Bij UVS zijn we daarmee nu fi heel eind in de goede richting en ik sJ daar in te passen. De reden daarvL. dacht ik, dat veel factoren elkaar aai P len. Door dat assistentschap op nier ten, merkte ik een zekere waarde voor waarmee ik bezig ben. Dat w oe door op het voetbalveld. Ik kwam in Ik jonge ploeg en was niet het enige „b a c kie", er werd vertrouwen aan me g ven, de sfeer is als die van een vriem club, waardoor je gemakkelijker w ini geaccepteerd. Er wordt leuk gevoett s. Al die dingen hebben invloed op ell en en bepalen het huidige gezicht van I be En dat gezicht is niet slecht, daa^d geloof ik dat als we nog een wedstrijden winnen, het publiek weer naar de Kikkerpolder komt. Z we nu spelen verdienen we het, echt' GIJS ZANDBER( i Blauw Wit Altijd al bewondering gehad voor statistici. Voor die mensen die nauwgezet de voor hen interessante gegevens verzamelen en dat vervolgens in daartoe bestemde lijsten verwerken. Niet zo verwonder lijk dus dat de deze week verschenen ,31auwwitter" van Leids hoofdklasser UVS extra aandacht kreeg. Niet elk clubblad dat verschijnt brengt nu eenmaal een topscorelijst „aller tijden". De Blauwwitter wel. Alle in UVS één gescoor de doelpunten staan geregi streerd - het levert een aardi ge lijst op. Aardig vergelij kingsmateriaal ook tussen „toen" en „nu". Blauw Wit (2) Meest opvallende aspect aan die, door Jan Dekker bijge houden topscorerslij st is wel dat er maar weinig heden daagse topscorers bij zijn. Bekende namen volop, daar niet van, maar wel doelpunten die veelal in erg oude siezoe- nen het levenslicht zagen. Bij de top-tien slechts aan voet baller die op dit moment (zij het bij RCL) nog actief is: Sjoerd Teske scoorde 42 maal, bezet de tiende plaats. „Tijd genoten" in die top-tien zijn Leo Holl (vijfde met 58 treffers) en jawel hoor Gerard Désar. Voor Van de Zeeuw, voor de gebroeders Ton en Piet Kantebeen ook, prijkt de naam van de huidige UVS-oefenmeester op de eerste plek: 124 maal doel puntte Désar, een totaal dat hem het eerste decennium ongetwijfeld nog wel op die eerste plaats zal houden. Want het is nauwelijks aan te nemen dat routinier Verver (34 goals) hem nog zal inhalen en de huidige topscorer van UVS, middenvelder/spits Theo van Seggelen, ziet „trainmees- ter" Désar helemaal op onbereikbare afstand: 109 doelpunten verschil het is niet niets. Zomertijd De zomertijd, zo meldt Hans van Velzen in de „Kris Kras" van korfbalvereniging Cres cendo, heeft niet „dat" ge bracht wat de korfballers ervan mochten verwachten. Niet alleen was er gewoon te weinig zon om de term „zo mertijd" te rechtvaardigen, maar ook dat uurtje verder in de tijd kon niet verhinderen dat het, vooral de laatste weken wel weer erg hard waaide. Enfin, de klok is nu weer een uur teruggedraaid, het microseizoeh komt er weer aan. Een seizoen, weet Van Velzen, waarin weersinvloeden duidelijk minder hun stempel kunnen drukken op de korf balsport. Alhoewel zo concludeert de kolummschrijver van Crescen do onder het motto „De Hollander is nooit tevreden" als de zon erg laag staat, kan je hem ook ir de Groe- noordhallen fors „tegen" hebben Toch maar weer met de zomertijd het veld in. Kampioen schappen Het Leidse atletiekwereldje, dat het dit seizoen door de renovatie van de eigen sintel- baan in de Leidse Hout toch al zo moeilijk had, heeft nu een titelloos zomerseizoen achter de rug. In juli al verregende de Leidse kam pioenschappen die in Alphen gehouden zouden worden volledig. Geen nood, er kon nog een "herkan sing worden georganiseerd. Weliswaar moesten de meer kampkampioenschappen er voor wijken, maar afgelopen weekeinde zou het dah toch moeten gebeuren.Het resultaat is bekend ook nu werkten de weergoden piet mee, konden de atleten de strijd om de medailles verge ten. Met het officieel al begonnen winterseizoen nog bijna volledig voor de deur zullen die kampioenschappen ook niet meer worden gehou den. Eén pluspunt rest de recht geaarde Leidse atleet slechts: volgend jaar moet het alle maal wel beter gaan Tesselaar Die Dick Tesselaar toch. Werd sportwethouder van Leiden, omdat het hem wel aantrekkelijk leek. Werkte hard, kreeg veel voor elkaar, kortom werd eigenlijk best wel geliefd binnen de Leids sportwereld. Een klein „ho< raatje" kon er zelfs wel af 'C het momenty dat Tesselaar werd herkozen. Die Dick Tesselaar nu, ma; ook al jaren op andere vla] ken furore. Niet alleen is bebaarde Tesselaar bijzond plichtsgetrouw aanwezig bij elke festiviteit waar zijn aanwezigheid ook maar gewenst is maar ook slai Dick er in die plichtgetrouJ heid niet te laten „ontaardq in plichtmatigheid. Kortorr met Dick kan je alle kantei op en de sportverenigingen] Leiden beginnen dat st€ beter te beseffen. LTV De Merenwijk bijvoorbeeld: ga Tesselaar afgelopen vrijdaj een levensgroot tennisracki in de handen en Tesselaar sloeg wel.. Of ZLC, die voet balvereniging met dat nieuv clubhuis: bouwde een papif ren muur op en liet Tessel; er doorheen springen. Ook werd door immer lachende Dick gedaan. Maar gek is hij niet, diezeli Tesselaar. Na zijn geslaagd actie bij ZLC liet lij de verzamelden weten dat je zeker met Leidse voetbalve enigingen niet voorzichtig genoeg kunt zijn. „Daarom f heb ik eerst maar even gecontroleerd of er achter <j papieren vlag niet voorzichj een gemetseld muurtje wal neergezet. Dick Tesselaar; hij verkoop| het echt aardig.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 12