Geringe verhoging van belastingen in Oegstgeest Bouw tennishal nadert voltooiing 1 Open huis in kruisgebouw Leiderdorp is boos op Oegstgeest Jazz in beeld BURGEMEESTER VAN EYSINGA STAPT VOLGEND JAAR OP Nieuwe steiger voor Kaagse zeeverkenners Over kandidatuur Streekenergiebedrijf REGIO LEIDSE COURANT Ihr. T. van Eijsinga OEGSTGEEST Inwoners van de ge meente Oegstgeest moeten voor het vol gend jaar op een kleine belastingverhoging rekenen. Dit blijkt uit de ontwerp-begro- ting van de gemeente Oegstgeest die giste ren is verschenen. Het college is slechts tot een sluitende begroting gekomen, door enerzijds op een aantal uitgaven te bezuini gen en anderzijds door verhoging van de bestaande inkomsten. Het totale budget beloopt bijna 32 miljoen gulden. Dit is ongeveer 700.000 gulden meer dan de begro ting van 1978. Vooral is bezuinigd bij de dienst gemeenter- werken. Doordat er twee nieuwe posten in de nieuwe posten in de nieuwe begroting van gemeentewerken zijn opgenomen, na melijk de exploitatie van het overdekte zwembad in zijn volle omvang en exploitatie van het toekomstige culturele centrum, is een extra bedrag gemoeid van circa 164.000 gulden. Nadat op de cijfers van de ontwerp begroting van gemeentewerken is bezui nigd, vertoonte de gemeentebegroting voor 1979 nog een tekort van 380.781,97 gulden. Als voornaamste oorzaak van dit tekort kan de toename van de personeelsbezetting van de secretarie en bij de dienst gemeenterwer- ken worden genoemd. Ook de toename van de netto-lasten van het overdekte zwembad, waaronder de uitbreiding van de perso neelsbezetting met 2 man gaf een tekort van 190.026,86 gulden. Als overige reden voor het tekort kan de toename van de kosten van de schooladviesdienst en de kapitaallasten van de nieuwe sportvelden nabij de Voscuyl genoemd worden. Meeval lers zijn de hogere winst-uitkering van het Energiebedrijf Rijnland met 89.000 gulden en het wegvallen van extra afschrijvingen, die in de gemeentebegroting voor 1978 waren geraamd, namelijk 245.811 gulden. Om het aanvankelijke begrotingstekort te compenseren heeft het college besloten om de reinigingsrechten te verhogen van 86 gulden per jaar naar 96 gulden, hetgeen een meeropbrengst bedraagt van 44.000 gulden. Het terugbrengen van het verkeer- sleefbaarheidsfonds van 100.000 naar 50.000 gulden. De meeropbrengst van het Energie bedrijf Rijnland bracht ook 50.000 gulden op. Het verhogen van de onroerend-goedbe- lasting met tien procent acht het college verantwoord daar bij invoering van deze belasting op 1 januari 1978 de tarieven niet werden verhoogd. De tarieven van de hon denbelasting zullen ook verhoogd moeten worden. De voorgestelde verhoging van 25% levert een meeropbrengst van 10.000 gulden op. Door de verbouwing van het gemeente huis direct na het aflopen van de bouwvak vakantie te laten beginnen, kunnen voor 1979 geplande afschrijvingen worden be perkt. Dit levert een bedrag van 43.200 gulden op. Met deze besparingen kon de ontwerp-begroting sluitend gemaakt wor den. Gemeentehuis De gemeente Oegstgeest is zoals hier boven reeds vermeld voor het komende jaar van plan te beginnen met de verbouwing van het gemeentehuis. Hier mee is een bedrag gemoeid van ruim 4 miljoen gulden. In de vierde kwartaal van 1979 wordt met de aanleg van de voetbalvelden ten westen van de Willibrordlaan begonnen. Ook zal begon nen worden met de voorbereidende bouw van de kleedgelegenheid met bijbehorende recreatieruimte. Als eerste fase van een drie jarenprogram- ma is het gewenst voor gehandicapten, die van een rolstoel gebruik maken, om op diverse plaatsen in de gemeente bij trottoirs de zogenaamde inritbanden aan te brengen. In de begroting is 40.000 gulden uitgetrok ken voor 100 voetgangersoversteekplaatsen voor gehandicapten. Een groot deel van de Almondeweg, de Dorpstraat, de Oude Rijnzichtweg en het terras bij de kleedgelegenheid van de voet balvelden aan de Voscuyl zullen herbestraat worden. Gezien de belangstelling voor voor stelling in het Rijnlands Lyceum heeft het college besloten een bedrag van 17.500 gulden uit te trekken in het nieuwe begro tingsjaar ovor culturele manifestaties in het Rijnlands Lyceum. In het nieuwe jaar zal een aantal mensen afscheid nemen van de dienst van de gemeente doordat zij de 65-jarige leeftijd hebben bereikt. Zo zullen de Oegstgeestena- ren afscheid moeten nemen van Jonkheer T. A. J. van Eysinga die met ingang van 1 september zijn ambt als burgemeester van Oegstgeest zal neerleggen. Het aan de eisen destijds aangepaste kruisgebouw aan de Herenweg NA MAANDEN VAN VERBOUWING WARMOND De verbouwing van het kruisgebouw in Warmond is op een oor na gevild. Ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming wordt zaterdag 7 oktober door de kruisvereniging Warmond open huis gehouden van half vier tot omstreeks vijf uur. gegaan omdat met het oog op veranderde werkzaamheden het gebouw in zijn oor spronkelijke vorm niet meer voldeed. De Warmondse schooljeugd heeft zorgge dragen voor de feestelijke versiering van het wijkgebouw. De afgelopen weken zijn op de scholen werkstukken vervaardigd, die betrekking hebben op het kruiswerk en alle aspecten van het gezond zijn en blijven. De werkst'ikken zijn tijdens het open huis te bezichtigen. Tevens wordt er een film vertoond ovei het werk van een wijkverpleegster. Ook zullen informatiestands zijn ingericht. D( bezoekers aan het vernieuwde kruisgebouw kunnen op deze wijze kennismaken met de activiteiten van de stichting maatschappelij ke dienstverlening Bollenstreek, van de diëtiste van de kruisvereniging, van de yoga-cursussen en van de EHBO. Evenementen markt Noordwijk bracht 15.000 gulden op NOORDWIJK De evenemen tenmarkt die zaterdag gehou den is in het kader van de actie voor Boven-Volta heeft een net to-bedrag van 15.000 gulden op gebracht. De opbrengst is be stemd voor projecten in het ontwikkelingsgebied. Het bereikte resultaat is een behoorlijke stap in de richting van het streefbedrag. Zoals be kend wordt het opgehaalde be drag voor ontwikkelingshulp door het Noordwijkse gemeen tebestuur verdubbeld. Van avond is er een bijeenkomst in het dorpshuis De Kuip. Spreker is drs. J. de Koning, minister van Ontwikkelingssamenwerk ing. De vergadering begint om achtuur. DE KAAG De Stichting Zee verkenners Kagerplassen krijgt binnenkort een eigen nieuwe steiger. De zeeverken ners, die al zo'n dertig jaar het Boterhniseiland in de Zijl in gebruik hebben, zijn dringend aan een nieuwe steiger toe. Oorzaak is de steeds grotere animo voor het watergebeuren binnen Scouting Nederland. De zeeverkenners beschikken over accommodatie voor zo'n zeventig boten, maar dat is in middels onvoldoende gebleken. In overleg met onder meer de provincie zal nu binnenkort worden begonnen met de aanleg van een zogeheten T-steiger aan de noordoostzijde van het ei land. Deze nieuwe steiger zal plaats gaan bieden aan nog eens 25 zeeverkennersboten. De aan leg van de nieuwe steiger wordt de Stichting Zeeverkenners Ka gerplassen mogelijk gemaakt door financiële steun van onder meer het Nationaal Jeugdfonds (Jantje Beton) en de Provinciale Jeugdraad. De officiële inge bruikname van de nieuwe stei ger zal volgend jaar mei plaats hebben. Opening uitgesteld WASSENAAR Vanwege het overlijden van de heer Corne lls, conrector van het St. Adel- bert College in Wassenaar, zijn de openingsplechtigheden ter gelegenheid van het in gebruik nemen van het nieuwe school gebouw uitgesteld tot een nade re datum. Wel vindt de officiële opening zelf op woensdag 11 oktober door staatssecretaris, Drs. K. de Jong, normaal doorgang. Het verdere feestprogramma waar van „Open huis" een belangrijk onderdeel was, wordt verscho ven naar een nader te bepéQen Het bestuur van de tennisvereniging v.l.n.r. Tom Jutte, Bert Klaassen, Ellen Gerrese en Henk Huigen. DRIE JAAR NA ESITMTIEF LEIDERDORFSE TENNIS VERENIGING DE MUNNIK LEIDERDORP Aan de Hoogmadese- weg verrijst een uniek sportcomplex. De tennishal waarvoor op 16 mei 1978 de eerste paal werd geslagen nadert zijn voltooiing. Behalve deze hal die ruimte biedt aan drie banen worden nog eens acht buitenbanen aangelegd, waarmede de bestaande tennisaccommodatie meer dan verdubbeld wordt. De bouw van de tennishal heeft heel wat voeten in de aarde gehad. In 1975 kwamen bij de Leiderdorpse tennisclub „De Munnik" de eerste plannen voor uitbreiding van de accommodatie op tafel. Het uitbreidingsplan Winkelhof dreigde echter roet in het eten te gooien. „De Munnik" zag zich gedwarsboomd door het voornemen van projectontwikkelaar Mat- ser om op het dak van het winkelcentrum een hal met vijf tennisbanen te bouwen. Voor het bestuur van „De Munnik" was dit aanleiding een bezwaarschrift tegen het ontwerp-bestemmingsplan Winkelhof in te dienen. In juni 1976 werd met het college van b en w. overeenstemming bereikt waardoor het bezwaarschrift kon worden ingetrokken. De mondelinge toe zegging werd verkregen dat het gemeente bestuur medewerking zou verlenen aan de bouw van een eigen tennishal. Voor dit doel werd de Stichting „Tennishal De Munnik" in het leven geroepen. De bouw commissie van „De Munnik" slaagde en onder voorzitterschap van Henk Huigen binnen een half jaar in de plannen rond te krijgen, zodat deze in januari 1977 bij de gemeente konden worden ingediend. Opnieuw dreigde een kink in de kabel te komen door de eis van het gemeentebe stuur dat de hal ook voor andere sporten zou moeten worden gebruikt De gemeente kwam met deze eis omdat door het niet doorgaan van de vestiging van dependan ces van de Leidse scholen „Louise de Coligny" en „Bonaventura" in het Buiten hof, de plannen voor een gemeentelijke sporthal op losse schroeven waren komen te staan. Tegenvaller Een tegenvaller voor de tennisclub tegen de achtergrond van de toezeggingen van de gemeente. Noodgedwongen moest „De Munnik" zich neerleggen bij het medege bruik van de hal door de korfbalvereni ging „Velocitas" en de hockeyvereniging „Alecto". De hal is nu geschikt gemaakt voor het spelen van microkorfbal en zaal hockey waarvoor de zaterdagmiddag en de zondagmiddag zijn gereserveerd. De voorzitter van de stichting „Tennishal De Munnik" Tom Jutte en de bestuursleden van de tennisclub „De Munnik", voorzitter Bert Klaasser, vice-voorzitter Henk Hui gen en secretaris Ellen Gerrese kijken evenwel niet om in wrok. „De onderhande lingen met de gemeente zijn uiterst moei zaam verlopen. Even zo goed hebben wij achteraf veel medewerking gekregen. Alle problemen zijn voor ons verleden tijd", zegt voorzitter Jutte. Centraal in de onder handelingen met de gemeente stond de wens van „De Munnik" om het eigen karakter van de vereniging zo veel moge lijk te bewaren. Een apart probleem vorm de het feit dat van de acht nieuwe buiten banen er vier zijn bestemd voor de „vrije verhuur" door de gemeente. Men heeft hiervoor oplossingen weten te vinden door de ingang en de kleedkamers gescheiden te houden van de accommodatie van „De Munnik". De uitgebreide accommodatie voorziet intussen in een grote behoefte. De L. T. C. „De Munnik" die met haar 900 leden tot de tien grootste van Neder land behoort, heeft nog een wachtlijst van 400. Over de exploitatie van de tennishal maakt men zich voorlopig geen zorgen. Met een bezettingsgraad van 85% op dit moment is men al erg gelukkig. Ook verenigingen buiten Leiderdorp gaan de hal gebruiken. „Forescate" uit Voorscho ten en „Artesia" uit Koudekerk aan den Rijn hebben de hal voor hun trainingen gehuurd. Eerste bal Verwacht wordt dat de hal op 15 oktober zover gereed zal zijn dat er de eerste bal geslagen kan worden. De officiële inge bruikneming laat nog even op zich wach ten. Dat zal pas volgend jaar gebeuren, wanneer de uitbreiding van de clubaccom modatie van „De Munnik" en de buitenba nen gereed zijn. Leiderdorp Een verbolgen raad nara gister avond met algemene stemmen een door mevr. D. W. Tichler-Moerman (VVD) ingediende motie aan, waarin werd gesteld dat de gemeente Oegstgeest niet haar eigen wethouder O.C. van Belle kandidaat zou moeten stellen voor het college van beheer van het Streekenergiebedrijf Rijnland, wegens strijdigheid met nadrukkelijk gemaakte afspraken. Volgens deze afspraken in de vorm van een gentlemen's agreement zouden Leiderdorp en Oegstgeest bij toerbeurt een kandidaat voordragen. Mevr. Tichler veronder stelt dat er van de kant van Oegstgeest sprake is van een dwaling. Voorts meende zij dat de heer Van Belle een persoonlijk belang in deze kwestie zou hebben. Burgemeester M. A. van der Have onthulde, dat gistermiddag loco-burgemeester Thorn van Oegstgeest vergezeld van de heer Van Belle en de gemeentesecretaris naar Leiderdorp waren gekomen om de kandidatuur van de heer Van Belle te bepleiten. Een compromisvoorstel dat iedere gemeente haar eigen kandidaat zou aanbe velen was voor het Leiderdorpse college niet aanvaardbaar. Leiderdorp wil zijn beurt niet voorbij laten gaan en droeg daarom wethouder J. Bezemer (PvdA) voor als lid van het college van beheer van het Energiebedrijf Rijnland. Belastingverhogingen De begroting voor 1979 van Leiderdorp zal een aanzienlijk tekort vertonen, zo deelde de wethou der van financiën, J. Bezemer mede, naar aanlei ding van kritiek van de raadsleden Meere en Scheffer (WD) op de belastingvoorstellenn vat het college. Met name verzetten zij zich tegei de verhoging van de hondenbelasting met 109 van het gebruikersdeel van de onroerend-goedbe lasting met 5%. Hun voorstel om de verhoging net als deandere belastingen op 3 1/2% te houden, werd door de fracties van CDA, PvdA en PPR verworpen. Met een extra verhoging van de marktgelden voor 1979 had daarentegen niemand moeite. Verwacht wordt dat de gemeente volgend jaar 35.000,- moet bijpassen in de kosten van de donderdagse weekmarkt Een wat al te royale subsidie, vonden de raadsleden Hekkelman (CDA) en Hewitt (PvdA) en niet te verdedigen tegenover de plaatselijke middenstand. „Met een marktkoopman heb ik geen medelijden. Die doen echt wel goede zaken", stelde de heer Hekkelman. Wethouder Bezemer meende dat aan verdere verhogingen in de toekomst niet te ontkomen zou zijn. Een vergroting van de markt met de aanleg van het plein rond de Dorpskerk zag hij als mogelijkheid de kosten van de markt omlaag te brengen. Een voorstel van het college voor een garantie van een geldlening van maximaal 125.000,- voor een beheerderswoning bij de nieuwe manege van de ruiterverenigingen Liethorp in de Bloemerd vergde een langdurige discussie. Alle vier de wethouders kwamen er aan te pas om het voorstel te verdedigen. Het verwijt dat het voorstel niet eerst in de commissie financiën was behandeld werd als een communicatiestoornis van het nieuw optredende college beschouwd. Ten aanzien van dq exploitatie van de nieuwe manege in het college van b en w optimistisch. Op de eerste avond van het derde seizoen van de Wassenaarse Jazzclub in het Deylercentrum was het viermaal prijs. Drie prijzen werden door voorzitter Jan Stouten uitgereikt aan de winnaars van een foto-wedstrijd, die tijdens het jazz-festival in mei gehouden werd. De heer H. Remmerswaal kreeg de eerste prijs voor een bijzonder geslaagde foto van boven af genomen van de klarinettist van „The Footsteps" uit Breda, met in de ene hand zijn klarinet en in de andere een flesje bier. De tweede prijs was voor A. P. Ouwerkerk, de derde voor H. J. van der Tak. Op de foto ontvangt eerste prijswinaar H. Remmerswaal de prijsbeker uit handen van Jazzclub-voorzitter Jan Stouten. Be stuurslid Henk Goulooze kijkt belangstellend toe. KORTWEG ZOETERWOUDE De in Zoe- terwoude gehouden veiling voorj de missie heeft een bedrag van bijna 27.000 gulden opgebracht De plaatselijke werkgroep Mis sie en Ontwikkeling is bijzonder tevreden met dit resultaat In vergelijking met vorig jaar is er nu 7.500 gulden meer be schikbaar voor de Zoeterwoud- se missionarissen. SASSENHEIM De in War mond en Sassenheim gehouden acties voor het ontwikkelings werk van het Leger des Heils in India heeft een bedrag van 56.000 gulden opgebracht De voorbereidingen voor de bouw van een verpleegstersschool in Ahmednager zijn al begonnen. Na de thans heersende moes sonregens wordt de bouw voort gezet. In het volgende voorjaar wordt in Sassenheim en War: mond opnieuw geld ingezamel voor ontwikkelingshulp. VOORHOUT De plaatselijke bejaardensoos viert morgen het 25-jarig bestaan met een H. Mis uit Dankbaarheid in de Voor- houtse Bartholomeuskerk. Na de mis die om 09.00 uur wordt opgedragen, wordt er koffie ge dronken in "Boerhaave". Na een diner in de Katholieke Tech nische School wordt tenslotte de traditionele kaartmiddag houden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4