Bobby kan de vrijheid maar moeilijk missen Programma 3 October-viering „De Eindsprint", Hoogmades eigen geestdriftige visserscollege Yell-genootschap 3 oktoberoptocht gaat weer bestoken :1N [AD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1978 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mi) telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. MAANDAG2 OKTOBER 9.30 Feest voor geestelijk ge handicapte: jeugd, in de Stadsgehoorzaal, Breestraat 60. 10.00-24.00 Feestelijke markt langs de Oude Singel, Turf markt, Nieuwe Beestenmarkt en op het parkeerterrein bij de Steenstraat. 19.30 Grote Taptoe. Route; Kaasmarkt - Pelikaan- raat - Haarlernmerstraat - insessekade - Kort Rapen- iurg - Breestraat - Steenstraat •stzijde) - Van der Werfpark loezastraat - Jan van Hout iade - Geregracht. .00-24.00 Lunapark op het Trein Lammermarkt, rond lolen De Valk en Schutter- Md. f DINSDAG 3 OKTOBER Reveille door het ■eidsch Politie Muziek Gezel schap, op het bordes van het ladhuis. 7.30 Uitreiking haring en wit tebrood in het Waaggebouw, (alleen voor mensen die zich hiervoor op 21/9 hebben laten inschrijven). 3.00 Koraalmuziek in het Van der Werfpark. 8.45 Carillonbespeling stad huistoren door Rien Ritter. 9.00-24.00 Feestelijke markt langs de Oude Singel, Turf markt. Nieuwe Beestenmarkt en het parkeerterrein aan de Steenstraat. 9.00-24.00 Lunapark op het terrein Lammermarkt, rond molen De Valk en het Schut tersveld. 9.30 Poppenkast in de Haar lemmerstraat voor de Harte- brugkerk. 9.30 Touwtrekwedstrijden in de Doezastraat, met commen taar van Theo Koomen. 9.30 Grote Straatparade in de Breestraat, m.m.v. de Neder landse Douane Harmonie, Harmonieorkest der Konin klijke Scheepjes wol Fabriek en het Leidse K&G. 9.30 Luchtballonopstijging op het hockeyterrein Room burg, Van Vollenhovekade. 12.00 Japans vuurwerk (dag vuurwerk) bij de Hoogstraat 10.00-18.00 Gevarieerd mu ziek- en showprogramma op het stadhuisplein met mede werking van Ritmico Especial, Dutch Connection, Saskia en Serge, Los Rancher os Steel Bond Mariniers en Trail. 10.30 Herdenkingsdienst in de Pieterskerk, met medewerk ing van het Rijnlands Mannen koor en de Koninklijke Militai re kapel. 13.00 Start grote optocht „Wonderbaarlijke reizen". Route: Burggravenlaan - Hoge Rijndijk - Hogewoerd - Bree straat - Kort Rapenburg - Prin- sessekade - Blauwpoortsbrug - Morsstraat - Morssingel Plesmanrotonde - Stations plein - Stationsweg - Steen straat - Blauwpoortsbrug Haarlemmerstraat - Pelikaan straat - Hooigracht - Water- steeg - Hogewoerd - Breestraat - Koorn brugsteeg - Vismarkt - Aalmarkt (ontbinding van de stoet). 23.30 Groot vuurwerk op het terrein achter het Schutters veld. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond beschreven die in het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschreven honden zijn alle door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Om uiteenlopende redenen, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschre ven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel. Besjeslaan 6b. Leiden. Tel.: 131610. Geopend di. t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Êaterdag van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Zondag en maandag gesloten. Ja hallo, u spreekt met mevrouw Vonk' uit Aarlander- veen. Bent u die meneer die elke week in de krant schrijft hoe slecht hij kan dansen? Ja, leuk hè. Nou dat zult u dan zelf wel vinden, maar ik vraag me af of we elke week in onze Leidse Courant moeten lezen hoe u niet kunt dansen. We kunnen zelf ook niet dansen, maar dat is nog geen reden om naar de krant te bellen. Zo van: kom 'es kijken, we kunnen niet dansen. We kunnen trouwens ook niet fotograferen en gitaarspelen, is dat soms iets voor uw rubriek?.... Ach, lieve mevrouw Vonk uit Aarlanderveen, u ziet de zaak wat somber in. Te neinde niet onder te gaan in uw en mijn eigen kritiek heb ik de bakens drastisch verzet. Ik verbaas mij nu wekelijks over mijn eigen vorderingen en zelfs partner Thea laat het niet bij een goedkeurend gemompel. Alle geleerde pasjes zitten in het brein en worden thuis driftig doorgenomen. Zelfs het leiderschap gaat soepel verlopen. Na een aantal oefeningen en een enkel handgemeen, is duidelijk geworden wie op de dans vloer de baas is. Ik stuur, zwenk, draai en kruis als een waanzinnige om lotgeno ten aan te moedigen even eens het heft in handen te nemen. Nu is het bij dansles de bedoeling dat de dame het hoofd afwendt om slechts van tijd tot tijd mee te gluren. Het vergemakkelijkt het dansen en voorkomt hopeloze discussies. Dit is kennelijk afgeleid van erva ringen achter een autostuur. „Leid jij of leid ik" als stok achter de deur. Omdat je partner niet meekijkt, moet je wel leren leiden, dat staat straks weer eleganL En als je dan ook nog zes passen kunt doen zonder te struike len of te botsen, voel je je als Fred Astaire in een servieswinkel. De derde dansles in de serie „quick, quick, slow" wordt ondermeer benut om het geleerde aantal foxtrot-pas sen uit te breiden. Naast een kruis- of zwenkpas kunnen we achter- en voorwaarts. Nu hoeven we tenminste niet meer in een rondje te dan sen. Wekenlang heb ik me afgevraagd hoe het geijkte „op haar tenen staan" in de wereld komL Ik weet het nu. Als jij met je linker en zij met haar rechterbeen een pas moet doen, ontstaan dit soort problemen. Met name degene die een voorwaartse beweging maakt, moet oppassen. Wie op grote voet leeft kan beter aan de kant blijven, ofwel zijn vaste partner voorzien van stalen schoenneuzen. Ook de cha-cha blijk voor uitbreiding vatbaar. Voor het gemak nog steeds in de grote kring oefenen we ook hier een stap voor- en achterwaarts. Niet vergeten met je heupen te wiegen, want dat hoort er nu een maal bij. Vruchteloos probeer ik me voor te stellen hoe deze dans er in de toekomst uit gaat zien. We staan in de grote kring naast een man die probeert tegen de stroom in te zwem men. Beweegt iedereen naar links, dan schiet zijn rechter been uit en omgekeerd. Maar wie zou zijn hulpeloze glimlach kunnen weerstaan. Bovendien lijkt de man sprekend op de hoofdredac teur van een concurrerende krant, en dat schept een band, nietwaar. Ik moet toch eens denken over die cursus gitaarspelen. ED OLIVIER Gitzwarte Bobby, zachtaardig en wat eigenzinnig Wie deze rubriek regelmatig leest, en boven dien nog over een goed geheugen beschikt, zal zich Bobby misschien nog wel herinne ren. Bobby is het sierhjke, gitzwarte hondje dat samen met zijn eveneens gitzwarte zusje in de rubriek van 6 mei 1978 beschreven werd. Het was echter Bobby's zusje die het meeste geluk had. Met het verstrijken van de tijd zag Bobby zijn kansen echter kelderen en na een week gaf hij de hoop dan ook op. Ook asielbeheer der Will Tiele zag wel aankomen dat een nieuwe baas voor Bobby de eerst komende tijd niet was weggelegd. Vooralsnog ont stond geen panieksituatie, want Bobby vond het eigenlijk best wel gezellig in het asiel. Ook organisatorisch bleek het geen pro- bleem, want men ging toen de zomer tege moet, zodat de grote buitenrennen weer in gebruik konden worden genomen. Bobby heeft daar samen met een stel andere honden de hele zomer vertoefd. Voor lange re perioden is zo'n buitenren een ideale oplossing. De honden hebben bewegmgs- n&nte. frisse lucht en bovendien, veel gezelschap aan elkaar. Dit luie leventje is nu afgelopen, want de nachten worden koud en de eerste storm- en regenvlagen hebben Nederland alweer geteisterd. Ook het asiel ontspringt de dans niet, en ten gevolge daarvan moeten de honden weer naar binnen. Niet alleen geeft dat organisatorisch een probleem, want elke hond moet dan in een apart hok, maar ook voor de honden zelf is het een behoorlijke tegenvaller dat ze hun, zij het relatieve, vrijheid weer kwijt zijn. Zeker mét Bobby is dat het geval. Hij heeft het er erg moeilijk mee. Het is daarom tijd geworden om Bobby een nieuwe kans op een baas te gunnen want hij heeft er op het ogenblik het meeste recht op. Bobby is van nature bijzonder zachtaardig. Hij kan goed met kinderep omgaan, mits ze niet te klein zijn. Toch heeft Bobby wat eigenzinnige trekjes. Hij zal zijn nieuwe baas beslist uitproberen. Voornamelijk met spelen. Daar kan hij niet genoeg van krijgen en als zijn baas niet oppast speelt Bobby met hem, in plaats van andersom. Als men dit eenmaal weet. is Bobby verder niet moeilijk meer. Hij zal zich thuis voelen in ieder soort huis. Hij is ,jnakkehjk" van formaat en men hoeft beslist niet uren achtereen met hem te wandelen. Zijn vacht gitzwart van kleur, kortharig en dat doet het bijzonder goed in combinatie met zijn slanke postuur. Hij zou de stamvader van een nieuw ras kunnen zijn als men het zo bekijkt. Bobby heeft een lange staart, een spitse snuit en flaporen. Tot slot zijn leef tijd: anderhalfjaar oud. Castor en Boef, de Bouviers van de vorige week, bleken een doorslaand succes. Niet alleen stond de telefoon van het asiel roodgloeiend, op maandagmorgen liep het zelfs storm in het asiel. Uit dit overvloedige aanbod kwamen tenslotte toch twee adspi- rant-bazen naar voren. Castor vertrok naar Noordwijkerhout, waar hij nu op een bloembollenbedrijf alle ruimte krijgt die hij nodig heeft. Boef verdween naar de Haar lemmermeer, alwaar ook hij zonder twijfel niets dan goeds zal ontmoeten. BART SPIJKER Zojuist een communi qué van het „Yell-ge- N nootschap" ontvan- 3( *gen. Dit genootschap bestaat bij de gratie van het 3 oktoberfeest en trad vorig jaar voor de eerste keer onbevangen naar buiten. De onderhori gen worden „broeders en zusters" genoemd en zo zullen ze zich ook dragen, op 3 oktober. Voor dege nen die nog niet op de hoogte zijn van de gedragingen dezer Yell-club wil ik de ideële doelstellingen nog wel even onder de aandacht brengen. Ik bedien me daarbij van een aantal soms krasse uitlatingen die mijn goede vriend en actief Leidenaar Hen- ny Kwik in een ge schrift bijeen heeft gebracht. Het Yell-genootschap werd twee jaar geleden al uit en een behoefte aan begin-oktoberse leut gebo ren. Men pleegt zich tot nu toe op 3 oktober op te houden op de hoek van Steenstraat en Morsstraat om er nog lang niet lave loos de „grote optocht" te zien langstrekken en deze stoet met zang- en spreek koren te begroeten. Tussen twee haakjes: ik zie dat Leidse corso niet zonder de grootste problemen door de Morsstraat trekken, sinds die paaltjes en wegdekver smallingen een reguliere en rechtlijnige doortocht schier onmogelijk hebben ge maakt. Bepalen we ons nu tot het opruiende voorspel van het Yell-genootschap. „De supportersschare is aan merkelijk uitgebreid." Een bemoedigende mededeling die de genoten kan sterken in hun voornemen ook dit jaar weer de deelnemers aan de optocht „op uitbun dige wijze van katoen te geven met liederen, die kant en klaar aan de breinen van onze medewer kers ontspruiten". Opnieuw zal het koortje ongeregeld geruggesteund worden door het lokale café op de hoek, vanwaaruit de koristen op een zekere vochtigheids graad gehouden zullen worden teneinde „de" optocht te kunnen blijven bestoken met „onze passen de liederen". De leden van de „werk groep" (als je eenmaal, zoals Henny, gesnoven hebt aan de geurtjes uit de gemeentelijke en stadhuise- lijke keuken, kun je nooit meer buiten werkgroepen of subcommissies) doen op de oude en nieuwe leden een dringend beroep, te verschijnen met zeer veel confetti. Uit binnengeko men brieven zijn vragen naar voren gekomen. Bij voorbeeld: „Hoe moet ik handelen bij een onwelwil lend stemgeluid?" Het antwoord geef ik niet, want zoiets komt steeds weer neer op „doorsm'eren met bier of vocht uit een fles van dit of dat". Dit is nauwelijks meer een kwest ie van initiatief. Men wordt verzocht reeds om een uur of half twaalf aanwezig te zijn in het lokaal Bellevue, „ook al in verband met eventuele doping-controle". Yelle zal wel zien. De werkgroep zij vast sterkte toegewenst vocfr volgend jaar. Clubvoorzitter Aad van Leyden verschalkte een snoek van 92 centimeter. In Hoogmade hebben ze sinds ruim een maand een soort wet tig gedeponeerd vis- collegè. Hoogmade staat trouwens voor niets. Er kón wel wat in dat Wouburgse kerkdorp met amper 2000 inwoners. Je hebt er een florerende voetbalvereniging, een muziekvereniging uiteraard, een hand balvereniging, een complete jongerenver eniging met o.a. een toneelafdeling, een culturele vereniging. Mag daar dan alsje blieft een visvereni ging bij? Inderdaad, die is er. Sinds 12 augustus. Dat was de officiële datum van oprichting. Maar al een jaar of drie was een heel stel Hooma- denaars bezig met de edele hengelsport. Zoals Aad van Ley den, 24 jaar, die on langs tot voorzitter werd gebombardeerd. Aad zelf zit al vanaf z'n vijfde jaar te vis sen. dat heeft nooit opgehouden. Nog meer lui uit hoogma de kenden die onbe dwingbare koorts. Aad vertelt ervan: „Al meer dan drie jaar terug zaten we met een stelletje langs de kant. Het ging zo leuk, dat we er een beetje schot in wilden brengen. Het werd uiteindelijk „De Eind sprint". Een visvereniging kan niet met al teveel leden werken. Als je met zeg maar vijftig man zou uitrukken op een plas, zou je minimaal vijftig boten moeten hebben om de vissers aan hun stek te kunnen helpen. Daarom schommelt het ledenbe stand van de meeste viscol- leges zo tussen de twintig en dertig leden. In Hoogma- „De Eindsprint" in vol ornaat rondom de gigantische dobber. de begon het jaren geleden met een man of vier die aan de waterkant zaten. „Op den duur begonnen we ons af te vragen, of we niet beter een keer onderlinge wedstrijden konden gaan houden. In '74 waren we al met ons tienen. We zetten toen al verschillende par- coursen uit, dichtbij huis en verder af. Zo ging dat.En nu zitten we met 22 officie- Ie leden, als de jongste Hoogmadese vereniging. Leuk hè, in zo'n dorpje?", meende Aad van Leyden. „We hebben het met een gekke bek opgevat, als ik het zo mag zeggen: zou er voor ons ook een plaatsje zijn?". „De Eindsprint" is nu een geregeld stel geworden, met een duidelijke taakverde ling. Aad van Leyden: „het enthousiasme werd groter. Dat is nu bekrachtigd. Met jonge bestuursleden: Aad van Leyden als voorzitter, Gerard den Dubbelden als secretaris, penningmeester Aad Goeman. Dan hebben we nog wedstrijdcommissa rissen en een „boten-organi- sator". M'n broer Hans zorgt weer voor het feest dat we één keer in het jaar willen houden. Ik hoop, dat daar straks ook donateurs aan mee kunnen doen. dan zitten we straks zeker met een man en vrouw van een stuk of veertig bij elkaar". Waarom „De Eindsprint" geheten? Wel, zo verklaart Aad, „een paar jaar gele den hadden we een beker uitgeloofd en twee deelne mers eindigden met hetzelf de aantal punten. Dus moést er een half uur doorvissen aangebreid worden om de beslissing te krijgen. Die sprint heeft ons onze naam opgeleverd, mag ik wel stellen". Geen visnaam derhalve van „De Snoek" of „De Bijtende Bliek". „De Eindsprint" is weer 'ns wat anders. En zo is het gekomen. „De Eindsprint" vist nu, bij voorbaat, vijf keer per jaar zoetwater. Dat moet even z'n beloop krijgen. In de toekomst willen de volgelin gen van Aad van Leyden zeker vijftien maal gaan vissen voor een competitie, om het clubkampioenschap. En als het kan, komt er „zeevissen" bij, want de meeste leden willen wel iets doen aangaande de ma kreel, de zeepaling, de geep of de platvis. „De Eind sprint" heeft nu nog vier wedstrijden voor de boeg, daarna wordt zoals wellicht iedereen weet in april het bijtgrage seizoen gesloten. De jongens van Hoogmade hebben al een symbool: een enorme dobber, gemaakt door vislid Hans v.d. Pouw Kraan. Broer Hans van Leyden: „die prikken we ter plaatse in de grond en daarachter gaan we allemaal op een rij zitten „De Eindsprint" heeft al enkele wapenfeiten op haar naam staan. Zo ving voor zitter Aad van Leyden vorige week zaterdag een snoek van 92 cm lang, zonder visserslatijnse marge in acht te nemen (ik wil dus maar even zeggen: het wés 92 cm), met een gewicht van bijna 12 pond. Die reus werd gevangen in de Does. Daar werd ook een kolossale voorn van 35 cm lang („vrij zeldzaam") in de wacht gesleept. Zoals Aad van Leyden zegt: „er wofdt serieus en goed gevist in wedstrijdverband al. We hebben ook ons eigen clubblad, onder de naam „flitsend nylon", aldus enthousiaste Aad. Dat is een contactorgaan met o.a toelichtingen voor iedere nog niet bedrijfsze- kere hengelaar, met eigen advertenties ook. „Da's helemaal voor de bakker; de middenstand werkt ook mee. Dat vind ik toch iets moois, zeg nou zelf eens. Dat blad vind ik iets prach tigs, daar besteed ik veel tijd aan". Aad van Leyden en de zijnen heben nog geen wachtlijst aangelegd, maar toch willen ze de nieuwe leden even „afhou den": „eerst even kijken hoe het reilt en zeilt en hoe groot het aanbod is". Hans van Leyden heeft vorige week die bliksemse voorn in de wacht gesleept: „een pracht beest dat twintig minuten sport gaf voor-ie uit het water was". In Hoogmade kan het sportvissen nog een hele tijd vooruit, wat zeg ik!, die jongens zijn in staat het plaatselijke monster van Loch Ness uit de Does te halen en als de Leidenaars (ik noem nou maar even een dwarsstraat) niet uitkij ken, halen ze van „De Eindsprint" de halve Korte Vliet bij elkaar; ook al hebben ze pas de eerste lessen van het „reglemen taire" visserslatijn achter de rug. Hans van Leyden heeft zojuist twintig don kerblauwe jekkies besteld („die betalen we ieder van ons per stuk"), met „De Eindsprint" op de rug. Ook voorzitter Aad is van mening, dat „een echte sportvisser er best goed mag uitzien. Ach, u merkt het wel, de wil is er hele maal, bij alle leden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5