Rechtbank heeft geen bezwaar tegen popconcert op binnenplaats Breestraat wordt geasfalteerd Nieuwbouw ,,Vlietschans" kostte acht miljoen 'n Alfa Romeo bij UAM kopen., had ut nog beter gewild? misgum. Reddingsactie voor kastanje Pieterskerkhof MEER VOLKSTUINEN IN VLIETPARK ac- 'AD, LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 PAGINA 3 Verkeer k™ veroorzaakt aardbevingen' op de 0 Spj aut Breestraat Roi LEIDEN De Breestraat krijgt in het voorjaar asfalte ring. Wethouder Waal zegde dit toe aan de bewoners. Zoals reeds in de Leidse Courant van maandag te lezen was hielden de bewoners vorige week een bandtekeningenaktie. Zij had den door middel van een seis mograaf geconstateerd dat het t wee rich tingverkeer op de Breestraat trillingen veroor zaakt die overeenkomen met niet onaanzienlijke aardbevin gen. Begeleid door de lijst met bandtekeningen verzochten de bewoners de gemeente snel tot asfaltering over te gaan. De wethouder heeft de bewo ners beloofd op korte termijn tot asfaltering over te gaan. Dat het korte termijn nog uit zal lopen tot het voorjaar hangt samen met de drukte die een kooplustig publiek in december met zich mee zal brengen. De wethouder meent dat hierdoor niet eerder tot opbreken van de Breestraat kan worden overge gaan dan na de kerstdagen. riolering moet komen het asfal teren in de weg gestaan. „Dat kan nog wel een tijdje zo duren. Ik zie de eerste drie jaar niet gebeuren dat we toekomen aan de nieuwe riolering van de Bree straat We moeten dus het asfal teren maar loskoppelen van de riolering en er zo snel mogelijk toe overgaan", aldus wethouder Waal. Den Haag/Leiden De Haagse recht bank heeft vanmorgen de eis van de bewoners van de Eerste Binnenvest- Tacht om het popconcert op hun binnenplaats te verbieden, afgewezen. Het popconcert wordt georganiseerd faoor de eigenaar van de woningen Hocurman en tevens exploitant van studentendiscotheek Koets-o- heek. De bewoners hadden voor de Haagse rechtbank een kort geding angespannen. 'chtbankpresident mr. H. Blaauw, motiveerde i|m lijn afwijzende beslissing als volgt: de 3 Oktober feesten in Leiden vinden nimmer rustig plaats In van veel extra overlast door het concert zal !an ook geen sprake zijn. De bewoners hebben log een kans, dat het popconcert verhinderd /ordt, doordat vanmiddag een uitspraak van Ie commissie politionele aangelegenheden te ;rwachten is. Verwacht wordt, dat deze com- tissies het concert wel zal verbieden, omdat [ocuram zich niet heeft gehouden aan de 'eiligheidseisen die de Leidse brandweer heeft ;steld. »B Mr R. E. P. de Ranitz, de advocaat van de Leidse Hocuram B.V., de txploitant van de studentendisco de „Koets-o- ctfTheek" in de Kruisstraat hief gisterochtend een „waarschuwende" vinger op naar mr. J. H. Blaauw, de president van de Haagse rechtbank. JU mag in deze kwestie geen beslissing nemen, bewoners van de le Binnenvestgracht probe- u namelijk een beleidsbeslissing af te Iwingen, die in feite door de Leidse gemeente oet worden genomen. Het is onmogelijk, dat, lordat de commissie politionele aangelegenhe- ,ePlden over het al dan niet doorgaan van het ipfestival uitspraak heeft gedaan, de rechter in verbod voor het concert aan Hocuram kan ileggen. De bewoners manoevreren u in deze positie en denken hierbij op twee paarde tegelijk te kunnen wedden". Dit was de mening van mr. de Ranitz over het kort geding, dat bewoners van de le Binnenvestgracht tegen Hocuram hadden aangespannen teneinde een serie popconcerten op 2 en 3 oktober te verhin deren. Voor iedere keer en iedere dag dat Hocuram wel een „tuinfeest" zou geven, vorder den de bewoners een dwangsom van 50.000 gulden. De waarschuwende vinger van De Ranitz draai de gisteren tevergeefs enkele cirkels in het presidentiële vertrek op het Haagse Paleis van Justitie. Het kort geding, dat hier diende, betrof namelijk een burgerlijk (civiel) belang en niet een beleidskwestie van de Leidse overheid. Twee totaal verschillende zaken. Mr. De Ranitz tracht te de president op grond van een aantal argu menten te overtuigen van het gelijk van de Koets-o-Theek-directie om op de binnenplaats van het etablissement een popconcert te houden, een „tuinfeest" voor Koetsleden. Deze argumen ten waren de volgende: 1) Ieder horeca-bedrijf in Leiden viert op 3 oktober feest. 2) De gemeente moet in deze kwestie beslissen. 3) Het popconcert op 2 en 3 oktober duurt beide dagen niet langer dan 11 uur 's-avonds. 4) Het concert betekent geen inbreuk op het huurgenot van de bewoners. 5) De hele kwestie is eigenlijk begonnen, omdat de bewoners verbolgen zijn over het feit, dat Hocuram binnenkort een service-prijsverhoging voor zijn panden (kamers) aan de Kruisstraat en Binnenvestgracht wil instellen. 6) De Koets-o- Theek lijdt een buitenproportionele schade van pakweg 14.000 gulden als de concerten niet doorgaan. „Verbolgen" De advocaat die in Leiden zijn studie heeft voltooid (de president van de rechtbank heeft dat in Utrecht gedaan red.), gewaagde ervan, dat de 3 oktober-feesten in de Sleutelstad een ongekend „feestelijk" hoogtepunt voor de Leidse bevolking vormen. „In alle cafe's wordt er dan gedanst en gezongen. Mijn cliënt moet met zo'n gerenommeerde zaak als hij heeft wel moeedoen in deze plaatselijke feestvreugde. In zijn contrac ten met de groepen Massada, Sweet d'Buster en American Gipsy heeft hij laten opnemen, dat de geluidssterkte van de apparatuur op deze dagen minimaal moet zijn. Mensen van de ordedienst waken ervoor, dat er zo min mogelijk schade zal worden toegebracht aan de rond de binnenplaats gesitueerde huizen. Het vreemde van deze hele affaire vind ik, dat vier van de mensen, die tegen het concert zijn, op beide feestavonden voor de Koets-o-Theek in loon dienst werken. Dat bracht mij op de gedachte, dat er vanuit de bewoners helemaal geen be zwaar tegen het popfestijn heerst, maar dat zij verbolgen zijn over de servicekosten-verhoging van Hocuram". Kippegaas Advocaat mr. R. Hees, de raadsman van de eisers, betwistte het standpunt van tegenpleiter De Ranitz op grond van de eventuele „overlast" die het popconcert voor de bewoners rond de discotheek zou kunnen betekenen. „Het is voor een groot aantal bewoners onmogelijk om tij dens het optreden van de bands hun huis in of uit te gaan. Tevens vrezen zij, dat in alle drukte die er dan ontstaat (ongeveer 400 man zouden het concert op het terreintje kunnen volgen red.) hun ruiten zullen sneuvelen. Een oplossing van de heer Kamphues een van de directeuren van Hocuram B.V. red.) om voor alle zekerheid kippegaas tegen de ramen te timmeren, vind ik wel wat vreemd aandoen. Ook het argument dat de hinder van het feest slechts enkele uren in totaal zou duren is niet juist. Het podium voor de artiesten moet minstens twee dagen tevoren worden opgebouwd en dat veroorzaakt al genoeg hinder. Vorige week is de discotheek al begonnen met het wegkappen van een 20 meter lange ligusterhaag om ruimte te scheppen op de binnenplaats. De Koets-o- Theek zelf is drie maal groter dan deze binnen plaats, waarom houdt men daar het feest dan niet? Stuitend Voor de commissie politionele aangelegenheden kreeg de affaire rond Koets-o-Theek gisteravond een staartje. Het woord was nu aan de commis sieleden om een mening over het „tuinfeest" te geven. In dit geval waren het wederom de raadslieden van genoemde partijen, die in de b en w-kamer het belang van hun cliënt moesten verdedigen. Aan het licht trad tijdens deze merkwaardige voortzetting van de eerder gehou den bijeenkomst in Den Haag, dat de contacten met de Leidse brandweer lang niet zo voorspoe dig waren verlopen als Hocuram had doen voorkomen. Een woordvoerder van de brand weer vond het stuitend, dat Hocuram zich niet aan zijn woord had gehouden met betrekking tot het egaliseren van het binnenterrein. Een bezigheid waarbij de ligusterhaag op voorschrift van de brandweer volledig ontworteld had moe ten worden. Iets wat de directeur van de discotheek waarschijnlijk niet over zijn hart had kunnen verkrijgen, want hij gaf er de voorkeur aan om de haag in de zomermaanden weer te laten opbloeien. De brandweer constateerde op de vergadering zelf, dat Hocuram verkeerde informatie had verstrekt ten aanzien van de hoeveelheid noo duitgangen in de Koets-o-Theek. Volgens Hocu ram waren dat er vier. Een woordvoerder van de studentensociëteit L.I.S.K. oordeelde hier anders over. Hem was gevraagd om zijn aan het binnenterrein grenzende achterdeur vrij te houden als nooduitgang voor de 400 pop-lievende feestgangers. Iets wat hij nooit beloofd kon hebben, omdat op het moment van het festival in L.I.S.K. zelf een feest gaande zou zijn, waar ongeveer 150 mensen aan mee zouden doen. Op grond hiervan zou ook de brandweer zich tegen het pop-festijn hebben verzet. nieuwe schoolgebouw Zonnecollectoren op het dak zorgen voor warm water IDEN Het nieuwe schoolge- p*w van de christelijke scholen- neenschap „De Vlietschans" de Apollolaan 262 in Leiden- Id-West, dat maandag 2 oktober icieel geopend wordt heeft on- ■^eer acht miljoen gulden ge- corft. Dat bedrag is door het Rijk <er gebracht. Het bestuur van de -21 Jool investeerde nog eens een et Jra bedrag van zes ton in het luwe gebouw. Het resultaat is j ruim, goed geoutilleerd ioolgebouw met erg veel moge- ,afheden- J. de Koning, minister van ontwik- igssamenwerking zal maandag om uur de school officieel in gebruik len. Dat is gedaan om de relatie :ggen tussen onderwijs en ontwik- igsproblematiek, maar ook om de de school gevoerde actie voor een ;um op de Kaap Verdische Eilanden |e ronden. Bij het slaan van de eerste ■^il voerde de school al actie voor nagjlOO schoolboeken voor de basisscho- Nwl op de Kaap Verdische Eilanden, el,®zal er actie worden gevoerd voor 'ïgïlyceum dat behoefte heeft aan zeer I7jrientaire dingen, zoals reproductie- apparatuur, leermiddelen en projecto ren. De actie vindt plaats in overleg met de organisatie NOVIB. De christelijke scholengemeenschap wilde iets doen voor een school in een ontwikkelingsland omdat zij zelf der tien jaar in een situatie heeft verkeerd waarin het een beetje behelpen was, ook al was dat nog niet te vergelijken met de opzet van een lyceum in een ontwikkelingsland. De school werd ge start aan de Schubertlaan als depen dance van het Kagerstraat-lyceum en heeft dertien jaar op een stenen ge bouw moeten wachten. Gedurende die tijd was Leiden-Zuid-West onderge bracht in noodlokalen aan het Korte Vlietlokaal. De scholengemeenschap heeft in die dertien jaar langzamer hand de zelfstandige status verkregen. In afwachting van de nieuwbouw van de Rembrandt-scholengemeenschap zijn de leerlingen van het Rembrandt inmiddels op hun beurt van de noodlo kalen gebruik gaan maken. Flexibel Het nieuwe schoolgebouw aan de Apol lolaan is in twee jaar gebouwd en moet de inmiddels ruim 1000 leerlingen van de christelijke scholengemeenschap huisvesten, verdeeld over de schoolty pen MAVO, HAVO en VWO. De ont werpers van de school hebben ervoor gezorgd dat de school na de voltooiing van de bouw geen onwrikbaar geheel is geworden. Veel is gedaan om het idee van een grootschalige „leerfa briek" weg te nemen. De aula van de school biedt plaats aan 450 mensen, heeft een kuilvorm en beschikt over een zeer royaal toneel. De sporthal van de school meet 36 bij 22 meter en kan door het laten zakken van wanden in een handomdraai in drie gymnastieklo kalen worden omgetoverd. Royale stu diehallen zijn er voor lessen en uren die niet in klasseverband worden door gebracht. Door geluiddichte vouwwan den kunnen indelingen steeds worden veranderd. De muren van de school, die in een stalen geraamte rust zijn niet dragend en kunnen worden wegge broken. In de centrale hal vallen de ingegraveerde bank en het reliëf op, die door de leerlingen zelf zijn vervaar digd. Voor het schoolplein is een kunstenaar ingehuurd; dat heeft geresulteerd in een golvend tegeloppervlak met beton nen zitplaatsen en een amfitheater, dat als een buitenlokaal beschouwd kan worden en dat op een draaie waterpar tij uitkijkt. Het is de bedoeling dat in dat water een drijvend podium komt. Naast het amfitheater komt een zonne wijzer met zomer- en wintertijd. Vrij uniek is de zonnecollector-installa tie op het dak van de sporthal, waar mee het water voor de douches van de sporthal wordt verwarmd. De instal latie is een geschenk van de docenten. Alle 35 leslokalen en een paar studie hallen beschikken over een intern ra dio- en televisiecircuit. De school is onderverdeeld in drie leshuizen, waarin steeds verwante vak ken zijn ondergebracht, sociale vak ken, exacte vakken en talen en natuur wetenschappen. Feestprogramma De officiële opening van de school zal worden gevolgd door een feestweek vol activiteiten. Van tevoren wordt op zaterdag 30 september eerst nog een reünie voor oud- leerlingen gehouden. Op zondagmorgen is er een kerkelijke bijeenkomst. Op maandag worden de „buren", de bewoners van de Van der Willigenhof ontvangen met toneel en muziek. Verder is er een schaaksimul- taan georganiseerd, filmvoorstellin gen, topsport met Parker en Starlift (de sporthal is overigens op ruime schaal ter beschikking gesteld van de sportverenigingen Parker, Gemini- Kangeroes, Veglo en anderen), er is een algemene sportdemonstratie, er komt een open huis op zaterdag 7 oktober, een slotavond met disco-show en popmuziek. Scapino zal gedurende de week twee dagen op school met de leerlingen werken, Imperium zal het hele gebouw bespelen. Ook zal er een eigen produk- tie worden gebracht. (Pitten van Heij- ermans). Centraal thema bij de activiteiten is „energie". Op dit thema zal de vaksec tie Nederlands inspelen door een dag vol visuele poëzie, literaire lunch (met Jan Terlouw), een literair café met Leidse auteurs en een verbale show. Ook de expressievakken spelen in op het thema „energie". De studiehallen zullen worden gebruikt voor het expo seren van hobby's, de resultaten van de energie-wedstrijd en de inzendingen van Leiden-museumstad, de Leidse Duinwatermaatschappij, het Hoog heemraadschap Rijnland, Enviroge- nics, Systemen Europe en anderen. ADVERTENTIE i: Vondellaan 45 tel. 071 - 769303* Sassenljeim: Hoofdstraat 81. tel. 02522 1 91 24* LEIDEN— Wethouder Waal gaat op korte termijn praten met de bewoners van de Pie- terswijk over bet lot van de oude kastanjeboom op de boek van de Nieuws teeg en bet Pieterskerkhof. De boom, die daar 6 jaar geleden is neergezet, dreigt weer te wor den verwijderd. Een nieuwe bewoner van het Pieterskerkhof heeft als voor waarde voor het betrekken van zijn nieuwe appartement gesteld dat de boom moet ver dwijnen. Het college van b en w is hier in eerste instantie mee akkoord gegaan. Dit tot grote verontwaardiging van de PvdA -ra a dsleden L. Meijer en M. Koning. ,Het is een grote schande dat de eerste de beste hoogleraar maar hoeft te pie pen en het college danst naar zijn pijpen. Met de grootste moeite heeft de raad zes jaar geleden gedaan gekregen dat de boom er kwam. De boom vormt een uniek onderdeel in het stadsgezicht van het Pie terskerkhof. Ik weiger dit te niet te laten doen door in te gaan op een gril van één bewo ner", aldus mevrouw Koning. Turkse avond In het Vormingscentrum voor jong volwassenen Troef aan het Leidse Noordeinde wordt vanavond om acht uur een Turkse avond gehouden. Er is Turkse muziek, het optreden van een buikdanseres en er worden Turkse ge rechten geserveerd. Naar alle waarschijnlijkheid wordt er een Turkse film vertoond. Toegangsprijs: een gulden. Filmavond Sociëteitr 'Mirakel' vertoont vanavond om negen uur in 't Breehuys aan de Leidse Breestraat de popfilm „Cream last concert". Het is de verfilming van het laatste concert van de befaamde formatie Cream. Toegangsprijs be draagt twee gulden Lipstick Joop van den Ende theaterprodukties brengt vanavond en morgenavond de komedie „Lipstick" in de Leidse Schouwburg. Onder de acteurs Pleuni Touw, Hugo Met sers en Jules Royaards. Aanvang kwart over acht. Collecte De Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren afdeling Leiden, houdt van 2 tot 7 oktober weer een huis-aan-huis- collecte. Collectanten kunnen zich opgeven bij mevr, Stuifzand, tel. 071 - 121722. Op 3 oktober heeft de dierenbescherming een bazar op de hoek van de Apo- thekersdijk en de Prinsessekade. De actie rond dieren dag wordt besloten met een straatcollecte op 7 oktober. Collectebussen kunnen zaterdagmorgen worden opge haald in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk. Poezie gezongen In de Kapelzaal van het gebouw van K&O aan de Oude Vest wordt vanavond het programma „Poëzie Hardop Gezongen," uitgevoerd. Gorter, Van Ostayen, Nijhoff, Lo- deizen, Vroman, Elsschot en Ida Gerhardt worden achter eenvolgens gezongen door Henk Batenburg en Mies de Heer op melodiën van en begeleid door Antoine Oomen. Aanvang: kwart voor acht. Fietstocht De Leidse vereniging Swiftoer houdt zondag 1 oktobver de 'Leidens Pntzet fietstocht'. Vertrek om tien uur va naf de Swiftkantine op de SAdmiraal Banckertweg. De toicht is 50 kilometer lang. Inschrijfkosten bedragen vier gulden voor volwassenen en drie gulden voor kin deren tot zestien jaar. Inlichtingen: tel. 895297. Go-kampioenschap Ter Gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Leidse Go-club wordt in Leiden hget eerste Nederlandse Go- kampioenschap op het kleine bord gehouden. Plaats van handeling is het Vrijetijdscentrum aan de Breestraat. Het kampioenschap wordt dit weekeinde gehouden. Zaterdag om elf uur begint de eerste ronde. Belangstellenden kun nen zich nog aanmelden bij Theo van Es, Vollersgracht 20 a in Leiden. Onderscheiding De heer J.G.L. Tervoor en heeft uit handen van burge meester A. Vis van Leiden een ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranbje Nassaui ontvangen. De onderscheiding viel hem ten deel omdat hij zijn 40- jarig ambtsjubileum bij de b.v. Verenighde Touwfabrie- ken in Leiderdorp vierde. Afsluiting De Kippebrug is met ingang van vandaag voor alle ver keer, behalve voetgangers en (bromn)fietsers afgesloten. Hoelang de afsluiting zal duren is nog niet bekend omdat er nog geen zekerheid bestaat over de vraag of er geld beschikbaar kan worden gesteld voor herstel van de brug. Zoals wij reeds meldden verkeert de brug in een dermate vervallen staat, dat hij op instorten staat. (JSIDEN Het aantal volk stuinen in de kleine Cronestein- sepolder zal, wanneer de ge meenteraad op 9 oktober daar mee akkoord gaat, aanzienlijk worden uitgebreid. De volk stuinen maken deel uit van het plan Vlietpark waarin nog en kele andere recreatieve voor zieningen zijn opgenomen. Be halve de kleine Cronesteinse polder beslaat het plan ook de Oostvlietpolder, dit gebied grenst aan het Rijn- en Schieka- naal en de Vliet Aanvankelijk lag het in de be doeling van de gemeente om de uitbreiding van de volkstuinen in de Oostvlietpolder te situe ren. Cronestein was voor sport velden gereserveerd. Nader on derzoek echter heeft uitgewezen dat voorlopig minder behoefte bestaat aan sportvelden dan aan volkstuinen. Tijdens de bespreking van de nota Vlietpark in de raadscom missie ruimtelijke ordening bleek gisteravond dat er verder nog veel onduidelijkheden zijn over wat er met beide polders gaat gebeuren. Het grootste ge deelte van de commissieleden was het erover eens dat de polders voor het grootste deel hun agrarische bestemming m-eten behouden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3