mededelingen gemeentebestuur leiden 2tlm6okt.'78 ORGELS BRUINEN Kindermishandeling bestdat. Hoe lang nog. HUUR "n leiden Mededelingen i.v.m. 3 oktober. Nu bij ons inde showroomde nieuwe gezinswagen met: de grootste binnenbreedte in z'n klasse/ handig kleine draaicirkel/goeduit zicht rondom/2 achteruitrijlampen comfortabel dikke fauteuils/zuinige 1200 of 1400cm3 motor/grote onder houdsbeurt om de 20.000 km/forse kofferruimte/achterruitverwarming/ ingenieuze roestpreventie/3 punts rolgordels/afsluitbare benzinetank- klep/handremcontrolelampje/ chokecontrolelampje/rembekrachti- ging/minste interieurgeluid in z'n ïdasse/dagteller/sportieve wielen en kost toch maar va. J2 300™ DE NIEUWE SUNNY VAN DATSUN VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 LEIDSE COURANT Sluiting stadhuis en gemeentelijke diensten. De gemeentesecretarie en de gemeentlijke diens- ten zijn op dinsdag 3 oktober voor het publiek gesloten. Alleen het Bureau Bevolking op het stadhuis is tijdelijk geopend en wel 's ochtends van 8.30 tot 10.30 uur uitsluitend voor aangiften geboorte of overlijden. Openstelling gemeentelijke musea. Het stedelijk museum De Lakenhal is op 3 oktober geopend van 10.00-12.00 uur en is dan GRATIS toegankelijk. Molenmuseum De Valk is op 2 en i 3 oktober gesloten. Ophaaldienst huisvuil. Op dinsdag 3 oktober wordt geen huisvuil in Leiden opgehaald. De ophaaldienst vindt dan alleen plaats op vrijdag. In de gehele 3 oktober week vervalt de grofvuil-ophaaldienst. Tribune voor bejaarden. Bejaarden die op dinsdag 3 oktober 's middags de grote optocht willen bekijken kunnen daarvoor gebruik maken van de tribune vóór het stadhuis in de Breestraat. Deze tribune wordt geplaatst tussen de trap van het stadhuis en de Maarsman- steeg. Andere toeschouwers wordt verzocht er aan mee te werken, dat de tribune alleen door bejaar den wordt bezet. In de ochtenduren is de tribune toegankelijk voor degenen, die de andere aktivitei- ten in de Breestraat willen gadeslaan. Grote optocht. De jaarlijkse 3 oktober optocht begint dinsdag 3 oktober a.s. om 13.00 uur precies op de Burggra- venlaan. De route is als volgt: Hoge Rijndijk, Hogewoerd, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinses- sekade, Blauwpoortsbrug, Morsstraat, Morssingel, Plesmanrotonde, Stationsplein, Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug, Haarlemmer straat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Watersteeg, - Hogewoerd, Breestraat, Vismarkt, Aalmarkt. Het is verboden om tijdens deze optocht met een auto langs bovengenoemde route te staan. Bewoners in straten waar de optocht zal passeren wordt verzocht tijdelijk een ander plekje voor hun auto te zoeken. Feestmarkt. De 3 oktobermarkt zal dit jaar opnieuw gehouden worden op: de Oude Singel tussen Turfmarktbrug en Marebrug; de Turfmarkt; de Beestenmarkt en de Nieuwe Beestenmarkt. De openingstijden van deze feestmarkt zijn: maan dag 2 oktober van 17.00 tot 24.00 uur en dinsdag 3 oktober van 9.00 tot 24.00 uur. Warenmarkt. Auto thuis. In verband met de drukte die tijdens de festivitei ten in de binnenstad wordt verwacht raadt de politie bezoekers van het centrum aan hun auto thuis te laten. Als gevolg van de afsluitingen en de verkeersmaatregelen zal het centrum van de stad niet of moeilijk bereikbaar zijn. Het verkeer wordt door middel van speciale borden tijdig gewezen op de omleidingsroutes. Parkeren. De politie adviseert bezoekers, die toch per auto naar de stad willen komen zoveel mogelijk buiten de singels te parkeren. Gewezen wordt op de mogelijkheid een parkeerplaats te zoeken op het terrein van de Groenoordhallen aan de Willem de Zwijgerlaan. (Brom)fietsen Het is niet toegestaan om fietsen of bromfietsen mee te nemen op het terrein van de markt en van het Lunapark. Bezoekers kunnen hun fiets of bromfiets o.m. plaatsen op het speelterrein bij de school op het Schuttersveld, op het Stations plein naast het station bij het viaduct en op het speelterrein van de voormalige school aan de Boommarkt. Vuurwerk Op last van de brandweer wordt medegedeeld, dat het verboden is zich op 3 oktober a.s. 's avonds op te houden binnen een straal van 50 m. van de plaats op het Schuttersveld waar het slotvuur- werk wordt afgestoken. ONTHEFFINGEN 'i# Ontheffing drank- en horecawet. De Burgemeester deelt mee dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholische dranken op maandag 2 en dinsdag 3 oktober a.s. niet geldt voor houders van consumptietentjes, die met toestemming van B en W elders in de gemeente een standplaats hebben. Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vastgesteld voor maandag 2 oktober op 24.00 uur en voor dinsdag 3 oktober op 01.00 uur 's nachts. Ontheffing winkelsluiting In verband met de 3 oktoberviering mogen winkels voor viswaren, feestartikelen en tabakswaren op maandag 2 oktober a,s, tot 24.00 uur voor het publiek geopend zijn. De sluitingstijd voor dinsdag 3 oktober a.s. is vastgesteld op 01.00 uur 's nachts. Deze ontheffing van de winkelslutingswet geldt op bovengenoemde dagen ook voor de markthan- del, de straathandel en de handel te water. Ontheffing sluitingsuur horecabedrij ven. De Burgemeester deelt mee, dat hij een algemene ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verloflokaliteiten en con sumptie-inrichtingen. Deze ontheffing geldt zowel voor de nacht van maandag 2 oktober a.s. als voor de nacht van dinsdag 3 oktober a.s. tot 02.00 Verkeersomleidingen. In verband met de viering van Leidens'Ontzet op 2 en 3 oktober a.s. zullen de volgende verkeers maatregelen worden getroffen: Vanaf donderdag 28 september om 8.00 uur 's morgens is de gehele Lammermarkt met rijba nen voor het doorgaande verkeer afgesloten. Dit geldt eveneens voor de Molenwerf, de Schutters- veldweg en het Schuttersveld. Deze afsluitingen worden weer opgeheven op woensdag 4 oktober 's avonds om 23.00 uur of zoveel eerder als mogelijk is. Gedurende dezelfde periode zal de Haarlem merweg tussen Maresingel en Willem de Zwijger- laan voor autoverkeer alleen te bereiken zijn in de richting van de Willem de Zwijgerlaan. O In verband met de standplaats van kermiswa gens is vanaf vrijdag 29 september de rijbaan van de Oegstgeesterweg aan de zijde van het Schuttersveld afgesloten. Vanaf dat moment wordt het verkeer over de andere rijbaan in twee richtingen geleid. Vanaf maandag 2 oktober om 1U.UU urn 's morgens zal het stadscentrum geleidelijk verder voor het rijverkeer worden afgesloten. Het verkeer stad-in wordt dan geleid door de Steenstraat en het verkeerd stad-uit wordt verwezen via de route Apothekersdijk-Stille Rijn en Lange Mare. Op dinsdag 3 oktober zelf zullen bovendien de Breestraat en Marktenroute in beide richtingen voor het verkeer zijn afgesloten tot 18.00 uur 's avonds. O Voorts zullen elders in de stad incidentele afsluitingen plaatsvinden, daar waar het program ma van de viering dit nodig maakt. Nadere inlichtingen over deze verkeersmaatrege len zijn te verkrijgen bij de verkeerspolitie te Leiden, tel. 149961. Commissie - SP vergaderingen Commissie voor de beroepschriften. Op donderdag 5 oktober a.s. om 16.45 ui_ kamer 125 van het stadhuis behandelt de commis sie voor de beroepschriften het beroepschrift dat is ingediend door de heer dr. F. A. de Wolff. Het betreft de weigering van B. en W. tot het toekennen van een gereserveerde parkeerplaats aan de Schelpenkade alhier. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 5 oktober om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Exploitatievergoeding bijzondere scholen voor g.l.o. over het jaar 1977. Vergoedmg bedoeld in art. 126 der Kleuteron derwijswet over de jaren 1968 t/m 1973. Exploitatievergoeding bijzondere kleuterscho len over het jaar 1977. Het bedrag per leerling ter bestrijding va exploitaitekosten en het bedrag van de vergoe ding per leerling voor administratiekosten en het voorschot op de exploitatievergoeding t.b.v. de bijzondere school voor buitengewoon onder wijs aan zieke kinderen voor het jaar 1978. Bestuursvorm openbaar onderwijs. Verkoop Rembrandt-sgs. aan Bonaventura. Begrotingswijziging 1978 S.A.D. Beheer van het pand Oude Vest 35/Caecilia- straat 18. Subsidieverzoek Stichting Speel-o-theek Pinok- kio. Sporthal Zuid-West. Hinderwet ge de Hinderwet ingediend: O N.V. Centraal Financierings Instituut, te 's-Gra- venhage. Oprichten van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van de lift, ventila tiesysteem, hydrofoor etc. in het woongebouw Papiermolen 2 t/m 170. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedu rende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 29 september 1978 men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die zal worden gehouden op: dinsdag 17 oktober 1978, te 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330.(3e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar NIET woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen. Afsluiting Kippenbrug. Met ingang van vrijdag 29 september a.s. wordt de Kippenbrug, gelegen tussen Aalmarkt en Apo- thekersdijk voor onbepaalde tijd afgesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers en (brom)fiet- Bekendmaking voorgenomen verkeersmaatregelen. De bekendmaking van de voorgenomen ver keersmaatregelen die aan de orde zullen komen in de volgende vergadering van de verkeerscom- zal deze keer gebeuren in de Leidse n woensdag 4 oktober a.s. KOOPRECHT 35,* per maand 45,- per maand PIANO-EN ORGELHANDEL TURFMARKT 7 LEIDEN. 071-121595. Leverbaar: 1200 cm3 - 2/4 deurs. 1400 cm3 - 2/4 deurs. stationwagon en coupé. Afgebeeld: Datsun Sunny 1400 GL 4 de geg DEGELIJK GEBOUWD VOOR GOEDKOPER ONDERHOUD. Uw Datsun dealer: Auto Heemskerk Auto Heemskerk Garage Abswoude B.V. Herengracht 79 Leiden tel.:071-133861 071—120987 Nieuwe Offemweg 2 Noordwijk- tel.: 01719—131 bU Alkemadelaan 1 Roelofarendsveen tel.:01713-2866 Kindermishandeling, daar nraten we liever niet hpt nrnhlppm van kinHprrnichanHplmrr kan Flip kunt II nnn\rrarTPn Kii 5JRE Publicatie aangeboden door dit blad ut -samenwerking met dé Stichting Ideele Reclame Kindermishandeling, daar praten we liever niet over in Nederland. Dat is jammer. Want met dood zwijgen help je geen enkel probleem uit de wereld. Aan het probleem van kindermishandeling kan een hoop gedaan worden. Ook door u. Hoe, dat staat te lezen in een speciale folder. Die kunt u aanvragen bij de Nederlandse Vereniging tegen Kindermishandeling, Koningsplein 27 in Den Haag,telefoon: 070-631923.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 10