I oord wijk gaat bussen it oude kern weren foordwijker roofde schoon- ddssalon tweemaal leeg Wassenaar wil villawijk Rijksdorp verder uitbouwen Burgemeester Rijnsburg eikte corso- mjzen uit ORLICHTINGSAVOND IN DE KUIP enaren Z an er »g op los Wassenaarse „redder" onder scheiden voor heldendaad vloerbedekking GINi jlQ LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1978 PAGINA 5 te tich tea i harf iordr estijn vttst vot 'JlOUl ugd oudi ren IDWIJK De routes van de bussen in Noordwijk zullen pend worden gewijzigd. Het de bedoeling dat deze voer- vrijwel geheel uit de oude m "kkan Noord wijk-Binnen gaan out rijnen. Op korte termijn zal Ineenteraad daaromtrent een sing moeten nemen, want op van het volgend jaar zullen 7ugt/ issen via de nieuwe routes este Iwijk in hun diensten betrek- er Ti ;erst krijgt de burgerij echter c°mf .legenheid haar mening over 'a? nncn haar voren te brengen. Ve wordt op maandag 2 okto- het dorpshuis De Kuip een chtings- en discussieavond d. Dp ze begint om acht uur. egging van de busroutes maakt deel het nog in ontwikkeling zijnde scirculatieplan, maar vanwege de •aarmee de voorzieningen moeten getroffen, is het uit de conceptie Het busplan beantwoordt evenwel reeds door de gemeenteraad aan- doel- en taakstellingen van het •scirculatieplan, dat onder meer een ing van de doorstroomsnelheid van •nbaar vervoer beoogt en de uitbrei- an het serviceniveau voor hen, die openbaar vervoer gebruik maken, atie in de oude kern van Noordwijk- waar de NZH-bussen zich slechts °*e moeite door de drukke, smalle wringen, is langzamerhand onhoud- ieel step. baar. Van een redelijke doorstroming is geen sprake, om nog maar te zwijgen van de overlast, die de bussen voor de bewoners en de overige weggebruikers - speciaal fietsers en voetgangers - veroorzaken. Verder heeft een onderzoek aangetoond, dat verschillende wijken in de gemeente, en wel juist die* waar veel buspassagiers wonen, geen bushalten op redelijk bereikbare af stand hebben. De thans ontworpen busrou tes heffen deze bezwaren in belangrijke mate op, al kan niet worden ontkend dat voor anderen de situatie minder gunstig wordt. De wijzigingen komen in hoofdzaak hierop neer, dat veel minder bussen door de oude kern van Noordwijk-Binnen gaan rijden - alleen nog maar over de Heilige Geestweg en de Zeestraat - en veel meer over de Gladiolusstraat, de Lijnbaanweg, de Van de Mortelstraat, Van Panhuysstraat, terwijl ook de Quarles van Uffordstraat weer in het bustracé wordt opgenomen. Al zullen binnen de nieuwe lijnvoering een aantal knelpunten wegvallen, voor een vlot te doorstroming van het busverkeer zullen niettemin nog enkele bijzondere maatrege len nodig zijn. Zo zal in de verkeerslichte ninstallatie op de kruising Van Panhuys- straat-Duinweg-Quarles van Uf fordstraat, en straks ook in die op de kruising Bee klaan-Herenweg een elektronische voor rangsregeling voor bussen moeten worden ingebouwd. Voorts zal op de rijbaan van de Gladiolusstraat en de Lijnbaanweg niet meer geparkeerd mogen worden. Dit vergt het creëren van vervangende parkeergele genheid in die omgeving. En tenslotte zal er ook een voorlopige aanpassing moeten plaatsvinden van de thans zeer krappe en onoverzichtelijke aansluiting van de Lijn baanweg op de Zeestraat-Nieuwe Zeeweg. Als gevolg van de nieuwe routes zullen een aantal bushaltes overbodig worden, terwijl op andere plaatsen nieuwe haltes nodig zijn. Zo zullen er twee haltes aan het Picképlein kunnen verdwijnen, één aan de Boerenbur- gerweg, de Sint'Jeroensweg, de Lijnbaan weg (bij N V. Plaathout), de Gladiolusstraat, de Beeklaan (bij Vinkenlaan), de Wilhelmi- nastraat, de Gooweg (bij gemeentewerken) en de Schiestraat. Nieuwe bushaltes komen er op de volgende plaatsen: Vuurtorenplein- Quarles van Uffordstraat, de Quarles van Uf fordstraat (tussen de Egbert de Groot straat en de Ludolph Berkemeierstraat, Quarles van Uffordstraat (tussen Zoutman straat en Piet Heinstraat) de Lijnbaanweg (tussen Nieuwe Zeeweg en Jozef Beugels- dijkstraat), Lijnbaanweg (tegenover de apo theek), Beeklaan (tussen Vinkenlaan en Gladiolusstraat), Beeklaan (tegenover Vin kenlaan) en Beeklaan (bij Boekersloot). Een voordeel is dat de halteplaatsen voor meer dere lijnen tegelijk kunnen worden ge bruikt. Ook zullen veel meer mensen binnen de normafstand van 350 meter de haltes kunnen bereiken. Met de invoering van de nieuwe routes krijgt heel Noordwijk een kwartier dienst op Leiden, terwijl ook de richtingen Den Haag en Haarlem voor een uitgebreider gebied een hogere frequentie krijgen. Aan de bushaltes zelf zal meer aandacht worden geschonken. Aanzienlijk meer hal tes krijgen een beschutte wachtplaats en ook zullen de daarvoor in aanmerking komende halteplaatsen voorzien worden van rijwielklemmen. iud, v reda In niet aflatende geestdrift li talloze Lissenaren zich "n voor gebouw 't Trefpunt m te bekwamen in de histo- attractie van het kermisach- tekslaan. Het kermisgebeu- ide stijl vormde een onder tan het lunapark dat Lisse J ter gelegenheid van de Y^^verijweek. De bakker uit J jidhollandse Bergambacht, speciale koeken had gele id goede zaken. Hoewel triest gezicht moet zijn iverse koekprodukt gretig ils geslagen te zien wor- igt ns beleeft het Lissese feest j pas zijn hoogtepunt. Om jie gaan aan de Heereweg "andraverijen zelf van start. iet r it air tDWIJK De wijkse recherche I gisteren de hand ;'»len leggen op een ,^'ïman (18) zonder ,art]| woon- of verblijf- opels, die er van ver- ;st Mt wordt vorige week - tejbben ingebroken in schoonheidssalon ,°i Jriëlle" aan de Kf straat, itme Na vernieling van een ruit aan de achterzijde van het pand en het forceren van een tussen deur, drong hij 's nachts de bijouterieafdeling van de salon binnen. De inbreker roofde daar voor een bedrag van ruim 15 duizend gulden aan horloges, ringen, kettingen en andere sie raden bij elkaar en deed deze in een uit de zaak weggenomen tas. Vervolgens begaf hij zich met de buit naar Amsterdam, waar hij in een café een even oude electriciën uit Groningen aantrof, met wie hij eerder eni ge tijd in de gevangenis had doorgebracht. In de hoofdstad probeerde het duo het gestolen goed op straat aan de man te brengen en daarbij liepen zij tegen de lamp. Hun gedrag trok namelijk de aandacht van een paar surveillerende agenten, waarop zij werden ingerekend en overgegeven aan de Noord wij kse recherche. een enkele maanden geleden gepleegde inbraak in de schoon heidssalon. Hij kwam toen op dezelfde wijze binnen en haalde voor een ongeveer gelijk bedrag aan kostbaarheden weg. Van de toen ontvreemde goederen is niets teruggevonden. De jonge man, die ook door de politie korpsen van Nijmegen en Grave werd gezocht, is ter beschikking gesteld van de Officier van Jus titie. Tegen de electriciën werd proces-verbaal opgemaakt we gens heling. ROB REDDE VERDRINKENDE PEUTER WASSENAAR Vorig jaar augustus redde de toen 9-jarige Rob Roessingh van Iterson een 2-jarig meisje, dat in de vijver bij de Thorbeckestraat was gevallen. Hij stond te vissen, hoorde een plons en zag het meisje in het water kopje onder gaan. Hij stapte zonder mankeren het water in en haalde het meisje, Wendy Bellekom, eruit. Moeder Belle- kom gaf Rob een beloning en schreef een brief aan het Carnegie Heldenfonds. Het gevolg van een en ander was, dat gistermor gen burgemeester mr. K. Staab mét de ouders van redder Rob en de 3-jarige Wendy en haar moeder de vijde klas van de St. Jozefschool binnenkwamen. Burgemeester Staab stelde van het Carnegie Heldenfonds het verzoek te hebben gekregen Rob een aandenken aan zijn dappere daad uit te reiken: een fraaie balpen met-inscriptie. De burgemeester las enkele passages voor uit het rapport, dat in dergelijke gevallen door de politie pleegt te worden opgemaakt. Daarin staat ondermeer de volgen de passage te lezen: „Wat ik gedaan heb, vind ik heel normaal en ieder ander zou dat ook gedaan hebben. Er was voor mij geen gevaar aan verbonden en bovendien kan ik zwem men". Het onderzoek heeft overigens uitgewezen, dat zonder het kordate optreden van Rob het meisje verdronken zou zijn, zo deelde de burgemeester mee. Wendy Bellekom heeft aan het incident geen nadelige gevolgen overgehou den; zij praatte met de burgemeester honder duit over haar vierde verjaardag, die zij van daag viert. Dankzij Robbie, dat wel. WASSENAAR Het gemeentebestuur van Wassenaar heeft het plan om de villawijk Rijksdorp te gaan uitbreiden. Deze uitbouw zou mogelijk worden door de aankoop van het zogenaamde bunkercomplex Rijksdorp van het rijk. Het bunkercomplex Rijksdorp is ruim vier hectare groot. Het bevindt zich tussen de Van der Doeslaan en de Wassenaarse Slag. Op het terrein bevinden zich bunkers en een woning. De bestemming op het gebied is momenteel „defensie en natuurgebied". De bestemming „defensie" komt te vervallen. Het rijk heeft het gemeentebestuur het terrein te koop aan geboden. Men wil ruim 2,5 miljoen gulden ontvangen. Het Wassenaarse gemeentebestuur acht het niet verantwoord het terrein voor de vraagprijs aan te schaffen met de resterende bestemming „natuurgebied". De kosten zouden volgens het gemeentebestuur, niet in verhou ding tot de bestemming staan. Daarom wil men het terrein wel kopen, maar er tevens een andere bestemming aan geven: woning- In het voorstel aan de gemeenteraad zegt het college van b. en w. „zorgvuldige" woning bouw op het terrein verantwoord te vinden. Onder het woordje „zorgvuldig" verstaat men, dat het karakter van het terrein gehandhaafd dient te blijven. Hiertoe zou de 'steilrand' langs de Wassenaarse Slag moeten blijven be staan, terwijl ook de belangrijkste bomen van het terrein zouden moeten worden gehand haafd. Bij het uitbreiden van de bestemming met „woningbouw" zou de vraagprijs voor de grond volledig verantwoord zijn. Overigens bedingt het rijk, dat de enige woning binnen het gebied aan de Van der Doeslaan behou den blijft voor de huidige bewoners, die een ongestoord woongenot moet worden gegaran deerd. Lezing over Noordwijks duingebied NOORDWIJK De Vereni ging voor Natuur- en Vogelbe scherming Noordwijk organi seert morgenavond een zogehe ten natuuravond in de Rank aan de Golfbaan in Noordwijk. Het gebeuren in de Rank zal worden geleid door de heer Dick Passchier, die op het ge bied van de natuurbescherming in Noordwijk de laatste jaren grote bekendheid heeft weten te verwerven. Onlangs nog kwam de heer Passchier in het nieuws toen dankzij zijn inspan ningen een jong zeehondje dat op het Noordwijkse strand was aangespoeld veilig en wel naar de zeehondencrèche in Pieter- buren kon worden overge bracht. Dick Passchier zal aan de hand van dia's op de bijeenkomst het Noordwijkse duingebied onder de loep nemen. De aanvang van de natuuravond is bepaald op acht uur. Leden van de Vereni ging voor Natuur- en Vogelbe scherming Noordwijk, de IVN Noordwijk en begunstigers van het Vogelasiel hebben gratis toegang. De overige belangstel lenden betalen een gulden en tree. Funk-groep in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De funk- groep „Pay-Back" treedt zater dag op in Zoeterwoude. Behalve het optreden van deze groep zal er ook disco zijn. Dit alles is een initiatief van werkgroep „Wouw", een werkgroep van vrijwilligers die in Zoeterwoude veelvormige kulturele aktivitei- ten voor diverse leeftijdsgroe pen wil organiseren. Hieronder vallen theater (16 jaar en ouder), kindertheater (6-12 jaar) en pop groepen (16 jaar en ouder). Za terdag zal de entreeprijs 6,- zijn, waarbij het lidmaatschap (hiervoor betaalt men het sym bolische bedrag van 1,-) is inbegrepen. Bromfietser gewond OEGSTGEEST- Een 17-jarige bromfietser uit Lisse is gister middag om vier uur gewond geraakt bij een ongeval op de Abspoelweg. Het ongeluk ge beurden doordat een afslaande automobilist geen voorrang aan de bromfietser verleende. De 17-jarige jongen botste toen tegen de auto op en liep hierbij vleeswonden aan beide benen op. Hij moest naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden worden overgebracht. KORTWEG ZOETERWOUDE - Vanavond recipieert voetbalvereniging Meerburg in verband met haar 50-jarig bestaan. Deze officiële receptie, die om 19.30 uur begint is eigenlijk een afsluiting van de feestelijkheden rond dit gou den jubileum. De meeste festivi teiten vonden aan het einde van het vorige seizoen plaats ZOETERWOUDE Gister avond vierden de Zoeterwoudse •middenstanders het feit dat ze IBURG Burgemeester wo de Roos van Rijnsburg -sld gisteravond de prijzen ^reikt aan de beste bloem- en voor de mooiste Plagen van het bloemen- V°k dat afgelopen maand au- a' t onder de noemer „Elke ag, een bloemendag" Rijnsburg en omstreken De stoet praalwagens hefl laarna ook nog naar Kat- :n Den Haag. jkk' rste prijs onder de binders OVÉ vorm van de gouden boe- iquette ging naar de Gro- A. de Kok. De tweede een plaquette in zilver laar de heer Hazelaar uit esj e. De prijs voor de mooiste J wagen ging naar Autora- Corso-voorzitter Cees van Leeu wenburg memoreerde dat de vakkennis op het gebied van het bloembinden nog ieder jaar toe neemt. De voorzitter meende dit ook tijdens het afgelopen corso weer duidelijk te hebben kun nen waarnemen. Van Leeuwen-" burg onthulde' dat er ook over gedacht wordt in de toekomst tevens de tractoren, die de praalwagens voorttrekken, met bloemen te o mm an telen, maar wanneer dat zal gebeuren is afhankelijk van ruimere finan ciën waar het corso-comité dan over moet beschikken. Burgemeester De Roos van Rijnsburg overhandigt de heer S. J. Piet een prijs voor zijn inspanningen tijdens het afgelopen corso. zich 60 jaar geleden organiseer den. Tijdens een diner-dansant werden er door de distriktskon- sulent oorkonden van ver dienste uitgereikt aan de heer Paardekooper en de heer van Velzen, al jarenlang respectie velijk voorzitter en penning meester. Ook werden de prijzen van de autorally uitgereikt. De eerste twee prijzen waren voor de fam. A. Hilgersom en fam. G. Hilger- KATWIJK De Katwijkse bi bliotheek heeft diverse folders beschikbaar over de „Open School", pe Open school biedt voor iedereen mogelijkheden om verder te leren, ongeacht leeftijd of schooldiploma. Er zijn verschillende manieren om aan het 'open schoolprojekt' mee te doen, namelijk indivi dueel of in een spontane groep. Zo'n groep moet minimaal 12 en mag maximaal uit 18 perso nen bestaan. Zowel voor de individuele deelnemer als de spontane groep geldt dat men zelf de begindatum kan bepa len. KATWIJK De organist Bert Lassing geeft vrijdag 29 septem ber een orgelconcert in de Kat wijkse Triumfatorkerk. Het concert bestaat uit werken van Bach, Balbastre, Franck, Lan- glais en Messiaen. De toegang sprijs voor de uitvoering die om acht uur begint, bedraagt 4,50 gulden per persoon. LISSE In het Poelhuys aan de Lissese Ruishoornlaan wordt zaterdag 30 september een ruil beurs gehouden voor alle verza melaars. De zaal is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang sprijs voor volwassenen be draagt 1 gulden. Kinderen beta len een kwartje. LISSERBROEK In het dorpshuis De Meerkoet wordt vrijdag 29 september de jaar vergadering van de Dorpsraad van Lisserbroek gehouden. De bijeenkomst begint om acht NOORDWIJK In de Maria- school aan de Bronckhorst- straat wordt donderdagavond een voorlichtingsavond gegeven over cursussen voor volwasse nen. De aanloopcursussen naar vervolgonderwijs worden door de Avondscholengemeenschap Boerhaave Leiden in Noordwijk verzorgd. De A-cursus (Nederlands, reke nen, aardrijkskunde en geschie denis) begint in oktober en om vat een periode van 12 cursus weken. Hierna kan in overleg met de cursusleiding besloten worden om verder te gaan. De Voorlichtingsbijeenkomst be gint om acht uur. LEIDEN/OEGSTGEEST De Oegstgeester volksdansgroep Krici Ticek is gestart met een volksdans-cursus voor begin ners. De cursus wordt op vrij dagavond vanaf 8 uur in de aula van de MTS „MSG" aan de Dieperpoellaan 2 in Leiden ge houden. Wie ouder is dan 15 jaar en geïnteresseerd kan kontakt opnemen nrtet Swanhilde Mout er, Suurmondstraat 18, Katwijk aan Zee, tel. 01718-22858. Orgel concert in Lisse LISSE In de Sint Agathakerk wordt op za terdag 7 oktober een or gelconcert gegeven door de bekende Haagse or ganist Ben van Oosten. Ben van Oosten die reeds op 15-jarige leef tijd organist was van de Nieuwe Zuiderkerk in Den Haag, studeert mo menteel aan het Amster dams Conservatorium bij Albert de Klerk. Het concertprogramma be staat uit werken van Boëly, Franck, en Widor. Aanvang 20.15 uur. r Wegens annulering hotelorder te Leiden, incl. direktiekamers, restaurant en slaapkamers (tapijt in grote en kleine coupages op de rol). Intertest zuiver scheerwol tapijt, in berber/bei- QQ ge gemeleerd, van 239,- voor 99la Desao zuiver scheerwol tapijt met 2 cm. dikke pool, gemeleerd in berber-camel-bruin op OOQ dubbele juterug, van 439,- voor 4é9i Gebloemd zuiver wol tapijt, van 319,- voor 159.* Perzische vloer-en tafelkleden (14 stuks) nog O TC als nieuw, per stuk 1175,-en VI all inlichtingen en stolen: N.A.I., Bergen (NH), telefoon (02208)5829.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5