woning geopend in Zoeterwoude MANDOLINE- VERENIGING NIEUW LEVEN Geslaagde ziekendag in Johannes Centrum Gerenoveerd „Liduina feestelijk heropend Gerard Dol wint parapluhangen STAD/REGIO "LEIDSE COURANT MAANDAG 25 SEPTEMBER 1978 PAGINA 5 •JU fcOETERWOUDE —Met het doorknippen van een [int opent burgemeester Detmers zaterdag de aan- [epaste woning van de familie van Velzen. De familie v. Velzen woont, al ruim 5 maanden in hun nieuwe huis. Omdat deze langepaste woning voor ïoeterwoude een pri- neur betekende wilden towel de eigenaar van iet huis, de woning bouwvereniging St. Wil- librord, ais de bewoners, het huis alsnog officieel openen. Zoeterwoude is nu binnenkort 5 aange paste woningen rijk, 2 tijn er nog in aanbouw in Hoge Rijndijk-Oost. Onder de muzikale klanken van drumband V.I.O.S. waren verte genwoordigers van gemeente bestuur, woningbouwvereni ging en bewonerscommissie, Westeinde 11 is de eerste wijk met een bewonerscommissie, plus vele belangstellenden uit de wijk, er getuige van hoe de burgemeester in samenwerking met Michel die officiële opening verrichtte. Tijdens de semi-offi- ciële receptie daarna kreeg men de gelegenheid de woning te bezichtigen. Voorzitter Van Son van de wo ningbouwvereniging benadruk te dat de totstandkoming van de woningen vooral een ver dienste is geweest van ere-voor- zitter v.d. Ploeg. Hij sprak woor den van dank uit aan architect en bouwers en aan het gemeen telijke en provinciaal bestuur, maar erkende ook dat er foutjes zijn gemaakt. Het overleg tus sen de toekomstige bewoners en de andere partijen moet eigen lijk in een vroeger stadium al plaatsvinden. De familie Van Velzen is bijzon der blij met en trots op hun nieuwe woniging. Jaren geleden is er nog sprake van geweest dat hun huis aan de Zwetkade zou worden aangepast. Deze oplossing is hen echter veel liever. Nu hebben ze alles gelijk vloers. Het huis strekt zich uit over de oppervlakte van drie percelen. De bovenverdieping bestaat uit 3 eenpersoonswonin gen. Elk van deze woningen heeft uiteraard een eigen in gang. In de woning van de Van Velzens zijn niet alleen een aan gepaste toilet en douche en een verstelbaar bed, maar er is ook de enorme ruime opzet en de grote tuin die het leven voor de invalide Michel en zijn ouders een stuk comfortabeler maken. Burgemeester Detmers rijdt Michel Velzen de aangepaste woning binnen Burgemeester De Vreeze tijdens zijn openingstoespraak. WARMOND Door het uitschakelen van een knipperlicht boven de oude hoofdingang opende burgemeester De Vreeze zaterdagmiddag het gerenoveerde en uitgebreide verzorgingstehuis Liduina in Warmond. Twee bewoners maakten vervolgens de nieuwe ingang van het huis vrij, loor het oprollen van een gordijn, n de aangebouwde recreatiezaal werd vervol- ;ens een receptie gehouden. De burgemeester bracht in de herinnering dat het op de kop af 48 jaar geleden is dat het bejaardenhuis „St. Liduina" werd opgericht als een katholiek tehuis. Al sinds veertien jaar neemt „Liduina" bejaarden van alle gezindten op. De officiële opening wordt morgenavond door de bewoners gevierd. Een keur van bekende artiesten zal dan voor hen optreden in de recrea tiezaal. ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse Mandoline Vereniging is nieuw leven ingeblazen. Eni ge tijd geleden kwam een aan tal oud-leden op het idee de vereniging, die ongeveer tien jaar geleden ter ziele ging, weer op te richten. Intussen hebben zich zevenen twintig belangstellenden aange meld als lid. Achttien daarvan spelen mee in clubverband en negen personen volgen mando- linelessen. Gitaarlessen worden verzorgd door mevrouw G. Lek- kerkerker, mandolinelessen door de heer L. van der Akker. De leiding is in handen van de oud-dirigent, de heer H. van Marsbergen. Voorlopig wordt geoefend in de Aloysiusschool. Het is de bedoe ling om binnenkort naar „Ons Huis" te verhuizen. Nieuwe le den kunnen zich aanmelden bij F. van der Loo, Schenkelweg 9, tel. 2464. Niet alleen wordt in clubverband gitaar en man doline gespeeld, maar ook man- dola, viool en accordeon. Woonboot in de as gelegd LEIDEN Een felle uitslaande brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag in enkele minuten tijds een woonboot aan het Utrechtse Jaagpad vol ledig in de as gelegd. Op het moment van de brand waren geen personen in de woonboot aanwezig. Politie en brandweer zijn ervan overtuigd dat het om brand stichting gaat. Zaterdagnacht rond twaalf uur rukte de brand weer al uit om een beginnende brand in de woonboot te blus sen. Een paar uur later brak opnieuw brand uit. De brand weer kon deze maal evenwel niet veel meer doen dan de brand onder controle houden. De woonboot brandde volledig uit. De politie stelt een onder zoek in. De schade wordt ge schat op ruim 20 duizend gul den. LEIDSCHENDAM Veertig zieken zijn za terdag ter gelegenheid van het jaarlijkse feest „Agapé" van de parochie Paus Johan nes XXIII in Prinsen hof per particulier vervoer en rolstoelbus Prinsenhof in het Paus Johannes Centrum te gast geweest. De dag werd geopend met een meerstemmig gezon gen latijnse hoogmis, gecelebreerd door rec tor Dingjan van het verpleeghuis Prinsen hof. De feestelijk versierde kerkzaal werd na de dienst snel omgetoverd in een feestzaal waar Gymnova volksdansen opvoerde, Piet Ekel als Malle Pietje voor een humoristisch optreden zorgde, afgewisseld door de goochelaar Ab Klein en muzikaal be geleid door het Ab-trio uit Oegstgeest. Zeventig medewerken den zorgden voor een feilloze dag die tot stand kwam dank zij een initiatief van de Evenementengroep van de Johannesparo- chie. Medische, ver pleegkundige en huis houdelijke verzorging, alles was tot in de pun tjes geregeld. Het Aga- pé-feest werd 's avonds voortgezet met een jongerenvie ring terwijl de zondag morgen na de viering in dezelfde zaal een gezellige ontmoeting van vele parochianen bracht. Hoe bruikbaar het Paus Johannes Centrum voor alle mo gelijke gelegenheden is bleek zondagavond toen het voor het Cul tureel Contact Prin senhof weer mogelijk was de eerste van de acht zondagavondcon certen te organiseren. Talencursussen in Lisse LISSE De stichting Schoof voor Volwassenen Lisse (SvVL) gaat binnenkort weer van start met haar talencursussen. Het zwaartepunt tijdens deze cur sussen zal worden gelegd op de spreekvaardigheid, hetgeen vooral met het oog op de tegen woordig als normaal geaccep» teerde buitenlandse vakanties, als bijzonder nuttig kan wor den aangemerkt. Nieuw dit jaar zijn de cursussen Italiaans, Frans, Spaans en Duits. De vakken zullen zowel aan beginners als aan gevorder den worden onderwezen. De totale cursus omvat 20 lessen te weten 10 voor en 10 na dg jaarwisseling. Alle lessen zullen worden gegeven in de ochtendu-' ren. Voor vrouwen met kleine kinderen wordt een creche inge richt. De cursuskosten bedragen 60 gulden. Cursisten die een sociap le uitkering ontvangen of ouder zijn dan 65 jaar betalen slechts de helft. Inschrijving kan ge schieden door overmaking van het bedrag op de (AMRO) ban krekening van de stichting orv der vermelding van de gewenste cursus. Voor inlichtingen kan men terecht bij mevrouw R: Michels, Van Ostadestraat 68, Lisse, tel. nr. 02521-14921. Modeshow voor Wassenaarse huisvrouwen Wassenaar De afdeling Was senaar van de Nederlandse Ver eniging van huisvrouwen houdt morgen om 10 uur in het NPD gebouw aan de Lange Kerkdam een modeshow. De show wordt verzorgd door de in Wassenaar gevestigde firms Astrid Mode. Mevrouw S. de Jongh zal als lady-speaker op treden. Intussen is ook het uitgebreids cursusprogramma van de ver*9 eniging van start gegaan. Mé- vrow J. W. Jansen-Hehuwat geeft een beginnerscursus „Ike bana" Japanse bloemsier- kunst). Er is onder leiding van mevrouw L. Snuverink een cur sus gepland in het maken van zijden bloemen. Voorts een „keepfit-cursus" voor gevor derden onder leiding van me vrouw S. Dekker-Rh emre v en een cursus huidverzorging on der leiding van mevrouw Carla van Bruggen-Voogsgeerd. Dan is er een cursus in het maken van kralen sieraden onder lei ding van mevrouw Hannah Bouman Kars en een cursus Spaans, gegeven door mevrouw Manuela de Linkt. Verder een cursus Engels onder leiding van mevrouw M. van der Arck- Zwartepoorte. Tenslotte wordt de serie rond leidingen in het museum Boy mans door mevrouw G. Vio-Ho- ge vervolgd, terwijl er een serie van drie rondleidingen is geor ganiseerd door het Mauritshuis waarbij achtereenvolgens aan de orde komen: „de symbohek in de schijnbaar alledaagse tafe relen „de ontwikkeling van het landschap in de Nederlandse schilderskunst" en „Architec tuurschilders in de 17e eeuw". LISSE-Gerard Dol heeft afgelo pen zaterdag de wedstrijden pa ra pluh angen ge wonnen. Dik twee minuten bleef die win naar van 1978 hangen. De eerste prijs om va tte negen tig seconden gratis winkelen in de Consumenten markt aan de Ha ven. Dol wist in deze tijd voor f 148,52 aan gra tis boodschap pen bijeen te fraaien. De heer Mijnders van de Consumenten markt deed hier nog een paar flessen drank bij en de Harddra ve- rijvereniging reikte nog een beker aan de winnaar uit, die hij volgend jaar zal moeten ver- Tweede bij het parapluhangen Werd John van tier Art en derde fftnfried Dijker. 'De winnaar van 'vorig jaar de heer Stoop eind igde als achtste. Gerard Dol tijdens zijn ronde van n'egentip seconden. LISSE Na de herexamens zijn aan het Lissese Fioretti- college alsnog geslaagd voor het Atheneum: Mariëlle van Dop, Joke Horsman, Carmen Kleian, Paul van Prooyen, Lau van der Voort, Jelle Wasse naar. Voor de HAVO: Belinda van den Berg, Erik Bouman, Ma- thilde Dekkers, Kees Dol, Dick van Elk, Kathinka Grimber gen, Anja Hartveld, Irene Hes sels, Hanneke Hul, Anne Door de Jong, Jessica Koevoets, Berry Rudolph, Nico Veldhuis, Eric Verdegaal, José van Vliet. AARLANDERVEEN De bazar van muziekvereniging Door Samenwerking Sterk heeft bruto elfduizend gulden opgebracht Na aftrek van de gemaakte onkosten, zal het bedrag worden gebruikt voor opleiding van leerlingen, en voor onderhoud en eventueel aanschaf van uniformen en instrumenten. WARMOND Het team van Leython A.C. heeft het volley baltoernooi, dat zaterdag door Mentink Mode in sportzaal Klim Op werd georganiseerd gewonnen. Uit handen van wethouder Van Schagen heeft het team de Zilveren Pomp in ontvangst genomen. Het orga niserend team, Mentink Mode, eindigde op de laatste plaats. LISSE Twee aanrijdingen hebben zaterdagavond plaats gehad op de kruising Ruis- homlaan-Uitermeer. Beide aanrijdingen die kort na el kaar plaatsvonden werden veroorzaakt door een voor rangsconflict. De eerste aan rijding had plaats tussen een Kadett en een Mini. De eerst genoemde auto werd geheel vernield. Korte tijd nadat de resten van dit ongeval waren opgeruimd, botsten op dezelf de kruising een Alfa en een Simca op elkaar. De Simca werd geheel vernield. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. NOORDWIJK Tijdens een gezamenlijke vergadering in hotel-rest. Royal zijn de plaat selijke besturen van het N.K.V. en het N.V.V. gekomen tot de vorming van een afde ling Noordwijk van het F.N.V. Het bestuur is als volgt samen gesteld: W. Wijnands (NKV), voorzitter; EM Peetoom (NW), tweede voorzitter; H. Meijvogel (NW), secretaris; J.K. Mesker (NKV); tweede secretaris; A. van Duin (NW), penningmeester; mevr. De Haas-De Lincel (NKV), tweede penningmeester, leden mevr. J. Turk-Raaphorst (NKV), H. de Haas (NKV), Joh. van Duin (NW) A. van Schie (NKV), H. van Duin (NW), N. Th. van Schie (NKV), J. Deurman (NW) A. Sluijs (NKV) en S. Abcouwer (NW). ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester Mr. R.M. Gallas van Alphen aan den Rijn opent morgenmiddag om streeks 16.30 uur het regionaal woonwagencentrum „Gouw- sluis" officieel. Het nieuwe woonwagencentrum is gelegen aan het Goudse Rijpad te Alp- hen. KATWIJK AAN DEN RIJN Tijdens een kerk dienst in de gereformeerde kerk in Katwijk aan den Rijn is voor 200 gulden aan collecte geld gestolen. Het geld bevond zich in een kistje, dat in de ontvangsthal was neergezet Van de dader ontbreekt nog elk spoor. ALKEMADË De Oranje feesten in Alkemade-Oost zijn zaterdag afgesloten met een kindercorso. Onder stralende weersomstandigheden trok een groot aantal wagens door het bloemendorp. Verenigin gen, scholen en bedrijven maar ook een groot aantal particulieren zorgden voor een kleurrijke optocht In de och- tenduren wordt in het kader van de Oranjefeesten door da mes en heren gevist. 's Middags was er tobbetjeste ken en parapluhangen in de Wilgenstraat, die voor deze gelegenheid voor alle verkeer was afgesloten. KATWIJK De christelijke scholengemeenschap voor HAVO en Atheneum viert 28, 29 en 30 september het tienja rig bestaan van de Scholenge meenschap. Op 28 september houden de leerlingen en leraren sport- en spel wedstrijden in de beide Katwijkse sporthallen. 's Avonds wordt in Tripodia het spektakelstuk „School zonder Naam" opgevoerd. Op 29 sep tember krijgt de scholenge meenschap de naam: Pieter Groen College, naar een be kende Katwijker die de vorige eeuw op het eiland Tristan da Cunha schipbreuk leed en al gauw leider werd van de bewo- nersgroep. Vrijdag wordt er een vossen jacht gehouden. De traditione le oud-leerlingen en oud-lera- rendag is op zaterdag 30 sep tember. WASSENAAR De Atletiek Vriendenkring „Holland" or ganiseert op woensdag 27 sep tember haar traditionele strandloop van Wassenaar naar Scheveningen. De start is om half acht op het strand aan de Wassenaarseslag en de afstanden die afgelegd kunnen worden bedragen 8,4 en 2 kilo meter. Het inschrijfgeld be draagt 3,50 gulden, voor kinde ren jonger dan 14 jaar 2,50 gulden. Voor een ieder die de strandloop uitloopt is een hetf- inneringsmedaille beschik baar.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5