Södertalje en Parke spelen verstoppertje Sensationele zege dames Scylla op Tempo Team AZC in volgende ronde Jeugdploeg Zijl/LGB op fikse achterstand Geflatteerde nederlaag bij Amsterdam (1-7) Mogelijk promotie dames AV Holland Plaatspee Europa Ci DEBUUT LEIDEN IN HOOFDKLASSE: LEIDSE COURANT PAGINA (Van onze basketbalmedewer- ker) SÓDERTALJE Op hel door de Zweedse kampioen Södertalje C^-jrganiseerde basketbaltoer- - heeft Parker Leiden een ..cede plaats behaald. Dit resul taat werd behaald ondanks een 84—94 nederlaag tegen het Fin se Panterit in de eerste wed strijd. In het volgende duel werd de Finse kampioen Topo met 101—92 verslagen. Tot slot werd gastheer Södertalje, de komende Europacuptegenstander van Lei den met 115—94 naar een neder laag gespeeld. De start van Leiden tegen Pante rit. derde in Finland, was in feite een slechte vertoning. De Leide- naren waren alles behalve gecon centreerd. hetgeen te veel balver lies en slecht schieten tot gevolg had. Alleen Mitchell Plaat hand- haafde zijn niveau en scoorde 30 punten. Na een 43—50 ruststand kwam Leiden nog tot 70—78 bij. maar de soepel schietende Fin nen voorkwamen een verdere op mars: 84—94 De volgende avond toonde Lei den meer animo. Topo. de Finse kampioen, werd na een 53—41 ruststand op afstand gehouden. Omdat Ton Quinn. de coach van Södertalje. ook toekeek, stuurde Hennie Blom zijn ploeg zonder speciale tactieken het veld in. Dit ging de Leidenaren goed af. Mit chell Plaat, met 21 punten weer topscorer, voerde met Emiel Ha- gens en de grieperige Syd Bruins- ma het tempo regelmatig op. zo- aflegden. Het duel met Södertalje werd een farce. De beide coaches weiger den meer dan het hoogst noodza kelijke van hun systemen prijs te dat de Finnen het ondanks hun geven, al werden ze daarin flink goede afstandsschot met 101—92 gehinderd door de arbiters, die Basketbal nogal gul waren met het uitdelen van persoonlijke fouten. Een en ander had tot gevolg dat Bruins- ma. Kip. Bartholome en Van Roo- den met 5 fouten naar de bank verdwenen. Leiden-coach Hennie Blom moest derhalve zijn toe vlucht zoeken in een 2-1-2 zone verdediging. Dank zij de eindelijk weer aanwezige score van Collins en de offensief hard werkende Bruinsma, Plaat en Hagens kwam Leiden na een aanvankelijke 7—13 achterstand met rust op 57—43. Deze voorsprong werd de gehele verdere wedstrijd vastge houden, al had Leiden de laatste vijf minuten geen wisselspelers meer op de bank Topscorers: Collins 32; Bruinsma 20; Plaat 19. Hagens 14; Cornelissens 10. Van onze sportredactie LEIDEN Parker Leiden zal tijdens de komende Europa Cup-strijd kunnen rekenen op de steun van Nederlands-Amerikaan Mitchell Plaat. Manager Frans van Egmond van de Leidse basketbalkam pioen kreeg dit week einde de bevestiging van de FIBA binnen dat Plaat officieel als Nederlands- Amerikaan kan worden gekwalificeerd. Integenstelling tot dit voor Parker bijzonder prettige bericht, kwam er ook een minder fijne mededeling. Jeff Lend is naar internationale begrippen wel een pui Amerikaan en kan dui niet worden ingepast het Leidse team. Lend zal Parker dan ook al deze week verlaten.. Ronald Rijsdorp won driemaal, maar kon toch niet verhinderen dat zijn Avanti met 73 verloor van De Veluwe. (Van onze tafeltennismede- werker) Leiden De dit week einde weer gestarte tafel- tenniscompetitie kende weinig verassingen behal ve de sensationele over winning van de Scylla da mes op Tempo Team, waarmee het conflict tus sen Tempo Team en de volgelingen van Gerard Bakker zeker niet dichter tot een oplossing is geko men. In de ereklasse was het debuut van Avanti zoals verwacht niet succesvol. Met Bettine Vriese- koop aan de kant konden de spelers uit Hazerswoude geen vuist maken tegen De Veluwe: 9—7. Alleen Ronald Rijsdorp hield zich driemaal staande. Theo Louwers en invaller Ton van Wet ten kwamen er niet aan te pas. In de promotieklasse pakte Docos in de derby tegen Scylla de volle winst. Hoewel bij Scylla Frits Kan tebeen een zeer opvallende rol speelde door ongeslagen te blij ven was dit niet voldoende om 2 punten te behalen. Hij kreeg na melijk van Rob van der Zeeuw helemaal geen steun, terwijl Rob Regeer een te geringe bijdrage leverde door alleen Ed Fallaux de baas te blijven. Bij Docos betekende tweemaal Ed van der Berg en Paul Bakker plus het dubbel en de zege van Ed Fallaux de 6—4. De Scylla reserves beschikken over een zeer sterk team. dat eigenlijk niet in deze klasse thuis- Tafeltennis hoort. Zaterdag werd Amsterdam '78 2 resoluut met 8—2 terugge wezen. Alleen invaller Peter van Solie liet twee steken vallen. Sjaak van Veen en Wibo van Gennip maakten geen fout. Ook de reserves van Avanti hebben kampioensaspiraties. John van Strien en Peter de Groot (onge slagen) en Jan van Wetten (1x) lieten Phoenix 2 slechts drie te- genpunten toe. In dezelfde poule zegevierden Mizu en het derde van Scylla met 6—4. Eerstge noemde kon de overwinning pas vieren in de derde game van de tiende wedstrijd, wat aangeeft hoe spannend het was tegen Trias. Friso Reitsma bleef knap ongeslagen. Thomas van Nes en Jaap Polak deden het ieder res pectievelijk eenmaal slechter. Bij Scylla was Johan Wessels zonder verlies. Samen met Karei van Schie, Hans de Roode en het dubbel werd het 6—4 tegen Victo ry '55. Een klasse lager ging Treffers met 3—7 de boot in tegen Maas sluis. Hans van der Zwet was zijn tegenstanders tweemaal te slim af. maar het mocht niet baten, daar Sjaak van Ruiten hem slechts eenmaal kon helpen en Koos van Beek helemaal niet. Ook Mizu 2 moest met een neder laag genoegen nemen. Tegen Tempo Team 2 konden Chiel Kui per en Bill van Alphen slechts de eer redden, iets waar Wim Eussen niet aan toe kwam. Beter deed het vijfde van Scylla het. Tegen het Hoge Huys liet alleen Paul Spies de eer redden. Patrick Swier en Sjoerd Meyer waren su perieur. Bij de promotie-overgangsklas- sers deelde Treffers 2 broederlijk de punten met Vriendenschaar, terwijl het derde van Avanti een ruime 7—3 behaalde. Zoals reeds eerder gezegd viel er in dameskompetitie een sen satie te beieven. Tempo Team, laatste jaren steeds kampioen, leed tegen Scylla een zeer ruime nederlaag. Er zag echter ook een „maar" aan de hele geschiedenis. Het kwam namelijk tot een uitbarsting van het al een tijdje durende conflict tussen het Amsterdamse en Leidse kamp. Dit gehele con flict is onstaan tijdens de selectie voor de Europese kampioen schappen begin dit jaar. De da- mescoach Gerard Bakker, die ook Avantie trainer en ex-Scylla speler is, verkoos toen Sandra de Kruiff boven Tempo Team speelster Sonja Heltzel, een beslissing die in Amsterdamse kringen nogal in het verkeerde keelgat is gescho ten. Toen dit weekeinde Sonja Heltzel Sandra de Kruiff begon uit te lachen na een ongelukje met een bank werd het de Leidse tev wat haar een officiële waarsc wing én de overwinning ople de omdat Sonja Heltzel zich siek bedreigd voelde en weigt verder te spelen. Dit gebeurdt de stand van 5—2 in het voon van de Leidsen. Hierna maai een ongeslagen Nora Bakker Stephien van Gennip, die d mee overigens haar enige p won. er nog 8—2 van. Ter Team dus verslagen, maar S< binnenkort enkele wedstrij zonder Sandra vanwege de i ciële waarschuwing. St. Aloysius had zoals verv* niet al te veel moeite met verzwakte Avanti. Brigitte Ka (2x) en Annemiek Smits (1x)| beerden de stand nog een a zins redelijk aanzien te ga Gudi van Griethuizen was ecl te zwak om zich in dit gezelsd te manifesteren. Avanti zal zowel bij de heren als bij dames moeilijk krijgen. Van onze sportredactie LEIDEN AZC/Unique heeft zich dit weekeinde geplaatst voor de volgende ronde van het waterpolo-bekertoernooi. De Alphense formatie liep eerst over Neptunus Arnhem heen (3-14) en ver pletterde vervolgens HZPC met 11-1. De Zijl/LGB daarentegen dient het in de herkansing nog eens te proberen. We liswaar werd Nerues met 6-2 verslagen, maar HZC/De Robben bleek toch te sterk: 5-7. Bij AZC toonde Gijze Stroboer zich erg actief: zeven treffers kwamen van zijn hand. Ed van Es scoorde zijn eerste doelpunt voor de Alphenaren bij de stand 6-1. De Zijl/LGB kende in Stan van Belkum de betere schutter. Tegen Nereus was Van Belkum goed voor drie goals. In het duel met De Robben hield De Zijl tot 3-3 goed stand. Wat ongelukkige arbitrale beslissingen deden de balans tenslotte in het voordeel van de oud-landski pioen doorslaan. Overigens heeft de Leidse vereniging monde van trainer/coach Rob Schot een protest ingediend tegen de toe paste lotingsmethode, waarin AZC, Robben, ZIAN/Vitesse en VZC/Ritmee vrijwel moeiteloos de finale zouden len. Een nieuwe loting was het result De Zijl/LGB speelt nu woensdag in G sum tegen Neptunus Arnhem en Zw lust/Den Hommel. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN De dames van AV Holland zijn hoogst waar schijnlijk gepromoveerd naar de derde klasse. In de finale van de vierde klasse werden zij zevende, het geen als de sectie wedstrijdsport haar zin krijgt (uitbreiding van de derde klasse met zes ploegen) voldoende is voor promotie. Een besluit hierover wordt in het najaar genomen door de Unie-raad. Ondanks een groot aantal persoonlijke successen zijn de dames en de herenploeg van de Bataven er niet in geslaagd in de tweede klasse verder te komen dan een vierde plaats. Een topprestatie leverde de 4 x 100 meter herenestafetteploeg van de Bataven: 42.8. Ook de toplopers Koen Gijsbergs. Wybo Lelieveld en Bram Wassenaar kwamen weer goed voor de dag. De tijden van Gijsbers op de sprintnummers 100 meter en 400 meter waren 11.2 en 47.2. Wybo Lelieveld kwam op de 1500 meter als eerste over de eindstreep: 3.52.8. Op deze afstand liep Peter Wezel een sterke 4.00.4. Bram Wassenaar zegevierde op de 5000 meter: 14.10.7. De technische nummers waren duidelijk minder bezet. Alleen Rob Rijskamp, Theo Brusche en Gerrit Verdoes weer den zich hier verdienstelijk. Ver does wierp met de discus 37.14 meter en stootte met de kogel 11.90 meter. Rob Rijskamp sprong 1.85 hoog en liep een snelle hordenrace: 15.9. Theo Brusche overbrugde met de pols stok een hoogte van 3.60 meter en wierp met de discus 33.08. Ook bij de dames waren de loop nummers het beste bezet. Voor een hoogtepunt zorgde hier Asti Oskam met 2.16.6 op de 800 meter, voor een juniore een wel erg snelle tijd. Ook op de 100 meter horden liep zij sterk: 16.7. Marian van Schie, de tweede loopster op de 800 meter, liet 2.19.6 noteren. De estafettetijd was 50.7. Tineke de Groot, kon na lange tijd "geblesseerd geweest te zijn weer uitkomen op de springnummers: 1.55 hoog en 5.22 ver. Ria van Dijk kwam met de speer tot 31.04 meter, terwijl Trees Struive met de kogel 9.71 en met de discus 26.92 meter overbrugde. Voor de dames van AV Holland lijkt het vierdeklasserschap on danks een matige finale nu dan eindelijk beëindigd. Het beste wa ren de 12.8 op de 100 meter van Joske Boom en de 5.07 bij het verspringen van Celina van der Meer. Ook het discuswerpen van Mies Kuipers (27.92) en het speer werpen van Julia Tol (30.92) wa ren behoorlijk. De superlange afstandloper Ben Hagen (NSL) heeft in Winschoten een uitstekend resultaat geboekt op de 100 kilometer. Met 7 uur 48 minuten en 36 seconden werd hij negende. Winnaar werd de Engelsman Mike Newton met als eindtijd 6.43.23. De C-jongens van De Spartaan hebben in de landelijke finale van de competitie een vijfde plaats veroverd. In deze wedstrijd wer den twee clubrecords verbeterd: de 4 x 100 meter (47.6) en de 100 meter (12.0 van Kees Toussaint). Martin Heemskerk sprong niet minder dan 1.75 meter hoog. Rob de Kwaatsteniet sprong 5.25 me ter ver en stootte 13.05 meter met de kogel, net iets minder dan Ton de Koning: 13.09. Hans van der Mey wierp 36.06 meter met de speer en 32.66 meter met de discus. Marcel Honsbeek (Bataven) is me de dankzij zijn uitstekende resul taat bij een jeugdwedsrijd te Roo sendaal geselecteerd voor de C-jeugdploeg van Nederland, die binnenkort aantreedt tegen Duits land. ImRoosendaal liet deze ster ke C-jongen op de 1500 meter de chronometer na 4.22.0 stilstaan. Ook Maurice Hunck (Bataven), een B-meisje, kwam hier goed voor de dag. Op de 800 meter liep zij 2.26.5. De gehandicapte atleet André Moedig heeft bij een nationale wedstrijd in Den Haag weer twee eerste en een tweede prijs ver overd. Op de 100 meter werd hij nog net verslagen (25.0) maar op de 400 meter en op de 1500 meter liet hij de rest van het veld achter zich. Zijn tijden op deze afstanden waren: 1.42.1 en 6.56.2. Het Leiderdorpse Alecto haalde flink uit tegen het bezoekende Bleiswijk: 6-0. Maarten Coppes (midden) zet zich weer aan de opbouw van een nieuwe aanval. (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN De heren van Leiden hebben het eerste weekend ge flatteerd verlóren van Amster dam (7-1). Forescate en Alecto wonnen van hun respectievelijke tegenstanders met 1-0 en 6-0. Bij de dames kon alleen Noordwijk twee punten binnenhalen (2-0 te gen Rijswijk). Heren De nieuwe hoofdklasser Leiden verloor zijn eerste competitiewed strijd verdiend van Amsterdam (7- 1). In de eerste helft kwam Am sterdam via twee strafcorners op een 2-0 voorsprong. Leiden vocht echter goed terug. Vlak voor rust werd een strafbal gemist door rRob Feenstra, vlak er na werd door Nick Tiery een tweede straf bal wel benut. Vanaf dat moment heeft het er zeker in gezeten, dat Leiden op gelijke hoogte zou ko men. In de twintigste minuut ech ter benutte Amsterdam een lange corner Daarna liep Amsterdam zeer gemakkelijk naar een 7-1 overwinning. Leiden verloor ver diend. zij het geflatteerd van een niet technisch beter, maar vooral harder en resoluter Amsterdam Roomburg (tweede klasse) be haalde een 1-1 gelijkspel bij Pol lux in Vlaardingen. Het veldover- wicht van Roomburg werd.pas in de tweede helft in doelpunten tot uitdrukking gebracht. Na een ver- dedigingsfout scoorde Kees Wendt. Pollux kwam echter aan het einde van de wedstrijd via een dubieuze strafbal toch nog op gelijke hoogte. De streekderby in de derde klasse tussen Noordwijk en Forescate leverde een 1-0 overwinning op voor Forescate. De goed spelende bezoekers na men in de eerste helft via Hans Riemens een 1-0 voorsprong. Oe tweede helft was veel harder en rommeliger, wat mede door de scheidsrechters veroorzaakt werd. Gescoord werd er niet meer. In de vierde klasse behaalde Alecto een zeer ruime zege op Bleiswijk: 6-0. Voor Alecto scoorden Hans Hartgers (2x), Robbert Kruidenier, Maarten Coppes, Max Jan Cop pes en Marco Koeken Hisalis speelde 1-1 tegen De pikkers. De Hisalis-treffer werd gemaakt door Oprei. Dames In de tweede klasse verloor Fo rescate kansloos met 4-0 van Laren, terwijl de ruststand nog 0-0 was. In de tweede helft echter was er voor Forescate geen hou den meer aan. De wedstrijd van Leiden ging wegens ziekte van een aantal Zandvoort-speelsters niet door. Derdeklasser Noordwijk won verdiend met 2-0. Voor Noordwijk scoorden Margo van Oerle en Mariël Dresser Room burg speelde 1-1 gelijk tegen Car touche. Marleen van Schaik be zorgde Roomburg een 1-0 voor sprong. maar nog voor rust kwam Cartouche op gelijke hoogte. Alecto (4e klasse) kwam tegen VCL tot een knap 0-0 gelijkspel. Hisalis was dit weekend vrij. (Van onze zwemmedewerker) ALPHEN AAN DEN RIJN De AZ&PC-zwemploeg voor mi jes en jongens onder 14 jaar heeft de eerste ontmoel van de nationale jeugdcompetitie met een poule-overwinn afgesloten. De ploeg van De Zijl/LGB, debuterend in eerste divisie (de hoogste afdeling voor verenigingsjeu ploegen) liep ondanks vele verbeteringen van beste perso lijke tijden, een ruime puntenachterstand op de koploper Hoe groot deze achterstand is kan pas na ontvangsti alle uitslagen worden berekend. In deze competitie m namelijk van iedere deelnemende vereniging op elk progn ma-onderdeel een tweetal starts plaatsvinden. Kan i vereniging hieraan niet voldoen dan wordt voor ied gemiste start de landelijk slechtste tijd, vermeerderd i een aantal strafseconden gegeven. Zowel HPC(Heemste als AZC-Unique uit Alphen aan den Rijn, samen met Zijl/LGB en het Amersfoortse AZ&PC in een poule onder bracht, moest bij één der starts verstek laten gaan wat I puntentotaal zeer nadelig kan beïnvloeden. Goed gezwommen werd er op de 100 meter schoolslag voor 8 en 9-jarigen. Bij de meisjes ging de overwinning naar Carla Hermans (AZ&PC) terwijl haar clubgenote Alexandra v.d. Kieft met 1.53.4 slechts 0.7 sec. meer nodig had. Ingrid Kerkvliet van De Zijl/LGB werd op dit onderdeel met 1.54.7 een uitstekende derde. Bij de jongens was Aran Tymense van AZ&PC met 1.42.0 veruit de snelste, de 1.47.9 van Ronny Brouwer van AZC was goed voor een derde plaats. Een voortreffe lijke prestatie werd geleverd door Theresia de Vries van AZ&PC Deze 10-jarige Amersfoortse kwam op de 100 meter vrije slag tot een zeer snelle 1.12.3 Cher Teterissa (AZC) en Margareth van Veen (De Zijl/LGB) legden met 118.7'en 1.20.1 beslag op de Zwemmen tweede en derde plaats. Bij jongens bleek Sander Verl van AZC met 1.14.1 de sne zijn clubgenoot Henk Prins gi met 1.20.7 de derde plaats. De sterkte van de Amersfoc zwemclub kwam vooral tot drukking op de 400 metern mers, zowel de 400 m vrije i voor meisjes geb. in 1964 als 400 m wisselslag voor mei onder 14 jaar was volledig AZ&PC aangelegenheid Dees ettes tenslotte, de 4 x 100 m» slag voor onder 10-jarigen, den zowel bij de meisjes als de jongens gewonnen door A Unique, De Zijl/LGB legde W op beide derde plaatsen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 20